PAGINA LEIDSE COURANT WOENSDAG 7 FEBRUARI 1973 AFLEVERING 37 De volgende avond, toen Edwin van 7 zijn werk thuis kwam, vond hij Sheila op hem wachten. Ze was in de keuken bezig thee te zetten. „Zo, kind, wat doe jij hier?", vroeg hij. „Uw thee klaarmaken. Op hoog bevel. Moe der is bij de buren op ziekenbezoek." Het was al enige tij dgeleden dat Edwin Sheila voor het laatst had gezien en hij wist dat ze de laatste tijd niet kwam, als ze geen speciale reden had. „Verwacht je een telefoontje van David?", vroeg hij. „Min of meer; zoals gewoonlijk; misschien belt hij en misschien niet." Ze deed ontwijkend en concentreerde quasi al haar aandacht op het schillen van de aardappelen. „Het is niet zo goed gegaan met Kerstmis, hè?", vroeg Edwin. Sheila keek naar hem op en Edwin zag het antwoord in haar ogen. Hij wou dat hij iets voor haar kon doen. „Is mevrouw Porter de laatste tijd nog ge weest?", vroeg ze, van onderwerp veran derend. „Even vóór Kerstmis." „Weet u nog dat ze van de zomer kwam, toen Margaret gewond was?" „Ja", antwoordde Edwin, zich afvragend waar ze heen wilde. „Ik ontmoette haar die dag in de trein. Ik was bij David geweest, maar ik kon ner gens overnachten, dus moest ik dezelfde dag terug. Ze vertelde me dat ze een brief had gekregen over John en dat ze naar de man toe ging die hem had geschreven. Sheila zag de bezorgde uitdruking op zijn ge zicht en begreep dat hij zich afvroeg of ze het iemand had verteld. „Wees gerust", zei ze, ,ik hem het aan nie mand verteld, omdat ik dacht dat, als het van belang was, iemand het wel zou heb ben gezegd." „Niemand behalve ik en mevrouw Porter weten ervan", antwoordde hij. „Ik heb niets tegen Jean of tegen Margaret gezegd. Ik wou geen hoop wekken, zie je. Het was alleen maar iets dat iemand had gevon den." Toen Sheila de geschilde aardappelen in de pan deed, ging de telefoon. Ze liet ze in haar haast bijna vallen. ,Dat zal David zijn", zei Edwin", „maak dat je wegkomt. Ik zorg wel voor de aardappe len..' Sheila nam de telefoon op in de verwachting dat ze de stem can haar man zou horen. Maar een norse, officiële stetm vroeg naar meneer Ashton. Het kostte haar moeite haar teleurstelling te verbergen toen ze Edwin aan de telefoon riep. Hoe slecht het ook tussen haar en David was en hoe groot haar angst voor de toekomst ook was, ze voelde toch nog dezelfde opwin ding als ze aan hem dacht en dezelfde een zaamheid als ze dacht, hem misschien te zullen verliezen. Het was altijd hetzelfde. Hij was voor haar, wat geen andere man voor haar kon zijn. De twee mannen hadden slechts vijftien mi nuten nodig om het huis van de Ashtons te bereiken. Ze heetten Brent en Dimmock. Ze waren beiden in uniform, hadden offi cieel uitziende tassen bij zich en vroegen of ze Edwin alleen konden spreken. „Ze zijn juist in gesprek", zei Jean tegen Sheila, „het spijt me dat wij hier moeten zitten, maar ze zeiden dat het vertrouwe lijk was". Jean schonk thee in voor Edwin en de twee mannen. „Gaan jullie maar in de voorkamer", zei ze tegen Sheila en Freda, die juist binnen kwamen. „Daar is het ijskoud", zei Freda. „O, nou, doe dan maar zoals je wilt". „We zien je de laatste tijd niet vaak", zei Freda tegen Sheila, toen Jean met het blad was weggegaan. „Je kon wel eens naar mij toe komen", ant woordde Sheila, „tussen haakjes, Doris zegt dat je de laatste tijd nog in de put schijnt te zitten". „Ik dacht dat het iets te maken had met die man van wie je mij van de zomer vertelde. Weet je nog wel? Die getrouwde." Freda gaf geen antwoord. Het leek haar zin loos er over te praten, nu het onmogelijk was haar gevoelens te verklaren. „Ben je er over heen?", vroeg Sheila. „Soms wel en soms niet. Het is net als met de kou, de ene dag is het voorbij en de vol gende dag komt het weer met volle kracht opzetten." Sheila sprong op toen er werd gebeld. „Dat zal David zijn", zei ze. „Domoor, het is de voordeurbel." Sheila keek Freda na toen ze ging opendoen en bedacht hoeveel het voor haar beteken de dat David opbelde. Waarschijnlijk meer dan ze wilde bekennen. Freda maakte de deur open voor Michael. Toen hij daar vóór haar stond, wist ze dat ze dat gevoel nooit zou kwijtraken. Ze geen kans krijgen, het kwijt te raken. Ze voelde het als een soort verkoudheid die ze haar hele leven zou houden. Jean schonk de thee in. Ze keed glimlachend naar Edwin en hij glimlachte terug haalde zijn schouders op. Ze begrepen geen van beiden wat de twee mannen den. De ene, Dimmock, was lang en mager. Hij zat in de leustoel, zoog traag aan zijn pijp en stelde weloverwogen vragen. De ande re, Brent, was klein en en zei bijna niets. Edwin voelde als het ware hoe hij de ka mer in zich opnam en de antwoorden taxeerde die hij op hun vragen gaf. Brent vergeleek hij met een mol, die onder het oppervlak van hun levens wroette. (wordt vervolgd). ABEL TASMAN 7 MAAR 6 vn Belize nr Savannah. ARES G 1000 ozo Bermuda nr Gre nada, AR1STOTELES 6 4-10 WZW Lissabon nr Sint Maarten, ATAN- TandJunR Priok. BENGA LEN 6 vn Bahrein nr Karachi. CA- PISTERIA C 1050 nw Colombo nr Singapore. CERES 5 te Manta. CHEVRON ROTTERDAM 9 te Los Angeles. CHIRON 7 te Antwerpen, COPAN 6 85 zzw Salinacrvz nr Los Angeles. COPPENAME S te Golüto. CORAL ME AND RA 6 vn Antwerpen Singapore. DIOGENES 7 te Matara- nl. EA 5 vn Mocamedes nr Puerto Rico. GAASTERDIJK JASON 7 te Rotter dam. KAAP HOORN G vn Antwor- Kopenhagen. KARAKORUM LAND 7 te Salvador, NAESS COU RIER 6 te Kharg Isl. NEDER LEK Barcelona. SINON j 6 410 zo Pitealrn nr Panamakanaal NEDER LINGE 7 te Wellington. Eureka. NÏSO G 240 w Kaapstad nr Laverna. OOSTKERK 6 vn Rastunu- ra nr Colombo, PAPENDRECHT 6 250 nw St Helena nr Kaapstad. PARTHENON G vn Maracalbo nr Guenta. PERICLES 6 1550 ono a puerto Rico nr Paramaribo. POEL DIJK 6 vn Rotterdam nr Bremen. ROTTE 7 te Casablanca. SAFO- CEAN ADELAIDE 6 160 nw Am sterdam Isl. nr Frementle. SCHELPWIJK 6 45 n Luzon nr Sin gapore. SCHIELLOYD 7 te Ham burg. SCHOUWEN 6 500 zzw Abid jan nr Glasgow. SEINELLOYD 7 te STRAAT AGULHAS 6 880 no Mauri tius nr Port Louis. STRAAT CUM BERLAND 6 te Port Kelong, STRAAT FRANKLIN 7 te Nagoya. STRAAT FRAZER 7 te Lagos. Angradosrels. VOORNE 6 Hawaii nr China. WESTERKERK 6 vn Kyrksaeteroera nr Kopenh) Markten kalveren 3. nuchtere kal veren 1588. schapen 47. gelten 8. paarden 11. totaal 2806. Prijzen (ln guldens per stuk): melk- en kali- koelen 1720-2535: mest- en weidevee 1290-1765: drachtige vaarzen 1635- 2410; guste vaarzen 1310-1740: pin ken 960-1470; graskalveren 490-895; kalveren voor fok en mest 200-470; kalveren v. d. slacht 75-180: schapen 150-210; slachtvee per kg. gesl. gew. gew. 4.30-5.10: slachtpaarden per kg gesl. gew. 4.40-5,10. Handel; slacht vee willig, weidevee redelijk, nuch tere kalveren kalm. schapen en lammeren kalm, paarden kalm. Veemarkt Rotterdam (6 febr.) Aan voer; totaal 3196. weekaanvoer 4470. slachtrunderen 130, gebrulksvee 414. kalveren 8. graskalveren 96. 1.70; kalf- en melkkoeien 1525-2500; vare koeien 1125-1550: vaarzen 1125- 1300: pinken 1075-1250: graskalveren Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen)slachtrunderen als vorige week redelijk als maandag, kalf- en melkkoeien groter willig goed prijshoudend, vare koelen gewoon stug. duur ruim prijs houdend. vaarzen en pinken ruimer lui. duur staande, graskalve ren groter redelijk hoog. nuch tere kalveren groter flauw la ger. schapen en lammeren groter levendig onveranderd. Lucky Luke Jesse James Uw mening De zaak Deil Ik ben onder de indruk gekomen van het interview in AVRO's Televizier met familieleden van een van de daders in de zaak Deil. Duidelijk is geworden dat bepaalde mensen, eenmaal in de goot terecht gekomen' om wat voor reden dan ook de kans niet krijgen op te staan en een normaal leven te beginnen. Ze worden verkeerd opgevangen of helemaal niet en ver vallen van kwaad tot erger. Een broer van de verdachte zei zoiets van „Nederland geeft miljoenen uit aan buitenlandse hulp. waarvan men niet weet wat ervan terecht komt, maar ziet zijn eigen' binnenlandse problemen over het hoofd". Daar zit veel waars in. Al die roofovervallen hebben een die pere achtergrond. Delft T. v. P. Gijzeling Nederland is, met het geval Deil, geconfronteerd met een nieuwe, uit het buitenland overgewaaide vorm van misdaad, zo stond in de kranten. Is dat echter wel juist? De gevallen van gijzeling die we uit het buitenland ken nen zijn heel anders. Daar be gint men met het pakken van gijzelaars om een bepaald doel te bereiken. De gijzelaars zijn dus duidelijk 'het middel om iets te bewerkstelligen. Wat gebeur de er in Deil? Die jongens wa ren helemaal niet van plan ie mand te gijzelen. Ze beroven een bank, slaan op de vlucht, worden gesignaleerd, in het nauw gedreven, slaan weer op de vlucht, met achterlating van' de auto, en vluchten het eerste het beste huis binnen dat zij te genkomen. Een normale reactie in zo'n geval. Eenmaal daar aangekomen begint zoiets als een gijzeling, hoewel de twee daders met de situatie waarin zij zich gemanoeuvreerd hadden duidelijk in hun maag zaten. Ik geloof niet dat zij van plan zijn geweest hun gijzelaars ook maar een haar te krenken. Zij hebben wel gedreigd, maar dat moet men mijris inziens zien in het kader van de hun opgedron gen situatie. Naar „buitenlands model" zou zijn geweest, als de twee man nen een paar gijzelaars hadden gepakt en deze hadden gebruikt om aan geld te komen. Niet dat ik het geval Deil goedpraat, maar het lijkt mij minder ver ontrustend dan de bekende gijze lingszaken in het buitenland. Den Haag M.R.V. T tvisten Als kind op school léerde je over de Hoeksche en Kabeljauwsche twisten. Mijn indruk hierom trent was altijd de gedachte dat de grote mensen toen kinder achtig waren. De groepsnormen vond ik kinderachtig en de acti viteit „twisten" vond ik iets voor dronken mensen. In ieder geval had ik over die tijd geen hoge durik en van de betreffen de groepen geen al te beste in druk. In het geschiedenisboekje kwam het mij altijd over als een zielige tijd met zielige men sen. Dat zou nooit meer kunnen dacht ik; de mensen zijn veel meer bestudeerd en verstandi ger dan toen. De tijd van de Batavieren zou toch ook niet meer kunnen! Maar helaas, we hebben nu geen Hoeksche en Kabeljauwsche twisten, maar wel de progressieve en conser vatieve polarisatie in de kerk en de progressieve en confessio nele polarisatie in de politiek. Hoe ik daar over denk, heb ik boven al omschreven. Stellingen innemen onderweg is blijkbaar grandiozer dan mensen verne men onderweg. Elkaar tege moet komen op onze levensweg, dat is zo sullig! Rijswijk Q. J. v. d. H. Vietnam Nu de Vietnamese oorlog formeel voorbij is, vinden alle partijen uit die oorlog dat ze eigenlijk best wel gewonnen hebben. Ook de Verenigde Staten". President Nixon heeft gezegd (Het Bin nenhof van afgelopen zaterdag), dat de vrede-met-ere die in Vietnam bereikt is, de geloof waardigheid van de Verenigde Staten in de wereld heeft ver sterkt. Het is verschrikkelijk, dat hij dat durft te zeggen na alles wat ook hij in Zuid-Oost-A- zië aangericht heeft. Of hij pro beert de Amerikanen zand in de ogen te strooien, of hij weet nu zelf nog niet wat hij de Vietna- mezen heeft aangedaan. Een „vrede met ere"? Ten eerste is er nog geen vrede, en ten twee de kan nieman'd na zo'n oorlog nog over „ere" spreken. De ge loofwaardigheid van de Verenig de Staten versterkt? Een lacher tje, meneer Nixon. Over de oorlog in Vietnam nog het volgende: ik vraag me af wat deze oorlog voor justitiële consequenties kan hebben. Na de tweede wereldoorlog zijn op grote schaal oorlogsmisdadigers berecht, Duitsland deed herstel betalingen en keerde smartegel- den uit; als Hitier na de capitu latie geleefd zou hebben zou hij evenals andere kopstukken ter dood gebracht zijn, hoewel er geen straf is die met zijn wan daden in overeenstemming is. Hoe ligt dat bij de Verenigde Staten en Nixon? Goed, de Ver enigde Staten zijn- niet de enige boosdoeners uit de Vietnamese oorlog, maar zou president Nixon officieel aangeklaagd en berecht kunnen worden als oor logsmisdadiger? En zou Ameri ka oficieel gedwongen kunnen worden tot hulp aan Vietnam voor een bedrag dat bijv. min stens even hoog is als wat de oorlog haar kostte? De Lier W.R. N oord wij kerhout (6) In antwoord op de briefschrijver van 5 februari (Noordwijker- hout 5) het volgende: toen mgr. Gijsen op de aanklachten van de eerwaarde heer Adams bleef zwijgen, betekende dit geen dee moedige toestemming. Het was eenvoudigweg een weigeren om op minderwaardiger beledigin. gen in te gaan. Zij waren te grof. Het had geen zin. Het von nis stond vast. En de vergadering was op een volslagen deb&cle uitgelopen ten aanschouwen van de gehele wereld en in het bij- zijn van de gehele pers. Toen Christus voor zijn rechters stond, heeft ook Hij geweigerd om te antwoorden, en wel om dezelfde redenen. Wat de gespreide klappen in het bisdom Roermond betreft volgt mgr. Gijsen de volgende procedure: aan degenen, die hij als zijn naaste medewerkers uit kiest, vraagt hij eerst om hun geloofsovertuiging, welke mini maal moet overeenstemmen met het aloude Credo van de katholieke kerk. Het heeft im mers geen zin om met mensen samen te werken in de pasto raal, waarmee men regelmatig overhoop ligt. Dat vertraagt en verlamt iedere activiteit. Wat dat betreft, gaf ook hierin Christus zelf weer het voor beeld. Tot driemaal toe vroeg Christus aan Petrus om diens geloofsbelijdenis, totdat Petrus er de tranen van in de ogen kreeg. Pas daarna gaf Christus aan Petrus de ruimte. Ook mgr. Simonis heeft wijselijk gezwegen. Ook hij wilde niet dat Noordwijkerhout een volko men mislukking werd. Overi gens weet hij er ook van mee te praten, hoe mensen, die ten on rechte de ruimte krijgen, psy chisch anderen in de tang kun nen nemen. Dat hij een andere methode volgt zal een gevolg zijn van de omstandigheden, die in Rotterdam anders zijn en minder ernstig. Maar men ervan op aan, dat hij hetzelfde credo van dezelfde meester be lijdt als mgr. Gijsen. We kun- nen niet genoeg voor deze bis schoppen bidden. H.A.M.R. Den Haag De ,,Uw mening" in de krant van gisteren over .Kritiek op artsen" was afkomstig van mevr. L. G. Woensdag 7 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 Pre mière van Luther" door To neelgroep Theater. HOT 20.30 „Wachten op Godot" (Haagse Comedie) (J) Circustheater 20.00 One-man-show Toon Hermans. Poppentheater Frank Kooman 14.30 „Slik de Slak" Zeiss Planetarium 14.30 „Landing op de maan" (Kindervoor dracht) 16.00 Uren, dagen, maanden, jaren" Donderdag 8 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 „Liefde op papier" (Haagse Co medie) (J) HOT 20.30 „Eindspel" (Haagse Comedie) (J) Circustheater 20.00 One-man-show Toon Hermans. Congresgebouw 15.00 „les pré- cieuses ridicules en „Le medi- cin malgré" (Gez. Claude Beau- clair) 20.30 Het Residentie Orkest o.l.v. Willem van Otterloo m.m.v. In- grid Haebler, piano Vrijdag 9 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 „Knecht van twee meesters" Haagse Comedie) (J) HOT 20.30 „Eindspel" (Haagse Comedie) (J) Diligentia 20.15 Funhouse met Rob van Houten, Feike Bosma en Rob Krop. Circustheater 20.00 „Tosca" door de Nederl. Operastichting (J) Voormalig Palace Hotel 20.00 Voorronde C. J. P, Kabaret Festival (J) Ned. Zeehospitium 20.15 „Terug naar het land" (Toneelgroep Ned. Zeehospitium) Congresgebouw 20.00 „Les pré- cieuses ridicules" et „Le medi- cin malgré" (Claude Beauclair/ Theater PePijn 20.30 „In voorar rest" (Cabaret In de Twijfe laar) Zaterdag 10 februari Rob van Houten, Feike Bosma en Rob Krop. Congresgebouw 20.30 Het Residen tie Orkest o.l.v. Willem van Ot terloo m.m.v. leden v. d. Haag se Comedie en het Nederl. Dans Theater. (J) Toneelzaal 20.15 „Wie is bang voor Virginia Woolf?" Poppentheater Guido van Deth 14 30 „De Snaeuwfant" 20.30 „Aarde, vuur, water en licht" (voor volw.). Poppentheater Frank Kooman 14.30 „Slik de Slak" Zeiss Pla netarium 14.30 „Landing op de maan" (Kindervoordracht). 16.00 Uren, dagen, maanden, ja- Kleine Schouwburg Rijswijk 20.15 Cabaret „Neerlands Hoop in Panama" (J) Theater PePijn 20.30 „In voorar rest" (Cabaret In de Twijfe laar) Zondag 11 februari Koninklijke Schouwburg, 14.00 „De Misantroop" (Haagse Co medie (J) 20.15 „De drie zusters" (Haagse Comedie) (J) HOT 14.00 „Piccolo en de ontslag werker" (Kindertheater Pssstt) Diligentia 11.30 Koffieconcert En semble Boismortier (J) 14.30 Vioolrecital door Luna Kan. Aan de vleugel: Thom Bollen (J) 20.15 uur Funhouse met Rob van Houten, Feike Bosma en Rob Krob (J) Circustheater 20.00 „Tosca", door de Nederl. Operastichting. Theater Pepijn 13.00 Jazz in Pe pijn: Big John Patton, Clifford Jarvis en Joop Scholten (J) Geementemuseum 15.00 Grammo- foonplatenconcert: „Klaviermu ziek van grote componisten" toegelicht door drs. A. N. Ver- Poppentheater Guido van Deth 14.30 „De Sneeuwfant" Zeiss Planetarium 14.30 „Landing op de maan" (Kindervoor dracht) 16.00 Uren, dagen, maanden, jaren. Maandag 12 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 „Liebelei" (Rotterdams Toneel) (J) mière van Sint Juttemisbal" door Toneelgroep Globe HOT 20.30 „Oog op Dans IV (Rot terdams Danscentrum) (J) Diligentia 20.15 Pianorecital door Donald Walker (J) Circustheater 20.00 „Tosca" (Ne derlandse Operastichting) (J) Theater In de Steeg 20.30 Concert door Peter Visser piano en Yke Visser, cello (J) Andreaskerk Leidschendam 20.15 Het Residentie Orkest o.l.v. Wil lem van Otterloo (J) Woensdag 14 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 Pre mière van „Schuld en boete" door Amsterdams Toneel (J) Poppentheater Frank Kooman 14.30 „Het Brandneteleiland" Zeiss Planetarium 14.30 Kinder- vbordracht: „Zwerftocht door het heelal" 16.00 „Het zonnestelsel" Donderdag 15 februari Diligentia 20.00 Concert door het Tatrai jkwartet Theater PePijn 20.30 „In de zesde hemel" (Cabaret Tekstpiere ment) (J) Theater aan de Haven (Westduin weg 230) „God op aarde" (To neelgroep De Appel) Vrijdag 16 februari Koninklijke Schouwburg 20.15 „Knecht van twee meesters" (Haagse Comedie) (J) HOT 20.30 „Eindspel (Haagse Co medie) (J) Diligentia 20.15 Fun House Revue J) Congresgebouw 20.30 Het Residen tie Orkest o.l.v. Willem van Ot terloo, solist is Zvi Zeitlin, viool (J) Theater PePijn 20.30 „In de zesde hemel" (Cabaret Tekstpiere ment) Theater In de Steeg 21.00 „Car toon" (Cabaret Salvo) (J) Aula Sint Janscollege 20.00 „Wre de oorlog, vredig spel" (Toneel groep van het college) YMCA-gebouw 20,00 Lezing door G.K. van het Reve. Theater aan de Haven Westduin weg 230 „God op aarde" (To neelgroep De Appel). Koninklijke Schouwburg 20.15 „Polonaise" (Haagse Comedie). HOT 20.30 „Eindspel" (Haagse Comedie (J) Diligentia 20.15 Funhouse met Koninklijke Schouwburg 20.15 Pre- Koninklijke Schouwburg 20.15 Dinsdag 13 februari Zaterdag 17 februari „Liefde op papier" (Haagse Co medie) HOT 20.30 „Wachten op Godot" (Haagse Comedie) (J) Diligentia 20.15 Fun House Revu Congresgebouw 20.15 „Venus in Seide (Haags Operettegezel schap De Mascotte) Theater PePijn 20.30 „In de zesde hemel" (Cabaret Tekstpiere ment) (J) Theater In de Steeg 21.00 „Car- j toon" (Cabaret Salvo) (J) De Zingende Zolder 20.15 Voor-I drachtavond door Nel Oosthout (J) Sint Janscollege 20.00, .Wrede oor-1 log, vredig spel" (Toneelgroep van het college) YMCA-gebouw 20.00 Lezing door G. K. van het Reve (J) Poppentheater Guido van Deth 14.30 „Jessie en de grijze Ko ning" 20.30 „De drie Pauweveren" (volw.) Poppentheater Frank Kooman 14.30 „Het Brandneteleiland" Zeiss Planetarium 14.30 Kinder voordracht" Zwerftocht door het heelal" 16.00 „Het zonnestelsel" Kleine Schouwburg Rijswijk 10.30 Kindervoorstelling „Het land van verbeelding" (Amstelto- neel) 20.00 Bzztóh-concert Solution en Burton Green (J) Theater aan de Haven (Westduin weg 230) „God op aarde" (To neelgroep De Appel) Zondag 18 februari Koninklijke Schouwburg 14.00 „De i drie zusters" (Haagse Comedie) I (J) 20.15 „Polonaise!" (Haagse Come- f die) (J) HOT 14.00 „Piccolo en de miljeu- I ner" Kindertheater Pssstt) 20.30 „Eindspel" (Haagse Come- j die) (J) Diligentia 14.30 Pianorecital door Giuseppe La Licatu 20.15 Fun House Revue Theater In de Steeg 20.30 „Blues in de Steeg" Theater PePijn 15.00 Jazzconcert j Kwintet Rob Agerbeek (J) Sint Jans College 20.00 „Wrede oorlog, vredig spel" (Toneel- i groep van het college) Poppentheater Guido van Deth 14.30 „Jessie en de grijze Ko- ning Zeiss Planetarium 14.30 Kinder voordracht „Zwerftocht door het heelal" 16.00 „Het zonnestelsel" DE BILT Tussen een krachtig hogedrukgebied, dat zich uit strekt van de Azoren naar- het Alpengebied en een lagedrukge bied. dat boven Scandinavië ligt wordt in onze omgeving een westelijke stroming in stand ge houden. Met deze stroming wor den oceaanstoringen snel naar Nederland gevoerd. In de afge lopen nacht passeerde een, bij een van die storingen behoren de. frontale zone ons land, maar doordat zich boven Ier land een golfvormige storing ontwikkelde, bleef het front van daag in de nabijheid van Neder land. Plaatselijk viel er daardoor wat regen of motregen. De aange voerde lucht is tamelijk zacht. Zelfs in de nacht komt het kwik op veel plaatsen niet beneden 7 graden. Op de Oceaan diende zich vandaag een nieuwe sto ring aan. Ook deze zal snel naar het oosten koersen en mor gen al invloed hebben op het weer in Nederland. Er wordt veel bewolking verwacht, waar uit mogelijk wat regen zal val len. Vooruitzichten voor vrijdag. Aan vankelijk negen, later buien en enkele opklaringen. Temperatu ren boven normaal. Weersvooruitzichten in cijfers. Voor zaterdag: aantal uren zon: I tot 6, Min. Temp. I tot 6 gra den boven normaal, Max. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Kans op een droge pe riode van minstens 12 uur: 80 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 50 procent. Weerrapporten van hedenmorgen 7 uur .temp. temp. slag Amsterdam regen 8 8 0.1 De Bilt zwaar bew. 7 7 1 Deelen geheel bew. 7 7 0.4 Eelde regen 8 7 0.2 Eindhoven motregen 7 0.2 Den Helder regen 8 7 0.2 Rotterdam regen 8 8 1 Twente regen 7 7 0.4 Vlissingen regen 7 6 0.1 Z.-Limburg regen 5 5 1 Aberdeen onbewolkt 15 3 0 Athene onbewolkt 12 4 0 Barcelona onbewolkt 14 3 0 Berlijn regen 6 6 1 Bordeaux mist 8—3 0 Brussel regen 7 7 0. Frankfort geh. bew. 4 3 0 Genéve geh. bew. 3—2 0 Innsbrück zw. bew. 4—3 0 Kopenhagen onbew. 6 4 4 Lissabon onbewolkt 7 Locarno zw. bew. 12 0 0 Londen geheel bew. 8 Luxemburg regen 0 1 0. Madrid onbewolkt 15 4 0 Malaga onbewolkt 17 2 0 München zw. bew. 3 10 Nice half bewolkt 5 Oslo onbewolkt 5 10 Parijs geheel bew. 60 Rome half bewolkt 14 2 0 Split onbewolkt 2 Stockholm zw. bew. 3 3 1 Wenen zwaar bew. 5 3 0 Zürich zwaar bew. 3—1 0

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12