MODEBALANS 1973 MAANDAG 5 FEBRUARI 1973 LEIDSE COURANT PAGINA 7, \9 Zijden jersey imprimé tuniekpakken met poffende broek in kolibrikleuren: paprika, brons, petrol, koningsblauw en honing. Klassiek raffinement bij lederen grote hoed van glanzend leer. "tailleur de vrtle" met omslagrok en biezen. Soepele Lange katoenen zomerjurk van Hermès in de Hawaii-look. De kleuren van de print zijn pastel: rose, hemelsblauw, residagroen, blauwgroen en wit. Een zeer vrouwelijke japon van de jonge Engelse ontwerper John Bates voor de ready lanvin is bezeten van volants, wapperende to wear coilectie in de rekken. De cirkelrok is geheel geplisseerd, op de brede ceintuur (tekening), toefjes bloemen. avondjapon, die bij het lopen ruimte vergt. Engelse Jean Allen houdt van de boerenstijl. met ruches, natuurlijk. Want die rage Is in ternationaal. anderd. Het beeld is „ver- zomerd" in dunne, ijle stof fen. Rokken blijven aarze len om de knie, geplooid, geplisseerd, golvend, dei nend, vrouwelijk. Het broekpak met matrozenpan- talon is niet afgedankt; klassieke mantelpakjes met plooirok, en de voor iedere vrouw verrukkelijke hemd jurk doen weer mee. Voor stad- en vliegensvlugge be zoekjes pakjes met inge- stikte heupstukken, verbre de schouders, vrij naar Deanna Durbin. De mouw blijft de aandacht houden. Veel poffende, page-, lampion- en vlinder mouwtjes en stroken rond diepe decolleté's, die op de schouder een wippend mouwtje vormen. Strookjes en volants zijn er bij dui zenden. Je kunt de wereld bol wentelen in de kilome ters ruches, die de zomer en avondjurken vlinderach tig en poëtisch maken. „Vrouwelijk voor flirt" is hét devies: Wat te denken van de „romantische" blou se uit het vergeelde fotoal bum, overgrootmoeders wit katoenen camisoolmodel met kantinzetten, plooitjes, plissé's, uitgeschulpte kant motieven, ajours en grote kraag met geborduurde kantstrook omzoomd? Hele maal oma's tijd in combi natie met een zwart fluwe len rok en een ceintuur zo Op een kleine cagoule grote glimmende rose hoed. Zilveren sieraad met asymetrisch medaillon, waarop twee agafhen. (Lola Prusac). „Haute couture is een sme rig woord" schrijft de New York Herald Tribune in haar mode kolom. Franse en Engelse couturiers gaan dan ook bijna over de kop omdat ze hun dure model len niet meer kwijt kunnen. In toenemende mate wer ken ze daarom voor de con- fectieindusrie om betaalba re, maar toch goede kleren aan de vrouw te presente ren. Jacques Esterel uit Pa rijs gaat nog verder: hij verkoopt straks door hem gemaakte patronen recht streeks aan de klant met flair voor doe-het-zelf. Komend seizoen is er in de „winterlijn" niet veel ver breed als een maagband. Voor de avond de van stal gehaalde halsterlijn met strapless uit de vijftiger ja ren. De Hawaiilook staat voor zwierende zwaaijurken met brede golvende rokken, bedrpkt met ananassen, viooltjes, vlinders, vliegen de vogels, palmbladeren of andere exotische toestanden De druksels zijn meesle- vfoÊBÊbT' MrSf pend en meestal in tere wa- terverfkleuren, zachtblauw, rose, vanille, maar ook hel- der en vrolijk. Van het ac- cessoirefront: lange kettin- gen zijn de grote mode. Trouwens sieraden van elk Schitterende steentjes en pareltjes voor de "hondeband" en soort gooien hoge ogen. armband, (Francoise Montaque) die het mooist staan bij een sim- T.F. pel zwart satijnen jurkje.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 7