Foreholte klopt PSV in doelpuntrijke strijd Teleurstellend grote nederlaag voor Scylla Eerste nederlaag Vicus Orientus Slechte dag voor alle Leidse clubs Microkorfbal Tafeltennis REGIONALEN MAANDAG 5 FEBRUARI 1973 L4 LEIDEN De dames van Fore holte hebben in een spectaculai re strijd met PSV in Eindhoven de laatste kans gepakt. Met 14 11 werden de Bax-girls mede- koploopster in de eerste klasse. Het Stompwijkse HVS handhaaf de zich op de tweede plaats door een gelijkspel tegen naaste concurrent Athene 2. De dames van Northa en MMO kunnen zich opmaken voor het kam pioensfeest. In Eindhoven hebben de Forehol- te-dames zich, vooral door hun enorme inzet, naast PSV en Sit- tardia aan de kop van re ran- lijst genesteld. In hoog tempo vielen de doelpunten in de eer ste helft. Foreholto nam de lei ding door Nora v. Niekerk waarna een afstandschot de stand weer gelijk trok Lenie Hoek bracht Foreholte opnieuw aan de leiding doch weer kwa men de Philipsmeisjes terug. Nora v. Niekerk en Ellie Hoek zorgden voor 24 en al bleven de Eincjhovensen steeds tot op een doelpunt terugkomen, Fore holte stond de leiding niet meer af. Integendeel, nadat door doel punten van Hannie Boskamp (2x) en Nora v. Niekerk een 67 stand was bereikt, liep Foreholte voor rust uit naar 6—10 door opnieuw Hannie Boskamp en Nora van Niekerk en Ellie Hoek. Deze laatste zag, evenals Martina Hoogland, een mooi doelpunt wegens cirkel afge keurd. In de tweede helft leek het er op dat Foreholte definitief afstand zou nemen. Ellie Hoek noteerde 6—11 maar daarna zakte Fore holte terug. Een aantal zeer merkwaardige beslissingen van één der arbiters wekte zoveel verbazing bij de Voorhoutse da mes dat zij vergaten snel terug te gaan in de verdediging. En kele break outs en dubieuze strafworpen brachten de span ning weer volledig terug: 10— 11. Anske Broekhuizen had suc ces voor Foreholte vanaf de achterlijn en wederom een strafworp betekende 11—12. Een slotoffensief van Foreholte werd PSV tenslotte te machtig. Een achterwaartse treffer van Ans Bakker werd afgekeurd doch Lenie Hoek en Allie Hoek brachten PSV op de knieën 11 —14. In de laatste minuut kre gen de Eindhovensen een vierde strafworp toegewezen maar die werd door de lat gekeerd. De HVS-dames hebben met succes ces hun tweede plaats verdedigd tegen concurrent Athene 2. Doelpunten waren evenwel erg duur in deze wedstrijd hetgeen voor een groot deel te danken was aan het uitstekende keep- sterswerk van beide kanten. Sjanie v. d. Bosch gaf HVS de leiding doch kreeg daarna wei nig bewegingsvrijheid meer. Een minuut later was het al weer gelijk en de goed op en neer gaande strijd duurde tot vlak voor het rustsignaal eer Lidia v. d. Helm de Stompwijk- sen opnieuw aan een voorsprong hielp 2—1. In de tweede helft opende Athene de score waarna aan beide kan ten het houtwerk veel te verdu ren kreeg. Toen Lidia v. d. Helm HVS opnieuw aan de lei ding bracht was het weer bin nen de minuut dat Athene gelijk maakte. Met 3—3 kwam ook het eindsignaal van deze technisch goede wedstrijd. De kampioenen uit Oud Ade von den een fanatiek op winst belust Nio tegenover zich. Door doel punten van Helma v. d. Geest (3x), Cobi v. d. Geest (2x), An neke Olijerhoek en José de Jong ging Jong Ade met een 73 voorsprong rusten. In de tweede helft liep Jong Ade snel weg naar 13—3 maar toen Een speelster van Jong Ade 2 is drie Rijnstreekdames te vlug af. was het Nio dat een fel offensief begon. Via 107 konden de kampioenen toch met 129 de punten thuishouden. Een goede redding ven Wil v. d. Geest bij een Ripse strafworp damde het Nio-offensief op tijd in. Na rust scoorde Plonie Olijerhoek 3x, terwijl Ida Koek en Anneke Olijerhoek eenmaal doel troffen. De dames van Northa speelden een grandioze eerste helft en het leek er helemaal niet op dat hun tegenstander de tweede plaats op de ranglijst innam. Met snelle combinaties werd Verburch 3 van het kastje naar de muur gestuurd en bij de rust hadden de Noordwijkerhoutsen een verdiende en comfortabele 7—2 voorpsrong. In de tweede helft dacht Northa er wat mak kelijk over en bovendien had het niet veel geluk meer met haar schoten. Verburch kwam terug tot 8—6 maar in de laat ste fase van de strijd stelden de Northa-dames met 2 fraaie tref fers de zege veilig: 10—6. De dames van MSV hadden wei- Sjanie v.d. Bosch (HVS) zoekend i nig moeite met de reserves van Sanocel/HVL die slechts met 5 dames opkwamen. Voor rust konden de Leidsen nog redelijk tegenstand bieden hetgeen re sulteerde in een 75 ruststand voor MSV. In de tweede helft legde de moegestreden Sano- cel/ploeg het hoofd in de schoot en liepen de Noordwijksen snel naar 20—9. De heren beslisten de wedstrijd tegen Hellas 4 in de eerste zes minuten. De mannen van Wil Jonker bouwden een 50 voor sprong op met hun openingsof fensief. De strijd bleef gelijkop- gaan tot de rust die inging met 10—5. Na rust een rommelige wedstrijd waarbij MSV steeds aan de leiding bleef. Via 16—13 en 18—15 werd het nog even be nauwd toen een Noordwijker voor 2 minuten naar de kant verdween maar juist in die pe riode kwam MSV tot scoren en dat was doorslaggevend: 21—15. Sanocel/HVL begon hoopvol tegen mede degradatie-kandidaat Ac tief in Rotterdam. De mannen van Herman Hoops liepen snel uit naar 6—1 maar moesten toch voor het wisselen van speelhelft een belangrijk deel van deze voorsprong prijsge ven: 75. In de tweede helft hielden de rood-witten aanvan kelijk goed stand en hadden 10 minuten voor het einde nog een 9—7 voorsprong. Een geweldig slotoffensief van de Rotterdam mers werd hen echter noodlot tig. Vlak voor het eindsignaal scoorde Actief 10—9. een mogelijkheid tot schieten. LEIDEN Het Leidse Sano- cel/Scylla in de ereklasse heren en De Treffers uit Roelofarends- veen bij de dames kunnen na het/ afgelopen weekeinde hun kampioensaspiraties wel zo goed als vergeten. Sanocel/Scyl- la leed na winst zaterdag op Iduna zondag een teleurstel lende 100 nederlaag tegen Tempo-Team. De Treffers moest met 64 het hoofd buigen voor Delta Lloyd. Halverwege de wedstrijd Sano- cel/Scylla—Iduna zag het er nog somber uit voor de Leide- naren. Op dat moment keek Gerard Bakker c.& tegen een 3—2 achterstand aan. Bert On nes had verloren van Bert v.d. Ham en Gerard Bakker had de grootste moeite gehad met René Hïjne. En juist deze laatste spe ler werd in staat geacht om zijn partijen tegen Onnes en Anton- Wil v. Zoelen te winnen. Het LEIDEN Alle Leidse topclubs verspeelden afge lopen weekeinde één of meer punten. De Danaï den en De Algemene kwamen er nog het beste vanaf door gelijke spelen tegen AKC en Ready. VJcus kreeg de eerste nederlaag te slikken, waar voor Samos verantwoordelijk was. Pernix bleef 'experimenteren, wat hetzelfde gevolg had als vo rige week: verlies. Zuiderkwartier won volgens de verwachting van Terheyden, maar Ons Eiland moest afhaken door verlies tegen De Regenboog. Crescendo sleepte er bij Gymnasiasten 10—10 uit, terwijl klasgenoot Fluks (N) vaster op de onder ste plaats werd gedrukt door de nederlaag tegen Phoenix. TOP, een punt verwijderd van de titel en nog ongeslagen, kreeg echter de grootste te- leurstellng te verwerken, omdat KOAG met 8—7 won. Fiks kreeg van Nieuwerkerk een flinke af straffing (9—3). AKC—DE DANAÏDEN AKC is inderdaad in staat geble ken het ene benodigde puntje van De Danaiden te pakken. Door de 9—9, die de Leidse ploeg bereikte, liep leider Ons Eibernest wéér een punt uit, zo dat de kans voor de Bosploeg wel zo goed als verkeken is. De Leidse ploeg had het in de twee de helft uitermate moeilijk met AKC, dat ondanks minder goed spel wel de Leidse blunders op de enige juiste wijze afrondde. De snel combinerende Danaiden acht moest daarom vier keer een achterstand wegwerken, hetgeen uiteindelijk terecht luk te. De opening van Schorn ver werkte De Danaiden uitstekend, want Erik Filemon, Gerard Nap en Casper van Nierop hadden vlot 1—3 gevonden. De scholie ren zagen het wel zitten, maar zo gemakkelijk ging dat niet. Bonthuis bracht de Tukkers bij, waarna Casper van Nierop vlak voor het verstrijken van de le helft zelfs 4—3 moest nivelleren (4—4). In het 2e half uur moest NAP c.s. zich beperken tot het betwisten van de (voortduren de) Almelose voorsprong, die soms zelfs 2 punten bedroeg. Erik Filemon zorgde van 4 me ter voor 55, waarna opnieuw Filemon, in samenwerking met Brugman, de door defensiefou- ten opgelopen 7—5 wegwerkte (7-7). fietze Landskroon zette De Da naiden opnieuw op 2 punten achterstand, hetgeen Erik File mon zelf weer corrigeerde via een doorbraak en een straf worp. In de sfeervolle hal bleef het scorebord daarna op 99 staan. SAMOS—VICUS ORIENTIS Vicus leek aardig op weg recht op de titel af te lopen. Gisteren verstapte de Leidse ploeg zich echter, want Samos zou alleen nog belang in de eindstrijd ge had hebben als Vicus geklopt werd. En dat gebeurde ook. In het laatste gedeelte van het le half uur liep Samos van 4—4 naar 74. De inspanning, die Vicus moest leveren om 7—7 te bereiken, bleek teveel, want in de slotfase sloeg Samos haar slag. wat samenviel met het verdwijnen van Wim Meyer en Lenie Niessing wegens blessu res. Bij 8—7 liet Vicus overi gens 2 strafworpen onbenut In vallers Wim Niessing en Joke de Boer konden hun ploeg ook niet meer behoeden voor de le nederlaag, die de spanning wel heeft teruggebracht. Voor Vicus schoorden Wim Meyer (3x), Ruud Niessing, Nandy van Hel den (2x) en Diet Rijsbergen. READY—DE ALGEMENE De Algemene kwam bij het fana tiek strijdende Ready op de val reep tot een moeizaam bevoch ten, maar dik verdiende verde ling. De eerste helft zat de Leidse ploeg beslist een versnel ling lager dan normaal. Na het omkeren werd 't tempo wel iets opgeschroefd, maar desultaten had dit voorlopig niet, want met name Ruud en Wim van Vliet bleken totaal van schot af te zijn. Ready kwam dan ook via de 3—2 ruststand op een angst wekkende 63, wat De Algeme ne echter knap wegwerkte (6— 6). De zwak leidende Analbers bood in de finale Ready ten on rechte een vrije kans van 4 me ter, welke verzilverd werd. Een van de laatste Leidse acties, een fraaie doorbraak van Henny Rusman, die een flink aandeel in de eindscore had, leverde De Algemene onder de spionerende blikken van Die Haghe coach Evenblij de terechte 7—7 op. De ploeg van trainer Filemon heeft echter nu weer 2 punten achter stand. Voor de doelpunten zorg den Henny Rusman (4x), Ineke Thijssen, Ans Lambooy en Wim van Vliet. GROEN GEEL—PERNIX Pernix was zaterdag weer aan het ..oefenen", wat degradatieklant Groen Geel gretig uitbuitte. Pernix werd al vlot terecht ge wezen, wat uitmondde in de 6— 2 score met de pauze. In het 2e gedeelte bleek de Leidse ploeg in staat tot meer tegenstand, maar inlopen op Groen Geel bleek niet mogelijk, omdat de oranje kragen met 10 strafwor pen niet overweg konden. Per nix kwam er met 1310 nog re delijk goed vanaf. De treffers kwamen van Jacob Bakker. Ag nes de Rooy. Wil van Ek, Alice Tieleman (2x), Kees de Rooy (2x), Flip v. d. Kooy, Ria van Zwieten en Jan van Seggelen. ZUIDERKWARTIER—TERHEY DEN Zuiderkwartier moest van Terhey den winnen om een beetje uit de moeilijkheden te komen en dat is na een moeizame eerste helft ruim gelukt. Voor de pau ze bleek hekkesluiter Terheyden tot tegenstand van betekenis in staat, maar na de wisseling liep allemaal heel wat gunstiger voor Sanocel/Scylla. Na de pau ze kwam Iduna er niet meer aan te pas. Bert Onnes speede bij vlagen weer subliem tafel tennis. Anton-Wil liet blijken dat zijn spelpeil niet al te zeer lijdt onder zijn militaire verplichtin gen en Gerard Bakker bleef we derom ongeslagen. Eindresul taat 7—3 voor Sanocel/Scylla. Zondag speelde de Leidse ere- klasser, met Milan Stencel, te gen Tempo-Team. Om taktische redenen speelde Gerard Bakker in de tweede partij reeds tegen Bert v.d. Helm, waardoor Sten cel tegen Hopman en Onnes te gen v. Slobbe (met winstkan sen) begonnen. Het werd echter 3—0 in plaats van de verwachte 1—2 en daarna was er tegen Bert v. d. Helm c.s. die nu vrij uit konden gaan spelen, geen houden meer aan (10—0). )e reserves van Sanocel/Scylla hadden een „makkie" tegen T.O.G. in Maassluis. Het gele- genheidsdubbe! Bakker/v. Schie liet een steekje vallen, maar overigens waren er geen proble men (1—9). Team 3 ontmoette in Tempo-Team 3 een tegen stander van kaliber. De serie overwinningen werd ditmaal on derbroken met een 73 neder laag. Wibo v. Gennip 2x en Hein Crispijn lx wisten tegen te sco ren. Sanocel/Scylla 4 speelde zonder Bert v. Schie tegen De Salamanders 2. Invaller Nico Blansjaar won lx en dat was net genoeg om een krappe zege te behalen (64). Ferdinand Thung bleef ongeslagen en Hans de Roode won 2x. In de ereklas se dames heeft De Treffers za terdag zijn Waterloo gevonden in Amsterdam tegen Delta Lloyd. Het weinig homogene ka rakter van het team, dat in be langrijke wedstrijden steeds va ker bleek, was oorzaak van het 64 verlies. Naast Veronique v.d. Laan, als absolute topspeel- ster, zijn Mary Thuis en Nellie v. Paridon duidelijk tot de mid denmoot gaan behoren. Veroni que haalde tegen Sonja Heltzel, Annemieke v. Moorst en Juul Nitisusante wederom een 100 procent score. Het dubbelspel, een van de pijlers voor succes, werd door De Treffers met 21— 19 en 21—18 verloren. Pas bij de stand 63 wist een van de andere speelsters nl. Nellie v. Paridon het vierde tegenpunt te scoren. Nellie versloeg Anne mieke v. Moorst (21—8, 19—21, 20—22). Door dit resultaat is De Treffers praktisch uitge schakeld in de strijd om de landstitel. Naaste concurrent Tempo-Team bezit nu de beste papieren. Het eerste herenteam ging In Leeuwarden ten onder bij Rea dy. Jacques v. Ruiten en Kees Vesseur wisten de schade be perkt te houden tot 7—3. Team 3 deed het niet onaardig tegen Victorie '55 2. Hoewel krap (4— 6) werd in Volendam de volle winst verdiend. Wout Heems- Janneke v.d. Berg rechtsvoor Zuiderkwartier in actie. overheerste de Leidse ploeg. Van 45 stoomde ZKW door naar 85, waarmee het beslis sende gat gevallen was. Via 10—6 en 11—8 finishte Zuider kwartier nog ruim met 13—9. De doelpunten kwamen door ac ties van Carla Akse (2x), Toos van Es (2x), Ineke de Kreek, Nico van Leeuwen 3x), Hen Zierikzee (2 x). Co de Haas (2x) en Albert de Groot. DE REGENBOOG—ONS EILAND Door de 5—2 nederlaag tegen De Regenboog is het voor Ons Ei land bijna bekeken, nu de con currenten de afstand vergroot ten. De treffers van Wim Nijen- huis en Sary v. d. Meeberg stonden borg voor 3—2, wat heel lang op het bord heeft ge staan. Door drie gemiste straf worpen van Ons Eiland kon De Regenboog het stuk, en waar schijnlijk het eerste klasse schap, redden (5—2). GYMNASIASTEN—CRESCENDO Ondanks dat Louis en Lenie Kok om onduidelijke redenen buiten de ploeg waren gelaten, speelde Crescendo bij Gymnasiasten een verdiende 10—10 bij elkaar. De eerste helft ging volkomen ge lijk op. waardoor 55 op de helft niet vreemd was. Na het omkeren leek Crescendo de ei genaar te gaan worden van 2 punten, toen de Leidenaars op 6—9 kwamen te staan. De Ha genaars waren het daarmee niet eens en kwamen langszij (9—9) en bleven dat tot het eind, om dat de tiende Leidse treffer beantwoord werd (10—10). Voor Crescendo scoorden: Ton Ou- werkerk (4x), Piet l'Amie (3x), Tessie Burghouwt (2x) en Joke Geyer. PHOENIX—FLUKS (N) Fluks Noordwljk heeft het koplo per Phoenix behoorlijk lastig gemaakt. Een eervolle 8—5 ne derlaag viel de kustbewoners ten deel na de 3—2 score, die de eerste 30 minuten had opgele verd. De tussensprint van de Hagenaars, die daardoor van 34 op 84 kwamen, werd Fluks fataal, want verder dan 85 liet Phoenix de gasten niet komen. De treffers kwamen van Siem v. d. Haak, Jan van Dron- gelen (3x) en Hans Passchier. De Noordwijkers lieten een goe de indruk achter. TOPKOAG TOP zal het kampioensfeest een week moeten uitstellen, want KOAG liet de Sassenheimers in het zicht van de haven voorlo pig stranden. Trainer Hans van Zonneveld heeft echter geen zware opgave om zijn ploeg vlot te trekken, want TOP behoeft uit de komende twee wedstrij den 'slechts' 1 punt te behalen om als eerste te finishen. In de sfeervolle sporthpl Lisse (er wa ren ruim 200 bezoekers) werd TOP na een gelijkopgaand be gin vlak na de pauze met 3—7 geconfronteerd. In een alles of niets offensief presteerde TOP het onmogelijke door gelijk te komen (7—7). In de uiteraard zeer spannende finale werd KOAG toch nog winnaar (7-8). Voor TOP scoorden: Annemiek Keunig (2x). Dirk Meyer (3x). Rob Meyer en Wilma Kuhn. NIEUWERKERK—FIKS Fiks speelde bij Nieuwerkerk der mate ongeïnteresseerd, dat een afstraffing niet kon uitblijven. Halverwege leidde de thuisclub al met 5—1 en ook na de thee heeft Fiks weinig in te brengen gehad, want Nieuwerkerk kon tot 81 uilopen alvorens de Oegstgeestenaren iets konden terug doen. Gebroeders Ruud en Fred de Gruyl en Ine Kooy ver zorgden de schamele Fiks-pro- duktie. Einduitslag: 9—3. Excelsior UVS 1—I De regionalen van UVS hebben een wat ongelukkige nederlaag geleden bij Excelsior in Rotter dam. Aanvoerder Ton Kamp- hues schoot zijn ploeg na 25 minuten aan de leiding, door te profiteren van 'n foutieve terug speelbal. Tien minuten later blunderde doelman Wim Eradus en stond het 1-1. In de tweede helft kwam Excelsior met een „ruikend" doelpunt op 2I. Lenig Snel - SC l.isse I - 1 Het technisch sterkere Lisse had met de uitvallen van Lenig en Snel veel moeite. Lisse was ster ker, maar werkte slordig af. Al leen Cors v. d. Putt«4 wi3t voor de Lissenaren te scoren. kerk bleef ongeslagen, terwttl Jos v.d. Meer 2x en winst in het dubbelspel de overige punten aandroegen. Het Noordwijkst T.O.V. kwam tegen het reserve* team van De Treffers niet vee- der dan een gelijkspel. Met een 5—3 voorsprong kreeg T.O.Vi alle kans. maar Ted v.d. Ploeg en Goof v.d. Hoorn slaugden: niet in die opzet. Ruud v. Alk#» made was met 3x winst de bes te speler bij de Noordwijkers^ Ted v.d. Ploeg stelde teleur door alleen van Leo de Jong t« winnen. Docos speelde In de promous* hoofdklasse een uitstekende par tij tegen Wibats 2. Ton i'Ami begon met winst via tljdrcgft op Jan Hoogendoorn, waarna- Gerard v.d. Klaauw InvalW Felsenthal moest laten voor gaan (1—1). Met de overwip- ning die Jacques v. Veen "p Frans Stuhlemeijer behaalde stortte het bolwerk van Wibats in. Alle partijen gingen verder naar het Leidse team. Eindre sultaat 1—9. Het damesteam van Avaoti leed de tweede nederlaag in succes sie. Bij NMB/VDO was Monique Vogels het grote struikelblok. Els Vreeburg kon daardoor slechts 2 winstpartijen aandra gen, welk resultaat werd geëven aard door teamgenote Liesbeth Smits. NMB/VDO—Avanti 6—4 Avanti 1 speelde in de overgangs klasse heren gelijk tegen het sterke St. Aloyslux 2. Theo Lou- wers, „coming-man" van Avan ti nam 3 winstpartijen voor zijn rekening. Team 2 van de Ha- zerawoudse vereniging kwam tot eenzelfde resultaat tegen NMB/VDO 3 in Amstelveen. In de landelijke jeugdklasse troffen de meisjes van Avanti 1 eh Avanti 2 elkaar achter de tafel. Avanti 1 bleek net iets botrfr dan het tweede team (64T. Wilma Kooter. uitkomend in het eerste team. was de beste van het zestal; zij atond geen parWJ af. De dames van het Warmond#® Steeds Vooruit kwamen in de ereklasse tegen Tempo-Team 2 niet verder dan 55. Nora Bak-t ker was weer bijzonder goed op dreef, hetgeen Steeds Vooruit 3 winstpartijen opleverde. Marian v. d. Helm won van Murinn van Vliet, terwijl ook het dubbelspel in Warmond bleef. Nelly v. Rijn schoot in de laatste partij net iets tekort tegen de geroutineer de Ilse Hameetoman. (19—2J, 18-21). Oegstgeest won afgelopen weck van Valkenberg/AMVJ 5 (3—7), Micky Thung kwam 3x tot winst, Jaap Polak 2x en Ottd Verkerk „slechts" lx. Het dub bel Polak/Thung kwam laat iri de derde game eveneens tot winst. In de afdelingscompetitie behaal de het eerste herenteam van Steeds Vooruit het maximale re sultaat tegen Docos 5 10—0)- Met Nol Sikking weer In zijn geëigende rol als kopman kun nen de Warmonders zich royaal handhaven in de degradatie competitie van de eerste klas. Play Fair uit Leimuiden, dat d» competitie goed was begonnen, met een 8—2 overwinning op Gossima 3, struikelde over Do cos 3. Cor v. Zijp en Cap Kref- fer aan Docoszijde waren te sterk voor het trio Ruud Mol* Iers, Arnold Heuzen en v. Eg- mond. Het Zoerwoudse Pit '54 heeft het goede wedstrijdritme nog niet teruggevonden. Tegen Phoenix 4 reikte men niet ver der dan een puntenverdeling. Henri .v. Teylingen was met 2x persoonlijk succes de beste spe ler bilj Pit '54.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 11