Levi's wipt Bona Stars NOORDWIJK WEER ALLEEN OP KOP Schaaktitel voor Rijnlands Lyceum Wraak van Sleufels op Leiden Sterk verweer van Kangeroes Zaterdagvoetbal MAANDAG 5 FEBRUARI 1973 L3 "TÏILLEGOM/LEIDEN Toen de rook 'm de sporlhal Treslong in Hillegom was opgetrokken bleek, dat landskampioen Levi's de kwartfinale bekerwedstrijd van Bona Stars gewonnen had en dus overging naar de halve finales. Daar zal het - Flat Stars ontmoeten, terwijl Transol/RZ tegen 2? Raak/Punch speelt. Maar wat was het een ener- «■s» verend bekergevecht geweest daar in Hillegom. '.""Spanning, sensatie, (te) harde gevechten, alles was er te beleven. Des te meer jammer was 't dat - Het was doodzonde, dat er bij Z' Bona Stars wat spelers hem als ^dieven knepen voor de grotere -- lengte en fysieke kracht van Levi's: Peter de Jong, Rob Wal- laart en Rudy van Eyk waren geen schim van de spelers, die zij gewoonlijk zijn, terwijl ook Har Stol lange tijd sukkelde. Al- leen Wayne Denham en Wim ***Petricl speelden een grandioze - "partij. Ongelooflijk was het wat zij presteerden in de verdedi- - gingsrebound tegen dat lengteo- verwicht en aanvallend was het niet minder. Keer op keer zette Wim Petrici de hele Haarlemse "verdediging voor schut en scoorde met prachtige drives. Wayne Denham deed het onder het bord niet minder, maar wat hij daarbij moest incasseren (nog niet een kwart van alle op donders werd bestraft, hij kwam na afloop in de kleedka mer met een grote bloedende wond op zijn hoofd) was niet normaal meer. Jammer was het daarom voor de Stars, dat zij Levi' de totaal onbekwame arbiters Wesselz en Blom deze wedstrijd verziekten en Levi's tè opzichtig bevoordeelden. De grote heren uit Haarlem mochten bijkans alles, terwijl de mannetjes uit Leiden de ene opzetttelijke fout na de andere aan de broek kregen. Niettemin heeft Bona Stars er een prachtige strijd van gemaakt, die alles be looft voor de competitiewedstrijd zaterdag in de Vijf Mei hal tussen dezelfde kemphanen. Basketbal zetten na 9 min.: een 82—54 voorsprong. Doch de komst van de felle nuchtere Aad van de Nieuwendijk (veel te laat werd hij geprobeerd) bracht nieuw- leven in de Leidse ploeg. Onge meen fel joeg Bona Stars op de ba en liep in tot 9276 in de 13e minuut. Even stokte het tot de laatste 3 minuten (stand in middels 11083) maar een laat ste krachtsinspanning van de Stars, die de vele Leidse sup porters in verrukking bracht, bracht Bona Stars nog aardig dichtbij. Het missen van 6 vrije worpen echter verhinderde, dat Bona Stars de verdiende 100 punten haalde, het bleef bij 11099. Zaterdag kan Levi's op een zeer warm onthaal rekenen, en heeft Bona Stars ook niet de "handicap van een nare speelbal en wellicht is er dan een onpar tijdige leiding. in de eerste helft te ver Scores: Petrici 35, Denham 22, lieten weglopen: via 58 minuten en 2924 halverwege kwam de gemakkelijk schieten de Levi's ploeg op een 5837 voorsprong bij rust. In de twee de helft dacht Levi's op rozen te Stol en van de Nieuwendijk 14, de Jong en van Eyck 6, Wal- laart 2 Levi's: Akkerboom en Smith 18, Kip en Obre 16, Vro lijk 14,Marr ionaix 12, Kales 8, van de Ree 6, Kooring 4. Bona Stars—Donar 9361 Donar mocht zaterdagavond de handen dichtknijpen dat Bona Stars de dag erop de bekerwedstrijd te gen Levi's Flamingo's moest spelen. Anders was het een gro te afgang voor de Groningers geworden in de Vijf Meihal, nu bleef het bij 'n 93—61 neder laag. Met de gedachte de sma delijke nederlaag, destijds in Groningen geleden, te wreken kwam Bona Stars op volle sterkte het veld in en liep naar een ruststand van 4629. Na de hervatting startten de Leidse basketballers met de verse krachten Chris Verhoeks en Ben van Cleef. Ook nu bleef de sco re gestaag oplopen. Wayne Den ham kwam even in het veld, scoorde de 66e treffer, wat het 2000ste competitiepunt beteken de. Bona Stars strandde tenslot te bij 93—61. Scores: P. de Jong 28 (8—20), H. Stol 15 (10-5), W. Petrici 14(104), W. Denham 12 (84), A. v.d. Nieuwendijk 10 (2—8), R. van Eyck 6 (4—2), R. Wallaart 6 (4-2), B. van Cleef 2 (6—2). De dames van Bona Stars wonnen met 4048 van Marathon in een matige wed strijd. Topscorers waren Regien Kleisse met 18 en Gertrud van der Zon met 12. Doelman Martin van Domburgh van Wilhelmus heeft de bal klemvast onder het toeziend oog van beide aanvoerders, links Ton de Graeff ()VUC), rechts TonMelkert. WÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊmm ara LEIDEN Het op de tweede plaats in de le divisie B staan de Petrus en Paulus uit het Limburgse Schaesberg heeft af gelopen zaterdag in de universi taire sporthal aan de Wasse- naarseweg alle krachten moeten inspannen om Kangeroes van de zege af te houden. De Limburgers startten in een bijzonder hoog tempo en de uit stekende aanvallers Bosch en Theussen zorgden al direct voor een 0—6 voorsprong voor P. en P. Coach Johan Kwestro vlucht te bij deze stand in een time out. En deze donderspeech le verde direct resultaten op. Spel verdelers Pera en Taconis zorg den nu voor set-ups op maat en de Leidse aanvallers Bloot, de Jong, Huusse en Hoeve wisten hier wel raad mee. Petrus en Paulus vocht voor alles wat het waard was, maar kwam nu kwaliteit te kort om Kangeroes van de 1510 setzege af te hou den. Tot 5—5 ging de strijd in de 2e set gelijk op maar toen nam Petrus en Paulus duidelijk af stand. Door een royale 7—15 setzege trok P en P de score weer recht. Maar Kangeroes had zijn antwoord klaar. Welis waar kwamen de Leidenaars aanvankelijk op een 0—3 achter stand te staan, maar toen kwam de Kangeroes aanval vol ledig op toeren: 15—7 voor Kan geroes en dus een 2—1 voor sprong. De Limburgers onderkenden op tijd het gevaar en zetten in de 4e set een geweldig offensief in. Kangeroes moest na de inspan ningen van de 3e set duidelijk even stoom afblazen en hoewel do inmiddels voor Lambert Hoe ve ingevallen Piet van Zwieten zijn teamgenoten met enkele rake smashes duidelijk de weg wees, het mocht allemaal niet meer helpen, 515 voor Petrus en Paulus. Lange tijd hield Kangeroes in de beslissende 5e set stand en bij Volleybal het wisselen van void hadden de Leidenaars een zekr verdiende 84 voorsprong genomen. Tot 9-9 kon Kangeroes de score nog in evenwicht houden, maar toen drukten de Limburgers door. Via 912 en 9—13 (dit punt werd overigens gescoord door een achterspeler vanuit het aan- valsvak!) bepaalde P en P door een 1015 setzege de uitslag op 2—3. In de 2e divisie D heren nam het reserveteam van Kangeroes verder afstand van de degrada tieplaats. Het Rotterdamse Con cordia moest uiteindelijk het hoofd buigen voor de sterke aanval van Kangeroes 2, waarin vooral good old Pieter Bas van Duyvenbode een glansrol speel de. Met 16—14, 15—8 en 15—13 greep Kangeroes 2 de meer dan verdiende 3—0 zege. Bij de dames (3e divisie 3) bleef Leython/AC in de kopgroep door een 3—1 zege op het bezoe kende Valboval 2 uit Woerden. LEIDEN Ook het afgelopen weekend maakten de koplopers in de afdeling Leiden zaterdag geen fout. Woubrugge won met 3—0 van Kagla, terwijl GWS met dezelfde cijfers MVKV het veld af speelde. Hazerswoudse Boys versloeg met gering ver schil Randstad Sport en Sleutels nam met 31 wraak op de eer der in de uitwedstrijd geleden nederlaag tegen Leiden, Valken WVS werd afgelast. Kggia—Woubrugge 0—3. Pas in de slotfase heeft Woubrug ge via drie doelpunten afstand kunnen nemen van het zich fel verzettend Kagia. De Oranje Afd. Leiden za Witten zagen in de twintigste minuut na rust hun hoop op een gelijkspel de grond in geboord toen G. Wit 01 scoorde. Nog maals Wit en Witteman maak ten het karwei af onder het motto ..beter laat dan nooit". Een verdiende overwinning. Randstad Sport—Hazerswoudse Boys 1—2. lazerswoudse Boys is bij Rand stad Sport door het oog van de naald gekropen. Na het vlot gescoorde doelpunt van Kou- wenhoven lieten de Bovs de teu gels in de tweede helft vieren; een fout die hen bijna de over winning kostte. Randstad rook zijn kans en drong sterk aan. Het doelpunt viel echter toch aan de andere kant toen Jan Rietveld op sublieme wijze vier verdedigers omspeelde en scoor de. 0—2. Maar weer drong Randstad aan. en menige bal moest in paniek van de Hazers woudse doellijn worden gehaald. Het slotoffensief leverde (onver diend) te weinig op, want het ene doelpunt dat Randstad tien minuten voor tijd scoorde was té weinig. Een gelijkspel had te recht geweest. MVKV—GWS 0—3. Vanaf het eerste fluitsignaal af, heeft GWS er geen twijfel over doen bestaan wie er zou gaan winnen. Gemakkelijk dwongen de Rood-Witten MVKV tot ver dedigen en via Van de Meij en Braam verkregen de Sassenhci- mers een riante 2—0 voor sprong. Na rust kon MVKV wat positiever voetballen, doch het gebrek aan een schutter liet zich gelden. Tegenover de goal van Postma konden de Valken burgers niet meer stellen dan enkele gevaarlijke uitvallen. Sleutels—Leiden 3—1. In deze wedstrijd nam Sleutels wraak op Leiden voor de 3—1 nederlaag „uit"; eenzelfde stand stond nu weer op het bord, zij het dan ditmaal in het voordeel van Sleutels. De Leid se derby werd een harde strijd j met dikwijls leuk voetbal en veel inzet van beide ploegen. In de eerste helft gaf Leiden de toon aan en nam een verdiende 1—0 voorsprong door Hennie Reyken. Na rust werd de strijd j grimmiger en moesten twee Leiden-spelers het veld ruimen met blessures. Sleutels profi teerde hiervan en van enkele misstappen van de Leiden ach terhoede en nam via een doel punt in eigen doel en een penal ty (Dubbcldeman) een 2—1 voorsprong. Huis maakte er in de laatste minuut 31 van. Eén Sleutelspeler moest voortijdig vertrekken, een ander ontving een waarschuwing. Stand: Woubrugge 15—27; Hazers- woude 14—21; GWS 14—20; Randstad 16—17; VWS 13—16; Leiden 15—15; Sleutels 15—15; Valken 14—10; MVKV 15—7; Kagia 15-6; VVSB 14—5. LEIDEN Noordwijk is in IA weer alleen op kop gekomen, ook al speelde het tegen Heer- jansdam slechts ge'ijk. De grote sensatie was de nederlaag van SHO op eigen terrein tegen Jo- dan Boys. De Goudse ploeg pro duceerde tot zaterdag nog slechts tien treffers, nu in één klap drie: 2-3. Ook Zwart Wit '28 verloor verrassend van Ac tief Amstelveen. Ter Leede is onderaan in grotere moeilijkhe den gekomen, terwijl voor Quick Boys de problemen zijn teruggekeerd. Heerjansdam Noordwijk 1-1 (IA) Tegen het stugge en hard optre dende Heerjansdam heeft Noordwijk lange tijd aan de vol le winst geroken. Pas in "bles suretijd" kwam Heerjansdam op gelijke hoogte. Noordwijk had ook moeten winnen, de kan sen waren er naar. Maar vooral Bröring was slecht op dreef en ook Bogers liet enkele mogelijk heden liggen. Noordwiik had ten slotte een penalty nodig om te scoren. Dat gebeurde na 25 mi nuten in de eerste helft, toen Barten was onderuit gehaald en Karsten van de witte stip raak- schoot. Quick Boys De Zwerver 1-2 (IA) Twee misverstanden in de achter hoede kosten Quick Boys tegen De Zwerver de zege. Vlak voor rust en direct daarna, psycholo gisch belangrijke momnten dus, leidde dat tot doelpunten van De Zwerver. Pas in de laat ste vijf minuten scoorde Arie Hazelnoot na een vrije trap van Floor van Duin tegen. De Kat* wijkers sprengen slordig met de kansen om en hadden een maal pech toen Pluimgraaff tegen de paal schoot. Doto Ter Leede 0-0 (IA) Tegen het op de laatste plaats staande Doto kwam Ter Leede tot een magere prestatie (0-0). De Sassenheimers speelden erg zwak en mochten met het ene punt nog van geluk spreken. Doto was op alle frenten iets beter, maar wist geen raad met de kansen. Bovendien traden doelman Van Harskamp en Van Biezen bij Ter Leede goed op; zij waren wel de enige. Rijnsburgse Boys DOSC 2-0 (2B) Rijnsburgse Boys heeft de laatste strohalm voorlopig nog beet dank zij de 2-0 zege op DOSC. De Rijnsburgers waren in de eerste helft iets gevaarlijker, maar strandden vaak op de bui- tenspelval, die echter een maal te laat dichtklapte en toen was het via Zwaan meteen raak: 1- 0. In de tweede helft had DOSC niets meer in te brengen. Rijns burgse Boys bracht diverse goe de kansen om zeep. DOSC werd niet gevaarlijk; wel Rijnsburger Gerrit van Egmond, die bij een terugspeelbal op de lat schoot...Direct daarop zorgde De Heijer voor de 2-0 eindstand. PVWA Sizo 1-1 (3A, west I) Sinds lange tijd heeft Sizo weer eens een puntje verspeeld tegen het wel erg hard spelende Wart- burgia, dat al snel met 1-0 voor kwam en tot de rust die stand handhaafde. In de tweede helft zorgde Rovers voor 1-1, waarna PVWA met man en macht in de verdediging ging, vaak de bui- tenspelval toepaste en niet meer werd gepasseerd. Musketiers RCL 0-1 (3B, west I) RCL lijkt over zijn inzinking heen, getuige de 0-1 overwin ning op Musketiers en het goede spel waarmee die zege behaald werd. De overwinning viel veel te laag uit, ook al knokte Mus ketiers voor iedere meter grond. Met name Leo Holl had vaak geen geluk, terwijl Musketiers tot drie maal toe een handsbal in het strafschopgebied zag weggewuifd. Pas na een half uur in de tweede helft viel het enige doelpunt. De opgerukte De Ruiter verzilverde een com binatie van Rodenburg en Holl. Kpudekerk Maasdijk 2-2 (3A, west II) Koudekerk heeft om onbegrijpelij ke redenen een 20 voorsprong tegen Maasdijk verspeeld. Het was de hele wedstrijd sterker, maar liet zich imponeren door het harde spel van Maasdijk. Herman Vergunst en debutant Wim van Es met een prachtig doelpunt zorgden voor 2-0. Twaalf minuten voor tijd kwam Maasdük op 2-1 en ver in bles- suretiid werd het nog 2-2. De verdediging van Koudekerk was in onbegrijpelijke paniek ge raakt. In 4A zette Katwijk een traditie voort door ook nu weer met 0-0 geliik te spelen. Moch ten de Kaüwiikers niet kam pioen worden, dan is de oorzaak van dat falen duideliik: geen schutters. SVOW stelde teleur met een 2-0 nederlaag bij Hoek se Boys. Lisser Boys Oegstgeest 3-2 (4B) Lisser Boys heeft de stiigende lijn weer te pakken; dat is na de 3-2 zege op het hooggenoteerde Oegstgeest wel duidelijk. Het was een sportieve wedstrijd waarin Isaac de Kooker de Lis- senaren al snel op 1-0 zette, na een fraaie combinatie met Boot. Uit een dieptepass van Overde- vest zorgde dezelfde De Kooker voor 2-0, waarna Oegstgeest vlak voor rust terugkwam tot 2-1. Ook in de tweede helft was Lisser Boys de betere ploeg. Na een kwartier zorgde v.d. Weerd voor 3-1 maar nog in dezelfde minuut kwam Oegstgeest weer dichterbij: 3-2. Het kostte Lisser Boys weinig moeite deze voor sprong te handhaven. Zwammerdam - ARC 2-1 (4B) De betere techniek van ARC heeft het moeten afleggen tegen het grotere enthousiasme van Zwammerdam, dat de Alphense derby met 2-1 in zijn voordeel besliste. Die zege kreeg gestalte toen Zwammerdam in de twee de helft binnen het kwartier op 2-0 kwam. Het sterkere ARC scoorde alleen via Boevé (na een vrije trap van Ederveen) tegen. Monster TAVV 1-2 (4B) In een bikkelharde wedstrijd is TAW aan de zonnige kant van de score gebleven. Dick van Veen zorgde na twintig minuten met een machtig schot voor 0-1, tien minuten later kwam Mon ster op 1-1. In de tweede helft maakten Leen Esveld en de 16- jarige Kees van Veen hun op wachting. Uit de voorzet van eerstgenoemde zorgde de te ruggekeerde Gilles Heitinga voor de winnende treffer. Een DOSC'er lost een kopstoot op het deel van Rijnsburgse Boys. LEIDEN —Het treffen tussen de kanshebbers op het predikaat schoolschaakkampioen, het Rijnlandse Lyceum en het Bo- naventura-college heeft een bij zonder spannend verloop gehad. De spelers van beide teams kwamen geladen achter het bord te zitten: de overwinnaar zou mogen uitkomen in het schoolschaakkampioenschap van Nederland. Het Rijnlands opende de score; Dobbelaar, aan het 3e bord, tructe er tegen Drijkoningen, die van de opening niets be greep, op los. Via stukwinst kon Dobbelaar het punt binnenhalen. Konings, zoals gewoonlijk aan het eerste bord, wist met Van der Wiel geen raad. Het scherpe spel dat v. d. Wiel op het bord bracht, deed Konings reeds in het middenspel wankelen. In he vige tijdnood raakte hij hele maal het spoor bijster en zo doende werd de stand op 11 gelijk getrokken. Schweizer stond glad gewonaen. Bij het analyseren raakte hij echter de tel kwijt en het werd nog reni- se. Baart walste zijn tegenstan der, Prinsen, volkomen plat en het Rijnlands nam een verdien de (2l/i1V£) voorsprong. Het werd weer gelijk doordat Schreuder aan het bord zat te pitten en stukken wegblunderde (2>/2—2>/2)- Het laatste bord bracht Rijnlands de overwin ning; Luyendijk won de kwali teit en maakte het keurig uit. De totaalstand werd aldus V/2 —2y2 in het voordeel van het Rijnlands. Gedetailleerd: 1. Konings—J. vd. Wiel: 0—1; J. Baart-G. Prinsen: 1—0; R. Dobbelaar- Drijkoningen: 11—0; D. Schwei- zer-J. Borst: y2; C. Schreu- der-R. Bouter: 0-1; G. Luyen- dijk-K. Oei: 1-0. Totaal 3>/2— 2'/2- De voor de stand onbelangrijke ontmoeting tussen de Louise de Coligny en het Stedelijk Gymna sium eindigde in een 3—3 gelijk spel. De eerste bordspelers Geertsma en Frielink gaven hun partij reeds na 14 zetten re mise. De Louisespeler de Boer won gemakkelijk van Planjer terwijl Roëll van het Stedelijk Gymn. de Vries een schaaklesje gaf. Brandt zag tegen Jansen een mataanval over het hoofd en gaf de partij remise. Gede tailleerd: Louise de Coligny-Ste- delijk Gymnasium F. Geerts- ma-H. Frielink: y2Ah.\ A. de Boer-A. Planjer 1-^-0; P. Jan- sen-R. Brandt: l/2-y2\ R. de Vries-W. Roëll: 01; Jac. Soon- ius-P. Theunissen: 0-1; B. Ver- ra-J. Koop mans: 1—0. Eind stand: 33. Eindstand Scholencompetitie: 1. Rijnlandslyceum 3 gespeeld 6 matchpunten en W/2 bordpunt; 2. Bona Ventura: 3-3-111^; 3. Louise de Coligny: 3-2-7; 4. Ste delijk Gymnasium: 3-1-3. Weteringse Girls 100 maal raak LEIDEN Damesvoetbal zon dag. Het eerste elftal van UDO boekte bij het veel pratende Oranje Groen een 0—3 zege. Doelpunten: Maria Berksen, Marian Velders en Bernadet Akerboom. Kickers kwam bij UDO 2 tot een ruime 4—0 over winning. Emmy van Velzen (2x) en Netty van Muyen scoor den voor Kickers '69, terwijl Co- nate Server in eigen doel schoot. Weteringse Girls scoor de tegen SJC het honderdste doelpunt, Helene Molkenboer nam dit voor haar rekening, terwijl Joke van Klink (2x), Mary van de Meer (2x), Stepha nie Kalker en Helene Molkeboer (2x) voor —de 8—1 eindstand zorgden. Da k zij twee sihitte- rende doelpunten van Corry Taffijn won Unitas van Lisse met 2—1. Iduna en WSB beslo ten tot remise: 1—1. Zaterdag. Door een doelpunt van Marijke Knappers behaalde Woubrugge een 1—0 overwin ning op Alphia. SVLV kwam tot een 2—0 winst op de reserves van Weteringse Girls.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 10