JOIN krijgt eigen plekje in De Kuip en in school Catena voor H B open O-ers Meningsverschil bijgelegd T roepeno verleg :on in teken beg< van verwarring Wachtmeester Van de Wees 25 jaar in Sassenheim Beloning voor eerlijkheid Bestuur Sparta wordt uitgebreid Wat u moet weten Raadslid Katwijk laakt vervuilers Gevolgen van het roken getoond door dr. Meinsma CTJ ij I i U y AI'cJ U W NOORDWIJK De besturen van het dorpshuis De Kuip en van de jongerengroep JOIN hebben alle meningsverschillen bijge legd. Er is een prima verstand houding ontstaan en er is volle dige overeenstemming bereikt over de huisvesting van JOIN. Dit hebben beide besturen meege deeld in een gezamenlijk memo randum. JOIN krijgt de beschikking over een eigen, afgescheiden deel van De Kuip. Bovendien is het college van b. en w. bereid de gemeenteraad voor te stellen drie lokalen en bergruimten in de school aan de Sint Jeroens- weg beschikbaar te stellen, voorlopig voor tweb jaar. Deze lokalen komen in april vrij. In beide ruimten kan JOIN een ei gen exploitatie en programma vaststellen binnen het kader vastgesteld tussen De Kuip en JOIN en het ministerie van CRM en de provinciale jeugd raad. Deze verdeelsleutel en de daaraan verbonden financië le gevolgen voor de gemeente Noordwijk zullen aan de raad worden voorgelegd. van een vooraf opgezette begro- De besturen van De Kuip en ting. Zowel de schoollokalen als het be treffende deel van de Kuip zul len in overleg met de betrokke nen ingericht worden. Hierbij zal zelfwerkzaamheid voorop staan. Voor de te maken kosten, zal een verdeelsleutel worden JOIN zullen, nadat de verbou- wingskosten bekend zijn en de huren definitief zijn afgespro ken. een nieuwe begroting voor exploitatie opstellen. Daarna zal een verzoek aan de gemeente raad gedaan worden om op grond van die begroting een subsidieregeling te maken. Andere huurders van de Kuip, I zoals het Dienstencentrum, de i Balletschool en de biljartclub j hebben zich bereid verklaard aan de gevonden oplossing mee I te werken. Het bestuur van het dorpshuis zal JOIN verzoeken twee kandida ten voor het bestuur van De Kuip voor te dragen. WENEN (DPA) In het teken van algemene verwarring en na atspraken op het laatste ogen blik zijn de delegaties van 19 staten uit Oost en West gister middag In Wenen overleg be gonnen over evenwichtige we derzijdse troepenvermindering in Europa (MBFR). Tot aan het Aan de kant begin van de besprekingen in de Weense Hofburg was nog niet duidelijk welke staten met volledig stemrecht aan het voor bereidende MBFR-overleg deel- Aai de zijde van de zeven uitge nodigde NAVO-landen die troe pen in Midden-Europa hebben, SASSENHEIM Het is vandaag precies 25 jaar geleden dat wachtmeester M. J. van der Wees in dienst trad van de Rijkspolitie groep Sassenheim. Hij is een bekend man in de gemeente. Zijn werk doet hij met overtuiging en menselijkheid. De heer Van der Wees trad in 1940 in dienst bij de politie en was na een korte opleiding tot het jaar 1942 bij de marechaussee in Barendrecht. Vlaardingen en Oostburg (Zeeland). Op last van de bezetters moest hij zijn functie neerleggen en. toen het hem te heet onder de voeten werd. zelfs onderduiken. Hij maakte deel uit van de Binnenlandse Strijdkrachten. Vanaf de bevrijding tot 1 februari 1948 was hij bij de Rijkspolitie te Pijnacker. Behalve als politieman maakte wachtmeester Van der Wees zich ook verdienstelijk als bestuurslid van de Vereniging voor Veilig Ver keer. Tien jaar lang was hij instructeur van de klaar-overtjes. Het jubileum wordt in intieme kring gevierd. Veel animo in Zoeterwoude voor huur van 2-kamerflats Zoeterwoude Er zijn geen be lemmeringen meer voor de bouw van het flatgebouw be staande uit 42 twee-kamer-huur woningen op een terrein tussen de Burgemeester Wapstraat en j de toekomstige Burgemeester j Smeetsweg. G.S hebben hun fiat gegeven aan de beperkte wijziging van het bestemmingsplan Westeinde dat I men de bouw van dit flatge bouw wordt afgerond. Er zullen j dan in totaal 500 woningen zijn gerealiseerd. Bij de behandeling van het betreffende voorstel eni ge maanden geleden had de ge meenteraad nogal bedenkingen. Er werd met name getwijfeld aan de behoefte van dergelijke twee-kamerflats voor de plaat selijke bevolking. Men was be vreesd, dat er voornamelijk mensen van buiten de gemeente zouden intrekken. Er werd dan ook voor gepleit om te bewerk stelligen, dat inwoners voorrang zouden krijgen bij de inschrij ving. Burgemeester en wethou ders hebben inmiddels laten we ten dat de belangstelling vooral van de eigen gemeentenaren groot is gebleken. Zij hebben dan ook goede hoop, dat met het aanbod van deze woningen de doorstroming daadwerkelijk zal worden bevorderd. SASSENHEIM Gistermor gen, even voor acht uur, vond de vijftienjarige Gerda Djjkman uit de Vijf Mei- straal een plastic zakje met zo bleek later maar liefst 7.155 gulden. Ze zag het smoezelige zakje liggen op de rijbaan van de Menneweg toen ze naar haar werk reed. Ze ontdekte dat er geld in zat, maar had geen idee hoeveel. Voor haar tochtje naar atelier Hygia, waar Gerda modinette is, af te maken, bracht ze het vod dige zakje met inhoud naar het politiebureau. Om streeks 10 uur meldde zich een Sassenheimer bij het bu reau om aangifte te doen van vermissing van het geld. De man, die liever anoniem blijft had het geld in bewa ring voor zijn werkgever. Pas 's' morgens kwam hij met grote schrik tot de ont dekking dat hij het kostbare zakje verloren was. Het heeft de hele nacht onaange roerd op de Menneweg gele gen. Gerda kreeg voor haar eerlijk heid 500 gulden beloning van de man en zijn werkgever. Ze was erg verrast door dit .cadeautje", want .ze vindt het een doodnormale zaak, dat je wat je vindt naar de politie brengt. Dat is het ook. maar er zijn van die tij den dat eerlijkheid nieuws is.... zijn er ook vertegenwoordigers van de vijf flank-staten van het westelijke bondgenootschap: Noorwegen, Denemarken, Italië, Griekenland en Turkije. Frank rijk heeft de uitnodiging tot deelneming van de hand gewe- j zen. i de Oosteuropese i staten nemen niet alleen de vijf militair in Midden-Europa be- trokken landen de Sovjet-U- j nie, Polen, de DDR, Tsjecho- Slowakije en Hongarije maar ook Roemenië en Bulgarije j deel. Het Westen wil graag dat de flonkstaten slechts de status J van waarnemer hebben, terwijl Oost-Europa deelneming op voet l van gelijkwaardigheid van alle geïnteresseerde staten wenst. De afgevaardigden kwamen bij- j een nadat Nederlandse en Rus sische diplomaten een compro-1 mis hadden bereikt dat het mo gelijk maakte het verkennende ovefjeg, ondanks de verwarring, volgens plan te voeren. Alle ne gentien landen mogen aanwezig zijn zonder enig land er toe te verplichten een besluit te nemen over de vraag wie op latere bij eenkomsten werkelijk een volle dig deelnemer aan de conferen tie zou zijn. NOORDWIJKERHOUT Er bestaat grote kans dat dit station „Piet Gijzenbrug" (tegenover Piet Gijs) in 1976 weer open zal gaan voor personenvervoer. De burgemeester van Noordwijkerhout. de heer Bosma, kon meedelen, dat er al over gesproken is met de Nederlandse Spoorwegen, maar dat er nog geen bindende afspraken gemaakt zijn. De raad van Noordwijkerhout is uitvoerig ingelicht over deze zaak. Zij hoopt dat de opening van het station een goede kans van Noordwijkerhout en omgeving. te komen tot verdere ontsluiting LEIDERDORP Tijdens de gis teravond gehouden jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de gymnastiekvereniging Sparta uit Leiderdorp in de zaal van de Scheppingskerk werden twee nieuwe bestuursleden gekozen en wel mevr. B. Beulink-de Wit en mevr. C. E. M. Blijleven-v.d. Na het opstellen Heden. Voorts werd tijdens de vergade ring door enkele leden het voor stel ingediend om het bestuur uit te breiden en wel met een 8ste bestuurslid. De ledenverga- bleek grote achterstand in de contributie doordat de leden niet op tijd betalen of niet hun lidmaatschap op de juiste ma nier opzeggen. Teneinde die achterstand op te heffen zal een extra kracht aangenomen wor den. de begroting is van de zijde van de gemeente nog een bericht gekomen, dat de zaalhuur met 20% omhoog zal gaan. Hier kon dus met de contributieverhoging geen reke ning meer mee gehouden wor den. dering was hier unaniem voor. De vereniging telt op het ogen- Na wijziging van de statuten hieromtrent zal mevr. Grim dan toegevoegd worden. De heer Lemmerzaal werd door de vor- zitter in het zonnetje gezet en wel om het feit, dat hij 25 jaar lang een bestuursfunctie bij de gymnastiekvereniging Sparta heeft uitgeoefend en wel enkele jaren als commissaris van het materiaal en nu als lid van de technische commissie. Hij kreeg van de voorzitter namens de vereniging een diplomatentas als geschenk. Uit de begroting blik ongeveer 750 loden. Enkele lesuren zijn erg vol. andere kunnen er nog wel leden bij hebben o.a. de heren maandag avond van 8 tot 9.15 uur van Geerstraat, dames jazzgymnns- tick dinsdagavond van 7,15 tot 8.15 uur Splinterlaan en dames turnen woensdagavond van 8 tot 9 uur van Geerstraat. Ook de meisjesgroepen 10 tot 12 jaar en 12 tot 15 jaar op de woensdag avonden in de van de Geer- i 7-8 uur LEIDEN De actie voor Vietnam van de leerlingen van de Leidse school voor MEAO aan de Kaasmarkt heeft 192,21 gulden opge bracht. Het geld gaat naar het Medisch Comité. AARLANDERVEEN - Op 8 februari wordt de heer Joh. van Zijll gehuldigd, vanwege zijn 50-jarig lid maatschap van de Christelij ke vakbeweging. Dit gebeurt tijdens de jaarvergadering van de hout- en bouwbond CNV afdeling Aarlanderveen. NOORDWIJK Morgen avond beleggen de plaatselij ke afdelingen van het NVV, het NKV en het CNV een ge combineerde vergadering in ,,De Rank" aan de Golfbaan. De heer J. Hogenes, sociale verzekcringsdeskundige van het CNV, zal spreken over „Sociale verzekeringen." De vergadering begint om 20 uur. VALKENBURG Met in gang van zaterdag en vervol gens om de 14 dagen wordt in Valkenburg met een vrachtauto een inzameling gehouden van oud papier. De opbrengst is ten bate van het nieuw te bouwen jeugdge- bouw van de Nederlands Hervormde Gemeente. VOORHOUT Het bestuur van de Oranje-Vereniging no digt alle inwoners van 65 jaar en ouder uit voor een dia-middag. Deze zal worden gehouden op woensdag 14 fe bruari in het parochiehuis, aanvang 2 uur 's-middags. Getoond zullen worden de dia's van de bejaardentocht 1972. Als aanvullend pro gramma zullen optreden het duo John en Lily van Brus sel, Henk Driessen en Sjaak Fries. VOORHOUT In de week van 12 tot en met 17 januari zal er weer een rollectte worden gehouden voor Groesbeeksc Tehuizen. Mocht u geen collektant tref fen dan kunt u gireren op giro 882788 t.n.v. de Groes- beekse Tehuizen te Groes- beek. WARMOND De War- mondse IJsclub zal zaterdag met 6 A- en B-junioren en 3 senioren in ,,De Uithof" te Den Haag deelnemen nan de kampioenschappen lange baan van het gewest Zuid Holland. De A-junior J. Kor- tekaas behoort tot de favo rieten voor de titel. Nadere inlichtingen over de IJsclub en de mogelijkheden bij dc wedstrijd te „supporteren" kan men krijgen bij de heer Th. Vergeer, Oosteinde 11 te Warmond. KATWIJK Het raadslid R.D. Buitendijk (Gem. Bel.) stelde tijdens de laatste raadsvergade ring de zijns inziens ernstige straat en De Wilbert. Allerlei rommel ligt erin, van centrifu ges tot oude fietasen en kerstbo- rvuiling van de sloot aan de Graag zag hij, dat de auto van orde, die ligt tussen de Tolhuis- gemeentereiniging voor het grofvuil de troep een keer mee- nam. „Eigenlijk zou het niet mogelijk moeten zijn in deze tijd", zegt hij ervan als we hem er naar vragen. „De meeste mensen bewaren hun snoeppa- piertjes netjes om het ergens in een afvalbak te stoppen en an deren smijten een hele centri fuge zo maar in de sloot. Grof vuil ophalen is in Katwijk gra tis. Ook vroeg de heer Buiten dijk of er niets kan worden ge daan aan de bijzonder slechte toestand naast het straatje tus sen de Tolhuisstraat en de woonschepen bij de Sandlaan- brug. Het is een smal stukje weg met aan twee kanten bag ger. Het als parkeerterrein be doelde gedeelte zou eigenlijk moeten worden bestraat. Kerkorganist overleden LISSE Te Lisse is overleden de heer G. Segers Gz. Hij is meer dan 50 jaar kerkorganist ge weest voor de gereformeerde gemeente. Hij werd om zijn fijn aanvoelend orgelspel zeer gewaardeerd. Hij had een geheel eigen stijl en was een meester in de begelei ding van de gemeentezang. Vrijdagavond is er gelegenheid tot condoleren in de rouwkamer van het Verenigingsgebouw van de gereformeerde Gemeente. 55 55 LEIDEN De studentenvereni ging „Catena" heeft zich nu ook opengesteld voor studerenden van het Hoger Beroeps Onder wijs. De algemene ledenverga- Voorts is de vereniging van me ning, dat de geestelijke en maatschappelijke vorming van beide groepen met beter onder ling contact gediend is. dering heell daartoe besloten Ca[ena is de tcrste studenten ge- omdat zij op het standpunt staat, dat juist in een gezellig heidsvereniging de integratie van studerenden aan de Leidse universiteit en van HBO-ers de beste kans van slagen heeft. Verwacht wordt dat een dergelij ke integratie zal leiden tot een betere verstandhouding en waardering onder de beide groepen studerenden, wat ertoe zal bijdragen de elitaire positie van de academicus te slechten. zelligheidsvereniging die zich ook openstelt voor studerenden die geen universitaire studie volgen. Op korte termijn gaat de vereniging nu informatie over haar doel en aktiviteiten verstrekken aan instellingen voor verpleegkundige en para medische studies, peadagogi- sche opleidingen, opleidingen voor kleuterleidster en voor ho ger huishoud- en nijverheidson derwijs. Geen groei van inwonertal .Noordwijkerhout Noordwijkerhout De vrees van Gedeputeerde Stoten voor een bevolkingsexplosie in Noordwij kerhout is ongegrond. De laat ste jaarcijfers hebben aange toond dat er nauwelijks groei zit in het Inwonertal. Sinds 1 januari 1972 liep het totale inwonertal zelfs met 134 zielen terug. Daarvoor (vanaf 1968N groeide Noordwijkerhout Jaar lijks met slechts 20 zielen. In het nfgelopen jaar werden in Noordwijkerhout 156 woningen aan dc woningvoorraad toege voegd, zodat die thans 3204 hui zen bedragt, waarvan 695 in Da Zilk. De gemiddelde woningbezetting is 4.17 tegen een landelijk gemid delde van 3.39. BOSKOOP Roken van sigaret ten, kan niemand u beletten, maar niet roken in dit lokaal, is beter voor ons allemaal. Deze rijm was te lezen boven de deur van het lokaal in de nieuwe la gere tuinbouwschool aan de Zij de, waar dr. Meinsma, direc teur van het Koningin Wilhelmi- nafonds voor een aantal leerlin gen de schadelijke uitwerking van het roken, op het menselijk lichaam aantoonde door het te kenen van grafieken met uitge breide toelichting en het verto nen van een antirook-film. Dr. Meinsma bewees aan de hand van door grondig onderzoek vastgestelde feiten, hoezeer het roken in het algemeen en de si garet in het bijzonder er toe bij gedragen heeft, dat de sterfte aan kanker, speciaal bij man nen, na de Tweede Wereldoor log schrikbarend is toegenomen. Nu de vrouwen meer gaan roken vallen ook onder deze groep steeds meer slachtoffers. Per jaar overlijden 107.000 waarvan 16.000 mannen en 11.000 vrouween aan kanker. Het verbazingwekkend enn jammer, a'dus dr. Meinsma dat veel mensen dit niet willen geloven en gewoon doorgaan met roken hoewel ze regelmatig geld offe- De overheid maakt zich niet zó ren voor de kankerbestrijding. druk over het roken, want de Veel jongelui gaan roken onder de rookartikelen brengen per jaar len groot doen terwijl ze in feite de ouderen gewoon naapen en dit in een tijd waarin de jonge ren zeggen het zoveel beter te weten dan hun ouders. LISSE De Lisseso toneelgroep „Het Geestgrondtheater" brengt, onder regie van Ab van der Poll, een nieuw stuk op de planken- Het is de spannende thriller „Mis daad aan het meer". Reeds in veel plaatsen in ons land heeft dit spel grote successen gehad. Oe première is morgen in dc „Meerkoet" te Lisserbroek. Zondag II februari wordt „Mis- Geestgrond- theater speelt thriller daad aan het meer" gespeeld het verenigingsgebouw in De Engel. Beide avonden guat het doek om 20 uur op. druk van hun omgeving. „Toe joh neem er een"! Het is een waanidee te denken dat dit zo hoort. Vooral jonge mensen wil- een miljoen gulden op cijns terwijl dr. Meinsma voor de financiering van zijn aktie 'maar 150.000 ontvangt. Fancy Fair voor carnavalsver. Bokken Voorhout VOORHOUT Carnavalsvereni ging „De Bokken" organiseert op zaterdag 3 en zondag 4 fe bruari een grote fancy-fair In hel Parochiehuls te Voorhout. Dc fancy-falr zal zaterdagmid dag om 2 uur door dc burge meester worden geopend. waarbij fantastische prijzen te winnen zijn. Bovendien zullen er twee hometrainers stnan, waar op door iedereen kan worden gestreden om de grote prijs voor de langste adem en de snelste benen. De openingstijden zijn zaterdag middag van 2 tot 6 uur en 's avonds van half ucht tot half twaalf. Zondag zijn de openings tijden hetzelfde, ulleen 's-avonds sluit men om hall elf. In de njiddaguren zal er een doorlo pende poppenkast voorstelling zijn. Trekking grote loterij 10 u. zondagavond. Winnaar Wessel Ilcken- prijs op Hot House LEIDEN Vrijdagavond zal het trio Kees Hazevoet een juzz- concert geven op de Hot House -zolder, Rupenburg 24. Het concert begint om 22 uur en do zaal Is open tot 01 uur. De lel der van het trio, Kees Huzevoct, heeft in 1972 de Wessel Ilckcn- prljs gekregen. Dit Is een prijs die jaarlijks wordt toegekend aan de meest vakbekwame Jazz- musicus In Nederland. De In strumenten die Kees Hazevoet bespeelt zijn piano, klarinet en basklarinet. Hij speelde samen met onder anderen Hans Duller, Willem Brcuker en Han Ben- nink. De tweede man van het trio is Kris Wanders die de tenorsax bespeelt. Hij hoeft gewerkt met Peicr Brötzmann, Manfred Schoof en Alcx vnn Schllppen- bach. Beldo musici hebben aan diverse jau-elpee' een bijdrage geleverd. De bekende drum mer Martin van Duinhoven zal vrijdagavond het trio complete- i ren.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5