Raad Alphen keurt nieuw bouwplan Zandwinplaats goed Geen twee Ridderhofs op korte afstand Van Velsen zocht oplossing van parkeervraagstuk Prestatieloop in het weiland Leidse agenda Bejaarden Hazers- woude genoten van blijspel Inschrijving openbare school in Valkenburg MARKTEN ALPHEN AAN DEN RIJN Het is in jaren niet zo druk geweest In de statige raadzaal van AJ- phen. De publieke tribune was donderdagavond zo vol bezet, dat zo'n dertig belangstellenden genoegen moesten nemen met een staanplaats in de raadzaal zelf. Aanleiding voor deze onge wone belangstelling was de be handeling van de voorstellen om de jongerengroep .Madonna" een nieuw onderkomen te geven en om het gebied tussen de Saf fierstraat (Ridderveld) en de zandwinplas te gaan bebouwen. Enkele bewoners van deze straat waren tegen deze bebou wing en gaven hiervan blijk door voor de wat verbaasde raadsleden een spandoek te ont rollen, waarop werd duidelijk gemaakt dat men niets voor het bouwen van huizen en torenflats in het recreatiegebied voelde. Nadat al eerder bezwaren waren I gerezen tegen de plannen om te- genover de Saffierstraat hoge flats te laten verrijzen, is het gemeentebestuur met een nieuw plan gekomen. Half december van het vorig jaar is in „De Bron" een voorlichtingsavond gehouden voor de bewoners van de straat. Hierop zijn de plan nen om 126 eengezinswoningen i en 72 woningen ln een drietal j woontorens van 11, 9 en 7 lagen te bouwen, toegelicht. Een min derheid bleef bezwaar maken. Zij wensten in het geheel geen bebouwing. In de raadsvergadering verklaar-1 de wethouder J. C. Duin (PvdA) dat er nooit sprake van is geweest dat het gebied onbe bouwd zou blijven. „Alleen al om financiële redenen moet daar gebouwd worden", zo zei hij. Naar zijn mening zal het plan. ondanks de geuite bezwa ren, gerealiseerd moeten wor den. Toen bleek dat na de korte beraadslagingen van de raad het voorstel was aangenomen, vertrokken de demonstranten ij lings uit de raadzaal. Het span doek werd niet vergeten. De mensen van Madonna mochten blijkens de voorstellen van b. en w. niet klagen. De club heeft een nieuw onderkomen nodig in verband met de afbraak van het huidige gebouw aan de Em- malaan (het voormalige Oost hoekcomplex). Aangeboden is de boerderij aan de Prins Hen drikstraat 1 voor een periode van tien jaar te verhuren aan de Stichting Jeugdhaven tegen een huurpijs van 1800 per jaar. Daartoe zal de gemeente de boerderij uit de administra tie van het grondbedrijf lichten, waarmee 60.000 ten laste van de zgn. algemene dienst komt. Verder verklaart de gemeente zich garant voor de betaling Restauratie korenmolen is voorlopig een dure zaak van de rente en aflossing van een door de Stichting aan te gane geldlening van ten hoogste 100.000. Verschillende raadsleden hadden wat moeite met het voorstel om 100.000 op tafel te leggen voor de restauratie van de korenmo len De Eendracht aan de Gou- sluisseweg- Eind september 1971 is de molen, één van de zeer weinige monumenten in Alphen, in het bezit gekomen van de ge meente voor de prijs van 107.000. De molenmakerij Van Beek uit Rijnsaterwoude heeft een begro ting gemaakt van de restaura tiekosten van molen. Rekening houdend met te verwachten prijsstijgingen komt men uit op een uitgave van een ton. CRM heeft medegedeeld dat nog geen toezegging gedaan kan worden over het verlenen van een sub sidie, „in verband met het be perkte, voor restauratie van molens beschikbare bedrag". CRM heeft wel gezegd dat in 1976 opnieuw een subsidievraag ingediend kan worden. Mis schien kan dan de bijdrage van de rijksoverheid bepaald wor den op 40 pet. van de kosten. Molen ,,de Eendracht" aan de Gouwesluis, die voor 100.000 gulden gerestaureerd Het geruchtmakende terrein Barbaraver. van Hoogmade had batig saldo Hoogmade De begrafenisver eniging St. Barbara heeft vorig jaar acht keer haar diensten verleend bij begrafenissen van leden, zo werd gisteravond tij dens de jaarvergadering in De Does medegedeeld door voorzit ter W. J. van der Post. Hij sprak er zijn teleurstelling over uit, dat slechts zeer weinig leden (men heeft er totaal 246) van hun belangstelling blijk ga ven. „Men denkt, dat het wel goed gaat met de vereniging of men wil er niet mee geconfron teerd, dat de Barbaravereniging présence zal moeten geven..." zo veronderstelde hij. Vorig jaar kon gewerkt worden met een batig saldo van 886,40, waardoor het fonds kon worden opgevoerd tot 5482,52. Bij de bestuursverkiezing wer den Th. Pouw er. W. Hoogen- boom herkozen. Jac. Elsgeest en L. C. van der Geest kwamen in de financiële ALPHEN AAN DEN RIJN Het winkelcentrum in Rid derveld gaat gewoon Winkel centrum Ridderveld heten en geen Ridderhof. De gemeen teraad van Alphen nam gis teravond de naam Ridderhof terug op verzoek van de Stichting Vrijetijdscentrum De Ridderhof in Koudekerk. De Koudekerkse stichting is eerder op de naam Ridder hof gekomen een argument waar de Alphense raad snel voor door de knieën ging. kaashandels verhuizen naar terrein Broekvelden BODEGRAVEN Voor het be drijfsterrein in Broekvelden hebben zich wederom twee ge gadigden gemeld. De fa. Willem van Es, kaashan del, heeft gevraagd 2200 m2 te mogen kopen om het bedrijf naar het industrieterrein te kun nen verplaatsen. De grossierde- rij in vleeswaren A. W. P. M. Menken heeft ook al verhuis plannen, want men heeft zich gemeld voor 900 m. De gemeenteraad van' Bodegra ven, die 6 februari vergadert zal voor de verkopen toestem ming moeten geven aan B. en W. Het college vraagt ook er mee akkoord te gaan, dat aan kaashandel H. J. van de Poll 3200 m2 langs de Beneluxweg in' Broekvelden wordt verkocht in plaats van de 4900 m2 elders in het industriegebied waartoe de raad eerder toestemming gaf. Van de Poll wil ook nog recht van koop hebben op ongeveer 2000 m2. Voorgesteld wordt verder o.m. nog eervol ontslag te verlenen per 1 mei wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leef tijd aan de heer W. M. Wester hof. directeur van het gemeen telijk slachthuis en hoofd van de vleeskeuringsdienst. langs Viergang AARLANDERVEEN Op zater dag 28 april, wordt voor de eer ste keer „de Molenviergang- loop" georganiseerd, door de Sportvereniging Aarlanderveen. Gelopen kan worden over de vijf afstanden, van vijf tot veertig kilometer. De 6tart is in de kan tine van de sportvereniging, aan de Aarlanderveenseweg. Zij die de „Molenviergangtocht" uitlopen, ontvangen een fraaie medaille met lint, voorstellende een der molens van de Aarlan- derveense viergang. Groepen die uit meer dan twaalf perso nen bestaan, krijgen bovendien een groepsprijs. BODEGRAVEN Schildersbe drijf en lakspuitinrichting C. H. van Velsen BV ligt in de clinch met de gemeente Bodegraven. Inzet is het parkeerterrein, dat Van Velsen zonder toestemming van het gemeentebestuur heeft aangelegd langs de Noordzijde. Ongeveer 600 m2 weiland is men gaan verharden, zodat daar nu de personeelauto's en mate rieel van de firma kunnen1 staan dn plaats van langs de Noordzij de voor het bedrijf. Met de aanleg van terrein meent Van Velsen de verkeersveilig heid gediend te. hebben, maar de gemeente Bodegraven zegt, dat het parkeerterrein onrecht matig, zonder vergunning en ten onrechte, omdat de bestem ming niet was gewijzigd, aan de officiële bestemming is onttrok ken. Van Velsen moet het ter rein weer in oorspronkelijke slaat terug brengen. Voordat het bedrijf daartoe over gaat wil men eerst nog even het be roep op de gemeenteraad af wachten, B. en W. adviseren overigens de raad het beroep af te wijzen. Als Var.1 Velsen zijn ruimtelijke en parkeermoeilijkheden wil op lossen staat het bedrijfsterrein Broekvelden ter beschikking, zo is dq mening van het gemeente bestuur. ciebahu i KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN iJv M KANTOORMEUBELEN B DIREKTIEKAMERS MAGAZUNKASTEN g KANTINEMEUBELEN ZATERDAG 3 FEBRUARI RIJNI.ANDS LYCEUM - Mie aanvang 20.15 uur. Bezoekuren ziekenhuizen Eerste snijbonen in Leidse veiling LEIDEN Aan de Leidse groen teveiling werden gisteren de eerste snijbonen van het jaar aangevoerd door de gebroeders Hooymans uit Leidschendam. De heer D. Dodde uit Roelofa- rendsveen kocht de drie kistjes bonen voor 13,90 gulden per kilo. HAZERSWOUDE De 653 leden van de Hazerswoudse IJsclub zijn met recht trots op hun nieuwe clubhuis, dat is verrezen bij de ijs baan aan de Voorweg te Hazerswoude-dorp. De bouw van dit onder komen werd gefinancierd uit eigen kas. De financiële .schade" kon beperkt blijven tot 11.000 gulden, doordat de nodige zelfwerkzaam heid aan de dag werd gelegd. De oppervlakte van het gebouwtje is 12 bij 20 meter. ,,Als het nu maar eens wilde gaan vriezen", aldus HIJC-bestuurder Roel van der Haven, ..dan konden we het clubhuis eens officieel in gebruik nemen". In dit zachte winterweertje moeten de leden zich beperken tot conditietraining in Alphen aan den Rijn en schaatsen op de Jaap Edenbaan. O Hazerswoude Met veel plezier hebben de bejaarden uit Hazers woude gistermiddag gekeken naar „Een gast op de boerde rij". Dit blijspel werd gespeeld door de Christelijke plattelands jongeren uit Hazerswoude/Kou- derkerk. De voorstelling zat goed in elkaar. De avond was georganiseerd door de stichting open bejaarden- werk. Om naar het Neder lands Hervormd verenigingsge bouw in Hazerswoude-dorp te kunnen komen, had men ge zorgd voor speciaal busvervoer. o VALKENBURG De inschrij ving voor de openbare lagere school te Valkenburg is vanaf heden geopend. Leerlingen kun nen opgegeven worden op het gemeentehuis, dagelijks tot ui terlijk 10 februari. Kinderen voor het eerste tot en met het vijfde leerjaar komen voor in schrijving in aanmerking. B. en w. dringen er op aan, niet al te lang te wachten met het opgeven van leerlingen. De school zal in augustus var jaar van start gaan en er zijn nog talrijke voorbereidingen te verrichten, zoals het vaststellen van het aantal klassen en het aanstellen van leerkrachten. Tot de stichting van een openbare school heeft de raad op 10 okto ber van het vorige iaar beslo ten. De school wordt tijdelijk gehuisvest in de voormalige kleuterschool. Het gebouw wordt aangepast aan de eisei die het openbaar onderwij: stelt. Scholier reed door stoplicht SASSENHEIM Gistermiddag omstreeks half vier werd een 12-jarlge scholier aangereden door een vrachtwagen op het kruispunt Sassenheim Noord. De jongen moest met ernstige hoofdverwondingen naar het Academisch Ziekenhuis worden gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat de jongen op zijn fiets door het rode stoplicht reed Hij kwam uit de richting Lisse. De vracht wagen, die van de provinciale weg afkwam, kon hem niet meer vermijden. AMSTERDAM (ANP) De raad voor de Scheepvaart heeft de 52-jarige stuurman M. P. uit Bodegraven gestraft door hem de bevoegdheid om als kapitein on stuurman op zeeschepen varen voor de tijd van vier maanden te ontnemen. Naar het oordeel van de raad het aan de grond lopen van 1 motorschip ..Brage" in het Ska- gerrak op 23 maart vorig jaar aan ernstige tekortkomingen in de navigatie van de wachtheb bende stuurman te wijten. Politie Lisse is inbrekers op het spoor Lisse De politie is een groep inbrekers op het spoor, die de laatste tijd Lisse en omgeving onveilig maakte door inbraken. Bij een inbraakpoging in Katwijk werden de daders door de poli tie overrompeld. Uit verhoren is gebleken dat z:j behoorden 'te* een groep van 3 mensen, die bij de genoemde inbraken vermoe delijk betrokken waren. Ze wonen in Lisse en Sassenheim en zijn in de leeftijd van tot 20 jaar. Interessante middag voor bejaarden in Valkenburg Valkenburg De bejaarden in Valkenburg, hebben gistermid dag in het Dorpshuis 'n interes sante middag gehad. Het the ma voor meditatie was „Ik ben met u, al de dagen tot de vol einding der wereld". Na de pauze werden drie films vertoond. In „Over Zee" werd een beeld gegeven van het lé ven en werken in Nieuw Zeë- land, China en Japan. Ondanks het ontbreken van Nederlandse ondertitels, werd de moderne leefwijze in deze landen goed duidelijk en als schril contrast ook de nog in grote delen heersende armoede. „Boerenbruiloft in het Odenwald" gaf een stukje folklore te zien. Het meest boeide de film over de Waddenzee, een verblijfplaats voor veel dieren, vooral vogels. De bejaardenmiddag stond onder leiding van mevrouw Zijlstra- Ven 't Wout. De volgende mid dag zal door het uitgaanscomité worden verzorgd. UW MENING Naar aanleiding van berichten in diverse couranten deelt het be stuur van de Stichting tot Be houd van Oud. groen en leef baar Voorschoten. a. Het is inderdaad juist, dat van wege de Stichting, ook reeds vóór haar formele oprichting in 1971. activiteiten zijn ontplooid om het historische pand voor sloop te behoeden. b. De restauratie vindt thans van particuliere zidje - dus niet door de Stichting - plaats. Daar gela ten of er bij de tot dusver uitge voerde werkzaamheden van een „over de schreef" gaan zelfs ook maar sprake is, in elk ge val staat de Stichting als zoda nig buiten de restauratie. c. onjuist is. dat „vele" verbou wingen aan winkelpanden door de Stichting zijn gestagneerd en dat deswege „winkeliers" (meervoud) de Stichting aller» m -st een goed hart toedragen. Onder haar vele begunstigers telt de Stichting ook verscheide ne winkeliers. Mr. S. Kloostermn, Voorzitter

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4