Ongestoord wandelen door voetgangersbrug in de Kerkweg Bankovervallers in Bodegraven aan politie ontsnapt bollen- rijn- en veenstreek OOK Wat u moet weten OOK Wat u moet weten CH en AR praten weer met elkaar in Valkenburg Raad Alkemade zei „ja "op dakkapel PAGINA 5 DINSDAG 30 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT BODEGRAVEN Wat het is om in de loop van een pistoolmi trailleur te kijken weet nu ook de kassier van de Algemene Bank Nederland in Bodegraven, de heer R. Vreedendaal. Giste ren werd hem plotseling het wa pen onder de neus geduwd toen twee gemaskerde overvallers (sjaal om het gezicht) het bank gebouw kwamen binnen stor- In gebroken Duits schreeuwden de overvallers hem toe: „Geld, schnell". Vreedendaal, nog dui delijk onder de indruk van het gebeuren, vertelt: „Opeens stonden ze voor me. Voordat ik eenmaal goed besefte wat er aan de hand was sprongen ze beiden over de balie en gristen een stapel bankbiljetten uit de openstaande kas. Ik was volko men verrast. Het enige wat ik kon doen was toekijken, nauwe lijks in staat om me te verroe ren. Zo plotseling als ze geko men waren, zo snel waren ze ook weer weg. Vroeger heb ik er wel eens over nagedacht hoe het zou zijn als onze bank be roofd zou worden. Ik had me er ZOETERWOUDE Mor genmiddag trouwt juffrouw Kleevens van de kleuterschool „Zonnegaarde" in de Sint Antoniuskerk aan de Boshui- zerlaan te Leiden om half drie. Dit feest zal met de kleuters gevierd worden. ALPHEN AAN DEN RIJN Na het stuk slaan van rui ten werden in Alphen de vol gende diefstallen gepleegd: een hoeveelheid muntgeld uit de Koningin Juliana-huis- houdsöhool aan de Jong- kindt-Coninckstraat: 35 gul den uit een woning aan de Rozenstraat. Bij Zijerveld's drankenindustrie aan de Van Foreestlaan werden in het kantoor alle bureau's door- ALPHEN AAN DEN RIJN Uit een woning aan de Hortensiastraat is dit week einde een aanzienlijk geldbe drag ontvreemd. Uit het ge bouw van het Leger des Heils aan de Vlamingstraat is een kleiner bedrag meege nomen. ALPHEN AAN DEN RIJN Op het' kruispunt Tous- saintstraat/Hofzichtstraat in Alphen botste een personen auto, bestuurd door de 44-ja- rige Alphenaar A. v. E., en een bromfiets, bereden door een 18-jarige Alphense, tegen elkaar. Vermoedelijk had de bromfietsster geen voorrang verleend aan de auto. Zij moest met een sleutelbeen breuk opgenomen worden in Rijnoord. HAZERSWOUDE De ac tie „Heel Vietnam" heeft in Hazerswoude bijna 510 gul den opgebracht. Op het ge meentehuis werd 161,85 gul den gebracht. In de gerefor meerde kerk 246 gulden, in de Nederlands hervormde Kerk 70 gulden en in de En- gelbewaarderkerk 11 gulden. In de Sint Bernarduskerk kwam 21 gulden in de collec tebus, in de Michaëlkerk niets. TER AAR - In de Raad van Ter Aar komt volgende week maandag de uitbrei ding van de tennisbanen aan de orde. Verder staat op de agenda: grondverkoop aan de Kerkweg, overdracht van grond van de R. K. basis school aan de Vosseschans en verlenging van de huuro vereenkomst van het vis recht aan de Leidsche Vaart. De vergadering begint om 20 uur in het gemeentehuis. RIJPWETERING De gym- en turnvereniging „Ha- rambee" houdt morgenavond de jaarlijkse vergadering voor leden van 16 jaar en ouder, in de rode zaal van het Dorpshuis, aanvang 20 uur. Voor de eerste keer zijn ook de ouders van de jeugd leden van harte welkom. Na de vergadering zal er bingo gespeeld worden. RIJPWETERING In ver band met de opbouw van de fancy-fair wordt het prijskla- verjassen t.b.v. de bejaar- denkas vrijdag niet in het Dorpshuis gehouden, maar in café ,„De Vergulden Vos", aanvang 20 uitf. RIJNSATERWOUDE/Den Haag Honderd gulden boe te en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar kreeg een 20-jarige sleper uit Rijnsaterwoude van de Haagse politierechter. Hij had verschillende auto's ge stolen en een daarvan uitein delijk dwars over de rijks weg geparkeerd. Uitvoering van De Lenteklokjes SASSENHEIM —De traditionele jaarlijkse uitvoering van het Chr. Meisjeskoor „De Lente klokjes". dit jaar voor de 17e keer. zal plaats hebben in het Geref. kerkgebouw aan de Ju- lianalaan. En wel op dinsdag 6 februari a.s. Aanvang 7.30 uur. Daar gerekend wordt op een flinke opkomst zijn de deuren reeds om 7 uur geopend. De af delingen A, B en C zullen afzon derlijk concerteren, waarbij het programma aangepast zal zijn aan hun leeftijd. Zo zullen uiter aard de jongsten (afd. A) een eenvoudig liedjesprogramma brengen, maar zullen de afde lingen B en C voor de eerste maal ook klassieke liederen ten gehore brengen o.a. van Schu bert, Buxtehude, Zagatti etc., maar ook volksmelodieën w.o. Russische en Zuid-Afrikaanse. Daarnaast hebben de afd. B en C ook nog nummers op het pro gramma staan, waarin zang en spel worden gecombineerd. Muzikale medewerking verlenen Ada v.d. Bent, piano; Hester v. Vliet, hobo; Arie Rietveld slag werk en Hanny Moerkerken, klarinet. Het geheel staat onder leiding van Dirk v. Vliet. al een voorstelling van gemaakt hoe ik zou reageren. Daar kwam nu echter niets van te recht. Zelfs nu realiseer ik me nog nauwelijks wat er gebeurd is." Tijdens de overval (het geheel nam slechts twee minuten in be slag) waren er in de bank drie bedienden aanwezig. Directeur Langelaar is momenteel met vakantie in het buitenland. Geen van hen heeft een poging gedaan de overvallers tegen te houden. De heer Huidekoper, chef van de veiligheidsdienst van de ABN: „Het personeel heeft zich pre cies aan de instructies gehou- Het gebouw van de Algemene Bank Nederland in Bodegraven den. Ze hebben voortreffelijk werk geleverd door het auto nummer te noteren en direct de politie te waarschuwen." De overval is des te brutaler als men bedenkt dat de bank slechts op honderd meter af stand van het politiebureau staat. Na het alarm was de po- proberen nog dit jaar de bank te beveiligen met kogelvrij glas en stil alarm. Raad Alkemade herdacht gem. architect Th. N. Deen ALKEMADE Tijdens de gister avond gehouden raadsvergade ring heeft de raad het overlij den van de gemeente-architect de heer Th. N. Deen herdacht. Er werden enkele ogenblikken stilte in acht genomen en burge meester P. M. F. Smolders gaf een terugblik over het werk van de heer Deen voar de gemeente Alkemade. De overleden architect heeft 33 jaar de belangen van de ge meente en haar inwoners ge diend. Op 20 januari is hij in de leeftijd van 63 jaar overleden. „Hij heeft met recht zijn stem pel gezet op de gemeente Alke made", aldus de voorzitter. Hij sprak woorden van meeleven tot de aanwezige echtgenote en kinderen van de heer Deen. De vergadering werd vervolgens een kwartier geschorst, waarna de familie de raadzaal verliet. Een betrokken adjudant van politie litie snel ter plaatse, maar van de overvallers was geen spoor meer te bekennen. Uit het on derzoek is gebleken, dat de auto (een Renault) de avond voor de overval in Boskoop is gestolen. In de loop van de dag is giste ren de gestolen auto in Alphen aan den Rijn teruggevonden. Adjudant Kleibeuker, postcom- mandant in Bodegraven: „Ver moedelijk is men overgestapt in Slag geslagen op 100 m van politiebureau WÊÊÊtmÊÊtÊÊKÊÊm een andere auto. Ter plaatse heeft men echter nog geen dui delijke sporen kunnen ontdek ken." Uit waarnemingen van het bank personeel is komen vast te staan dat de leeftijd van de drie overvallers (de derde wachtte buiten in de gereedstaande auto), tussen de 20 en 25 jaar ligt. De buit van de overval ligt tussen de 11 en 15.000 gul den. De Algemene Bank Neder land in Bodegraven is nog niet beveiligd tegen bankovervallen. Naar aanleiding van deze ge beurtenissen echter wil men De bedreigde kassier R. Vreedendaal bij het betreden van het gebouw r LEIDEN De afdeling Leiden van de Nederlandse vereniging van ex-politieke tlngstijd organiseert aan- gevangenen uit de bezet tingstijd organiseert aan staande vrijdag een bijeen komst in de Doelenkazerne. Leden, donateurs, huisgeno ten en belangstellenden wor den uitgenodigd. De aanvang is om 20 uur. I.eiden/Den Haag Een 21-jarige Katwijkse huis vrouw kreeg 50 gulden boete voor winkeldiefstallen, die zij samen met haar 20-jarige zuster in Leiden had ge pleegd. Het tweetal was be trapt bij het meenemen van 2 overhemden en 2 panta lons. Volgens de oudste ver dachte woont zij in een te dure flat. Valkcnburg/Dcn Haag De Haagse politierechter leg de tien dagen gevangenis straf en een jaar intrekking van rijbewijs op aan een au tobestuurder die op de Rijks straatweg gevaarlijke rijkun sten had uitgehaald. De man had vijf glazen sherrry op en kalmerende middelen. Als verklaring hier voor zei de man, dat hij verdriet had, omdat zijn vrouw weggelo pen was. Leiden/Den Haag Een 20-jarige lasser uit Leiden hoorde 100 gulden boete, twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar tegen zich vonnissen vanwege en kele inbraken. Nieuwkoop Adjudant C. Verhoef van de Rijkspolitie is op 52-jarige leeftijd overle den. In 1971 kwum de heer Verhoef naar Bodegraven uit Zevenaar. In Zevenaar zal ook de begrafenis plaats vin den. BODEGRAVEN Vandaag wordt de spoorwegovergang aan de Goudse straatweg weer voor het verkeer geopend. Enkele weken is de overweg gesloten geweest in verband met een geheel nieu we reconstructie. Nu zijn er trottoirs aan beide kanten van de weg aangebracht en is er 'n geheel automatische verkeers geleider geplaatst. Alkemade De gemeenteraad heeft gisteravond een voorstel tot het geven van een crediet van 16.000 gulden voor het plaatsen van een voetgangers brug in ide Kerkweg aangeno men. Dit gebeurde na een dis cussie over nog talrijke andere gevaarlijke verkeerspunten in de gemeenten. De heer Patist zou graag zien dat er door mid del van verkeerstellingen be keken zou worden waar de ge vaarlijkste punten zijn. De wan- delbrug aan de Kerkweg wordt aangelegd om vooral de vele schoolkinderen ongestoond te kunnen laten wandelen. De vergadering vart de Alkemade- se raad was vrij tam. De eerste zeven punten werden er doorge- hamerd. Ondermeer werd een crediet verleend van 50.000 gul den voor het plaatsen van ver keerslichten op het kruispunt AlkemadelaarJ-De Baan Meer- kreuk. De tongen kwamen los, toen het ging om het al of niet verlenen van toestemming aan de heer Th. J. van der Meer. Berken- weg 10, voor het bouwen van een dakkapel op zijn eigen wo ning. B en W hadden de raad voorgesteld de heer Van der Meer geen vergunning te verle nen. Dit voorstel werd echter met 14 stemmen tegen en 2 vóór (van de heren Wagenaar en Rietbroek) „gekelderd". De heer Van der Meer mag zijn dakkapel dus bouwen. Het voor stel tot het handhaven van de oper.bare school werd zonder discussie aangenomen. De school heeft nog niet het vereis te aantal leerlingen (50). Ze be gon met 31 en telt er nu 37. VALKENBURG De besturen van de ARP en CHU-afdelingen hebben onlangs weer contact met elkaar gehad. Men is het er nu over eens, dat een streep ge zet dient te worden onder de moeilijkheden en de verdeeld heid van het verleden en dat on derzocht wordt op welke punten en in hoeverre er samengewerkt kan worden. Vorzitter Vos deelde dat gister avond mee op de jaarvergade ring van de CHU, waar uiter aard ook het nodige werd ge zegd over de terugval van de CHU bij de verkiezingen. Men weet het vooral aan het verdeel de optreden van de Unie naar buiten. Wat het huishoudelijke gedeelte van de agenda betreft kan ver meld worden, dat secretaris J. Boers wegens drukke werk zaamheden zich genoodzaakt zag om te bedanken. Zijn plaats zal worden ingenomen door Abr. Oosterlee Wzn. De vacatu re in het bestuur werd opgevuld door D. de Vries Dzn. Men be sloot ook de contributie te ver hogen van f 15 naar 20. Markten BODEGRAVEN Bewoners van de Emmakade hebben gisteren ernstig geprotesteerd tegen de plannen van de gemeente om de huizen te saneren. Dit deden zij op een door de gemeente georganiseerde hoorzitting. De bewoners besloten een schrijven te richten aan minister en Kamerleden over deze plannen. Ook de nota kamperen bij boerde rijen werd zor/der meer aange nomen. Wel werd er door de voorzitter bij aangetekend, dat er zeer spoedig een landelijke regeling voor kamporen bi) boerderijen zou moeten komen. „De belanghebbenden weten vauk zelf niet waar ze aan toe zijn", aldus de voorzitter. Tijdens de rondvraag bracht de heer Van der Hulst de urgente kwestie van de sportvelden in Rijpwctering ter sprake. Hij wilde dat het college nu einde lijk eens iets voor de v.v. RIJp- wetering zou doen. Het clubbe stuur had rijn onvrede ook al kenbaar gemaakt in een fraai gedicht dat vergezeld ging van vier clubinsignes. De voorzitter gaf de verzekering dat B ew W u' het mogelijke zul'en doen om dit Jaar nog met de terreinver betering in Rijpwetering te be ginnen. ,,De wil is er wol, maar het gt ld niet", aldus de voorzit ter. De heer Verhaar wees er verder nog op, dat als WOA en Rijpweterir.'g liet samen kunnen gaan, in elk geval eerst en met spoed v.v. Rijpwetering moet worden geholpen. De voetbal mag nooit de dupe worden, al dus de heer Verhaar. Zaken die, verder nog aan de orde kwamen, waren - toekenning van een subsidie van ruim 1100 gulden voor een schoolconcert door het Geweste lijk Orkest; - herverkiezing van de heer G. A. Elsgeest als lid van de streek muziekschool „Rijnuk- koord". De heer C. N. van der Meer blijft plaatsvervangend lid; - demping van een slootje in de g Tieente dat als open riool dient.; - de peruststelling van B en W aan de raad dat gedeputeerde staten niet zullen to- -taan dat er in Rijpwetering Industrie ge vestigd zal word In Roelofa- rendsveen is daarvoor wel plaats aangewezen.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 5