KATWIJKS COMITÉ NIET EENS MET „HEEL VIETNAM" Veilinghal vol Veens carnaval streeknieuwt Badmeester hoeft nu niet meer te denken Nieuw deel van „Zeehos" kreeg naam dr. Warns MARKTEN Ambtenaren van Alkemade naar protestmeeting GEÏNSPIREERD BALLET IN DE KUIP Eigen Woning wil, overleg met bouwverenigingen OOK Wat u moet weten PAGINA 4 MAANDAG 29 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT KATWIJK Leden van de Kat- wijkse Vredeswerkgroep-wereld- winkel en de PvdA en PPR zijn het niet eens met de vrijdag ge voerde landelijke actie „Heel Vietnam". Zij betreuren het feit dat het Medische Comité Neder- land-Vietnam „buiten de actie is gehouden." Bovendien wil de groep zelf zeer binnenkort een huis-aan-huis-collecte organise ren. De vergunningsaanvraag daarvoor ligt al op het gemeen tehuis. De Katwijkse groep ziet het niet als zinvol om steun te verlenen aan heel Vietnam. „Het medi sche comité Nederland-Vietnam steunt al vanaf 1968 op uitste kende wijze Noord-Vietnam en de bevrijdingsbewegingen. Dat betekent", volgens het Katwijks actiecomité, „dat die hulp zich uitstrekt over Noord-Vietnam en driekwart van Zuid-Vietnam. De rest van Zuid-Vietnam staat on der controle van Amerika en Saigon en is een poel van cor ruptie. Geld en goederen zullen nagenoeg geheel in handen val len van een rijke en doortrapte kliek." „Dat zal zeker gebeu ren", volgens de Katwijkers, omdat de mensen die vrijdag geld ingezameld hebben nauwe lijks relaties hebben in Viet nam. Ze hebben nog nooit eer der iets gedaan voor Vietnam of alleen voor Zuid-Vietnam." Dit betoog staat vervat in een extra bulletin. De actievoerders in Katwijk zijn ruim een jaar be zig met de „Vietnammaterie". De wereldwinkel verzamelt proefmonsters en medicamenten voor het medisch comité. Ook is er een breiactie en een inzam- ling van dekens en babyvoedsel gehouden. Men verwacht dat b. en w. niet afwijzend zullen staan tegen over een huis-aan-huis-collecte. „Het zal wel veel tijd en praten kosten, om de bedoelingen van i der Perk, S. Taat, G. Schaap, R. de la Haye, bijeen. BOSKOOP Bij het zwembad zal een windmeter gezet wor den om de badmeester te la ten weten wanneer precies hij iedereen uit het bad moet De raad van Boskoop besloot hier onlangs toe; omdat de heer Tol geprotesteerd had tegen het feit, dat hij het bad uit moest, omdat iemand dacht, dat het waaide. De beheerder van het veelbe sproken Boskoopse ballonbad hoeft niet meer te denken op dit punt. De windmeter zal precies de windsnelheid en - kracht aangegeven waarbij het niet meer verantwoord is onder de wiegende ballon te blijven. KATWIJK De twee nieuwe pa viljoens van het Rotterdamsch Zeehospitium zijn officieel in ge bruik gesteld door dr. F. Rij- nierse, bestuurslid van de Stich ting Rotterdamsch Zeehospi tium. Dokter Rijnierse, bedrijfsarts van een aantal sociale werkplaatsen in Zuid Holland, waaronder Kat wijk en Leiden, benadrukte de noodzaak van de opvang van gehandicapten. Vervolgens ging hij in op de geschiedenis van het „Zeehos" en eindigde met 'n woord van dank aan de Phelps- stichting, die door een lening de bouw heeft mogelijk gemaakt en bouwcoördinator dr. Warns. Deze laatste was vanaf 1942 tot voor vorig jaar geneesheer-di recteur en heeft als bouwcoördi nator het laatste grote project tot nu toe begeleid. Onder luid applaus deelde hij de naam van de nieuwe paviljoens mee: Dr. E. H. J. Warnspaviljoens. Vervolgens maakte het gezelschap genodigden een wandelingetje over het Zeehosterrein naar de nieuwe paviljoens. Daar mocht Dr. Warns een doek wegtrekken waardoor op een plaquette de naam van de paviljoens zicht baar werd. Mevrouw Rijnierse mocht door het doorknippen van een lint de toegang tot de nieuwe pavil joens ontsluiten. Eén van de pa tiënten bood haar bloemeri aan. Plankenridders goed op dreef in blijspel AARLANDERVEEN De toneel vereniging „De Plankenridders" gaf in het „Dorpshuis" een to neelavond van goed gehalte. Het talrijke publiek heeft veel plezier beleefd aan het blijspel „Betalen om zeven uur" van P. Joh. Zonruiter. Het liet zien de vele problemen zien die zich voor kunnen doen. als de zoon des huizes een kind aangereden heeft en pa weigert om te betalen. Een langdurig applaus was het oordeel yan het publiek op het toneelspel. De rollen werden onder regie van de heer J. G. de Bruyn. vertolkt door: mevr. J. Groot-Verboon, Nico Groot, Eveline Smeele, Kees Zuidam, G. Angenent, Jea- nette Smeele e n Nico Kempe naar. latakkon 61—85, ence. Lustige Wltwe. I li. Corlolan. Winter» Irlke. Casslnl 1 50l.7t VEILINGK ATWÏJK A/d RIJN 26 Januari Wuspeen p. kist: A I ■MO—6.30. A II 2.60—6.50. B I 6,50— R.60. B II 2.00—4.00, C I 6.20-7 60. C II 5,80-6.80. Uien p kist llilO. BI 6.508.10: Bil 3.10 1.60: Cl 5.80—6.30; CII 5.80—6.50. Breekpeen p. kist 5.50—6.10. K Lelden. 127-131. U ;ool 76.92. I 27-.V2. sp selderij 7-26 per LEIDEN Meer dan 500 paren waren in de Stadsgehoorzaal gisteren aanwezig om te strij den voor de hoogste eer bij het Ballroom dansen en de Latijns- Amerikaanse dansen. De wed strijden werden georganiseerd door de Nederlandse Danssport Organisatie. De deelnemers wa ren nieuwelingen in de A., B. en C-klasse. De dansen die uitge voerd werden, waren de Engelse Wals. Tango en Quickstep, Rumba cha-cha-cha en jive. De volgende danswedstrijd wordt óp zondag 18 maart in de Stadsgehoorzaal georganiseerd. Gunstig jaar VVV-Lisse LISSE Gisteravond heeft V.V.V. Lisse de jaarvergadering gehouden in de Nachtegaal, waarin de voorzitter, de heer H. J. C. van der Kroft, verschillen de aspecten in het VVV-leven heeft belicht. Dankbaar consta teerde hij uit de jaarverslagen, dat vrijwel alel geplande activi teiten 1972 konden wordem ge realiseerd en nu gecontinueerd kunnen worden voor 1973. Voor al gezien in het kader van de algemene WV-problematiek, welke zich organisatorisch in de laatste jaren steeds duidelijker aftekent, mag dit worden gezien als een positief resultaat, waar op. VVV in Lisse trots mag zijn. De tijd dat iedereen enorm veel vrije tijd en zelfs nachtelijke uren werkte voor VVV is in Lis se voor een groot gedeelte voor bij. Het „pro Deo" kan niet meer volgehouden worden, dat de werkzaamheden den en op deze wijze niet langer VVV-Lisse zich steeds uitbrei- gewerkt kan worden. In het raam van een dalend toe risme in Nederland als geheel mag men in Lisse dankbaar zijn, mede door Keukenhof dat er een stijging is in de toe- risme-inkomsten. De voozitter noemde de samenwerking met diverse verenigingen voortreffe lijk. Eén vurige wens leeft bij het bestuur, nl. om het ledental sterk uit te breiden. Daarvoor wordt ingaande heden een 1 groots opgezette actie gevoerd. binnenhof NOORDWIJK In het gemeenschapshuis De Kuip heeft zaterdajj avond, op initiatief van de jongerenstichting Join, de balletgj van Marjolein Briër uit Leiden een voorstelling gegeven voor talrijk en enthousiast publiek. De danseressen en Kenny Lalopj (de enige danser in de groep) gaven geïnspireerd gestalte aan t, kele choreografieën uit het repertoire van Marjolein Briër, zoals (j Mauthausen-cyclus, Battle Hym, Murderes' Homy en Oh happy daj jje( Bijzonder veel succes boekte de groep met Brown Baby", een cty v0< reografie die Marjolein Briër creëerde in opdracht van het ministt ee rie van CRM; een gegeven, gebaseerd op de rassendiscriminati ze\ dat een boeiende gestalte heeft gekregen. Niet alleen de aanwezige in de Kuip waren zeer content met deze avond, die „anders dan aj ders was. maar ook het bestuur van Join was van mening, dat he- Een een geslaagde greep had gedaan door dit geroutineerde gezelschj bej van dansamateurs-op-niveau naar Noordwijk te halen. Men is daai zei om van plan, de groep Briër over een paar maanden weer binni sic de badplaats uit te nodigen. I NOC de LEIDSCHENDAM Het Aktieco- mité Stichting Eigen Woning heeft de besturen van de drie Leidschendamse woningbouw verenigingen gevraagd overleg met het comité te plegen en een enquête onder de leden van de verenigingen te houden over wie een huurwoning van 500 gulden per maand wenst en wie een eengezinskoopwoning van 75 h 80 duizend gulden zou willen. Het uitgangspunt van het comité is, dat er in Leidschendam goedkope huurwoningen vrij moeten komen en dat dit alleen mogelijk is als in „Duivenvoor de" een flink aantal betaalbare koopwoningen voor de „midden groep" wordt gebouwd. De gespreksgroepen „Duivenvoor de" hebben als een van de uit gangspunten gesteld, dat het mogelijk moet zijn in de nieuwe wijk betaalbare eengezinswonin gen te bouwen. Het zou worden toegejuicht als de verenigingen bijv. een 300-tal huur- en ca- 150 koopwoningen zouden bouwen. Hoewel er nog veel onzekerheden zijn meent het comité dat één huur- en koopbouwstroom vele voordelen aan huurders maar ook aan ko pers, zal bieden. Het risico acht het comité voor de woningbouw verenigingen niet groot omd zij voor de koopwoning! slechts als intermediair opti Israëlavond in De Stormbal SASSENHEIM In jeugdsocië- teit „De Stormbal" werd zater dagavond een Israëlavond ge houden in verband met het 25- jarig bestaan van de staat Is raël. Alex Nathans en Coby Prins, vertegenwoordigers van de stichting „Kibboets Volun- teerd Desk" uit Amsterdam, schetsten het leven in een kib boets. Beide sprekers hebben meerdere jaren ervaring hier mee gehad. De causerie werd toegelicht met duidelijke dia's. De avond werd besloten met een Israëlische, maaltijd. De sprekers vertelden over de de mocratische leefwijze binnen een kibboets. Eigendom kent men er niet. Iedereen werkt een even groot deel. De kinderen die nog niet mee kunnen wer ken zijn in kindertehuizen on dergebracht, maar zijn in hun vrije tijd bij hun ouders. De lei ding berust bij een jaarlijks herkozen bestuur. Juist door deze levenswijze is de kibboets zeer in trek bij jonge mensen. ROELOFARENDSVEEN De afdeling van de Kath. Bond van Overheidspersoneel van Roelofa- rendsveen en omstreken zal deelnemen aan de protestmars dinsdag 6 febr. in Den Haag. Ook zij is van mening, dat het kabinet Biesheuvel een levens-1 gevaarlijke grens heeft over- schreden toen het zonder rede lijk overleg met de vakorgani saties besloot te bezuinigen op de inkomens van de ambtena- j ren met ingang van het begin van dit jaar. Daarom roepen de 4 vakcentrales hun leden, maar ook de ongeor- i ganiseerden op om op dinsdag 6 i februari in Den Haag deel te ue- j men aan de protestbijeenkomst en -mars vanaf het Malieveld naar het gebouw van de Tweede Kamer, waar op dat moment i over de bezuinigingsmaatrege len zal worden gedebatteerd. Vanuit Roelofarendsveen zal men dan vertrekken met een specia le bus(sen) die vertrekt vanaf het Noordeinde R.A.Veen om 10.30 uur en ca. 10.45 uur uit Rijpwetering en plm. 11 uur vanuit Oud Ade. Men dient zich echter voor of op zaterdag 2 febr. op te geven bij de navolgende adressen om het bestuur in de gelegenheid te - stellen tot het reserveren van voldoende plaatsruimte. De adressen zijn Jac. de Koning, Populierenstraat 29 en Frans van Velzen Langeweg 40, Roelo farendsveen en L. van Leeuwen. Blijversweg 9 in Rijpwetering. NIEUWKOOP Onder zeer grote belangstelling nam de heer Linne- kamp afscheid van de openbare P. de Graaf school. De heer Linne- kamp begon 17 jaar geleden als hoofd van twee klassen. Nu is de school uitgegroeid tot twee zesklassige afdelingen. Voor zijn vele werk voor het Nieuwkoops onderwijs dankten hem onder anderen de burgemeester Van Montfoort, de wethouder van Onderwijs en de voorzitter van de oudercommissie. Naast vele bloemen en andere geschenken, kreeg de heer Linnekamp een fiets (van de oudercom missie) en een projector. Op de foto ziet men een aantal oud-leer lingen die het scheidende schoolhoofd succes in de toekomst komen wensen. Zij bieden mevrouw Linnekamp bloemen aan. De heer Linnekamp krijgt een set borrelglaasjes. De heer Linnekamp gaat als schoolhoofd naar Woerden. Xei ALPHEN AAN DEN RIJN Een 19-jarige Bodegraafst kippenslachter zigzagde gis teren op de Oranje Nassau singel door rood licht, links het verkeerspleii Gouwsluis op, gaf geen voor rang, waardoor enkele tien tallen automobilisten dl schrik van hun leven kregen Een alcoholproef wees uil dat de politie op gegrondt vermoedens achter de jonge man was aangegaan. HAZERSWOUDE Na d recente benoeming van eet plaatsvervangend groeps commandant bij de rijkspol tie verwacht burgemeeste J. ten Heuvelhof binnenkoi de benoeming van een niet we postcommandant in hc dorp. Als het zover is, zullen de heer Ten Heuvelhof er zijn collega van Benthuizen de drie nieuwe postcomman danten in hun ambtsgebiedei in een gezamenlijke bijeen komst introduceren. LISSE Op de vijfdi woensdag (31 januari) wordt in Lisse nergens grof huis vuil opgehaald. LISSE De Spartaan star a.s. dinsdag met een fitheids training op het gemeentelijk! sportpark. Al 30 dames toon den belangstelling voor dez! trainig die onder leiding staat van Joke van Gerven Van der Stelt en Wil Duiven voorde-van der Berg. ROELOFARENDSVEEN De uitslag van de kaartwed- strijd voor de jeugd: 1. G. van der Meer, 2. Mevrouw Volwater, 3. W. van Rijn, 4, mevrouw Loos, 5. Jan Huig- sloot. Aanstaande dinsdag wordt er weer een kaart avond gehouden in de Alke burcht. Hollandse avond i" van Zevenhovens ke jongerenkoor werd succes ZEVENHOVEN Het Jongere» koor onder leiding van de het? H. Hermann gaf zaterdagavonf in het Dorpshuis te Zevenhov» voor een volle zaal een „HoJ landse avond". De zestig koorleden zongen liedje! als „Ach Marietje", waar bi* bloemenmeisjes zelfgemaakt! margrieten uitdeelde aan h« publiek. Dit zong zelf ook mej bij schlagers als „Hé, niet r~ nen op het zebrapad" en sta op wacht". a afloop was er nog een grotjk verloting om de kas van h| koor te spekken, en een gezellij, samenzijn met medewerkiri van „The allrounders" uit Aalf Veel Veenders i zaterdag op pad om het carnaval in de Veilinghal te vieren. ROELOFARENDSVEEN De Veenders zijn ware carnaval vrienden. Dat bleeek zaterdag avond toen de grote hal van de Bloemenveiling EMM stampvol hossende mennen was. Er bleek Geen toegangskaartje meer ver krijgbaar. Het feest was, zoals altijd georganiseerd door de muziekvereniging Liefde voor Harmonie. Ze had zelfs de notabelen van Roelofarendsveen (burgemees ter Smolders en veilingdirec teur Meima) in een carnavals stemming weten tp brengen. Na een inleidend wozrd's van de heer Brama, voorzitter van Liefde voor Harmonie (met een beetje vergeeflijke reclame voor de eigen club) gingen alle been tjes van de vloer op muziek van „De Bouquets" en de „Twe Pinten". Klokslag elf minute over elf maakte de carnaval; vereniging uit het Brabants Uden haar entree, uiteraar met Raad van Elf. Dansmarii tjes en Boerenkapel. Prins Carnaval reikte een ondef scheiding uit aan Kees de Jon vanwege zijn 25-jarige jubileul als bestuurslid van het oranjt comité „Juliana" en Koos d Jong vanwege zijn 40-jarige tieve lidmaatschap van Liefd I voor Harmonie.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4