SHO weer naast Noordwijk I Quick Boys: routine; Ter Leede: onmacht Ruim verlies voor De Treffers (h) Hazerswoudse Boys en Woubrugge boeken winst Nic. Boys stopt WSE niet Zaterdagvoetbal Afd. Leiden Tafeltennis Overwinning jeargd Lisse op Menburg MAANDAG 22 JANUARI 1973 Leo Holl (RCL) passeert Kees Veerman (Sportlust). verwacht worden. Doordat Noordwijk tegen SHO niet ver der kwam dan een gelijk spel, is SHO weer op gelijke hoogte gekomen; Zwart Wit '28 en Ko zakken Boys volgden op twee punten. De degradatie van Doto staat bijna vast; rond de voor laatste plaats gaat de strijd vooral tussen Jodan Boys en Ter Leede. Noordwijk-Kozakken Boys 2-2 (IA) Hoewel het 22 gelijk spel van Noordwijk tegen Kozakken Boys een teleurstelling betekent, mag de koploper met het ene punt nog blij zijn. Kozakken Boys presteerde het namelijk om in de eerste helft een 0—2 voor sprong te nemen, profiterend van een foutieve terugspeelbal van Glas en van een strafschop, die was toegekend omdat Van Kesteren een onnodige overtre ding beging. In de tweede helft was Noordwijk oppermachtig, maar het stugge Kozakken Boys liet zich moeilijk passeren. In de twintigste en dertigste mi nuut zorgde Bröring ervoor, dat de Noordwijkers in ieder geval tot een gelijk spel kwamen. IJmuiden-Rijnburgse Boys 1-1 (2B) Voor de verandering kwam Rijns- burgse Boys nu eens goed weg. Want met het 1—1 gelijk spel mochten de Rijnsburgers hun handen dichtknijpen omdat IJ- muiden lange tijd het spel dic teerde. Rijnsburgse Boys was echter met zijn uitvallen levens gevaarlijk. Volkomen verdiend nam IJmuiden acht minuten voor rust de leiding, er mede van profiterend dat doelman Sam de Mooy ten onrechte uit liep. Ook na rust was IJmuiden sterker, al bleef van Rijnsburg se Boys een constante dreiging uitgaan. Na een kwartier brak Harteveld door, schoot en in een reflex greep een IJmuiden- speler met zijn handen naar de bal. Penalty, door Ouwersloot goed benut: 1—1. In het hevige offensief dat IJmuiden nu ontke tende bleef Rijnsburgse Boys, onder leiding van Sam de Mooy, overeind. In de derde klas behaalde SIZO opnieuw een zege. Dit maal wat benauwd: 2—1 tegen Kenne- merland, dat al na zes minu ten door Leunk de leiding nam. Sizo schrok wakker, kwam doorlopend in de aanval en na een half uur rondde Hoogkamer een één twee met De Jong af. In de tweede helft beperkte Kennemerland zich tot verdedi gen. Het duurde tot de 32ste mi nuut eer SIZO de overwinning greep. Snaterse scoorde, nadat de keeper de bal had losgelaten op een schot van Ham. RCL (3B, west I) kwam tegen Sportlust tot een moeizame zege. Voor rust speelden de Lei derdorpers slecht. Ze hielden het spel te kort, de inzet was te laag en hadden in De Lange en Ederveen falende vleugelspe lers. In de tweede helft ging het stukken beter, merkwaardiger wijs nu RCL wind (en sneeuw) tegen had. In de vijftiende mi nuut ondernam verdediger Bert de Ruiter een rush over het hele veld en scoorde het enige doelpunt. Wegens vermeend hands werd later een treffer van Holl afgekeurd. KOUDEKERK (3A, west II) kwam tot een 01 zege op Die Haghe, dat bepaald zich niet als degradatiekandidaat manifes teerde. Boelee scoorde na een kwartier de enige treffer. Koude kerk kreeg diverse fraaie kansen hierna, maar miste schutters. In het laatste kwartier dreigde het nog benauwd te worden, Die Haghe begon aan een slotoffen- sief, maar Albert Vergunst c.s. hielden het hoofd koel. (èlweer) gelijk tegen het la^ geplaatste Hoekse Boys. Katwijkers lieten zich uit b] spel halen door het zeer ha spelende Hoekse Boys, die vendien werden gesteund di een wel heel zichtbaar partij ge grensrechter. SVOW verlo voor de derde maal in succes met 2—1, nu thuis tegen H\' SVOW 's achterhoede verto* op het ogenblik diverse manl menten. Het is duidelijk dat opvolger van Cock Tirk r niet gevonden is.Rinie v.d, tering scoorde voor SVOW vijf' OEGSTGEEST (4B) verloor v rassend van Hermandad (0— Het had wat pech, omdat Ck Coacl terlee en Snel de paal troffe LISSER boys kwam tot een I vredigende 11 bij Unicu V.D. Weerd scoorde de Lis«« j treffer, doelman Van Luik Van Mechelen waren de uitbl kers. TAVV speelde in een nj 1 tig duel tegen Duinoord ook 1. Koopman scoorde. ARC met 2—0 van TOGR door tr zin fers van Van Duin en Edervee 1 de SASSENHEIM Quick Boys en Ter Leede lijden dit seizoen aan een tekort aan punten. De the rapie, die geneesheer Halkes van Quick Boys op deze ziekte niers) heeft weer succes opgele verd: 1—0 winst. Zijn collega Duyndam bracht (noodgedwongen) een verjon ging aan in zijn elftal. Het re sultaat was wel een verbetering maar volledig genezen is Ter Leede nog niet. Duyndam: „Piet v.d. Heyden", die inviel voor de zieke Dick v. Biezen, „heeft vooral in de eerste helft niet alleen goed gevoetbald, maar ook agressiviteit gede monstreerd. Het heeft alleen niet meegezeten". Op de mid denveldbezetting in zijn geheel viel bij Ter Leede inderdaad weinig aan te merken. Slechts de beslissende (diepte-) pass werd gemist. De aanvallen mis ten een afronder, die slim ge noeg was om de hechte defensie van Quick Boys uiteen te ruk ken. Bovendien moest het aan- valstrio van Ter Leede fysiek zijn meerdere erkennen in die verdediging. Ook de wisselingen in de aanval (26 minuten na rust) brachten niet de gewenste ommekeer: Chieltje Krop en Nanne Sluymer verdwenen voor Breedijk en Frit9 Zandbergen. Na een sterk begin van Ter Leede sloeg het spelbeeld in de 16e minuut abrupt om. Quick Boys scoorde toen. Op de rech terhoek van het strafschopge bied nam Floor v. Duyn een vrije trap. De bal ging hoog over de melee van spelers naar de andere rand van het 16-me- tergebied, waar de slimme Leo Pluymgraaff rustig stond te wachten tot de bal pree—es op zijn hoofd zou komen. Wederom met een hoge boog verdween zijn kopstoot in de verste hoek, te hoog voor de vergeefs graaiende Wim van Harskamp. Direct had Quick Boys zijn rit- Gouda In de afdeling Gouda is Nocolaas Boys er niet in geslaagd om WSE af te remmen in zijn race naar het kampioenschap. Vooral in de tweede helft gaf Ni- colaas Boys goed patrij maar toen was het leed reeds geschied. In de eerste helft had de koplo per, gebruik makend van fouten in de achterhoede van de Boys, ruim afstand genomen. Via Tan- ge, Koppeer en Huisman had WSE een ruime voorsprong geno men. De keeper en centrumverde diger Tange stonden in de tweede helft, toen Nicolaas Boys verre weg de beste ploeg was, beter re- tiultaat in de weg. Het bleef dus ll0 voor de Waddinxveners. IDverige uitslagen: Bergamacht ;kmmerstol 0—1; Oudewater— IHaastrecht 00; GouderakSoc- :er Boys afgelast; Nieuwkoop tV afgelast. In de stand is weinig verndering gekomen. Wel is het Ammerstol lelukt om de rode lantaarn aan ,tVC over te doen. RVC heeft telfs nog een wedstrijd meer ge- ipeeld zodat de situatie er voor Ie Reeuwijkers piet best uitziet. Itand: WSE 13—22; Oudewater 5—20; Bergmamacht 13—17; vaastrecht 13—17; Nicolaas Boys '813; Nieuwkoop 1211; Schoon- |oven 11—8; Soccer Boys 11—8; Jouderak 11—6; Ammerstol 10— RVC 11—5. me gevonden. Floor en Johan van Duyn wisten zich steeds meer vrijheid op het midden veld te creëren en steunden hun aanval meer in de rug. Doordat ook bij Ter Leede de beste krachten (Sjoerd Boot en Piet v.d. Heyden) toen op het mid denveld te vinden waren, ont stonden er aantrekkelijke com binaties en duels. Slechts zelden echter konden deze succesvolle acties tot het vijandelijke doel worden doorgevoerd. Beide ploegen kwamen nog slechts éénmaal tot een doelriipe actie. In de 23e minuut nam Sjoerd Boot uit een comer van Nanne Sluymer de bal ineens op de slof. Zowel doelman Schaap als Arie Verdoes wierpen zich in een wanhopige reactie voor de bal, waarbij deze de hand van Verdoes raakte. Scheidsrechter Schroots had echter niets ge zien. Zeven minuten voor rust rondde Leo Pluymgraaff bijna weer een voorzet van Floor v. Duyn af. Zijn inzet werd echter gestuit door het lichaam van doelman v. Harskamp. De bal sprong voor de voeten van Koos Klinkenberg. Diens inzet strand de ook voortijdig. Het publiek vermaakte zich intussen bij tijd en wijle met de persoonlijke duels tussen Cor Vreugdenhill en Sistu Pan. Deze directe op ponenten lagen in de e erste helft regelmatig met elkaar in de clinch. Zo kreeg Pan een vermaning van Schroots na een wat te felle overtreding. Even later nam hij revanche door Vreugdenhill te passeren door tussen diens benen door te spe len, tot hilariteit van de Kat- wijkse supporters. Een afkoe ling in de pauze deed beiden goed, want hun spel werd in de tweede helft beter, doordat zij zich in dienst stelden van het elftal. De tweede periode bracht echter weinig spectaculaires. Ter Leede vocht met inzet van alle krachten tegen de achter stand, maar kwam nauwelijks tot schoten, terwijl Quick Boys gevaarlijk counterde. Zo slalom de Leo Pluymgraaff langs Maup Spaargaren en Jan Lichtenberg, maar zijn inzet, die de uiltopen- de v. Harskamp raakte kon op tijd door Sjoerd Boot wegge werkt worden. Gerard v. d. Plas (invaller voor Jan v.d. Plas) schoot even voor tijd in de handen van v. Harskamp. Machteloos speelde Ter Leede naar het eind van de wedstrijd. Trainer Duyndam: „We houden vol. We krijgen nog 6 wedstrij den en dan zeg ik, dat zijn dan 12 punten. REON V.D. GEEST Doelman Wim v. Harskamp lijkt verslagen op de grond te zitten, maar Leo Pluymgraaff en Jan v.d. Plas weten niet van de situatie te profi teren. Links Maup Spaargaren. LEIDEN In de eerste klas af deling Leiden, zaterdagvoetbal gebeurde maar weinig opzienba rends. Randstad Sport zorgde voor een uitschieter door met 40 van Leiden te winnen en Hazerswoudse Boys had erg veel moeite met VVSB, 23. Woubrugge versloeg Valken met 4—2 en zowel Sleutels als VWS wonnen met 31 van respectie velijk Kagia en MVKV. Aan de stand veranderde maar weinig. KagiaSleutels 13. Sleutels, de gehele wedstrijd dui delijk de betere ploeg, wist voor rust door Herreur een 1—0 voorsprong te nemen. Meteen na rust vergrootten de Leidena- ren de afstand toen Boekweit een penalty benutte. Kagia nam het initiatief over en via Been kwam de spanning terug. Een uitval van Sleutels waaruit Huis scoorde betekende de genade slag voor Kagia en de verdien de overwinning voor Sleutels. Randstad Sport—Leiden 40. Tot 10 minuten voor tijd was de stand in deze leuke en gelijkop- gaande strijd nog dubbel blank. Het spel ging snel over en weer en beide ploegen kregen enkele goede mogelijkheden om de sco re te openen. Toen Nico Visser een te harde tackle met een pe nalty bestraft zag, betekende dat behalve 10 (Van Klaveren ook het einde van de Leidse te- genstand. Kleinste man van het veld Achterkamp scoorde in de resterende tijd een hattrick en daardoor won Randstad geflat teerd met 4—0. Vlaken '68—Woubrugge 21. Kort na de aftrap keek Woubrug ge tegen een verrassende 10 achterstand aan toen Van Duin juist dat kleine gaatje vond om te scoren. Maar de koploper kwam goed terug en dankzij twee goals van Brunt konden de zwartwitten met een 21 voor sprong gaan rusten. Na de her vatting was het dezelfde speler die een solo bekroonde met een prachtig doelpunt, 13. Toen Wolvers daarna voor 14 zorg de, had Woubrugge 't wel weer gezien. Franken tenslotte wist de stand een nog wat beter aan zien te geven en de nederlaag te beperken tot 24. VVSBHazerswoudse Boys 23. Het enthousiasme van de thuis club en de matige vertoning van Hazerswoude bracht de no dige spanning in de wedstrijd die op papier door de Boys ei genlijk ruim gewonnen had moeten worden. Na 15 minuten werkte een VVSB-verdediger de bal in eigen doel maar Toor, de Hazerswoudse aanvoerder, wil de niet achterblijven en ook hij passeerde zijn eigen keeper, 1 1. Na rust ging Hazerswoudse Boys met wat meer interesse voetballen en dat resulteerde in twee doelpunten (Vondeling en Rietveld). Via een strafschop kwam VVSB door Van de Burch terug en in de laatste paar minuten kroop Hazerswoudse Boys door het oog van de naald. De inzet van de Noordwijkerhouters werd echter niet beloond. MVKV—VWS 1—3. Ook degradatiekandidaat MVKV is niet tot winst gekomen. VWS, dat na de smadelijke 7—3 ne derlaag van verleden week te gen Hazerswoude zich moest re habiliteren heeft dit vrij overtui gend gedaan. Brandt, Badding en Bert Montagne maakten de 3 goals voor Van Wijk en omdat de Valkenburgers daar slechts één goal tegenover konden stel len gingen de punten naar de Leidenaars. Stand: Woubrugge 13—23; Hazers woudse Boys 1319: GWS 13 18; Randstad Sport 1417; VWS 13—16; Leiden 14—15; Sleutels 14—14; Valken '68 14—10; MVKV 14—7; Kagia 13—6; VVSB 14—5. LEIDEN Het le herenteam van De Treffers heeft in de le wedstrijd van de 2e competitie tafeltennis een fikse nederlaag moeten slikken. In de hoofdklas se werd met 8—2 verloren van het reserveteam van het Delftse Phoenix. De Veners kwamen er in deze wedstrijd niet aan te pas. Hun jeugdige tegenstanders, voor het eerst uitkomend in deze lande lijke klasse, gaven slechts de le en de 6e partij uit handen. Jac ques v. Ruiten en Hans v. d. Zwet scoorden die tegenpunten voor De Treffers. Het 2e team kwam remise over een met Amroba. Jos v. d. Veer (lx), Koos v. Beek (lx), Leo de Jong (2x) en het dubbelspel sloegen dit resultaat bijeen. Team 3 deed hetzelfde tegen De Salamanders 3; Wout Heems kerk bleef hier ongeslagen. Be haalden do heren geen enkele maal de volle winst, 't dames team reikte in de ereklasse tot een 7—3 zege op Tempo-Team 2. In Amsterdam werden Ve- ronique v. d. Laan c.s. op een 2—0 achterstand gezet door ver lies van Mary Thuis en Nellie v. Paridon tegen resp. Mieke Arnzt en Marian v. Vliet. Ve- ronique v. d. Laan bracht zoals vaak De Treffers weer in het goede spoor. Zij bleef ongesla gen en mede daardoor kwam haar team op 27. Mary Thuis delfde in de laatste partij nog het onderspit tegen Marian v. Vliet. In de ereklasse behaalde Sano- cel/ScylIa d« verwachte over winning tegen Valken- berg/AMVJ. Anton-Wil v. Zoe- len was weer van de partij; hij verloor slechts van Ed v. d. Berg. Bert Onnes kon het tegen deze speler ook niet rooien. Ge rard Bakkei scoorde een hat trick en aangezien ook het dubbelspel voor het Leidse team was, kwam er een einduitslag van 28 in het voordeel van Sa- nocel/Scylla uit de bus. Sanocel/Scylla 2 kwam niet in ac tie: het speelt azaterdag op nieuw tenen NOAD om weder- m te zijn plaats in de pror-o»r-^klasse veilig te stel len. T - 3 won ruim van Red Sta' W'bo v. Gennip en Dick Spr - r bleven zonder verlies. Hem Crispijn behaalde slechts 1 overwinning. Uitslag 8—2. Sano- cel/Scylla 4 behaalde in de over gangsklasse een duidelijke zege op 't Hooge Huys 2. Hans de Roode liet een partij glippen en daar bleef het bij (19). In de promotie-hoofdklasse vol deed het Leidse Docos niet aan de gestelde verwachtingen. In de thuiswedstrijd tegen NOAD 2 behaalde Docos slechts een ge lijk spel. Gerard v. d. Klaauw was de beste speler, terwijl Ton l'Ami duidelijk nog niet in zijn beste vorm stak. Via 4—2 werd het 54 waarna V d. Klaauw de kans miste tegen Buyk om Do cos de volle winst te geven en zelf ongeslagen te blijven. De overige punten kwamen van Jacques v. Veen (2x) en Ton l'Ami (lx). Het Noordwijkse ROV behaalde in Bovenkarspel tegen Treffers net niet de maxi male winst. Goof v. d. Hoorn, die overigens een uitstekende indruk achterliet, verloor in 3 games van Bakker. Ruud v. Al kemade en Ted v. d. Ploeg, die een half jaar buiten het compe- titiegebeuren stond, lieten zich geen enkele maal verrassen. Uitslag 1—9. Avanti 1 ondervond in de moeilij ke uitwedstrijd tegen St. H/TSB 3, dat de komst van Theo Lou- wers een duidelijke versterking betekent. Ditmaal was het niet Jan v. Wetten, die zoals in het verleden gebruikelijk het leeuwenaandeel voor zijn reke- nin nam, maar Louwers, die "met 3 x winst de basis legde voor de krappe overwinning (4_6). Jan v. Wetten moest lx zijn tegenstander feliciteren, terwijl Leo Straathof met lx winst het geheel completeerde. Avanti 2 smoest de eer laten aan NOAD 3 (3—7). Tegen de Schie dammers wisten Gert-Jan de Ruiter en Aart-Jan Pannebak ker lx persoonlijk succes te be halen, terwijl ook het dubbel spel in Hazerswoude bleef. De dames van Avanti deden het beter dan verwacht werd. In de hoofdklsse werd Belcrum met 82 bedwongen. Naast de onge slagen Els Vreeburg, deed Lies- beth Smits het eveneens voor treffelijk door hetzelfde resul taat te boeken. De 2 tegenpun ten werden veroorzaakt door Connie de Boer. In de landelijke jeugdcompetitie was het herop treden van de meisjes van Avanti niet zonder succes. Avanti 1 liet Be Fair kansloos en won met dubbele cijfers (10—0). Avanti 2 speelde gelijk tegen Delta Lloyd. Steeds Vooruit speelde in Maas- bree een uiterst spannende wed strijd tegen zijn naaste concui ren. Met Wil Sikking in de 0| steling leek een positief resu taat nauwelijks te realisere Maar een gewonnen dubbelspi en een goed op dreef zijnd Nora Bakker brachten de stac op 24 ten gunste van de Wa mondse dames. Verrassend wo daarna Wil Sikking in 3 gamf van Angelique Verblakt (2—5) Nora Bakker kwam in de daa op volgende partij tegen sterke Lisette Vessen. Lisett was echter door het verlies v; haar teamgenote flink aangesl gen, van welk feit de gerout neerde Nora adequaat profitee de. Met 21—17 en 21—7 haa de zij de buit binnen vo< Steeds Vooruit. De laatsta partijen waren i thuisclub, waardoor het uiteii delijke resultaat kwam op De kersverse overgangsklasst Oegstgeest deed het uitsteken in de le wedstrijd tegen Victi rie '55 2. Het dubbel Thung/P( lak kon niet tot winst komen in 't enkelspel verloor Otto Vei kerk van Tat. Daar bleef het b wat betreft de tegenpunten (8- 2). LEIDEN De regionalen va Roodenburg, de laatste weke goed op dreef, moesten zaterda - met een 01 nederlaag genoege nemen tegen Lisse. De Lissenare1 speelden met een grotere Inzet aan dit enthousiasme hadden het te danken, dat zij de overwia ning behaalden. Niettemin kreeg Roodenburg wt meer kansen, maar vooral Daa Koovmans wist er dit maal ged raad mee. In de 35e minui kwam een voorzet van John Oosten bij Lourens v. d. Voort die de bal terugtikte naar Fre Dobbe Deze laatste schoot I voor Lisse. Na rust kon Rooda I burg geen wijziging in de sta® brengen. In de afdelng B hee j LFC zatsrdng GDS een koud <ic--che bei:r~d. Door te winne hielden de Leidenaren GDS van het ampioenschap.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 14