N k; f Belangstelling groot voor „Tips voor je toekomst" Cursus Kijk op sport vanaf morgen op televisie Psychiatrische patiënten in klein uur U H Oksel-spot buis van verwijderd TELEVISIE VANAVOND TELEVISIE MORGEN RADIO VANAVOND RADIO MORGEN TERUGBLIK LEIDSE COURANT VRIJDAG 19 JANUARI 19|pAGINA Het AVRO-programma „Tips voor je toekomst" lijkt een succes te worden. Tien dagen na de uitzen- ding van het eerste deel, op maandag 8 januari, zijn er 9000 verzoeken bij de AVRO binnenge komen om het begeleidende infor matieboekje. Ook de schooldeka- nen zijn geïnteresseerd. Het pers bericht over dit programma prijkt bij een aantal scholen al op het prikbord. Samensteller van „Tips voor je toekomst", Jan Kelder (26) kijkt er toch even van op: „Je hoopt altijd dat je werk aan slaat, maar dat het zo'n vaart zou lopen". Zelf vindt hij de serie pas echt succesvol als de ouders met hun kinderen gaan praten over een afgewogen beroepskeuze. „Het gekke is dat iedereen in dit land alles afweet van voetbal en amusement, maar in scholing en een verantwoorde beroepskeuze zijn veel ouders weinig geïnteres seerd." ..Dat de merisen zo slecht op de hoogte zijn", zegt Jan Kelder, „is voor een deel wel begrijpelijk. De structuur van de maatschappij is zo ingewikkeld geworden. Per jaar komen er nieuwe beroepen bij, deelfuncties groeien uit tot een zelfstandige taak. Wie kan dat allemaal bijhouden? Ook de Mammoetwet, die in 1968 zijn' in trede heeft gedaan bij het voort gezet onderwijs met nieuwe ter men als lhno, leao, mavo, athe neum, heeft het de ouders moeilij ker gemaakt Het ministerie van Onderwijs zou op dit terrein nog wel iets kunnen oridernemen. On derwijzers krijgen op voorlich tingsavonden voor ouders nog de opmerking te horen: „Als u mulo zegt, waar het mavo moet zijn, dan kunnen we u een stuk beter volgen". Dizzy voorlichting werd gegeven. Jan Kelder: „Van dat systeem zijn we afgestapt. In nauw over leg met het ministerie van Sociale Zaken geven we nu van een' aan tal beroepssectoren de mogeli Jk- heden op versohillend niveau. In de uitzending van afgelopen maandag hebben we beroepen irï de sector communicatie belicht, van lokettiste tot ingenieur bij de radio en televisie. Aan de beurt komen de beroepen in de sector gezondheidszorg (22 januari), on derwijs en wetenschappen (29 ja nuari), administratie en organisa tie (5 februari), industrie (12 fe bruari), geüniformeerde beroepen (19 februari), handel (26 februari) en de chemische industrie (5 maart)." Behalve de informatie over het beroep sec, wordt ook het ver band waarin gewerkt wordt, door gelicht. ..Bij de uitzending over de communicatie werd duidelijk getoond, dat de ingenieur, die wellicht 80 procent van zijn tijd achter het bureau doorbrengt, toch een schakel in het geheel is, deel uitmaakt van een groter ver band. De sfeer, waarin gewerkt wordt, is ook belangrijk". „We hebben niet de pretentie vol ledig te zijn. Bewust is er een aantal beroepen uit de serie gela ten. In de bouwwereld heerst gro te werkloosheid. Ik vind het niet verantwoord om over die beroe pen een programma te maken. Al is de serie niet als werving be doeld, we gevert objectieve infor matie met alle voor- en nadelen, toch zullen een aantal ki nderen door de uitzending worden gesti muleerd. Ook de landbouw hebben we overgeslagen. Op dit gebied wordt er zoveel gemechaniseerd, er zijn r/iet zoveel mensen nodig. We hebben vooral dié beroepen uitgekozen, die voor een breed pu bliek aantrekkelijk zijn en waarin toekomst zit." Het idee voor de serie „Tips voor je toekomstis op zo'n ouder avond geboren. Een programma maker bij de AVRO, aanwezig op een voorlichtingsbijeenkomst voor ouders, was na een half uur „diz zy" weggelopen, overrompeld door de veelheid van schooltypes, mammoetwoorden en schooltoet sen. In de vaste overtuiging, dat meer ouders met de nieuwste on derwijsontwikkelingen geen raad wisten, klopte hij bij Jan Kelder aan, die al eerder, in december 1970, een serie „Tips voor de toe komst" gemaakt had, waarin toen, anders dart bij de huidige serie, per schooltype beroepen- Beperkt „De meeste ouders zijn zo be perkt gemotiveerd bij de schooi en beroepskeuze van hun kinde ren", zegt Jan Kelder haast geë motioneerd. „In de zogeheten lage re mllÏ3US vindt men het al best als het kind één stapje vooruit zet en bij de betere standen is de be reidheid om de beroepskeuze aan te passen aan de capaciteiten van het kind niet veel groter. Nog steeds gaan arbeidarsklnderen naar de LTS en komen de zonen en dochters van de intellectuelen op de middelbare school terecht, Jan Kelder in gesprek met de lokettiste, die over haar werk vertelde in de uitzending over communicatie. al geven de resultaten op de lage- desondanks een fel voorstander is re school daar vaak geen aanlei- van onderwijsvernieuwing. „De ding to2. De ouders houden vast lagere school richt zich op het ge- aan de eigen beroepssfeer of kie- middelde kind met een gemiddel- zen iets uit wat1 er nauw mee ver- de woordenschat. Kinderen, die want is." eronder zitten, door hun milieu, vallen bij voorbaat af, ook al heb- „Als je goed kijkt, is van een ben ze de capaciteiten", open beroepskeuze geen sprake. Er zijn 6000 beroepen in Neder- „De VPRO heeft onlangs een erg land, maar door het milieu, de op- goede serie over onderwijsver- voeding, de omgeving, het onder nieuwing gebracht. Vernieuwing wijs valt 80 procent van de moge- o pde lange duur. Ik sta echter lijkheden af. De serie „Tips voor voor het probleem, dat dit jaar je toekomst" is ook over de hoof- weer tienduizenden kinderen de den van de kinderen heen voor de lagere school verlaten, een vak- ouders bestemd. Na elke uitzen- kenpakket gaan uitzoeken of eind- ding wijzen we op de directe in- examen doen. Die moeten nu, op formatiebronnen' in de naaste om- dit moment, geholp2n worden. De geving. de schooldekanen en de informatie, die wij bieden in deze gewestelijke arbeidsbureaus". serie is concrete service. Dat is „Het huidige onderwijssysteem het rottige. Die kinderen kunnen houdt de beperkte beroepskeuze met hun beroepskeuze niet wach- in stand", aldus Jan Kelder, die ten tot het onderwijs grondig ver- zich niet met het predikaat „so- anderd ls." ciaal bewogen" wil tooien, maar HANNEKE WIJGH Van onze correspondent ARNHEM De sportliefhebbers onder televisiekijkend Nederland krijgen er vanaf morgen een der tien weken durend sportprogram ma bij. De stichting Teleac heeft j in samenwerking met sportcoa- ches, artsen, officials en sport beoefenaars een televisiecursus samengesteld onder de naam „Kijk op sport". Het programma wil achtergrond informatie verschaffen over sportonderwerpen en daarmee proberen het publiek te laten mee denken in de problematiek van de sportbeoefening en training. De cursus is een initiatief van de Nij meegse kunstenaar Ted Felen, be taald voetbalscheidsrechter Frans Derks en sportpsycholoog drs. Leo van Geffen. De samenstelling is in handen van dr. Wim de Heer van de Nederlandse sportfederatie en Theun Sevenheck van de stich ting Teleac. Over de veronderstelde belang stelling is Teleac-directeur A. Sterman optimischtisch: „Het aantal cursisten is nog minimaal (tot nu toe ruim 900 aanmeldin gen), maar ik ben ervan over tuigd dat de kijkdichtheid van dit programma erg hoog zal zijn- Wij mikken met deze sportcursus op een groot en breed publiek. Met de cursus hoopt de stichting Te leac de sportbeoefening in ons land te stimuleren. Wij lopen nu al met plannen rond om volgend jaar een vervolgcursus -samen te stellen". Wanneer Teleac-directeur Ster man spreekt over een groot en breed publiek, doelt hij op de 2,5 miljoen georganiseerde sportbeoe fenaars die Nederland telt, waar van ruim 1 miljoen onder de 18 jaar. Voegt men daarbij de hon derdduizenden trimmers, dan komt men tot de conclusie dat ker de helft van- de Nederlandse bevolking bij het sportgebeuren op de een of andere manier ii I trokken. En daarom zal de nieu we cursus van Teleac een groot succes kunnen worden. Bij de cursus, die gepresenteerd wordt door Fred Racké, is schriftelijke begeleiding. In dit 150 pagina's tellende lesboek hebben 5 vooraanstaande sportjournalisten medegewerkt, onder wie chef- sport van dit dagblad Herman van Bergem,. De cursus, die 13 lessen omvat, stelt niet een bepaalde tak van sport aan de orde, maar onder werpen waarmee de sportbeoefe naar of sportleider te maken krijgt. Ook de trimmers worden niet vergeten. De onderwerpen zijn in blokken ondergebracht. Zo is er een blok van 5 lessen over training en coaching en blok van 3 lessen over sportivi teit, publiek, arbitrage en sport verslaggeving. De titels van de afleveringen zijn: 1. Inleiding; 2. Training; 3. Conditietraining; 4. Techniek en tactiek; 5. Mentale training en coaching; 6. Analyse en registratie; 7. De plaats van de trainers in het sportgebeuren; 8. Medische begeleiding en jeugd- sport. 9. Sportverenigingen en sportorganisatie; 10. Sportiviteit 11. Publiek en sportverslagge ving; 12. Arbitrage; 13. Betekenis van de sport en van het sport beleid; 14. Topsport en maat schappij. Teleac-directeur A. Sterman was wel van mening, dat er een vra genuurtje zou moeten komen om eventuele vragen te beantwoor den. Vaste plannen' had hij nog niet, maar gedurende de cursus zal hij dit plan nog verder uitwer ken. Hou het scherm in het oog Dr. Anna Terruwe over polarisatie Dr. Terruwe over polarisatie In de serie Kruispunt special, die de KRO-radio eenmaal per vier weken op de zondagmorgen uit zendt, spreekt zondag a.s. me vrouw dr. A. Terruwe uit Nijme gen over de vastgelopen menselij ke verhoudingen in Kerk en Maat schappij onder de titel: „Blijft het duister nu ons licht"? Dr. Terru we gaat in haar monoloog in op het heilloze van de situatie op dit moment bij de verhoudingen in kerkelijke en maatschappelijke groeperingen. Het gebruik van termen als inspraak, progressief, conservatief, horizontalisme e.d. beschouwt zij als een bedekken van de werkelijke situatie, waarin polarisatie een grote rol speelt. Polarisatie, zo meent dr. Terru we, betekent het ontkennen van de ander en is daardoor vernieti gend en heilloos. Onder polarisa tie verstaat zij het afstoten van anderen. Zondag Hilversum 2 10.40 uur. In het eerste Klein uur U van daze winter is hetonderwerp (ex) psychiatrische patiënten. De opzet van de uitzending is zo danig dat (ex)patiënten, psychia ters, verpleegkundigen en anderen gezamenlijk één verhaal vertellen over hoe het is en hoe het ln en buiten psychiatrische inrichtingen zou kunnen zijn. Tijdens de prodtfktie kwamen de makers van het programma na melijk tot de conclusie dat er van dè deskundigen niet gesproken moet worden. Het is een zaak van allen en vóór velen van ons. Een klein uur U wordt gepresen teerd door Koos Postema. Ned. II: 22.05 uur. TROS-sport Eddy Merckx, een van de sterren op de zesdaagse in Rotterdam, verschijnt vanavond in TROS- sport. De Apeldoornse voetbalclub AGOW strijdt om de penalty-bo kaal. Ned. I: 19.35 uur. Van radio- en tv-redactie HILVERSUM De STER heeft onlangs een reclamespot, die al enige malen op het scherm was geweest, uit vertoning genomen. Het ging om een deodorant-film pje van Colgate, waarin het ge bruik van een okselspray werd aanbevolen. Dit gebeurde door uit een oksel zichtbaar vocht te laten lopen. Op vele kijkers maakte dit een onsmakelijke indruk. Van de zijde van de STER werd erop gewezen, J mOOl 7 IS I dat dit voor het eerst was, dat een al vertoonde spot van het scherm werd genomen. Voor het tonen van reclamefilms bestaan bepaalde regels op grond waar van vaker reclame wordt gewei gerd. Deze okselspot evenwel was door de keuring gekomen, omdat deze aan de voorwaarden voldeed. Het kijkerspubliek liet evenwel bezwaren horen. Van Spin tot Fellowship In zestig jaar tijd heeft de ontwik keling van de luchtvaart een gro te vlucht genomen. Pionier voor Nederland was Anthony Fokker. De Nederlandse Luohtvaart Indu strie heeft sindsdien een ontwik keling meegemaakt, die vanavond op de voet gevolgd wordt in een documentaire. Ned. I 22.30 uur. Popzien Barend Servet verschijnt in Pop zien met zijn single „Waar moet dat heen?" Verder treden op de Nederlandse formatie Jan Rog en de groep Smoke en Argent uit En geland, alsmede George Diley. Ned. II: 19.05 uur. Met de muziek mee Henk van Montfoort introduceert in het programma „Met de mu ziek mee" gasten uit binnen- en buitenland, de Ierse zangeres Dana, winnares van het Eurovi sie-songfestival in 1970, het Duits- Nederlandse operette duo Ursula Benz en Wim Koopman, het Zweeds variéténummer de Kims, het Dierens Mannenkoor en The Happy Six. In de minimusical tre den Henk van Montfoort en Jo Leemans op. Tussen de muziek door het mimespelletje „Blijft in de familie". Het programma wordt uitgezonden vanuit de Stadsschouwburg te Nijmegen. Ned. II 20.21 uur. NEDERLAND I NOS 18.45 uur 18.55 uur TROS 19.05 uUr 19.10 uur 19.35 uur 20.00 uur 20.21 uur - 21.10 uur i 22.30 uur 22.05 uur Een klein uur: U NOS 22.55 uur Uit de kunst 23.25 uur Journaal Calimero Wat een familie, t.v.-serie TROS-sport Journaal De F.B.I. 1 BELGIE NEDERLANDS Van Spin tot Fellow ship, documentaire - 22.50 uur Journaal NEDERLAND II NOS 18.45 uur Ti-ta-tovenaar 18.55 uur Journaal VARA 19.05 uur Popzien 20.00 uur Journaal 20.21 uur Met de muziek mee 1 21.15 uur Mannix 14.0016.00 Schooltelevisie 14.0016.00 uur Schooltelevi 17.25 uur Schooltelevisie 18.03 uur De Fabeltjeskrant 18.05 uur Tekenfilmtrein 18.20 uur Technisch en weti schappelijk Engels 18.50 uur Een jumbo spoor, documentair 19.10 uur Projecten Boomplantactie 18) 19.20 uur Ziet u er wat in' 19.33 uur Zoeklicht 19.38 uur De weerman 19.45 uur Journaal 20.10 uur Oorlog en vrede 20.55 uur Panorama 21.45 uur Journaal 21.5023.30 uur Avoir vingt dans les Aures, NEDERLAND I Teleac, van revolutie tot koude oorlog Teleac, Engels Teleac, hoe word ik de computer de baas? Teleac, milieubescherming Teleac, technisch Engels Journaal Wop en Flop in Wonder land Klassewerk Teleac, sport 18.45 Ti-Ta-Tovenaar 18.50 Journaal AVRO 19.05 Het wonder der natuur natuurfilm 19.30 Onder andere, tips 20.00 Journaal 20.21 Cade's county, tv-serit 21.20 AVRO's sportpanoram 21.55 Guy Béart, muz. 22.45 Hoogovenschaaktoemo 22.55 Journaal LEIDEN we brai gaat on den ko over vii den. M begonrn gantiscl eens éi nodig z grondkc ter voo gecomp grondoj kazerm )e bouw weerka investei BELGIë-NEDERLAND Kunt u me de weg naar Hameien vertellen meneer? Journaal Algemene loterij Nederland De Berend Boudewijn- kwis Brandpunt Epiloog Journaal NEDERLAND II NOS 15.00 Europese kampioenschap pen schaatsen voor profs 13.30 Wie weet, wint! 14.15 San Diego I love you, speelfilm 15.25 Charlie werkt 16.00 Mijn lichaam en ik 16.30 Technisch wetenschap; lijk Engels 17.00 Milieubescherming 17.30 Modern Style 18.00 De Fabeltjeskrant 18.05 De vorstinnen van 18.55 Trafiek 19.35 Zoeklicht 19.45 Journaal 20.10 Melotrio 21.05 De vrolijke dokters St. Swinthin's 21.30 Echo 22.00 Sheriff Cade 22.50 Journaal i Brui HILVERSUM ilenten. 19.30 En toch rie gesprekken over kerk en kerk- zljn ln onze tijd: 19.45 Zingende kerk-muzlek In de liturgie; 20.00 (S) benen: cnbaretpro- rein; 18.5S Marktberichten. 1 19.00 VPRO-Vrljdag: recht; programma met soclaal-ku aktualitelten en berichten, verder om 19.50 (NOS) Den vandaag; 20.00 Nieuws en oir orkest en zangsolisten; 22.40 Staalkaart; 23.35 Hedendaagse ziek; 23.55—24.00 Nieuws. LEIDEN tegelin lemme ringsli staat voorbe hoofdb nog ni teren i ambte volksh werkei steeds beste i dat w< VERS I'M III al doo niet Taffiji 23.55—24.00 Nleuv 18.19 Uitzending meerd Politiek Verbond; 18.30 Nieuws: 18.41 Echo; 18.50 Verken ning; nieuws, feiten en achtergron den op soclaal-maatschappeli.ik ter- 18.00 Nieuws; 18.02 Joost de Draftna; Show; 19.00 Nieuws; 19.02 machtigd; verzoekplaten: Nieuws; 20.02 Dr. Wiener's Show. VPRO: 21.00 Nieuws; VPRO-Vrljdagavond-show; rleerd muziekprogramma; 23.00 en 24.00 Nieuws en actu ien.: 22.55 Mededelingen) 0G Carry Tefsen vervangt Annemarie Oster in TROS-quiz Carry Tefsen vervangt Annemarie Oster in TROS-quiz (Van onze radio- en tv-redaktie) HILVERSUM In de quiz 3x1 is 1 van de TROS, vanavond, is nemarie Oster, die in het onder deel, de ware Jacob, scènetjes pleegt te spelen met candidaten, vervangen door Carry Tefsen. An nemarie Oster verblijft niomen- teel in het ziekenhuis na een auto ongeluk verleden week, waarbij zij en haar echtgenoot John Vis levensgevaarlijk werden gewond, Het levensgevaar is intussen ge weken. Tv-debuut van George Riley I Van onze radio- en tv-redactie HILVERSUM In het tv-pro- gramma Popzien van de VARA vanavond zal de nieuwe ontdek king George Riley optreden, een Haagse jongen van 23 die zelf al 40 nummers schreef. Hij zal dan zijn eerste plaat „Mickey Mouse" ten gehore brengen. (Ned. II 19.05 uur). George ging van het standpunt uit dat hij bekendheid moest zien te krijgen met zijn eerste single en doorredenerend kwam hij terecht bij Mickey Mouse. Voor de gele genheid van zijn debuutsingle ver eenzelvigt hij zich met een Duitse herder die de kat vriendelijk, doch dringend verzoekt Mickey Mouse met rust te laten. Het afgelopen jaar heeft George Riley zich voor het eerst serieus bezig gehouden met componeren. Na het uitbrengen van „Mickey Mouse" (Negram NG 310) wil hij het nu over de professionele boeg gooien en veel in het land gaan optreden. Veel tijd zal hij ook be steden aan het componeren. Ver schillende bekende artiesten heb ben hem gevraagd nummers voor hen te schrijven Drie ingrediënten en toch één pro- [Jlt de kuHSt gramma. Pim Jacobs presenteert zijn drieluik, quiz, music all in en het spel de Ware Jacob, waar Ko van Dijk, Carry Tefsen en Harriet Freezer zich voor inzetten. In de jury voorts Willy van Hemert en zijn vrouw Caroline. Als gast treedt op Samantha Jones. Ned. I 21.10 uur. Aandacht vanavond in de rubriek Uit de Kunst voor de zangeres Ju liette Greco, het toneelstuk Lu ther, de speelfilm New Centru- rions, twee tentoonstellingen en Marjan Berk en Willem Nijholt, het duo uit Kwartet voor Twee. Ned. II: 22.55. HILVERSUM VARA; 7.00 Nieuws; 7.11 Ochtendgym- 10 30 Nieuws: 10.33 Mededelingen: 12.00 Aktua; Overheidsvoorlichting; Vast ker; een progrï orpaglna: 7.54 VPRO: Deze dag: 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag en 9.35 Waterstanden; 10.30 (S) Zaterdag Informatie; muziek- en In formatieshow; (11.00—11.02 Nieuws). 13.00 Nieuws; 13.11 Dingen van de verzekering dag; 13.23 (S) Dit is het begin. t.b.v. land- jongerenprogramma; 14.43 VARA- Nieuws; 12.42 Varia. NOS: 14.45 Frans-Duits-En- (S) Stelger-b: gels. een luisterprogramma; 15.30 Nieuws: 15.33 fS) Gamma van alpha en bèta: een nen; verzoekplaten programma over recente vorderln- Nieuws: 17.32 Akti gen in de wetenschap: 16.00 chantant: liedjes Nieuws; 1603 (S) NOS-Jazz; 16.45 goeden ouden tijd. ïnze- .ekerlngen. Sar 12.26 Mededellr (S) Tross-Coui rlstlsche muziekbeoefening; 17.15 HILVERSUM III Hebt U geluisterd. radiopro- gramma's ln de belangstelling. Ze- ncrv- Nleuv EIDE1 VARA: 17.55 Mededelingen. Ie muziek, iuws 9.03 P 10.03 Muziek HILVERSUM II de koffie: (11,00 Nlei Nieuws; 12.03 Elpee Pop; "j Pop Station; TROS: 7 00 Nieuws: 7.02 (S) Ontbijt zo's (Soos)gevarieerd programma Nieuws) 15.00 Nieu met populalr-klassleke muziek. (7.30 ter; 16.00 Nieuws: Nieuws; 7.41—S.00 Aktualitelten. 8.30 I: sport en muzle Nieuws: 8.368.45 Gymnastiek voor Nieuws. Avondschool, gisteren door de KRO op het scherm gebracht, is van Harold Pinter. Als je aan dit feit de noodzakelijkheid zou willen verbinden dat het daarom een meesterwerk moest zijn, werd je als kijker wellicht wat teleurgesteld. Avondschool is wat mager, werkt niet werkelijk naar een sterk einde, is eigenlijk niet meer dan een uitgesponnen anecdote die vertelt dat we onze idealen zo hoog koesteren' dat we ze niet herkennen a)6 we ze echt ondergaan. Geen meesterwerk, minstens wèl goed vakwerk van een au teur die het best weet wat „pin teren" is: karakters neerzetten met prietpraterlg* dialogen. De opvoering, regie: Paul Pouwels, was op zijn minst zeer bevredi gend. De rolbezetting, zonder „ster ren", evenwichtig-goed. Eerder bij de KRO: Liesbeth, show rond La List met beeldige plaatjes van Tineke Roeffen, La List-zelf niet in haar allerbeste repertoire en bovendien' vier maal internationaal bewijzend dat zij acterend vooralsnog van verwaarloosde betekenis lijkt. de K georg (Si tailha <e;e AVRO met nieuwe service-rubriek (Van i radio- en tv-redactie)) HILVERSUM De AVRO zendt morgen voor het eerst een nieuw televisie-magazine uit, Onder an dere geheten. Het programma wordt omschreven als een service- Als meestal was LangebentJ briek „Interview" de m waard. Gesprekspartner Arle Groenevelt, de man van Industriebond NVV. Hij is ai [qj kapitalist, maar heeft geen i VfnJ delijke kijk op een alternatie ne rnaatschappijvorm. over Boeiende man ongetwijfeld, o van een man die een grotere vera woordelijkheid draagt dan 1 zelf schijnt te beseffen. We l gerin den Groenevelt wel eens i cussie willen zien met ef sprekspartner die de arbeider „kapitalistische" wijze zou groot len zien functioneren. dan Als die arbeider immers pak» £e k' honderd gulden per jaar zou aar len overleggen, zou hij ln lutt ar tijd couponknippende „kap! 'n L( list" zijn. Als dat via vakverc ss ging „georganiseerd" zou gebt tstre ren zou binnen overzienbare ifmidd een niet onaanzienlijk deel v ons nationaal vermogen gespfl zijn op een wijze die nu slecht m als een vrome wensdroom bijl vakverenigingen ligt. De arbeiders aan de macht? I ze het echt willen' is het morg *e' een feit. Daar is echt geen re« "lss lutie voor nodig. Vj ren gaan recti rubriek voor kijkers, die r* van nodig hebben op een bepaald f koop bied. In de eerste uitzending i twin worden gesproken over het kr in (j gen van gratis juridisch advk Ned, over een Engels experiment f het probleem van kleine schai claims op te lossen en worden jais tips van de kinderpolitie gegevf icon De presentatie is in handen ring Ilse Wessel en Romano Stinga. j*akl regie is van Adelheid van ran Most.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 2