RIOLERINGSPLAN NIEUWVEEN-KOM NIEUWJAARSCROSS VAN MEEUWENOORIj.1 WAS GROOT SUCCEi™ BIZARRE „ZWARTE MIS" Meer laagbouw minder ftats in Leidschen- dam-Zuid streeknieuf Leidse agenda Markt berichte^. PAGINA 4 MAANDAG 15 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT AN'' NIEUWVEEN - De Nederlandse Heide Maatschappij heeft een basis-rioleringsplan gemaakt voor de gehele bebouwde kom van Nieuwveen. Het plan omvat drie onderdelen, te weten: Kerkstraat-westzijde en Schoter veldweg met een zijtak naar W. P. Speelmanweg en Molenlaan, begroot op 382.220. Dorps straat en Kerkstraat-oostzijde, begroot op 365.400 en Oude Nieuwveenseweg-noordzijde en A. H. Koostrastraat, welk on derdeel naar schatting 214.600 gaat kosten. Het eerste onderdeel van het rio leringsplan begint bij slagerij Janmaat aan de Kooistraat. Het is een vrijverval-riool, geprojec teerd in de voormalige boe- zemsloot achter de bebouwing aan de westzijde van de Kerk straat. Het kruist de ringsloot van de polder Nieuwkoop en de Hogendijk, bereikt via de bun galows van de Johannes Stich ting aan de Parkstraat de weg Schoterveld en sluit ten slotte bij het Jan van Blankenpad aan op de riolering in het nieuwe plan Schoterveld-zuid. Nabij sla gerij Jnmaaat worden op dit riool de persleidingen van de toekomstige gemalen in de Dorpsstraat en op het terrein van Huize Ursula aangesloten Het bestaande rkx>l ip de weg Schoterveld moet vernieuwd worden en ook het slecht erken de riool in de Speelmanweg wordt vervangen en via een af takking in de Molenlaan aange sloten op het nieuwe riool in de Schoterveldweg. Van daar gaat het via de Toekomstige ontslui- tingsweg bij het woonwagen kamp naar de riolering in Scho- terveld-zuid. Het tweede deel van het rilerings- plan is voor een deel geprojec teerd in de Kooistrastraat, waar het aansluit op het riool achter de Kerkstraat. In verband met het hoogteverschil in de Dorpsstraat was het nood zakelijk in het gazon nabij de r.k. school een ondergronds rioolgemaal te projecteren van waaruit het afvalwater terugge pompt naar het aansluitpunt bij slagerij Janmaat. Het derde onderdeel van het plan omvat de aansluiting van de be bouwing aan de noordzijde van de Oude Nieuwveenseweg op het riool aan de zuidzijde van deze weg waarvoor eerder al crediet beschikbaar werd ge steld alsmede de riolering van de Kooistrastraat tussen Janmaat en de Oude Nieuw veenseweg. Ce riolering langs deze weg wordt aangesloten op een rioolgemaal dat is geprojec teerd langs de toekomstige ver bindingsweg tussen Oude Nieuwveenseweg en Ambrozio- laan. De afvoer van dit gemaal geschiedt langs een persleiding die bij de Ambroziolaan aan sluit op het bestaande rioolstel sel. Het plan van de Heidemij wordt morgen, dinsdag aan de ge meenteraad voorgelegd. Een ander punt op de agenda voor dezelfdt vergadering is een begrotingswijziging, die ver band houdt met de aanleg van- het rioleringsstelsel. Er is na melijk een crediet nodig van 2.400 (zijnde een tiende deel van de geraamde kosten) voor de aanleg van een bezinkings- vijver. Het bestuur van de pol- jn deze straat worden persleidingen in het riool aangebracht, die op der Zevenhoven heeft namelijk Ursu,0 orden aa„g,sloten. wegens ontoelaatbare vervuiling de vergunning ingetrokken voor water door Huize Ursula, Jo- het gezamenlijk lozen van afval- hannes Stichting en de gemeen- StadsgehoorzaalLezing ..Vei i Suriname' Commissie onftECl O uur. Dj. t ergaderlng gaf Iweli rouw 19.30 i Hondenkeuring Gouda en omstr. «root succes BOSKOOP Alle honden en hondjes van uiteenlopend ras waren bijzonder rustig tijdens de show van de kynologenclub „Gouda en Omstreken" in de Beurshal aan de A.P. van Nes laan. Slechts één afghaan zag de concurrentie duidelijk zitten maar in zijn zenuwen beet hij er naast, juist in het been van een passerende dame. Fout Watersporters van Otweg in een vereniging BOSKOOP De watersportlief hebbers die hun plezierbootjes In de Otweg hebben liggen, zijn gekomen tot oprichting van een watersportvereniging „De Gou we". Het bestuur bestaat uit de heren Th. Ravensberg voorzit ter, A. Nobel penningmeestei L. van Gelderen secretaris e de bestuursleden J. H. van de Huurk en Van der Willik. Het ligt in de bedoeling contact op te nemen met de provincie om te komen tot een jachthaven waarvoor de Otweg zich door zijn natuurlijke ligging uitste kend zou lenen. Men heeft het idee, dat het gedeelte Otweg tussen het zogenaamde Berker- wegbrugje en de spoorlijn uiter mate geschikt is. Alle water sportliefhebbers kunnen toetre den als lid tegen betaling van f 10.—. Als alles verloopt zoals de nieuwe watersportvereniging zich dat voorstelt kan ook Boskoop zich in de toekomst beroemen op een watersportcentrum dat een goe de plaats in kan nemen in de regio. Resultaten van in Up Go in stijgende lijn tuurlijk, maar de schade viel nogal mee. De Kynologenclub, opger. 1 april 1950, blijkt geen aprilgrap te zijn geweest, maar 'n steeds groter wordende ver. van hondenlief hebbers die dit jaar voor het eerst in de beurshal de club match hield. Voorzitter M. Nij- hoff: We zijn gewoon uit ons jasje (Kunstmin te Gouda) ge groeid. Ondanks de verplaatsing naar Boskoop is de clubmatch 1973 een zeer groot succea geworden, Er werden 131 dieren nauwgezet gekeurd door acht keurmees ters. Een middelgrote hond stal de show door tijdens 't „model- staan" het been van zijn baas als lantaarnpaal te gebruiken, tot grote hilariteit van de vele kijkers. Burgemeester G. W. baron van Dedem reikte de wisselbeker en de polaroid-camera uit aan de heer C. Jansen voor de allerbeste hond van de gehe le clubmatch, de Welsh terrier Merthyr's Favourite Girl. Nieuwe buslijn Stompwijk naar Leidschendam LEIDSCHENDAM De ver voersmaatschappij West-Neder land heeft een nieuwe dienstre geling ingevoerd voor de dienst van Zoetermeer naar het zie kenhuis Sint Antoniushove. Vanaf het Zoetermeerse bussta tion vertrekt ieder uur vanaf vier minuten voor tien 's mor gens tot vier minuten voor ze ven 's avonds een bus naar Leidschendam. De bus vertrekt vanaf „Het Blesse Paard" in Stompwijk vier minuten over ie der uur. Aankomst in Leid schendam („Leidsenhage" en ziekenhuis) om 10.20 uur daarna ieder uur tot 19.20 uur. Uit Leid schendam vertrekken bussen vanaf half elf 's morgens tot zes minuten over acht 's avonds. toekomstige gemalen in de Dorpsstraat en op het terrein van Huize Ongedwongen spel van ldndertoneel „Harlekino" LISSE Zaterdagmiddag heeft de kindertoneelgroep „Harle kino" voor een goed gevulde zaal in het Ontmoetingscentrum „Het Poelhuys" een opvoering gegeven van de „Vingermanne tjes". 't Spel, geschreven door Henk Voges, stond onder regie T.rudy van der Eerden en Ria Hulsman. Door de jeugdige acteurs en actri ces (9 jaar en ouder) werd bij zonder vlot en ongedwongen ge speeld. Door de passende rol verdeling en de kundige leiding kwamen de verschillende jonge talenten goed uit de verf. „Har lekino" heeft hiermee weer eens bewezen, dat kindertoneel een grote bijdrage kan zijn tot de culturele vorming van de jeugd. ROELOFARENDSVEEN De Gilbert Beeaud jn jjp Go" dames de 2e helft van de competitie heel goed begonnen. Zij moes ten in de eerste wedstrijd uitko men tegen Gemini 2. In de eer ste helft hadden de dames van j deze tegenstanders verloren, maar nu werd het een zeer ge makkelijke 30 overwinning. Hieruit blijkt dat dit team nu veel beter speelde, goed op elkaar is ingespeeld en veel zekerder is in hun spel. Het 2e damesteam won eveneens gemakkelijk. AI- j leen het begin was moeilijk, daar de eerste set werd verlo ren. Daarna ging het beter zo dat de dames uiteindelijk mei 3—1 van S'70 1 wisten te win- Ook de meisjes junioren hadden het gemakkelijk en mochten het genoegen smaken van een 3—0 overwinning op Leythen Het heren eerste team deed voor de dames niet onder en won met 3—1 van SKG 3. Alleen dames 3 en heren junioren moesten de punten aan de te genpartij 'aten. Dames 3 verlo ren met 30 van Lisse en de heren junioren gingen met 1—3 tegen Gemini de boot in. gescheiden O Inbraak en vandalisme in „Plevn 68" HAERSWOUDE In jeugdso- rir-teit „Pleyn 68" in het Groen- dijks parochiehuis in Hazerswou- de-Rijndijk is een inbraak ge pleegd met zware vern totale schade in de duizenden guldens loopt. Overal in hef parochiehuis werden kaarsvet- plekken aangetroffen en was meu bilair kort en klein geslagen. Disco-appa--atuur en een grote hoeveelheid dranken zijn buitge maakt. De inbrekers zijn binnen gekomen door een toiletraam. Becaud us zaterdag van zijn vrouw Monique gescheiden. Dit was gebeurd nadat Monique hiertoe een eis had ingediend. Van de drie kinderen van de Be- cauds blijft het oudste bij de vader en blijven de twee ande ren bij de moeder. Deze krijgt ook het grote landhuis van echtpaar. Becaud zal aan alimentatie 19.000 frank (3800 dollar) per maand moeten betalen. Nieuwe schouw burg voor Den Boscli? DEN BOSCH (ANP) Als de ge meenteraad van Den Bosch op 25 januari akkoord gaat met het voorstel van B en W zal de Ca sino-schouwburg in de Brabant se hoofdstad volgend jaar wor den afgebroken en op dezelfde plaats door een neiuwe schouw burg worden vervangen. Het huidige gebouw d at dateert van 1935, is qua indeling en mo gelijkheden sterk verouderd en zou ook bouwtechnisch niet in al te beste staat verkeren. Door het a rchitectenbureau Kraaijvanger uit Rotterdam is een tweedelig plan uitgewerkt, namelijk voor een ingrijpende verbouwing en voor afbraak ge volg door nieuwbouw. In beide gevallen worden de kosten ge raamd op rond 12,5 miljoen gul den. Snouek Hurgronje Huls (RaL «1): Lezing over moderne oS over Jezus door prof. dr. M. pn ge Aanvang 20.00 uur nblik Gemeentehuis Commissie Svria, wikkeling. Aanvang M.OO uufl. d,t 17 jdnd.rl F Gemeentehuis: Commissie BelitUU 14 00 uur. Commissie EconI Zaken. 16.00 uur. en Commissi 20.00 uur. 1 W< Collegezaal 1 (Stationsplein) Kinderbescherming Lelden dom Aula scholencomplex Mer formatievc avond Merei vang 20.00 uur. Donderdag 18 januari Kamer van Koophandel. l..._ avond School Detailhandel. ROELOFARENDSVEEN C. van der BijJ^ overleden AARLANDERVEEN - In de, *- tijd van 72 jaar is de hea van der Bijl overleden. DeK Van der Bijl was vanaf dsj^l richting in 1936 tot aan 1 voorzitter van de Aarla^DI veense EHBO-vereniglng flaarna erelid. Voorts was hij jarenlang lidj" de plaatselijke Oranje' ging. voorzitter van het vc lig comité AarlanderveensL lang en het Aarlanderveensf numenten Comité. De overfc ne heeft ruim 40 jaar een t fabriek gehad. De teraardeL stelling heeft hedenmiLjjji plaats gehad op de Algeir Een van de deelnemers. Nederlandse sopraan redde Aida in Gent sopraan Antoinette Tiemessen heeft vrijdag in de Koninklijke Opera te Gent een gala-voorstl- ling van Verdi's „Aida" gered, m een uur 's middags meldde de Belgische sopraan Gery Bru- nin, die de titelrol zou zingen, zich ziek. Omdat er in België geen andere zangeres was te Gent (ANP) De Nederlandse vinden die de partij in het Ita liaans zou kunnen vertolken, belde men irievrouw Tiemessen in Amsterdam, op. Deze reisde spoorslags naar Gent en zong avonds, voor het eerst sinds een jaar, en na zeer korte repetitie- tijd, de „Aida". Volgens artis tiek leider van der Linden van Gents Koninklijke Opera met geweldig succes. NOORDWIJK Negentig paar densportliefhebbers namen za terdag deel aan de Nieuwjaars cross van de Noordwijkse Ma nege Meeuwenoord. Het heldere winterweer en de uitstekende organisatie maakten dit ruitere- venement tot een groot succes. Uit vele streken gaven de ruiters acte de présence. Behalve een sportief genoegen was de cross ook een aantrekkelijk schouw- Ds. Biesma gereformeerd predikant LISSE Dominee D. H. Biesma, predikant bij de Christelijk Ge reformeerde Kerk te Lisse, her dacht vandaag in alle stilte dat hij veertig jaar geleden zijn ambtswerk begon in de kerk van Drogeham. Na de dienst gisteren dankte de vice-praeses van de Kerkeraad, de heer dr. A. J. Moolenaar, de dominee en zijn echtgenote voor hetgeen zij sinds 1958 voor de gemeente te Lisse betekend hebben. Na zijn studie aan de Theologi sche Hoogeschool te Apeldoorn en zijn ambtsperiode te Droge ham. heeft dr. Biesma ook nog de kerken van Haageveen en Haarlem-Noord gediend. Sinds 1947 is hij curator van de Theo logische Hoogeschool. In ver schillende gemeenten was hij te vens godsdienstleraar. Boven dien is hij ere-voorzitter van de christelijke gemengde zangver eniging „Excelsior" te Lisse. op het ogenblik op tal van religieuze mystiek, gebieden een opmerkelijke be- Zondagmiddag heeft Louis Kent- langstelling voor meer of min der vergeten randfiguren. Zo hetleeft vrij onverwacht de mu ziek van de in 1915 gestorven Rus Skrjabin, die begon asl Chopin-epigoon maar een eigen klanktaal ontwikkelde met een soort kwartakkoorden, een inci denteel loslaten van de tonali teit, een gegoochel met motief fragmenten en een streven naar de hier vrijwel onbekende negende sonate uit 1913 voorge dragen: een bizar stuk van nog geen tien minuten, in één deel. dat een vriend van Skrjabin „de zwarte mis" noemde als tegen hanger van de zevende sonate die de componist zelf als „witte mis" betitelde. Deze bijnamen wijzen er op dat Skrjabin met de stukken een muzikaal ritueel beoogde, waf rouwens wel te ho- ten is. Zoals te verwachte viel. was de negende sonate een kolfje naar Kentners hand. Deze 67-jarige, in Silezië geboren, in Engeland genaturaliseerde zwager van Yehudi Menuhin is een fameus pianist maar niet vrij van triomfantelijk effectbejag. Een stampvol Diligentia was naar hem komen luisteren, niet na tuurlijk naar Skrjabin die men op de koop toe nam, maar naar de posthume sonate in A groot van Shubert, de 24 préludes opus 28 van Chopin, de Wald- stein-sonate van Beethoven. Dit zware en lange programma werd met een bewonderens waardige technische superiori- teitgespeeld maar ook met een soort briljante muzikaliteit die meer had van de geest van Liszt dan van alle gespeelde componisten bij elkaar. spel voor de talrijke toeschou wers, onder wie burgemeester Bonnike. Tijdens de cross kwam een deel nemer te vallen. Noch hij, noch zijn paard liepen echter letsel De start vond. plaats op het strand ter hoogte van de NRB- post, waarna een slalom werd gereden. Het parcours bevatte een aantal niet eenvoudige hin dernissen, zoals een greppel met springboom en een sterk geaccidenteerd sluk duinterrein scherpe zwenkingen. Tien meter voor de finish wachtte de rijders nog een 6protxg van on geveer 80 cm. Namens de directie reikte de heer N. Meeuwenoord in de ruiter- zaal de prijzen uit. De jury stond uit mevrouw Schröder de heren Zuydwegt mans. De heer S. van Ba j'aj uit Leiden, die de eerste p h bij de senioren won. liet i goede rui tergewoonte zijn na concurrenten tippen aan de ■champagne gevulde wissel fee. De uitslag was verder volgt: Senioren: 2. K. Leell (N'oordwijk) op Arriba, Mooy (Rijnsburg) op Claus Ch. Paul (Amsterdam) op E! Star (Rijnsburg) op H ;dtj Chi •P LEIDSCHENDAM - De com missie voor openbare werken en ruimtelijke ordening zal van avond het gewijzigde plan voor Leidschendam-zuid bespreken. Het bouwplan, dat in september van het vorige jaar bekend is gemaakt, is naar aanleiding van ingediende bezwaren en na overleg met de Provinciale Pla nologische Commissie en andere instanties zodanig gewijzigd, daf er in plaats van 366 eengezins woningen nu 406 zullen worden gebouwd, terwijl het aantal ga lerijflats van 392 op 294 is ge bracht. Bij de toekomstige kruising van de rijkswegen 4 en 14 zijn 78 eengezinshuizen met het oog op de te verwachten geluidshinder komen te vervallen. Langs het overblijvende gebied zal een spe ciale geluiddempende beplanting worden aangebracht. Verder komt een van de vier de Starrevaart-polder gepl flatgebouwen te vervallen, aantal eengezinswoningen ii. polder is daarentegen vergrt Volgens de suggestie van de P len vinciale Planologische Coron bal sie zijn de woningen van de terende laagbouw achter Nieuwstraat dichter op elki gebouwd. In afwachting van* resultaat van de nadere stud over de situering van de oei" verbindingen is behalve het zencomplex ook de dr. Van landbrug en de doorbraak de Nieuwstraat niet in het werp-bestemmingsplan opg* men. Bouw- en situatietekeningen gen vanaf 19 januari veert" dagen op het gemeentehuis inzage. der

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4