3 TRIJNIE REP HOOPT UIT ÜTJES SCHADUW TE RIJDEN In de allerlaatste minuut kwam HIJS pas naast Brussel Kernploegleden in het gesponsorde pak Weer gratis reizen iieir oeieuwe ivielerploeg schijnt op tapijt Nieuwe buizen hadden wonderlijke uitwerking —neigen land ■r DEFENSIE RAMMELDE WEER Biljarters vormden kopgroep twee 65+januaridagen nu ook voor dames 60+ DAG 13 JANUARI 1973 JLEIDSE COURANT O [/STOMP van de^RBERG In Soester- CVP, Ais gisteren de nieuwe wie- 'R en tig van KELA aan de va- iet verzidse wielersportllefhebbers imité, dtfenteerd. Jos van der vrede in (54 profoverwinningen), 3e te ste Ottenbros (wereldkam- van dein 1969 en 20 profoverwin- .Nixon t>). Jan Serpenti (4), Eef r Leids^n (2 maa' Nederlands ien. «en en 16 prnfoverwinnin- en de amateurrenner Bé ischendqtraien vormen de nieuwe 0r *e S^loeg die dit jaar de bin- ïet natiocn buitenlandse wedstrij- amaffic^,0eten n 1 gu 'bui-p Heugten, de oudste broer *L,)ïïe motorcrossers Ton en £ti vïan Heueten' is de man rnon de schermen van de je profwielerploeg. Dit is Ie eerste keer dat Piet van vPnH L-V als SP°nSOr naar eg 80^ is °PSetreden- Enkele ja- ;de kon aité Ne] ren geleden steunde de Amers- foortse .tapijtkoning" de topju doka's Wim Ruska en Ernst Eugster. Naast de vijf-mans wielerploeg heeft de Amers- foortse firma ook nog de „vlie gende tandarts" Gerrit Wolsink gecontracteerd. De uit het Gel derse Hengelo afkomstige mo torcrosskampioen, die onlangs met goed gevolg zijn tandarts examen deed, zal het komend motorcrossseizoen al zijn aan dacht aan zijn liefhebberij kun nen besteden. Hij zal met zijn Maico-cross motor en de steun van KELA aan alle Grand Prix-races deelnemen. Ook in de autowereld heeft Piet van Heugten zijn intrede gedaan. De bekende rallyrijders Jan van de Marei en Jan Berkhof zullen alle wedstrijden rijden die mee tellen voor het Nedarlands ral lykampioenschap. nas .30 Uil enwijki HEERENVEEN Trijnie Rep, één van Atje's grootste be dreigingen op de vorige nationale titelstrijd, is een heel bijzonder wezentje. Zij kan vlammen als geen ander, als het haar mee zit, maar ze kan ook net zo goed teleurstel len. Daarom zegt de 22-jarige Oost-Zaanse, die weer als Atje's schaduw te hoek staat, net zo gemakkelijk: „Ja, ik ben wispelturig, maar ik zit er niet over in. Ik beschouw deze wisselvalligheid als iets van mijn jeugd. Door rea listischer te worden zal het van lieverlee wel verdwijnen. Iedereen zal het moment wel vergeten zijn, maar Ard Schenk was aanvankelijk ook zo". erke iens d in df gentefVan onze sportredactie) TOnt ÜWARDEN De Coöperatie- Condensfabriek te Leeuwar- ïense gaat de KNSB gedurende irdezi seizoenen sponsoren voor fotaal bedrag van 150.000,- flen. Na aftrek van de kosten briefj; ADVERTENTIE iat 3t_ •I^ 'olledig verzorgd, dus Bel. reis van leder n.ddfation. logies en 0.$aaltüdcn. 8-711 dagen msterdam v.a. f 45.-* Haag/Scheveningen v.a. f 46.-* fertrek dagelijks t/m 10 mei 1973/ I t/m 30 maart 1973. ille informatie in de »rochure,,ToerenmetNS" >P het station. lig uit met NS j^ièordèü verbonden aan de aankoop van trainingspakken zal ongeveer een bedrag van 30.000,- gulden per seizoen ter beschikking wor den gesteld van de kernploegen dames, heren en sprinters. Voor iedereen is er een basisbe drag beschikbaar van 1.000,- gulden, terwijl daarnaast een beloning 'naar prestatie zal plaatsvinden. Daarvoor kan pas na afloop van de carrière wor den beschikt. Tijdens een gister morgen gehouden bijeenkomst in de CCF stelde de Friese voorzitter van de KNSB, Henk van Laer, dat men van de zijde van de schaatsbond bijzonder gelukkig is met deze sponsor. Op de nu te volgen wijze van besteding kan er met name aan het punt van de nazorg de nodige aandacht worden besteed. Na de Nederlandse kampioenschap pen, als de definitieve kernploe gen zijn samengesteld, zullen de trainingspakken worden uitge reikt. waarop de naam Rivella prijkt. Deze pakken mogen wor den gedragen op trainingen en wedstrijden, maar niet op die van de ISU-kampioenschappen. Problemen Hoewel er van de zijde van de kernploeg in veruit de meeste gevallen geen al te grote bezwa ren meer bestaan tegen het dra gen van deze pakken, zijn nog niet alle problemen de wereld uit. Volgens de voorzitter van de landelijke technische com missie, wierd Wynla, zijn de schaatsers het qua hoofdpunten wel eens met de sponsoring. Over het premiestelsel, naar rato van prestaties, is nog geen overeenstemming bereikt. Daar over zal nog nader met de be trokkenen worden gesproken om een zo eerlijk mogelijke verde ling te krijgen. Heeft niettemin iemand principië le bezwaren, dan zal hij niet verplicht zijn het tenu te dra gen, waarbij hij automatisch ook niet in aanmerking komt voor vergoeding. De coach van de dames kernploeg, Gerard Maarse stelde: „Bij ons in deze sponsoring positief overgeko men. Met deze start zijn we erg gelukkig". Namens de CCF-di- rectie vertelde de heer B. Kuik een en ander over het gezichts punt van de sponsor: „Wij als CCF krijgen daarvoor veel aan vragen. Onder andere ten aan zien van het Nederlands schaak kampioenschap en Cambuur houden we ons met die zaak be zig. De reden dat we nu met de schaatssport in zee zijn gegaan, is voortgekomen uit het feit dat de schaatssport in Friesland een traditionele sport is en dit gewest emotioneel erg betrok ken is bij het schaatsen". Om de rust ten aanzien van de sponsoring terug te brengen .heeft de CCF wel bewust ge meend een overeenkomst te moeten afsluiten voor langere termijn. De heer Kuik stelde met nadruk dat er nooit sprake is geweest dat een deel van het geld aan de KNSB zou toe vloeien. „We gaan de overeen komst met genoegen aan en ho pen op een vruchtbare samen werking. Wij kunnen internatio naal de betrokkenen moeilijk onder .Friesche Vlag" laten rij den, dat lijkt ons nu nog wat te vroeg. Gezien de uitslagen bij de jeugd misschien over vijf jaar wel". Nu het eerste schaap over de dam is, hoopt de KNSB meer sponsors te kunnen aantrekken, om op die manier een fonds te kunnen stichten. Tijdens de persconferentie werd door een aantal leden van de kernploegen het nieuwe kostuum getoond. Daarbij bleek duidelijk dat men nog over de gehele linie niet ge lukkig is met deze oplossing. ROTTERDAM— De bijna twee meter lange Amerikaan Wayne Jones zal volgende week hel team van de Rotterdamse bas ketbalclub Transol RZ, die uit komt in de eredivisie, komen versterken. De 24-jarige Jones Trijnie Rep, vanaf haar intrede de schaatswereld altijd een on bevangen type, praat er vrijuit over. Zij denkt mee wat er in haar omgaat. Dat heeft haar tot inkeer gebracht in de zaak Ge rard Maarse. „Het vorig jaar zat ik omstreeks Sapporo even heel slecht, er was geen mens die goed bij mij kon doen. In die periode was ik dan ook on hebbelijk en heb ik Gerard Maarse ook als zodanig behan deld. Gewoon, omdat er iemand iets verweten moest worden.". De Trijnie Rep van nu is anders. Zij heeft ingezien dat, je zo ge makkelijk te laten gaan, alleen maar negatief kan werken. Dat begrip kwam haar rond Kerst mis uitstekend van pas. Zij ver keerde toen in dezelfde onzeker heid die de Olympische winter spelen van Sapporo voor haar bedorven had. „Ik reed erg krampachtig de vloeiende lijn tussen in- en ontspanning op de training was totaal zoek". Nu weet Trijnie Rep (op 23 maart van plan te trouwen) ook wel dat iedereen zulke dagen van neerslachtigheid meemaakt, maar voor haai" betekent zo'n terugslag toch nog meer. „Ik ga dan zitten piekeren over hoe het eventueel gekomen zou kunnen zijn, en dan is voor mij het hek van de dam". [)e nieuwe buizen van schaatsfa- brikant Havekotte hebben ech ter een wonderlijke uitwerking op het zelfvertrouwen van Trij nie Rep gehad. Toen zij afgelo pen woensdag in Heerenveen deze ijzers onderbond leek het wel of er een pak van aar hart viel. Ineens was er weer die geestdrift en elan van vóór Kerstmis, toen ze het gevoel had een paar keer heel dicht in de buurt van de tijden van Atje Keulen-Deelstra te zijn geble- ,Dat was in het voorseizoen een enorme stimulans voor mij". De situatie vlak voor het natio naal kampioenschap is weer an ders. Ze heeft geen duideljk in zicht van de stand van zaken: langere afstanden, eeft zij goed „Toch heb ik een houvast", zegt Trijnie, „Net als in het begin van mijn carrière heb ik het ge voel dat ik weer onbevangn kan rijden. Maar als ik nu maar even merk dat het misloopt denk ik aan mijn nieuwe huis, hoe er alle eventueel ingericht moet worden. Een heel plezieri ge afleiding". Trijnie is zo'n type die dat nodig heeft. Voor haar is deze vorm van afreageren erg belangrijk. Daarom was ze laaiend enthou siast over het initiatief van Ge rard Maarse om de rijdsters met Kerstmis en rond de jaar wisseling naar huis te sturen. „Breng die dagen maar in de huiselijke sfeer door" was zijn devies, dat echter lijnrecht te gen de traditie van de laatste seizoenen indruiste. „Deze erva ring was heerlijk", zegt Trijnie nu. „Een geweldige onderbre king van de trainingsspanning". Het bezwaar van Gerard Maarse dat ook Triinie Rep teveel terug viel in de laatste ronde van de doorvorst. „Degene die daar geen moeilijkheden mee hebben zijn de echte stayers, de natuur talenten. Rieneke en Sippie kun nen dat bijvoorbeeld, maar ik heb deze gave niet. Voor mij geldt deze norm dan ook niet. Ik rijd met een glijschema waarin ik iets mag terugvallen. Maar ook dat mag natuurlijk niet teveel zijn. In dit opzicht ben ik vol zelfvertrouwen. Een gebrek aan training kan het na melijk nooit zijn, aangezien ik zeker deze winter hetzelfde als Sippie Tigchelaar heb gedaan, daar komt nog bij dat ik dft sei zoen al twee goede 3 kilometers heb gereden. Vooral de manier waarop dat ging gaf me erg veel hoop". Trijnie Rep rekent op een goed seizoen. Een mening die dames- coach Gerard Maarse volledig deelt. Of ze echter Atje's scha duw zal passeren blijft onzeker, al kan haar prestatie in Heeren veen misschien een aanwijzing zijn. „Ik hoop het", zegt Trijnie Rep, één van de jongste van de dameskernploeg. HANS DE BRUVN DEN HAAG De spanning was te snijden gisteravond op De Uithof toen HIJS Veronica nog een minuut had te gaan en de stand voor Brussel 5-4 was geworden. De voorsprong van 4-3 was omgebogen in een achterstand door Banks en Vanasse. Zou HIJS Veronica het dan toch nog afleggen tegen het team van Brussel dat vanaf het begin goed partij had geboden en in de tweede periode zelfs een kat-en-muisspel had opgevoerd waarbij de Haagse formatie het kleinste der twee dieren was? Bob Tunstead de grote falende Canadese ijshockeyster van gis teravond schoot 35 seconden voor het eind dan toch nog de puck langs de grandioze doel man Doug Scott van Brussel. Het ene punt was binnen, maar wat had HIJS Veronica gebalan ceerd op de rand van de neder laag. Met het gelijke spel mag HIJS bijzonder content zijn, hoewel een overwinning zeker tot de mogelijkheden heeft behoord. Zeker na de eerste periode die HIJS afsloot met een voorsprong van 3-1. Maar toen etaleerde zich weer wat zich ook al tegen Thialf had gemanifesteerd. De defensie van HIJS is niet water dicht. Althans van de uit vier man bestaande defensie is er een schakel die zeer zwak is en aangezien een ketting zo sterk is als zijn zwakste schakel moest HIJS wederom alles ge ven in een wedstrijd die het in feite gemakkelijk had kunnen Hopi >en Maar coach Premysl Hainy blijft kennelijk hopen dat Ben Roo mer er terug zal komen, dat hij eindelijk 'ns Iaat blijken dat hij in het huidige spel van HIJS wel mee kan komen. Het is al diverse malen een ijdele hoop gebleken en dat was het ook gisteravond. Op totaal onge vaarlijke ogenblikken was het Roomer die een blinde pass de ruimte In stuurde waarvan Brussel driemaal kon profite- Anderzijds is het niet reëel de re mise helemaal in de schoenen van Roomer te schuiven. Bob Tunstead met name heeft er mede toe bijgedragen dat de scoringsdrift van HIJS beperkt is gebleven tot slechts vijf doel punten. In plaats van steeds naar een vrije man te passen Hagendoorn bijvoorbeeld of Hunting schoot hij steeds zelf van grote afstand en met derge lijke schoten had doelman Scott geen moeite. Als Tunstead niet zo egoïstisch had gespeeld dan zou de schade zeker niet tot vijf doelpunten zijn beperkt. Ondanks deze tekortkomin gen is het een spannende aange legenheid geworden waarbij Brussel zich zeer opportuun heeft opgesteld. Via de periodie ke scores van 3-1 0-2 en 2-2 werd het voor de Belgen een alleszins verdiende remise. En aangezien deze wedstrijd voor zowel Cup International als Cou pe Nationele Nederlanden gold, kregen beide ploegen voor beide competities een punt. Doelman John Dave Fischer, die zich op De Uithof alleen op de openingsavond had gemanistes- teerd, had het in deze wedstrijd beslist niet eenvoudig. Niette min heeft zijn optreden zeker vertrouwen gewekt voor de vol gende wedstrijdden van HIJS Veronica waarin hij voorataan als eersite doelman zal acteren. Tom Tesselaar die in de wed strijden van de Nederlandse competietie als sluitpost heeft gefungeerd nam gisteravond af scheid van het Haagse publiek. Familieomstandigheden noopten hem tot een vervroegde terug keer naar Canada Moor, Hagendoc Brussel: Vanas StraftenHIJS Koopnmns (3) v. d. Hart naai* de Geusselt BERGENIn de Limburgse dag bladen circuleren de laatste da gen steeds hardnekkiger berich ten dat AZ-trainer Cor van der Hart de eerste kandidaat zou zijn om MVV-trainer George Knobel, die per 1 juli bij Ajax in dienst treedt, op te volgen. Gevraagd naar de juistheid van die berichten antwoordde Cor van der Hart nogal vaag: „k weet het niet". De AZ-trainer gaf hetzelfde antwoord op de vraag wat hij zou doen als hem werd aangeboden trainer van MW te worden. „Ook dat weet ik nog niet. Ik moet wel zeggen, dat ik geen haast heb om bij AZ weg te komen. Voor mezelf heb ik het idee dat mijn werk hier nog niet af is. Ann de an dere kant zeg ik wel: als ik me behoorlijk kan verbeteren dan valt erover te praten. Tenslotte loopt mijn contract met AZ aan het eind van dit seizoen af". ALMA ATA— Alexander Tsigan- kov, die zondag voor een grote verrassing zorgde door de 3000 meter te winnen in 4 min. 8.2 sec. welke tijd 0.1 sec. beneden het wereldrecord ligt, heeft gis teren op de Medeobaan van Alma Ata opnieuw voor een we reldtijd gezorgd. De 24-jarige Russische schaatser zegevierde nu op de 1500 meter in 2 min. 1,3 sec., een tijd die dit seizoen nog niet eerder was gemaakt. Ard Schenk is met 1 min. 58,7 sec. houder van het wereldre cord. Julianadorp Er heeft zich een duidelijke kopgroep gevormd In het nationale kampioenschap anker kader 47/1 te Juliana dorp. Terwijl gistermiddag Hans Vultlnk, Bert van Nljnat- ten en Lambert van Leur onge slagen bleven, verloor Bennie Veldhuis, van Louis Rijvers, zo dat de voorsprong van de „gro te drie" uitgroeide tot vier wed- strijdpunten. Hans Vultink bleef eerste, maar moest weer een stuk in moyen ne prijs geven, nu aan Van Nij- natten, die tegen Piet Vet de beste partij van de middag speelde: 300—193 in tien beur- 300 8 189 37,50 179 8 78 22,37 300 19 90 15,78 210 19 93 11,05 300 5 119 60.00 49 5 20 9,80 ten. Van Leur Vet Van Nijnatten Sundquest Vultink Veldhuis Dekker 300 18 56 16.66 Ryven 216 18 41 12.00 De stand na twee dagen is (resp. punten, hoogste serie, alg. gem): Vultink 8 142 30,00 Van Leur 8 189 23,52. Van Nijnatten 8 119 21,05 Vet 2 103 17,30 Rijvers 2 75 12,44 Veldhuis 2 80 12,29 Dekker 2 56 11,98 Sundquest 0 103 9,49 Sportwereld LAGOS De Ethiopiër Tekeste Waldu is in Lagos een vrijwel zekere overwinning ontgaan in de wielerwegwedstrljd van de Afrikaanse spelen. Waldu, die na 50 km ontsnapte uit het pelo ton, was bezig aan een lange solo en leidde met een voor sprong van vllf minuten, toen de h'i'fe-'wi'lren van Lngos weer werden bereikt waar de finish - s van deze wedstrijd over 170 km. Oe motorrijder die hem vooraf du het parkoers aan te ge ven vergiste zich dnnrna echter in de weg. Da." *->or bereikt de onfortuinlijke Waldu pas een kwartier, nadat de Algerijn Madjid Jamza de eindsprint had gewonnen, de wielerbaan van het stadion. Voor de wedstrijd tegen Brussel, sprak de scheidende Tom Tesselaar op het doel gezeten nog eventjes bemoedigende woorden tegen John Dave Fischer. (ADVERTENTIE) Gratis reizen Kies in januari de dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past. Laat uw kaart afstempelen aan het loket en stap in! Reis zover u wilt. Voor dc lc klas maximaal f 4.- bijbetalen. Wat kost die kaart? Jaarkaart 65 of Dames 60+ f50.- 3 maandskaart 65 of Dames 60 f 20.- Echtpaar-jaarkaart 65 f 75.- 3 maandskaart idem f 30.- Uw vrouw mag jonger zijn. Hoe krijgt u die kaart? Een bewtjs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort, voor echtparen trouwboekje) en een pasfoto of eerder gebruikt NS-identitcitsbcwijs meebrengen. Het loket doet de rest. Wat doet u ermee? Reizen zoveel u wilt tegen halve enkele reisprijs. En soms gratis voordelig uit met NS

Leidse Courant | 1973 | | pagina 9