:Dr. Duyverman opent school zonder naam in Edelstenenbuurt Buurtcontact Noord-Hofland moet worden verbeterd stad- en streeknieuws Brommende koopman mag niet brommen Op Avicultura is crème de la crème te zien van pluim en kleinvee uit Nederland' Spinbaan en van de weinige plaatsen voor Woningbouw Uw Mening OOK Wat u "moet weten Markten ^3INA 3 ZATERDAG 13 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT sa LEIDEN Wethouder Duyver man heeft gistermiddag de nieu we Openbare GLO-school aan de Opaalstraat geopend. De nieuwe school was noodzakelijk geworden omdat de nabij gele gen Jan Ligthartschool de grote toevloed van leerlingen niet aan kon. Dit komt omdat achter het Mors- kwartier inmiddels een geheel nieuwe Diamantbuurt verrezen De nieuwe school fungeert tot 1 augustus als dépendance van de Ligthartschool. maar wordt daarna onafhankelijk. Een hoofd moet nog benoemd wor den. Het oudercomité moet nog een naam geven aan de school. De school telt zeven lokalen en heeft een maximum capaciteit van 237 leerlingen. Inmiddels zijn vier klassen bezet en voor de vijfde en zesde klas zullen na 1 augustus leerlingen worden aangenomen. Het nieuwe schoolgebouw Tnbraken in jpassenheim: 0 mille weg SENHEIM Bij twee bedrij- öfn n aan de Industriekade in issenheim is in de nacht van nderdag op vpjdag ingebro- Om te kunnen binnendrin- vernielden de daders enke ruiten. De bedrijfsruimten erden doorzocht en in de kan- n werden kasten en laden igebroken. Bij één var» de drijven wordt ru'ni 10.000 "'An Nederlands gold en vreem- j'"fe valuta vermist. Bij hetzelfde 10iiidrijf werd voor honderden iuldens ravage aangericht. Uit jPjlt andere bedrijf werd eon ■hojuisje meegenomen. 2 inbrekers hebben er voor niets :eriee lopen zeulen want het be- iejat niets dan voor hen waarde- '■°7 ze papieren. o DEN HAAG/LEIDEN - Ter ver antwoording geroepen wegens het rijden op een bromfiets ter wijl hem voor de duur van tien jaar het bestur?n van een mo torvoertuig verboden was, raak te een 40-jarige koopman in alle staten van opwinding toen hem voor de Haagse politierechter werd verweten dat hij een cara van ter waarde van 9000,— had verkwanseld waaraan hij door het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn geholpen was. Hij woonde toen. volgens zijn zeg gen, in een krotwoning om wel ke reden hem genoemd bedrag werd geleend, dat hij van de kinderbijslag moest terugbeta len. Hevig verontwaardigd was verdachte over hetgeen de ge meente Alphen hem had gele verd. Het zou een waardeloze caravan geweest zijn die boven dien veel te klein was voor zijn ge? in. Daarna had hij via de gemeente Haarlem een grotere caravan verkregen. Kosten 12.000.-, eveneens terug te be talen uit de kinderbijslag. En wat had dat nu allemaal te maken met het feit, dat hij in de Dorpsstraat te Zoetermeer op een bromfiets geheden had, ter wijl hem het besturen van een motorvoertuig tot 1979 verboden was. Verdachte betoogde, dat hij de bromfiets ergens in de Rijn streek had gekocht. Om te pro beren of de motor het nog deed. was hij op het voertuig gestapt en na een paar honderd meter werd hij door de politie aange houden. Nu vond de officier van justitie het moeilijk, verdachte voor dit korte ritje in de gevangenis te stoppen, waartoe hij eigenlijk alle recht had. Omdat de drank het verdachte in zijn leven al moeilijk genoeg heeft gemaakt en de koopman nu onder toe zicht staat, liet hij het bij een eis van 100,De politierech ter vonniste conform. De Patrijsleghoorn eers- sinds jaren v Avicultura. Vijfhonderd hanen en kippen van veertig verschillende rassen, zestienhonderd sierduiven van zeventig rassen en een aantal konijnen, marmotten en geiten tot en met morgen tentoonge steld in de Houtrusthallen. Op dit evenement, dat wordt geor ganiseerd door de vereniging Avicultura, is de „crème de la crème" vertegenwoordigd van wat Nederland op dit terrein te bieden heeft. Uit het hete land werden de dieren ingezonden door 1300 eigenaars. Na een op grond van ?en hoen derziekte geldend tentoonstel lingsverbod zullen voor het eerst ook weer hanen en kippen te zien zijn. Deze categorie pluimvee wordt vertegenwoor digd door Hollandse witkuiven, een nieuwe reuzenkip van vier kilo, krielkippen en Engelse vechthanen. Behalve pluimvee omvat Avicultura ook zoge naamd kleinvee. Konijnen, mar motten en geiten dingen even eens mee naar de hoofdprijzen, die vastgesteld worden na een keuring. De keuring van de gei ten werd vandaag in het open baar gehouden. Een bijrol in het geheel vervullen waterschildpadden, slangen, le guanen, Drentse heideschapen. Nubische ezels en dwerggeiten. Zij worden slechts tentoonge steld. Verwacht wordt dat met name voor de dwerggeiten veel belangstelling van het publiek zal bestaan, daar deze dieren uitermate geschikt zijn als huis dier. De tentoonstelling is vandaag tot tien uur en zondag van tien tot zes uur nog open. IASSENAAR Zoals zoveel an der? gemeenten in de overvolle randstad, heeft ook Wassenaar [iog maar beperkte uitbreidings mogelijkheden. daarvan is ,,de Spinbaan". Dit terrein is gelegen tussen dc I Storm van 's-Gravesandeweg en de Kerkstraat. Volgens de thans geldende bestemmingsplannen id5s er nog woningbouw mogelijk. 'r*Of er een passende woning bouw mogelijk is, is een andere 1 zaak. Foto: Het torentje, rechts ir boven het open gebied is van de l hervormde kerk. De huizerij in 10 gebogen lijn is de Storm van 's-Gravensandeweg. Spoed achter veilig verkeer 3 in fHazers wonde JazERSWOUDE De leden van jl de SGP-kiesvereniging te Ha- i» zerswoude hebben tijdens een 'Vergadering de hoop uitgespro- ken, dat b. en w. spoed zetten 4 achter de verhoging van de ver keersveiligheid in de gemeente. Set name de situatie op de krui sing Dorpsstraat/Gemeneweg en op de Rijndijk dient volgens de leden zo snel mogelijk verbe terd te worden. t vergadering herdacht de on langs overleden SGP-politicus ir. C. N. van Dis. De bestuursle- den J. M. Bremmer en L. v. d. 4 Hoek werden in hun functie her- 1 kozen. 'Ie vergadering sprak haar tevre- denheid uit over de activiteiten van het Advertentie- en Mede- delingenblad voor Hazerswoude. jj ..Maar het nieuws uit de ge- t meente mag niet verdrongen 4 worden door het nieuws over y sportgebeurtenissen", was haar i mening. Vietnam Het comité „Van mens tot mens", dat binnenkort briefkaarten wil doen versturen naar Amerika, kent blijkbaar alleen maar de oorlogsellende in Noord-Viet- nam. In Zuid-Vietnam, al vele jaren geteisterd door de massa le troepen uit Noord-Vietnam, wonen blijkbaar geen mensen, het spel van onnozelheid, handig gespeeld door slinkse, linkse jongens, zwijgt hardnekkig over de ellende in Zuid-Vietnam, bij zonder mogelijk gemaakt door een getrainde vijfde colonne. Mevrouw Klompé durfde dit min derwaardige linkse spelletje dan ook zaterdag jl. in Utrecht aan de kaak te stellen. Heel Viet nam, de gewone mens dan wel te verstaan, lijdt onder deze oorlog. Maar dat mag je niet zeggen. Dan begint een bepaald deel van ons volk te loeien. Dat deel weet alleen maar over bombardementen van die lelijke Amerikanen. Oevr verwoeste steden en dorpen, a de Vietcong, zwijgt men of steekt de kop in het zand. Laf! Parkeren in Maredorp In de kerstweek, op 21 er. 23 de cember, heeft het bestuur van de buurtvereniging Maredorp- Oost een onderzoex gehouden naar het parkeren oo het ter rein aan de Van der Werfstraat, (tussen nr. 62 en 72). Het buurtcomité wil op dit terrein een speelplaats maken Op 28 december zegd-ï B en W. ons een onderzoek over onze plan nen toe. Wij hielden ons onder zoek omdat wij wilden weten of dit terrein nodig is voor de par keerders die in de Haarlemmer straat komen winkelen en of het door hen ook gebruikt wordt. Donderdags gingen we om het halve uur (van 6 tot 10 uui) kij ken welke auto's er stonden; za terdag keken we van 's mor gens 9 uur tot 's avonds 7 uur, maar dan om het uur. De con clusies: donderdag stonden er gemiddeld 38 auto's waarvan 23 (dezelfde) er de gehele dag stonden. Zaterdag stonden er gtmiddeld 40 auto's waarvan 22 er dc gehele dag stondn.i. Dear- na gingen we op 4 ja iuari wer- derom kijken, 13 auto's die er „altijd" stonden, waren er ook nu weer. Deze vas e parkeer ders zijn dus mensen di» in de Haarlemmerstraat werken en riet winkelen, zodat ie parkeer- rlaets zijn doel mist Op 29 ?e- •iiufcri wordt vans- die datum, dc jehele week d or alle bewo- :.e:j gecontroleer I. V»«i he. is dit onderzoek c.*g va-» belang en zij villen daarom zt-if aantonen dat deze parkeerplaats niet on- on ueerlijk is en voor het groot ste gedeelte foutief wjidt ge- tru'kt. Het bestuur van de buurtvereniging Maredorp-Oost Gedeputeerde spreekt voor twee raden BOSKOOP Voor een gecombi neerde vergadering van de ge meenteraden van Boskoop en Waddinxveen houdt dr. R. Ey- sink lid van G-S. op dins dag, 23 januari een causerie over de Wegen in Zuid-Hol land". Deze causerie wordt ge volgd door een discussie over hetzelfde onderwerp. De vergadering, die zal beginnen om acht uur 's-avonds, wordt gehouden in het gemeentehuis van Boskoop. Twee van de gesprekspunten, die voorts op de agenda staan, han delen eveneens over wegen: het kruispunt Noordeinde/Zijde en Verkeersmaatregelen betreffen de de Provinciale Weg 25. Na een discussie over het bospark wordt de vergadering besloten met een rondvraag. VOORSCHOTEN - De verge ten Voorschotense wijk Noord-Hofland krijgt de ko mende tijd een aantal activi teiten voorgeschoteld, die het buurtcontact moeten gaan stimuleren. Noord-Hofland ligt er op zijn minst gezegd geografisch wat vreemd bij. Het ligt te ver van de Voor schotense kern om er echt bij te horen en er zijn nau welijks genoeg verbindingen zuid-west te vinden. De be woners van Noord-Hofland zijn voor het grootste deel forensen, die vroeg het huis verlaten en er weer laat in terugkeren, meestal zonder animo om dan nog te gaan „buurten". Van een gemeen schap is duidelijk geen spra ke. Daaraan wil de nieuw in gestelde stuurgroep Noord- Hofland iets gaan doen. Er komt een serie activiteiten, waarvan de eerste op 2 fe bruari plaats heeft. Dan wordt namelijk in de aula (het enige hart van de wijk) een „Open House" gehouden, welke begint om 19.30 uur. De opzet van deze avond heb ben de organisatoren, zo biechtten ze op. een beetje afgekeken van de Pasar Ma- lam. Het is de bedoeling, dat allerlei activiteiten worden georganiseerd in een onge dwongen sfeer. Er is bijvoor beeld een grote ruimte, waar een wijn-, kaas- en worst stand, zal komen. Een gratis hapje plus drankje zijn te krijgen. Er is een instuif- ruimte vrijgehouden, waar men politici, afgevaardigden van comités e.d. zal ont moeten. Voorts kan een gro te auto- en botenshow wor den bezichtigd en is er een heus orgeldraaiersconcours. Met medewerking van de zaak Reekers loopt al een „kiektoernooi". waaraan ie dereen kan meedoen. Tien tallen prijzen zijn te winrien. Wie wil schilderen, krijgt daartoe de kans in de „paint-inn-stand". Het rad van avontuur zal volop draaien. Kandidaten voor de kampioenschappen sjoelen kunnen zich nu reeds mei- Er is nog veel meer te doen in de aula op 2 februari: De monstraties volksdansen, modeshow door boetiek Vion- net, oude ambachten waar onder klompenmaken, pot tenbakken, glasblazen, ma- cramee. emailleren. Ook worden kunstwerken van Noord-Hoflandcrs geëxpo seerd. Van Unicef is verder iets te verwachten terwijl ook de Wereldwinkel aanwe zig zal zijn. Een „levend" orkest gaat voor de muziek zorgen. In plaats van entree geld wordt iedere bezoeker verzocht iets kleins mee te nemen, zoals bijvoorbeeld een pak koffie, boter of thee enzovoort. Deze „ingekomen stukken" zullen als „Smikke lingen" worden betiteld, en worden aangeboden aan mensen, die door ziekte ver hinderd zullen zijn te komen en aan bejaarden. Als deze avond een succes wordt, wat er volgens de or ganisatoren dik inzit, zullen meer evenementen gaan vol gen in Noord-Hofland, ook speciaal voor kinderen en bejaarden. Noord-Hofland moet gaan leven Komt al len tezamen. Leiden De toneelclub Sem per Avanti geeft de komende maanden weer een aantal uitvoeringen. 20 Februari is er een eigen avond in de Stadsgehoorzaal; 27 Februari voor de algemene bond van bejaarden in Scheveningen; 16 maart een uitvoering voor de Kon. Julianaschool die 50 jaar bestaat in het Antho- niusclubhuis. 23 Maart voor de bejaarden in gebouw Na bij te Alphen; 29 maart voor de bejaarden in het Cultuur Centrum te Voorschoten; 3 april voor Zonnegloren in de Rank te Nieuwkoop en 19 april voor de bejaarden in het Lido te Noordwijk. Leiden Indien er mensen zijn die de uitslag van de enquête ,die in de Pieters- wijk gehouden is, willen hebben, kunnen zij bellen nar de heer Van de Post. Zijn te lefoonnummer is 01710-42785. Leiden Ds. Toonvliet, radio predikant, zal zondagavond voorgaan in een oecumeni sche dienst die gehouden wordt in de Marekerk. Het onderwep van te dienst is ..Van je vrienden moet je het maar hebben", Feke Bijlsma bespeelt het orgel en een ieder is van harte wel kom. Aanvang van de dienst: 19.30 uur. ALPHEN A.D. RIJN - Uit 'n „rijdende winkel", die ge parkeerd stond op de Heren weg. is in de nacht van don derdag op vrijdag ingebro ken. De elektrische telmachi ne, een grote hoeveelheid si garetten, koffie, thee en was middelen werden geroofd. KATWIJK/RIJN De Oran- jevereniging heeft haar be stuur blanco mandaat ver leend om dit jaar dorpsfees ten te organiseren, mede in verband met het 60-jarig be staan van de vereniging. Men hoopt in september over een dorpsplein te kunnen be schikken dat bij deze spelen als centrum kan dienen. NOORDWIJ KERHOUT - Dinsdag, 16 januari, zal foto Engel uit Lisse in zaal Van der Geest aan de Zeestraat dia's vertonen. De avond (aanvang 20.15 uur) staat on der auspiciën van de Cultu rele Stichting Bollenstreek. SASSENHEIM - Een 28-jarlge inwoner van de gemeente Al kemade is door de politie te Sassenheim aangehouden op verdenking van ontucht met minderjarigen. Verdachte be vindt zich nog onder urrest. Hij wordt dezer dagen bij de officier van justitie voorge leid. Springend Paard wint op R'aveen AARLANDERVEEN - Voor de competitie van de Leidsche Schaakbond in de derde Klasse C. behaalde Schaakclub „Het Springende Paard" in een span nend duel een 5'^ - zege op de Schaakclub van Roelofa- rendsveen. met deze zege blijft I Aarlanderveen een goede kans behouden op de titel. De gede tailleerde uitslagen luiden: A. Koeleman Th. Olijerhoek 0 - 1. H.J. van Harten J. Bouw meester 1 - 0, J. v.'t Riet W. Nieuwint - l/i. Th. Leliveld J. Meijer 1 - 0. D. v.d. Laan L. v. Berkel 0 - 1, D. Oosterman H. Olierook - Vi. G. van Rijswijk P. Olijerhoek 1 0. J. Haring W. Omen 1 - 0, A. Rodenburg C. Sterk Jac. Breedijk L. Koppelaar 0 -1. Universitair nieuws Leiden De Leldse universiteit verleent het eredoctoraat aan dc Zwitserse jurist dr.Pictet. Dr Plctet is momenteel werkzaam als vice-president van het Inter nationale Rode Kruis. Deze week is de heer Hulsbosch gepromoveerd tot doctor in de wis- en natuurkunde. Zijn proef- j schrift was getiteld "Studies on I high-velocity clouds". (zie j krant van dinsdag). Eveneens deze week promoveerde de heer Verwers tot dector in de wis- en natuurkunde op een proefschrift, getiteld "Dat Kamps Veld in flaps in Neoli- thikum, Bronzezeit und Eisen- I zeit". Tot doctor in de geneeskunde is gepromoveerd de heer Popescu Zijn proefschrift, getiteld ..Anaesthetic and homcostatic problems in experimental ortho topic liver transolantation In dogs." De conclusies hiervun l zijn belangrijk voor de kliniek. I I .'>.40—7.20. A II 3.60—6.60, I< I i 5.60- 'AIO. B II 2,203,60, C I 4.30- 5.60. C II 3,50—4.50 Groene kool 23. l'RIE 66. UIEN P KIST 'J.90. BOERENKOOL b2-64. hrc-.ikpeen p kl.l 6,40 6.60, «rlr

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3