jj|j| Spelverruwing brengt Noordam tot twijfel over voetbalcarrière l telefoontjes^ PAGINA 12 LEIDSE COURANT WOENSDAG 10 JANUARI *OENSDA GOUDA Henk Noordam twijfelt. „Heeft het nog zin omjn het eer ste Laakkwartier te voetballen", vraagt hij zich af in de gedwongen rustperiode, die hij opliep met een schorsing. De soms wat impul sieve spits heeft die tijd gebruikt om na te denken over het verloop van zijn voetbalcarrière. Hij is somber gestemd. „Voor mij hoeft het niet meer zo. Op deze manier spelen Is nutteloos, je hebt er weinig aan om constant naar de dokter te lopen." Met die laatste opmerking mag Noordam dan wat overdrijven, hij heeft gelijk wat betreft de toenemende spelverruwing in het amateurvoetbal. Dat geldt van de afdeling tot en met de eerste klasse van de KNVB. Noordam herinnert dan aan de wedstrijd VUC, die hij vanaf de zijlijn bijwoonde. „De hele wedstrijd is er geschopt. En dat terwijl VUC altijd een team is geweest, waarin netjes werd gevoetbald. Ze hebben daar zeker vastgesteld, dat daarmee het kampioenschap niet kon worden bereikt. Dan maar op een andere manier." De 25-jarige aanvaller beleeft weinig plezier meer van zijn hobby. In het seizoen, waarvan hij juist zoveel had verwacht. „Ik was dolgelukkig, dat we uit de derde klasse promoveerden. Het klinkt gek, maar het ging dat jaar voor mijn gevoel erg slecht. Maar het viel zo tegen in de tweede klasse. Het is onge looflijk, hoe schandalig er te genwoordig wordt gespeeld." Henk Noordam deed die ervaring als eerste post in de aanval maar al te vaak op. „In de spits sta ik vaak alleen, er wordt dan wat geduwd en geschopt." Een situatie, die voor hem on begrijpelijk is. Bij Laakkwartier immers was het altijd de ge woonte, dat er „lekker gevoet bald" werd. De techniek stond voorop. „Dat schijnt niet meer te kunnen. Ik kijk altijd maar naar HBS, een club waar je al tijd leuk tegen speelt, maar die nu ook onderaan staat. Het moet dus blijkbaar wel met die power." Henk Noordam denkt dan liever terug aan vroeger. „Toen werd er tenminste op een leuke manier gespeeld. En waarom ook niet? We zijn maar amateurs. Je wilt natuurlijk winnen, maar dan wel graag op een vrij normale manier. En niet alleen door middel van on deruit schoppen." Afgekeken Bij het zoeken naar een oorzaak voor de veranderde opvatting wijst Noordam naar de voor de hand liggende invloed van de televisie. „Ik vraag me wel eens af, of ze het daarvan heb ben afgekeken. Maar dat kan haast niet, want de profs spelen in verhouding netjes. Misschien is het het gebrek aan kwaliteit, dat ze op die manier proberen te compenseren." Bestuurslid Van der Stok zou la ter een andere reden aanvoe ren. „Het is", stelde de secreta ris, van Laakkwartier, „ook te wijten aan de te ver doorge voerde systemen. De voorhoede speler krijgt hoe langer hoe minder ruimte. Bovendien moet men niet vergeten, dat de krachtsverschillen in alle afde lingen elkaar weinig ontlopen. Met die hardheid valt het vol gens mij dan ook wel mee." Henk Noordam echter is een an dere mening toegedaan. In zijn woning in Gouda peinst hij zelfs al over de eventuele stap terug. De hardheid waarmee hij voort durend werd geconfronteerd, is een bron van ergernis. En na tuurlijk is er ook die schorsing, die hem dwars zit. In de wed strijd tegen Naaldwijk, waarin hij een rentrée maakte, werd hij van het veld gestuurd. „Er was nog niet begonnen, of er was een jongetje, dat schopte, kneep en duwde. Toen gebeurde het, dat mijn broer doorliep op de doelman. Er ontstond wat herrie en ik zeg: Joh, maak niet zoveel drukte. Even later komt de spil naar me toe gelo- Logisch vervolg van Noordams betoog is de kritiek op de sa menstelling van de elftallen. „Ik zie het als een nadeel, dat vier mensen (drie commissiele den en de trainer) een elftal formeren. Er wordt teveel ge rommeld, zoals de wijziging ter wijl er eindelijk weer eens twee zeges waren behaald. Je hebt dertien man en die moeten een kans hebben. Als je nu maar iets fout doet, moet je eruit. Dat kost zelfvertrouwen." Die situatie is volgens Henk Noor dam een voorname oorzaak voor de lage (gedeelde laatste plaats) klassering van Laak kwartier. Plezier Alle teleurstelling brengen hem na „zestien jaar Laakkwartier" tot de uitspraak: „Als het zo doorgaat zou het me niet moei lijk vallen een stap terug te ma ken. Onder elkaar is het echt wel leuk, maar het fanatieke In de spits stond Henk Noordam vaak alleen. Op die plaats ervaarde hij de toenemende spelverruw3 Het is voor hem een bron van ergernis. wordt zo overtrokken." In een lager elftal wil hij dan weer het plezier terugvinden, dat hij sen." vroeger beleefde. Want van een En over de toekomst van Laak- afscheid wil hij nog niets weten. kwartier: „Als het penibel Zonder voetbal en Laakkwartier wordt, zie ik wel, dat ze de zou hij niet kunnen. „De vereni- mentaliteit kunnen opbrengen om zich te redden." Henk Not dam zegt met opzfrt „ze* voorlopig en misschien v» altijd zal het eerste team zonder hem moeten doen. KEES KOOI pen en trekt aan mijn haar. En toen haalde ik uit. Het is fout, ik handelde msschien te direct. Emotioneel Toch wil Henk Noordam zich geen agressieve speler noemen. „Weet je, het is niet als bij een rijexamen. Terwijl je toch zulke goeie voornemens hebt, reageer je emotioneel. Ik hoop wel, dat het niet meer gebeurt." Maar er speelden meer factoren voor zijn niet goed te praten gedrag. Bijvoorbeeld het feit, dat hij voor een aantal wedstrijden was ge passeerd. De schutter van wel eer („De doelman, die de straf schoppen neemt is nu onze tops corer"), die vorig jaar nog in aanmerking kwam voor de na tionale amateurselectie kon zich niet verenigen met die situatie. „Toen ik er weer in kwam, ging het goed. we behaalden over winningen op DHC en Lugdu- num. Maar omdat ik in die laat ste wedstrijd een paar kansen miste, stond ik er de volgende week weer naast. Niemand was het daar mee eens." Zoeterwoudsesingel Leiden, vraagt beschaafde en accurate TYPISTE Telef. 20614. Foto's, film en opt I. Tel. 20719. Oiamantplein Kleding en kapsel Goed i Koop J" ijken bij de grootsle en goed- lange BONT- Een 3-jarig garantie certificaat is dat vertrouwen waard Meer waarborg lerdam-C., tel. 010-117.117. Groot teerterrein voor zaak. Bij koop r 2 personen per bus. trein of Vergeli|kbaar 20% goedkoper!! 'mogelijk. La Reine, de meest c in goede handen. Voor wassen, w Tongeren c v Breestraat 32. Leide tel. 25212. Kunst en Antiek Leiden. Tel 26368 Te koop nieuwe degelijke garantie. Inruil- e mog. Autobednjf v.d. Vi 01713-2959—2989. Roel gena v a. 375. Te bi Lessen, clubs Tel. 01710-23728. Hooglandse Kerkgrac Dieren en planten n Elma. Th. A. Hijdra. Langerai Tel. 01722—2134. Uit eigen kwekerij kunnen wij u e Doe het zelf ides enz. vindt U bij Ooe h >p Het Houtcentrum. Levi I, Lelden. Tel. 21367. vanaf 39,50 en dakgo 7—8 uur Fa. L. A. v. Berge Henegou wen. Schelpenkade 47. Leiden. Tel. 20794. „De Zon" lakenpakketeervlce. Fa. H. J. Dieben. Zoeterwoudsesingel 23. Tel. 21839. Nu ook Cobetstr. 81. stokken van Oerle, Haarlemmerstraat 95 bij de Vrouwensteeg. Reparaties worden alleen aan de zaak aangeno men. Tel. 23458. Tijdelijk gratis lepelrek vleesscho tel bij een Lagostina kooksel. Natuur lijk bi) Oudshoorn, Haarlemmerstr. Tijdelijk gri kooksel. N Haarlemmerstr. 160, lurlljk bij Oudshoorn Te koop aangeb. Vrieskisten, licht beschadigd. 5 jr. garantie, 200 Itr. 425. 300 Itr. 590. 420 Itr. 725, 600 Itr. 999. Prijzen incl. BTW. afgehaald 5%. Weber. koeltechniek. Bernhardstr. 12, Leider dorp. Tel. int. 01710-30887. Na 6.00 uur 31726. Wegens overgang op aardgas aange- 0M lv£&£75//y//£/- sgv/w/

Leidse Courant | 1973 | | pagina 12