Veranderingen in ontwerpplan -Zuid van Leidschendam Wijziging in opzet beheerscommissie zwembad „De Fluit" Weinig stijging in omzet veiling EMM sport-streeknieuWfA Burgemeester in nieuwjaarsrede Goed Wonen" stelt nieuwbouw in gebruik Hoogstaand spel van DIO tegen heren van Thor Kaars stak slaapkamer in brand DINSDAG 9 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT Vrienden hand LEIDSCHENDAM Naar aanleiding van de opmerkin gen van burgemeester Feith van Voorburg over de. door de woonwagenproblemen misschien aangetaste goede verstandhouding met Leid schendam en de maatregelen die zijn en worden getrof fen om die goede relatie weer tot stand te brengen" zei burgemeester Kolfschoten gisteravond in zijn Nieuw jaarsrede het volgende. Welaan Voorburg, wij grijpen iedere eerlijke vriendenhand, spanningen zijn er genoeg, daaraan hebben wij geen be hoefte. In het belang van uw en onze bevolking blijven wij u graag ontmoeten om onze wederzijdse belangen over eenkomstig ieders eigen ver antwoordelijkheid zo goed mogelijk te blijven beharti gen. Een goede buur is altijd nog beter dan een verre vriend". Eerste paviljoen van „Prinsenhof' deze week vol LEIDSCHENDAM In antwoord op vragen van KVP-fractievoor- zitter van der Laan heeft wet houder Kranenburg gezegd dat gisteren de eerste vijf patiënten in het verpleegtehuis voor lang durig zieken en demente bejaar den „Prinsenhof" zijn opgeno men. Het laatste paviljoen zal in mei worden opgeleverd. De wethouder verwachtte dat deze week het eerste paviljoen met 30 patiënten zal .vollopen". Volgende maand komt dan het tweede paviljoen aan de beurt. Van het houden van een open dag zoals bij het ziekenhuis Sint Antoniushove is afgezien omdat het bestuur het kader dat het toch al moeilijk heeft door de problemen rond de personeels bezetting, niet nog eens wil be lasten met rondleidingen. Wel zullen burgemeesters en raads leden van de drie gemeenten, Leidschendam, Voorburg en Voorschoten die het initiatief tot de stichting van het verpleegte huis hebben genomen met hun dames in februari voor een be zichtiging van de gebouwen worden uitgenodigd. Toch 10 mille voor Nicolaas Boys JIEUWVEEN - Na enig misver stand over de inhoud van de be treffende subsidie-aanvraag, stellen GS van Zuid-Holland de staten voor, de sportvereniging Nicolaas-Boys te Nleuwveen 10.000 subsidie te verlenen voor de bouw van kleedkamers en de uitbreiding van de houten cantineruimte van die vereni ging. lit het aanvankelijke verzoek had het provinciaal bestuur begre pen, dat medewerking gevraagd werd voor de bouw van een nieuwe kleedaccommodatie. De subsidieregeling voor clubge bouwen van sportorganisaties voorziet niet in een dergelijke medewerking. Er was een twee de schrijven van het vereni gingsbestuur nodig om dit mis verstand uit de weg te ruimen. LEIDSCHENDAM - Burgemeester E.J.M. Kolfschoten heeft gister avond in zijn Nieuwjaarsrede tot de raad gezegd dat ter tege moetkoming aan mogelijke ge luidshinder aan de hand van een rapport van de TNO, enkele wijzigingen in het ontwerpplan zuid zijn aangebracht. In de strook langs de rijksweg zullen bovendien voorzieningen worden getroffen. Opmerkingen van de Provinciale Planologische Com missie hebben verder geleid tot een verdere vermindering van dc hoogbouw. Ter compensatie hiervan zullen er ten oosten van de Starrevaart meer eengezins woningen komen. Het vernieuwde bouwplan zal vol gende week maandag in de commissie voor openbare wer ken en ruimtelijke ordening ko men en daarna ter visie worden gelegd. Over plan-Duivenvoorde zei de burgemeester dat prof. Lucas enkele voorwerpen gereed heeft die aangepast zijn aan wense nvan de raad en aan het overleg in de daarvoor samen gestelde gespreksgroepen. Be halve de 108 bejaardenflats die de Stichting Duivenvoorde nog gaat bouwen komen er 735 een gezinswoningen. In Stompwijk zal een gespreksgroep worden gevormd die bij het voorberei dend werk voor het ontwerpen van een bestemmingsplan zal worden betrokken. De heer Kolfschoten deelde verder mee dat, op advies van de stede- bouwkundige adviseur, prof. Lu cas, een groep Delftse studenten een uitgebreide studie heeft ge maakt voor Amstelwijk. De stu die die betrekking heeft op on der meer een ontmoetingscen trum en bibliotheek zal deze maand in het college van B. en W. worden besproken. B. en W. zijn van plan samen met een deskundig extern bureau of in stituut een ontwikkelingsplan voor het toekomstig beleid sa men te stellen.De burgemeester zei dat het inwonertal vergele ken met 1 januari vorig jaar met 342 is afgenomen en nu 29.481 bedraagt, Ook het aantal leerlingen van de kleuter- en basisscholen is met 170 terugge lopen tot bijna vijfduizend. De heer Boer, nestor van de raad, zei in zijn antwoordrede over het huisvestingsprobleem dat vanwege het grote leed dat wo ningzoekenden wordt aangedaan het misschien beter is genoegen te nemen met een plan van iets mindere kwaliteit dan de bouw nodeloos nog langen tegen te houden. Het PAK-raadslid J.J.Roovers wenst zich echter van de opmerking over het huisvestingsbeleid te distantië- HOOGMADE De sloot aan de Graaf Willem li-laan wordt gedempt. De sloot, die jarenlang de uitlaatklep van het riool is geweest, ver spreidde een voor de bewoners minder prettige stank. Door verlenging van het bestaande riool naar de plaats waar een rioolwaterzuive ringsinstallatie komt, krijgt men een stuk bouwgrond ter beschikking. Hierop zal in de toekomst een 20-tal woningen worden gebouwd in de vrije sector. Prijsuitreikint bij 'Vogellust Op de ledenvergadering van gellust" in rest. De Boer re: voorzitter F. M. Vink de prij, uit van de onlangs gehou: tentoonstelling. Uit zijn et mentaar bleek, dat het wee om een opmerkelijk goed J_ slaagde show was geweest i vogels van top-kwaliteit. De Vogellust-prijswinnaars ren: kleurkanaries isabel 1972: 1. P. C. Borst, 2. J. v, Duin; kleurkanaries agaat t 1972: 1. J. van Duin, 2. P. Chi, four; kleurkanaries vetstof i 1972: 1. C. C. Verweij; kleufy naries vetstof o.k.r Maurits, 2. C. C. Verwt kleurkanaries e.k. 1971: 1. P. Borst, 2. C. C. Verweij; kl« kanaries agaat/isabel o.k.: 1. van Duin, 2. J. van Duin; p kieten e.k.: 1. G. J. Steenvo den, 2. F. Zuidhoek; parkiet o.k.: 1. F. Zuidhoek. 2. G. Berbee; kwartels o.k.: 1. Beekman, 2. A. J. van Duin; bravinken v.k.: 1. W. Plug, 2, Plug; Japanse meeuwen o.k.: P. Choufour, 2. P. Choufou bastaarden v.k.: 1. W. venboden, 2. W. P. C. Muilwij tropische vogels e.k.: 1. J. Ha: noot, 2. J. Hazenoot; tropisc vogels (Australische prachtvi ken) o.k.: 1. J. Mol, 2. B. Bee man; tropische vogels (gou! spitsstaarten) o.k.: 1. R. J, Sprang, 2. R. J. van Spran tropische vogels o.k.: 1. D. Rui rok, 2. W. van Duivenboden. LI - ZOETERWOUDE De Sint Jans Fanfare geeft zaterdag 3 februari weer 'n uitvoering in het Centrum. Onder lei ding van dirigent Jan Mey zal een veelzijdig program ma gebracht worden. WARMOND Wie vol bewondering stil kan blijven staan voor kleurrijke stadsgezichten of rustieke plekjes in onze natuur moet in de komende weken beslist eens een bezoekje brengen aan de expositie welke momenteel in Galerie De Pomp in Warmond wordt gehouden. De 'met potlood en krijt ver vaardigde werkstukken van zondagschilder Weerthof ademen volop rust en vooral het kleurgebruik is opvallend goed gekozen. Belangstellenden kunnen in Warmond tot 2 februari terecht. 55 KOUDEKERK A/D RIJN Door het onthullen van een gedenkplaat je aan de zijgevel van de woning Ridderhoflaan 78 zal het bestuui van de woningbouwvereniging „Goed Wonen" zaterdag a.s. de eerstt twee van veetrig terraswoningen officieel in gebruik geven. Sinds de heer H. van Leeuwen, een van de oprichters van de woning bouwvereniging, op 16 februari van het afgelopen jaar de eerste paal sloeg voor het complex, is de bouw zeer voorspoedig verlopen De eerste twintig van de veertig woningen zijn voor bewoning ge reed. Het realiseren van een complex terraswoningen waardoor ook een groter variatie in de beschikbare woningtypen wordt bereik! in de woningwetsector is een primeur. Daarom wordt het ir gebruik nemen van de woningen een feestelijk karakter gegeven. Nadat om elf uur de plaquette is onthuld, wordt in „Nieuw Poel geest" een kleine bijeenkomst gehouden. NOORDWIJK De DIO-heren Na de tweede set zakten de hebben gisteren op het kantje af de overwinning behaald op Thor uit Schoonhoven. Ondanks de comfortabele voorsprong van 2-0 werd de wedstrijd pas na vijf sets beslist. Vleeskeurings dienst stelt tarieven vast ATWIJK De nieuwe Vleeskeu ringsdienst kring Lisse heeft zijn slachtingstarieven vastge steld. Bovendien werd op de gis teren gehouden vergadering het personeel van de kring be noemd. grote lijnen zijn de keuringsta rieven: runderen met gewicht loven 150 kg: 18,--, beneden 150 kg: 9,-- en beneden 35kg: 5,-- varkens met een geslacht gewicht van 50 kg of meer: I,-- daarbeneden 5,--; geiten In schapen: 2,50. Het slacht- oon: werd vastgesteld op 15,- jrunderen boven 150 kg) 7.50 jrunderen beneden 150 kg en tarkens). De heer A. van Doorn verd benoemd tot directeur en le heer W. Weening tot adjunct- lirecteur van de Vleeskeu- vngsdienst. In overleg met de vakcentrales werden tot keur- neester de heren Huibregtse, leljaards, Bultman, Marei, Mul n Van der Schoot aangesteld. LEIDSCHENDAM Naar aanlei ding van de moeilijkheden rond de tariefswijzigingen voor de zwembaden van „De Fluit" heeft het PAK-raadslid en lid van de commissie van beheer van „De Fluit" de heer J. J. Roovers gisteravond in de ge meenteraad voorgesteld de sa menstelling, bevoegdheid en functionering van de beheers commissie opnieuw te bekijken. Hij was van mening dat er be- stuurdïrs van zwemverenigin gen en gebruikers van de sport hal in de commissie moeten worden opgenomen en dat de di recteur van het sportcomplex ook stemrecht moet hebben. Wethouder Bunnik, voorzitter van de beheerscommissie, was het hier helemaal mee eens. Het leek hem dat een betere gang van zaken het best in de com missie zelf kan worden bespro ken. Burgemeester Kolfschoten deelde mee dat B en W gistermorgen een tussenoplossing voor de ta rieven voor het buitenbad heb ben bereikt, die de commissie zal worden voorgelegd. Dat wordt dan de vierde vergade ring van de beheerscommissie over de tarieven. De KVP-er Van der Laan, die de notulen van de vorige vergade ring van de commissie had ge lezen zei dat hij er bezwaar te gen maakte dat een commissie lid gaat anticiperen op een uit spraak van een wethouder ten minste niet voordat de betrok ken wethouder het daarover met zijn collega's eens is ge worden. De heer Van der Laan doelde kennelijk op het raadslid Roo- vers dat in gezegd dat de financiële gevol gen van een door hem voorge stelde tariefswijziging door hem met zijn partijgenoot-wethouder Boone was besproken en dat deze had gezegd daartegen geen bezwaar te hebben. Beide heren ontkenden glashard zo iets ge zegd te hebben. De heer Van der Laan was nogal gepikeerd omdat de voorzitter zei dat hij over die notulen bui ten de orde was terwijl wethou der Boone alle gelegenheid kreeg zich schoon te wassen. Het raadslid deed er verder het zwijgen toe met de mededeling er bij de gevraagde goedkeu ring van de tarieven nog wel op terug te zullen komen. Brandweer hield oefening in verbouwd hotel NOORDWIJKERHOUT - De vrij- willige brandweer heeft gisteren een oefening gehouden In het pas verbouwde hotel Van der Geest. Dit werd gedaan op ver zoek van de hotelhouder die wilde dat de brandweer de weg zou weten in de veranderde si tuatie voor het geval het echt nodig is. De echtgenote van de hotelhouder werd door de brandweer uit een van de hotelkamers bevrijd, j waar man een enorme rookont wikkeling had laten ontstaan. De persluchtmaskers bewezen hier weer hun dienst. De jaaromzet van de veiling 'E.M.M.-Roelofarendsveen' over 1972 bedroeg 20.803.859,09 tegen 20.417.616,34 in 1971. De toename van 386.242,75 gezien tegen de achtergrond van kos tenstijgingen en geldontwaar ding is dan ook maar gering te Intussen zijn kwekers en handel weer met frisse moed en uiter aard hoopvolle verwachtingen begonnen aan het nieuwe jaar. Zeer belangrijk is daarbij voor Roelofarendsveen hoe de afzet van de tulpen zich zal ontwikke len. Wat het forceren van de bollen betreft is het over het al gemeen merkbaar dat dit vlot ter verloopt dan het begin van het vorig seizoen. Tot nog toe kan gesproken worden van een redelijke prijs, al was deze op maandag 8 januari wel iets la ger dan de voorgaande dagen. Van een bepaald vlotte stem ming kan dan ook niet worden gesproken. Het aanbod is reeds zeer gevarieerd. Alle gangbare soorten komen reeds voor de klok waarbij de laatste dagnote ring was van 1,30 tot 2,00 per bos. Voor de meer aparte soorten wordt belangrijk meer besteed zoals voor James V ferrestal 3,25, Corielan 2,25, Demeter 2,40 2,55, Comeét 2.50 2,60, Mickey Mouse en Colden Apel doorn 2,00 2,20. Het aanbod van narcissen begint van dag tot dag belangrijker te worden. Was het tot voor enkele jaren de Early Glorie, thans is 't de Carlton die het leeuweaandeel de aanvoer opeist. Voor rozen en anjers is het thans winter tijd. Er zijn verhoudingsgewijs maar weinig kwekers die zich toeleggen op het doorstoken van rozen. De aanvoer van rozen is derhalve momenteel niet groot. Het aanbod van anjers is wel ruimer maar beperkt zich tot ca. 30.000 stuks per dag. Bij fresia's zijn de kwaliteitsver schillen nu zeer groot. Sommige kassen verkeren in het laatste stadium maar daarnaast knmt men reeds tot het snijden van verse aanplant. De prijzen lo pen dan ook begrijpelijk weer uiteen. Van chrysanten worden nu de laatste partijen aange voerd van de normale cultuur. Ongetwijfeld zal dit wel weer naar de jaarrond-chrysanten tot gevolg hebben. Roelofarendsveen Ongetwijfeld zal het 18 januari erg druk worden op de receptie van het gouden echtpaar V. Egmond-Kennis in café- Restaurant de vier Heemskinderen. Zowel de bruid als de bruide gom zijn in Roelofarendsveen graag gezien. De bruidegom staat be kend als de beroepsvisser die, weer of geen weer, zijn leven lang op het water heeft gezeten om voor zijn dertien kinderen de kost te verdienen. Vier jaar geleden is hij (71) met het vissen gestopt. Als hobby boet hij nu fuiken bij zijn zoon op de Noordkade. van haar kinderen. Een opdracht die haar overigens voortreffelijk De bruid heeft in haar leven de handen vol gehad aan de opvoeding is gelukt. Alle kinderen zijn getrouwd en tesamen zullen zij met de 39 kleinkinderen en 4 achterkleinkinderen er op de 18e januari zeker een knalfeest van gaan maken. Floreant drukt Woubrugge in het defensief WOUBRUGGE - Een aantrekke lijke en sportieve vriendschap pelijke ontmoeting, waarbij de thuisclub voor de rust een licht veldoverwicht had, doch in de tweede helft steeds meer in de verdediging werd gedrukt. Het was weer de goalgetter G. Wit, die zijn elftal voor de rust een verdiende voorsprong gaf, door in samenwerking met J. Burggraaff en alleen voor het doel onhoudbaar te scoren. Nog voor de rust kwam al de gelijk maker, toen C. van Donk uit een vrije trap die tegen een Woubrugse verdediger ketste, van dichtbij inschoot. (1-1). Ook verder kreeg de thuisclub nog enkele goede scoringskansen, maar domme pech hield een doelpunt tegen. In de tweede speelhelft kregen de bezoekers een steeds groter veld overwicht. Eerst was het C. Hoogendoorn, die van grote af stand met een hard schot in de uiterste hoek scoorde. De Wou brugse achterhoede moest alle zeilen bijzetten om een grote nederlaag te voorkomen. Weer was het C. Hoogendoorn, die al leen op het doel afstormde en daar de Woubrugse keeper niet genoeg klemvast was. verdween zijn schot in het net: 1-3. Noordwijkers enigszins af, hadden het vooral moeilijk me keiharde aanvallen van Scheep stra (Thor). Toen DIO dacht de overwinning in de zak te hebben kwam Thor sterk opzetten haalde de volgende twee sets binnen. De vijfde set moest de beslissing geven. Het werd een partij volleybal op hoog niveau, De driemetersmashes waren niet van de lucht. De aanvalsac- ties deden het publiek af en toe van de stoelen op springen. Toch bleek DIO iets meer in houd te hebben: het werd 15-12. NOORDWIJK In een woning aan de Duinwetering te Noord- wijk ontstond brand op een slaapkamer door een vergeten kaars. De dochter des huizes vergat de kaars te doven, toen zij even de kamer verliet om naar een TV-uitzending te kij ken, en in die tijd bereikte de vlam de boeken op een boeken plank. Een dochtertje van een in de na- bijheid wonende politieman, zag de vlammen, toen zij door het raam naar buiten keek, waarop men de bewoners van het pand waarschuwde. Met vereende krachten slaagde men er in het vuur te doven. In de slaapka mer werd vrij aanzienlijke j schade aangericht. Onder meer gingen een pick-up. een aantal boeken en grammofoonplaten en j het behang verloren. Gevaarlijk rijden levert monteur 50 gld boete op LEIDEN/ALPHEN Een 20-jari- ge monteur uit Alphen hoorde de rechter hem een boete van 50,- en een voorwaardelijke ontzegging van het rijbewijs voor zes maanden opleggen. Enige tijd geleden had de mon teur de veiligheid van het ver keer ernstig in gevaar gebracht. Hij was met grote snelheid rijks weg 44 opgereden, waardoor een buschauffeur, die vlak ach ter hem reed krachtig moest remmen om een botsing te voorkomen. De passagiers scho ven hierdoor van hun plaats. De officier eiste een geldboete van 100,-.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4