ZWEMONDERWIJS WIL ZWEMBAD IN VOORHOUT Vierde Drechtloop op nieuw parcours werd ook weer een succes Veel animo voor familiewedstrijden in het Alkebad Vier gevallen koolmonoxyde- vergiftiging in Sassenheim BIJNA 1500 STUKS KLEIN EN PLUIMVEE IN BEURSHAL bollen- en veenstreek Wat u OOKmoet weten JEUGD LISSE KLOPT SPARTA Tekenen van vroeg voorjaar in Sassenheim Kersttijd in Sassenheim afgesloten door 5 koren PAGINA 4 MAANDAG 8 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT Boskoopse jeugd leverde twee nieuwe beatgroepen BOSKOOP De resultaten van het kerstvakantiewerk in het Creatief Centrum aan de Burg. Colijnstraat konden zaterdagmid dag door ouders en belangstellenden bewonderd worden. Het werd een ware feestmiddag voor de prille jeugd, de wat oude re jeugd en de hele „oudjes", de vaders en moeders. Er werden sprookjes-films vertoond en als klap op de vuurpijl kwamen de dikke en de dunne op het schenm. Ditmaal als zeer ludieke schoorsteenvegers. Na de lotgevallen van deze heren, kwam jong Boskoop naar voren met zang en muziek. De pas opgerichte beatgroep „Copus" met Peter van de Hoek (mondharmonica), Piet-Jan Vermeulen (drums) en Vincent de Rooij (slaggitaar). Deze groep heeft zelfs al een manager en dat is Roel Pellekooren. Dan was daar nog een groep vers van de lever. Zo nieuw, dat ze nog geen naam hebben kunnen bedenken. Hierin spelen de ui terst muzikale gebroeders Kuit (dwarsfluit en gitaar), drummer- tje Hans Ramp en slaggitaar André van der \J/olf. Daarbij zon gen de gezusters Gonnie en Marian Sekeris en Herma Ramp. Boskoop De gemeentera den van Waddinxveen en Boskoop vergaderen op 16 januari in Boskoop, aanvang 20 uur. Gedeputeerde dr. R. Eysink zal met beide raden het provinciale wegenplan van Zuid-Holland bespreken. BODEGRAVEN De oprichting zijnde badminton club organiseert a.s. maan dag een bijeenkomst in het parochiehuis. Op de bijeen komst zal aan de aspirantle den en belangstellenden voorlichting gegeven worden over de badmintonsport. Aanvang 20.00 uur. SASSENHEIM „Dos" heeft zijn repetitie-avonden weer hervat. De drumband leden repeteren op maandag avond vanaf 19.00 uur in de hal van N.V. Moolenaar. De majorettes doen dit op dins dagavond eveneens vanaf 19.00 uur. Vooral voor de majorettengroep worden er nog nieuwe leden gevraagd. LISSE Het grofvuil wordt a.s. woensdag in wijk 2 en wijk 1 opgehaald. LISSE De eerste evange- lisatiedienst van het nieuwe jaar wordt a.s. maandag ge houden. Voorganger is ds J. Gravendeel. Aanvang 20.00 uur. VOORSCHOTEN In ver band met zijn vertrek uit Voorschoten heeft drs. Mel- gert met ingang van 1 janua ri afscheid genomen van de Raad. Drs. Melgert vestigt zich in Noordwijk. LEIMUIDEN Donderdag 11 januari wordt het klaver jassen bij J. Keijzer, Dorps straat, georganiseerd door de LTB. Aanvang 8 uur. LEIMUIDEN Schaakver eniging „De Doorzetters". Uitslagen onderlinge compe titie: Groep 1: G. RoestL. Hoogenboom 1-0; J. v.d. Meer—C. Beuk jr. 1-0; L. HoogenboomG. Roest 1-0; G. Steinhart—L. Hoogen boom y2-l/2; K. Brug—J.v.d. Meer 0-1, G. Roest—G. Stein hart 0-1. K. Burg—G. Stein hart 0-1; C. Zemel—C. Beuk sr. VrVi: C. Beuk sr. G. Roest" 0-1; C. Zemel—P. Vroonland 0-1; G. Steinhart G. Roest 1-0; C. Zemel—J. Brand 1-0. Groep 2: J. Gladbeek—C. Kraakman lAAA', A. v.d. Bos C. v. Berkel (afgebr); L. Stiens—E. Knelange 1-0, L. Stiens—A. v.d. Bos 0-1; A.v.d. Bos—J. Stiens y2-V2: C. Kraakman—W. Beuk 0-1; C. v. Berkel—J. Stiens 1-0. t AARLANDERVEEN In de- kantine van de sportver eniging werd er weer voor de competitie gekaart. De uitslag van deze avond luidt als volgt: 1. A. Roskam 5264 punten, 2. mevr. Kölker met 5257 punten, 3. mevr. Meijer met 5191 punten, 4. mevr. v. d. Pijll met 5029 punten, 5. mevr. R. Vergeer met 4974 punten. De tussenstand van deze kaartcompetitie luidt: I. B. Luijben 28.234 punten, 2. W. VVerhage 28.210 punten, 3. mevr. v. Zwieten 28.190 pun ten, 4. H. Schellingerhout 27.140 punten, 5. mevr. R. Vergeer met 26.909 punten. De volgende kaartavond wordt gehouden op 19 janua- LEIMUIDEN De vierde Drechtloop, georganiseerd door de s.v. Kickers'69, is weer een groot succes geworden. Het aantal deelnemers was ruim 530. Een nieuw record. De jong ste deelnemer was A. v. d. Bos uit Rijnsaterwoude, 3 jaar, de oudste deelneemster mevr. Lee mans uit Lelden, 65 jaar. Het parkoers was niet als andere jaren rondom de Drecht via Bil- derdam, maar gedeeltelijk door de bebouwde kom van Leimui- den en een gedeelte door de Grietpolder. Voor het publiek was dit parkoers overzichtelij ker dan wanneer men rondom de Drecht loopt. Voor de deelne mers was de moeilijkheidsfactor groter dan andere jaren. Onder de deelnemers bevond zich ook de 50-jarige heer v. d. Horst uit Zaandam, die 's morgens in Zaandam al een. wedstrijd had gelopen, daarna naar Leimuiden ging en er nog eens 7,5 km aan toevoegde. Deze man heeft al aan verschillende wedstrijden in diverse landen en werelddelen deelgenomen. O.a. een 100 km wedstrijd in Ztirich, 50 km in Finland, Israël, Pakistan, Oost- Duitsland, en nog vele andere landen. ||e prijzen werden uitgereikt door burgemeester Breen, die voor iedere prijswinnaar nog een woordje had. litslago i: Veteranen: 1. P. v. Al phen, A.'dam; 2. Hein Zethof, Aalsmeer; 3. H. v, d. Horst, Amsterdam. lames: 1. Lenie v d. Poel, Noorowijkerhout; 2. L. Zethof, Aalsmeer; 3. M. Zethof, Als- meer. Vader en dochters Zethof behaalden samen drie prijzen. Jeugd: 1. R. Schrama, Roelof- arendsveen; 2. L. Verbeek, Noordwijkerhout; 3. G. v. d. Werken, Noordwijkerhout. Senioren: P. Frits, Rotterdam, tijd 22 min. 5 sec.; 2. R. Strik, Weesp, tijd 22 min. 10 sec.; 3. P. v. Schie, Kwintsheul, 22 min. 28 sec. Prijzen voor deelnemers uit Leimuiden of Rijnsaterwou de: le prijs en wisselbeker: B. Heuzen, 2. T. Senne, 3. J. Riet dijk, 4. R. v. Bekkum, 5. H. Rietdijk. Spel. LisseSparta 2-1 Na lange tijd wist de regionale jeugd Lisse weer eens tot winst te komen. Na 5 minuten bete kende een foute terugspeelbal van Theo Godilla, dat een Spar taan ervan kon profiteren: 0-1. Na een kwartier was het al weer gelijk, toen Rob Faas uit een corner inkopte. Tien minu ten voor rust plaatste Lourens v. d. Voort een voorzet op het hoofd van Harry v. d. Zwet: 2-1. Na rust was de wedstrijd gelijk- opgaand. Sparta ging wat fors spelen, maar het middenveld van Lisse, bestaande uit, Henny v. Bohemen, Theo Godilla, Fred Dobbe en Harrie v. d. Zwet, ving de aanvallen van Sparta goed op, in de rug gesteund door voorstopper Jos Faas. Via snelle uitvallen werd Lisse nog regelmatig gevaarlijk. UVS—ADO 0-1 Het professionelere spel van ADO overblufte USV in de eerste Dam 0-2. helft en de Leidenaren kwamen dan ook onder druk te staan. Toch kreeg Kees Asman nog een kans om te scoren. In de tweede helft brak Asman door, maar hij werd net buiten het strafschopgebied neergelegd. Ook Peter Slingerland was dichtbij een doelpunt. In de 25e minuut werd het 0-1. Daarna werd USV sterker, maar het op den duur massale aanvallen le verde wel spannende scrimma ges, maar geen doelpunten op. Lenig Snel—Roodenburg 0-2 In een goede wedstrijd heeft Roodenburg wel tweemaal ge scoord, maar toch nog, heel wat kansen onbenut gelaten. Zo kre gen Johan v. Dam, Eric Iepen burg en Ger Straafhof genoeg kansen. No 20 minuten schoot Ger Straathof wel raak. De tweede helft ging gelijk op. Doelman Sjaak Nieuwvaart deed goed werk. Enkele minu ten voor tijd scoorde Johan v. KATWIJK AAN DEN RIJN Een halve eeuw getrouwd is deze week het echtpaar Noor der meer-V elzen uit Katwijk aan den Rijn. De bruidegom (74 jaar) heeft in zijn leven op veel ge bieden aan de weg getimmerd. Gestart als landarbeider, daar na werkte hij lange tijd als smid en momenteel is hij directeur van een cv-bedrijf in Rijnsburg. De bruid (74 jaar) maakte zich zeer verdienstelijk in de huishouding. Zeven kinderen bracht ze ter wereld. Met dit vrolijk zevental plus de 24 klein kinderen gaat men op 13 januari a.s. in hotel Savoy in Katwijk aan Zee de bloemetjes buiten zetten. ALKEMADE Grote belangstel ling was er gisteren voor de door de zwem- en poloclub „Al kemade" georganiseerde familie zwemwedstrijden. Het geheel werd een enorm succes. Voor hen die nooit met echte wed strijden kunnen meedoen zijn deze handicapwedstrijden een uitkomst. Veel animo bestond vooral voor het onderdeel fami lie-estafette. De uitslagen waren: Beker zwem men: 1. Marieke Verhaar, 2. Harrie van Amsterdam, 3. Frits Dresseher. Geblindoekt zwem men: 1. Peter l'Ami, 2. Richard de Jeu, 3. Tonnie Rietbroek. Bordje opduiken: 1 Ronald Bar- tels, 2. Anja v.d. Zwet, 3. Anja Verhaar. Famiilie-estafette: de wisselbeker voor het zwemmen van de familie-estafette ging voor de tweede maal naar de familie van Amsterdam, Spoorstraat 47. Tweede werd de familie Kuiper, Noordeinde 177. SASSENHEIM Drie kinderen en een man raakten zaterdagavond in ademnood wat veroorzaak! werd door een sterke ontwikke ling van koolmonoxyde. Het wa ren de heer Van der Weyden (35) en zijn drie kinderen. Oorzaak van de koolmonoxyde- vergiftiging was dat de geiser anderhalf uur aan een stuk aan was. Door gebrek aan ventilatie (alle ramen waren dicht) en een defect aan de geiser werd de kamer geheel gevuld met koolmonoxyde. Een 3-jarig kind raakte buiten bewustzijn en twee andere kinderen kregen ernstige ademnood. Op advies van de artsen werden zij naar het Academische Zie kenhuis overgebracht. Gisteren konden zij het ziekenhuis in goede toestand weer verlaten. Markten ROELOFARENDSVEEN Bloemen veiling, 5 januari 1973. An jers 27-55. Rozen 25-97, Forsythlatak- ken 41-63. Strelitzla 1.50-1,70 p. st. Troschrysanten 90-1.15. idem jaar- rond 1,95-2,15, Freesla's 85-2,50, Tros- anjers 1,15-1,85, Narcissen 1.15-1,55, Tulpen Tommy. Paul Richter, Pre ludium. Pink Trophy 1,25-1,45. Ja mes v. Forrestal 3,15, Promlnenoe, Snow Star. Apeldoorn. Apricot Beau- tv 2,40-2.65. Ralph, Lustige Wltwe. Christmas Gold, Levant, Christmas Marvel 1,45-1,75. Cantor. Ruby Red, Demeter 1,85-2,15. Carlolan, Cemet, Mickey Mouse 2,10-2,90 per bos. A II 2.90-6.60". B 14.70-8.70. B II 3.10. C I 5.50-6.90. C II 5.20-6.50. Boerenkool 68-72. Rode kool 19-25. Aanvoer waspeen 216.000 kg. VOORSCHOTEN De com missie voor gemeente-finan- ciën en gemeentebedrijven vergadert vanavond aanvang 20.00 uur. Op het prog;amma staat o.a.: enkele ontwerp begrotingen, 't vaststellen vam exploitatiekosten van het openbaar kleuteronderwijs, vaststellen van bedragen voor openbaar en bijzonder- kleuteronderwijs en compta- biliteitsbesluiten. Voorhout De Stichting Zwemon derwijs in Voorhout is al gerui me tijd intensief bezig met plannen om in de gemeente een eigen zwemgelegenheid te krij gen. Het huidige zwembad, dat door de Stichting wordt gehuurd van de K.T.S., zal waarschijn lijk binnen afzienbare tijd niet meer voor zwemonderwijs en wedstrijden van de Columbiaan gebruikt kunnen worden. In ver band met eventuele plannen voor een nieuw te bouwen tech nische school weet men nog niet wat er met het bad gaat gebeu ren. Hoewel het nog wel ongeveer vier jaar kan duren voordat men met dit project kan gaan begin nen, heeft de Stichting Zwemon derwijs toch al de nodige stap pen ondernomen. Door een steeds groeiende aanwas van de bevolking denkt men alleen maar weer aan het nieuwe plan „Boekhorst" is een eigen gelegenheid gewoon nodig. De Stichting is met de gemeente hierover gaan praten bij een speciale adviescommissie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten in Den Haag. De kosten voor deze zwembaden, die deze commissie adviseerde, waren vanaf één miljoen gul den. Deze commissie Het wel doorschemeren dat zoiets voor een gemeente als Voorhout een bijna onmogelijke zaak wordt. Dit bedrag is uiteraard veel te hoog. De Stichting heeft toen zelf het initiatief in handen genomen en twee deskundige mensen hebben een ontwerp en begro ting gemaakt van een zwem- en instructiebad met verwarming, kleedgelegenheid enz. Deze mensen kwamen aan een be drag dat aanzienlijk minder was n.l. 218,000,-. De begro ting is begin oktober vorig jaar aan het college van B en W ge zonden, dat zeker niet afkerig was van dit plan, en vervolgens doorgestuurd naar de advies commissie van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten. Men heeft tot op heden nog geen concreet antwoord gekre gen, en dat zal waarschijnlijk nog wel enige tijd duren. Hoe men aan het geld zal moeten komen als deze droom gereali seerd kan worden is natuurlijk ook van zeer groot belang. Er zal door de Stichting een be paald bedrag geleend moeten worden, vervolgens denkt men al aan het uitgeven van obligatie leningen, en giften zijn dan na tuurlijk van harte welkom. Ook het houden van een loterij onder de bevolking zal een behoorlijk steentje ertoe bij kunnen dragen. Voor wat de plaats betreft, heeft de Stichting al gdeacht aan het nieuwe recreatiegebied „Elst- geesterpolder". SASSENHEIM Op de boer derij van de heer N. Bree- dijk zijn al tekenen van het naderend voorjaar. Op vrij dagmiddag werden er twee lammeren geboren aan de Menneweg. wel zo'n tien schapen op zijn Over het algemem komen de boerderij heeft, maakte kij lammeren in februari of iets dergelijks nog niet mee. maart ter wereld. i SASSENHEIMOngeveer 230 man van vijf koren hebben gisteren een concert ge geven in de Pancras-kerk in Sassenheim. Het concert gold ter afsluiting van de kersttijd Er werd dan ook begonnen mei het bekende lied van Petrius „Er is een roos ontsprongen." Als hoogtepunten van het concert kunnen genoemd worden het ko raal „Wohl mir dass ich Jesum habe" van Bach, „O, du fröh- lische", en „Transeamus". Het bejaarden- en jongerenkoor maakten hun debuut met res pectievelijk „Stille Nacht" en „Mary has a baby". Als afslui ting van het concert werd door de koren gezamenlijk „Once in royal David's City" van H. Gauntlet vertolkt. Pastoor Bockxmeer besloot het concert, dat ruim een uur ge duurd had. Hij bedankte me vrouw Zalm-Langezaal, die het muzikale gedeelte verzorgde en dirigent A. J. van der Zangen. De 4-jarige moeder is afgelo pen zomer door de heer Breedijk gekocht daarom is niet bekend of ze al eerder een dergelijke prestatie heeft geleverd. Voor de heer Bree dijk was deze geboorte een hele belevenis. Hoewel hi] Eén van de vijf koren, die de Kersttijd in Sassenheim afsloten BOSKOOP De eenden voorop het toneel gaven af en toe een gratis show weg. Ze hadden dan ook een prachtig plaatsje op de grote klein- en pluimveeten toonstelling in de beurshal aan de A.P. van Neslaan, die uiter mate geschikt is voor dergelijke evenementen. Het bestuur van de pluimvee- en konijnenfokkersvereniging „Bos koop en Omstreken" had het ook dit jaar weer goed voor el kaar. Vanuit de gehele regio werden bijna 1500 stuks klein vee bijeen gebracht. De heren B. Blenken en H. J. Hoogeveen respectievelijk voor zitter en secretaris konden met trots zeggen: „Dit is uniek". Vooral de grote aanvoer van het pluimvee dat tweemaal moet worden gevaccineerd te gen de vogelpest eer het op een expositie mag worden toegela ten. De eigenaren hebben het er allemaal voor over gehad. De dieren zaten er veelal rustig bij. Ze waren al bekeken door de keurmeesters en hun certifi caten hingen al aan de kooien. Een grote trekpleister was de kuikencouveuse. Midden in alle drukte hielpen de kuikentjes zichzelf ongestoord op de we reld. Het waren enorme drukke dagen met ruim 2200 bezoekers. Er werden taarten en konijnen ver loot en menig geluksvogel ver dween met een „doos" konijn. Het bestuur had een heel servies grote en kleine bekers beschik baar waarvan burgemeester G. W. van Dedem er een ge schonken door de gemeente Boskoop uitreikte aan de ei genaar van de beste sierduif. Dit ter afsluiting van de exposi tie. De burgemeester uitte zijn waardering voor de initiatiefne mers van deze tentoonstelling en zei ook verheugd te zijn dat Boskoop zo'n prachtige ruimte voor dergelijke evenementen be schikbaar heeft.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4