KNS struikelt Foreholte subliem tegen Athene: 3-11 iona Stars de „Boot" in tegen Fiat Stars Hl lli! i' LZ '68 start met nederlaag SANOCEL/SCYLLA Basketbal ri Waterpolo Nic. Boys haakt af Zaalhandbal MAANDAG 8 JANUARI 1973 L 3 IDEN De samenstellers van i clubblad van Bona Stars jn ditmaal iets te optimistisch weest in hun voorspelling. De >de stip van oppassen die zij j Fiat Stars ter waarschu- ing aanboden was deze keer |et van toepassing. Want, en aar was hun optimisme op ge rond, eenzelfde huzarenstukje ithalen als twee jaar terug of overwinning „uit" van dit iar herhalen zat er zaterdag- vond helemaal niet in. Vanaf et eerste fluitsignaal heeft Fiat tars de wedstrijd gedicteerd en i zijn wil opgelegd. iter de 99-83 zege ging eigen- jk meer dan zomaar een over- rinning schuil. Fiat Stars toon de weer bomvolle Vijf [eihal. het verschil aan tussen echte top-ploeg en Bona tars dat zichzelf sporadisch dit redikaat kan toemeten. Dit eer in ieder geval niet, hoe raag het publiek ook op een erhaling hoopte van de wed- 3 trijd tegen Raak toen Bona 1 itars zich wél een top-ploeg be- oonde. Nu werd het door Fiat jedegenereerd tot figurant die ïp 20 punten afstand mocht kij- ten hoe de „grote broer" het leed. Toch was niet alles nega tief bij Bona Stars; in de twee de helft lieten de Stars zien dat ook zij best tot leuke staaltjes basketball in staat waren, voor al toen Wayne Denham zich herstelde van zijn zwakke eer ste helft. In die eerste helft, waarin de Leidenaren al snel via 0—8 en 12—20 met hun neus op de feiten gedrukt werden haalden eigenlijk alleen Wim Petrici en Rudi van Eik een voldoende. Moody en Denham waren onder de basket veruit de mindere van Van der Molen en Chestnut, maar vooral Peter de Jong stelde erg teleur. Hij kampt duidelijk met vormver lies want, normaliter goed voor 20 punten, scoorde hij er nu slechts 4 en kwam er nauwe lijks aan te pas. Tot 1622 na 8 minuten kon men de Amster dammers nog volgen, doch daarna aliepen dezen, onder lei ding van de voortreffelijk spe lende Ton Boot gemakkelijk uit naar 28—36 tot 37—56 bij rust. Bona Stars schoot slecht, miste veel rebounds en had nauwe lijks verweer tegen de snelle breaks van Fiat. Na rust ont stond er na vier minuten een in cidentje toen de (te) impulsieve Chestnut (wéér deze speler) Pe ter de Jong te lijf wilde toen deze een ongelukkige overtre ding maakte. Gelukkig werd het geen herhaling van Fiat-Tran- sol. Hoewel Denham en Moody duidelijk beter speelden dan in de eerste helft konden ook zij niet verhinderen dat Fiat de 20 punten marge gemakkelijk be hield. Ook Peter Kop, gewisseld inmiddels voor De Jong kon daar, ondanks dat hij zijn leng te goed uitbuitte niet veel aan doen. Fiat Stars bleef, met snel spel en uitstekend schieten het spel bepalen en gaf Bona geen kans om naderbij te komen. Zelfs kon coach Perrier het zich permitteren om good-old Van Buren het veld in te sturen in plaats van de Amerikaan Row land die al snel 4 persoonlijke fouten had opgelopen. Via 61— 85 gingen de laatste drie minu ten in met een 73—94 achter stand en alleen van belang was nog of Fiat Stars de honderd zou halen. Dit werd het enige succesje voor Bona Stars want Persoonlijke scores; Fiat Stars: na veel geharrewar met straf- Chestnut 26; Boot 24; Smit 18; worpen bleef de teller op 8399 Van de Molen 12; Rowland 11; staan. Schappert 6; Van Buren 2. Bona Het verschil tussen Bona Stars en Fiat Stars wordt op deze foto dui delijk verpersoonlijkt door Mike Rowland. Hij torent huizenhoog boven Wayne Denham uit, zoals Fiat Stars huizenhoog boven Bona uit torende. Stars: Denham 24; Moody 22; Petrici 15; Van Eyk 8; Stol 5; De Jong 4; Wallaart 4. AD VAN KAAM Nico van Leeu- LEIDEN Het i sLZ'68 niet ge lukt om zijn eerste competitie wedstrijd te winnen. De Leide- naars verloren met 7-6 van TZV. De waterpoloploeg van Katwijk is het nieuwe seizoen goed begonnen met een' 3-2 zege op SZC uit Schiedam. Z'68 is het nieuwe competitiesei zoen slecht begonnen. De Leidse waterploploeg, die ingdeeld is in de tweede klasse A verloor zon dagavond in zwembad „De Drieburcht" te Tilburg met 7-6 van TZV. De Tilburgers, die deze competitie weer uitkomen met de van PSV teruggekeerde Harry van Eerden en oud-jeugd- international Ben van Esch waren in het duel tegen LZ'68 op dreef. Vooral Ben van Esch bleek op de midvoorplaats ge vaarlijk. Maar liefst 3 maal -slaagde hij erin om vanuit deze positie te scoren. Bij de Leide- naars vielen er verdedigend nogal gaten. De aanval, die coach Cock van de Wilk vorig jaar nogal voor problemen stel- LEIDEN Nicolaas Boys heeft definitief moeten afhaken voor de strijd om het kampioenschap in de afdeling Gouda. De Nieuwveners gingen kansloos ten onder tegen Haastrecht. Het eerste kwartier gaf nog wel hoop, maar Adriaan Hooger- vorst en Hans Egberts wisten geen raad met hun kansen. Haastrecht kwam terug. Missen van Hans Bosman bracht Arie Versteeg in bezit van de bal en deze liet Hein Hur kansloos. De tweede helft ging gelijk op. Na 20 minuten viel de beslissing. Rien Versteeg kopte in, terwijl het al dan niet een buitenspelsi tuatie was. Scheidsrechter Bek- kema was gedecideerd in zijn mening: 0—2. Arie Versteeg zorgde voor 0—3 en zijn broer Rien benutte de penalty, die was toegekend, omdat Piet Len- ting een Haastrechtspeler onder uit haalde. Uitslagen: Ammerstol—Schoonho ven afg.; RVC—Gouderak 14. Stand: WSE 11—18, Oudewater 1117, Bergambacht 1116, Haastrecht 11—16, Nicolaas Boys 11—12, Nieuwkoop 11—9, Schoonhoven 10—8, Soccer Boys 11-8, Gouderak 11—6, RVC 11 5. Ammerstol 93. de was gisteravond wel in vorm, want 6 maal werd er door de ploeg van LZ'68 gescoord. De Leidenaars misten in het laatste speldeel nog de kans om tenminste een gelijkspel te ver overen door een strafworp onbe nut te laten. Scoreverloop: Ie periode: Friet Elzinga, 1-1 Athur vai Valk. 2e periode: 1-2 Jan de Graaf, 1-3, Dik Houthof (nume rieke minderheid), 2-3, Ben van Esch, 3-3, Harry van Eerden (numerieke meerderheid). 3e periode: 4-3 Ben van Esch, 4-4 Joop Siera, 5-4 Ben van Esch, 5-5 Dik Houthof, 6-5 Athur van de Valk (numerieke meerder heid). 4e periode: 7-5 Ben van Esch, 7-6 Joop Slera. Katwijk heeft een geslaagd de buut gemaakt in de derde klas se. De Katwijkers. die uitkomen in afdeling B van de derde klas se wonnen gisteravond in zwem bad Rotterdam „West" met 3-2 van SZC. De waterpoloërs van Katwijk wa ren goed op dreef in het duel te gen SZC. In de eerste twee spel- delen verliepen de combinaties nogal stroef maar naarmate de wedstrijd vorderde kregen de Katwijkers steeds meer vat op het spel. Vooral conditioneel bleek de ploeg van coach Ton Roman duidelijk beter te zijn. De in het tweede speldeel opgelopen achterstand werd in het derde partje dan ook gelijk getrokken door doel punten van Dik Timmermans en Leen Parlevliet. In de laatste periode was het Hans van ten, die de derde en winnende treffer scoorde. LEIDEN De Danaïden poetste in Amsterdam het gedeukte prestige op door Luto met 10 13 op rijn nummer te zetten. Ook de Overgangsklassers de den het uitstekend, want De Al gemene, Vicus Orientis en Per nix wonnen. De stadgenoten Zuiderkwartier en KNS deelden na een enerverend gevecht. (7 —7). Fluks herstelde zich door winst op VEO (45). Fluks Noordwijk stelde teleur door van HPV te verliezen (7—8). Ook Fiks verloor, wat Velocitas ook deed, maar dat gebeurde tegen Top. Danaïden heeft Luto flink verrast. De Amsterdammers zagen het wel zitten tegen De Danaïden, want afgelopen zaterdag meldde captarin Wil Heuter in een inter view op Radio Noordzee een zege van minstens 5 punten ver schil. De Amsterdamse vishan delaar wilde verder ook nog wel kwijt, dat hij de Leidenaars als ploeg niet zo best vond. En dat laatste sprak De Danaïden gis teren duidelijk tegen. Door de omwisseling van de vier dames bleek het combinatiever mogen aanzienlijk te zijn ver meerderd. Het tegenvallende Luto moest de Leidse ploeg dan ook in 2e helft laten gaan en kon zich alleen beperken tot het klein houden van de afstand. De Bosploeg begon sterk via Ge rard Nap en Casper van Nierop. maar Luto was de schrik snel te boven middels acties van Kool (2x) en Reuter. Casper van Nierop zette 3—3 neer, waarna Kool en Reuter hun ploeg een 54 voorsprong met de rust bezorgden na de vierde Leidse treffer van Wim Brug man. Na het omwisselen kon Luto dank zij Reuter tot 66 volgen, nadat Casper van Nie rop en Wim Brugman 54 had den verwisseld voor 5—6. Het eerder genoemde Leidse duo liet in samenwerking met Nap vervolgens Luto onthutst achter (6—9) en vanaf dat moment speelde De Danaïden een ge wonnen partij. De blauwhemden waren bekwaam genoeg om dit kleinood met succes te bewaken en na 2 maal een half uur mocht de Leidse ploeg zich dan ook terecht de eigenaar er van noemen. Brugman, Fdlemon, Nap en Van Nierop maakten met ieder een doelpunt de tref fers van Kool en Reuter onscha delijk, waardoor de „scholie ren" een onverwachte 1310 zege in de boeken konden bij schrijven. •De Algemene heeft ondervonden wat het Wil zeggen ongeslagen koploper te zijn. Spangen, vori ge week afgeslacht door Die Haghe (174), probeerde met „afbraakkorfbal" de blauw-wit- ten in de 2e helft van scoren af te houden, maar tevergeefs. Een versnelling hoger draaiend spoedde De Algemene zich van 32 met de rust naar 93, waardoor de laatste 2 Spangen treffers totaal ongevaarlijk wa ren (9—5). Spangen had de Leidse ploeg in de le helft aar dig in de tang. Moeizaam kwam de ploeg van coach Van Leeu wen dank zij Ruud van Vliet (2x) en Wim van Vliet op 3—2 uit na een half uur spel. Een benutte strafworp van Henny Rusman en een fraaie door braak van Ineke Thijssen waren de eerste tekens van opgave van de Rotterdammers, die wel op 5—3 kwamen. Ruud en Wim van Vliet drongen vervolgens aan op een versneld proces en mochten zelf met ieder 2 tref fers het vonnis over Spangen vellen. Het werd uiteindelijk 9—5, omdat De Algemene we derom in de slotfase de tegen stander ook enig plezier gunde. Pernix verraste in Utrecht door Samos, tot vorige week koplo per, met ruim versihil aan de kant te zetten. In een aanvanke lijk matige partij gaven de teams elkaar weinig toe, wat resulteerde in 45 halverwege. Met het verbeteren van het spelpeil steeg ook de prestatie curve van Pernix, dat tenslotte op 7—13 uitkwam. Na de treffer van v. d. Kooy liep Pernix te gen 3—1 op. Bakker (2x) en v. d. Kooy (2x) hadden snel de vinger op de zere plek gelegd. Na de pauze kneep de Leidse ploeg er tuss enuit. Alice v. d. Kwaak en Fred Breedveld (2x) brachten dit in de score tot uit drukking (4—8). De voorsprong zou nog verder groeien, want v.d. Kooy en Bakker tilden Per nix boven de 10. (6—11). Fred Breedveld en een 4 meter worp van de Rooy lieten Pernix ten slotte op het ongeluksgetal 13 eindigen (7—13). Vicus kwam er tegen Groen Geel met de hakken over de sloot. De spannende strijd ging volko me glijk op. Toen een van de ploegen een voorsprong van 2 punten bereikte (11—13) was dat, meteen doorslaggevend, want Groen Geel moest wegens tijdgebrek bij 1213 de strijd staken. Dik Onderwater, Nandy van Helden en Wim Meyer ver wisselden 10 voor 23. waar na Ruud Riessing en Onderwa ter 43 ombogen in 5—6. Niet temin begon de Leidse ploeg met een nadeel aan het 2e ge deelte (7—6). Wim Meyer en Nnady van Helden hadden 't snel weggewerkt, waarna de thuis club andermaal terugkwam (9 —8). Onderwater en Niessing bewezen dat Vicus dat ook kan (9—10), waarna alleen de 7.wart-witten nog voordeel be haalden. Via 10—11 van Meyer en 11—11 schoten Ruud Niessing en Nandy van Helden Vicus in veilige haven, omdat Groen Geel in tijdnood gekomen bij 1213 moest capituleren. De „Hensenploeg" blijft hierdoor koploper. Koploper KNS heeft het zoals wij reeds voorspelden flink moeilijk gehad tegen Zuiderkwartier, dat dank zij een sterk begin een 52 voorsprong bereikte. Halverwe ge was KNS al enigszins gena derd (5—3) en na de hervatting leverde de oranje ploeg een knap stuk werk af door Zuider kwartier in te halen en zelfs te passeren (56). Zuiderkwartier liet zich verder niet meer ver rassen en kwam op een ver diend 7—7 uit. De „thuisclub" begon sterk ondanks dat Sleg- tenhorst KNS de leiding gaf. Joep van Dam en Ineke de Kreek lieten 0—1 wijzigen in 2 —1, waarna Jannie Brakel 2—2 op het bord liet aanbrengen. In de volgende fase illustreerde ZKW het betere spel met drie treffers. Joep van Dam, Albert de Groot en Hen Zierikzee lie ten KNS goed schrikken. Via een treffer van Ton Bey was KNS snel op het goede pad te rug, want na de hervatting be cijferden Hen Brakel, Hen Sleg- tenhorst en Ton Bey de machts overname van KNS 56). De gasten hielpen ZKW vervolgens, want een Oegstgeestse defensie- fout bracht Janneke v. d. Berg vrij voor de korf (6—6). Ook de treffer van Hen Brakel wenste Zuiderkwartier middels een ac tie van Joep van Dam snel te beantwoorden, waarna beide ploegen de beslissing probeer den te forceren. Het dichtst hierbij was KNS, maar bij een Leidse uitwerkingsfout ging Mary Zirkzee te gehaast te werk, waardoor het terecht 7—7 bleef. Fluks herstelde zich van de grove vergissing van afgelopen week tegen Odi. Tot driemaal toe ver overde de Leidse ploeg een voorsprong van 2 punten, welke Fluks een maal moest prijsge ven. Evert v. d. Schat en Jan Heinrichs zorgden voor 0—2 en via 22 schoten opnieuw Hein richs en de voor v. d. Schaft in gevallen Kukler Fluks met on derbreking van de rust naar 2 4. Bij 34 deelde Frans de Haas de genadeklap uit, maar zelf kreeg hij ook een tik, toen hij door een dijbeenblessure moest opstappen. Met 7 tegen 8 redde Fluks toch het stuk, om dat VEO op 45 bleef steken. Gezien de omstandigheden een knappe zege. Fluks heeft na een enerverend ge vecht de winst moeten afstaan aan het puntloze HPV. De Noordwijkers waren aanvanke lijk de helft minder in vergelij king met het duel tegen Cres cendo. Ondanks een treffer van Van Drongelen liep HPV onge stoord naar 15. Tineke Corbee zorgde voor 25, waarna de be zoekers opschoven naar 2—6. Toen kwam het echte Fluks in actie. Hans Passchier, Peter d. Berg, Tineke Corbee en Jan van Drongelen maakten het on mogelijke waar (6—6). Ondanks een treffer van Peter v Berg, wat 7—7 betekende, moest Fluks in de laatste miut toch nog de punten w: ven (7-8). Êen fel spelend Velocitas heeft het lijstaanvoerder TOP uit Sas- senheim niet gemakkelijk ge maakt. De voorsprong, die de thuisclub steeds nam, kon de Leiderdorpse ploeg tot 44 kens wegwerken. Op de benutte strafworp van Rob Meyer moest Velocitas echter het antwoord schuldig blijvcen. Dik Imandse zorgde voor 2—0, waarna Bruins ook twee maal scoorde. Rob Meyer zorgde voor de 2e Sassenheimse voorsprong, waar na Gerand van Poelgeest de zaak recht trok. (3—3). Treffers van Dirk Meyer (Top) en Wil Bent luidden een spannende fi nale in, die door een benutte LEIDEN Van de vele belangrijke wedstrijden In het afgelopen weekeinde werden de meeste in het voordeel van de Leidse ploegen afgesloten. Al leen de dames van HVS verloren in de laatste minuten van Hellas en ook Nio kon zich niet van de laatste plaats werken door een nederlaag te gen Elandia. De dames van Foreholte sloegen een duidelijk gat tussen de kopgroep en de mid denmoot door royaal van Athene te winnen (11— FOREHOLTE Een geladen Foreholte speelde in Den Haag een grandioze wed strijd tegen Athene. Vooral ver dedigend waren zij ongenaak baar en Anuska Fontein stond een partij te keepen waar bondscoach Bertus Cras zijn ogen voor zou hebben uitgeke ken. Behalve dat zij 2 van de 3 strafworpen wist te stoppen zag ze ook kans enkele zeker lijken de treffers te voorkomen. In de gespeeld en het daardoor ont stane balverlies werd door Hel las bekwaam uitgebuit. Drie mi nuten voor het einde had Hellas met 45 de leiding en zij hiel den de bal wél in hun bezit zo dat zij beide punten meenamen naar Den Haag. pech hield hen echter op 4—2. Ans Bakker en Nora v. Niekerk zagen beiden een spetter via de onderkant van de lat terugko men. Anske Broekhuizen zag een effectvol schot van de zij kant langs de lat scheren en Annemieke de Bruin raakte met haar teen de cirkel bij een fan tastisch doelpunt, waarbij ze fel op de huid werd gezeten door 3 Haagse verdedigsters. Drie tref fers van Hannie Boskamp, waarvan 1 uit een strafworp, en 1 kogel van Nora v. Niekerk zorgden voor 42. Na rust verhoogden een aantal merkwaardige beslissingen van het arbitrale duo de inzet van de Voorhoutsen dermate, dat zij zelfs met een speelster minder wisten te scoren. Ellie Hoek 3) en de Northa-dames stelden hun kandidatuur voor dc titel middels een 6—2 overwinning op Sa- nocel/HVL. Verder wonnen Jong Ade en MMO volgens verwachting en blijven dus aan kop. Het belangrijke treffen tussen MSV en Jong Ade 2 eindigde onbeslist. Bij de heren wonnen MSV, HVV en Northa waardoor de Noordwijkers en Noordwijkerhouters weer een stapje dichter naar het kampioenschap maakten. maar de goede arbitrage voor kwam erger. De betere conditie van de Noordwijkerhoutsen gaf uiteindelijk de doorslag. Lang zaam maar zeker werden de Sa- nocel/HVL dames overspeeld en kwam de 6—2 overwinning dui delijk bij de beste ploeg terecht. Het was trouwens toch een goe de dag voor Northa want ook het tweede damesteam behaalde haar eerste overwinning en deed dat dlrekt royaal: 7—13. MSV MSV hebben het bijzonder moeilijk gehad in Den Haag bij Hollandia. De Hage naars vochten voor hun laatste kampioenskans en dat had hard spel tot gevolg. Van beide kan ten werden dan ook nogal eens een speler naar de strafbank De Oud-Adese dames waren dui- ne heren 8-2 voorsprong moo.cn hebben, de|j|k da„ r„,rv„ van Hygiëa maar hadden toch enkele zwakke momenten. Na een 2—0 voorsprong kon Hygiëa terugkomen tot 43 maar een offensief bracht Jong Ade weer op 83 bij de rust. Ook in de tweede helft lieten zij aanvanke lijk de teugels even vieren waardoor de Haagsen weer te rugkwamen tot 85. Onder aan voering van de weer zeer schot- vaardige Helma v.d. Geest kwam Jong Ade toen pas los. Zij scoorde in deze wedstrijd to taal 8x, Plonie Olijerhoek was ook produktief met 4 treffers en verder scoorde José de Jong en Anneke Olijerhoek. Met 146 werd de superioriteit van de Oud Adesen toch nog naar beho ren weergegeven. trok er met Nora v. Niekerk en MMO Martina Hoogland tussenuit en Voor MMO was het een kwestie scoorde 2—5. Een strafworp (een kadootje van de scheids rechters) bracht Athene weer op 35 maar daarna draaide de Foreholteploeg zo goed dat de Haagsen volkomen werden weg gespeeld. Op alle fronten was Foreholte beter. Nora v. Nie kerk knalde tweemaal raak, evenals Hannie Boskamp. Ma- riëtte Langeveld schoot fraai in Hollandia liep aanvankelijk snel uit naar 2—0 en benutte vervol gens 3 strafworpen. In die pe riode was 2x een N'oordwijkse speler naar de kant gestuurd, waaronder de keeper. Hierna echter kon MSV het initiatief overnemen en nog voor rust een 9—12 voorsprong opbouwen. Na rust een zenuwslopende strijd waarbij de niet geheel vlekkelo ze Haagse arbiter nogal onzeker optrad. Met nog 1 minuut te spelen en een 16—17 voorsprong voor de Noordwijkers, kreeg Hollandia via een strafworp de kans gelijk te komen. De bal verdween inderdaad in het doel maar werd wegens voet bewe gen afgekeurd. Van de ontstelte nis bij Hollandia maakte MSV goed gebruik door via een break-out de zege veilig te stel len. 16—18. 10 minuten. Toen hadden zij de gevaarlijkste Velo-speel- ster via Toos Lieverse aan ban den en konden zij hun 3—2 voorsprong geleidelijk opvoeren. Bij de rust was de stand 52 in hun voordeel. Het sterkste punt was wel de verdediging met Ricki Borst aan het Hoofd. Aan- DAMES vallend was het wat minder De dames hebben de kans laten vanaf de zijkant en een prach tig sprongschot van Ellie Hoek bracht hot totaal op 11 treffers. Athene kon daar niets meer te genoverstellen. De zeer fanatie ke verdediging met een sublie me Anuska Fontein aan het hoofd, hield hen volledig onder controle. Een even verdiende als fraaie 11—3 overwinning. HVS De Stompwijksen zijn er niet in geslaagd de Hellas-reserves te verslaan waardoor zij met een achterstand van 4 punten vrij wel kansloos zijn geworden. Hellas nam de leiding doordat niet op tijd werd uitgestapt goed verzorgd. Te snel schieten veroorzaakte onnodig veel bal verlies. Velo was echter te zwak om hiervan te profiteren. MMO won uiteindelijk zeer verdiend met 83 door doelpunten van Magré Elstgeest (4x), Cnbia Elstgeest (2x), Mieke Rijkelijk- huizen en Cobi v.d. Salm. NORTHA De heren van Northa waren supe rieur aan Warmunda. De War- mondse goalie was echter zeer goed in vorm en stond het twee- HVV honderdste doelpunt voor de De heren van HV boekten liggen definitief afstand te men van hun concurrent Jong Ade 2. Nn een gelijkopguande eerste helft, die met 12 voor MSV werd afgesloten, liepen dc Noordwijkers weg tot 1—4 en 2—5. Te makkelijk dacht MSV de buit al binnen te hebben en Jong Ade profiteerde onmiddel lijk 5—5. Weer liep MSV uit tot 75 maar een laatste krachtsin spanning van de Oud-Adescn le verde hen 1 puntje op: 7—7. Noordwijkerhouters Ondanks krachtig Wurmonds verzet leidde Northa bij de rust reeds met 134. de verdediging. Connie Lelie- 0ok in de tweede helft bleef het veld bracht HVS weer op gelij ke hoogte en de goede defensies stonden een hoge score in de weg. Truus Olsthoorn, die een geweldige partij keepte, ransel de ook nog een Haagse straf worp uit haar doel. Pas in de laatste minuut voor rust zag Trees van Santen kans toch nog een voorsprong te bewerkstelli gen: 2—1. spelbeeld ongewijzigd en op 23 —8 bleven de scorebordjes staan hetgeen de Noordwijker houters twee treffers van de 200 goals afhield. Bij de Warmon- ders was Ben van Niekerk het best op schot met 5 goals. Ruud v. Grieken, Bram Schavenma ker en Frans de Jonge schoten ieder lx raak. Hellas kwam in de tweede helft DAMES via een strafworp gelijk en Sja- De dames van Northa hadden al- nie v.d. Bosch bracht HVS op- de leiding met sprongschot. Toen zeven minu ten voor tijd Ria v.d. Bosch 4— 2 liet aantekenen was er voor de Stompwijksen geen vuiltje meer aan de lucht. Helaas, in- plaats van op safe te spelen leen in de eerste helft moeite met concurrent Sano- cel/HVL. De Leidse dames na men met 1—6 de leiding en het voorzichtig spelend Northateam had tot het rustsignaal nodig om de score in evenwicht te brengen, werd vooral aanvallend slordig Na de rust werd de strijd harder verdienstelijke zege op de reser ves van Westlandia. Hoewel het aanvallend nog niet zo geweldig liep veel balverlies door on zuiver aanspelen hadden de Voorschotenaren gedurende de hele wedstrijd een voorsprong. De beide wisselkeepers van HW hadden daar een groot aandeel in evenals trouwens het goede defensieve spel van de oranje-blauwen. Met 1410 blij ven de Voorschotenaren hun kleine kans behouden. DAMES De dames hadden vooral in de tweede helft meer kwaliteit dan hun Haagse opponenten. Met goed samenspel bouwden zij in de eerste helft een 20 voor sprong op die zij na rust met snelle break-outs verder konden opvoeren. Duinoord kwam niet verder don 2 treffers waarte genover de Voorschotense da mes 9 maal raak schoten. strafworp van Rob Meyer de ontknoping kreeg (54). Fiks zette tegen KOAG te laat de eindsprint in, waardoor blauwhemden via 36 bij 56 bleven steken. De Gruyl en Van Berkum beperkten de schade met de rust tot 2—3 en na een treffer van Trineke Paauw liep KOAG weg naar 3—6. Fred de Gruyl en Jack van Berkum kon den toen geen punt meer redden voor Fiks. (5—6). LEIDEN De tafeltenniscompe- titie is in de ereklasse bijna stiekem weer begonnen (een of ficieel programma moet er nog komen). Sanocel/Scylla leverde op dit treffen voorbereid. Het resultaat bleef niet uit. Gerard Bakker (lx), Milan Stencel (2x) en Bert Onnes zorgden voor de winstpartijen. knappe prestatie door Del- De dames van De Treffers lieten ta/Lloyd op 55 te houden. er tegen Maasbree geen twijfel De Leidse ploeg had zich terdege over bestaan, wie de sterkste is: een 19 overwinning gin) naar Roelofarendsveen. Veron» que v. d. Laan en Mary Thufl wonnen ieder drie maal e| brachten ook het dubbelspel o hun naam. Alleen Nelly van Pa ridon moest één maal ufhnkent zij verloor van Lisette Vaessen

Leidse Courant | 1973 | | pagina 15