Werk begonnen aan nieuwe we2: door Zanderij Iedereen denkt anders over de gewestvorming Deze week in de Leidse bioscopen Doe bollen- en vlietstreek! Harde western met menselijk tintje Uitslagen kersteross de Spartaan Markten i, PAGINA 6 VRIJDAG 5 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT D Badplaats in toekomst beter te bereiken NOORDWIJK Nu het viaduct voor de toekomstige provinciale weg gereed is en een gedeelte van de Lageweg vierbaans is gemaakt om straks aansluiting te kunnen geven op de nieuwe heerbaan, is men begonnen met de aanleg van het weggedeelte, dat de Van de Mortelstraat met de Lageweg gaat verbinden. Dit meer dan een miljoen vergen de project zal voor Noordwijk van uitermate groot belang zijn, omdat het verkeer vanaf de provinciale weg. komende uit Leiden en de rijksweg, via de Van de Mortelstraat, Van Pan- huysstraat en Quarles van Uf- fordstraat alle vierbaanswe gen, rechtstreeks naar het hart van de badplaats wordt ge voerd. De nieuwe baan zal de Gooweg—Herenweg gaan ontlas ten en ook het bijzonder gevaar lijke kruispunt aan de Schie- straat. Het ligt in de bedoeling om het kruispunt Van de Mor telstraat—Gooweg van verkeers lichten te voorzien, een maatre gel die wellicht ook voor de kruising Duinweg—Van Pan- huysstraat zal moeten worden genomen. De verbindingsweg loopt door de landerijen van de Nieuwe Zan derij en daartoe is in de Nieuwe Vaart een duiker aangebracht. Zoals wij onlangs reeds meldden bestaat er een controverse tus sen de gemeente Noordwijk en de provincie over de vraag of de ran te leggen weg vier- dan Verlengde Van de Mortelstraat wel twee banen dient te krijgen. Aanvankelijk was besloten tot sluit terug, naar verluidt om fi- een vierbaanstracé doch later nanciële redenen. Een belang- kwam de provincie op dit be- rijk deel van de kosten van de aanleg wordt 1 provincie meentebestuur heeft bezwaar te gen een tweebaansweg, onder meer omdat tussen de beide vierbanen een soort flessehals zal ontstaan, di doorstroming van zal belemmeren. KATWIJK Steeds meer blijkt, dat het niet goed mogelijk is omvang, taak en inhoud van de gewesten vast te stellen, zo stelde burgemeester Vermeulen gisteravond In zijn Nieuwjaars rede, waarin hij relatief veel aandacht besteedde aan de ge westvorming. De moeilijkheden liggen zowel bij de hogere overheden (Rijk en Provincie) als bij de gemeen ten, waar de bereidheid niet erg groot is om iets van de eigen autonomie over te dragen aan nieuwe bestuursorganen, die zullen zijn samengesteld uit per sonen met andere benaderings wijzen dan de eigen gemeente bestuurders. „Er is geen eenheid in het denken en het beoogde doel", klaagde burgemeester Vermeulen. „De ene gemeente hoopt door ge westvorming uit haar financiële moeilijkheden te komen, terwijl andere gemeenten hun zelfstan dig voortgestaan er door veilig hopen te stellen. De Katwijkse bevolking groeide vorig jaar van 37.264 tot 37.575 aldus de burgemeester, die ook een vooruitblik gaf. Het nieuwe jaar staat in het teken van de vaststelling van een structuur plan voor de hele gemeente en bestemmingsplannen voor. Zee- Centrum, Katwijk Rijn, 't Heen en Rijnsoever. Verder zal er flink gebouwd worden: een nieuwe vleugel aan het Raad huis, woningen aan de Tram straat. in het saneringsgebied Katwijk a.d.Rijn, op het Synthe seterrein, bejaardenwoningen bij het Bosplein. Verder staan op het programma de afbouw van Molenblok Zuid, de bouw van een school in Cleyn Duin en school en de reconstructie van de Hoorneslaan. Begonnen zal wor den met het bouwrijp meken van een terrein waarop de wa- L1SSE Nog enkele weken zullen de bewoners van de Gasstraat aankijken. De openlegging van de straat is noodzakelijk om he te trekken naar de waterzuiveringsinstallatie. n Lisse tegen deze warboel moeten hoofdriool vanaf de Kanaalstraat door Gemeenle- belangen vraagt B. en W. te bemiddelen in de zaak „Hoornes" KATWIJK Het raadslid me vrouw Ouwehand-Pluimgraaff (Gemeente Belangen) heeft B. en W. tijdens de raadsvergade ring gevraagd te bemiddelen in het conflict tussen de wiikver- eniging .Hoornes' en de belas ting-dienst. De wijkvereniging kreeg van de Coöp. Raiffeisenbank een ge bouwtje aangeboden. De nota riële schenkingsacte was verge zeld van een taxatierapport waarin de waarde van het ge bouwtje geschat werd op 2000 gulden. De belastingdienst maak te er echter 8000 gulden van, zo dat de wijkvereniging nu aan geslagen is voor schenkings rechten. die maar liefst 3200 gulden groot zijn. De notaris die de acte heeft opge maakt, heeft ook reeds een be zwaarschrift ingediend. SASSENHEIM Het res tauratiefonds van de Her vormde gemeente heeft nu 2000: bovendien werden er nog 22 obligaties geschonken van 7 per stuk. TBC-onderzoek in Lisse LISSE Dinsdag 9 januari start in Lisse een algemeen röntgeno- logisch TBC-onderzoek. Omdat de kosten van dit onderzoek vrij hoog zijn, wordt er een bijdrage gevraagd van 2,50 gulden. Mocht betaling daarvan be zwaarlijk zijn, dan kan men zich toch laten doorlichten. Iedereen ontvangt een oproep kaart thuis. Het onderzoek heeft in de volgende centra plaats: Buurtschap 'De Engel' in het verenigingsgebouw. 9 januari van 14-16.15 uur en van 17.30 tot 20 uur. Poelpolder in de Swanenburch- school: 11 januari van 14-16.15 en 17.30 tot 20 uur; 12 januari. Centrum: 16, 19 en 22 januari van 14-16.15 en 17.30 tot 20 uur. 11 en 18 januari van 9 tot 11.45 en van 14 tot 16.15 uur. Waar blijven weggelopen huisdieren Sassenheim - De plaatselijke afde ling van de Sassenheimse die renbescherming vraagt zich af, hoeveel vermiste honden er in Duitsland terrecht komen om daar gebruikt te worden voor wetenschappelijke onderzoeken. In 41 gevallen werd er door de eigenaars aangifte gedaan van vermissing, maar slechts 13 hon den werden teruggevonden. Vijftien andere honden werden ge vonden, waarvan er 8 terugkwa men bij hun eigenaar. Het aan tal weggelopen katten was min der groot. Van 15 gevallen werd aangifte gedaan. Slechts een kon de dierenbescherming naar zijn baas terugbrengen. Voor de andere zes werd passend onder dak gevonden. Ook een tortel duif werd naar zijn eigen hok teruggebracht. Vergadering raad Lisse LISSE De gemeenteraad van Lisse vergadert volgende week woensdagavond. Op de agenda staan ondermeer de volgende punten: werkelijke exploitatiekosten ge woon op?nbaar basisonderwijs, uitbreiding speelplaats Chr. Nat. Kleuterschool, instelling logopedische dienst - crediet bouw voorbezinkinstalla- tie en poldergemaal - verkoop grondbouw winkel centrum Poelpolder - gemeenschappelij ke regeling wonnwagencentra rayon Leiden. LEIDEN - STUDIO heeft als enig Leids theater een nieuwe film deze week. Het is „Doe", het verhaal van een aan tuberculose lijdende legendarische held uit het Wilde Westen van het eind van de 19e eeuw. Voor de derde week is in LUXOR de nieuwste film van Trinity te zien: „De duivel kent geen genade". Ook nu weer een film vol lachwekkende situaties. De nieuwste film van Haanstra, „Bij de beesten af" gaat in LIDO eveneens zijn derde week in. Hoewel er wel een parallel te trekken is met zijn vroe gere film „Zoo" gaat Haanstra in „Bij de beesten af" veel verder en dieper met de vergelijking tussen menselijk en dierlijk ge drag. Liefhebbers van sexfilms kunnen deze week wederom een keuze maken tussen REX en TRIANON. Het eerste theater ver toont de Nederlandse film „Blue Movie", een weergave van „flatsex" in een van de voorsteden van Amsterdam. Het tweede theater brengt sex met een vleugje humor: „Liefdesmazurka". De film gaat over de ontgroening van een wat gefrustreerde le raar. Bovendien heeft Trianon in zijn middagvoorstelling „Pippi Langkous", de ongekroonde koningin van de kinder-tv-films. Maar ook CAMERA heeft voor de jeugd weer een film in petto. Het is „De pijlsnelle ruiter". In de avondvoorstelling heeft het zelfde theater een nieuwe verfilming van „Jane Eyre". De nachtvoorstelling is „Little big man". STUDIO Een stampvol Studio theater liet zien hoe de Leidse jeugd zijn kerstvakantie doorbrengt. Het was ze allemaal te doen om de avonturen te beleven van „Doe" Hollyday, een le gendarische held uit het Wilde Westen aan het eind van de 19e eeuw. Meteen al bij het begin van de film snijdt de spanning door de bioscoopzaal. Een man („Doe") komt een herberg binnen waar hij met de bekende harde (western-)blik in de ogen om drank vraagt. Vervolgens speelt hij een spelletje kaart met een van de bezoekers met als inzet: de vrouw die bij zijn tegenstander zit. Natuurlijk wint hij de vrouw, wat kwaad bloed zet bij zijn tegen stander. Voorlopig weet hij hem uit te schakelen tot hij op zijn reisbestemming komt. Dan gaat het er op de bekende western manier aan toe. Zonder pardon wordt een hele familie uitge moord. Behalve deze laatste scène, die meteen de climax in de film is, heeft „Doe" een merkwaardig menselijk tintje. De hoofdfiguur is ondanks zijn af en toe gedemonstreerde revolvervastheid een tu berculose lijdend man die vergetelheid zoekt in de opium. Dit laatste is er bovendien de oorzaak van dat hij na „hulp" aan een vriend het liefste wat hem is achter moet laten. Katwijk De uitslagen van het interscholair sportkersttoernooi dat gisteren en eergisteren ge houden is in sporthal Cleyn Diun, zijn als volgt: LIJNBAL jongens: 1. Chr. Op leidingsschool II, Pr. Willem Alexanderschool, 3. Kon. Wilhei- miniaschool. Meisjes: 1. Baron van Wassenaarschool. 2. Pr. Mauritsschool, 3. Chr. Oplei dingsschool. LIJNBAL - voortgezet onderwijs: Jongens: 1. Chr. Technische school L, 2. Bestevaerschool, 3. Havo II. Meisjes: 1. Juliana Mavo I, 2. Bestevaer Mavo L, 3. Juliana Mavo III. VOLLEYBAL, 4e klassen Havo, Mavo en huishoudschool: Jon gens: 1. Havo II, 2. Havo I, 3. Bestevaer Mavo. Meisjes: 1. 2e Huishoudschool, 2. Havo 1, 3. Havo II. VOLLEYBAL, 2e en 3e klassen Voortgezet onderwijs: Jongens: 1. Juliana Mavo I. Bestevaer Mavo I en Juliana Mavo II, 3. Havo I en Bestevaer Mavo I. Meisjes: 1. Juliana Mavo I. en le Huishoudschool I. 2. Beste vaer Mavo en Havo I, 3. Havo I en 2e Huishoudschool. Sportwethouder H. Haasnoot reik te gisteren de prijzen uit met dank aan de organisatoren en deelnemers. De belangstelling voor het gehouden toernooi was boven iedere verwachting. re/vröóH st awfe H0BAH0 HALLEN, LISSE 8t/m12 jan.1973 Op deze vaktentoonstelling op 4000 expositieruimte de laatste ontwikkelingen in de mechanisatie van de moderne BLOEMBOLLENTEELT EN EXPORT Openingstijden8 t/m 12 jan. var 9.00-18.00 uur. Woensd. 10 jan. 's-avonds tot 22.00 uur. 29—35. Jena 31—42. 'charmeur 53. rozen ca rol. garnette. zorina, carina, motrea 2438, bellnda 34—50. sonia 92—110. forsythia takken 48-71. gerberus 50—52 p.st.. troschrysanten 10O—140. KATWIJK a d. RIJN - 4 Jat ren kool 60—71

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6