Beëdiging politie - in Noord wijk N oord wij ker houtse trotseert dagelijks winterse Noordzee CONCERT VAN FANFARECORPS .EXCELSIOR" Vragen in Voorschoten Cleyn Duin is drie dagen grote volière bollen- en vlietstreek V oorrangsf outen oorzaak van letsel en schade OOK Wat u "moet weten PAGINA 6 DONDERDAG 4 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT Nuofiwijkerhout Zomaar in eens in september dacht Pauli ne Baars uit Noordwijkerhout; „kom, ik duik vandaag in zee". Ze pakte haar fiets, deed haar tas met zwemspullen onder de snelbinders en weg was ze. Pauline, moeder van twee kin deren, is sinds die dag in sep tember elke dag naar de Duin- damse slag gereden om de steenkoude Noordzee de hand schoen toe te werpen. „Aanvankelijk beschouwde ik het als een grap. Toen ik er de eer- ste keer uitkwam dacht ik; „ik kap ermee". Maar de volgende dag pakte ik weer de fiets. Ik moest gewoon. De zee trekt me. Als de golven ruig heen en weer stampen voel ik me in mijn ele- In deze barre winterse kou is het goed uit te rusten met een hand doek om. ment". Gisteren zijn we even naar Pauline gaan kijken. Om twee uur precies arriveert ze, sportief gekleed, aan de top van de duin. Vijf minuten later heeft ze zich omgekleed. Geen gezeur van wam lopen; nee, Pauline spurt direct de Noordzee in waar het water (door ons zo juist gemeten) een temperatuur van 4 graden heeft. „Heerlijk" roept ze over haar schouder ter wijl ze met forse slagen door het water klieft. Gespannen wachten we op het ge luid van klapperende tanden in de branding maar Pauline geeft geen krimp. Daar duikt ze on vervaard over een aanrollende golf Noordzeenat om dan plotse ling kopje onder te gaan. Als redders in de nood stappen we Pauline tijdens haar dagelijkse duik in het zilte nat resoluut in de branding maar daar komt ze al weer boven, een glimlach op haar mond. Onze vermeende heldenrol kost ons een nat pak en volgelopen schoenen. Nog een keer snelt Pauline richting Engeland en dan zit haar dagelijkse gang naar zee er weer op. Pauline gaat zich omkleden. Een kwar tier heeft ze de kou getrotseerd. Pauline („Alle huisvrouwen zou den in zee moeten gaan zwem men. Het geeft je energie en rust") heeft het aan belangstel ling tot nu toe niet ontbroken. De leukste herinnering voor haar was wel de oude Noord- wijkse zeebonk die in gedachten verzonken aan de Duindamse slag stond te vissen. Tot plotse ling Pauline ter hoogte van ziin aas uit zee opdook. Even dacht hij, zo zei hij tenminste tegen de Noordwijkerhoutse, dat hij zowaar een zeemeermin aan c'e haak had geslagen. Toen Pauli ne eenmaal uit de branding op rees (zie foto) wist hij natuur lijk wel beter. jjJ NOORDWIJK Het R.K. Fanfa recorps „Excelsior" geeft op 11, 12, 18 en 19 januari in het dorpshuis „De Kuip" zijn jaar lijkse uitvoering. De avond be gint om 20 uur. Onder leiding van de dirigent, de heer G. H. Weyers wordt het volgende programma uitge voerd: Junioren: Mars van Lussenburg en muziek voor jonge blazers (Van Lijnschoten). Het orkest voert ondermeer de Limburgse Jagersmars van Jochems, Three little pictures van Har vey, Spanish Eyes van Kaemp- fert (arrangement W. Houtvast) en Hava Magila (eveneens ar rangementen W. Houtvast) uit. De drumband en het majoret- tencorps besluiten het concert met En avant marche en Le Ar- mée van Th. van Kampen en Brazil van S. Egberts. Na de uitvoering voert de toneel groep van „Excelsior" het blij- Winter- vijfkamp voor leden van w 'Warmnnda' WARMOND Wanneer de compe titie- en oefenwedstrijden wor den afgelast a.s. zondag wordt er in sportpark „Het Overbos" aanvang 12 uur een Winfer-vijf- kamp gehouden. Gestreden zal worden op de 100 en 1000 m., in hindernisschieten, penalty schie ten en bal hooghouden. Deze vijfkamp wordt georgani seerd voor alle senioren en A junioren van voetbalvereniging Warm undo. Tijdens het winter seizoen zullen meer vijfkampen worden gehouden. De drie hoogst genoteerden in het eind klassement ontvangen een at- tentie. Voor de jeugd organi- j seert Warmunda voorts a.s. za-1 terdag een spelmiddag in het clubhuis. Er kan worden ge sjoeld, getafeltennist en gekaart. Aanstaande vrijdag wordt in het i clubhuis van de vereniging een klaverjas avond gehouden. In-1 schrijfgeld is 2,-. De kaart avond begint om 20.00 uur. spel „Strikt zakelijk" op. Ver der wordt een verloting gehou den ten bate van het uniform en instrumentenfonds. „Vlietland" 1 omstreeks 1980 gereed VOORSCHOTEN - Omtrent l tijdstip waarop het recreati plan „Vlietland" zal zijn gere; liseerd, valt nauwelijks iets me zekerheid te zeggen, aldus het Voorschotense college van B. en W. Voor zover bekend zal de zand winning ter plaatse tot om streeks 1980 voort gaan, zodat het gebied eerst na deze datum voor recreatiedoeleinden be schikbaar kan komen. Er is geen enkele aanwijzing, dat er grote behoefte bestaat aan het weer in de vaart brengen van het pontje bij „de Knip". VOORSCHOTEN D'68 vraagt b. en w. of er geld beschikbaar is voor een nieu we geluidsinstallatie en ven tilatie in de raadszaal. Ze zijn beiden erg slecht. B. en W. zien in de begroting ech ter geen mogelijkheid voor een crediet. KATWIJK De ten toonstelling van de vogelvereniging „De Kanarievogel" is gis teravond door wet houder H. Haasnoot geopend. De gehele dag is men gisteren doende geweest met het keuren van de dieren. Tweehonderd ongeveer vijfhonderd dieren. Tweehonderd zangkanaris zijn er te bewonderen en honderdzestig kleur- kanaries. Ook een veertigtal grote par kieten en een hon derdtal tropische vo gels of exoten bevol ken de tentoonstel ling. Dinsdagmorgen is men met twintig man be gonnen met het in richten van het ge heel. Dezelfde avond zijn de vogels door hun eigenaren allen lid van „De Kanarie vogel", naar de klei ne zaal van sporthal „Cleyn Duin" ge bracht. Het keuren van de vogels is een tijdrovend werk. De zangkanaries worden gekeurd op hun zang. Iedere zangkanarie- soort heeft zijn eigen bij het ras behorende melodie die ten geho re dient te worden gebracht. De expose rende vereniging kweekt waterslagers. Die hebben een bor relend lied. Om hen op 't kritieke moment zo ver te krijgen dat ze hun melodie ten gehore brengen wor den ze acht weken te voren in donkere kooien geplaatst. Ie dere avond traint de eigenaar met de die ren „op de tafel bij kunstlicht" vertelt voorzitter D. A. Remmelzwaan. „In de donkere kooitjes worden ook één of meer oudere vogels gestopt die de melo die goed kennen. Dat zijn de voorzangers. Daarvan nemen de jongere het over. Als ze dan bij de keur meester onder de lamp komen begin nen ze als het goed is met hun melodie. Na de tentoonstelling gaan ze terug in de grote volière. Dan wordt de melodie snel lelijker". De kleurkanaries wor den gekeurd op hun kleur, conditie en hun bevedering. Po ten, snavel en tenen moeten goed in orde zijn. de exotische vogels worden behal ve op hun conditie ook gekeurd op hun kleur. Die moet over een komen met de kleur die dezelfde rassen hebben in het wild. Dat geldt ook voor de grote parkie ten. De twee laatst genoemde vogelsoor ten komen ook voor in het wild. Op deze jaarlijkse ten toonstelling zijn uit sluitend dieren te be wonderen van de honderdvijftig leden die „De Kanarievo gel" rijk is. De ten toonstelling is ge opend dagelijks van tien tot tien uur. Za terdag is de laatste dag. Dan sluit de tentoonstelling om vijf uur 's middags. KATWIJK In de sporthal Cleyn Duyn in Katwijk werd gisteren een groots volleybal-spektakel opgevoerd door een fors aantal Katwijkse scholen. De uitslag: 2e klas jongens: 1. Juliana-mavo I, 2. Beste- vaer mavo I, 3. HAVO I. 2e klas meisjes: I. Kon. Juliana-mavo J, 2. Bestevaer mavo, 3. HAVO I. 3e klas jongens: 1 Juliana-mavo I, 2. Juliana-mavo II, 3. Bestevaer mavo 13e klas meisjes: 1. Eerste Huishoudschool I, 2. HAVO I, 3. Tweede Huishoudschool I. Sassenheim Gisterenmiddag ge beurden er twee ernstige onge lukken, waarbij een autobe stuurder gewond werd en flinke materiële schade ontstond. Omstreeks vijf uur botsten twee personenwagens op elkaar op de hoek van de Parklaan en Gou verneurlaan. Een 37-jarige Sassenheimer had met zijn Dat- sun geen voorrang verleend aan een Volkswagen uit Leiden. De bestuurders kwamen er heelhuids af, maar de beide au to's raakten total loss. Een klein uur later had er op de hoek Hoofdstraat/Julianalaan eveneens een botsing plaats door het niet verlenen van voor rang. Een van de bestuur ders, een 3-jarige man uit Sas- esnheim, moest in bewustelo ze toestand naar het Acade misch Ziekenhuis in Leiden wor den gebracht. Beide auto's wer den ernstig beschadigd. Het tragisch toeval wil, dat het 8—jarig dochtertje van de ge wonde eergisteren met beenver wondingen na een aanrijding eveneens naar het ziekenhuis was gebracht. Vernielingen in Voorschoten VOORSCHOTEN De beschadi gingen toegebracht aan bomen, plantsoenen enz. zijn in verhou ding tot die bij andere gemeen ten in Voorschoten thans zeer laag. De kosten zijn te schatten op ƒ5.000,- tot 10.000,- per jaar. Het opruimen van nodeloos ver oorzaakte verontreinigingen in parken en plantsoenen is dank zij de intensieve grofvuilophaal- dienst teruggebracht in arbeids tijd van l'/2 man tot een y2 man per jaar. Nog geen parkeermeters in centrjum van Voorschoten VOORSCHOTEN In antwoord op een vraag uit de PCG-fractie delen B. en W. van Voorschoten mede dat geen voorstellen ver wacht kunnen worden die in de richting gaan van het plaatsen van parkeermeters. De aan schaf is duur en zij passen slecht in de dorpse sfeer. Versnelde aanleg van parkeer plaatsen in het centrum kan niet overwogen worden omdat er tal van onzekerheden bestaan ten aanzien van het in bewer king zijnde plan „Centrum". Voorlopig kan het voormalige M.O.C.-terrein nog als parkeer terrein worden gebruikt. Wel beraden B. en W. zich over maatregelen inzake een betere aanduiding van deze parkeerge legenheid. VOORSCHOTEN In Voorschoten hebben de raadsleden 170 i gen gericht tot burgemeester en wethouders naar aanleiding van de ingediende gemeente-begroting voor 1973. B. en w. hebben in een boekwerk van maar liefst 118 pagina's getracht de vragen stellers naar behoren te antwoorden. Daar waren gemakkelijke vragen zoals de Prot. Christ Fractie- vraag: „Waarom is het bouwplan voor een zwembad niet in openbare commissievergadering behandeld?" Het antwoord b. en w. is: „Het zwembadplan is uitvoerig in een openbare com missievergadering voor Maatschappelijk Welzijn behandeld.„Zon der een al te grote profeet te willen zijn, valt te voorspellen dat tijdens de begrotingsbehandeling de P.C.G.-fractie zal vragen of dit plan dan niet in het openbaar tijdens een commissievergade ring van openbare werken of zeker financiën had moeten worden behandeld en dan moet de eenvoudige burger deze protestantse protesterende raadsleden gelijk geven, want iedereen wil zwambad in Voorschoten mits het maar niets kosten gaat! Vele vragen hebben betrekking op zaken, waaraan een raadslid slechts ruiken kan, maar niet aankomen mag. De politie is tijd een dankbaar onderwerp. Nog maar drie jaar geleden vroeg de V.V.D.-fractie om een beetje soepeler optreden van de politie, dit jaar vraagt de WD of de politie nog wel voor haar taak be rekend is omdat er zoveel klachten komen van burgers, die de politie waarschuwen maar waarna de politie wegblijft wegens het ontbreken van mankracht. De burgemeester verzekert de VVD dat alle klachten door de politie volledig behandeld en gewerkt worden, hoewel de rijkspolitiegroep kampt met een c derbezetting. Wie zij de tijd wil zijn of wil voordoen die moea vragen stellen over verkeer en milieu. De raad heeft dankbaar gebruik van dit gegeven gemaakt. Er zijn maar liefst 48 milieu-en verkeersvra- gen. Burgemeester Bonnike wenst agent Nieuwenhuizen geluk met zijn benoeming Ml/rWV?/V)- 30V7Zy£/£Sj\ 70SYL Ataesr/my&tB); Assw/Am mfözösc £E/yun&vfz iw ^Jcófr/K/^.v/m Noordwijk In het politiebureau zijn gisteren de heren A. J. Buijs en Ch. J. J. Nieuwenhui zen beëdigd als leden van het Noordwijkse politiecorps. De be- noemingsacte werd uitgereikt door burgemeester mr. J. M. Bonnike in tegenwoordigheid van familie en een groot aantal collega's van de beide nieuwe politiemannen. moeten hebben in hun omgang met allerlei, vaak oudere, men sen. Het karakter van Noord- wijk als badplaats brengt speci fieke problemen met zich mee. Een goede samenwerking bin nen het corps Is daarvoor zeer belangrijk, zo meende mr. Bon nike. Hij betreurde, dat de corpschef, hoofdinspecteur J. P- Basten, wegens ziekte niet aan wezig kon zijn bij de beëdiging. De waarrièmend chef. adjudant W. Rendering, stelde de jonge agenten aan het corps voor. Hij sprak de wens uit dat zij zich als waardige corpsleden zouden gedragen. ,.U komt in een goed team met een uitstekende sfeer en saamhorigheid". Hij bood de dames-familieleden van de he ren Buijs en Nieuwenhuizen bloemen aan, waarna er gele genheid was tot felicitaties. De nieuwe corpsleden hebben on langs hun studie aan de politie school voltooid. r SASSENHEIM - Gevonden voorwerpen van 1 december tot 1 januari: sleutelbos, sjaal (groen, bruin, wit), blauwe steekwagen, etui met 4 sleutels, herenhandschoen (grijs/bruin), bankboekje, sjaal (cognac), dameshand schoenen (bruin glacé), bro che, hondenketting, kinder horloge, groene portemon- naie met inhoud, lila suède brillenkoker, parkiet, verz. plaatje JFR 552, manchet- noop, rode kralenketting. SASSENHEIM - Een kleine 1750 kerstbomen zijn gisteren middag op het terrein achter de Charbonlaan verbrand. De 10-jarige René van Voet uit de Platanenlaan won een fiets. Omdat hij die al met Sinterklaas had ge kregen, gaf hij hem aan zijn zus, die daarvoor een kleine vergoeding zal betalen aan René. VOORSCHOTEN - Over dracht van het gemeentelijk woningbezit wordt thans nog niet overwogen door b. ei Het wordt wel gezien als sluitstuk op een groeiproces, waaraan met nog nauwelijks begonnen is. Er bestaan goe de contacten met de woning bouwverenigingen die steeds grotere taak krijgen in de sociale woningbouw VOORSCHOTEN - Per 1 de cember telde Voorschoten 236 woningzoekenden, wie 30 op de A-lijst. Op de bejaardenlijst staan 25 candi- daten ingeschreven en gegadigde voor een andere woning (doorstroming) zijn 117 personen genoteerd. De A-lijst bevat namen mensen die op sociaal-medi sche indicatie snel aan huis geholpen moeten v

Leidse Courant | 1973 | | pagina 6