Nieuwjaarsconcert in Rijnstreekhal j scoutingl >eweging Sanering Katwijk/Zee kost 5 min Zeldzame rassen op kleinvee- tentoonstelling in Floridahal agenda nog dit jaar één Nieuwjaars- expositie in Wassenaar pTATlUk' 4 DINSDAG 2 JANUARI 1973 LE1DSE COURANT staa- en streeKnieuws ALPHEN Ook in het weekend van oud op nieuw was de Rijnstreekhal weer vol leven voor demanifestatie Presentatie '72. Het Rijn landorkest gaf gisteren een nieuwjaarsconcert. Het jongerenkoor van de Nederlandse Protestanten Bond voerden enkele liederen uit. op de valreep van 1972. Voor de jeugd was er zaterdagavond een popconcert met Earth en Fire. Voorts kon elke bezoeker weer informatie krijgen over de World Press Photo-tentoonstelling. Vandaag en morgen staan er nog allerlei feestelijkheden op het programma. Zo is er een speciale bejaardenmiddag met de vertoning van ,,/fe zing mijn lied" van Heintje en vanavond is er een uitvoering van leerlingen van de Streekmuziekschool. Morgen worden er allerlei kinderfilms vertoond. LEIDEN De besturen van de districten van de Nederlandse Padvinders Vereniging, de Ka tholieke verkenners, het Neder landse Padvindsters Gilde en de Nederlandse Gidsen, willen dit jaar komen «ot het vormen van één Leids utstrict. Tot nu toe zijn de vief organisaties ver enigd in Scouting Nederland. De eenwording willen de besturen gestalte geven door het geza menlijk opzetten van trainings- Jofngen bekent overvallen op bejaarden ALPHEN AAN DEN RIJN De 18-jarige E. P. is door de Al- phense politie aangehouden na dat hij vorige maand een aantal bejaarden heeft beroofd. De jongeman heeft achtereenvol gens een 79-jarige heer, een in valide en een 88-jarige dame overvallen. Hij heeft een beken tenis afgelegd en is inmiddels voorgeleid aan de officier van Justitie. Ook werden nog een 15-jarige en een 16-jarige jongen aangehou den. De 16-jarige V. A. P. had bij de Rijnstreekhal een brom fiets weggehaald en de 15-jarige wordt verdacht van inbraken in de Technische School en de Martha-stichting. Blauwkousen feesten liet carnaval in Hazerswoude Prins Benno en zijn Raad Van Elf van de Ha- zerswoudse carnavalsvereniging „De Blauwkousen" organiseren op 27 januari en 23 februari carnavalsevenementen om vast „warm te kunnen draaien" voor het échte vastenavond-feest. Op 27 januari is er in Pleyn 68 (het Groenendijkse parochie huis) en boerenkielavond. De Voorthoutse carnavalsvereniging „De Bokken" zal met prins, raad van elf en boerenkapel het feest komen opluisteren. Op 23 februari is er 's middags een kinderfeest en 's avonds een hosfestijn. Dan zal er ook een prinses Carnaval gekozen worden. programma's voor leiders en leidsters, het oprichten van één service-orgaan binnen het dis- trict, gemeenschappelijk verga-1 deren van besturen en trainings- I teams, het oprichten van nieu- j we groepen zonder specifieke binding en een gemeenschappe-1 lijk optreden naar bpiten toe. i De eerste gezamenlijke trainings-1 avond is op 8 januari. Het op te I zetten service-orgaan zal geves- tigd worden in het pand Binnen- j vestgracht 20 tel. 46911. Dit j scout-bureau Leiden krijgt tot taak de leiders en leidsters van advies te dienen bij de voorbe reidingen van programma's bin nen hun groep. Bovendien zal het service-orgaan contacten onderhouden met plaatselijke en regionale overheden. De nieuw op te richten „groepen- zonder-binding" zullen open staan voor alle gezindten. Bin nen deze groepen kunnen wel afdelingen georganiseerd wor den met een bepaalde confessio nele grondslag. De besturen zijn reeds bezig met het oprichten van een dergelijke groep in Lei den, Zuid-West en de Juwelen- wijk. Op een open dag zullen zij zich nog deze maand presente ren. Basketbalsucces Fiorettiscliool L'ISSE De Fioretti school is het meest succesvol uit de bus ge komen uit in de schoolbasketbal- wedstrijden, die drie dagen lang in de sporthal aan de Sportlaan werden gehouden. Fioretti ver overde drie eerste plaatsen. Frans Broekhof (Fioretti) werd topscorer van het gehele toer nooi. De uitslagen: meisjes C: i Dom. Savio 3, 2 Chr. Mavo 2, S Fio retti 7; jongens C: 1 Fioretti 6, 2 Dom. Savio 5, 3 St. Paulus 3; meisjes B: 1 Dom Savio 2, 2 Fioretti 3, 3 Leeuwenhorst 2: jongens B: 1 Chr. Mavo 1, 2 Fioretti 4, 3 Oranje Nassau 1; meisjes A: 1 Fioretti (wissel beker), 2 Don Boco 1, 3 Dom. Savio; jongens A: 1 Fioretti (wisselbeker), 2. Berneradus 1, 3 Leeuwenhorst, C 1. Burge meester drs. A. J. Berend reik te de prijzen uit. Zaterdagavond werd een demonstratiewedstrijd gespeeld tussen Fiat Stars (Am sterdam) en EBBD (Den Bosch). Fiat Stars won met 113-95. Inlichtingen over deze avonden over het lidmaatschap van „De Blauwkousen" kan men krijgen bij de heren J. Borst, Rijndijk 114, en H. Engel, Jacques Perk- plantsoen 10. KATWIJK - Teneinde de werk zaamheden in de eerste drie fa sen van het saneringsplan Kat wijk aan Zee mogelijk te ma ken, is een meerjaren krediet van 5.052.241,- nodig. Verwacht wordt, dat van dit be drag in de eerstkomende vijf tien maanden al een bedrag van 400.000 besteed zal worden. Daarvoor zullen financierings middelen van de gemeente wor den aangewezen. Voor de werken die de gemeente bedrijven in het kader van het saneringsplan uitvoert is boven dien nog nodig een crediet van 512.000 waarvan in de eerstko mende vijftien maanden 125.000 besteed zal worden. B. en W. van Katwijk verzoeken de raad, de gevraagde credieten te verlenen Zij geven de raad het advies, de benodigde credie ten voor het grondbedrijf en de gemeentebedrijven voor gas, water en elektriciteit te verle- ALPHEN AAN DEN RIJN De 20-jarige J. de H. uit Zzammerdam raakte rond de jaarwisseling met zijn auto in de Ziende, nadat hij voor een tegenligger had moeten uitwijken. Hij kon zich zelf sne! redden. TER AAR Prijswinnaar van de onlangs gehouden klaverjasvavond ten bate van de bejaardensociëteit te Langeraar zijn: 1. M. Ab- bink, 7757 pnt.; 2.Jos v.d. bink. 7757 pnt.; 2. Jos v. d. Zwaan 7562 pnt.; 3. A. Mar kwat 7531 pnt.; 4. Dik Slof 7378 pnt. en op de 5e plaats Wil Ouderkerk met 7289 pnt. TER AAR Vrijdag 5 ja nuari a.s. houdt de CBTB-af- deling Ter Aar haar jaarlijk se ledenvergadering in het Dorpshuis van Ter Aar, aan vang 7.45 uur. Op deze avortd zal drs. A. Stokkers functionaris van e Neder landse CBTB uit Noordwijk een lezing houden over de gevolgen van de grote EEG, ie in werking is getreden per 1 januari 1973. HAZERSWOUDE/KOUDE- KERK De Pluimvee- en Ko nijnenfokkersvereniging „Bos koop en omstreken" organiseert donderdag, vrijdag en zaterdag een unieke provinciale tentoon stelling in de beurshal „Flori da" te Boskoop. De officiële opening is donderdagavond om 19.30 uur. Er komen ongeveer 1500 dieren. Alle konijnenrassen van Vlaamse reuzen tot kleurdwer- gen kleurmuizen, cavia's en hamsters zijn vertegenwoordigd. Van de gevederde vrienden zijn er sierduiven, zeldzame hoen ders, eenden en ganzen. Ze hebben de prachtigste kleuren en namen. Om eens een paar eenden te noemen: hottentotta- lig, patagone, brilduiker, bai- kel en roodbekpijlstaart. Naast de keizer- en rossgans zijn ook de brand- en rotgans te zien. De laatste twee soorten worden door uitsterven bedreigd. Twee broedmachines met eieren en twee couveuses met uitko mende kuikentjes zullen even eens op de expositie te zien zijn. Een jonge rotgans, door P. Vertegaal Hazerswoudekunstmatig op de wereld geholpen: met uitsterven bedreigd. Reep chocolade voor kerstboom V.'T KENBURG Morgen zal er een centrale verbranding van kerstbomen worden gehouden op het terrein aan de Mar. Poststraat. De bomen kunnen die dag tussen 5 en 6 uur wor den ingeleverd. Vorige jaren werden er door de jeugd altijd veel kerstbomen individueel verbrand en dat levert altijd weer brandgevaar op. Daarom zal nu aan ieder kind, dat een boom komt inleveren een reep chocolade worden uitgereikt. Bij de verbranding zal toezicht wor den gehouden door de Vrijwilli ge Brandweer. paginj 65+Paspoort Leidse iii A! pi tien ALPHEN De Culturele Raad wil een 65-plus-paspoort invoe ren. Om de belangstelling van de bejaarden hiervoor te toetsen zullen dit jaar verschillende speciale middagen en avonden voor hen worden georganiseerd. Het eerste evenement is een to neelavond op 16 januari van de Alphense vereniging „Mobiel" in zaal „Nabij". De bejaarden hoeven slechts 2.50 gulden toe gang te betalen, dezelfde prijs als de CJ P-houders. De gewone entreekosten bedragen 4 gulden. Kaarten voor deze toneeluitvoe ring zijn verkrijgbaar bij het bureau van de Culturele Raad, Rijnkade 11 en op de avond van de voorstelling een kwartier voor aanvang aan de zaal. De avond begint om 20.15 uur. Saterdag 30 decombcr. Sterreu acht: Open Huls. OpenincstlJt den: van 11 tot 17 uur. un van 15 tot 23 uur. (tot 5 Januari). Van der Linden en echtgenote hebben gisteren een nieuw/aars receptie gehouden in het gemeen tehuis. Vele burgers maakten van de gelegenheid gebruik het bur gemeestersechtpaar 'n voorspoe dig nieuwjaar toe te wensen. Voor de kinderen was er op de zolder van het gemeentehuis een crèche ingericht, ivaar zij konden wach ten op hun ouders. Hogere contri butie bij Wit Gele Kruis HAZERSWOUDE Het bestuur van de Wit Gele Kruis-afdeling te Hazerswoude/Koudekerk aan den Rijn heeft besloten de con tributie per jaar met ingang van 1 januari 1973 van 20,- te verhogen naar 22,50. Intussen heeft de heer H. de Bree wegens verhuizing naar elders zijn functie van voorzitter neer gelegd en is de heer C. Scholtes thans waarnemend voorzitter. In de secreatarie-vacature, ont staan wegens bedanken van H. Hoppenbrouwer, heeft het Wit Gele Kruis voorzien door het aantrekken van mevrouw G. Winters-de Boer als waarne mend secretaresse. De heer H. Hoppenbrouwer blijft overigens van het bestuur deel uitmaken. Het penningmeesterschap berust nog altijd bij J. J. van Dijk. HAZERSWOUDE Het dagelijks bestuur van de parochie H. Mi- chaels/H. Bernardus te Hazers- woude/Rijndijk-Koudekerk aan den Rijn heeft in principe over eenstemming bereikt met de Stichting Midden-Rijnland be treffende de verkoop van het pand van de zusters Ursulinen (Rijndijk 53) in de Hazerswoud- se buurtschap de Groenendijk. De zusters Urselinen zijn met de heer F. de Boer tot overeenstem- meing gekomen aangaande huur van het pand Rijndijk 130, even eens in de buurtschap de Groe nendijk. Dank zij de medewer king van aannemer F. de Boer kunnen de zusters dit pand op 1 maart 1973 betrekken. De huur beslaat een periode van drie jaar; het ligt in de bedoeling, dat de zusters na deze drie jaar (dus in 1976) de Groenendijk ver laten en een pand betrekken in de nieuwbouwwijk Rhyneburch- oost. Midden-Rijnland, een stichting voor maatschappelijke dienstver lening en gezinsverzorging voor de gemeenten Hazerswoude, Koudekerk aan den Rijn, Lei derdorp en Zoeterwoude, gaat per 1 januari e.k. met de Stich ting Maatschappelijke Dienstver lening te Alphen aan den Rijn een,fusie aan. Deze nieuwe stich ting wordt gehuisvest in het pand Rijndijk 53. dat, zoals in de aanhef gemeld, door de zus ters Ursulinen op 1 maart a.s. zal zijn verlaten. Het ligt in de bedoeling, dat de staf, de admi nistratie, de maatschappelijk werkers en de leiding van de gezinsverzorging er een onder dak zullen vinden. Michaelmeisjes eerste in volly- schoolstrijd HAZERSWOUDE In Hazers woude werd een „volijbal" (combinatie van volley- en lijn bal)-toernooi gehouden. He werd gewonnen door het meis jesfeam van de Michnelschool Pius X, Banneux, Johannes Post, Springplank en Rhynen burgh werden tweede tot en mp zesde. Bij de jongens zegevierde Banneux voor Johannes Post. Michael, Pius X, Rhynenburgch en Springplank. In het alge meen klassement eindigde de Michaelschool op de eerste plaats en legde beslag op de be ker, die de gemeente Hazers woude beschikbaar had gestel!. Een toernooi voor volleyballers van de MAVO's uit Hazerswo de, die niet in de selectie voo Waddinxveen zaten, werd r wonnen door de jongens van Pr. Chr. MAVO en door i meisjes van de R.K. MAVO Ook deze teams kregen een be ker van het gemeentebestuur. 5$ ciebabv. KANTOORINRICHTING BRANDKASTEN 'M KANTOORMEUBELEN DIREKTIEKAMERS jfj MAGAZIJNKASTEN f; KANTINEMEUBELEN Sj fci;4üj3B3* Amfi '66 houdt film-wedstrijd LISSE/HILLEGOM „Amfi '66". de fanclub voor de Bollen streek, gaat een filmwedstrijd houden. Filmamateurs kunnen er zich voor opgeven vóór 9 ja nuari, bij het secretariaat: de heer W. Kamerman, Emma- straat 43 te Lisse. De heer Ka merman is onder nummer 02521—13495 ook telefonisch be reikbaar. Er zijn mooie prijzen beschik baar. Familieleden en andere belangstellenden zijn bij het evenement hartelijk welkom. De filmcursus van „Amfi '66" be gint op 30 januari a.s. Bezoekuren ziekenhuizen Sassenheimse koren zingen kersttijd uit SASSENHEIM Als muzikale af sluiting van de Kersttijd worden zondagavond 7 januari in de Pancras-Kerk aan de Hoofd straat door alle koren van de parochie kerstliederen gezon gen, waarvoor een ieder wel kom is. De volgende koren zullen hieraan hun medewerking geven: het Jongerenkoor o.l.v. kapelaan R. Kuypers, het Jongens en Heren- koor „Pius X" o.l.v. de heer A. J. v.d. Zanden; het dameskoor „Canta et Labora" o.l.v. de heer v.d. Zanden en het Kath. Bejaardenkoor „Met blijdschap zingen". Aanvang 7 uur, met deze muzikale afsluiting wordt tegemoet geko men aan de wens van velen die de koren vaker buiten de nor male kerkdiensten willen horen. De organisatoren rekenen dan ook op een goede opkomst van de plaatsgenoten van alle gezindten. Aan het orgel mevr. v.d. Zalm-Langezaal. Midden-Rijnland gaat in pand van Ursulinen WASSENAAR De galerie-bi bliotheek aan de Luifelbaan te Wassenaar heeft het nieuwe jaar ingeluid met een tentoon- stelling van nieuwjaarsgrafiek i van 32 kunstenaars uit twaalf Europese landen. De tentoonge- j stelde graiische bladen zijn af komstig uit de verzameling van Herbert Blokland in Baarn. De tentoonstelling loopt van 1 ja nuari tot 4 februari. Ze toont hoe kunstenaars uit Oost-Euro pa met pen en inkt hun wensen overdragen zonder dat men hun i taal kent. Anderen gaan uit van een begrijpelijke tekst en illus- i treren die met behulp van een houtsnede of ets. Al die bood schappen, waarin hier de nieu we ontwikkeling naar de ruim tevaart is verbeeld en daar de hoop op een betere wereld door klinkt, vormen naar onderwerp een eenheid in artistieke ver- j scheidenheid. TAVY-Kickers lieten geen 2 klassen verschil zien TER AAR TAVV speelde op een bikkelhard bevroren veld een aardige wedstrijd tegen de Kickers '69 1, die eindigde in een verrassende 1-0 stand. Het twee klassen verschil was nauwelijks te merken. De Ter Aarders kregen wel meer kan sen, maar lieten deze vaak on benut voorbijgaan. Kickers-kee- per Guus van den Acker kon de slordige aanvallen gemakkelijk afslaan. De Kickers speelden agressieveh en verschenen verschillende malen nogal gevaarlijk voor het TAVV-doel. Na ce rust werden de aanvallen van de Kickers veelvuldiger, maar het doelpunt van deze wedstrijd kwam toch aan de andere kant, toen Ide- lenburg, ver opgedrongen, een hard schot loste, dat in de uiter ste hoek van het doel belandde. Van der Voort en Van Mourik kregen nog wel enkele kansen, maar de stand bleef ongewij zigd. Scheidsrechter Hofstra leidde deze plezierige wedstrijd

Leidse Courant | 1973 | | pagina 4