HENGELAARSBOND HAPT NAAR ADEM Zes arrestaties na terreur in Leiden RCL wint door betere inzet van Quick Boys stad en randgemeenten OOK Wat u moet weten 2 agenten gewond Wat u ook moet weten DINSDAG 2 JANUARI 1973 LEIDSE COURANT 1 LEIDEN Het „viswater" van de Leidse Hengelaarsbond is momenteel weer in heftige be roering. Na de gelijmde breuk in oktober brandde op de val reep van het jaar de strijd weer in volle hevigheid los en de veel bekritiseerde voorzitter Mark legde nu definitief „het loodje". Hoe kan dat nu allemaal, want we hebben het toch over vis sers. Mensen die naar onze voorstelling schuilgaan achter het mom van rustige en bedaar de wezens, die niets liever doen dan alleen of met z'n tweeën in stille overpeinzing aan de wa terkant te zitten. Aldaar geen woord teveel zeggen en wanneer zij dan toch spre ken alles kalm beredeneren. Hoe tegenstrijdig is echter de werkelijkheid. Althans wat het bestuur, toch ook fervente sportvissers, betreft. Wat ging er vooraf aan deze nieuwe uit barsting van onvree in het be stuur? Welnu, twee maanden geleden ontstond er een conflict toen op de algemene ledenver gadering aan het licht kwam dat er een fors kastekort was. Voorzitter Mark eiste een open bare behandeling en klaarheid in het troebele water; het be stuur wilde het onderling rege len. Toen daarna allerlei be schuldigingen over en weer wer den geuit, was de boot aan en de chaos compleet. Tenslotte werd alles nog geregeld en een commissie van goede diensten en toezicht benoemd. In die commissie zaten de heren Van Dam, Steenbergen, Dupauw en Werkman. Zij belegden, na beraad, wederom een ledenver gadering waaruit een nieuw, voorlopig bestuur tevoorschijn kwam. In dat bestuur zaten zo wel weer voorzitter Mark, als mede de secretarissen Zonne veld. Voskuil, Pompe'en enkele dezelfde bestuursleden als voor heen terwijl alleen de penning meester en sommige gewone be stuursleden waren vervangen. Maar alle ruzies leken bijgelegd en de bestuursperiode was slechts voor vier maanden, en weer ging het fout. Al in de eer ste vergadering op het Bondsbu- reau raakte voorzitter Mark met de overige leden in de clinch en verliet na een verhitte discussie de vergadering. Dat was dat, maar wat nu? Het be stuur bleek een zwijgplicht te zijn opgelegd en voor commen taar niet bereikbaar. Erg duidelijk leek hen de zaak ook niet voor ogen te staan, want of er nu een buitengewone ledenvergadering kwam óf dat men zonder Mark doorging tot april wist men ook niet. (ex)Voorzitter Mark wilde wel zijn visie geven omdat voor hem „alles zo klaar als een klontje was. Hij stopt ermee. Mark: „Met deze mensen (het oude be- Voorzitter Mark: „In het bestujur wordt te veel gerotzooid" stuur) kan ik niet samenwer ken. Toen ik, met een overvolle agenda, op de vergadering kwam bleek daar ook de com missie van goede diensten te zijn. Niets op tegen natuurlijk, tenslotte houden zij ook toezicht op de gang van zaken. Wat we! een grove fout was, was dat de heer Van Dam de vergadering, inplaats van, de voorzitter, open de en meteen met een brief op de proppen kwam over een ru zie die ik had gehad met de heer Veltman, een lid van de bond (deze ruzie ging over het aankopen van artikelen bij Theunissen). Ten eerste is deze ruzie allang bijgelegd en ten tweede en belangrijkste had dit niets te maken met de agenda of met zaken van Bondsbelang. Dit was puur een persoonlijke aangelegenheid. Enfin, op gege ven moment was het meer een tribunaal met mij als hoofdver dachte dan een officiële verga dering. Nou en dat nam ik niet. Ik bestreed de gang van zaken en ging naar huis. Ik ben het zat al dat geklets". De heer Mark verklaarde nog dat hij dui delijk de indruk had dat men hem eruit wilde werken om re denen dat hij teveel wist van sommige mensen. Zijn voornaamste grieven: met het bestuur is niet samen te werken en er wordt teveel ge rotzooid doordat sommigen de persoonlijke belangen voorop stellen. Een jammerlijke zaak vond hij het dat de leden daar de dupe van worden en het ook niet langer nemen. „Gister al leen al heb ik zo'n vijftig tele foontje gehad van mensen die niet langer lid wensen te blij ven; een betreurenswaardig verloop. De hele hengelaarsbond komt op losse groeven te staan door deze praktijken en het on derlinge geharrewar. Met het vroeger idealisme is het nu wel gedaan, persoonlijke belangen spreken nu", aldus de teleurge stelde Mark. Over z'jn plannen kan hij nog niets vertellen: „Laat eerst al les maar bezinken, ze horen nog van mij". Of hij nog op zijn post terugkeert, weet hij ook nog niet: „Maar", zo verzeker de hij, „als 75% van de leden achter mij staat kom ik terug. Natuurlijk wel op voorwaarde dat er een ander bestuur komt". Afijn, de Hengelaars bond begint al aardig op een nieuw Peyton Place te lijken: Binnenkort hoort u de laatste verwikkelingen. Vernieling en diefstal in school en kerk ALPHEN AAN DEN RIJN Rond de jaarwisseling is in ver schillende gebouwen ingebroken. De J. W. Hoorneborg-school aan de Anna van Burenlaan kreeg bezoek van een aantal vanda len, die een grote ravage aan richtten. Men was binnengeko men door een ruit in te slaan. Uit de parochiekerk van St. Pe trus en Paulus in Aarlander- veen werden koperen kande laars van het altaar gestolen. Huize Pius in lichter laaie LISSE In de nacht van oud op nieuw is een deel van het pas ontruimde huize Pius in Lisse uitgebrand. Toen alles omstreeks vier uur rustig leek, werd de brandweer gealarmeerd door de Rijkspolitie dat het huis aan de zijde van de Bondstraat in lich ter laaie stond. Eerder op de avond was er achter het leegstaande bejaardenhuis een houten schuur in brand ge stoken. Op een terrein achter de ABN aan het Vierkant werd een container met afbraakhout in de fik gestoken, terwijl de telefoon cel op het Vierkant nagenoeg met de grond gelijk gemaakt werd. Uit een smederij op de hoek van de Heereweg en de Kanaal straat werd een werkbank naar buiten gesleept om in een vreugdevuur te verassen. LEIDERDORP De voetbalver eniging RCL sloot het jaar goed af door de oefenwedstrijd tegen de eerste klasser Quick Boys uit Katwijk te verslaan met 2—1. De wedstrijd, die in Katwijk ge speeld werd, heeft veel publiek getrokkem RCL heeft deze wed strijd goed benut. Technisch de den ze niet onder voor Quick Boys. Na 20 minuten scoorde Henny Ro denburg, nadat RCL steeds in de aanval was geweest, het ste doelpunt. De inzet van RCL was veel beter dan die van Quick Boys. Het leek wel of men dacht, dat men de 3de klasser even zou kunnen pak ken. Wat ze dan ook tegen is gevallen. Na 30 minuten kwam er een schitterende aanval, de bal werd voorgezet door Tony Ederveen en Leo Holl kopte in, maar helaas werd dit doelpunt afgekeurd door de scheidsrech ter wegens buitenspel. Na de rust kwam Quick Boys weer fel opzetten. Het resultaat hiervan was dan ook, dat Floor van Duin de stand voor Quick Boys gelijkmaakte. RCL liet het er niet bij zitten en ging weer fel in de aanval. Na 17 mi nuten gaf Leo Holl een mooie pass naar Henny Rodenburg, die er 2—1 van maakte voor RCL. Na 25 minuten in de tweede helft liet Henny Rodenburg een grote kans voorbijgaan door de terugspringende bal uit het doel gebied hoog over te schieten. Verder werd er in de strijd be heerst gevoetbald, zowel door RCL als door Quick Boys. Tien minuten voor het eind werd bij RCL Dick Bijl vervangen door Wijnands die tevens zowat nog 3—0 scoorde, maar zijn harde schot op het doel werd keurig ge stopt door keeper Duivenvoorde van Quick Boys. De opstelling van Quick Boys was: doel Duivenvoorde, achter A. de Jong, A. Haasnoot, E. de Hollander, A. C. Remmerswaal en Sistytan, voor Floor van Duin, M. J. Mulder, J. van de Plas, P. Haasnoot en R. Ver heul. Opstelling RCL; doel A. Brand achter A. Braat en M. de Wit. G. Broerse J. de Lang en G. Teske, voor H. Rodenburg, B. Ederveen, Dick van de Bijl, Leo Holl en Tony Ederveen, scheidsrechter B. van de Engel. Sportwereld Oudenaarde De Nederlandse Connie Kininckx heeft de inter nationale Cross Country voor da mes in Oudenaarde gewonnen. (lij liep de 3 km in 10.34. Tweede werd de Nederlandse atlete Til ly van der Made in 10.40. SENK Het Joegoslavische team Git tBanat Zrenjanin heeft het internationale volleybaltoer nooi vana Genk gewonnen. Cor- bulo werd tweede. LMSTERDAM - Deltalloyd/AMVJ heeft in Amsterdam de compe titiewedstrijd in de eredivisie Volleybal a(heren) tegen NDI/ VALÜAS gewonnen met 30. Ie setstanden waren 15—8 15—7 15—8. LEIMUIDEN De vierde Drechtloop wordt zondag 7 januari georganiseerd door de sportverhoging De Kic kers '69. Kinderen tot 15 jaar lopen ca 4 km en heren veteranen 7,5 km. De start bij het veld van Kickers. In de kantine kan men zich om kleden. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 (jeugd 1,25) en daarvoor krijgt men in ie der geval een herinnerings vaantje terug. LISSE Het comité „Va kantievreugd" organiseert een kerstboomverbranding op zaterdag 6 januari, op het parkeerterrein van Keuken hof aan de stationsweg. Voor iedere boom, die wordt gedragen, krijgt de ,,ir der" een lot. Men kan zijn afgedane kerstbomen op vier plaatsen in Lisse kwijt. LEIDSCHENDAM Op de agenda van de vergadering van de gemeenteraad van maandag 8 januari staat be halve voorzieningen aan scholen die van de storm schade hebben geleden het vaststellen van de exploita tievergoeding voor de LOM- school „De Vliethorst", het garanderen van een geldle ning voor de Stichting „Prin senhof", het aangaan van een geldlening en vaststel ling van de tarieven voor de tennisbanen in Park „Rozen- LEIDSCHENDAM B. en W. hebben de raad meege deeld dat zij de tarieven voor het binnenbad van het sportcomplex „De Fluit" hebben goedgekeurd, de goedkeuring voor de tarieven voor het buitenbad hebben zij „ter nadere overweging" aangehouden. De besluiten van de commissie van be heer voor het gemeentelijk sportcomplex over de wijzi ging van de tarieven voor binnen- en buitenbad staan evenwel als ingekomen stuk ken op de agenda van de ge meenteraad van a.s. maan- ZOETERWOUDE - De oliebollenactie welke de Her vormde jeugdraad zaterdag organiseerde is opnieuw een succes geworden Maar liefst 12.000 stuks van deze vettige lekkernij werden er ver kocht. ZOETERWOUDE - Het op treden van Jules de Corte dat van uitstekend gehalte was trok zaterdagavond in 't Don Boscohuis slechts een veertigtal belangstellenden. Padvinders spaarden voor geleidehond LEIDERDORP De Leiderdorp- se padvindersgroep, de Vadeo- sfam, heeft het geld vooi blinde-geleidehond bij elkaar ge spaard. De stam organiseerde daarvoor een groot feest en enkele kleine re activiteiten waardoor de be nodigde 500 gulden snel verkre gen werd. Dit geld zal nu het geleidehondenfonds gaan. De schenker zelf, in dit geval de Vadeo-stam kan dan zelf een hor.d uitzoeken voor een mindervermogende blinde. Ter overname: Duitse herder LEIDEN Een onverlaat heeft donderdag in Leiden zijn Duitse herdershond op nogal uitdrukke lijke wijze ter overname aange boden. Hij had het dier name lijk aan een paal in de Hooi- straat vastgebonden en was ei vervolgens vandoor gegaan. Personeel van de Leidse Duin water Maatschappij merkte de hond in de loop van de morgen op nadat het dier enige malen zeer klagelijk aan het janken was geslagen. De politie be vrijdde de herder, waarna een personeelslid van de LDM zich over het beest ontfermde. LEIDEN Barrières van hevig brandende kerstbomen, sissend vuurwerk en zwaaiende wapenstokken beheersten in de nacht van oud op nieuw het straatbeeld in Leiden- noord. Gewoontegetrouw was het weer volledig mis in deze buurt, die er een min of meer vreemde en hardhan- die manier van 'jaarwisselen op na 'houdt. Drie vernielde politiewagens, zes arrestaties en twee gewonde politie agenten waren het trieste resultaat. Tegen middernacht begonnen de rellen in de Marnixstraat. De eerste donderslagen en zeven klappers verdwenen in brieven bussen, open ramen en auto's. In de naburige straten werden grote bergen kerstbomen in de fik gestoken, waardoor zelfs hier en daar serieus gevaar be stond dat aangrenzende huizen vlam zouden vatten. Toen de te lefooncel op de hoek van de Marnixstraat en de Willem de Zwijgerlaan volledig werd ver nield bleef de reeds gewaar schuwde politie niet langer toe zien. Aanvankelijk werden slechts waarschuwingen via de luidsprekerwagens de donkere nacht in gestuurd. O Even werd het Iets rustiger maar toch was de massa van onge veer 250 „alternatieve nieuw- jaarvierders" niet meer te hou den. Schuttingen werden omge trapt, struikgewas uit de tuinen LEIDEN Voor de schaatsliefhebbers is het wee heid de ijzers onder te binden en zich op het f de Uhlenbackkade en uit Ter Aar laten zien. geslaagd oud en nieuw geworden. In de regio Leiden was er overal de mogelijk- e ijs te begeven, tot groot genoegen van jong en oud zoals deze twee foto's van en plantsoenen gerukt, fietsen en auto's beschadigd. De politie rukte uit. Veertien behelmde en met de wapenstok uitgeruste agenten stormden op de menig te in, die als bij donderslag te rugdeinsde. Slechts enkelen durfden het tot een directe con frontatie van de politie laten aankomen. Wel werden van gro te afstand zware bakstenen en stukken ijzer naar de agenten gegooid. Een steen raakte de rug van een politieman. Een collega van hem werd later aan de hand gewond. Ook de auto's van de politie werden bescha digd; een ervan zelfs zeer zwaar. Zes personen werden tenslotte naar het bureau mee gevoerd. Tegen hen werd pro cesverbaal opgemaakt waarna ze ln de loop van de nacht weer mochten vertrekken. Uit ervaring van de laatste jaren had de Leidse politie reeds re kening gehouden met rellen in de nieuwjaarsnacht. Daarom was een speciale ploeg gereed gehouden om zonodig uit te ruk ken. Ook de PTT had voorzorgs maatregelen getroffen door het telefoontoestel van te voren uit de cel te halen, waardoor een zekere schadepost werd voorko men. Tegen twee uur van de eerste nacht in het nieuwe jaar was de rust weergekeerd in noord. Ook in Alphen heeft men ervoor gezorgd dat de jaarwisseling niet ongemerkt voorbij ging. Brandende rotjes ontwrichtten vier brievenbussen: in de Grij- pensteinstraat, Van Manderloo- straat, Prinses Marijkestraat en Sumatrastraat. De post dwarrel de over de straat. Omwonenden hebben zich over de stukken ontfermd en naar de politie ge bracht. Deze zorgde ervoor dat ze weer bij de PTT kwamen, die ze vanmorgen bij de desbe treffende adressen terugbezorg de. Ook de directie van het Alphense ziekenhuis „Rijnoord" heeft van vandalisme aangifte gedaan. In Leidschendam heeft de politie tegen drie jongens van 17 en 18 jaar procesverbaal opgemaakt wegens het ingooien van ruiten bij de Amrobank en een meu belzaak op het Damplein. Ver der zijn er talrijke vuurtjes ge stookt in asemmers, werd een brievenbus van het postkantoor aan de Damlann afgehaald en zijn de afsluithekken op het kruispunt Amstclweg/Noordsin- gel in brand gestoken. Rectificatie De H. Eucharistieviering van wijlen de Heer A. M. Vervoorn zal woensdag 3 januari a.s. plaats vinden om 10 uur in de Meerburgkerk aan de Hoge Rijndijk 88 te Zoeterwoudc waarna de begrafenis zal plaats vinden op de begraafplaats al daar. ALPHEN AAN DEN RIJN Mobiel, de oudste toneel vereniging van Alphen speelt 16 januari in Nabij „Uitste- j kend Mylord", een blijspel van Douglas Home. Bejaar den en CJP-ers hebben re ductie. Aanvang 20.15 uur. ALPHEN a/d RIJN De commandant van de Alphen se brandweer, de heer A. J. Th. M. Korver, neemt op za terdag 13 januari afscheid van het corps. Bij die gele genheid zal de heer Th. J. Hannaart als zijn opvolger geïnstalleerd worden. De commando overdracht vindt plaats in de brandweerkazer ne aan de Havenstraat, morgens om half elf. HAZERSWOUDE Het jeugdcircus Capriole wil 1973 een eigen clubhuis Rhynenburch in gebruik ne men. Vierduizend gulden heeft men daarvoor nodig en tot nu toe is pas 800 gestort op rekening 382692 va Amro Bank. HAZERSWOUDE De voetbalvereniging St. Bernar- dus organiseert vrijdag 5 ja nuari om 20.00 uur een I verjasavond in de kantine, LEIDERDORP Het Haags Jeugdtoneel treedt morgenmiddag om 13.30 voor de jeugd op met het stuk „Dik Trom en zijn dorpsgenoten". Bij voldoende belangstelling wordt om 14.30 uur een voorstelling gegeven. Entreeprijs per kind 1.50. LEIDERDORP De c.. derwijscommissie vergadert op 4 januari om acht 's avonds in het gemeente huis. De belangrijkste agen dapunten zijn: vaststelling van de tarieven voor de sportvelden voor de periode medio 1972 tot medio 1973 Discussie over een verorde ning die een tegemoetkoming in de kosten van het gods dienst- en vormingsonderwijs aan de basisscholen moet gaan regelen. LEIDERDORP Het judo toernooi voor teams vai Leiderdorpse basisscholen is een groot succes geworden. De eerste prijs werd behaald door de Koningin Juliana school, de tweede prijs door de Meyegaardschool de der de door de Springschans- school en de vierde door de Prins Willem Alexander- school. LEIDERDORP De jaar lijkse kerstboomverbranding wordt op 3 januari gehouden op het terreintje achter de Houtkampschool en het bu reau Gemeentebedrjven. Het terrein is bereikbaar vanaf de Laan van Ouderzorg. Op 3 januari kan iedereen duar 's middags na twee uur zijn kerstboom kwijt. De grote stapel bomen wordt 's avonds om zeven uur in brand ge stoken. LEIDSCHENDAM De ge meenteraad wordt voorge steld van de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten 580.000 gulden te lenen tegen 77/8% per jaar. De op brengst moet dienen voor de financiering van de aankoop van gronden in het bestem mingsplan-zuid. SASSENHEIM Jongeren, die zich voor de gemeentepo litiek intresseren kunnen op vrijdag, 5 januari met een aantal raadsleden praten over zaken die de gemeente Sassenheim betreffen. Het gesprek wordt gehouden in het sociëteitsgebouw „De Stormbal" aan de Vaartka de, 's avonds vanaf half ne gen. SASSENHEIM De Film keuring van de katholieke Jeugdraad zal weer zeven film-middagen geven voor de jeugd van 6 t/m 14 jaar. Deze tweede serie van het zevende seizoen begint op zondag 7 januar. Dc zes an dere middagen zijn op 21 jan., 4 en 1 febr. 11 en 25 maart en op april. Er wor den twee voorstellingen per middag gegeven in het ge bouw. - ZOETERWOUDE - De Landelijke rijvereniging Jeanne d'Arc heeft na het vertrek van de heer Harry v. d. Lans twee nieuwe se cretaressen gekregen. Voor de pony-afdeling is dat mej. Lia van Veen, Zwetkndc 30 en voor de paurden de heer C. v. Veen, Zujdbuurtseweg 60. Nu het rijseizoen is geëindigd zal er op zaterdag theorieles worden gegeven. Volgend jaar hoopt men deel te nemen uan een ruiter kamp. Op de voorjaarsverga dering zullen daarover voor stellen worden gedaan. ZOETERWOUDE De EHBO-verenif'ng Sint Lidwi- na start medio januari weer met een nieuwe cursus welke gegeven zal worden ln het Wit-Gele kru'.igeboow aan de Korte M-aning. Cegadigden kunnen zich aanmelden op de adressen Welpoortseweg 93a, tel. 1382; Weipoortseweg 97, tel. 1453; Eloutstraat 19, tel. 1816.

Leidse Courant | 1973 | | pagina 3