LFC van onderste plaats af? TOPPERS IN VUF MEIHAL Winst op Levi's mooi geschenk voor Denham De Vroome naar ISSL Danaïden levert uitstekend werk Wilma Kooter en Peter Streng clubkampioenen sport— —M Voetbal Microkorfbal Basketbal PAGINA 6 DONDERDAG 21 DECEMBER 1972 LEIDEN Het komend week-end wordt in de voetbalcom petitie een bescheiden inhaalprogramma afgewerkt. Tweede kerstdag worden alle voetballers met rust gela ten. In de afdelingen is de winterstop inmiddels van kracht geworden. LEIDSE COURANT Inhalen is bittere noodzaak voor LFC, dat in 2A op de meeste clubs twee wedstrijden achter loopt en bovendien nog de be kerwedstrijd tegen CVV af te werken heeft. De thuiswedstrijd tegen DHL biedt bovendien de gelegenheid om van de laatste plaats te komen. Eenvoudig zal dat niet gaan, omdat DHL met wat geluk nog om de bovenste plaats kan, gaan meedoen, maar één punt zit er voor de moeilijk scorende Leidse ploeg toch wel in. In 4B krijgt Alphen de gele de thuiswedstrijd tegen Lekker- kerk. Zaterdag behoeven geen streekclubs in competitiever band aan te treden. Wel zullen Quick Boys en Ter Leede geïn teresseerd het resultaat van ®°ys"~ s^ravenzandse Twee NSV'ers in actie tegen SJZ. De Noordense ploeg poogt tegen Floreant zijn opmars voort te zetten. Reden waarom SJZ zich niet kan SV (IA) afwachten. veroorloven van Donk te verliezen. LISSE Lissenaar Dick de Vroome is toegetreden tot de offi cial-staf van de ISSL, de profleague van schaatsenrijders. Daarnaast wil hij blijven optreden als „grote regelaar" van de amateurkernploeg, een functie, die hij sinds jaren pro deo bekleedt. De Vroome wilde de toprijders, met wie hij al die jaren is op getrokken niet laten vallen. „Ik vind, dat ik deze jongens moet steunen, We hebben samen zo verschrikkelijk veel ple zier gehad de afgelopen jaren, dat ik niet ineens zomaar kon stoppen. Ik wilde hen helpen en daarom hoop ik dat de strijd om de World Cup juist voor die jongens een groot succes wordt. Want alleen daarmee is ook het publiek gediend". Evenals De Vroome is ook Adelbert Schouten, die enige tijd voorzitter was van de landelijke technische commissie van de KNSB, tot de ISSL toegetreden. Klaas Schenk, de vader van Ard, heeft zich als algemeen reserve aangemeld. De official staf telt nu twintig mensen. genheid zich wat van het strijd gewoel in de onderste regionen te verwijderen. Bij Graaf Wil lem II/VAC moeten de Alphena- ren tot de volle winst kunnen komen, al zullen ze met een ge lijk spel ook niet ontevreden zijn. In 4E staan drie wedstrij den op het programma, waaron der de onvervalste streekderby tussen NSV en Floreant. Inte ressant, omdat NSV in de lift zit. Interessant vooral, omdat de Noordense ploeg vorig sei zoen nog werd getraind door de huidige Floreant oefenmeester Jan Schalkwijk. Verliezen de af gelopen seizoen gedegradeerde Boskopers, dan behoren zij in één klap weer tot de degradatie kandidaten. Om iets dergelijks te voorkomen is het voor SJZ zaak van het Goudse Donk te winnen. Dat moet mogelijk zijn. En dat geldt zeker voor Esto in l Standen korfbal Hoofdkl. A Luto 4—8 Zuiden 48 Eibernest 47 Danaïden 46 Swift 4—2 W. Kwiek 4—1 AKC 4—0 HKV 4-0 Overgangs klasse C Vic.Orient. 4—6 Pernix 4—6 Samos 46 ZKV 4—5 All. Weérb. 4—4 4—4 BEP 4—2 Gr. Geel 4—2 DEVD 4—1 Zuid West IA KNS 3—5 Sperwers 35 Regenboog 34 Zuiderkw. 34 Rozenburg 44 Ons Eiland 42 Terheyden 4—0 Hoofdkl. B Westerkw. 4—8 Archipel 4—8 BI. Wit 4—8 DKOD 4—2 Rohda 4—2 Pams 4—2 Nic 4—2 K. Zaand. 40 Overg.klasse D Die Haghe 4—8 Algemene 47 KVS 4—4 Fortuna 44 Trekv. 44 Ready 4—2 Spangen 42 Ons Huis 4—1 Zuid West 2A OSCR Phoenix Gymnasias ten LEIDEN Zaterdag kan het Leidse korfbalpubliek in de 5 Meihal louter topwedstrijden aanschouwen. Op het program ma sfaan achtereenvolgens De AlgemeneDie Haghe, Vicus— Pernix en De Danaïden—Het Zuiden. Laatstgenoemde wedstrijd kan mogelijk de onaantrekkelijkste van het drietal worden, als Het Zuiden het opnieuw in zijn hoofd haalt met schandalige, 4—8 Zuid West 2C Zuid West 3C 3-6 Quick 4-6 Top 4—8 Achilles 4—5 Jodan B. 3-4 3—4 Fluks 3—4 N.Kerk 4—4 4—4 Kwiek 3—4 Albatros 4—3 3—2 VEO 3—3 Fiks 3—2 3—0 Merwic 4—2 Koag 3—2 4—0 ODI 3-0 Velocitas 3—1 bijna gangsterachtige praktijken De Danaïden van winst af te houden. De bikkelharde strijd wijze van de Rotterdammers dient als compensatie voor het geen de ploeg tegen teams als De Danaïden aan techniek te kort komt. De Leidenaars ko men zaterdag vermoedelijk weer in de sterkst mogelijke op stelling, die Het Zuiden afgelo pen dinsdag nog niet eens te genover zich kreeg. Wij voor spellen dan ook winst voor een ongetwijfeld geladen De Danaï den. Zaterdag 5 Meihal, 19.45 uur De DanaïdenHet Zuiden In de Overgangsklasse C staat de derby Vicus—Pernis op het pro gramma. Dat dit een tumultueu ze strijd gaat worden lijdt geen twijfel, want beide teams ken nen elkaar door en door. Pernix gaat als favoriet van start om- dat het de laatste weken een grotere vorm demonstreerde dan Vicus, dat na een sterk be gin enigszins is teruggevallen. Zaterdag 5 Meihal, 18.40 uur Vi cus Orientis—Pernix. De Algemene gaat proberen dit jaar nu eens door te drukken. De blauwwitten maken op het ogenblik een ijzersterke indruk en willen ongetwijfeld van het predikaat „eeuwige tweede" af. Zaterdag is het duel tegen ex- Hoofdklasser en huidige leider Die Haghe de wedstrijd van de waardheid. Zaterdag 5 Meihal 17.30 uur De Algemene—Die Haghe KNS krijgt Regenboog, dat nog ongeslagen is, op bezoek en dat is een mooie gelegenheid de kampioensaspiraties in cijfers uit te drukken. Zuiderkwartier moet het opnemen tegen Sper wers, dat best tot een punten verdeling in staat is. Fluks moet tegen Kwiek, dat een ge lijk aantal punten heeft, probe ren de weg naar de zege terug te vinden. Een moeilijke opga ve. Crescendo ontmoet Gymna siasten, waartegen de groenwit- ten in de huidige vorm goede kans op winst hebben. Fluks/ Noordwijk is kansloos tegen Phoenix. Weerdenburg (Esto) kopt, de Floreant-spelers March ant en Smit (rechts) komen te laat. Beide clubs moe ten zondag zien te voorkomen in degradatiemoeilijkheden te geraken. HAZERSWOUDE Wilma Koo ter is clubkampioene geworden van de junioren en aspiranten van de meisjesafdeling van de Hazerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti. Annemieke Smits werd tweede, Annelies Timmer mans derde en Ank de Boer vierde. Bettina Vriesekoop eiste de titel voor zich op bij de A-pupillen en daarbij moest Brigitte Koo ter haar laten voorgaan. Carla de Groot mag zich B-pupillen- kampioene noemen; Carla de Groot en Lida van de Werf moesten het tegen haar afleg gen. Peter Streng werd algemeen kam pioen bij de jongensjunioren, terwijl Jos Timmermans hier tweede werd. Leon van de Werf en Peter de Groot deelden de derde en vierde plaats. Opval lend was overigens, dat Leon van de Werf in de aspiranten categorie de algemeen kampioen Peter Streng achter zich liet en zich ook de sterkere toonde van Peter Groot, die in deze aspi- rantengroep naar „brons" greep. Peter de Groot toonde zich bij de A-pupillen de sterke re van Richard Stolwijk en Theo van de Ven. B-pupillen- titelhouder is Peter Verlaan, die Aloys de Frankrijker naar de tweede plaats verwees. Bij de welpen was het kampioenschap weggelegd voor Fred Timmer mans en werden Ton de Frank rijker en René van Wetten res pectievelijk tweede en derde. Bij de „min>i"-tafeltennissers overklaste Robert de Groot zijn familielid Jos de Groot. Indeling Wassenaar honkbal WASSENAAR Het eerste team van de honkbalvereniging Wasse naar is voor het komende seizoen ingedeeld in de landelijke eerste klas B met de volgende clubs: Celeritas (Den Haag). Euro Stars (Rotterdam), Giants Diemen (Diemen), HHC (Haarlem), Neptunus (Rotterdam), Quick (Amersfoort), UW (Utrecht). Wassenaar 2 is ingedeeld in res. 2B en HC Amsterdam 2, HCAW 3 (Bussum), RAP 2 (Amsterdam), Rooswijk 2 (Velzen), Schoten 2 (Haarlem), UW 2 (Utrecht), Volewijckers 2 (Amsterdam). Overigens zal Wassenaar het zonder Pot moeten doen, omdat hij overschrijving heeft aange vraagd naar Feyenoord. Daar staat de komst van Buytelaar (VUC) tegenover. LEIDEN De Danaïden heeft in sporthal De Enk het "Rotterdam se Het Zuiden de eerste neder laag opgediend. Daarmee lever de de Leidse ploeg knap werk af, vooral als men bedenkt, dat de scholieren met een min of meer „gehavend" team naar de havenstad vertrokken. Aanvan kelijk zou Wim Brugman zijn rentrée maken, maar ziekte vel de hem gisterochtend. Tot over maat van ramp bleek ook ver vanger Bos niet voorradig we gens een liesblessure, waardoor de vaak verguisde ex-HKV-er Frank de Bruin in de basisop stelling kwam te staan. Boven dien werd Trudy Nap vervan gen door Marian Nap, speelster van het 3e. Reden genoeg dus voor de Leide- naren om bepaald niet optimis tisch naar de Kuipstad te rei zen. De scholieren verschenen met een gewaagde beginopstel ling binnen de lijnen, want De Bruin, van huis uit geen sterke verdediger, stond met Filemon in de eerste defensie. Coach Ge rard Bos gokte echter goed want de Leidse ploeg nam bin nen een kwartier een gezien de omstandigheden verrassende 0 —3 voorsprong. Casper van Nier- op, Gerard Nap en de goed spelende Frank de Bruin be zorgden Het Zuiden de grootste schrik van de competitie. Theo Korporaal mocht in de eerste helft even laten zien, waarom zijn ploeg in de eerste 4 optre dens ongeslagen was gebleven, maar dat was maar even. Cap tain Gerard Nap, die niet te stoppen was, stichtte zoveel ver warring in de betonnen Rotter damse defensie, dat de voor sprong halverwege al tot 15 was opgelopen. Na de hervat ting probeerden de Rotterdam mers zich met harde hand een weg te banen door de puinho pen, dié De Danaïden hadden achtergelaten. Het was struikelen en opstaan geblazen. De Leidse blauw-witten werd het spelen op soms meer dan schandalige wij ze onmogelijk gemaakt door Het Zuiden, dat echter nauwe lijks een kans van de gelukkig ijzersterke Danaïden verdedi ging kreeg. 6 minuten voor tijd kwam de toen nog steeds kei hard spelende thuisclub wat na der, wat voor Erik Filemon het sein was ook nog even schut- terskwaliteiten te tonen. (26). Een formidabel half uur van De Danaïden was voldoende ge weest Het Zuiden duide'ijk te maken, dat het bc :n de st; r.cl had geleefd. ROZENBURG—ONS EILAND Ons Eiland heeft de trilogie niet kunnen volbrengen. Na 2 ach tereenvolgende knappe gelijke spelen maakte Rozenburg de roodbroeken duidelijk, dat zij gewaarschuwd waren. Ondanks het feit, dat de Rotterdammers beslist niet beter speelden, moest de Leidse ploeg na een goede le helft diep in de 2e pe riode afhaken, toen Rozenburg doorstoomde van 7—5 naar 10— 5. Het goede schot van de thuis club was hier debet aan. De eindcijfers werden, na een 5—4 ruststand, 11—6. Voor Ons Ei land, dat nogal wat strafworpen ongebruikt liet, scoorden Wim Nijenhuis (4x) en Han Deege naars (2x). Uitslagen: Overgangsklasse D: Ons Huis—KVS 11—6; Trekvo gels—Ready 7—7. LEIDEN De basketbalcompeti tie draait verder en is zo lang zamerhand in een eerste beslis sende fase aangekomen. Het Leidse Bona Stars staat voor een paar zware, maar ook inte ressante ontmoetingen: zater dag aanstaande Levi's uit en dan begin januari Fiat Stars en Lions thuis in de 5-Meihal. Voor de deur staat de wedstrijd in Haarlem tegen landskam pioen Levi's Flamingo's. Voor waar geen gemakkelijke opgave voor Bona Stars, om daar goed vandaan te komen. Het enorme rebound-geweld, dat Levi's in de personen van Henk Smith, Tyronne Marionneaux (ondanks andere berichten toch al een week in Haarlem), Harry Kip en Kees Akerboom, allen boven de 2 meter, kan ontwikkelen biedt Bona Stars weinig kansen onder het bord. Overigens is het niet helemaal zeker of Kees Akerboom mag spelen; afgelo pen zaterdag is hij tegen Haar lem Cardinals uit het veld ge stuurd en wacht hem wellicht een schorsing. Walter Ombre heeft in diezelfde wedstrijd een lelijke enkelblessure opgelopen en is enkele weken uitgescha keld. Levi's moet het dus heb ben van een kleine kern spelers en daar moet de kans liggen voor Bona Stars. Een tweede keer zullen de Leidenaren zich niet in de beginfase laten over donderen door een zonepress. En bovendien: een eventuele zege op de landskampioen zou een prachtig verjaardagsge- schepk zijn voor Bona's Ameri kaan Wayne Denhem, die dins dag j.l. jarig was. De aanvang in de Kennemersporthal is 20.15 uur. Buiten Levi's Bona Stars zijn er nog 2 belangrijke wed strijden: In Zandvoort zal het eveneens door blessures ge plaagde Lions het uiterst moei- Busschops beschikt ook over 2 Amerikanen: John Lesher (te vens trainer) en Dexter West- brook. De aanvang van dit top- basketbal-treffen is half 3 's middags. In de dames tweede divisie D hebben zowel Blitz als Bona Stars een uitwedstrijd: Blitz te gen Hoogvliet en Bona Stars te gen BC Utrecht. Beide moeten ook in staat zijn, de zege mee naar huis te nemen. Het juniorenteam van Bona Stars krijgt het stukken moeilijker dan afgelopen zaterdag. In Rot terdam zal Transol RZ zijn huid) duur verkopen. Voor de districts eerste klassa slechts één wedstrijd: in Voor schoten krijgt Blitz in de Vliet?' horst B.V.O. (het vroegere Al- phia) op bezoek en moet een ruime zege kunnen behalen. lijk krijgen tegen EBBC; in Rotterdam de „open" ontmoe ting tussen Transol/RZ en Fiat Stars. Op Tweede Kerstdag speelt Bona Stars een vriendschappelijke wedstrijd in de 5-meihal tgen de kampioen van België, Bus Fruit. Niet de eerste de beste tegenstander, maar Bona Stars heeft het aangedurfd het inter nationale contact meteen goed aan te pakken. Vorige week werd Bus Fruit in het Europa cuptoernooi voor landskampioe nen uitgeschakeld door Maccabi Tel Aviv na eerst Honved Boe dapest te hebben gewipt. De thuiszege van 7265 (de Belgen zijn in eigen hal nog nooit ver slagen;) was niet genoeg om de volgende ronde te bereiken. Ei genaar-manager coach Louis Vergulde Vos blijft uitlopen Ook nu hebben zich weer enkele wijzigingen voorgedaan in de afdeling „Veen- en Rijnstreek" van de KNBB. In klasse C-l blijft de Vergulde Vos 1 uitlopen mede door een 7-0-overwinning op Monopole. Jacobswoude 1 liep in klasse C- 2 één punt uit op de Schelp door een 5-4-overwinning en gaat met nog 6 wedstrijden voor de boeg op naar het kampioenschap. In C-3 is nog van alles mogelijk tot en met de 6de plaats. Tenslotte heeft Ons Genoegen 3 in de 4de klasse de leiding genomen met 2 overwinningen van 9-0 achter elkaar. De standen luiden thans: Klasse C-l: Vergulde Vos 1 8-43, De Sport 1 8-33. Vergulde Vos 2 7-27. Nieuwe Wetering 1 8-28. Roelofarendsveen 1 8-23. Mono pole 1 8-21. De Plas 1 7-16. Klasse C-2: Jacobswoude 1 8-56. De Kroon 1 8-40. De Schelp 1 9- 41. Vergulde Vos 3 8-36. RBV 1 9-34. Roelofarendsveen 2 8-33.1 Ons Genoegen 1 8-30, Haracolj 3-27. Klasse C-3: Jacobswoude 2 9-50. Nieuwe Wetering 2 9-48. De Schelp 2 8-45. De Sport 2 9-42. Roelofarendsveen 3 8-40. Mono- pole 2 8-39. Haraco 2 8-24. De Plas 2 9-19. Klasse C-4: Ons Genoegen 3 9-57. De Sport 3 9-50. Roelofarends veen I 9-47. Ons Genoegen 2 9- 45. Nieuwe Wetering 4 9-43. RBV 2 9-42. RBV 3 9-41. Recht huis 1 9-40. Jacobswoude 3 9-36. De Kroon 2 9-35. Nieuwe Wete ring 3 9-30. Nieuwe Wetering 5 9-20.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6