Keereweer weg, zelfvertrouwen Roodenburg weg LISSE TE MOEILIJK VOOR DOCOS a »wmm Opnieuw verlies LFC Lugdunum gered door Dubbeldeman Inspanning UVS nu wel beloond BLAUW ZWART: PECH Derde klas MAANDAG 18 DECEMBER 1972 L 2 Van Dijk (Foreholte) B. Bol leboom (RKAW) S. Bolleboom (RKAVV) Van de Lippe (WSB) Donath (Blauw Zwart) Zoet (Teylingen) Rossenberg (Altior) Hendrikse (UVS) Den Os (Roodenburg) Lumaindong (SJC) Van de Neut Bodegraven Van Steyn (Foreholte) Slingerland (SJZ) Van de Meer (Van Nispen) Zonderop (Rijpwetering) Witteman (UDO) Kieviets (Warmunda) Weerdenburg (Esto) LEIDEN Het debuterende DRL heeft in 1 B alleen de leiding ge nomen. Heel voorzichtig komt er iets meer tekening in de strijd. De stand: DRL 12 Xerxes 12 Gouda 12 UVS 12 Papendr. 12 Roodenburg 12 6 3 3 15 17—13 6 2 4 14 18—12 4 6 2 14 15—12 6 2 4 14 13—10 5 2 5 12 15—14 4 5 3 13 11—10 12 11—13 3 6 3 12 10—13 4 3 5 11 13—14 3 4 5 10 11—10 3 4 5 10 12—IC Herm- DVS 12 3 6 i' CW 12 I RVC 12 I Unitas 12 I De Mussch. 12 I Neptunus 12 2 3 7 7 10—19 Leiden „Het is levensgevaarlijk om op een veld als het onze te trainen" zei een verbitterde Mat- tie Keereweer, dre als toeschouwer had aange schouwd, hoe Roodenburg tegen Gouda met 02 de boot was ingegaan. Als toeschouwer, leunend op een stok. De aanvoerder-doelman verwacht voor de rest van het seizoen uitgeschakeld te lijn, een mening, die door trainer-verzorger Rl- nus Smits wordt gedeeld. En dat is allemaal het gevolg van een eenvoudige oefening donderdag avond op de training. Het oefenveld van Rooden burg telt vele en diepe kuilen. Bij het boksprin gen donderdag kwam Keereweer ongelukkig In zo'n kuil terecht en blesseerde zijn knie zo ern stig dat een operatie noodzakelijk Ujkt. De rol, die Keereweer als keeper, maar vooral als aanvoerder in het eerste van Roodenburg pleegt te spelen, is van grote, vaak doorslaggevende beteke nis. Het ontbreken van de 32-ja- rige routinier bleef tegen Gouda dan ook niet zonder nadelige ge volgen. Toch was dat zeker niet de schuld van zijn vervanger, de jeugdregionaal Peter van Kooperen. Weliswaar was hij niet in staat zoals Keereweer. tegenstanders al bij voorbaat te imponeren, technisch gezien deed hij zijn werk goed. Nee. wicht, LEIDEN Docos moet de hoop op een opmars voorlopig weer laten V gal varen. SC Lisse riep de Leidenaars een spoedig halt toe door een werd 1-2 "ge- Teylingen drukte ook ASC dieper in de zorgen: 3—1. In :ornei de streekderby tussen ONA en Bodegraven (3C) werd niet gescoord. 'oete' Docos—Lisse 1—2 (3A) f vai Het nieuwe spelsysteem van Lisse i voof heeft zijn eerste vruchten afge ith en worpen. Het switchen van mid denvelders en voorhoedespelers hh bezorgt de tegenstander grote I moeilijkheden. Lisse wist bij Docos met de rust dan ook een j comfortabele 20 voorsprong te bereiken. Reeds na een kwar tier spelen kon de Lisse-aan- hang juichen. Een goede pass be reikte de geheel vrijstaande j Wim Mooyekind die toen ge- makkelijk kon scoren. Lisse j bleef het beste van het spel hou- ies '"j den en kreeg na 30 min. loon 3 gf naar werken. Een keihard schot en 'K van Mooyekind werd door kee- i l i per Burghouwt weggestompt 3-4 voor de voeten van Theo Boot, 18-, 5 die toen voor 2—0 kon zorgen. Lei Na rust bleek Lisse niet genffeg eithe conditie te bezitten orn zijn spel- >>/2. 3 systeem te kunnen voortzetten, iy2; Docos kon hiervan profiteren en Phil zette alles op de aanval. De 3: 1-: voorhoede van DOCOS met Pe- i/2; ter Dubbeldeman op de plaats rdwiji van van Dinten in de spits wist zich echter niet veel kansen te scheppen. De belangrijkste wa penfeiten waren een schot op de IM*M lat van Bram Francken en een kopbal net naast van Koos Hoogeboom. Bij Docos moest Hans van Zijp zich laten vervangen door zijn jongere De blanco stand na de broer John. Vlak voor tijijd wist de Leidse ploeg de eer te red den. Keeper Zonneveld beoor deelde een vrije trap van Cees Vrisekoop verkeerd waardoor Jan van Polanen vrij kon in schieten. Al met al een verdien- j de overwinning voor Lisse. Teljlingen—ASC 3—1 (3A) ASC heeft zich voor honderd pro cent gegeven om een nederlaag bij Teijlingen te voorkomen, maar de Sassenheimse ploeg i. was technisch zoveel beter, dat de overwinning gen heerste vooral in de eerste helft en had al na twaalf minu ten succes. Na een prachtige voorzet van Jan Meijer liet Piet Hoogervorst doelman Herman Roedoe vissen. Fel spelend pro beerde ASC hierna de bakens te verzetten, maar het ging alle maal te onbesuisd om werkelijk gevaar te creëren. Schoten van o.a. Douwe Splinter waren wel hard, maar niet zuiver. Teijlin gen bleef doorgaan, kreeg di verse kansen, maar het duurde tot de 35ste minuut eer het weer succes had. Op een voorzet van Jos Eikens tastte Roedoe finaal mis en hoewel diverse Leidse verdedigers zich in de buurt van het doel ophielden vond Jan Meijer een gat: 2—0. Een gewij zigd ASC gaf de strijd ook na rust niet op, maar toen Toon Hoogervorst Teijlingen na tien minuten naar 3—0 kopte, was de zaak bekeken. Alleen Dennis v.d. Water wist voor ASC, na een pass van Hans Dreef de eer te redden. Ona—Bodegraven 0—0 (3C) minuten voetbal bij ONA—Bodegraven was geheel in verhouding met het vertoonde spel. Over het al- Lisse-verdediger Van Ewijk (3) zorgt voor opruiming, belaagd door tw 1 gemeen hadden de Gouwenaars een veldmeerderheid maar de zwakke voorhoede kon duidelijk geen vuist maken. Het spel van Bodegraven had wat meer in houd en was genuanceerder van opzet, maar ook de Bode- graafse voorhoede kon de kan sen niet benutten. ONA, dat de punten best kan gebruiken spreidde een goede inzet ten toon en was bijzonder actief, onvermij- Daarmee maakte het 't kwaliteits- Roodenburg ging kapot aan zijn eigen angst. Gebrek aan zelf vertrouwen kenmerkte het spel van de ploeg uit Leiden-noord. Een rustbrengende figuur ont brak. Gouda profiteerde er te recht van door twee doelpunten, die beide in de tweede helft werden gescoord, nadat de Gou wenaars overigens in de slotfa se van de eerste helft al enkele waarschuwingsschoten losgelaten. Daarvoor, na het af tastende begin, domineerde Roodenburg. Reinier Verkuylen flitste enkele malen knap langs zijn tegenstanders, Hans Han- naart liet Groenewoud een paar maal zijn hielen zien en Sam den Os forceerde enkele openin gen. Vooral als gevolg van on voldoende kwantiteit in de voor ste linie, verzuimde Roodenburg te scoren. De ommekeer kwam min of meer na een half uur. toen Aad de Groot geblesseerd uitviel. Tisseur ging op het mid denveld spelen en Maarten van Kooperen viel in als centraal verdediger. Deze omzettingen kwamen beide linies niet ten goede. Gouda nam meer en meer het initiatief over. maar omdat met name Gerrie Cle ment de fout maakte te veel het drukbevolkte centrum op te zoe ken, kon Roodenburg de nul In de eerste helft handhaven. In de tweede helft speelde Gouda het spel slimmer. Het hield Rooden burg in zijn greep, gaf het geen gelegenheid er uit te komen. Door de zwakke opbouw vanuit de achterste Unie kwamen de schaarse Leidse voorwaartsen nutteloos op een eiland te staan. En de Roodenburgdefen- sie van gistermiddag, wus er niet een, die zoals anders, op nul kon spelen. Na een kwartier ging het mis. Bob Westra kreeg bij de doellijn veel te veel en veel te lang de ruimte om de bal voor te zetten, waarna Noordermeer vallend inkopte. Gouda bleef aanvallen en Roo denburg paniekerig verdedigen. Na een half uur brak Clepient door. werd door Maarten van Kooperen pas binnen het straf schopgebied omver geduwd en viel erg graag waarna Jan van Veenendaal van de wit te stip af mocht raakschleten. hadden Intussen raakten de gemoederen langs de lijn verhit. Dat was niet de schuld van de spelers, ook al was de wedstrijd te hard. Opgewonden en treiterende dis cussies hadden een klap tot ge volg. En zoals bekend komt van de ene klap de andere. Er kwa men er vele en het duurde lang. eer iedereen weer bij zijn volle verstand was. In het veld ging het spel onverstoorbaar door. Maar ook daar werd de orde niet zonder moeite gehandhaafd. De overigens correct fluitende scheidsrechter Bakker uit Utrecht noteerde Ooyendljk we gens trappen naar een tegen stander. terwijl de bal niet In de buurt was en Gouwenaar Hans Brouwer was al voor rust opgeschreven, wegens aanmer kingen op de leiding. Gerrie Clement tenslotte werd het recht op deelnemen ontzegd, toen hij eerst een officiële waar schuwing had gekregen wegens wangedrag (scheidsrechter Bak ker: „Hij probeerde een penalty te forceren" en toen dat niet lukte zei hij tegen de keeper: „Pech gehad". Toen ik hem op geschreven had, maakte hij een opmerking in de trant van ..Met jou heb ik toch niets te maken" en ..Ik zal het wel aan de rap porteur vertellen". Zo iemand gaat er bij mij uit"). Maar ook met tien man kon Gouda tegen het uitgebluste Rood:nburg ge makkelijk overeind blijven. JOHN KROON delijk als verdiend was. Teijlin- verschil toch wel goed zodoende de beter geachte te genstander bij te houden. 1 Overigens was vooral de Goudse doelman goed op dreef, want op uitstekende wijze stopte hij schoten van Krijn Blonk en im van der Neut. Bodegraven nam in de tweede helft de veld- meerderheid van ONA over, i maar zag evenmin kans hiervan I te profiteren. Met 00 kon ie dereen vrede hebben. LEIDEN Het ene punt dat Lugdunum behaalde in de wedstrijd te gen RKAVV is voor 70% te danken aan keeper Dubbeldeman, voor 20% aan John Manuputty en voor (het overige aan «de inzet van de rest van de ploeg. Wat Dubbeldeman, vooral in de slotfase, alle maal uit zijn doel Weid was ongelooflijk. iZelfs Slem Bolleboom, bes te man van bet veld (op Dubbeldeman na) en tevens topscorer van RKAVV. zag geen kans de uitmuntende doelman te passeren. Deze eer was slechts toebedacht aan Frederikz, en aan die goal had de Lugdunum-keeper beslist geen schuld. LEIDEN Drie minuten voor het einde van de wedstrijd Pa pend recht—UVS promoveerde Jan Verver zich tot matchwin ner. Met een prachtige kopbal scoorde hij het winnende doel punt: 1-2. UVS speelde in Rotterdam niet zo veel beter als de afgelopen we ken, waarin het tot driemaal toe verloor. Het tikje veine, dat de Leidse eerste klasser de laatste tijd ontbrak, was er nu wel. Pa- pendrecht was in de eerste helft nJet minder De partijen wogen goed tegen elkaar op, maar het waren de Rotterdammers, die na twintig minuten succes had den. Amateur-international Van der Linden sloeg na een wat chaotische situatie voor het Leidse doel toe. Tien minuten later was de stand gelijk. Gilles Hendrikse ondernam een van zijn beproefde aolo's, zwenkie naar binnen en schoot raak. Na rust bestookte UVS met tomelo ze ijver het doel van Papen- drecht. De Rotterdamse ploeg was met haar uitvallen soms verrassend gevaarlijk, maar doelman Sloos stak in uitsteker- de vorm. Drie minuten voor tijd forceerde Hendrikae de corner, van waaruit Verver raakkopte. LEIDEN Wilhelmus heeft LFC ;en bijzonder matige wed strijd dieper in de degradatie- f zorgen gedrukt. In het laatste kwartier scoorde de Voorburgse ploeg het enige doelpunt van de wedstrijd. ilver* het de te b« de twaalfde minuut kroop Wil helmus door het oog van de naald, toen Van Seggelen alleen voor doelman Van Domburgh verscheen, die door goed uitlo pen een doelpunt voorkwam. In de tweede helft was het spel aanmerkelijk beter. Wilhelmus leek al spoedig te scoren, maar het schot van Botink raakte buiten bereik van keeper Bouw meester de paal. Wilhelmus bleef sterker, al kreeg het maar weinig goede kansen. In de 32ste minuut was het dan zover. Met een spectaculaire duik zette Giel Jansen een harde voorzet van Gabriël Winkels in een tref fer om: 1-0. RKAVV was wel verreweg ds beste ploeg: zowel op technisch en tactisch gebied als op het ge bied van inzet staken de Leid- schendammers mijlenver boven hun tegenstanders uit, een te genstander die als team een zwak en matig spelletje op de grasmat legde en het verkleum de publiek weinig hartverwar mends voorschotelde. Of het moest zijn wanneer Manuputty aan de bal was. Deze kleine dribbelaar deed soms bijzonder WASSENAAR In een spannend en boeiond duel rijn Blauw Zwart en TOGB niet van de brilstand afgekomen. Een wat ongelukkig gelijk spel voor de Wassenaarse ploeg, omdat zc wel twee maal het doel vond. haakt, maar bleef in het bezit van de bal en scoorde. De scheidsrechter paste de vooi- deelregel echter niet toe. zodat Blauw Zwart zich tevreden moest stellen met een vrije trap. In de achttiende' minuut van de tweede helft ging de op nieuw ingevallen Ren v.d. Ham langs vier tegenstanders en uit zijn voorzet scoorde Donath. Opnieuw werd het doelpunt niet toegekend, omdat de bal achter zou zijn geweest. Doordat beide verdedigingen in grootse vorm staken bleef het verder 0-0. TOGB, dat ditmaal met „slechts" zes Vermeulens uit kwam, mocht met du resultaat het meest tevreden zijn. HAZERSWOUDE - De ta feltennisvereniging Avanti organiseert op dinsdag 19 de cember, vanaf 20.00 uur, een kaartavond in het Michels- j huis te Hazerswoude-dorp. HA7'""' "WOUDE Vrijdag 22 i rber. vanaf 20.00 uur, organiseert de voetbal- vereniging St. ternardus te Hazerswoude-Rijndijk weer een klaverjasavond. Dit ge beuren staat, uiteraard, in het teken van Kerst. Plaats van handeling: de kantine. Kerstbout. konijnen en kip pen zijn de inzet van een klaver'asavond, vanaf 20.00 uur, op dezelfde datum in het Nederlands Hervormd Verenigingsgebouw te Ha- zerswoudedorp. handige dingen met de bal en was vaak alleen door middel van overtredingen af te stoppen. Wendbaar als hi'j is glipte hij dikwijls langs drie, vier man en strooide met bruikbare passes. Zijn medespelers lieten het ech ter na een kwartier duidelijk af weten en hoewel hij goede din gen bleef doen; tegen de over macht kon hij het alleen ook niet bolwerken. Toch werd er wel gewerkt brj Lugdunum, maar op het eerste kwartier voor en het eerste kwartier na rust na kon het spel bepaald niet imponeren. Dat van RKAW wel: het bewees een ploeg te zijn waarin technisch bekwame 9pelers soepel en ge makkelijk combineerden en switchten en daardoor leuk en aantrekkelijk voetbal speelden. Dat de Leidschendammers dan oök met slechts één punt genoe gen moesten nemen begreep praktisch niemand. Waarschijn lijk misten zij afmaker Ben Bolleboom want men sprong wel zeer gemakkelijk met de vele kansen om. Natuurlijk, Dubbeldeman verrichtt; won derlijke reddingen. maar RKAVV liet teveel uitstekende- kansen teloor gaan. Zo ver scheen Frederikz tot tweemaal toe alleen voor de keeper, hij faalde echter beide keren. Toch had hij bewezen het wel te kun nen want door Bolleboom in uit- Een duel aa nde zijlijn tussen Lugdunumer Pijnacher (links) en RKAVV'er Valk Foto Henk van Gijzen stekende positie gemanoeu vreerd schoot hij hard en laag. voor Dubbeldeman onbereik baar, in. 1—1 na 15 minuten. Ver daar vóór. om precies te zijn na veertig seconden, had Lugdunum onverwacht snel de leiding genomen toen al in de eerste de beste aanval Manu putty de bal beheerst in het net schoot na een voorzet van Schilt- huizen. Maar al snel nam RKAW. na van de eerste schrik bekomen tï Zijn, de scep ter ter hand en zwaaide daar de gehele verdere wedstrijd mee. Maar over het feit waarom het dan niet gewonnen had kon zelfs trainer Cremers (RKAW) niets zinnigs zeggen. „Ja, het was een duidelijke zaak: twee klassen beter, plenty ka neen en maar één punt. Die keeper was wel een enorm struikelblok en ook het veld was zeer zwaar, maar dat neemt niet weg dat we gewoon hadden moeten win nen". was zijn commentaar. En dat was waar, RKAW had in derdaad moeten winnen, maar ja die keeper was natuurlijk een enorm struikelblok AD VAN KAAM

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9