m Commissies worden niet „open gegooid" in Hazerswoude Meer geld voor bejaardenwerk Jubileum pastoor van Aarlanderveen Annemieke Streng beste van het Avanti-team streeknieuws C. van Stam in Haarlemmermeer geïnstallleerd Woubrugge hoeft belastingen niet te verhogen PAGINA 5 MAANDAG 18 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT HAZERSWOUDE Na welgeteld negen uur vergaderen heeft de raad van de gemeente Hazers woude in de nacht van vrijdag op zaterdag de diverse begrotin gen vastgesteld en die van de Sportstichting goedgekeurd. Be langrijke moot van de tweede vergadering vormde overigens de discussie over het ai dan niet openbaar zijn van de bijeen komsten van de commissies van advies en bijstand aan b. en w. Een door de VVD-tweemansfrac- tie ingediende motie, om alle commissievergaderingen (be houdens die van algemene za ken) „open" te gooien verkreeg slechts de steun van PvdA-er P. Oosterhoff. Wél gaat het college en de fracties, zich beraden, of het aanbeveling verdient be paalde zaken, die in de commis sies zijn behandeld, in de publi citeit te brengen. Volgens KVP-er J. Wesselingh moet de wens voor openbaar heid van de commissievergade ringen uit de burgerij komen. Overigens voelde hij méér voor hearings. Ten einde het bezoek aan de raadsvergaderingen te stimule ren zullen de minder interessant aandoende agendapunten voor taan naar het eind van de zittin gen worden verschoven en zul len de publieke tribuneplaatsen wat gerieflijker worden. De eerste openbare vergadering van de (functionele) commissie milieuhygiëne zal plaatsvinden op 9 januari aanstaande. Tot het opengooien van deze bijeenkom sten (in deze commissie hebben niet-raadsleden tevens zitting) werd tijdens de eerste begro tingszitting al besloten. Besloten tot de instelling van een commissie, die een studie gaat maken over het „schoolzwem men" (met name over de finan ciële consequenties, die dat met zich meebrengt.). Dit was de enige concessie, die Kosten van school zwemmen bestudeerd Hazerswoudes sportwethouder P. v.d. Werf wilde doen jegens de raadsleden, die de in de begro ting opgenomen post 67.000 plus 22.000 voor vervoerskosten) te hoog vinden. CHU-er E. van El- deren vindt schoolzwemmen in de winter gevaarlijk voor de ge zondheid („kinderen, die de dag erna ziek of verkouden zijn".) Ir. A. Kamphuis (ARP), wijzend op de bezorgdheid van het bijzondere onderwijs over de besteding van de financiën, vond twee lesuren gymnastiek (waarvarv één „nat") aan de hoge kant. Hij liet doorscheme ren ervoor te voelen het zwem men in schoolverband graag te zien gestaakt, zodra het kind (tweede of derde klas basis school) het zwemdiploma bezit. HAZERSWOUDE De Stichting vrijdag op zaterdag tijdens de Open Bejaardenwerk krijgt begrotingsbehandeling. 10.000 gulden subsidie. Dat Is De stichting wil in het voormalige KOUDEKERK Met het onthullen van het naambord „De Hondswyc" heeft de 83-jarige K. van Leeuwen het oudste lid van de gereformeerde kerk het nieuwe verenigingsgebouw aan de Dorpsstraat ge opend. Het verenigingsgebouw dat in een grote behoefte voorziet, bestaat uit één grote en twee kleinere zaaltjes. Het gebouw is hoofdzakelijk voor vergaderingen bestemd. 3000 gulden meer dan aanvanke lijk op de begroting was opge nomen. De Hazerswoudse raad besloot daartoe ln de nacht WW-woningen doen minimaal 224 huur HAZERSWOUDE - Nu de be schikking is afgekomen betref fende de bouw van 62 woning wetwoningen ln de Hazerswoud se wijk Zuid, zijn ook de huur prijzen vastgesteld. Wethouder P. A. Th. v.d. Werf noemde een bedrag van 224 als minimum- huur tijdens de begrotingsverga dering en van ƒ251 als maxi- mumhuur. De VVD-fractie, die destijds te genstemde om de woningbouw vereniging Volksbelang mede werking te verlenen bij de bouw van deze huizen, sputterde te gen bij monde van K. H. Dek ker. Zijns inziens kunnen deze bedragen niet waar gemaakt worden en bestaat er voor de minder draagkrachtigen geen kans, om in aanmerking te ko men. raadhuis iets nieuws opzetten, maar daarvoor is het nodig dat voor de peuterspeelzaal een an der plaatsje gezocht wordt in de wijk Zuid. Tijdens de begrotingsbehandeling (waarover elders op deze pagi na meer) werd medegedeeld, dat de Stichting Maatschappe lijk Werk en Cezinswerk. werk zaam in Hazerswoude, Leider dorp, Zoeterwoude en Koude kerk, gaat samenwerken met een soortgelijke stichting In Al phen. Het gebouw, dat men ge zamenlijk gaat stichten komt in Hazerswoude te staan. De nodi ge woorden werden ook gewijd aan het woonwagenkampje aan de Westzijdeweg te Hazerswou de Dorp. Het eertijds tijdelijk genoemde kamp, kan beter beti teld worden als langdurig, aldus AR-man ir. Kamphuis. Zeker heid, dat de wagens op korté termijn terecht ..unnen in een regionaal kamp bij Gouwsluls is er nog steeds niet. De jeugd blijkt de daken van de gymzaal en de kleuterschool Kwetternest als speelplaats te gebruiken. Als er meer speelge- legenheid komt in Rhynenburch gaat het wel over, hoopt KVP-er E. van de Laar. Anders moet er maar prikkeldraad op het dak, dacht wethouder v. d. Werf hardop. AARLANDERVEEN Pastoor Jac. van Duivenvoorde en de parochie van de H. Petrus en Paulus in Aarlanderveeen hebben zondag met elkaar het 12%-jarig jubileum van de pastoor gevierd. Het kerkgebouw, waarin pastoor Van Duivenvoorde 12V4 ïaar 8e" leden werd geïnstalleerd, was rector A. Vreeburg uit Leiden een vriend van de pastoor, die o.m. inging op het ambt van de priester. Het is een roeping en niet zomaar een baantje, zo was de kern van de preek van rec tor Vreeburg. Hij besloot met een felicitatie, ook aan het adres van de parochie en de ge- menschap. voor de Eucharistieviering Voordat de receptie begon werd prachtig versierd en was tot de laatste plaats bezet door paro chianen, familieleden van de ju bilerende pastoor, burgemeester en mevr. Galles en vertegen woordigers van verenigingen. De viering werd opgeluisterd door het zangkoor en een jeugd koor o.l.v. de heer Jac. Rozen straten en enkele instrumenta listen van de muziekvereniging DSS. De predikatie werd gehouden door op het schoolplein door DSS een serenade gebracht. Op de recep tie, welke druk werd bezocht, was o.m. ook ds. G. van Hoegee van de Ned. Herv. Gemeente en kwam ook een grote delegatie uit het naburige Ter Aar: bur gemeester mr. H. v.d. Poel, le den van het kerkbestuur van Aardam en Langeraar. Door de parochianen werden aan de ju bilaris vele cadeaus aangebo den. HAARLEMMERMEER In een bijzondere raadsvergadering is Cornelis van Stam zaterdag de ambtsketen omgehangen. De nieuwe burgemeester van Haar lemmermeer, die al meer dan 10 jaar wethouder was, werd vo rige maand op verrassende wij ze benoemd. Het komt zelden voor, dat iemand uit de eigen gemeente en ze ker niet in de grotere gemeen ten zoals Haarlemmermeer met 63.000 inwoners tot burge meester wordt benoemd. Boven- Zowel de „loco" als de nestor van dien is de heer Van Stam een de raad, de CPN-er Lanser wethouder- locoburgemeester G. J. H. Jomgelie, nadat het bur gemeestersechtpaar in een wa gen met vier paarden bespan nen van Nieuw Vennep naar Hoofddorp was gereden. In de vergadering ging loco-burge meester in op de carrière van de heer Van Stam tot heden en zijn verdiensten voor Haarlem mermeer. Verdiensten, die ook door de regering waren gehono reerd met de onderscheiding de Bronzen Leeuw. autodidact, een man, die letter lijk van de onderste trap op- 'klom, van polderjongen tot eer ste burger. De installatie geschiedde door Barbiers van de Ver. Vrouwelijke Hulpverlening, zei den, dat de voornaamste taak van het gemeentebestuur de wo ningbouw zal zijn met 4600 wo ningzoekenden. WOUBRUGGE Als de raad wone dienst een totaal bedrag morgenavond bijeenkomt voor van 2.360.410. De voornaamste de behandeling van de gemeen- posten uit deze begroting zijn tebegroting dienst 1973, zal uit onder meer: de voorgelegde cijfers onder- Sociale Voorzieningen: 378.000. meer blijken, dat de gewone Algemene beheer van de HAZERSWOUDE In het Michelshuis heeft de toneelvereniging Ontwikkeling en Vreugd" zaterdag een uitvoering gegeven van het blijspel „De avond van de zevende juli". Gezien de grote belangstelling geeft de vereniging a.s. zaterdag een reprise van de dolkomische avonturen op een zomerse avond. Evenals afgelopen zaterdag zal er dan weer een verloting gehouden worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de Agnesgroep. dienst sluitend is met een post onvoorzien van 48.517, terwijl een reserve voor eventuele ka pitaalsuitgaven is geraamd op 12797,5. Rekening houdend met verreke ningshoofdstukken ten bedrage van 1.663.040, beloopt de ge- K. v. d. Wereld kampioen van Noord-Holland NIEUWKOOP Het wielerkam pioenschap van Noord Holland gereden in het Vliegerbos in Amsterdam leverde voor Kees van de Wereld uit Nieuwkoop de overwinning op. Hij won de open koers en werd daarmee tevens kampioen bij de Nieuwelingen van Noord Hol- Kees van de Wereld is lid van de wielerclub U.W.T.C. in Uit hoorn, dat in Noord Holland ligt. Een fraaie prestatie van deze jeugdige Nieuwkoopse cou reur. Gerard Looijenstein uit Noordwijkerhout eindigde als tweede. De twee eersten hadden een voorsprong van bijna 1 mi nuut op Jan Feike uit Veendam, die derde werd. meente: 380.000. Openbare Werken: 367.500. Openbaai Basisonderwijs: 52.000. Bijzon der Basisonderwijs (Hoogma- de): 218.000. Van deze onder wijsuitgaven krijgt men van rijkswege terug een uitkering van 238.000. Kuituur, sport recreatie: 70.000. Uitkering uit het Gemeentefonds voor de so ciale voorzieningen: 191.000. Bijdrage van het Rijk uit het Gemeentefonds: 936.000. Het ligt niet in de bedoeling één van de bestaande gemeentelijke belastingen te verhogen, even min nieuwe belastingen in te voeren. Wat de kapitaalsdienst aangaat, deze vertoont een totaal aan in komsten van 9.392.560 en aan uitgaven 8.854.120, hetgeen in- 538.120. Het kostenbedrag per leerling van het openbaar onderwijs is ge raamd op 165,72 (vj 151,82). Het woningbedrijf toont een ba tig saldo van 6.266,45. Voorafgaande aan de begrotings behandeling worden nog enkele voorstellen behandeld. O.m. tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Vrouwgeestweg 14. Aarlanderveen krijgt nieuwe landijsbaan AARLANDERVEEN Achter de Christelijke Nationale School aan de Jac. van Damstraat zal hoogstwaarschijnlijk nog dit sei zoen een landijsbaan aangelegd worden. Dit werd zaterdag mee gedeeld tijdens de ledenverga dering van de Aarlanderveense IJsclub in zaal Vergeer. De IJsclub heeft over de nieuwe baan contacten gelegd met het Comité „Aarlanderveen", dat geheel achter de plannen van de club staat. Ambtenaren van Openbare Werken hebben mee gedeeld binnenkort de plannen te komen bekijken en de grond van de ijsbaan op te meten. Het terrien achter de school is eigen dom van de gemeente. Tijdens de vergadering werd voorts meegedeeld dat de club kas gevuld was met bijna 750 gulden. Op een vraag van een van de le den deelde het bestuur mee, dat er zeer binnenkort een onder zoek gedaan wordt naar de be langstelling voor twee-wekelijk se tochten per autobus naar de Jaap Edenbaan Indien zich hiervoor voldoende leden aan melden zal de eerste trip zijn op 12 januari. Ook in de voet- balkantine kan men zich opge- j ven. Hazerswoude In tegenstelling tot andere jaren heeft de Ha zerswoudse tafeltennisvereni ging Avanti zondag met haar vier deelnemers aan de eind strijden van de Halex-jeugd- achtkampen te Culemborg geen ereplaatsen weten te NMB/VDO verloor Avanti met 2—5. Dit betekende uitschake ling van het Hazerswoudse vier tal voor verdere deelneming aan het toernooi. Voor Theo Louwers was deze teamneder laag niet zo'n bittere pil, want hij versloeg Wim Schoonemeier. werven. Annemieke Streng deed Het tweede damesteam van Avan- het in feite nog het beste, door bij de meisjes-welpen vierde te worden. Theo Louwers en Peter de Groot werden elk zevende (respectievelijk bij de junioren en pupillen). Els Vreeburg, die ln het verleden meestal zeer goed voor de dag kwam op de Halex-achtkampen, werd nu bij ti verloor met 1—9 (een eer red dend punt van Bea van Wijk) van DHC. Avanti 3 zag Play Fair 1 met een 46 winst naar de Veenstreek vertrekken. Tine ke de Ruiter (2 keer winst), Joke Zonderop en Annelies Vreeburg (elk een zege) moes ten dit met lede ogen aanzien. de meisjes-junioren achtste, te- Bij de heren versloeg Avanti 3 ens laatste. Els Vreeburg en Theo Louwers hadden zaterdag overigens al de tafeltennlsaccu opgeladen, toen ze met Jan van Wetten en Lies- beth Smits Avanti vertegen woordigden op het toernooi voor (mixed) teams om de Trofeo Cabal'ero. dat Wibats in Den poule Gossir Haag sloeg van Sanocel Scylla (Els Vree burg en Liesbeth Smits scoor den de Hazerswoudse tegenpun- ten). In de wedstrijd tegen Dolfijn in eigen huis met 2— Ron Fase won drie keer, Jos de Boer en Piet Kerkvliet twee maal; ook het dubbel was voor Avanti. Avanti 4 vers'oeg plaatsgenoot Slagvaardig 3 met 7—3. J:>n Kuit blrek weer eer> ongenaakbaar, terwijl Gabri Timmermans en Hans Stolwijk Avanti 5 met 91 de baas (te gen punt Bertho van Beek). Avanti 6—Reflex 5 eindigde in 2-8. ALPllEN AAN DEN RIJN Oud-wethouder Ph. Rogaar heeft zater dagmorgen het nieuwe verenigingsgebouw van het NVV geopend. Hij deed dit door het onthullen van een plastiek, dat vervaardigd werd door Piet Oudshoorn en Fons Vink, dieden van het NVV. In zijn openingswoorden memoreerde voor: E. Verspoor dat het dertig jaar geduurd heeft voordat het NVV O cimg Alplien weer een eigen home55 had. Het stichtingsgehouw ..Kontakt" is gevestigd in het voormalige gewestelijk arbeidsbureau aan de Raadhuisstraat. Het zal ook openstaan als vergaderruimte voor NKV en CNV. Bijzondere scholen Wou brilde te klein WOUBRUGGE In verband met het steeds stijgende aantal leer lingen van de bijzondere scho len, zal binnen niet al te lange termijn moeten worden uitgeke ken naar een nieuw scholencom plex of naar een uitbreidings mogelijkheid voor de kleuter school. Dit werd meegedeeld tij dens de ledenvergadering var de Bijzondere Scholen ln de Christelijke Nationale. Uit het jaaroverzicht van school hoofd S. Couperus bleek, dat het leerlingental dit jaar gestegen was tot 149. De eerste klas werd speelleerklas en een vijfde noodlokaal werd in gebruik ge nomen. Bij dit lokaal moet zc meende de vergadering zo spoedig mogelijk een zebrapad over de Boddens Hosangweg worden aangelegd. In het bestuur werden de heren W. van der Vaart, P. .3 de Wit te en K. Zar.dstra herkozen. In de vacature van J. C. Kok werd voorzien door de heer J. Ver horst. Voor de begroting 1073 js een ba tig saldo van 2250 gulden ge raamd. AARLANDERVEEN - De KPJ afdeling Aarlanderveen organiseert vanavond een groot kluverjastoemooi in het ..Oude Rechthuis". Het toernooi is bestemd voor KPJ leden en hun ouders en leden van de LTB en LTV. Aanvang 20.00 uur en in schrijfgeld 2,50. Feestelijke kersttentoon stelling De Blauwband SASSENHEIM Postduivenver eniging „De Blauwband" heeft het afgelopen weekend, de tradi tionele kersttentoonstelling ge houden ln het nieuwe clubhuls. De tentoonstelling had een fees telijk tintje aangezien de vereni ging onlangs haar 25-jarig be staan vierde. Er waren 27 inzendingen van 273 duiven. De keuring werd ver richt door de heren Ter Haar en Passchier. Uitslag: ere-prijzen 1. P. Krom, 2M Gebroeders Kruik, 3. H. Kerm, 4. H. Wol vers, mooiste duif en eveneens mooiste oude doffer: P. Krom. mooiste oude duivin: W. vun Harskamp, mooiste jonge dof fer: J. de Borst, mooiste jonge duivin: H. Krom; zichtkeuring viertallen: 1. Gebroeders Kruik, 2. A. de Gooy, 3. M. van Dorp, 4. B. v.d. Kraan. (ADVERTENTIE) Bij opheffing: O was ..Kerstman''' LEIDEN - Tl|den, de opheffing,- vergadering van de personeels- vereniging „Ontwikkeling en I Ontspanning" (O en O) van de Leidse Rotogravure werden door loting twee biljarten met vij keu's, een bingospel, een vijf keu's, een bingospel, een piano, sjoelbak, kaartklst, kerst artikelen, negen schaakspelen en divers glaswerk gegeven aan verschillende bejaardente huizen te Lelden. Het batig kassaldo van ongeveer 750 gulden gaat naar het Leger de Hells. Van de installatie is de stereo-bandrecorder toegewe zen aan een blinde inwoner van Leiden. Een draaitafel met ver sterker en boxen is toever trouwd aan de Leidse Jeugd Ac tie, die zal zorgen dat de spul len op een goede plek komen. Al eerder werden twee tennista- fels en een stootkogel gegeven aan Leythenrode in Leiderdorp. Regelmatig contact tussen gemeente en universiteit LEIDEN Het college van B. en W. en het college van bestuur j van de Lridse universiteit zullen tenminste vier maal per jaar een contactbijeenkomst houden, waaraan deelnemen de burge meester en dc voorzitter van het universiteitsbestuur en afhankelijk van het tc bespre- ken onderwerp wethouders en bestuursleden. Dc vergader.ngen lullen een in formatief karakter hebben. Er worden zaken aan de orde ge steld die van wederzijds be:ang worden geacht. In de contactbij eenkomsten worden geen beslis singen genomen. CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER 4 CITROENBRANDEWIJN puur natuur Tot eind december 1972 DE KUVPER PRIJSVRAAG II. 25.000.- AAN PRIJZEN ALLE DE K U YPER-A R TIK El. EN zijn voorzien van een zegeltje. Uw slijter i ontrekt U gruag zonder enige verplichting de kamkaarl(en) die U nodig hebt. Noem duidelijk het merk DE KUVPER wanneer u drank bestelt

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5