Met ruime zege tegen Luik bewees HIJS groeiende vorm Opmars Vultink vervulde Jean Bessems met vrees ARD SCHENK WEER SNEL KNAPPE ZEGE VAN WIEKAMP Zwembond selecteerde ploeg niet zorgvuldig Weer gratis reizen twee 65+januaridagen nu ook voor dames 60+ ZATERDAG 16 DECEMBER 1972 191— LEIDSE COURANT PAGINA 9 DEN HAAG De met 2500 toe schouwers gevulde „De Uithof" heeft gisteravond kunnen beleven hoe ijshockey gespeeld kan wor den. In de derde en laatste perio de heeft HIJS Veronica 538 tegan een voltallig Luik een demonstra tie gegeven van subliem ijshoc key dat tenslotte met een over winning van 7—1 kon worden af gesloten. Zelfs een oude en erva ren man in de ijshockey sport, Frans Henrichs moest na afloop van drie perioden voortreffelijk ijshockey erkennen: „Dit was werkelijk fantastisch". HIJS Veronica 538 heeft inderdaad de van voortreffelijkheid benaderd. Luik in wezen bestaande uit prak tisch geheel Canadezen werd van de baan gespeeld, hoewel elk team in Ne derland met dit Belgisch team de groot ste moeite zal hebben. jCoach Premysl Hainy van HIJS Veronica was zeer tevreden met de overwin ning. „Maar", zei hij, „we kunnen nog beter. Niettemin kan ik zeggen dat ik r fifty-fifty tevreden ben". Hainy was misschien niet helemaal tevre den, maar aangenomen mag worden, het publiek er waren weinig lege plekken op „De Uithof" wel. En hoe wel het uiterst moeilijk zal zijn een uit blinker, in deze door HIJS Veronica 538 goed gespeelde wedstrijd, te noemen, mag wederom gesteld worden dat Henri Hunting, de kleine man met rugnum mer 17, de show heeft gestolen, ondanks het feit dat hij maar een keer een doel punt maakte. En wat voor een. Het be tekende de inleiding tot de zege van HIJS Veronica. Weliswaar was het doel punt van .Hunting de gelijkmaker (1— 1), Luik ervoer dat de kleine man een niet te stuiten fenomeen vormde waar bij Tustead (lx) en Hagendoorn (2x) als afmakers fungeerden. Het enige doelpunt dat Luik maakte (na negen minuten) werd gescoord tegen de derde lijn. Reden voor coach Hainy om die lijn tot aan de derde periode te la ten zitten. Ondanks het feit dat Wielhee- sen, Dietz en Schaffer er goed tegenaan gingen. Echter zij kwamen tegen de Ca nadese Luikenaren fysiek tekort. De ingreep van Hainy bleek een gouden zet. HIJS Veronica 538 hoewel in de eerste periode wat stroef ging steeds beter draaien en had in John Dave Fi scher een doelman van formaat. Van de 33 op hem geloste schoten moest hij er slechts één doorlaten dat was na 9 minuten spelen toen Bergeron zeer fraai en beheerst voor 0—1 zorgde. Dat was het enige gat dat Luik in de Haagse defensie kon vinden. Want de Haagse defensie liet zich daarna met de voortreffelijke Fischer aan het hoofd niet meer verschalken. Ben Roomer en Leo Koopmans vormden een paar apart evenals Wil Ooms en Rob Verboom, van wie vooral de laat ste opviel door zijn enorm toegenomen durf en anticipatie. Hij was het vooral zonder overigens de andere verdedi gers van HIJS Veronica tekort te willen doen —die op een gegeven moment een tweede doelpunt van Luik voorkwam. Fischer moest ver zijn doel uit om de doorgebroken Paulus af te stoppen. Een pass naar Lamontagne zou zonder meer een doelpunt hebben betekend als niet Rob Verboom bijtijds zijn stick in de baan van het schot had gehouden. Maar het noemen van Rob Verboom, Koopmans, Ooms en Roomer staat ge lijk aan het noemen van heel HIJs Ve- ronisa 538. Wat dit team gisteravond heeft laten zien vooral in de derde periode was ijshockey van het beste soort. Combinaties waar een liefhebber alleen maar van kan dromen, werden door Hunting, Tunstead en Hagendoorn op het ijs getoverd. En als zij er niet waren, dan waren het wel De Graauw, Darcy en Arie Moor, die de Luikse de fensie voor schier onoplosbare proble men stelden. Vooral in de laatste periode was Luik nergens. De drie doelpunten die toen werden gemaakt waren stuk voor stuk schoonheden. Een product van intensie ve trainingen die coach Hainy voor houdt, een produkt ook van de met vol ledige overgave spelende ploeg van HIJS Veronica. Het is voor Luik zeker geen schande ge weest dat het met 7—1 moest verliezen. Het verdient zelfs een uitgebreid com pliment dat het HIJS Veronica zo heeft laten spelen. Maar dat is per traditie zo. Een wedstrijd die HIJS tegen Luik speelt staat altijd garant voor een goe de wedstrijd. Maar dat het zo subliem zou zijn als gisteravond, was zelfs voor de Belgische scheidsrechter zeer goed, evenals collega Zaalberg Bob de Paepe een openbaring. „Ik heb HIJS veertien dagen gelezen gezien in Luik. Toen viel dit team me al op vanwege zijn vechtlust. Dat het echter vanavond zo zou spelen, dat had ik niet ver wacht". BART HOOGDUIN i HIJS zoals hier Wim Ruska DEN HAAG Wim Ruska is in principe akkoord met de aanbieding die hem door het hoofdbestuur van de Budo bond Nederland is gedaan om trainer van de nationale judoploeg te wor den. De Amsterdammer heeft nog wel bezwaren te gen bepaalde paragrafen van het contract, dat op 1 januari a.s. zou ingaan, doch heeft zich bereid ver klaard tegen de geboden fi nanciële vergoeding het trainerschap te aanvaar- den. In de komende weken zal Ruska zich met zijn raadsman verstaan om te komen tot overeenstem ming over de diverse pun ten, waarover tussen hem en het bestuur van de BBN nog verschil van mening bestaat. 1 de ISSL weer i aHiv inzeLL De rijders van de ISSL hebben gisteren op de baan van Inzeil in een trainingswedstrijd hun krachten gemeten. Een Sportwereld DEN BOSCH FC Den Bosch heeft gisteren de 20-jarige West- duitse spitsspeler Volker Graul van VFL Osnabrueck, dat uit komt in de regionale liga, over genomen. Hij kreeg een con- k. tract voor anderhalf jaar. Graul kt, kwam twaalf maal voor de Westduitse jeugdploeg uit. nPOETINCHEM De gemeente- raad van Doetinchem heeft de eerste-divisieclub De Graaf schap opnieuw een krediet van 100.000 gulden verleend. Wel is daarbij een aantal voorwaarden gesteld, waardoor De Graaf- schap sterker dan voorheen bij zijn beleid rekening moet hou den met de zienswijze van de gemeente. De totale schulden- last van de vereniging bedraagt bijna 700.000 gulden. vlag verving het startpi stool en in plaats van elek tronische tijdwaarneming werden chronometers ge bruikt. Ard Schenk en Kees Verkerk toonden zich de snelsten op de 5000 meter. Schenk zegevierde in 7 min sec., Verkerk kwam tot 7.30.1. De Noordhollander was ook de snelste van de alround-rijders op de sprint. Hij had voor de 500 meter 40,9 sec. nodig. In de sprintersklasse zegevierde Fin Linkovesi in 39,5 sec. De officieuze tijden zijn: Sprintersklasse 500 meter: 1. Link (Flnl.) 39.5 sec.: 2. Boerjes C 39.G sec.; 3. Hannlnen (Flnl.) 10.1 4. Blalchford (VS) 41,0 sec. Sprintersklasse 1000 meter: 1. Br en Erlksen (Noor) 1.23.0. 3. 1 vesl 1.23.5, 4. Koenlg (Zwe) 1.2 3. Bols (Net (Noc 41.1, s Hoeglin (Zwe) 42,3 sec., 7. Olsen (Noor) 42,4 8. Verkerk (Ned.) 42.6 sec. Vllroundklasse 5000 meter: 1. Schenk 7.25.8. 2. Verkerk 7.30.1. 3. Gr. void 7.31.1, 4. Bols 7.34.0. 5. Ver- heyen 7.37.1, 6. Olsen 7.39.3. 7. ter 7.39.4. 8. Hoeglin 7.48.7. (Van onze biljartmedewer- ker) DEN HAAG Ondanks goed tegenspel van de spe lers Van Staveren, Piket, Brochard en Niemans, ge lukte het hun tegenstan- Een ders Bergh, Zijlstra, Wie kamp en Berkhout, na twee ronden de winst te be halen in de finale om het persoonlijk kampioenschap distrikt Den Haag van de KNBB, 3e klasse libre. Vier man met vier punten aan de leiding, vier man zonder punten aan de staart van de ranglijst. Interessant werd de vraag wie van de leiders zich in de derde ronde zou handhaven en wie zou moeten afhaken. Wiekamp liet er geen twijfel over HOENSBROEK De opmars van Hans Vultink was het op merkelijkste feit op de tweede dag van het Nederlands kampioenschap anker kader 71/2 in het kasteel van Hoensbroek. De groothandelaar in horec a-artikel en uit Groênlo had donderdag weliswaar zijn twee partijen ge wonnen, maar was in gemiddelde een stuk achter geraakt op zijn jeugdige rivalen Jean Bessems en Willy Steures. Gisteren echter trok Vultink de verhoudingen weer wat rechter door zelf twee uitstekende partijen te spelen met een topreeks van 300 in de ontmoeting tegen Sundquest als onbetwist hoogtepunt. Die topserie, de derde van Vul- speelden ging Vultink op de tink in de laatste twee Jaar, ranglijst Steures voorbij en was vooraf gegaan door twee kwam aardig dicht in de buurt poedels zodat de partij nog drie van Bessems. beurten duurde. Maar omdat Vultink is brutaal. Toen hij gister- Vultink eerder in vier beurten middag van Dekker had gewon- van Dekker had gewonnen (30- nen voelde hij zich zo sterk dat 300 met een hoogste serie van hij een weddenschap afsloot waarbij hij zich verplichtte in dit toernooi nog een serie van 300 te maken. Een paar uur Ia- ter had hij de weddenschap ge wonnen en was zijn gemiddelde in een dag gestegen van 23.07 tot 36.36. De topprestaties van Vultink had den ongetwijfeld grote indruk ge maakt op Bessems en Steures, die na hem nog in het strijd perk moesten. Beiden hadden hun partijen voor de derde ron de gewonnen. Steures was in ne gen beurten Rijvers de baas ge weest (11-300), Bessems had wat meer moeite gehad met Van Nijnatten: 300-219 in zeven beurten. Gisteravond echter ging het moeizamer. Bessems bleef nog op een redelijk peil door in negen beurten Rijvers te verslaan, Steures echter moest diep in zijn arsenaal tas ten om Van Nijnatten te klop pen: 300-217 in 12 beurten. He| toernooi krijgt ongetwijfeld een spannend slot. Daarvoor staan de stijgende prestaties van Vul tink en Van Leur (winnaar te gen Dekker in drie beurten met een serie van 211) borg. De Limburgers hadden op een kampioenschap van Jean Bes sems gerekend. Zij hebben de opmars van Vultink met angsti ge blikken gevolgd. bestaan wat zijn bedoelingen waren en versloeg Piket. Berk hout moest de eer laten aan Van Staveren, die zich knap re vancheerde. Bergh gaf Niemans geen kans, terwijl Zijlstra Bro chard terug wees. aan de top van de ranglijst en het zal vanavond en zondagmiddag aan spanning niet ontbreken in café Corina aan de Apeldoornselaan 13, wanneer de grote kanshebbers op de titel elkaar gaan ontmoe ten. De uitslagen waren: Berkhout—Nie mans 10374/30, v. Staveren—Bergh 81—100/29, Zijlstra—Piket 100-62/24, Brochard—Wiekamp 95—100/37, Wie kamp— v. Staveren 100—55/22, Berk hout—Piket 100—95/35. ZUIstrn—Nie mans 100—55/27. Brochard—Bergh 40—100/21, Berkhout—v. Staveren 65—100/25, Weekamp—Piket 100- 80/37. Bergh—Niemans 100-46/30, Zijlstra—Brochard 100—85/35. Tips koersen Na het kampioenschap dat Hilver sum zondag liet lopen over 2400 meter, is komende zondag op de draversbaan het kampioenschap over 1600 meter aan de beurt. Met vijftien paarden is het veld zeer behoorlijk bezet en er zit geen sterk aangewezen favoriet tussen. De beste kansen moeten gezien hun recent getoonde vorm For Ever en Gunnar Dear hebben. Vooral For Ever mankte de laatste weken een paar keer grote indruk en Ad Pools kan bijzonder goed met hem over weg gezien ook het feit, dat hij de vorige maal met nauwelijks waarneembaar verschil werd geklopt door Flamingo Six. Er is ook een nieuweling voor Ne derland in de baan: Val de Vrie, een paard dat oorspronke lijk uit Frankrijk komt. Een an dere Fransman, Uranus F,, lijkt ons echter eerder een kans- paard voor een hoge klasse ring: hij bewees al te kunnen sprinten, had een tijdje rust, maar start nu met nummer één op zijn rug. Dat is een niet te onderschatten voordeel, vooral als het om een korte afstand gaat. Om half twee Is de eerste stnrt Het Alx nnusiellrreprlj» (2040 Egvpllnn SueprIJ» (2000 mnutr>- stnrl)Kind Buitenzorg. Kntjnnit, Knrlu Buitenzorg. Outsider: Kwwit. Amoytprljs (2440 i plsh Hnnov Wlnter-Sprlngkamplocnschnp (1600 m., autostart, met trio): Kor Ever. Gun nar Dear. Uranus K Outsider: Val de Vrle. Unimel B-prlJs (2000 m.. aulostnrt, nfd.)Jullui Juni Jnlandn Z. Dart Hanoverprljs (2440 m., met trio): Giovanni, Havuncra, Holgo- plutu Gerdn. Unimel B-prl)s (tweede nfd): Judy, Knmtrssc 1). Immortelle. Outsider: Idaho. Lyonprljs (3000 m.. autostart, met trio): Hanover Cavaljos, Hldewny, Funny Guy. Fldeelprljs (Iweede nfd,). Jom- Hollnn- dln. Juweel Brewer, ln« Hollondlo. Outsider: King WosUondln DUSSF.LDORF Voor de Bun- desllga is gisteravond de inhaal wedstrijd tussen VFL Bochtim on Werder Bremen gespeeld. VFL Bochum won met 2-0, Net geen zege Jan Maathuis LAREN Lange tijd heeft het er daarna naar uitge zien dat Jan Maathuis in het internationale spring concours „Speel uw spel" zou zegevieren. Met Kim had hij 950 punten ver gaard. Pogingen van onder meer Harvey Smith en Paul Schockemöhle om in de zestig seconden meer hindernissen te nemen dan de Nederlander mislukten. De Fransman Jean Charbrol stond echter een Nederlandse overwinning in de weg. Met Al legro bleek hij goed voor 980 punten. De Fransman Jean Chabrol Frankrijk met Allegro 980 pun ten; 2, Jan Maathuis, Nederland met Kim 950; 3. Michael Hic- key, Ierland met Laugh Sheelim 930; Karl Heinz Gibmans, West-Duitsland met de Saint 930; 5. Paul Schockemöhle, West-Duitsland met Abedir 920; Bert Heyman, Nederland met Perigon 920; 7. Hugo Simon, Oostenrijk met Schneeflocke 920; Harvey Smith, Engeland met Salvador 890; Francois Ma- thy, België met Talisman 880; 10 Bernd Kuwertz, West-Dujtsland met BerylI 840; 11. Hans Brug man, Nederland met Sky High 820. Frieke Buys en Karin Ressang ook mee Van onze zwemmedewerker DEN HAAG Bij de selec tie voor de zwemploeg die naar Canada en de Ver enigde Staten vertrekt, is de Zwembond niet zo accu raat tewerk gegaan als we van haar „de best georganiseerde sportbond van Nederland" gewend zijn. Een enkel opkomend meningsverschil is inmid dels gelukkig weer uit de weg geruimd. De feiten. In de Zwemkroniek, het officiële bondsorgaan, werd be kendgemaakt dat omstreeks de kerstdogen een ploeg van maxi maal zes dames en zes heren de bewuste trip zou ondernemen. Om tot een samenstelling te ko men, zouden selectiewedstrijden worden georganiseerd. Er wer den limieten gepubliceerd en er werd bepaald, dat per nummer één zwemster of zwemmer zou worden aangewezen. Iedereen ging er van uit, dat deze limieten gesteld waren voor op name in de ploeg. Het bleken achteraf echter limieten te zijn voor deelname aan de selectie wedstrijden. Op die wedstrijden, jongstleden zondag in zwembad Morgenstond te Den Haag, bleef Josien Elzerman (ZIAN/Vites- se) met een internationaal rede lijke rugslagtijd van 1.07.7 bo ven de limiet van 1 97.5. overi gens een erg schcr.c grens. Zij werd toch voor de zwemploeg aangewezen en daar waren sommige zwemtrainers het niet mee eens. Vooral omdat een achttal anderen wel onder de li raiet bleef, maar niet werd ge selecteerd. De bondsofficials hebben erkend dat er nogal wat onduidelijkheid was, Niet alleen omtrent die li mieten, maar ook omdat ner gens bekend gemaakt was, dat de winnaar van elk rummer voor de ploeg zou worden aan gewezen, Dit laatste was dus bij Josien van toepassing. Aan het zondag aangewezen tien tal zijn deze week Frieke Buys (VZC-VIaardingen ei Karim Ressang (HPC-Heemstede) toe gevoegd. Ressang eindigde op de rugslag achter Amsterdam mer Bob Schoutsen, maar zette dc goede tijd van 1.00.7 neer. Frieke Buys heeft haar interna tionale sporen echter al lang verdiend. Dat zij naast Anke Rijnders voor de vlirderslag werd aangewezen, is nu nog het enige zwakke punt in de selec tiemethode van de Zwembond. Gratis reizen Kies in januari dc dinsdag, woensdag, donderdag of zaterdag die u past. Dinsdag 2 januari niet. Laat uw kaart afstempelen aan het loket en stap in! Reis zover u wilt. Voor de lc klas maximaal f 4.- bijbetalen. Wat kost die kaart? Jaarkaart 65 of Dames 60 f 50.- 3 maandskaart 65 of Dames 60 f 20.- Echtpaar-jaarkaart 65 f 75.- 3 maandskaart idem f 30.- Uw vrouw mag jonger zijn. Hoe krijgt u die kaart? Een bewijs waaruit uw leeftijd blijkt (paspoort, voor echtparen trouwboekje) cn ccn pasfoto of eerder gebruikt NS-identitcitsbewijs meebrengen. Het loket doet dc rest. Wat doet u ermee? Reizen zoveel u wilt tegen halve enkele reisprijs. En soms gratis voordelig uit met NS

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9