WARMONDSE WINKELIERS VERDEELD N oord wij ker hout niet te volgen in huizenhandel U rgentie verklaring van openbare school Klanten klagen over verschillende sluitingstijden Bouw school in Frederiksoord is vrijwel rond streeknieuw Ruime informatie voor raad van Noordwijkerhout Drie ton voor her- bestrating Markten PAGINA 6 WOENSDAG 13 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT Oranjever. wil voortaan voor m|uziekpodium WARMOND Zo snel mogelijk wil de Warmondse winkeliersvereni ging komen tot meer uniforme sluitingstijden. Met de gemeente is reeds gesproken over een verordening waarin maandag en dinsdag als de toekomstige sluitingsdagen worden aangegeven. Het tot nu toe uitblijven van zo'n verordening heeft inmiddels onder de War mondse bevolking veel kwaad bloed gezet. Elke keer weer krijgen de winkeliers van hun klanten te horen dat de vele verschillende sluitingstijden het effect van een doolhof hebben. Veel zijn er al el ders gaan kopen (Sassenheim, Lelden en Oegstgeest). feest vieren SASSENHEIM Hoewel het feestterrein door de gemeente belangrijk werd verbeterd hoopt de Oranjevereniging toch, dat het terrein voor het muziekpo- dium in de toekomst gebruikt kan worden als feestterrein. Dat is mogelijk, omdat dit terrein niet meer als ijsbaan zal wor den gebruikt. De Oranjevereni ging, die gisteren vergaderde keek terug op een zeer geslaagd jubileumjaar, waarin zeer veel gedaan is voor de jeugd. De maand september was een top- maand in de activiteiten. Prac- tisch iedere avond was er iets te doen. Volgens voorzitter Van Vliet en het bestuur staat de Oranjever eniging er niet slecht voor. Er kwamen 300 nieuwe leden bij (aangebracht door mevr. Floor) waardoor het totaal kwam op 1449. Dank zij de subsidie van de gemeente 2000,-) en een gift van de exploitanten 3000,-) kon er uiteindelijk een batig saldo van 199,- uitrollen, maar men vond het wel nodig om voor het eerst in 25 jaar de contributie te verhogen. Die gaat nu van ƒ2,50 naar ƒ3,—. De vergadering besloot tenslotte ook de heer G. Natzijl en mej. Th. Bogaards te herverkiezen in het bestuur. Door deze klantenmanoeuvre heb ben de winkeliers de schrik te pakken gekregen en werken nu met versneld tempo aan de zo broodnodige uniformiteit. In de praktijk is echter gebleken dat Greep in etalage goed voor 22 mille SASSENHEIM In de Sassen- heimse Hoofdstraat is bij de ju welier een greep gedaan in één van de etalages. Colliers, arm banden en ringen tot een waar de van ruim 22,5 mille werden ontvreemd. de hiervoor nodige nauwe sa menwerking tussen de winke liers ontbreekt. Een enquête on der 57 middenstanders heeft uit gewezen dat het overgrote deel voor sluiting op de maandag is, 26% stemde voor de dinsdag. Een fors gedeelte van de winke liers echter blijft op het stand punt de winkel op de woensdag te willen sluiten. Voor de heer Mentink, voorzitter van de winkeliersvereniging, een aanwijzing dat diverse War mondse middenstanders de ernst van de zaak niet inzien. ..Graag", zegt hij, „hadden we dit probleem in ons eigen clubje opgelost. Het is jammer dat we het nu via een verordening van de gemeente moeten gaan spe len". Zodra de verordening van kracht gaat worden (maandag de food-winkeliers. dinsdag de non-food) ziet de heer Mentink Warmond als koopcentrum aan zienlijk in waarde stijgen. Voor al de Dorpsstraat is volgens hem uniek in de omgeving. „Het is een heerlijk smal straatje met sfeer. Waar kom je in de omgeving nog zoiets te gen. De Dorpsstraat noodt ge woon tot winkelen". Ondanks de pitoreske aantrek kingskracht ziet de heer Men tink ook wel dat het artikelen pakket in deze straat, ondanks enkele recente vestigingen, toch Subsidie voor „Zanglust" LEIDSCHENDAM De raar wordt voorgesteld de Chr. Gë mengde Zang- en Oratoriumved eniging „Zanglust" een extr» subsidie van 3000 gulden te ge ven ter dekking van de exploita tiekosten van de uitvoering var „Judas Maccabaus" van Hande op 14 november j.I. Het tekor van de uitvoering wordt op bij na zesduizend gulden geraamd B. en W. zeggen dat de cultureli waarde die de zangvereniging voor Leidschendam heeft he1 extra-subsidie gewenst maakt, ij de drie afgelopen jaren zijn ex tra-subsidies van 2400 gulder verleend, maar de gestegen lof nen en prijzen maken een ver' hoging tot 3.000 gulden wense' lijk. 1 De Warmondse Dorpsstraat, een winkelstraat bij uitstek. Toch is het vrijwel nooit druk als gevolg van verschillende sluitingstijden nog wel te wensen overlaat. niet doet weet je zeker dat het" Matten voor gymzalen LEIDSCHENDAM De raai wordt een krediet van 7 1/2 dui zend gulden gevraagd voor aan schaffing van vier lange matten en vier mattenwagens voor dë gymnastiekzalen in De Heuvel, in Prinsenhof en in Leidschen-1 dam-zuid. De inspectie voor de lichamelijke1 oefening heeft het gemeentebe stuur namelijk meegedeeld dat behalve kleine koppelbare mat ten ook een lange mat in het gymlokaal aanwezig moet zijn: ,We moeten er aan gaan wer ken" zegt hij dat we hier in de toekomst ook nog een opticiën, een fotozaak en een juwelier krijgen. Dan zijn we compleet". Een tweede pijl op de boog van de winkeliersvereniging is de koopavond waar achter de schermen momenteel ook hard aan gewerkt wordt. Een peiling onder de winkeliers heeft uitge wezen dat er 18 voor en een even groot aantal tegenstem mers waren. 18% van de onder vraagden had geen mening. „Als winkelier weten we ook wel dat zo'n koopavond weinig zal opleveren maar als je het publiek ergens anders naar iue gaat. We moeten alle mogelijk heden benutten", aldus de heer Mentink. Vooral met het oog op de toeris- j ten is de vrijdag als koopavond uitgekozen. En wat dat toerisme betreft is in Warmond momen teel een gunstige ontwikkeling te bespeuren. Campinguitbrei ding en het feit dat er gewerkt wordt aan een nieuwe jachtha ven geeft de Warmondse mid denstand nog meer perspectief voor de toekomst. Samenwer king is en blijft echter onont beerlijk. NOORDWIJKERHOUT De wij- bemerkingen, die de raadsleden ze van behandeling van de be- in hun onderzoek van de begro- grotingen, zoals deze voor dit tingen 1973 hebben gesteld, heb- jaar geschiedde, biedt zoveel ben b. en w. voor dat jaar een voordelen, dat b. en w. zich aantal toezeggingen gedaan, voornemen hetzelfde systeem ook Zo zal het gemeentebestuur, op in 1974 toe te passen. De raad krijgt veel meer informatie dan voorheen en er is meer mogelijk heid om gemeentelijke zaken uit te diepen. Men gaat zoeken naar wegen om het geheel ook voor het publiek aantrekkelijker te maken. Volgende week dins dag heeft 's middags de laatste behandeling van de begroting plaats. In hun antwoord op de vragen en NOORDWIJKERHOUT In 1973 wordt uit de huishoudportemon nee van de gemeente Noordwij kerhout een kleine 300.000.- ge haald om wegen te her$traten. Aan de beurt zijn de Haven straat, de Dorpsstraat, de Dorpsringweg en een klein ge deelte van de Herenweg. In onderzoek is de mogelijkheid om van de Havenstraat een winkelpromenade te maken mat uitsluitend voetgangersverkeer. In de Zilkerbinnenweg worden bochten opgehaald, verzakkin gen uitgevuld en er wordt een nieuwe bitumenlaag aange bracht. In voorbereiding is een plan om de Vlashoven, het rij wielpad en de groenvoorziening daar helemaal te reconstrueren. Dit stukje voormalige 's-Gra- vendamseweg heeft nu geen functie meer voor het doorgaan de verkeer en het kan daar veel aantrekkelijker gemaakt wor den. Hoe de gemeente dat gaat doen wil zij eerst bepraten met de bewoners van de Vlashoven. In De Zilk wordt het asfalt van de Wassenaarseweg en de Re- genvlietweg verwijderd. Er zijn veel gaten in gehakt en het wegdek vertoont meerdere ge breken. Imdat in die straten nogal wat leidingen liggen, neemt de dienst van openbare werken zich voor een nieuwe bestrating van betonklinkerkeien aan te bren gen. de tip van mevrouw A. E. M. Kouwenhoven-Desain, nagaan of Noordwijkerhout ingeschakeld kan worden in een cytologisch onderzoek, dat door het Aca demisch Ziekenhuis in Leiden zou worden gedaan en dat richt op een eenvoudig maar doeltreffend opsporen van baar moederkanker en menopauze- bezwaren bij vrouwen. Op een vraag van de heer J. P. van den Bosch naar de criteria, welke in het algemeen worden gehanteerd bij subsidieverle ning. antwoorden b. en w., dat een rota daarover al enige tijd in voorbereiding is. Subsidiever lening heeft echter zoveel raak- kanten, dat nog even verder ge studeerd moet worden. De nota komt in ieder geval. Beperking van uitgaven wordt, waar dat mogelijk is. betracht ook en vooral door meer effi ciënt te werken. Waar machines het werk van mensen beter kun nen doen, worden ze ingezet. B. en w. voelen er echter niets voor om op noodzakelijke voor zieningen te bezuinigen of zo drastisch in mankracht te bezui nigen, dat het bestuursapparaat gaat haperen. De raad krijgt volgend jaar ook meer inzicht In de verhouding van de kosten met de baten. Onder meer zal dit inzicht ver schaft worden in de kosten van de plantsoenendienst, fn de begroting voor de sportac commodaties wordt trouwens al veel cijfermateriaal verschaft, waaruit na studie de raad beslist wel conclusies kan trek ken. In de vorm van communicatie tussen burgerij en overheid komt wijziging. De Gemeente- gids", viermaal per jaar ver schijnend, komt niet meer uit. Iedereen meent, dat het blad niet (meer) aan zijn doel beant woordt, omdat het niet actueel genoeg kan zijn. Aankondigin gen en mededelingen komen in het vervolg in „De Noordwijker- houter" te staan, waarvan de gemeente één of meer kolom men huurt. In de loop van het komende jaar zal de dienst van bouw- en wo ningtoezicht een onderzoek in stellen naar de brandbeveiliging van gebouwen en scholen. Daar in wordt ook „De Mast" betrok ken. DE ZILK Viereneenhalf jaar geleden, moest, wilde men in De Zilk (plan Wassenaar) gaan bouwen, de Zilkerduin- weg worden gesaneerd. Een groot aantal woningen werd door de gemeenten Noord wijkerhout gekocht. De gehele lindbebouwing werd gesloopt, waaronder ook een zestiental goed bewoonbare woningen. De grond van de gesloopte panden moest na melijk terugvloeien naar de agrarische sector zodat er op andere agrarische grond weer kon worden gebouwd. Tot op heden is deze grond aan de Zilkduinweg nog niet in de agrarische sector opge nomen. Of dit in de toekomst wel zal gebeuren, is nog een groot vraagteken. Er staan nog drie zakenpanden langs de Zilkerduinweg. Ko pen was voor de gemeente niet aantrekkelijk. Veel te duur. De andere particuliere woningen werden gekocht Eerst kopen, dan laten verkrotten en vervolgens met winst ve rkopen foto) nog. Het aangrenzende huis mocht niet worden af ge- voor prijzen tussen de 8 en 17.000 gulden. De drie zaken- panden en het café Van den Burgt—de Groot, staan er nu nog. Een van de bewoners van de Zilkerdr mevr. Van den Berr maling aan de somm van de broken, daar het twee huizen onder een kap zijn. Het staat er verwaarloosd en dichtge timmerd bij. De gemeente kan er niets aan doen, daar niemand haar kan verplich ten te verkopen. Mevr. v. d. Berg blijft er wonen. Maar het moeilijke is nu dat de gemeente Noordwijkerhout, deze woning, welke ze heeft gekocht voor 17.000 gulden, nu te koop aanbiedt of heeft aangeboden aan vijf woning zoekenden en een prijs voor vraagt van maar liefst 30.000,--. De aktiegroep, die wil gaan pro testeren bij Gedeputeerde Sta ten tegen de bouw van he overdekte zwem- en instruc tiebad. zal ook zeker dez handelswijze van de gemeen te aan de kaak willen stel len. Voorlopig wacht De Zilk af wat er gaat gebeuren, hoe de gemeente zal reageren. Maar een raadselachtige zaak is het wel. VOORHOUT In de gisteren ge houden raadsvergadering was bij ingekomen stukken een brief van de Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Leiden inzake urgentieverkLaring van een openbare school. Eind au gustus 1973 wil men starten met IJSCLUB HOOGMADE VIERDE JUBILEA HOOGMADE De Hoogmadese ijsclub vierde gisteren dubbel feest: niet alleen was het zeven tig jaar geleden dat de club werd opgericht, ook vierde de heer C. T. van Rijn zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid. Sinds 17 jaar is hij bovendien voorzit ter. Tijdens de jaarvergadering in hui ze Van der Ploeg bracht de se cretaris in herinnering dat de naam Van Rijn al generaties lang in de annalen van de IJs club voorkomt. Als dank voor het uitstekend voorzitterschap ontving de heer Van Rijn een luxe doos sigaren, waarbij zijn echtgenote bloemen werden aangeboden. Aan de zeventigste verjaardag van de club werd stilzwijgend voorbijgegaan, afwachting van het vijftiende lustrum. De IJsclub Hoogmade hoopt dit jaar weer veel activiteiten te organiseren. De financiële mid delen daarvoor zijn ruimschoots aanwezig. Op het programma staan onder meer clubkam pioenschappen dames en heren, wedstrijden voor de schooljeugd en zo spoedig mogelijk een na tionale kortebaan-wedstrijd. Bij de clubkampioenschappen heren zal een nieuwe wisselbeker, ge schonken door huize van der Ploeg, worden ingezet. Veiling Katwijk a d. Rijn, 12 dec. Al 3.00-G.60, 11 2.60-6.20. BI 5.30-9.70. II 2.10-4.00. I '-R.O0. n 5.10-5.30. s »r wespeen 166.000 6.000 kg. Caasmarkt Bodegraven (12 dec.) Aanvoer: 15 partijen. Prijzen (in guldens per kg.): Ie en extra kwal. J.7V1.W: zware kwal. 4.91-5.35: han del: kalm. Veemarkt Doetlnchem. (12 dec.) Aanvoer: slachtvee 443: gebruiksvee 887; vette kalveren 6; nuchtere kal veren 1381; schapen 91; lammeren 14; geiten 16; paarden 22; biggen 26; totaal 2886. Prijzen (in guldei m* - 1635-2345: guste vaarzen 1310-1630: pinken 960-1430; graskalveren 490-895; kalveren voor en mest 360-565: kalveren v.d. slacht 45-80: schapen 95-170; lamme ren 85-180; biggen 79-88: vette kal veren per kg lev. gew. Ie kwal. 4.90-5.45. 2e kwal. 4.50-4.75. 3e kwal. 4.10-4.75; slachtvee per kg. gesl. gew. extra kwal. tot 6.35. Ie kwal. 5.50-5.90. 2e kwal. 5.00-5.40. 3e kwal. 4.40-4.80; worstkoeien per kg gesl. gew. 4.10-4.85; siachtpaarden per kg gesl. gew. 4.10-4.85: veulens per kg gesl. gew. 4.30-4.70. handel: slacht vee v/i"lg; cldevee redelijk; big gen kalm; nuchtere kalveren willig; schapen, lammeren en paarden kalm. de bouw van een openbare school. De aanbesteding zal be gin augustus plaats vinden na plaatsing van advertenties in di verse bladen. Er moet met een voorlopige be huizing worden volstaan van 3 lokalen, in afwachting van de verdere ontwikkeling van de ba sisscholen. Het voorstel gemeenschappelijke regeling „Samenwerkingsorgaan Bollenstreek" was tot volle te vredenheid van de fracties. Warmenhoven (gem. Bel.), vond het een felicitatie waard aan de gemeenten die hier hun medewerking aan willen verle nen. Samenwerking was er al, maar dat wordt nu veel beter. Het huurharmonisatieplan ten behoeve van de huurverhoging per 1 april 1973 werd akkoord bevonden. De verkoop van het winkel-woonhuis aan de Mgr. Broerestraat en de verordening, houdende algemene regels voor het verlenen van subsidies uit de kas van de gemeente Voor hout, leverden enkele kleine me ningsverschillen op. Een voor stel van B en W aangaande de Verkoop van het winkel-woon huis werd met 7 tegen 6 stem men aanvaard. Met het subsi die-vraagstuk zal men nog enige maanden geduld moeten heb ben. Voorts werd een krediet j van 4.500 beschikbaar gesteld voor de handbalvereniging Fo- reholte voor het treffen van eni ge voorzieningen in het gemeen telijk sportpark. Het raadslid C. 1 Moot was bijzonder blij met dit voorstel, de vereniging verdient het beslist. Oo ging ieder ak koord met een parkeerplaats voor een invalide met aandui ding op de weg aan de Willem; Botsstraat. Het voorstel tot vaststelling bestemmingsplan Dorp werd verschoven naar de volgende vergadering, dit moet nog besproken worden met de; commissie ruimtelijke verorde-j ning. Het voorstel tot aankoop van de g St. Agnes kleuterschool werd bij algemene stemming verworpen. De prijs van 178.000 is veel te1 hoog. aldus van Vliet CCP. Alle fracties waren het daar mee eens. Het college zal de onder- handelingen opnieuw beginnen, maar dan tegen een veel lagere j prijs. Hierna werden door de fractie- voorzitters hun algerene be- schouwingen over de begroting 1973 voorgelezen. Daarop komen wij morgen uitvoerig terug. RIJNSBURG Met de bouw van een nieuw christelijk scholen complex in „Frederiksoord" kan begonnen worden, wanneer de raad tenmlnte akkoord gaat met de verlening van een kre diet van 1.023.400. Aangezien de gemeente het geld niet be schikbaar heeft, wordt voorge steld het ministerie van Binnen landse zaken te vragen akkoord te gaan met een vaste geldle ning. In de raadsvergadering, die mor gen plaats heeft, komen voorts de aan- en verkoop van enkele gronden ter sprake. Zo wordt gesproken over de aankoop van grondstroken aan de Oegstgees- terweg van de heer Hogewoning en de heer Glasbergen voor een totaal bedrag van 4.150,- en de aankoop van grond met opstal len aan de Oegstgeesterweg en de Smidstraat voor de som van 350.000.-. Ook staat op het pro gramma de verkoop van bouw grond aan de Abdijlaan en de Smidstraat aan de heren Glas bergen en Prins voor respectie velijk 30.249,- en 22.200.-; de verkoop van bouwgrond in „Frederiksoord" aan bouv en aannemingsbedrijf Hennipman voor 478.749,- en de verkoop van bouwgrond aan de Vliet en Koestraat aan de Bondsspaar bank voor 140.400,-. Gezien de onoverzichtelijke verkeerssitua- j tie in de Collegiantenstraat en omgeving stellen B. en W. dé j raad voor een eenrichtingsver-1 keer in te stellen in de Colle giantenstraat (in noordelijke f richting vanaf het Moleneind en I in zuidelijke Richting vanaf de Korte Voorhouterweg) en in de j Van der Koddestraat (in weste lijke richting). Aannemersbedrijf M. en P. van Egmond moet 99.190.- meer gaan betalen voor de aankoop van bouwgrond in „Frederiks- oord" omdat de aanvankelijke i prijs nog steeds niet betaald is. I Het bestuur van de VVV heeft de gemeente een subsidie van 955,- gevraagd. Dit bedrag is gelijk aan het geraamde tekort over 1973. Om de vereniging te stimulere:. de contributie te ver- 1 hogen wilgemeenteraad een subsidie verlenen die gelijk is aan de contributie opbrengsten (voor 1973 is dit bedrag ge raamd op 600,-) Tenslotte zal de raad zich buigen over het verlenen van een kre diet van 8.500,- voor de aanleg van centrale verwarming in de panden aan het Noordeinde 3 en 1

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6