Oud-commissaris dient alternatief plan in B. T. haalt met hakken over sloot een gelijkspel sport-streeknieuws Gastarieven in Stomp wijk omhoog Oorlog in raad Noordwijk over V ietnamcollecte Noordwijk praat volgend jaar over plan voor nieuw raadhuis DIO staat aan kop PAGINA 4 WOENSDAG 13 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT Wijkraad Boschgeest: groenstrook moet blijven VOORSCHOTEN Mr. J. Klaa- sesz, oud-commissaris der Konin gin, kan het plannen maken niet laten. Op een vergadering van de wijkraad Boschgeest gis teravond in het Cultureel Cen trum diende hij een alterna tief plan in voor de scholenbouw in deze wijk, waarbij de groen strook tussen de Douw van der Kraplaan en Baron Schimmel- penninck van der Oyelaan be waard blijft als speel- en re creatieruimte. De raadsleden Franken (KVP) en Goosens (D'66) wreven zich daarbij de ogen uit. De heer Klaasesz bleek tot dit plan gekomen te zijn naar aanleiding van de in gediende bezwaarschriften door prof. Van Maanen. De bestemming van de groen strook tussen Douw van der Kraplaan en Baron Schimel- penninck van der Oyelan vormde het belangrijkste onder deel van de vergadering. Voorzitter Mr. J. Marcelis las een brief voor van het raadslid Mennema (P.v.d.A.) waarin ge steld werd dat het bestem mingsplan Boschgeest financieel LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK Als de gemeenteraad ak koord gaat met de door B. cn W. voorgestelde aanpassing van de gastarieven aan de landelij ke, zal naar raming 125.200 gul den meer worden ontvangen die allereerst zullen worden be stemd voor het op een verant woord peil brengen van de re- serves van het gasbedrijf en verder voor het ten dele opvan-1 g.n van de loon- en prijnstllgin-1 (,rOndrilll ITlCt bedragen voor de klassen A t/m D met 6 gulden per jaar, verder een verhoging van de klasse E tot 8 ct. per m3 en de bovenge noemde verlaging van het vast rechtbedrag. Tenslotte komt er nog een verhoging van het blokverwarmingstarief van 7 tot 8 ct. per m3. gen volgend jaar. Voor de verbruikers die het gas ook voor verwarmingsdoelein den gebruiken zal de m3-prijs cent worden, het vaste bedrag van 150 gulden verlaagd worden naar 135. Door de verlaging van het vaste bedrag en voorgeno men afschaffing van de meter- huur zullen de kleine verbrui kers uit deze categorie, zoals de bewoners van kleine eengezins woningen, niet veel meer gaan betalen. Bij een verbruik van 4.500 m3 zal de verhoging 24 gulden zijn, bij bijv. 3.000 m3 slechts negen gulden per jaar. De aanpassing aan het advies van de SROG, de samenwerkende gasbedrijven, betekent voor Leidschendam en Stopipwijk een verhoging van de vastrecht- Antoniushove LEIDSCHENDAM De gemeen teraad wordt toestemming ge vraagd voor het ruilen van 1065 vierkante meter grond met de Stichting Ziekenhuis „Sint Anto niushove". Het ziekenhuis krijgt dan betere mogelijkheden voor de aanleg van wegen, in- en uitritten en parkeerplaatsen aan de Patrijs laan en de Houtduiflaan. De ge meente kan door de ter beschik king komende drie stroken grond aan de Houtduiflaan, de Heuvelweg en de Gruttolaan de langs de Heuvelweg aanwezige waterpartij wat uitbreiden en gunstiger situeren. rond is. Aanleiding tot het voor lezen van deze brief was de me dedeling van de wethouder van openbare werken tot het bestuur van de Wijkraad, dat bebouwing van deze groenstrook noodzake lijk was mede uit financiëel oogpunt. De voorzitter betreur de het dat geen enkel lid van het college van B. en W. bereid was om deze vergadering bij te wonen. De groenstrook is ak- tueel omdat B. en W. in hun aanbiedingsbrief bij de gemeen tebegroting 1973 schrijven dat de scholenbouw in de wijk Boschgeest vertraagd wordt door het indienen van bezwaar schriften van de bewoners tegen de plaats (de groenstrook). Enige zeer ter zake deskundigen lieten weinig heel van het tot toe gevoerde beleid van B. cS W. inzake de realisering van het scholenplan voor deze wijk. Voor de wijk Boschgeest moet een nieuw herziene bestem mingsplan gemaakt worden uit gaande van de huidige toestand. Dit is een lange weg en B. en W. trachten steeds wijzigingen aan te brengen. Het alternatie ve plan van Mr. Klaasesz het omdraaien van de school met de speelplaats en de bungalows (6 stuks) ongewijzigd te laten, zal nader worden uitgewerkt. De wijkraad zal thans reeds aan B. en W. berichten dat Boschgeest de groenstrook wil behouden (geheel volgens het vigerende bestemmingsplan) indien J3. en W. de plannen doorzetten om de groenstrook te bebouwen met o.a. scholen en zovoorts zal het bezwaarschrif ten gaan „regenen". Prof. Van Maanen sprak tot een verontruste moeder: „Ik ben de man, die de scholenbouw op het plantsoen tegengehouden heb. Op verzoek van B. en W. ben ik op het gemeentehuis geweest, helaas konden zij daar niet de tekening tonen, die de dienst openbare werken ter visie ge legd had in Den Haag. De toen malige wethouder De Vos van Steenwijk wist zelfs niet eens wat voor tekening zijn dienst openbare werken ingediend had". Een jonge wijkbewoner kwam met 45 handtekeningen aandra-1 ven van jongelui, die graag bas ketbal wilden spelen in de eigen wijk. Er is in Voorschoten een openlucht terrein in de Vlietwijk tevens rolschaatsbaan. Er kwa men enige suggesties zoals toe stemming vragen de parkeer-j ruimte bij de begraafplaats te mogen gebruiken, een veld aan-1 leggen in de omgeving van de Mulderlaan. Alle wijkbewoners wilden wel een basketbalveld hebben, maar liefst niet vlak bij I LISSE De eerste avond van de bloemschikcursus in het gemeenschapscentrum Poelpolder is 'n enorm de eigen deur. Het bestuur van succes geworden. Tientallen belangstellenden volgden de demonstratieles van mevrouw Grimme. De vol- de wijkraad zal de zaak verder gende les is op dinsdag 19 december. Twee dagen later, op 21 december, han iedereen in het gemeen, schapscentrum kerststukjes komen maken. De toegang is gratis. afhandelen. Prijzenregen Sint-actie Lange Voort OEGSTGEEST - Wethoudei Thorn (CRM) reikte gisteravond in een bomvolle zaal van hei gemeentecentrum aan de Lijt weg een vijftiental vouwfietsen uit. Evenzovele prijswinnaars van de Sint Nikolaas-actie van' de Lange Voort-winkeliers wa ren hiermee zeer in hun nopjes. Een jury, bstaande uit mevr.' Runhaar, juffr. van Exel (hoofd I Hofdijkschool) en de heer Van| Driesten (hoofd Floraschool), i had de inzendingen beoordeeld. Het was de bedoeling om met op suikerzakjes opgedrukte letters het woord „Lange Voort" te vormen. De aktie is geslaagd, j Honderdduizend zakjes vonden hun weg naar de consument maar daartussen bevonden zich slechts 250 letters „V". Degenen die deze letter bemachtigd heb- ben maakten dus een redelijke j kans in de prijzen te vallen. Er werden 150 geldprijzen uitge- keerd van tien tot vijfentwintig 1 gujden. NOORDWIJK De raadsleden Vogelaar, Schelvis, De Ridder, Bedijn, De Witt en Benschop zijn elkaar gisteravond in de ha ren gevlogen over Vietnam en de Amerikaanse politiek en de weigering van het college om de Brede Vietnambeweging te laten collecteren. Schelvis (PPR) had gevraagd wat het persoonlijk standpunt van de christelijke wethouder Van Duin bij de weigering ge weest was waarop Vogelaar (prot. chr.) losbrandde met een tirade tegen de publiciteitsmedia, die Amerika vijandig ge zind zijn. Schelvis en Bedijn kunnen hun stem hiet nog laten horen, omdat Amerika in Europa 300.000 man op de been houdt om de rode horden te keren, aldus Vogelaar. Schelvis kwalificeerde het betoog van Vogelaar als „ronduit schun nig", omdat de collecte daardoor in het politieke vlak was ge trokken. Bedijn zei, nadat hij de Vietnam-paragraaf uit het programma van de confessionele partijen had voorgelezen, dat hij zich van verder commentaar wenste te onthouden. De verdedigers van het collegebeleid (De Witt en Benschop) zeiden, dat de Brede Vietnambeweging een eenzijdige verto ning was geweest waarbij men ook de leiders van de confes sionele partijen eens flink op de korrel had willen nemen. Ook burgemeester Bonneke wees op de eenzijdigheid. Zowel Noord- als Zuid Vietnam moeten geholpen worden. Het Rode Kruis is daarvoor een gezegende instelling. NOORDWIJK - De wethouders Van Duin en Jansen hebben gis teravond in de beantwoording van de fractievoorzitters, voor- afgaande aan de goedkeuring van da begroting, betoogd, da de verhouding in het college i goed Is. Die verklaring was nodig, omdat bij verschillende raadsleden re cente interviews en uitspraken van de wethouders in het ver keerde keelgat waren gescho ten. De wethouders gaven toe, dat zij nog een beetje moeten leren om gaan met de pers. Daarbij bestaat bovendien het risico, dat een redacteur wel eens wat vrij kan interpreteren. De beantwoording leverde de vol gende wetenswaardigheden op: B. en W. komen in 1973 met een nota in de raad over een nieuw raadhuis. De spelregels zullen waar schijnlijk wat worden verruimd m.b.t. het bewonen van zomer huisjes in de winterweekeinden. Een fasenplan voor de sport bevat een i/ierde veld voor Noordwijk, een ander veld voor de Hockeyclub en een vierde veld voor SJC. Een deel van de winkels in het Langevelderslag wordt mis schien heringerricht tot apparte menten. Noordwijk beschouwt zichzelf niet als koploper van de infla tie. De uitgaven stijging werd teruggebracht van 20 tot 13%. Het college vindt, dat het ka rakter van de Zuidduinen be waard moet blijven. Over de toeristenbelasting komt binnenkort een discussies tuk op tafel. De verkeersdruk op de Gooi- weg en de Nieuwe Offenweg zal nog wel toenemen door vertra ging bij de uitvoering van prov. weg 1 en verlening van de Beeklaan. Het bestuur van De Kuip en de jeugdgroep JOIN gaan met el kaar praten om uit de moeilijk heden te komen. De verkeerscommissie gaat de mogelijkheid bestuderen om in de Van Panhuysstraat en omge ving een parkeerverbod in te stellen. Daarvan zou een dwin gende werking kunnen uitgaan op automobilisten om te gaan parkeren bij de Northgohal. - Volgens burgemeester Bonni- kefreigt bij de Mij Zeebad eene- sa e e e ea de bij de Northgo hal. - Volgens burgemeester Bonnike dreigt bij de Mij Zeebad een chaotische toestand te ontstaan omdat de directeur wil aftreden en de commissarissen in het buitenland zijn. De Mij. Zeebad heeft zeggenschap in de strand exploitatie. LEIDEN In de eerste klas van het zaalvoetbal werden slechts twee wedstrijden gespeeld. Kop loper B en T. raakte tegen ASC in zeer grote moeilijkheden, maar wist op de valreep nog een gelijkspel te bewerkstelli gen, 2—2. Hoewel de 5—1 zege van LDWS op LFC anders doet vermoeden, had LDWS de grootste moeite met zijn laagge plaatste opponent. ASC—B en T 2—2 Pas in de allerlaatste seconden konden de Drukkers gelijkma ken tegen ASC, die de overwin ning eigenlijk wel verdiende. Met veel beter teamspel leek het erop dat zij de individualis tisch spelende B en T ploeg naar een grote nederlaag zou den spelen. Maar omdat de Oegstgeestenaren te veel simpe le kansen lieten liggen, moesten zij met een gelijkspel genoegen nemen. Hoewel B en T overdon derend begon, reeds na twee minuten scoorde Piket 01, was het ASC dat de gehele wedstrijd de toon aangaf. Al na vijf minu ten kon Nieuwenburg de achter stand terugbrengen, maar ASC wist in de eerste helft niet tot meer doelpunten te komen, hoe wel er genoeg kansen daarvoor waren. In de tweede helft liet B en T. de verdedigende rol wat varen, maar het te solistisch in gestelde spel leverde niet veel op. Toch moest Roedoe wat staaltjes van zijn kunnen laten zien, daar ASC verdedigend be paald zwak was. Maar in de vijfde minuut leverde het ASC overwicht dan eindelijk succes op en het was Douwe Splinter die op voortreffelijke wijze scoorde, 2—1. In deze stand leek geen verandering meer te zullen komen, toen in de aller laatste seconde Paul v. d. Meer plotseling handig een hakje gaf en Vos keihard langs de verbou wereerde Roedoe inschoot, 22. Een wat gelukkig gelijkspel. LDWS—LFC 5—1 LFC heeft LDWS nog handenvol werk gegeven. Door stug verde digen wisten de Kanaries de spanning er lange tijd in te houden, want pas tien minuten voor tijd kon LDWS afstand ne men. LDWS heeft nu wel defini tief bewezen dat de glorietijd voorbij is, want het zou vroeger met een onbeduidende tegen stander als LFC snel afrekenen. Nu kostte dat o zoveel moeite al moet gezegd worden dat LFC dikwijls aardig verdedigde. Maar toch. in betere dagen dred LDWS met zo'n tegenstan der wat zij wilde. De eer3te helft werd afgesloten met een 1—1 stand door goals van Slin gerland en Pauw. Door slecht schieten en zwakke passes De doelman moest LDWS nog lang tegen deze stand aankijken en pas tien minuten voor het einde kon LDWS afstand nemen van de uitgebluste LFC'ers. De Roode, Pet, Izelman en Ouwehand te kenden voor de doelpunten. Stand: B en T 7—12, LDWS 811, ASC 8—9, Stormvogels 5—8, Rijnsburg 7—8, De Munnik 7—5, Lugdunum 73, LFC 71. Verdere uitslagen: Tweede klas: Regenboog—Hanab 8—2, VWS—VRA 4—1, Durisol Tegelhande! 68, SLFGazel le 1—2, Wernink—Or. Groen 5— 0. Derde klas: Roodenburg— Katwijk 4—1, Fortuna—Modern 0—7, SVOW—Oegstgeest 3—5, LiscSwift 34, UnitasSDO 7—4. Vierde klas: RHW—VDON 1—8, Kickers—'VNL 4—3. Res. 1: LDWS 2—VNA 2 2—1, Storm vogels 2—Regenboog 2 2—3. Res. Ill: Hanab 2Wernink 3 1—1, Oegstgeest 2—Swift 2 6—3, Regenboog 3—Durisol 2 1—2, LFC 2—ASC 5 8-2. Res. IV: Or. Groen 3Fortuna 4 41, y f-v-f C i en T (Van Es en Dubbeldeman). Splinter (links) en Hollander NOORDWIJK Zowel het da mes- als het herenteam van de Noordwijkse volleybalvereniging DIO hebben een driepuntsover winning behaald. Het Haagse Corbulo en het Goudse Jodan Boys waren de heftig tegenspar- telende slachtoffers. Vooral de heren hadden veel moeite met de uitstekend geor ganiseerde verdediging van Jo dan Boys. Vele malen moest er flink doorgetimmerd worden eer de Goudse ploeg de bal op de grond liet komen. Toch lukte het met name Rob Roubal en Jos Waelpoel de nodige punten te behalen. In de derde en laat ste set deden zich wat moeilijk heden voor met de teller en de scheidsrechter, waardoor de strijd grimmiger werd. DIO hierdoor danig aangeslagen ver loor de derde set. In de vierde set herstelden de Noordwijkers zich en staan daardoor nog' steeds ongeslagen aan kop. Ook de dames kwamen tot ver diende winst. Dank zij goed ser veren van Janny den Hollander en goed aanvalsspel van Joke Bos en Jeanne van Oudgaarden werden de Haagse Corbuloda- mes .in de verdediging gedrukt. Vooral in de eerste set waren de Noordwijkse dames veruit superieur. De tweede set ging wat moeilijker, maar de derde was weer voor de dames van DIO, zodat de 3—0 zege snel een feit was. i SLF schiet de bal weg voor een Gazelle-aanvaller gevaarlijk kan worden Een opmerkelijk feit dat het aantal schaafwonden en an>- der letsel, bij het zaalvoetbal opgelopen, de laatste paar maanden sterk daalt in ver houding met vorig jaar. Deze mededeling ontvingen wij van de heer Dijkstra, een van de EHBO-mensen in de Groenoordhal. Hij dacht dat dit enerzijds veroorzaakt werd door de ervaring van de spelers en anderzijds door het strenger en beter optre den van de scheidsrechters. Opvallend was, volgens de heer Dijkstra, dat bij de wedstrijden van de lagere teams (die dit jaar gestart zijn met het zaalvoetbal) ook het meeste letsel voorkwam. Ook dacht hij dat een ver mindering van het aantpl on gevallen was toe te schrijven aan de sportiviteit van de clubs onderling. Met hem vin den wij dat natuurlijk een goed teken en hopen dat deze sportiviteit in de zaal ook zijn weerklank vindt op de velden. LEIDSCHENDAM Burgemees ter en wethouders stellen dia raad voor de huur van de tuin bouwschool aan de Westvlietweg vanaf 1 januari 1973 met 6% te verhogen en op bijna 11 duizend gulden te brengen, de daarbij behorende woning zou ruim 2400 gulden moeten gaan op brengen. B. cn W. hebben bekeken of een hogere huur gewenst is omdat de tot nu toe berekende huur prijs betrekkelijk laag is verge leken bij de huur van andere Huurverhoging tuinbouwschool schoolgebouwen in de gemeen te. Zij menen echter dat, ge zien het feit dat het onderhoud van de school beperkt kan blij ven omdat de leerlingen een grote zelfwerkzaamheid aan de dag leggen en omdat het ge bouw al veertig jaar oud is, de voorgestelde huurverhoging van 6% voldoende is. Ons Eiland snoept bij Sperwers punt weg ROTTERDAM/LEIDEN De vcrra-s'ngen die zich zondag avond in de competitie voor het eerst voordeden. kreven gister avond in Rotterdam een ver lengstuk. Eersteklasser Ons Ei land presteerde het namelijk om Sperwers, dat op papier ster ker geacht werd dan KNS en Zuiderkwartier (die Ons Eiland royaal klopten) een kostbaar punt afhandig te maken. Ons Eiland heeft nu eindelijk één punt en Sperwers kan niet meer ongeschonden aan de titelstrijd beginnen. Han Deegenaars was de beste speler bij Ons Eiland. Hij nam vijf van de acht tref fers voor zijn rekening. De de butant in de tweede klasse, het Noordwijkse Fluks, verloor na een 82 ruststand met 124 van OSCR, dat al eerder in deze competitie Crescendo naar ver'ies had gespeeld. OSCR was veel sterker dan Fluks, maar Maar:ie Hazenoot, Jap van Drongelen, Peter van der Berg en Siem van de Haak zorgden er voor, dat de nederlaag geen catastrofale vormen i I

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4