NELL KOPPEN ALS EEN LOEDER VAN EEN MEID Oprichting bepleit raad voor kerk en samenleving LEIDSCHENDAM DOET WAT AAN DOORSTROMING SPORTCOMPLEX TOCH IN PLAN 'T DUYFRAK OPEN KERK INSTALLEERT ADVIESRAAD KERK EN WERELD Uw mening PAGINA 10 LEIDSE COURANT Mevrouw Janet Sinclair en haar kinderen Carol (11) en Peter (3) hebben een gratis reis naar Lourdes kunnen maken. De reis was hun aangeboden door de Ierse luchtvaartmaatschap pij Aer Lingus, nadat bekend was geworden, dat Carol van huis (Maidstone, Kent) was weggelopen met achterlating van een briefje, waarin stond: „Als ik weg ga kunt u genoeg geld opzij leggen om Peter naar Lourdes te laten gaan". Peter heeft een aandoening aan de ruggegraat. Om tegemoet te komen aan het verzoek van de achttien regiona le groepen van Open Kerk heeft de landelijke werkgroep beslo ten begin januari een landelijke adviesraad te installeren. De krachten voor een dergelijke adviesraad staan Open Kerk ter be schikking. Onder de sympathisanten bevindt zich een heel arse naal aan wetenschappelijke en praktijkdeskundigen1. In het jongste kaderbulletin van Open Kerk wordt van de installa tie van de landelijke adviesraad .gewag gemaakt. Zoals bekend bestaan de plannen een dergelijke raad te formeren reeds gerui me tijd, maar in overleg met de beheers- en beleidscommissie van de Nederlandse kerkprovincie is de installatie steeds uitge steld. „De tijd is nu rijp", zo schrijft Open Kerk in het informa tiebulletin aan het kader en „de deskundigen hebben er zelf be hoefte aan". De installatie van de adviesraad, begin januari gaat gepaard met een forse werkagenda. De resultaten van deze besloten bij eenkomst worden in de loop van januari uitgewerkt en verder „bespreekbaar" gemaakt. Op 17 februari zal in Utrecht een bijeenkomst van de adviesraad met de gezamenlijke regionale contactpersonen worden gehou den. Men zal dan van gedachten wisselen over het „strategie plan" dat door de adviesraad zal worden opgesteld en over de regionale doorwerking en interregionale samenwerking. Arbeiders priester bij anglikanen Wanneer zondag de Anglikaan- se bisschop van Stepne/ mgr. Trevor Huddleston vier man nen tot diaken zal wijden, die in Oost-Londen zullen gaan werken, dan slaat de Angli- kaanse Kerk hiermee een nieu we richting in met de aanstel ling van ambtsdragers, plaats van jonge mannen uit de middenklasse op te leiden, gaat de Anglikaanse Kerk voortaan-, uit mannen uit de werkende klasse naar het pries terambt trekken, zoals ook sommige bisschoppen in Zuid- Amerika thans proberen te doen. Het nieuwe type ambtsdrager, dat de Engelse kerk zal krij gen is ook niet het type, dat Frankrijk heeft proberen te creëren, namelijk dat van de priester-arbeider. Het Engelse type ambtsdrager zal zijn de arbeider-priester. De vier mannen die zondag Deze maand zullen de diocesa ne pastorale raden en de dio cesane delegaties naar het Landelijk Pastoraal Overleg (LPO) het ontwerprapport „de rechtvaardigheid in de wereld" bespreken dat door een specia le commissie is samengesteld als leidraad voor het gesprek over de rechtvaardigheid, dat in januari door gelovigen en bisschoppen in Noordwijker- liout zal worden gehouden. De pastorale raden zullen zich overigens niet beperken tot de bespreking van het ontwerp rapport. maar ook onderwer pen kunnen aandragen waar van men meent, dat het van belang is deze in een gezamen lijk landelijk beraad te be spreken. De pastorale raad van het bis dom Rotterdam heeft zich, zoals gisteren is gemeld, reeds gedeeltelijk van haar taak ge kweten. Hoewel wat onvoorbe reid. heeft men het ontwerp rapport besproken en enkele urgentiepunten aangedragen. In diverse secties zal de ko mende tijd de kwestie van de rechtvaardigheid nog nader worden doorgesproken. Ook in andere bisdommen is men met deze zaken bezig. Niet altijd blijkt het echter mogelijk te zijn de pastorale raden nog voor eind december bijeen te roepen zodat men, met name in de bisdommen Groningen en Den Bosch vol staat met een interne bespre king van delegatieleden onder ling. Het bisdom Haarlem zal zich eerst begin januari met de rechtvaardigheid bezig gaan houden. Op 30 december wordt het vooroverleg, dat nu per bis dom geschiedt, maar, zoals ge zegd, niet overal even goed van de grond lijkt te komen, landelijk voortgezet. Als eind januari in Noordwij- kerhout het ontwerprapport van de speciale commissie, die door de beheers- en beleids commissie van de Nederlandse kerkprovincie is gevormd, in discussie zal komen, beoogt men voornamelijk een proces van mentaliteitsverandering op gang te brengen, meer in een groei van onderling overleg en communicatie en het zoeken naar een concrete strategie, dan in het uitstippelen van een beleid op hoog niveau. Het gesprek zal naar de me ning van de commissie een heel open en verkennend ka rakter moeten hebben. Men zou liever enkele fundamentele zaken aan willen pakken en enkele concrete plannen willen ontwikkelen dan in de bespre king alles globaal overhoop halen. Kernprobleem in het gesprek over de rechtvaardigheid in de wereld is volgens de commis sie de verhouding tussen ge meenschappelijke verantwoor delijkheid en persoonlijke on macht met betrekking tot het structurele onrecht. Vertrek punt van de bespreking zou volgens de commissie de eigen situatie van ieder persoonlijk moeten zijn. Het aantal aanbe velingen dat straks geformu leerd gaat worden zou beperkt moeten zijn, zodat er veel meer aandacht geschonken kan worden aan de doorwer king ervan. In het ontwerprapport pleit de commissie voor de oprichting van een „Raad voor Kerk en Samenleving". Deze raad zou moeten functioneren als ad viescollege voor de bisschop penconferentie en de kerkpro vincie, als een orgaan dat de actieve betrokkenheid van de kerkprovincie bij maatschap pelijke vraagstukken en kwes ties van rechtvaardigheid be vordert en als een permanente werkgroep ten dienste van het landelijk pastoraal overleg. De bisschop van Den Bosch, mgr. J. Bluyssen zal samen met zijn vicaris J. van Laarhoven, vanaf van daag tot en met 19 december een bezoek aan Rome brengen- Het betreft hier het gebruike lijke periodieke bezoek dat alle bisschoppen om de vijf jaar aan de paus en de Vaticaanse autoriteiten brengen. Men acht niet onmogelijk dat de moei lijkheden rond de OMO-kate- chesecursus en de sluiting van de Eindhovense Lambertus- kerk aan de orde zullen ko men. „Kerstmis is de dag van het sluiten van vrede op aarde", aldus paus Paulus in een toe spraak tot geloviger. Hij vroeg zich af of in Vietnam de vrede in aantocht is of dat deze nog ver weg is. hoe het staat in Ierland en het H. Land. „Waar is de vrede in vele andere lan den, die door strijd en twee dracht geplaagd worden?" De paus drong er op aan de tijd voor Kerstmis te gebruiken om te bidden voor de vrede en om na te denken over het heilige en religieuze karakter van het kerstfeest. Korte metten In samenwerking met het Diakonaal Werk en de Hulpac tie Vietnam wil de Internatio nale Caritas in de Noord-Viet- namese havenstad Hai Phong een kinderziekenhuis met drie honderd bedden sfichten. On middellijk na de wapenstil stand in Vietnam zal de Inter nationale Caritas een hulpactie op touw zetten. Voor de bouw van het ziekenhuis is ongeveer drie miljoen gulden nodig. De twee christelijke arbei dersbonden in Italië, die zich vorig jaar hebben losgemaakt van de steeds linkser worden de vereniging van christelijke arbeiders in Italië (Acli). heb ben zich dezer dagen in Rome aaneengesloten in de beweging van christelijke arbeiders. De nieuwe beweging telt 220.000 leden en heeft zich gesteld achter de sociale leer van de kerk, zoals die door paus en bisschoppen wordt verkondigd. Katholieke jeugdorganisa ties in Oostenrijk hebben het verbod van de confessionele jeugd- en jongerenorganisaties in Zaïre scherp veroordeeld. Men heeft een resolutie aange nomen waarin met klem wordt geprotesteerd tegen het besluit van de regering van Zaïre dat er in dat land alleen nog maar plaats is voor één jongerenor ganisatie als afdeling van de politieke eenheidspartij. Tele grammen om te pleiten dit be stuur ongedaan te maken zijn verzonden naar de president van Zaire, de Vaticaanse staatssecretaris Jean Villot en de secretaris-generaal van de UNO, Kurt Waldheim. tot diaken worden gewijd, en over twee jaar tot priester, zijn de 36-jarige Henry Wat son, die hulpmateriaal voor computers vervaardigt; verder de 61-jarige 'vroegere dokwer ker Jack Page, die nu waren- huisbediende is, zijn 32-jarige schoonzoon, bouwvakker, en de 40-jarige Bill Harrap, monteur bij de posterijen. Drie van hen zijn pas op latere leeftijd Christen geworden. In oktober 1969 is met hun oplei ding tot diaken begonnen. Eens per week waren zij een avond in de leer bij hun men tor. Ted Roberts met wie zij drie uur lang studeerden en overlegden. Amsterdams Toneel met oud-Heyermanssucces Herman Heyermans schreef zijn legendarische „Meid" in 1905 en het stuk kreeg zijn populariteit vooral door de hoofdrolspeelsters als Esther de Boer-van Rijk (voor wie Heyermans het stuk schreef) en b.v. de pas overleden Marie Meunier. die zich konden uitleven op het krengerige karakter van de hoofdpersoon. Dat kon vroeger, maar dat kan blijkbaar nog steeds. Want de volle Koninklijke Schouwburg bleek gisteravond bijna juichend enthousiast toen het Amsterdams Toneel „De Meid" ook in Den Haag ten tonele voerde. Die nieuwe „meid" heet Nell Koppen en dank zij haar (meerdere open doekjes!) en regisseur Jules Croiset werd het een lekkere avond ouderwets toneel. En wat is daartegen. Vooral niet als nog eens blijkt dat Heyermans als hij z'n pen in beweging zette, altijd goed was voor een sterk toneelmechanisme en een ijzersterke dia loog. Nell Koppen heeft dan ook wel alles meegehad voor die rol. In de eerste plaats zichzelf (de ideale stemmiddelen) en regisseur Croiset die alles op haar toespitste en de thema's om haar heen af zwakte. Heyermans noemde „De Meid" een „komedie van de haat". Een uitgewerkte schets van een jong echtpaar, waarvan de man enkele maanden op ries is en de vrouw het fameuze slippertje maakt. De ouwe getrouwe meid krijgt een bekentenisbrief van het jonge vrouwtje te pakken en dan verandert ze in een wraakzuchtige duivelin die haar „meesteres" chanteert en daar de wrok van eeu wen „meiden-dienstbaarheid" in legt. Dat sociale thema stipt Heyermans alleen maar aan. speelt het angstige schuldbesef van de geslipte Een schuldbesef dat vandaag in die mate niet en dat door Croiset door regie en enkele „kappe" gedrukt wordt. Daardoor krijgt Sigrid Koetse als de jonge vrouw veel minder te speien en met haar man (Wim de Haas) een veel ondankbaarder rol. Bij haar blijft alleen de simpele angst voor de ontdekking van het gebeuren over en ik vraag me af of een meer „historische benadering" het stuk niet iets meer recht had gedaan. Tenslotte was het decor wél historisch en bood het spel regelrecht (komisch) realisme (o.a. EHy van Stekelenburg). De „komedie van de haat" moest het gisteravond meer van de „zwarte grap" van Heyermans hebben dan van de haat. Maar - nogmaals - het publiek zal er zich geen moment om bekommerd hebben. BERT JANSMA Nell Koppen als de „Meid" van Heyermans doet zich te goed c spullen van Mevrouw (Sigrid Koetse). Concertgebouw Pianokwintet bleef onder de maat van zijn grote naam Er zijn concerten waarop uw re censent zich aan zijn verplich tingen zou willen onttrekken en alleen maar plezierig zou willen luisteren naar enkele muzikale musici zonder daarbij kritische kanttekeningen te moeten ma ken. Die behoefte hadden we gisteravond in Diligentia waar het Concertgebouw Pianokwar tet optrad voor de Vereniging voor Kamermuziek. Waren die namen er nu maar niet ge weest'. Beide geven zeer hoge maatstaven aan. die uitvoeren den noch luisteraars zo maar kunnen negeren. Toch kan met de beste wil niet worden volge houden dat daar gisteravond aan werd voldaan. Het Concertgebouw Pianokwartet is eigenlijk een gezinsensein >lc. Klaas Boon, solo-altist van het Amsterdamse orkest, is er de ziel van. zijn vrouw Ina Over- kamp speelt de piano-, zijn dochter Saskia de cellopartijen en dan is er dan de Japanse violist Nobuyuki Shioda. Bij el- - kaar vier bekwame musici, die hard op hun aantrekkelijke pro gramma hebben gewerkt. Maar toch: de violist heeft een schra le orkesttoon en is in zijn into natie bepaald ongelukkig, en de pianiste is in articulatie en dy namiek te vlak en te slap om Mozarts eerste en Brahms' der de pianokwartet recht te kunnen doen. Vooral door viool en plano kreeg het musiceren een sympathiek maar huiselijk niveau. Gemeten aan dal niveau, was het voor treffelijk maar gemeten aan de namen bovengenoemd bleef het onder de hoge maat. ook in het charmante niemendalletje dat Alexandre Tansman terecht di vertissement noemde. Deze Fransman van Poolse origi- ne. die ook in Amrrika werkte. assimileert gemakkelijk alle stijlen van Chopin tot Strawins- ky, en maakt er grappige stuk jes van, maar die stukjes vra- j gen meer instrumentaal raffine- i ment dan ze kregen om het beoogde effect te sorteren. Ks. f lauds Drrs Thcrl-r ',t in icbruori een r?e':s •cx- s.ei' ngen geven in West-Di-its- land en Zwitserland. Er wordt ook onderhandeld over toernees in Engeland en Italië. Deze toernees zouden zonder subsidie gemaakt worden. Kerstconcert in de Grote Kerk In een overvolle Grote Kerk reeds om half acht stonden er lange rijen belangstellenden rond de Riviervismarkt heeft dinsdag de eerste van twee avonden kerstzang plaats gevon den. Voor de 8ste maal had het Residentie Kerkkoor deze sa menkomst onder het motto kerstzang voor en met ieder een" georganiseerd. Het aantal medewerkenden was Tsjech bekent diefstal van Rembrandt BERLIJN (UPI) De politie van West-Berlijn heeft bekendge maakt dat een 23-jarige Tsjechi- sche student heeft opgebiecht dat hij de dief is van een schil- derii van Rembrandt en van Jan van Goven. De doeken ver dwenen op 21 december 1971 uit een museum in Tours in Frank rijk en doken op in West Ber- i lijn. De student, aangeduid als j Karei W. werd op 22 november op de Westberlijnse luchthaven Tempelhof aangehouden, maar hij legde eerst gisteren een be-1 kentenis af. ook ditmaal groot: naast het Residentie Kerkkoor de even eens onder directie van John Verheijen staande „Verenigde Zangers", een blazersensemble van de Marinierskapel, een strijkersgroep van het Radio Philharmonisch Orkest; als so listen: de bas-bariton Marco Bakker, de. sopraan Patricia Madden en plaatsvervanger van Jan van Weelden, Koos Bons aan het magic organ met zijn zeer vele registermogelijkheden. Het program was niet helemaal in de directe kerstsfeer gehouden: want Deep River, Schubert's ..Allmacht" en The Holy City kwamen onder meer aan bod. Met een paar ritmisch-geaccen- tueerde liederen A»an Britse ma kelij doorbrak Oohn Verheyen ook met zijn koren het geijkte kerstrepertoire. Er werd enthousiast en over het algemeen goed gezongen; met behulp van de electronica kwam ook de kleine stem van Patricia Madden krachtig over. Uiter aard bleef de samenzang niet achterwege. Wat we een beetje betreuren is het apulaus ra vrijwel elk on derdeel. Het breekt steeds een beetje de sfeer en zou feitelijk tot het slot beperkt moeten wor den. Het gehele concert wordt vanavond in de Grote Kerk her- G.v:L. Vette kas voor Dorps- ontwikkeling Zoeterwoude Het gemeentelijke fonds „Dorpsontwikkeling", dat gevoed wordt door storingen bij nieuwbouw, zal naar verwacht wordt op 1 januari ƒ1.179.048,10 groot zijn. Door bespaarde ren te en een gedeeltelijke storting van de „N.V. De Vijver" zal dit bedrag in 1973 toenemen met ruim 250 duizend gulden. Er wachten volgend jaar grote uit gaven. Het zwembad waarvoor in 1972 naar schatting reeds ƒ150.000,- is beteed, vraagt dan nog eens 783.000,-. De verkeerslichten Hoge Rijns- dijk Oranjelaan staan op de begroting voor 69.400,-. Een omstreden post vormt de voorgestelde bijdrage van tien duizend gulden aan het Cultuur fonds. Bij de gehouden algeme ne beschouwingen was daarop nogal wat kritiek. Dat gold met name voor de Vrije Lijst en de P.C.C. die dit bedrag gehal veerd willen zien. De stand van het Cultuurfonds op 1 januari a.s zal 13.367.05 zijn. In dit lo pende jaar werden uitgaven ge daan van 8.000.- voor verlich ting en een derde wijzerplaat aan de toren van de historische N. H. kerk welke toren eigen dom is van de gemeente Zoeter woude. Schilderijen van Johan Mekkink zijn te zien in Galerie Mokum te Amsterdam van 15 december tot 22 januari. Drs. Hans Rede- ker houdt een inleiding op deze tentoonstelling. De kunst van Dolf Zwerver wordt geëxposeerd in Galerie Balans, Leidsegracht 74, te Amsterdam van 15 december t/m 20 janua ri. De collectie omvat zijn schil derijen die ontstonden tussen 1966 en 1972. Het N.N.P.V.-Tondel van de Na tionale Nederlanden zal op maandag 18 en dinsdag 19 de cember opvoeringen geven van „Het Spook van Canterville" een comedie van Oscar Wilde in de zaal van het kantoor Groen- hovenstraat 2 te Den Haag. LEIDSCHENDAM/STOMPWIJK B. en W. hebben de raad een niéuwe doorstromingsregeling voorgelegd waarin de woning die binnen Leidschendam en Stompwijk wordt verlaten niet meer dan 160 gulen huur per maand mag doen en de woning die in de agglomeratie wordt betrokken minstens 50% meer huur kost maar niet meer dan 350 gulden per maand of een huurwoning is die tenminste twee kamers minder bevat dan de woning die wordt verlaten. Wie daarvoor in aanmerking komt krijgt een tegemoetko ming van 1750 gulden. Onder de huurprijs wordt verstaan de z.g kale huurprijs plus de vaste las ten van een centrale verwar ming- en een liftinstalatie. De tegemoetkoming wordt niet verleend aan wie van een ande re dan een ééngezinswoning verhuist naar 'n eengezinswo ning, ais het een woningruil be treft waarbij geen betere verde ling van woonruimte wordt ver kregen, als de woning die vrij komt deel uitmaakt van een be drijfspand of een dienstwoning is of als de te betrekken woning een door de betrokkene gekoch te woning is. In de nieuwe verordening komt geen bepaling meer voor dat de bijdrage kan worden terugge vorderd als de gesubsidieerde binnen twee jaar weer verhuist naar een woning met een lagere huurprijs. Dat is pas enkele ma len voorgekomen, zeggen B en W in hun raadsvoorstel, en de gemeente heeft in geen enkel geval het geld teruggekregen. Het college heeft aangenomen dat volgend jaar 60 personen van de doorstromingsregeling gebruik zullen maken. In verband met de verhoging van de bijdrage VALKENBURG Met 4 stem men voor en 3 stemmen tegen heeft de raad van Valkenburg gisteravond het voorstel van B. en W. aangenomen een sport complex aan te leggen in 't Duyfrak. Met de aanleg is bedrag gemoeid Een minderheid i van B. en W. er 220.000 gul- i het college de raad was sportcom- voor aanleg van plex aan de Zonncveldlz.; zou echter een kleine 50 mille meer gaan kosten. De grote moeilijkheid voor de raad was dat voor do voetbalvereniging het plan in 't Duyfrak niet meer zo zeer hoefde en dat de KNVB nog geen oordeel had gegeven. Tegen het voorstel van het gmeeentebestuur stemden wet houder Van der Meij, en de he ren Doldersum en Schipper. De Valkenburgse raad heeft zich gisteravond ook bezig gehouden met de gemeentebegroting '73. Alle raadsfracties waren blij met sluitende begroting, maar vonden het jammer dat er geen ruimte in de begroting zit om grotere projekten aan te pak ken. Enekele wensen van de raad: spoedige reconstructie Hoofdstraat en Valkent rgse- weg. erhoging subsidie kroto pruiming, meer aandacht voor kankeronderzoek en een speel tuin voor de jeugd. Donderdag avond zal het college van B er. W. op algemene beschouwingen antwoorden. wordt de raad verzocht een ex tra-krediet van 6.000 gulden be schikbaar te stellen. De nieuwe verordening is zoveel mogelijk afgestemd op de rijksregeling die 1 januari 1973 ingaat, het rijk zal dan ook in de meeste gevalen 80% van de tegemoet koming voor zijn rekening ne men. Bier blijft iu planologische werkgroep BOSKOOP Ondanks het feit dat de heer T. Bier als raadslid heeft bedankt blijft hij toch lid van de planologische werk groep, die zich bezighoudt met de ontwikkeling van richtlijnen voor plannen ter renovatie van de dorpskern. In deze werkgroep hebben zitting ir. Vogelzang van Stad etT Land schap. de directeur van ge meentewerken T. Klazinga, de heer T. van Craaikamp als juri disch en administratief advi seur. Voorzitter is burgemeester G. W. baron van Dedem. Men is er zeer mee ingenomen dat ar chitect Bier als deskundige zijn medewerking blijft verlenen. Wassenaarse winkels op woensdagmiddag na nieuwjaar niet geopend WASSENAAR In de gewijzigde Winkelsluitingsverordening van de gemeente Wassenaar komt niet te staan, dat de zaken ook op woensdagmiddag na Nieuw jaar geopend kunnen zijn. De raad is daarmee tegemoet geko men aan een dringend verzoek van de winkeliersvereniging Langstraat. In de brief aan de raad was ook verzocht geen ontheffing voor de woensdag tussen Kerst en Nieuwjaar te verlenen, maar die wens ging niet in vervulling. Het was aan de de heer A. Lod der (Partij Wassenaar) te dan ken. dat de raad althans nog gedeeltelijk op het verzoek in ging. De ondernemers hebben in januari genoeg aan hun hoofd met de balans, aldus een van de argumenten. LEIDSCHENDAM - De to neelgroep „Scène" geeft van avond voor leden en dona teurs van r' "ond van Dej:u i het Ont- moetmgs Tip-Top aan de Da Maan een opvoe ring van bet toneelstuk „Cor delia weet 't". Aanvang half acht. Korting Slechts kort na de verkiezingen blijkt wederom wat er terecht komt van de zo fel gepropageer de duidelijkheid. Vocht men in de kamer publiekelijk om ,de steun van de kiezer, daarbij veelal gebruik makend van be schuldigingen en scheldpartijen: over en weer, nu reeds zijn de1 grootste tegenstanders" in princi pe bereid, elkaar beminnelijk te omhelzen, onder het motto ,,'s Lands belang moet prevaleren", dit nu is politieke duidelijkheid! In "onze rustige gemeente van hard werkende mensen is ech ter ook hier en daar wel wat onduidelijkheid! Bijna alom be kend is dat tenminste 17 Noord- wijkerhoutse middenstandsbe- drijven op heimelijk vertoon van een Bavo/Sancta identiteits kaart van 5 tot 20% korting op bepaalde aankopen verstrekt. Een misverstand echter is. dat men de mening is toegedaan, dat door de stichtingen Ba vo/Sancta de kortingen aan de deelnemende winkeliers zou worden terugbetaald, deze mis vatting zou de indruk kunnen wekken, als zou er met geld ge strooid worden, dit is hier niet het geval. Als onze informatie juist is, is deze regeling nor maal tot stand gekomen tussen deelnemende winkeliers en per soneelsverenigingen, voor be trokkenen wellicht geen slechte regeling. Het kan mijns inziens nooit de be doeling van deze winkeliers zijn, hun eigen clientèle die jaar) in jaar uit een groot deel van hun inkomen plaatselijk plegen te besteden, hiervan te willen uitsluiten. Middels verenigingen die talrijk genoeg zijn, zullen zij zeker diezelfde faciliteiten willen verstrekken. De taak aan deze winkeliers zich bij het pu bliek beter te presenteren. Mocht onverhoopt blijken dat dit niet de bedoeling is, dan is voor mij en velen met mij, het meten met twee maten een onduide lijke zaak gebleven! Eenieder neme er dan kennis van, trekke zijn/haar conclusies. Dit schrijven is slechts bedoeld, om misverstanden te voorkomen. C.V. Noordwijkerhoul SASSENHEIM Postdui venvereniging De Blauwband houdt vrijdag en zaterdag in haar clubhuis aan de 5 Mei- weg een kerstexpositie, tentoonstelling is vrijdag avond geopend van 20.00 tot 22.30 uur en zaterdag van 1P.00 tot 16.00. uur. De expo sitie wordt besloten met de trekking van een loterij. SASSENHEIM - Mej. M. T. Verdegaal is aan de Rijksuniversiteit in Leiden geslaagd voor het doctoraal examen medicijnen. SASSENHEIM De brand weer had gisteren een brand je, in het pand Kerklaan 16 in korte tijd bedwongen. Het brandje woedde in een slaap kamer. De bewoners van het pand hadden vergeten de elektrische deken uit te zet ten. Door onverklaarbare oorzaak was deze gaan schroeien. De brandschade bleef beperkt tot Let bed. De waterschade was vrij aan zienlijk.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10