derdeklasser Olympia Floreant Speelser Roodenburg verslaat stroef UYS Bekervoetbal Regionalen Oamesvcetbal Profboksen in Odeon Jackie Biggs verongelukt LEIDEN In de tweede ronde van de bekercompetitie sneuvelden vele wedstrijden. De vraag is, of het gezien de beroerde weersomstandigheden niet beter was ge weest om het gehele programma naar een andere da tum op te schuiven, nu er toch ingehaald moet worden. Voor een verrassing zorgde Floreant dat in de streek- derby tegen de Goudse derdeklasser met 2-0 overeind bleef. VVSB stelde tegen HMSM nogal teleur: 2-5. Al phen en Teylingen hadden ieder strafschoppen en een verlenging nodig om in de volgende ronde te komen. Blauw Zwart had het tegen Nieuwenhoorn evenmin ge makkelijk, maar won uiteindelijk toch. Zaterdag gin gen wel vrijwel alle wedstrijden door. RCL leverde de meest opvallende prestatie door tweedeklasser Spijke- nisse te verslaan. Met het oog op de toekomst een hoopvol resultaat. Ook Ter Leede viel op, maar dan in negatieve zin, want de Sassenheimers werden door Loosduinen, dat notabene in de derde klas uitkomt, uit geschakeld. Rijnsburgse Boys verloor verrassend van Heinenoord, terwijl Quick Boys weinig moeite had met Ameide. Toch een verrassing in Katwijk: Floor van Duin en Leo Pluimgraaff stonden weer opgesteld. De positieve instelling van Flo reant gaf de doorslag tegen der deklasser Olympia, dat vooral na rust verzuimde om koel van het rommelige speibeeld te pro fiteren. De goede le helft van Floreant leverde twee doelpun ten op. Aan Groenendijk gaf na een afgeslagen Olympda-aanval een afgemeten dieptepass naar Corrie Straver, die zijn tegen- Blauw Zwart—Nieuwenhoorn 3—1. stander passeerde en ook de weer enige hoop bij de Noord- wijkerhoutens ontstond, toen Bart v.d. Ploeg een penalty be nutte. De vanuit de achterhoede opgerukte Hans Heemskerk was in het strafschopgebied onderuit gehaald. Al snel maakte HMSH duidelijk, dat de betere klasse de doorslag zou geven: 2-5. doelman het nakijken gaf. Het tweede doelpunt werd uit een penalty gescoord door Kees de Jong. De doelman van Olympia had naar Gert Pansier getrapt, die hem op geoorloofde wijze hinderde. Olympia, dat hierna en na de pauze het betere spel had, benutte de 'kansen niet. Trainer Schalkwijk had in de rust doelman Jan Mathot ver vangen, daar deze een schor sing boven het hoofd hangt en hij Peet v.d. Louw in het elftal wilde laten wennen. AlphenVDL 00 (Alphen w.n.s.). Doelman Henny Rikken van Al phen was de held van het veld. Hij had twee strafschoppen van de serie van vijf van VDL ge stopt. Toen hij ook nog de bar rage-penalty" had gehouden was het voor Gerrit v. Geen een veel eenvoudigere taak om Al phen naar de volgende ronde te schieten. De extra penalty's wa ren nodig, omdat Alphen er één had naast geschoten en ook de doelman van VDL er één stop te. Gedurende de wedstrijd had Alphen wat meer kansen gehad, hoewel VDL het spel technisch wat beter beheerste. In het laat ste kwartier van de verlenging kreeg Alphen in de personen van v. Geen en Ykema nog goe de mogelijkheden, maar het was duidelijk, dat iedereen aan het eind van zijn Latijn was. WSB—HMSH 2—5. een nare wedstrijd heeft Blauw Zwart de derdeklasser Nieuwen hoorn (vierde plaats) niet zon der moeite weten te nemen. Scheidsrechter Knipmeijer floot zo veel, dat de spelers er door geprikkeld raakten Het resul taat: in de tweede helft werden Hoogenboom en een speler van Nieuwenhoorn opgeschreven en Genard v.d. Spek zelfs uit het veld gestuurd. Blauw Zwart was voor rust veel sterker en nam na tien minuten de leiding. Siem v.d. Ham lanceerde aan voerder Ger Smdt, die via de handen van de keeper raak- schoot. Het hard spelende Nieu wenhoorn. dat zich voorname lijk beperkte tot lange trappen kwam zo waar in de twintigste minuut gelijk. Een charge van Grundeken werd bestraft met een penalty, die door Te Doelde werd benut. Hoe fel Blauw Zwart hierna in de aanval ging, hoeveel corners en vrije trap pen het ook kreeg te nemen, het duurde tot de twintigste minuut van de tweede helft, alvorens de Wassenaarse ploeg weer de lei ding nam. Ook uit een straf schop, toegekend wegens hands na een schot van Siem v.d. Ham. die zelf van de witte stip raakschoot. Nieuwenhoorn, dat gehoopt had op een gelijk spel, moest nu wel komen, maar het was Blauw Zwart dat vijf minu ten later de zege veilig stelde. Na een dieptepass van Pim Westgeest schoot Pieter Donath in volle ren raak: 3-1. HMSH was vooral in de tweede helft de meerdere van WSB, dat in die periode naar een re gelmatige nederlaag gespeeld werd. Niettemin nam WSB de leiding, toen Kees Oostdam een op maat gesneden voorzet van Bar, v.d. Ploeg me, het hoofd „sO—Teljlingen 0-1. (Na verlen- benutte. HMSH corrigeerde al ging), snel deze fout door twee doel punten voor rust. Bij de laatste Op een uitstekend bespeelbaar kregen de Hagenaars de hulp veld in Zoetermeer heeft Teijlin- van de onattente Leo v.d. gen 117 minuten nodig gehad Wouw, d/ie zijn dircte opponent om collega- derdeklasser DSO zijn gang liet gaan. Na de rust uit de beker te wippen. Sinds de werd het eerst 1-3, alvorens er competitiewedstrijd aan het be gin van dit se:zoen tegen Teij lingen bleek DSO zijn ploeg een verjongingskuur te hebben laten ondergaan. De Zoetermeerse ploeg was nu heel wat sterker, maar het was in de eerste plaats doelman Oostdam, die de Sassenheimers van doelpunten afhield. Teijlingen miste duide lijk de geblesseerde Hennie Zoet, al stond daar het uitblin kende spel van Piet Hooger- vorst tegenover. Toch scoorde Teijlingen al na een kwartier, maar de scheidsrechter consta teerde ruiet dat doelman Oost dam het schot van Frank van Dam achter de lijn stopte. Teij lingen bleef drukken, maar het kon Oostdam niet passeren. Toen na een half uur dn de tweede helft Theunissen van DSO alleen voor doelman Toon Hoogcrvorst verscheen leek het zelfs een onverdiende nederlaag te worden, maar Theunissens schot was veel te slap. Verlen ging bleek noodzakelijk, en daarin zakte het tot dan redelij ke spelpeil aanzienlijk. Teijlin gen bleef ook nu sterker, inval ler Ton Smit miste alleen voor Oostdam gekomen, maar het duurde tot drie minuten voor tijd, terwijl iedereen al aan strafschoppen dacht, voordat de beslissing viel. Na een prachti ge aanval scoorde Jos Eiken9 met een fraai schot: 0-1. RCL Spijkenlsse 3—2 RCL zorgde voor een verrassing door het in de tweede klas uit komende Spijkenisse met 32 te verslaan. De uitslag had mis schien nog wat groter kunnen zijn als de scheidsrechter de be zoekers vlak voor tijd niet had getracteerd op een dubieuze strafschop. Maar enfin, op geen enkele wijze hebben de Leider dorpers er twijfel over laten bestaan wie de sterkste was. Met snel en verrassend voetbal werden de gasten overbluft en nam RCL het heft in handen. In de twintigste minuut had het overwicht resultaat want na een pass van de uitblinkende Teske kon de Lange 10 scoren. RCL ging onverstoorbaar door doch voor rust bleef het bij dit ene doelpunt. Na rust scheen Spijke nisse Vooralsnog niet van plan om aan de opgelopen achter stand wat te gaan veranderen en zodoende besloot Leo Holl dan maar wat te gaan doen. De één-twee met Teske rondde hij beheerst af, 2—0. Nu werd Spijkenisse dan toch wakker en nam het initiatief over. Een fout in de RCL-achterhoede was er oorzaak van dat de bezoekers konden tegenscoren. Iedereen verwachtte nu dat Spijkenisse in het slotoffensief nog wel langszij zou komen maar RCL nam gedurfd het heft weer in handen. In de 30e minuut beslis te Kuyk de strijd verdiend in het voordeel van RCL door er 31 van te maken; zelfs de om streden strafschop kon daar geen verandering in brengen. Heinenoor Rijnsburgse Boys 4-3 Rijnsburgse Boys dat tegen lager uitkomende clubs dikwijls slecht speelt heeft ook tegen het in de 4e klasse uitkomende Heinen- roord teleurgesteld. Hoewel de wedstrijd in de eerste helft ta melijk gelijk op ging, 11 moest Rijnsburg in de tweede helft aanvankelijk duidelijk af haken. Vlot voetballend liep de thuisclub uit naar 4—1. Rijns burgse Boys dat weinig geïnspi reerd speelde schrok toen ech ter wakker en wilde het gezicht niet geheel verliezen. In de laat ste 10 minuten belegerden zij het Heinenoord-doel, (maar het offensief leverde slechts twee goals op V.d. Mey en Van Duyvenbode) en dat was er één te weinig. Quick Boys Ameide 40. Quick Boys heeft naar verwacht weinig moeite gehad met vier- de-klasser Ameide. Toch zijn er wel enkele opvallende dingen te melden uit Katwijk. Zo waren er twee 'nieuwe' gezichten bij Quick Boys. Deze twee spelers moeten de Boys uit de malaise gaan halen en werden uitgepro beerd in deze bekerwedstrijd. Twee spelers uit de glorietijd van Quick Boys namelijk Leo Pluymgraaff en Floor van Duyn. De laatste, inmiddels 37 jaar, moet als 'motor' gaan fun geren en zo te zien lukte het hem inderdaad om de ploeg te organiseren. Waarom "Pluym" terug is is wel duidelijk: hij moet scoren; iets wat de ploeg tot nu toe niet erg lukte. Ook hij schijnt te slagen want hij nam twee van de vier goals voor zijn rekening. De wedstrijd zelf was een formaliteit want Ameide was duidelijk te zwak voor de eersteklasher. Voor rust scoorde Pluymgraaff twee maal en na rust deed van de Plas hetzelfde. Doelman Jan Mathot van Floreant brengt redding in de wedstrijd tegen Olympia Vlaardingen Koudekerk 32 Evenals verleden week in de com petitiewedstrijd is Kouderkerk er niet in geslaagd om van Vlaardiingen, ditmaal voor de beker, te winnen. Maar werd verleden week terecht verloren, deze keer was Koudekerk beter en had de overwinning volko men verdiend. Pech en het mis sen van legio kansen deed de Koudekerkers toch weer aan het kortste eind trekken. Vlaardin gen begon onstuimig want reeds na 7 minuten keek Koudekerk tegen een 2—0 achterstand op. Automatisch ging Vlaardingen het wat rustig a au doen en dal gaf de aangeslagen Koudeker kers de kans om terug te ko men. Brommers tekende voor de twee goals. Vlak voor rust liep Vlaardingen tegen de veld- verhouding in toch weer uit naar 3—2. Wat de gasten ook probeerden na de hervatting, het lukte niet om de Vlaardin- gers voorbij te komen. Het as wel zo dat Koudekerk te veel kansen nodig had. ieo Bader, keeper van VVSB duikt overbodig: het schot van de HMSH-aanvaller belandt in het zijnet Loosduinen Ter Leede 3—2 Op het modderige veld in Loos- duinen toonde Ter Leede veel te weinig initiatief, in tegenstelling met Loosduinen, dat wel onmid dellijk ten aanval toog en na een kwartier de score opende toen heel Ter Leede ten onrech te bleef staan voor buitenspel. Nu moest Ter Leede ook wel wat aan de aanval doen, maar het kwam nier verder dan een schot van Nanne Sluymer tegen de lat. Loosduinen bleef de bete re ploeg en kwam op 2—0 uit een doelpunt, dat overigens nu wel in buitenspelpositie werd gescoord. Na rust werd de ploeg van Ter Leede gewijzigd, Chiel Krop en Piet Kntes gingen, Jan Schoen en Willem Breedijk kwa men. Loosduinen kreeg eerst nog een uitstekende kans op 3 —0. maar het miste een straf schop. Ook Ter Leede kreeg een penalty te nemen. Cock v.d. Zwart schoot hem recht op de keeper af en toen hij de terug springende bal alsnog in 't doel wilde deponeren, werd hij om- I ver gelopen, zodat Ter Leede I opnieuw een strafschop mocht 1 DEN HAAG Gerard Bok en nemen, die nu duur Dick van Harry Bogaerts zullen voorlopig B eian fei'bos werd benut. Ver- j de laatste prefboksers zijn. t'ie der kwam Ter Leede voorlopig 'n 'iet Rotterdamse Odecn in de niet en toen Loosd; inen op 3—1 r'"g komen. Volgend jaar start kwam. was de stijd wel beslist. 1 een grote verbouwing waardoor Vijf minuten voor tijd zorgde j de zaal lange tijd gesloten zal Cor Vreugdehill voor 32. z'jn- Spaargaren werd opgeschreven. Op maandag 18 december komt LEIDEN Het speelse won het van het stroeve. Dit staat voor de 20 overwinning van de Roodenburg regionalen op die van UVS. De in totaalgewicht lichtere Roodenburg-elf voelden zich beter thuis bi de zware wei dan hun tegenstanders. De com binaties kwamen vlot tot stand, waren gevarieerder en derhalve gevaarlijker dan die van UVS. Of een verschil aan kwaliteiten de oorzaak was is de vraag, feit is, dat Roodenburg ze in ruime re sortering etaleerde. Kwalitei ten, maar dan in negatieve zin, toonden beide elftallen soms in onnodige, onbeheerste overtre dingen. Eén daarvan vormde de inleiding tot het openingsdoelpunt, vijf minuten voor de pauze. De be weeglijke Johan van Dam werd tegelijkertijd door Ton Kamp- hues en Sjaak Stokkel klem gezet. Ger Straathof ontfermde zich over de vrije trap, waar mee hij vriend en vijand zou verbazen. De bal nam aanvan kelijk een te hoge baan aan, maar daalde toen met zo'n ster ke curve, dat hij net onder de lat in het doel kwam. Een twee de succes was snel voor Roo denburg weggelegd. Even voor rust omzeilde Johan van Dam als laatste klip Ton Kamphues en dwars voor het doel geko men schoof hij de bal langs doelman Wim Eradus. Dit was het slot van een eerste helft, die door UVS sterk werd ingezet. Het stevige middenveld met Pe ter Slingerland. Wil Henskens en Bert Kort drong aan, maar wist weinig openingen te vin den. Naarmate de strijd vorder de begon het Roodenburg-mid- denveld zich te roeren. Hieruit vloeiden een aantal hoekschop pen voort. In een volgende pe riode was het even benauwd voor Roodenburg. Wil Henksens sprong goed op naar een vrije trap van Zondervang, maar hij miste de bal op een haar. Een gevaarlijk draaiende inzet Kamphues werd door Peter van Kooperen op tijd weggestompt. den. Gevaar was er pas voor- doelman v. Kooperen wanneer Bert Kort en Wil Henskens aan legden voor afstandsschoten. De Roodenburg-goalie verwerkte ze echter bekwaam of ze gingen juist naast. Veel meer bood de tweede helft niet om de toe schouwers op de tribune warm te houden. ROEN VAN DER GEEST Wil Henskens was bijna bij een goal, toen hij een gemiste bal oppikte, maar geen ruimte kreeg voor een schot. Evan la ter sloeg Roodenburg hard te rug. Na rust oefende UVS zeer lang druk uit op het Roodenburgdoel. Er sprak echter weinig overtui ging uit de acties. Ook de on vermoeibare aanvoerder Ton Kamphues, die zich nu in de frontlinie bevond, kon geen lijn in het spel van UVS brengen. Het was te statisch en te door zichtig om tot doelpunten te lei- KRV 2—RCL 0—2 In een sportieve wedstrijd hebben de dames van RCL een dik ver diende overwinning behaald op de KRV-dames. Een foutje van keepster Ingrid Edeling stelde Joke de Ruiter in staat voor de eerste maal te scoren. Een mis verstand tussen achterhoede en keepster gaf Joke de Ruiter de kans ook voor 2—0 te zorgen. SVLVOegstgeest I0 Het veldoverwicht van de SVLV- dames bracht hen tegen Oegst geest slechts één treffer. In de 20e minuut van de eerste helt wist Will van Rhijn uit een doorloopbal te scoren. Ook in de tweede helft wisten de SVLV-da- mes de druk op doel van het jonge Oegstgeest te handhaven, zonder verder resultaat. Gerard Bok uit tegen de in Bel gië wonende Marokkaanse lichtwelter 3en Mimoun. Zwaar- welter Harry Bogaerts krijgt de gelegenheid zich te revancheren voor de nederlaag die hij enkele weken geleden leed. De Rotter dammer ontmoet nu de Frans man Roger Lopjois. Beide par tijen gaan over zes ronden. Het programma wordt aangevuld met amateurwedstrijden tussen Rotterdamse en Amsterdamse boksers. MELBOURNE De Australische Speedway kampioen Jackie Diggs is gisteren tijdens wed- I strijden in Benxigo op bijna tweehonderd kilometer van Mel- I bourne cm het leven gekomen, j Ciggs, die 50 jaar oud was, kwam toen hij twee andere rij- I ders passeerde ten val. Uit deze indirecte vrije trap schoot Gerrit van Geen (Alphhen) de bal rechtstreeks in het VDL-doel zodat het doelpunt niet werd toegekend

Leidse Courant | 1972 | | pagina 8