De feestelijkheden beginnen bij Vroom Dreesmann Voor de kerst onder elkaar, een knallend Oud en Nieuw, en al die vrolijke dagen er tussenin en vlak erna. voor musea universiteit Wat u ook moet weten VROOM DREESMANN PAGINA 6 I.EIDSE COURANT MAANDAG 11 DECEMBER 1972 Suske en Wiske De boze boom- zalver Tom en Marie Ann Het jaar van de boze kabouter Lucky Luke Jesse James randstad uitzendbureau zoekt voor direct: (steno) typistes, dictafonistes en ponstypistes leiden: n. rijn 44 0171044841 alphen: liszthof 18 01720-91873 katwijk: parsstraat 19 01718-71215 En nen even glinsterend ensemble vormt deze kielpulloyer op een rïïïwclon pantalon. De pullover heeft een bovenstukje met ajour- effekt. Kleuren: zwart-zilver, roze-zilvor, wit-zilver. 39.95 (S en M). De pantalon loopt iets uit vanaf de knie en heeft brede omslag. In o.m. kobaltblauw, grijs en geel Maten 38/44.49.95 Elegant jurk-hesje van arnel jersey. Laat zich net zo makkelijk met als zonder pantalon dragen. Bontbedrukt met fleurige bloemmotieven. Vlinder mouwtjes. sluiting op de rug. In lila/zwart en oranje/zwart. Maten 36/41 49.95 Accessoire: collier van grote parels in naturel, roze en blue. 12.50 Wim de Vrind Aanwinsten ten grave gedragen ZOETERWOUDE Onder enor- me belangstelling is zaterdag morgen Wim de Vrind oud bestuurder van de w Meerburg ten grave gedragen. De sobere uitvaartdienst werd op gedragen door pastoor J. Kragt- wijk, die onder meer een ge dicht voorlas, dat was gemaakt door een van de broers van de overledene. In dit gedicht kwam tot uiting wat Wim de Vrind voor zijn gezin heeft betekend en de sfeer van de broers on derling. De uitvaartdienst werd bijgewoond door vele vrienden, het bestuur van Meerburg, wet houder Duindam en vele belang stellenden. Vele bloemstukken bedekten na het afscheid het graf. Raadslid van Hazerswoude overleden HAZERSWOUDE In de nacht van vrijdag 8 december op za terdag 9 december is geheel on verwacht in zijn woning aan de Hazerswoudse Lindelaan 1 op 59-jarige leeftijd overleden de heer C. Matze. Sinds 1958 had hij voor de Anti Revolutionaire Partij zitting in de raad; de laat ste jaren leidde hij de driemans AR P-fractie. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot van de heer Matze heef! plaats op woensdag 13 december op de algemene begraafplaats aan de Provincia le weg. Daarvóór wordt in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat een rouwdienst ge houden, die 's middags om 14.00 uur begint. LEIDEN De Leidse Universi teit is voornemens twee belang rijke verzamelingen door koop te Open week in „Leythenrode" Leiderdorp Reaktiveringscen- trum en verpleegtehuis „Ley thenrode" houdt in de week van 11 t/m vrijdag 15 dec. een open week. Het programma hiervan ziet er als volgt uit: Maandar 11 dec. 16.15 uur afvaardl- derwijs uit Leiderdorp. ;n projekt over „Ley Voor het Museum van Geologie en Mineralogie wil men de col lectie kopen, die heeft toebe hoort aan wijlen dr. J. Erp. Met de huidige eigenaar is in principe overeenstemming be reikt over een bedrag van 150.000 (vraagprijs was 211.050). Voor de aanvulling van de verza meling cfemotische teksten van 't Papyrologisch Instituut wil men een verzameling papyri en ostraca aankopen. De prijs is 50.000 wat door prof. Pestman zeer schappelijk wordt ge noemd. Sl. Nieolaas kwam wat laat hij huisvrouwen HOOGMADE Wel wat laat, maar toch heel genoeglijk heeft de Vrouwenvereniging NKV afd. Hoogmade in Huize v.d. Ploeg het Sl. Nicolaasfeest gevierd. De Goedheiligman had de huis moeders niet vergeten. Bij de koffie was een fijne tractatie. Besloten werd ook dit jaar in sa menwerking met de Ned. Her vormde Vrouwenvereniging de kerstviering te verzorgen. Met kaarten en sjoelen werd de avond besloten. Bij het klaver jassen ging mevr. Hoogeveen- Borst met de eerste prijs naar huis. bij het kruisjassen mevr. Disseldorp-v. Santen en bij het sjoelen mevr. Van Tol-Hooger- vorst. De volgende bijeenkomst van de afdeling is 11 januari. Dnmlerdarevond 14 .lccemlxr: huls voor wijkverpleegsters, dlrek- tles bejaardencentra, afdelingshoof den van ziekenhuizen etc.. allen uit het verzorgingsgebied. Rnndle gen na korte Inleiding, door de neesheer-direkteur dr. H. Bak, Leiderdorp circa 19.30 en 90.30 Vrijdagavond 15 december: slotnvond voor de bewoners van Leythenrode. alsmede de dlreklic. hoofdzuster therapie-hoofden. Gedurende de openingstijden zal er in de hal van Leythenrode iemand aanwezig zijn voor alge mene informaties. SASSENHEIM De enve loppen voor de actie ..Kom over de brug" zullen a.s. vrijdag weer opgehaald wor den. Zij die geen enveloppe gekregen hebben kunnen hun bijdrage gireren op gironum mer 7600 t.n.v. „Kom over de brug" Oegstgeest. Ook kan men zijn gift brengen aan het comité, dat na 20.00 uur bereikbaar is bij de Alg. Bank Nederland aan de Wil- helminalaan. SASSENHEIM Doordat hij met te grote snelheid het Klinkenberg-viaduct opreed, raakte een 27-jarige automo bilist uit Bennebroek in de slip. Zijn auto kantelde en kwam onderste- boven te recht. De bestuurder kwam met de schrik vrij. SASSENHEIM Op de hoofdstraat raakten twee bromfietsen met elkaar in botsing doordat de voorste, een 17-jarig meisje haar hand niet uitstak. Het meisje liep een hoofdwond op. De andere bromfietser, een 40- jarige bewoner uit Noordwij- kerhout liep beenkneuzingen op. HOOGMADE De IJs club Hoogmade komt mor gen weer bijeen voor een al gemene ledenvergadering in Huize van der Ploeg. Drie bestuursleden zullen worden gekozen en de data van de te houden wedstrijden zullen worden bepaald. Na afloop wordt de traditionele kaart- wedstrijd gehouden. Accessoire: parel-saiitoir verwerkt met strass. In rose, baby blue en naturel 12.50 Met zo'n kombinatie wordt iedere gelegenheid extra stralend. De glitterfrant plastron in zwart-niet zilver, roze-met-zilver, wit-met-zilver kost 24.95 (S on M). De wijd en soepel vallende crêpe pantalon met een voetwijdte van cm. 36.95, We hebben 'm zwart en talloze pastelkleuren. Maten 36/42. Accessoire: zilverkleurig spiraalcollicr 10.95

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6