De Treffers verliest, ondanks hattrick Veronique v. d. Laan Foreholte besluit eerste helft goed Leython AC overtroeft Delta Lloyd Koos van Beek verrast topspelers De Treffers 88 STBTW Ü2J3Ê- Tafeltennis Tafeltennis VERLIES IMPALA'S Volleybal Zaalhandbal Huisman consolideert voorsprong MAANDAG 11 DECEMBER 1972 L LEIDEN In de dames-ereklasse tafeltennis is zaterdagavond de be slissing gevallen over het herfstkampioenschap van Nederland. De 3e ontmoeting in deze competitie tussen de beide koplopers Tempo- Team en De Treffers eindigde in een 5—4 overwinning voor de hoofdstedelijke uitzendkrachten. Bij De Treffers uit Roelofarends- veen bleef Veronique v.d. Laan ongeslagen, zowel in haar enkelspe len als samen met Mary Thuis in het dubbelspel. Nellie van Paridon (Treffers) contra Ellen v. d. Helm. ALKMAAR Zaterdag en zondag is het in het tafeltenniscentrum van De Treffers weer gezellig druk geweest. De oorzaak hier van waren de tafeltenniskam pioenschappen van Alkemade. Naast 220 deelnemers was er tijdens de wedstrijden een grote belangstelling. Er werd gespeeld in diverse klas sen met als topklasse de algehe le klas. waarin dames en heren van De Treffers waren verte genwoordigd. Hierin zorgde Herman van Ruiten voor een verrassing door twee spelers van het eerste team van Tref fers. namelijk Hans van der Zwet en broer Jacq. van Ruiten te slaan. De grote triomfator werd echter outsider Koos van Beek. Na overwinningen op Kees Vesseur, Leo de Jong en Veronique v. d. Laan, versloeg hij in de finale ook Herman van Ruiten en mocht zich de grote kampioen tafeltennis van Alke made noemen. De uitslagen bij deze kampioenschappen waren: Jongens ongeoefend t/m 13 j.: 1. Wil v. d. Meer, 2. Leo Brama. idem t/m 10 j.: 1. Paul Hoogen- boom, 2. Marko Groothof. Jongens pupillen (lid): 1. Tonny Schut, 2. Jacques Kuipers. Jon gens groep B (t/m 16 j.): 1- Fred van Egmond, 2. Cor Kui pers. Jongens groep A (lid) l.« Wilko Reijnders. 2. Heinrich Akerboom. Meisjes ongeoefend t/m 10 j.: 1. Florentien v. d. Zwet, 2. Betsy Straathof. Meisjes ongeoefend t/m 13 j.: 1. Renate v. d. Zwet, 2. Kitty v. d. Meer. Meisjes pu pillen (lid): 1. Cora v. d: Zwet, 2. Gerda v. d. Meer. Meisjes groep A (lid): 1. Els van Tol, 2. Mieke Volwater. Recreatieklas: 1. Jos van Berkel, 2. Eduard Warmerdam. Heren 4e klas: 1. L. Cransen, 2. Arie Hoogenboom. Heren 3e klas: 1. Har Hoogenboom, 2. Arie Hoogenboom. Heren le klas: 1. Bert v. d. Meer, 2. Loek Koek. Dames recreatieklas: 1. Lida l'Ami, 2. Mieke l'Ami. Dames A klas: 1. Marian Klein, 2. An- ne-Marie Castelein. Het was voor de toeschouwers in het nieuwe tafeltenniscentrum van Sanocel/Scylla geen bijzon der aantrekkelijke wedstrijd. Nervositeit en overconcentratie drukten hun stempel op het spelpeil. En juist bij geringe on derlinge krachtsverschillen, kan het van beslissende betekenis zijn, wanneer een speelster daar in mindere mate gevoelig voor is. Het bleek al direct in de le partij. Mary Thuis nam in de le game een ruime voorsprong op Mieke Arntz, niettemin verkrampte ze plots en moest toezien, dat de Amsterdamse met 2624 won. In de 2e game profiteerde de Tempo-Teamspeelster nog meer van de onzekerheid van Mary en bracht de stand op 1—0 voor haar team. Ellen v.d. Helm liet in de 2e partij Nelly v. Paridon niet in haar spel komen. Voort durend het initiatief nemend, speelde zij met afwisselend aan- valsspel De Treffers naar een 2—0 achterstand. Aan Veronique v.d. Laan de taak om Connie v. Moorst succesvol te bestrijden. Ook Veronique was niet vrij van een te grote spanning. Ze zag de le game, na een 2018 voorsprong, met 20—22 verloren gaan. Haar gro tere technische kwaliteiten ga ven evenwel in de overige ga mes de doorslag. Het dubbelspel tussen de combi naties v.d. Helm/Arntz en v.d. Laan/Thuis bracht enig specta culair tafeltennis. Toch werden ook hier prachtige rally's veel vuldig afgewisseld met het i sen van simpele kansen. De winst, hoewel krap, kwam ten slotte bij De Treffers terecht (24—22, 21—19). De laatste partij voor de pauze ging tussen Ellen v.d. Helm en Mary Thuis. Mary kwam ook in deze partij weer iets tekort en Ellen, die met meer overtuiging speelde, won marginaal (23—21, 21—18). Veronique v.d. Laan, verreweg de sterkste speelster van het gezel schap, opende het 2e gedeelte van de wedstrijd tegen het jeug dige talent Mieke Arntz. In de le game kwam zij even in moeilijkheden, maar via 2—9 en 11—16 wist zij de le game te verschalken met 2321. Met winst in de 2e game bracht zij De Treffers wederom op gelijke voet met Tempo-Team (3—3). Mary Thuis (Treffers) contra Mieke Arntz Hierdoor kwam de stand op 5— 4 voor Tempo-Team. Theore tisch bestond nog de mogelijk heid van een gelijkspel, maar een slechter game-gemiddelde De Treffers maakte dat, bij (Foto Henk van den Ende) Voldeed Veronique aan de gestel de verwachtingen, haar teamge noten slaagden er maar niet in de broodnodige 2 winstpartijen te behalen. Nelly v. Paridon, in de 2e ontmoeting te Roelofa- rendsveen goed voor 2 overwin ningen, kon nu geen vuist ma ken tegen Connie v. Moorst. Hetzelfde kon Ellen v.d. Helm niet tegen Veronique. Met veel effect poogde zij wel het aan- valsritme van de Haagse speel ster te doorbreken, maar haar tegenstandster was te goed op dreef. Met 21—14, 21—13 legde Veronique voor de laatste maal Tempo-Team verkrijgt bovendien het lot van De Treffers in de het recht om volgend seizoen uit handen van Mary Thuis en Nel- te mogen komen in de strijd welke uitslag van de laatste partij dan ook, de nederlaag vaststond. Om die reden beslo ten beide teams af te zien van verder spelen. Bloemen voor Tempo-Team en de prijs, beho rend bij .het herfstkampioen schap uitgereikt door dhr. Pee- ters van de NTTB. ly v. Paridon (44). Voor Mary was de opgave te zwaar. Gedes illusioneerd door 2 nederlagen, kreeg zij weinig voeten in de aarde tegen Connie v. Moorst, die de overwinning al rook. In 2 games werd Mary aan de nega tieve zijde van de score gesteld. de Europa-cup. Voor De Treffers is er duidelijk sprake van een gemiste kans, omdat in de 2de competitie de dames- ere-klasse aanzienlijk versterkt zal worden door de bijna zekere promotie van Delta Lloyd met o.a. Sonja Hetzel. HILVERSUM Een Nederlandse rugbybondsploeg, spelend onder de naam Impala's, heeft giste ren in Hilversum voor 1200 be zoekers met 6—8 verloren van een RAF-ploeg uit West-Duits- land. Door Richardson werd na 33 mi nuten een fout van Majoor afge straft met een try: 40. In de tweede helft van deze aantrek kelijke ontmoeting tussen twee harde ploegen, verkeken Van Dalen en Majoor zich op de snelheid van Johns, die opnieuw een try drukte: 08. De Impa la's gaven de moed niet op. Ni- colai drukte een try en Jan Rosman converteerde: 68. De Nederlandse ploeg domi neerde in de slotfase, maar de winnende try bleef uit. LEIDEN De dames van Ley- thon/AC moesten vrijdag in Amsterdam aantreden tegen koploper Delta Lloyd/AMVJ. Een voor beiden zeer belangrij ke wedstrijd, omdat de ploegen in de race naar de kampioensti tel nog volop meedraaien. Voor Leython was het echter een nog belangrijkere noodzaak om te winnen dan voor de Amster- damse ploeg, omdat Leython bij verlies praktisch kansloos ge worden zou zijn. De Leidse ploeg toonde aan dat zij over meer moreel beschikt dan de gedoodverfde kampioenen. Wel iswaar konden de gastvrouwen met goed getimede aanvallen de eerste set pakken. Leython zou hard terugslaan. Het Leidse duo Iris Arendse en Josine van der Bosch ging een belangrijke rol spelen en aan hen trok de rest van het team zich op. Met 15 9, 8—15, 13—15 en 10—15 Leython/AC de punten mee naar huis. De heren van Kangeroes schroef den hun magere puntentotaal ook wat op door met 31 van het zwakke PVC te winnen. Vroeger was PVC nogal eens een lastige tegenstander voor de Leidenaren, maar daar was nu niets meer van over. Kangeroes dicteerde de strijd volkomen en Pera en Bloot waren de uitblin kers. Setstanden: 154, 15—6, I—15(!) en 15—10. Kangeroes 2 had tegen mede-de gradant Punch 2 slechts zes spelers ter beschikking en mede daardoor trok het aan het kort ste eind. In vijf sets ging de winst naar Delft. 1614, 1215, II—15, 15—10, 15—17. LEIDEN Foreholte sloot de eerste helft van de zaalcompeti- lie goed af door een overwin ning van 57 in Rotterdam bij de Schutters. Het speelde een goede wedstrijd en had een rui mere overwinning verdiend. De heren van Sanocel/HVL lieten de winst glippen tegen Hermes 2 door defensieve fouten. Met 14—14 bleven zij wel op veilige afstand van de onderste plaats. Het Noordwijkerhoutse Northa blijft op het ruime overwin ningspad en klopte Wings 2 met niet minder dan 269. Ook Apollo behield zijn kampioens kans via een 20—25 overwinning op het sterke CWP, evenals het Noordwijkse MSV dat weliswaar van Duinoord een beetje onge lukkig verloor doch nog steeds aan de leiding gaat. HVV boek te een goed resultaat door van Hellas 4 te winnen maar de he ren van Warmunda dolven het onderspit tegen Hermes 3 met 6—19. (1 in de beginfase toonde Forehol te zich duidelijk sterker dan het Rotterdamse Schutters. De eer ste de beste vrije worp knalde Hannie Boskamp direct in het doel doch de worp moest wor den overgenomen omdat een der Rotterdamsen te dicht bij stond. De Voorhoutse dames bleven drukken en Hannie Bos kamp schoot keihard tegen de paal. Ellie Hoek loste een mooi sprongschot dat maar net naast ging en toen Ans Bakker in schietvrije positie werd gepakt, kreeg Hannie Boskamp via een straf worp gelegenheid de score ■te openen: 01. De Voorhoutse aanvoerster brak even later al leen er tussenuit en dat was 0 —2. Toch kwamen De Schutters weer langszij. Zij het dat de Rotterdamse openingstreffer duidelijk in de cirkel werd ge scoord. Een strafworp werd door Schutters goed benut en de stand was weer in evenwicht: 2—2. Toen Hannie Boskamp met een schijnbeweging doorkwam en gepakt werd, vonniste zij zelf: 2—3. Nora v. Niekerk bracht tenslotte de ruststand op 24 door een keihard heupschot waarop de overigens goede Rot terdamse doelvrouwe geen kijk had. Na rust verzuimde Foreholte door te drukken toen een Rotterdam se voor 2 minuten naar de kant verdween. Integendeel, Schut ters kwam tot ieders verrassing weer langszij. Eenmaal werd de bal van richting veranderd door de Foreholte-defensie en een maal wist het met een goede i schot van één der ADollo-dames wit shirt) op het doel combinatie vrij te komen aan de cirkel: 4—4. Toen Hannie Boskamp en Nora v. Niekerk Foreholte opnieuw aan twee doelpunten voorsprong hielpen, was het een bekeken zaak. De Voorhoutsen speelden behou dend de wedstrijd uit. Zowel Schutters als Foreholte (via Hannie Boskamp) scoorden nog eenmaal hetgeen een eindstand van 57 opleverde. Foreholte had echter beduidend meer ver diend doch had bijzonder veel pech. Annemieke de Bruin en Ellie Hoek stichtten regelmatig verwarring in de Schutters de fensie en achterwaartse schoten van Nora van Niekerk en Ans Bakker kwamen er via de on derkant van de lat weer uit. Een bijzonder goede wedstrijd keepte ook doelvrouwe Anuska Fontein terwijl de geblesseerde Anske Broekhuizen op de bank moest toezien. De heren van Northa laten er dit seizoen geen gras over groeien. Tegen Wings 2 waren zij supe rieur. Goed verdedigend en snel in de aanval liepen zij dan ook snel uit tot 10—1. Bij de rust leidde de Noordwijkerhoutse ploeg al met 12—3. Na rust volgde de ene break-out na de andere en in hun scoringsdrift waren zij wel eens te noncha lant in de verdediging. Zodoen de konden de Hagenaars in de tweede helft nog zesmaal scoren maar tegen dc suprematie van Northa zette dat geen zoden aan de dijk. Northa won royaal en verdiend met 269. HVV begon hoopvol tegen Hellas 4 en nam al snel een 4—0 voor sprong. De Hagenaars beschik ken echter over een grote routi ne en lieten zich niet uit het veld slaan. Bij de rust had HW zelfs een 9—10 achterstand op gelopen. Na rust dacht Hellas te kunnen doordrukken maar toen dat door goed verdedigen van HW niet erg lukte, werd de Haagse ploeg harder en onthield zich niet van commen'aar. De goed leidende arbiter Alsem- geest moest dan ook enkele ma len een Haagse speler naar de strafbank sturen. HVV hield het Thijs de Haan van Apollo waagt een schot. Links o. midden nog net zichtbaar Rob Sloos hoofd koel en kon met 2018 de punten thuishouden. De heren van Apollo verslikten zich bijna in het felle CWP. In de eerste helft ging het nogal gemakkelijk bij de mannen van Fred Koets en met een aantal snelle break-outs bouwden zij aan een stevige 8—18 voor sprong. In de tweede helft kwa men de Hagenaars echter stevig opzetten en Apollo had zijn kruit een beetje verschoten. De voorsprong, in de eerste helft opgebouwd, was toch ruim vol doende voor de Oegstgeestena- ren om met 20—25 te winnen. De dames speelden een spannen- de strijd uit met het Voorscho- tense KW en konden na een 33 ruststand met 65 de pun ten uit het vuur slepen. Vooral de betere conditie van Apollo gaf in die tweede helft de door slag. Zonde:- Cees Lucas en Theo Zwart jes hebben de heren van Sano cel/HVL onnodig een puntje la ten glippen. Tegen Hermes 2 hadden zij de kans zich bijna veilig te stellen. De Hagenaars hadden 1 punt en de Leidenaars 3. Gedurende de gehele wed strijd heeft Sanocel/HVL een kleine voorsprong gehad om die iin de slotfase nog te verspelen. Aanvallend klopte het allemaal wel bij de roodwitten maar ver dedigend lieten zij te veel ste ken vallen. Vooral de Haagse cirkelspelers kregen veel te veel ruimte en konden met 1414 een puntje thuishouden. In een gelijkopgaande wedstrijd hebben de Noordwijkers de pun ten aar het Haagse Duinoord moeten laten. Bij de rust was de stand 9—9 en beide ploegen namen om en om de leiding. Toen de goed leidende scheids rechter voor het einde floot was het toevallig Duinoord die op dat moment de leiding had met 18—17 en zodoende de volle winst wat geflatteerd mee naar huis nam. De dames werden in de eerste helft wat overrompeld door Kwiek Sport 3 en liepen een 4—3 achterstand op. Fel verdedigend kwamen zij in de tweede helft echter zeer goed terug De Haagsen slaagden e: niet meer in te scoren, iets wat MSV nog driemaal deed. Met 4—6 werd verdiend gewonnen. Na de stevige nederlaag van vori ge week tegen koploper Northa moest Warmunda nu tegen dekoploper Hermes 3 opnieuw een stevige nederlaag incasse ren. De Warmonders speelden lang niet zo goed als vorige week en de 6—19 nederlaag was dan ook volkomen verdiend. De aanval speelde fantasieloos en veel te veel door het midden. Alleen Ruud van Grieken kon met 2 doelpunten vanaf de zij kant gevaar stichten. De Haag se verdediging hoefde verder al leen het midden dicht te hou den. Verdedigend verzuimde Warmunda uit te stappen het geen de Haagse afstandschut- ters gelegenheid gaf Rinus van Buuren op de proef te stellen. Ben v. Niekerk kwam ook tot 2 doelpunten terwijl Frans de Jonge en Aad Wolvers ieder een Jc^.punt scoorcen. LEIDEN In de voorlaatste ron de om het persoonlijk kam pioenschap van de LDDB be wees Huisman zijn superieure klasse. Hij ker.de geen pardon met Kromhout en consolideerde aldus zijn voorsprong. De stand na 6 ronden: Huisman 11, Heemskerk 9, Passchicr 7, v.d. Kwartel 7. De Frankrijker 6, Kromhout 5, Sandijk 3, Kooistra

Leidse Courant | 1972 | | pagina 10