PUBLIEK WACHTTE TEVERGEEFS OP DOEL PUNTENFESTIJN HIJS KNVB GAAT ZELF OP ZOEK NAAR SPONSORS jury bracht Alleen de suprematie van Turrini in gevaar 2 dagen Brussel f57.- Onzekerheid in Nederlands elftal Clay-Bugner Dames gaan voor bij NS Hoe? NOTEER BIJ DE RADIO ZATERDAG 9 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 9 Wie? Wat? Waar? 1973 kunt u nu bestellen door storting/overschrijving van 5,25 op giro 531000 t.n.v. Sijthoff Pers, Den Haag; met vermelding: Wie? Wat? Waar? 1973. Het boekje wordt u zonder extra kosten thuisbezorgd. LEIDSE COURANT Van onze sportredactie. UTRECHT De KNVB gaat de sponsering van het Neder lands elftal zelf ter hand nemen. Tijdens een vergadering van de sectie betaald voetbal besloot het bestuur het werk, dat was „uitbesteed" aan Boom-Ruygrok NV over te ne men. Belangrijkste reren voor de ingreep van de KNVB was de onzekerheid, die ontstond na de teleurstellende wed- strijd België—Nederland. Voorzitter van de sectie betaald voetbal Mr. J. Hogewoning: „Door een complex van facto ren, zoals het tijdstip, waarop Boom-Ruygrok kon beginnen en de kwaliteit van de laatste in terland zijn bij het bedrijfsleven aarzelingen opgetreden. De se- lectiegroep van het Nederlandse elftal, maar ook het voetbalpu bliek wist daardoor niet meer, waar het aan toe was". Voor het te laat was, wilde de KNVB in actie komen. Aan Boom-Ruyg rok was enkele maanden gele den alle vrijheid gelaten over eenkomsten aan te gaan. Veel sponsors hadden zich echter nog niet aangemeld. Van Dui venbode „voorwaardelijk" Zeist De tuchtcommissie van de KNVB heeft Theo venbode van Feyenoord, na een mondelinge behandeling van zijn strafzaak in het sportcentrum van de KNVB te Zeist, een schorsing van een wedstrijd voorwaardelijk en een boete van 100 gulden opgelegd. Van Duivenbode, die ook de kosten van de behandeling moet dragen, werd door scheidsrechter Van Gemert gerapporteerd na een overtreding in de wedstrijd FC AmsterdamFeyen- Gerdo Hazelhekke, topscorer van Wageningen en van de eerste divisie werd voor twee wedstrijden geschorst en kreeg een boete van 100 gulden opgelegd. is verschenen In dit handige naslagwerkje vindt u - naast de vaste gegevens, zo als de eeuwigdurende kalender, feestdagen, enz. - tal van bijzon derheden over het afgelopen jaar. Het boekje geeft een duidelijke registratie van de ontwikkelingen in Vietnam; de onlusten in Ier land; de afschuwelijke gebeurtenjssen tijdens de Olympische Spe len; de kabinetscrisis; en van al het overige nieuws dat 1972 tot een bewogen jaar maakte. In Wie? Wat? Waar? 1973 vindt u verder o.m.: de automodellen 1973; informatie over de bestaande linkse stromingen; de grootste milieuvervuilers; wie is wie in de buiten landse politiek; de verkiezingen; en 25 jaar filmfestival in Cannes. prijs 5,25 gegaan, voortbouwend op de ge dachten, die wij al eerder had den ontwikkeld". Plannen „Wij hebben onze plannen bespro ken en daaruit hebben wij de overtuiging gekregen al in het begin van volgend jaar nadere en concrete mededelingen te kunnen doen. Het is mogelijk verschillende wegen te bewan delen bij het vinden van spon sors. Aanvankelijk hebben wij onze idëeen ondergeschikt ge maakt aan die van Boom-Ruyg rok, die de lijn doortrokken van wat aan plannen leefde bij de spelers". „Nu de duidelijke afronding van het werk van Boom-Ruygrok nog niet in zicht is, hebben wij de sectie betaald voetbal", al- besloten de zaak zelf in handen Voorrang dus Mr. Hogewoning, „in over leg met vertegenwoordigers van Boom-Ruygrok, thans voorrang te geven aan het verder ontwik kelen van de eigen gedachten". De plannen van de sectie betaald voetbal zullen worden uitge werkt door een werkgroep „pro motie Nederlands elftal", die als volgt is samengesteld; Mr. B. van Vloten (voorzitter, H. Burgwal, C. Coster, Mr. J. Ho gewoning, Mr. M. Tripels en J. van Zanten (leden). Het betekent, dat het werk van Boom-Ruygrok om fondsen te verwerven, die er voor kunnen zorgen dat de spelers van het Nederlands elftal bij het berei ken van de eindrone van het wereldkampioenschap 1974 een premie van 65.000 gulden krij gen, voorlopig worden opge schort. Mr. Hogewoning; „Boom-Ruygrok heeft een aantal contacten ge legd met het bedrijfsleven. Daar kan verder aan worden gewerkt. Maar de sectie betaald voetbal weet maar al te goed, dat velen zich geteldelijk zijn gaan afvragen of er nog iets van de sponsoring terecht komt, ja dan nee. Wij zijn daarom kele dagen geleden aan de slag Richardson in „Amicitia" DEN HAAG De Haagse boks vereniging „Leen Hoogenband" organiseert op maandag 11 de cember amateurwedstrijden in gebouw „Amicitia" te Den Haag, aanvang 20 uur. te nemen. Wij vinden dat het te lang gaat duren eer er een con crete sponsor komt. Boom-Ruyg rok kan de contacten die zijn gelegd, verder uitwerken. Wij zijn begonnen op de weg die ons voor ogen stond en zijn met Boom-Ruygrok overeen geko men dat zij geen nieuwe activi teiten meer zullen ontwikkelen" Turrini, de triomfator in het Europees sprintkampioenschap wordt tijdens de huldiging geflankeerd door Leyn Loevesijn (rechts) en landgenoot Cardi, die derde werd. De hoofdpartijen zijn: Anthony Richardson (Den Haag) Bok hoven (Helmond), Lodi Kool mees (Den Haagl Jan Oos terveen (Den Haag), Tonnie van Eek (Amsterdam) Péter Briedé (Rotterdam). ATHENE Panathinaikos heeft gedreigd zich uit de Griekse competitie terug te trekken. De club, die meent in de competi tiewedstrijd van woensdag te gen Olympiakos (01) van een strafschop beroofd te zijn, wil dat de bord een andere wijze van het aanstellen van de scheidsrechters zal volgen. Florian Albert werd wegens wangedrag voor onbepaalde tijd geschorst Schorsing voor Florian Albert BOEDAPEST Florian Albert en Lajos Ku, twee van de Internatio nals van Ferencvaros, zijn door hun club voor onbepaalde tijd ge schorst wegens een ernstige overtreding van de ploegdiscipline. Albert, die 74 keer voor Hongarije speelde, en Lajos Ku hebben voor de wedstrijd tegen Honved, die met 20 verloren ging, het trai ningskamp verlaten en zijn pas laat in de nacht teruggekeerd. „Hun gedrag was een ernstige overtreding van de regels, die de club heeft gesteld, strijdig bovendien met wat van een topsportman mag worden verwacht. De duur van de schorsing zal afhankelijk zijn van hun gedrag in de toekomst", deelde de leiding van de club mee. ROTTERDAM De Italiaanse wielrenner Giordano Turrini is gisteravond in het sportpaleis Ahoy op overtuigende wijze Europees kampioen der beroeps sprinters geworden. De 30-jarige renner uit Milaan versloeg zijn vijf concurrenten en onttroonde de Bel gische wereldkampioen Robert van Lancker. De Ne derlandse kampioens Leyn Loevesijn, die bij de we reldkampioenschappen in Marseille door Turrini was verslagen in de strijd om het brons, eindigde ook nu vlak achter de Italiaan. Hij won vier van zijn vijf rit ten hetgeen goed was voor de tweede plaats. De derde plaats op het ereschavot was voor Enzio Cardi, die in een beslissende match Robert van Lancker en de Ameri kaan Tim Mountford ver sloeg. Op voorschrift van de interna tionale wielren Unie (UCI) beet dit Europees toernooi de spits af met een nieuwe wedstrijdvorm. In plaats van het gebruikelijke „knock- out-systeem" paste men nu •n halve competitie toe. Ie- Na zijn nederlaag tegen Turri- werd een van de mooiste van de avond. Met nog 300 meter te gaan, plaatste Tur rini hoog in een bocht zijn explosieve demarrage en raste Van Lancker volko men. Met een wiellengte voorsprong greep de Italiaan de zege en de Europese titel, want het stond toen wel vast dat zijn landgenoot Cardi hem in de vijfde serie niets meer in de weg zou leggen. Cardi zou er immers geen baat bij hebben Leyn Loeve sijn te bevoordelen. der reed tegen ieder. De prematie van Turrini was onaanvechtbaar. Toch zou zijn eerste plaats nog ernstig in gevaar zijn gebracht als Peter Post niet in het sport paleis was geweest, e zesdaagsekeizer, die In Rotterdam zijn - geslaagde - debuut maakte als wedstrijd leider en organisator zorgde ervoor, dat Turrini zijn der de sprint tegen de Ameri kaan Mountford won. Het was voor een ieder zichtbaar dat de Italiaan een banddik te eerder over de streep was gegaan, behalve voor de jury. Post echter bewees zijn mening door middel van een ampex-apparaat en kreeg na een protest gelijk. LONDEN Muhammad All (Cassius Clay) zal midden fe bruari in Las Vegas (VS) In de ring staan tegen Joe Bugner, de Europese zwaargewichtkam pioen. Bob Arum, een van de managers van de oud-wereldkampioen heeft dit vrijdag bekend ge maakt. De Engelse organisator Mickey Duff heeft bevestigd dat prak tisch alles rond is voor een ge vecht tussen Ali en Bugner, ge wacht moet alleen nog worden op toestemming van de Britse boksbond. Zodra ze 60+ zijn hebben ze 65+-voordeel. Neem een pasfoto en bewijs van uw leeftijd mee. Bijvoorbeeld uw paspoort, j Damesjaarkaart 60+ f50.- Driemaandskaart 60+ f20.-. Het hele jaar de halve enkele-reisprijs. Folder aan 't loket. Dames 60+. Nieuw Voordelig uit met NS Uitgaan, winkelen, eten en drinken in het Parijs van Bclgic. Volledig verzorgd, das IncL hotel, maaltijd en reis: Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op dc voordelig uit met NS ijn ïi 'C—«^1- Na ijn zege op Mountford stond Giordano Turrini voor zijn grootste krachtproef, het duel met regenboogtruidra- ger Van Lancker. Deze rit keek de Belg Robert Lancker met een blik van verstandhouding naar zijn Nederlandse rivaal Leyn Loevesijn. Hij gaf hiermee te kennen, dat hij nu ook wist hoe het aanvoelde in het strijdperk te treden tegen de slimme Italiaan Turrini. In de tweede serie van de avond had Loevesijn de tac tische kracht van Turrini reeds ondervonden. Na 300 meter nam Loevesijn reso luut de kop - de lange sprint immers is zijn grote kracht - en liet zich daarna verschal ken op 300 meter van de fi nish. Turrini was met twee, drie venijnige pcdaalslagen op volle snelheid en sloeg een levensgroot gat. Op de finish reikte Loevcsijns voor wiel niet verder dan Turri- ni's voorvork. Toch was de Amsterdammer niet ontevre den: „Ik rijd veel zesdaag sen. Dat tast ja snelheid toch wel iets aan. Daarom ben Ik met een zilveren me daille toch wel tevreden". Dc andere Nederlandse deelne mer Klaas Balk had minder reden tot blijheid. In zijn eerste optreden als prof sprinter gaf hij duidelijk blijk van zijn onervarenheid. Balk. Klnditamf. 1. Turrini 5 pnt 3. l,M vi-»ljn 4 pnt., 'i Cardi 2 pnt.. 4 Van Lancktr 2 pnt.. 6. Mount- lord 2 pnt., 6 Bulk 0 pnt. BEKERWEDSTRIJDEN HaarlemFeyenoord AZ '67FC Den Bosch FC AmsterdamHelmond Sport Telstar—FC Twente Elinkwijk—FC VW VolendamPEC Zwolle De VolewijckersVitesse SW—Roda JC SpartaMVV Excelsior—FC Utrecht FC Den Haag—Sparta '25 VeendamFC Groningen NECGo Ahead Eagles Heracles—Heerenveen NAC—Ajax Willem II—PSV De wedstrijden, aangeduid met een komen voor op het totoformulier. DEN HAAG Het niet functionerende elec- tronische scorebord wees gisteravond op „De Uithof" toch eenmaal de goede stand aan. Dat gebeurde aan het eind van de derde periode, toen het 00 aanwees. Een beschamende stand in feite, want HIJS Veronica dat juist in die derde periode zo ongelooflijk veel sterker was dan Smoke Eaters, had geen kans gezien te scoren. De eindstand van de drie periodes was dan wel 63 en HIJS Veronica mocht dan op „De Uithof" de eerste overwinning j vieren, te zeggen dat deze uitslag inhe- j rent is aan bet betere ijshockey, is beslist niet waar. Smoke Eaters is een ploeg die in vergelijking tot I voorgaande jaren beslist minder is geworden. De formatie drijft in feite op de Tsjechen Anton en Vosatko. En meer dan twee perioden spelen, kan de ploeg niet opbrengen. In zo'n derde periode probeert het dan maar alleen om doelpunten te I voorkomen om een totale afslachting tegen te gaan. Dat gebeurde ook gisteravond. HIJS Veronica 538 was stukken sterker dan de gasten, daarover be- stond geen enkele twijfel, maar wat HIJS Veroni ca heeft verzuimd, is het ook nu weer trouwe pu bliek zo'n 2000 toeschouwers te tracteren op doelpunten. Tevergeefs zaten de tribunes te wachten op het moment dat HIJS Veronica de Limburgse gasten zou afranselen. Even heeft het daarop geleken. In de tweede periode toen een werkelijk groots spelende Henrin Hunting ieder een stapelgek maakte met zijn wervelende ac ties. De manier waarop hij driemaal scoorde, Doelman Frank van der Mast heeft zich onvervaard op de puck geworpen, niettegenstaande de interruptie van Harrie Wielheesen (nummer 19). Een doelpunt zou het dan ook niet worden. riep herinneringen aan de tijden waarin Ron Naud een glansrol vertolkte. Hunting moest het gisteruvond echter praktisch alleen doen, omdat Bob Tunstead het volkomen liet afweten. In zijn spel viel geen enkele begeestering waar te ne men en hoewel hij met enkele technische foefjes wel liet zien waartoe hij in staat is, stelde de eerste lijn bepaald teleur. Beter was dat gesteld in de tweede aanval, die dan ook de eer van de eerste periode opeiste. Darcy, De Graauw en Moor toonden zich een grotere eenheid en de vrucht en bekroning van deze sa menwerking was het grandioze (weede doelpunt dat van de stick van De Graauw kwam, maar dat door een geweldige aanval van Darcy en Moor werd Ingeluid. De periode van de eerste lijn, zou gevolgd worden door die van de eerste lijn, in casu de periode van Hunting. Wat deze kleine speler doet, is ge weldig. Hij scoorde drie doelpunten en bereidde de vierde treffer van Tunstead fraai voor. Smoke Eaters was stormrijp, maar HIJS Veronica vergat, om onbegrijpelijke redenen, door te gaan. Bij de stand 6—3 geloofde het 't verder wel. In de derde periode viel er weinig te genie ten en de periodieke stand van 00 is dan ook beschamend. D» derde aanval van HIJS Veronica Bakker, Wielheesen en Schüffer probeerde het nog, maar hun Inzet viel volkomen in het niet bij hus psvsieke kracht, die tegen de afweer van Smoke r* 'p- s riet wi-s ongewassen. HTJS Veronica 538 heeft laten zien dat het kan ijs- h <tn, na-r als het don zo gemakkelijk gaat a's g sreravond, moet het niet te snel een even zo gemakkelijke opvatting erop na gaan houden, daar komt het publiek niet voor, wel om goede en desnoods veel doelpunten te zien.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9