Lof voor de fantasie van bloemschikkers Materieel voor sportvelden in recreatieschap KTS VOORHOUT HOUDT OPEN DAG Met been water Met beide benen °P de grond bollen- en vlietstreek Hans v. d. Aar kan voor Kerstmis uit Turkse cel komen OOK Wat u moet weten Barcelona Gelóóf Over de tong Absurd PAGINA 7 VRIJDAG 8 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT SASSENHEIM Gisteravond was het feest in de grote zaal van „Ontmoeting", waar de ene zijde geheel bezet was met ta fels met bloemstukken van de 56 cursisten, die gedurende 8 avonden les hadden gehad In bloemschikken van het echtpaar Berghorst van Bloemenmaga zijn „Corona". De eindproduk- ten werden gisteravond ge keurd. Een leuke geste was dat ook een 17-tal stukjes werden geëxposeerd van kinderen van de cursisten, die hiervoor twee gratis lessen hadden gekregen, Bij de diverse stukken in allerlei variëteiten, waarbij scheiding werd gemaakt tussen bloem schikken en fantasiewerk, wa ren het vooral chrysanten, an jers en fresia's die de boven toon voerden. Als keurmeester fungeerde de heer H. v. d. Berg, arrangeur te Wassenaar en leraar bindcursus van de Kon. Mij. van Tuin- en Plant kunde te Rijnsburg. Deze merk te op dat (de 8 lessen in aan merking genomen), het geheel een goede indruk maakte. Hij was van mening dat velen het Tweede zaak in Kooiwijk geopend SASSENHEIM In de winkelga lerij aan de Essenlaan, in de Kooiwijk, is gisteravond een tweede zaak geopend. Het is de snackbar „Mercurius", die qua inrichting meer een bistro dan een snackbar is. Er zijn acht zitjes bij het raam en acht aan de bar. Ook heeft men een speciale bakwand aan gebracht, zodat de bakgeur tot het minimum beperkt blijft. De heer Luchtigheid, eigenaar van „Mercurius", vertelde veel 1 steun bij de voorbereidingen te 1 hebben gekregen van collega- snackbarhouder^. In het voorjaar wordt de derde zaak in de winkelgalerij ge opend. Het wordt een meubel showroom van de firma Hol land-huis uit Appelscha. Hier kan men behalve voor bestellin- g?n ook terecht voor advies o«e? woninginrichting. hier niet bij moeten laten, daar ze zeker capaciteiten hebben verder te gaan. De kwaliteit van het fantasiewerk sprak hem meer aan dan het eigenlijke bindwerk. Zijn verwondering sprak hij erover uit dat in deze tijd, waarin vrijwel ieder aan de t.v. gekluisterd zit het in Sassenheim het echtpaar Berg horst gelukt is een dergelijke flink bezette cursus te laten draaien. De vijf prijswinnaressen voor schikwerk waren de dames Van Tol, Altorf, De Wolf, Uithol en v. d. Berg. De drie voor fanta siewerk waren de dames Boers- ma; De Jeu en Beyk. De enige heer, Huub Wowijs, kreeg een attentie voor z'n moed om het met ruim 50 dames uit te hou den. De prijswinnaars mochten een keus doen uit planten en bruiksvoorwerpen. Maandag februari a.s. begint een vo jaarscursus. Daarvoor hebben de huidige 56 cursisten zich opgegeven. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Aan de volgende wedstrijd, die in medio april zal plaats hebben, worden dan ook 100 deelnemers verwacht. ZOETERWOUDE De bouw van de semipermanente 3-klassige kleuterschool aan de Oranjelaan is gistermiddag begonnen met het slaan van de eerste paal door wet houder A. C. J. Duindam. De belangstelling van de zijde van de ouders was groot. Ook de toekomstige bewonertjes waren op de bouwplaats om bij iedere dreun hun waar dering te uiten. In het gebouw zullen twee kleuterscholen onderdak vinden: de r.-k. kleuterschool De Krakepit en de prot.-chr. De Blokhut. Dat dit mogelijk bleek, zo zei burgemeester Detmers in Rijnegom, geeft het gemeentebestuur reden tot vreugde. Op en lïluis bij kappers OEGSTGEEST De vaktechni sche clubs voor dames- en he renkappers van de Ned, Kap perspatroonsbond Rayon Zuid- Holland houden maandagavond a.s. Open Huis in de Willibrord- zaal van het verenigingsgebouw aan de Kerklaan te Oegstgeest (Leidse Buurt). Een zestiental dames- en heren kappers (sters) zullen o.m. Kerst- kapsels demonstreren. Na de show zal de lustrum dia vertoning gehouden worden met" als titel „Evenementen uit werk". De toegang tot de show is De deelnemers van de bloemschikcursus poseren stralend bij hun werkstukken LEIDSCHENDAM/VOORBURG De recreatieraad zal dinsdag moeten beslissen over een kre diet van 62.000 gulden voor nieuw materieel voor het onder houd van de sportvelden aan de Westvlietweg. Bij de aanleg van de sportvelden is, volgens het dagelijks bestuur van het Recreatieschap, te grof zand gebruikt. De Heide Mij. die de velden heeft laten aan leggen is het hier niet mee eens maar de maatschappij heeft de velden op haar kosten hersteld. Door bezanding en verschraling Wachten is op officieel verzoek LAREN (ANP) Mevrouw Van der Aar de moeder van de 24- jarige jongen, die reeds vier en een half jaar in een Turkse ge vangenis zit wegens het bezit van verdovende middelen, is er rotsvast van overtuigd, dat haar zoon nog voor Kerstmis vrij kan zijn. „Het is slechts een kwestie iemand te vinden, die op offi cieel niveau wil doordrukken". De vrouw is tot deze slotsom ge komen na informaties te hebben ingewonnen, nadat ze had ge hoord dat vorige week de Turk se regering twee Belgen op ver zoek van de Belgische regering om uitlevering uit de gevange nis heeft ontslagen voordat zij hun straf hadden uitgezeten. De Belgen zijn inmiddels naar hun vaderland teruggestuurd. Mevrouw Van der Aar wiens zoon tot 30 jaar gevangenisstraf is ver oordeeld, vernam toen ook, dat de Engelse jongen Timothy Da- vey nog deze maand uit de ge vangenis komt en naar Enge land zal gaan. Bij de Turkse re gering ligt volgens haar inlich tingen een voorstel daartoe van de Turkse secretaris-generaal voor Buitenlandse Zaken. De Engelse ambassadeur in Ankara had namens de Britse regering officieel een soortgelijk .verzoek ingediend bij de Turkse minis ter van justitie. Volgens me vrouw v. d. Aar zit de Turkse regering als het ware te wachten op een officieel uitleveringsver zoek/ voor haar zoon. DEN HAAG - ROELOF- ARENDSVEEN - Een 42-ja- rige houthandelaar uit Roe- lofarendsveeen is gisteren voor de Haagse rechtbank veroordeeld tot 8 dagen ge vangenisstraf en 6 maanden intrekking van het rijbewijs waarvan drie maanden voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De houthande laar had in beschonken toe stand achter het stuur van een auto gezeten. Ook in De Kooi winkels open op koopavond LEIDEN Naar alle waarschijn lijkheid zullen de winkels aan de Lage Rijndijk, in De Kooi en in de Diefsteeg binnenkort op donderdagavond tot negen uur hun deuren kunnen openhouden. Tijdens de komende raadsver gadering zal hierover worden beslist. De Kamer van Koop handel heeft reeds gunstig ge reageerd op het verzoek. kan het probleem van de pias vorming op de sportvelden gro tendeels worden opgelost. Hier door wordt de top echter mul en er is speciale zorg vereist om dat de grasmat zich onvoldoen de ontwikkelt. De Nederlandse Sport Federatie die regelmatig rapport uitbrengt over de toestand van de velden heeft meegedeeld dat er meer gemaaid moet worden. De meeste velden worden nomelijk overbespeeld en dan is het be ter, in de periode waarin de snelste groei plaats vindt, het gras tweemaal in de week te Voor vervanging van de twee tractoren en enig klein mate rieel is 30.000 gulden nodig. Voor uitbreiding van het maai- werk, zoals door de NSF is voorgesteld, zal nog een trac tor, een stel aanhangmaaiers, een zandstrooier, eggen en rol nodig zijn die samen 32.000 gulden kosten. RIJNSBURG In het ka der van de aktie Kom over de Brug is er zaterdagavond in de Immanuelkerk een dienst, waaraan meewerken dr. Mabama en pater De Ridder, Muzikale medewer king verlenen De Camping Singers en organist H. van Krulstem; aanvang 19.30 DEN HAAG SASSENHEIM De Haagse rechtbank heeft gisteren eej 42-jarige losarbeider uit Sassenheim vrijgesproken die terecht stond wegens het besturen van een auto onder invloed van sterke drank. Dat zou geconstateerd zijn na een aanrijding op de hoek van de Schoolstraat in Noordwijk. Bij een bloedonderzoek was het alcoholpercentage in zijn bloed 0,8, hetgeen niet hoog is. Omdat het ongeluk ook niet de schuld was van do Sassenheimer werd hij door de politierechter vrijgespro- ROELOFARENDSVEEN DOSR speelt morgen op ei gen terrein een oefenwed strijd tegen het amnteurelf- tal van Ajax. Aanvang 14.30 BODEGRAVEN De di rectie van Industrie- en Han delsonderneming Voorn en Koning heeft besloten het pand aan de Kerk straat/Marktstraat aan het bedrijf Groen Aldenkamp te betrekken. Overeengekomen is dat Voorn en Koning zich geheel gaat bezig houden met on derhoudswerkzaamheden en dat Groen Aldenkamp de winkelverkoop ter hand zal BODEGRAVEN De ver eniging van Huisvrouwen or ganiseerde gisteren een le zing. Gesproken werd er door de heer Opstelten van kaarsenfabriek Gouda. Met een film belichtte hij de her- Komst, fabricage, gebruik en Kwaliteit van kaarsen. i LEIDEN „The Lord's Folks" verlenen a.s. zater dag hun muzikale medewer king bij een Eucharistievie ring in de Jozefkerk aan de Herensingel. Het thema Is „Kom over de brug". Aan vang 19.00 uur. VOORHOUT De Katholieke Technische School in Voorhout houdt op 14 december weer een open dag. Men knn dan de leerlingen be zig zien in de diverse afdelingen. De praktijklokalen metaulbewcr- ken, houtbewerken, eiectrotechniek en algemeen consumptieve tech niek zullen dan vol bedrijvigheid zijn. Tevens zullen leraren en leer lingen in de theorielokalen laten zien hoe de lessen in de exacte vakken en het voortgezet onderwijs verlopen. En zal voldoende In formatie gegeven worden betreffende het technisch onderwijs. Sportclub Lisse heeft een uitnodiging ontvangen van FC Barcelona om in het zonnige Spanje de clubkleuren te komen verdedigen. De club van Rinus Michels heeft dit verzoek gericht aan Sportclub Lis- se-voorzitter Juano del Vriso (Jen de Vries). De Vries heeft, zo vernemen wij uit bertouwbare bron, de uitdaging aangenomen. Trainer Kenty is inmiddels met een bikkelhard trainingsschema op de proppen gekomen. Vanwege het hoogteverschil Lisse-Barcelona zal in de weken die voorafgaan aan het grote treffen getraind wor den op de heuvel in het Keukenhofbos. Het trainingsschema heeft men gehaald uit het „Grote Spellenboek". Cp de heuvel wil men on der meer „sinaasappeltje gooien" en het wat meer gewaagde „Jan Huigen in de ton" spelen. „We komen beslagen op 't ijs" aldus trai ner Kenty. Over de uitslag wil hij nog weinig kwijt. „We spelen in een 10—1 opstelling. We moeten het duidelijk van snelle uitvallen hebben". Inmiddels heeft onze speciale correspondent in Barcelona laten weten dat het stadion (plaats voor 82.000 toeschouwers), nu reeds is uitverkocht. Plotseling was er gekrijs in de huiskamer. Een van de kinde ren, net even zeven jaar, in wanhoop: „Mama, waarom had jij vanmiddag geen boodschap pen in de stad te doen want alle mensen kregen cadeautjes. Van Sint Nicolaas, dat kon je aan het papier zien. En nou hebben wij niets gekregen...." Omdat het kind zich ook bij ande ren al kritisch had uitgelaten over de menselijke en dus be perkte mogelijkheden van de Goede Sint en zijn knechten, overwogen wij, de bezorgde ouders te peilen of het bedroefde kind al rijp was voor de ont nuchterende waarheid. „Zeg. geloof jij eigenlijk wel écht, dat Sint Nicolaas zomaar aan iedereen cadeautjes geeft?". Waarop het verbijsterende ant woord kwam: „Nou, ja, daar is het toch gelóven voor". Inder daad: geloof, dat bergen (pak jes) verzet. -*~v Gehoord in een vliegtuigcabine, de dag na de verkiezingen: —„Kijk, heel Nederland is in watten verpakt".. „Dat mag ook wel, sinds gisteren liggen de zaken er weer wat scherper." Demissionair, is dat besmettelijk? Elke zichzelf respecterende politicus heeft tegenwoordig een effect, Van Eisen zal als rechtgeaard defensiespecialist wel weer de nodige scholen voor de boeg lossen Van Riel: Wat heeft Wiegel, dat ik niet heb? Van de Kamerfractie van de RKPN weet je in ieder geval zeker, dat ze als één man zal optreden Euwe heeft die spion toch maar mooi uit ons land weten te weren. OEGSTGEEST „De weersverwachting, geldig van hedenavond tot morgenavond: warm voor de tijd van het jaar". De eenden in de vijver van Hofwijck hebben geen radio. Ze voelen aan hun water, dat het i weer een beetje in de war is. Is het nu een late of een vroege lente? Zonder het antwoord op die vraag I af te wachten, heeft een eenden-echtpaar alvast maar twaalf kuikens geproduceerd. Maar ja: 't kan i vriezen en 't kan dooien. Daarom hebben leden van de jeugdnatuurwacht het hele eendengezin maar I overgebracht naar het verwarmde en bewaakte stukje Morssingel achter de Molen „De Valk". De heer Lucas van Vonderen, de maatschappijcriticus en cultuur filosoof van onverdachten huize, die voorheen wel eens meer zijn gedachten ventileerde in deze rubriek, verzocht ons met klem nogmaals enige ruimte beschik baar te stellen, omdat een nieuw gevaar de Leidse samen leving bedreigt. Hij schreef ons: „Het rooie raadslid Van Aken en zijn achterban poogt middels een nota en naderhand met een initiatief-voorstel de Leidse raad i zover te krijgen, dat alle Leidse j woningen bij de volgende ge- j meenteraads/erkiezingen zullen zijn aangesloten op een centraal j radio- en tv-kabelnet. Naar ik zeker weet zal dwingend worden voorgeschreven, als Van Aken c.s. hun zin krijgen, dat bij de invoering van het kabelnet alle tv-antennes of ander opvangma- teriaal van de daken verwijderd worden. Uitgaande van het klas sieke principe „brood en spe len' 'wordt de Leidse gemeen schap voorgespiegeld, dat het rooie kabelnet buitenlandse tv- stations voor de Leidse huiska mers binnen het bereik liggen. Vergeet u het allemaal maar: als alle tv-antennes eenmaal van de daken zijn verdwenen en het PAK zijn greep naar de macht(eloosheid) in Leiden ge daan heeft waarin men zal slagen als ik nog even terug denk aan de recente kamerver kiezing zal er geen enkele Duitse show, Franse pikanterie of Belgische boertigheid in de huiskamers verschijnen. Lelden let op uw saeck! De rooie kabel zal uw onverbrekelijke navel streng worden met het PAK I waardoor Roel en Cock Kerling en zelfs Van Aken hun informa- tie zullen laten druppelen. Weest waakzaam." Was get. Lucas.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 7