Financiële impuls voor onderwijs in Ter Aar Groei Alphen in Leimuiden te zien aan de steeds langere files Nieuwe brug in tweede Laag-Boskoop Celstraf voor 2 Katwijkers rijn- en veenstreek Kanarie- expositie van De Zanger MARKTEN Begroting Nieuw koop sluitend Weinig Ieren naar stembus De Valera naar stembus PAGINA 4 VRIJDAG 8 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT TER AAR Het onderwijs in 54.01 tegemoet kan zien. Ter Aar heeft gisteravond een De exploitatie van de oude wo- flinke financiële impuls gekre- ningwetwoningen levert nog gen. De raad ging er 1 koord dat er een krediet van 2,4 miljoen gulden beschikbaar werd gesteld voor de bouw van een 16-klassige r.k. lagere school in Langeraar. Mevrouw Van der Jagt en de heer Van Rijn lieten duidelijk pro testgeluiden horen t.a.v. de bij dragen voor 't kleuteronderwijs. Er bestaan aanzienlijke verschil len tussen stads- en plattelands gemeenten. De Vereniging Ne derlandse Gemeenten fulmineert namens de gemeenten hiertegen, aldus de burgemeester, die het zenden van een protestbrief overbodig vond. De adviescommissie woonruimte- wet werd dn zijn geheel herko zen. De heer Ahles zal de heer Den Hollander vervangen als lid van de raad van overleg in het intergemeentelijk overlegorgaan. De raad verleende haar mede werking voor de inrichting van één lokaal, in de in aanbouw zijnde R.K. lagere school ,,De Vosseschans" in Aardam, hier voor tijdelijk te bestemmen. In samenwerking met de Chr. Kleuterschool zal dit geregeld worden. De voorzieningen in de woning van de gemeente-architect kun nen gerealiseerd worden door goedkeuring van het benodigde krediet van ca. 4.000,—. De Kerkvoogdij, van de Hervorm de Gemeente krijgt haar ge vraagde subsidie t.b.v. het aan brengen van een drainage rond haar kerkgebouw. De raadsleden Den Hollander en J. van Har ten meenden, dat zij dit zelf best konden betalen, maar de raad was het hier niet mee eens. De distributie van ge meentelijke vuilniszakken gaat men via de Ter Aarse midden stand regelen. De raad ging hiermede accoord. Geëist werd een redelijke marginale winstre geling. De heer Hijdra noemde een verkoopprijs van 2.69 per I steeds een verlies op. De verle ning van een renteloos voor schot van f 447.39 zal hierin ver betering brengen. De raad keur de eveneens een aanvraag van de stichting „Wapata" goed om een renteloze geldlening te ver strekken van 10.000,- voor de bouw van een groepshuis. De aflossingstermijn is op 10 jaar gesteld. De tennisvereniging „Ter Aar" zag haar verzoek om een gemeentegarantie voor ren te en aflossing voor een bedrag van 67.500,— gehonoreerd. Te vens verleende de raad recht van opstal aan deze vereniging voor de door haar op het tennis- complex te stichten clubgebouw. LANGERAAR De oudste inwoner van Ter Aar burgemeester Van de Poel bij haar in Huize Aarhoeve M. F. van Sijg-Turk werd gisteren 95 jaar. Ter gelegenheid daarvan kwam Langeraar op bezoek om haar te feliciteren (zie foto). LEIMUIDEN Files van 3 en 4 km zijn in het spitsuur aan de orde van de dag. Vooral wan neer volgend jaar de verkeers lichten op het kruispunt geïnstal leerd worden zullen vele auto mobilisten de Willem v. d. Vel- denweg als doorgangsweg gaan gebruiken. De enige oplossing voor de ver- keersprblemen van Leimuiden, die veroorzaakt worden door de groei van Alphen, is een spoedige aanleg van rijksweg 3, die de prov. weg 7 kan ontlas- set stelde hij vast, dat deze dienst verlenende branche niet filan- tropisch werkt. De raadsleden Fransen en J. van Harten mopperden hevig over de nacalculatie over de bouw van het gemeentehuis met be trekking tot de aanlegkosten van de electrische installatie. B. en W. had het gevraagde be drag tot minder dan de helft kunnen terugbrengen, waarop de raad tenslotte besloot dit krediet goed te keuren. De school van Chr. Nationaal On derwijs kreeg 1.800,— voor de aanschaffing van „een methode voor wereldverkenning". De R..K basisschool „De Vosse schans" kan haar meubilair voor de inrichting van haar school met het goedgekeurde krediet van 24.000,— aanschaf fen. Om het snel uitvoeren van kleine werkjes te kunnen bewerkstelli gen keurde de raad een krediet van 1.500,— goed voor de aan schaf van 2 gebruikte houtbe werkingsmachines. Met zo'n 500 woningwetwoningen is er wel 'ns werk aan de winkel. Raads leden Den Hollander en J. van Harten waren bij stemming „vierkant" tegen. Men zag de voorkomende werkzaamheden liever ondergebracht bij de plaatselijke ambachtslieden. Het beroepschrift van de heer H. Sjollema betreffende een weige ring van een bouwvergunning voor het maken van een dakka pel aan zijn woning werd niet ontvankelijk verklaard. De bouw van de dakkapel werd in strijd geacht met de bouwvoor schriften. Ook voor de tweede bedrijfswoning voor de heer .W Rodenburg kan geen bouwver gunning worden verleend. ï"en aanzien van de subsidieaan vragen toonde de raad zich mild. De R.K. Reklasseringsver- eniging kreeg f 274,-, de Nederl. Blindenbibliotheek te 's-Gra- venhage kreeg een subsidie van ƒ12,80 terwijl de Prot.Christelij- ke Nazorgstichting te Alphen aan den Rijn t.b.v. één leerling 20 zakken. Laconiek ALPHEN In de Oudshoornse kerk Klasse 6 J. C. C. Verhaar Klasse 7 le J. L. van Wo 2e J. C. C. Verhaar 171 Verhaar 174. Klasse S le H. GIJnm Klasse 9 le Verhaar I 88: 4e C. Vijlbrlef 88; 5e J. C. Ver haar 88. Klasse 10 .J Prins le 88 pnt. Klasse 11 C. A. Knuist le 89 pnt; P Roelandse 2e 88. Kampioen Exoten J. Dijkstra. Klasse 12 H. de Groot le 88 pnt; E LEIDEN De Eerste Leidsche Klas.se 16 J. Dljksti Vereeniging van Kanarieliefhsb- Kt",« a 35'Grwt.357' bers en Vogelbescherming „De Klasse 19 H. Doelman le 81 pnt! Zanger" houdt vandaag, mor- gen en zondag een expositie in het zaaltje in de Maria Gijzen- steeg. Gisteravond werden de vogeltjes gekeurd. De resultaten waren als volgt: le Meesterzanger S. Colle, 2e Mees. terzanger Th. v.d. Jagt. Klasse 1 le prijs Th. v.d. Jagt 326 pnt; 2e prijs C. v.d. Berg 324; 3e prijs S. Colle 308. Klasse 2 le prijs S. Colle 170 pnt. 2e prijs S. Colle 159. Klasse 3 le prijs Th. v.d. Jagt 84 pnt; 2e prijs Th. v.d. Jagt 79. Klasse 4 le prijs S. Colle 76 pnt. Kampioen kleur J. C. C. Verhaar en J. C. Verhaar. LEIDSCHENDAM De Ned. Bond van Plattelands vrouwen organiseert vrijdag 15 december om 19.45 uur een kerstavond in het dienst gebouw aan de Regthuys- straat. Dini Bokhoven, aan de piano begeleid door Jean ne Vos, neemt de dames mee op „Een kerstreis door Europa", kersliederen uit vele janden gezongen in de origi nele taal. concert, uitgevoerd uit de vissersplaats, die terecht stond omdat hij met zijn dron ken kop een aanrijding had ver oorzaakt op de boulevard. DEN HAAG - „Men praat in Katwijk aan de tapkast zeker nooit over de straffen die hier vallen na drankmisbruik", zei de officier van justitie gisteren tegen een 24-jarige grondwerker Bloedonderzoek wees uit dat het m alcoholpercentage in zijn bloed drie maal zo hoog was als is toegestaan. Het gejammer in de rechtszaal was niet van de lucht. „Als ik mijn rijbewijs kwijt ben dan sta ik zonder werk en wat moet er dan gebeuren met mijn vrouw en twee kindertjes?", snikte de Katwijker half. „Dat moet u be denken voordat u gaat drin ken", stelde de. rechter hard, die twee weken gevangenisstraf oplegde. Een 32-jarige bollenkweker uit Katwijk werd veroordeeld tot vier weken gevangenisstraf. De bollenkweker bestuurde onlangs onder invloed van sterke drank een auto en veroorzaakte toen een ongeluk op de Wassenaarse- weg in zijn woonplaats. Een bromfietser liep toen daarbij ernstig hersenletsel op. 6.40. A r 4.50— waspeen 210.0 i kK. fcOELOFARENDSVEEN. BI nemen vei ling. 7 dec-. Anjers: Sim Rose. Rood. Lena 25—35. Sim Wit. Arthur. Kcefer. Le Rêve. Esperence. Yellow Dusty. G.J. Sim 20-29. Rozen: Gnr- nette, Carol, Douchka. Faberge 29, Zorlnn. Sonora. Carina. A belle 27—34, Super Star. Coral Prin cess. Esther Ofnrlm, Spanish Sun. Prominent 3541. Baccara 7S—79. Sonla 54—85. Molren. Belinda 42—53, Nerlne 83—71. Gerbera 38—45. Ilo\ VerUcllala 70-95, Alstroemerla 30 33. geplozen stuks chrysanten 41- 58 p. st. Troschrysanten 1.15—2.03. Idem laarmnd 2.40—3.25. Freesla's 95—2.10, Anemonen 30-67. Tros- anjers 1.40-2 40. Gladiolen 1.35—2.65. Irissen 1.55—3.10. Narcissen; Early Glorie 1.40-1.80, Idem Helios 1.35- 1.55 per bos. NIEUWKOOP - Nieuwkoop heeft evenals vorig jaar een sluitende begroting. Voor onvoorziene uit gaven is er een post van 93.000,- opgenomen. Het be drag van inkomsten en uitgaven bedraagt bijna 3.020.000,-. Nog niet in de begroting is een te verwachten extra-ontvangst van ongeveer f 100.000,- opgenomen. Dit bedrag is de jaarlijkse uit kering uit het Streekenergiebe- drijf voor de Rijnstreek. Was dit wel gebeurd, dan zou de post onvoorziene uitgaven zelfs tot 193.000,- zijn gestegen. Wijziging buslichting LEIDEN De lichting van de bijbrievenbusscn in Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp, welke aansluiting geeft op het nacht- net is voortaan van maandag tot en met vrijdag om 18.00 uur. Op het hoofdpostkantoor aan de Gerestraat (Leiden) blijft het tijdstip van de laatste buslich ting welke aansluiting geeft op de nachtposttreinen gehand haafd op 21.00 uur. Van zondag tot en met vrijdag is een buslichting ingevoerd om 23.00 uur. Deze lichting op zon dagavond is ingevoerd met de bedoeling de gedurende weekeinde geposte stukken het gehele land nog op maandag in de bestelling te kunnen opne men. HAZERSWOUDE Voor dat de gemeenteraad van Hazerswoude zich op donder dag 14 en vrijdag 15 decem ber (telkens vanaf 20.00 uur) gaat buigen over de begro tingen voor de dienst 1973, houden óók de ARP-, CHU- en KVP-leden uit de gemeen te zich hiermee op dinsdag 12 december bezig. Tijdens een om 20.00 uur beginnende bij eenkomst van de plaatselijke afdelingen van de confessio nele partijen, die wordt ge houden in een zaal van de gereformeerde kerk, staat de gemeentebegroting centraal. ROELOFARENDSVEEN Op dinsdag komt de studie club Roelofarendsveen in de kantine van de bloemenvei ling. Door de heren Hoff- mans en Bonenkamp, econo- misch-sociaal medewerkers van de L.T.B. zal gesproken worden o%-er financiering o.a. bij bedrijfsovername, start van een nieuw bedrijf, uit breiding, modernisering. Aanvang 20.00 uur. Voorts zal er bij voldoende deelna me op 19 dec. a.s. de rozen- ekskursie naar Aalsmeer worden gehouden. Men kan zich hiervoor opgeven bij G. l'Ami, Westeinde 36. tel. 3304 of A. Wubben, Setaweg 57, tel. 2969. Vertrek 13.15 uur vanaf de veiling B.M.M.-Roe lofarendsveen. ten. Een vervoersstreekplan is er niet, maar gelukkig begint er nu iets te groeien van een ge west, zodat de problematiek van Leimuiden door het verkeer niet tot ons beperkt blijft. Deze op merkingen werden gisteren tij dens de rondvraag van de ge meenteraadsvergadering ge maakt door burgemeester Breen naar aanleiding van vragen van dr. Van der Berg (Prot. chr.), die had aangedrongen op coördi natie bij de aanleg van provin ciale en rijkswegen. Volgens het provinciaal bestuur wordt de prov. weg 7 gezien als een weg voor plaatselijk en recreatief verkeer, maar in de praktijk is het zo, dat de weg een aanvoer- weg is geworden voor de grote steden in de Randstad. Omdat men nogal uitvoerig inging op de verkeersproblematiek duurde de rondvraag langer dan de rest van de agenda. De school met de Bijbel kreeg het recht te beschikken over een stuk grond, eigendom van de gemeente tot wederopzegging. Het voormalige confectieatelier van de fa. Dooyes, eigendom van de gemeente, wordt tijdelijk verhuurd aan de heer Heuzen, i.v.m. de bouw van een nieuwe woning en bedrijfsruimte aan de W. v. d. Veldenweg. Het vaststellen van een uitke- rings- en pensioenverordening wethouders werd i.v.m. het ont breken van de bescheiden door de raad naar de volgende raadsvergadering verwezen. Verbetering van de verlich ting op het kruispunt Vrieze- weg/Prov.weg werd door de raad aangenomen al had de heer Treur liever gezien, dat het weggedeelte ter plaatse eens gereconstrueerd zou wor den. Burgemeester Breen hoop te, dat ook dit volgend jaar zou gaan gebeuren. De heer Van Graas (KVP) infor meerde naar de vertraging van de woningwetbouw te Leimui den. De burgemeester hoopte maar op enkele weken, maar het kan ook langer gaan duren. De heer Van Graas vroeg ook hoe het nu zat met de sportvel den. Burgemeester antwoordde, dat GS geen bezwaar heeft te gen de aanleg van de sportvel den, maar wel tegen de plaats waar deze moeten komen. Waar de velden nu geprojecteerd zijn, is de gemeente geen eigenaar van de grond, zodat met onder handelingen getracht moet wor den de betreffende grond in be zit te krijgen. De voorzitter had goede hoop, dat dit zou gaan lukken. LEIDSCHENDAM Het Vrouwengilde houdt woens dag 13 december een kerst- bijeenkomst in de gerfkamer van St. Joseph Opifex. Om kwart voor acht is er eucha ristieviering geleid door ka pelaan E. Vereecken, daarna een eenvoudig kerstmaal en om 10 uur toneelspel door de eigen toneelgroep. DUBLIN (UPI) De Ieren heb ben gisteren de oproep van pre mier Lynch genegeerd om mas saal deel te nemen aan de volksraadpleging over de ophef fing van het grondwetsartikel dat de Katholieke Kerk een bevoor rechte positie In Ierland geeft. Slechts de helft van de 1,8 mil joen kiezers had zijn stem uit gebracht toen om 22.00 uur de stembureaus sloten. Lynch had de bevolking opgeroe pen in zo groot mogelijke getale naar de stembus te gaan en voor opheffing van het artikel te stemmen om de protestanten in Noord-Ierland te tonen dat zi, niets te vrezen hebben zo Ulster ooit bij Ierland zou komen. Teon de stembureaus gesloten wa ren, zei een woordvoerder van de Fianna Fail, rle regerings partij, dat „geen massaal" ge volg was gegeven aan de op roep, en een woordvoerder van de oppositie sprak van een De 90-jarige president „zeer teleurstellende" opkomst. uit in het referendun BOSKOOP Dezer dagen is begonnen met de vernieuwing van de brug in het Tweede Laag-Boskoop. De weg is voor alle verkeer in beide richtingen afgesloten. Omdat het mogelijk moet blijven dat vaarverkeer mogelijk blijft, wordt de nieuwe brug weer een ophaalbrug, die slechts enkele cen timeters breder zal worden dan de oude brug. Het heeft immers geen zin een veel bredere brug ite plaatsen, als dan niet meteen ook het wegvlak verbreed wordt en voor het laatste zijn de nodige gel den nog niet beschikbaar. Met de vernieuwing kon echter niet langer worden gewacht, omdat er I gevaar voor instorten bestond. Bezoekuren ziekenhuizen lelans niet np beznc er,nek ls uitsluitend b. Duitse lof voor diensten centrum in Bodegraven BODEGRAVEN Het Diensten centrum in Bodegraven heeft van de week bezoek gehad van een delegatie uit de Duitse stad Essen. De Duitsers, die in hun woonplaats werken aan een plan voor bejaardenzorg, wer den vergezeld door ambtenaren van het ministerie voor CRM. Men was enthousiast over de wij ze, waarop de kerken het Dien stencentrum in Bodegraven heb ben gerealiseerd. Men was ook vol lof over de ruime woningen, de ontspanningsmogelijkheden en de medezeggenschap van de bewoners. Het gezelschap werd rondgeleid door het echtpaar Machielse, dat het dienstencen trum beheert.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4