Tilburg na ijshockey show al zeker van de nationale titel Best bleef weer weg van training Gordon Banks moet voor de rechtbank verschijnen HIJS WILDE TE GRAAG WINNEN BESTUUR VAN GO AHEAD IS NIET ONMENSELIJK Voorzitter De Jong wijst kritiek af Tafeltennis team bleef in Parijs zonder winst DVZ beheerste kunstzwemstrijd Clav niet op tournee DINSDAG 5 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 11 STOKE Gordon Banks, de doelverdedlger van het Engel se voetbalelftal, zal worden aangeklaagd wegens gevaar lijk rijden. De politie in Newcastle-under-Lyme, een plaats vlak bij Stoke, maakte dit gisteren bekend. De aanklacht is een gevolg van het auto-ongeluk waarbij Banks zijn rechteroog beschadigde. De oproep op 8 ja nuari voor de rechtbank te verschijnen is Gordon Banks gisteren overhandigd. De 34-jarige doelman van Stoke City botste op 22 oktober op een stille weg tegen een vrachtwagen. Door dit ongeluk liep hij zulke ernstige verwondingen op, dat tot een spoedoperatie moest worden overge gaan om te proberen het „licht" in zijn rechteroog te redden. In het ziekenhuis hebben de behandelende doktoren gezegd, dat Banks ver moedelijk hinder van het ongeluk zal blijven ondervinden. Gordon Banks echter hoopt in het begin van het nieuwe jaar weer met trai nen te kunnen beginnen. MANCHESTER Manchester United heeft nog niet bepaald, wanneer Geor ge Best door de directie van de club zal worden gehoord over zijn afwezig heid tijdens trainingen. Het bestuur maakte bekend, dat Best ook de trai ning van gisteren had overgeslagen. De reden van zijn afwezigheid was niet bekend. In de voorafgaande twee weken bleef Best her haaldelijk weg, waardoor de verhouding tus sen hem en de club uiterst gespannen is ge worden. Er zijn voortdurend moeilijkheden geweest tussen de grillige 26-jarige Noordierse vleugelspeler en de vereniging. In het vorige seizoen haalde hij het nieuws door niet te verschijnen voor een wedstrijd van het Noordierse elftal en zijn mededelin gen dat hij met voetbal zou stoppen omdat de sport hem geestelijk kapot maakte. Aan het begin van het seizoen kwam hij echter op zijn beslissing terug, hij meldde zich weer bij Manchester United, maar werd geschorst en bovendien als „straf" verplicht weer in te trekken bij zijn vroegere hospita en zijn rian te landhuis buiten Manchester te verlaten. In oktober van dit jaar werd hij in Sofia tijdens de wedstrijd BulgarijeNoord Ierland uit het veld gestuurd en in november werd hij aange klaagd wegens mishandeling van een serveer ster in een nachtclub. George Best werd za- terdag niet opgesteld in de wedstrijd die Man chester United in Norwich met 2-0 won. Hem is meegedeeld, dat de moeilijkheden tussen hem en de club deze week door de directie zouden worden besproken. De directeuren van Mahchester United komen gewoonlijk een keer per week, op dinsdag, bij elkaar. O'Farrell, de manager van de club, maakte gisteren echter bekend dat er voor de vergadering van deze week nog geen dag was vastgesteld. O'Farrell voegde eraan toe: „Het blijkt niet altijd mogelijk alle directeu ren bij de vergaderingen te hebben, doordat een aantal van hen ook andere bezigheden heeft. Op dit moment kan ik nog niet zeggen wanneer de directie bij elkaar zal komen om over Best te praten". George Best, het .enfant terrible" van Manchester United bleef gisteren weer weg bij de training. DEN HAAG Na een gran dioze ijshockeyhappening dioze ijshockeyhappening gisteravond op „De Uit hof" is Tilburg Trappers door de overwinning van 8-6 op HIJS Veronica 538 praktisch kampioen van Nederland geworden. De formatie uit Tilburg is na acht wedstrijden nog steeds ongeslagen en heeft met in totaal twaalf wed strijden te spelen een voor sprong Van zeven punten op Nijmegen dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. I Een vreemde situatie, want de drie benodigde punten halen de Tilburgers deze maand nog wel en djt houdt dan in dat deze ploeg in 1972 tweemaal kam pioen van Nederland is gewor den. de eerste maal in jpaart en nu in het seizoen 1972-1973 al in december. De strijd om de publieke interesse is, wat de Nederlandse competi tie betreft, al achter de rug, want wie de landstitel gaat krij gen is al beslist. Het enige inte ressante is nog de laatste plaats, maar ook hier zijn de Bob Tunstead rechtsheeft zojuist de derde treffer voor HIJS gescoord en daarmede de Hagenaars een voorsprong van 3—2 gegeven. Rob Hagendoorn (midden) juicht, wat door Tuma, Van Schilt en Petrnou- sek met gemengde gevoelens wordt gadegeslagen. kaarten al geschud. Na acht wedstrijden is Thialf uit Heeren veen nog puntloos en kan slechts in theorie degradatie naar de tweede divisie ontlopen. Wat de beweegredenen van de Nederlandse ijshockeybond ook geweest mogen zijn, de Neder- Helaas zijn de ontmoetingen. landse clubs en vooral Til burg en HIJS Veronica die nu wel hebben bewezen het beste ijshockey te kunnen brengen zijn er in het geheel niet mee gediend. DEVENTER. Het voetbalpubliek van de eens zo gevreesde Deventer eredivisie club Go Ahead Eagles neemt geen genoe gen meer met de prestaties van de „oos telijke topclub". Na de nederlaag van 1-0 tegen NEC verliet de ploeg afgelopen zondag alweer begeleid door een oorver dovend fluitconcert het veld. Vooral Bar ry Hughes moest het ontgelden. De tem peramentvolle trainer beheerste zich en reageerde na afloop simpel „Er moet er één de schuldige zijn en omdat ik de trainer ben. ben ik ook weer het voor naamste slachtoffer". Maar zo eenvoudig liggen de zaken niet. In de soms chaotische discussies „in de straat en aan de bar" zijn ook stemmen te beluisteren, die het bestuur de schuld geven voor de teruggang. Wie werkelijk de zondebok is zal nimmer bekend wor- Dat er in het verleden fouten (soms „kapi tale") zijn gemaakt valt niet te ontken nen. De uitverkoop van enkele jaren ge leden (Van Tilburg, Hoekema, Veenstra, Ressel, Rijnders, Dick Schneider en re centelijk Gerard Somer en Ruud Geels) kon immers niet ongestraft blijven. Ook het vertrek van het trio Fadrhonc- Joop Brand-Johnny Eelman heeft diepe wonden achtergelaten. Wie was de schuld van deze exodus? Het antwoord is: een samenloop van omstandigheden. Waarom gaat het nu dan fout? Een be klemmende vraag die iedereen, die het goed meent met Go Ahead Eagles, dag en nacht bezighoudt. Men kan natuurlijk eerst de vraag stellen of er inderdaad iets fout gaat als een vereniging mindere resultaten behaalt. Een logisch gevolg van slechte resultaten is het zoeken naar zondebokken. Trainer Barry Hughes en zijn spelers menen die gevonden te heb ben in het bestuur. Een gegeven feit is echter dat het bestuur vaak aan het kort ste eind trekt omdat de trainer en de spelers gemakkelijker aan contacten met de persmedia komen dan bestuursleden. Publikaties Voorzitter Dick de Jong van Go Ahead Ea gles: er zijn publicaties verschenen in landelijke en regionale kranten, waarin Barry Hughes doelman Nico van Zoghei en medisch verzorger Aat van 't 'veer kritiek hebben gespuid op het bestuursbe leid van Go Ahead Eagles. Deze inter views, die door genoemde personen ge deeltelijk werden ontkend, hebben ons diep getroffen. Het huidige bestuur werd verweten dat het was ingeslapen en dat het zich schuil houdt nu de prestaties teruglopen. Ook werd het Go Ahead Eaglesbestuur afge schilderd als onmenselijk". Persoonlijk voel ik mij in mijn eer aangetast door opmerkingen als „onmenselijk" en „geen gevoel voor bestuurszaken". De opmer kingen in genoemde interviews komen bij het voetbalpubliek hard aan omdat daar mede ook de schuldigen voor de moeilijk heden zijn gevonden. Ik heb er als voor zitter van Go Ahead Eagles toch behoefte aan om een verklaring te geven". De uitspraken van trainer Barry Hughes hebben ons zeer gegriefd. Wij hebben re gelmatig moeten lezen dat het Go Ahead Eagles-bestuur een verkeerd beleid heeft gevoerd. Voor mij, als voorzitter van Go Ahead Eagles, is dat een groot vraagte ken! Vooral omdat trainer Hughes in het introductieboekje (letterlijk) schreef: Het bestuur van de Eagles en De Stichting Betaald voetbal Deventer hebben naar mijn mening een heel verstandig en in alle opzichten vertrouwenwekkend beleid gevoerd. Ze hebben het geld op het veld gelaten." „Het bestuur van Go Ahead Eagles, dat be staat uit mensen die zich voor honderd procent inzetten voor de handhaving van het betaalde voetbal in Deverter werkt dag en nacht. In een goede organisatie moeten de taken zijn verdeeld. Trainer Hughes en zijn staf moeten voor de tech nische zaken zorgen terwijl het bestuur het beleid en de organisatie op zich neemt. Er is regelmatig contact tussen bestuur en trainer. Een goede organisatie vereist immers ook een goede communi catie. Juist daarom bevreemdde het ons dat we in genoemde publicaties moesten lezen dat er „iets" is tussen het bestuur en de technische staf, aldus voorzitter De Jong, die in januari aftreedt. Penningmeester David Zendijk zegt fel: „Er zijn bestuursleden die per week mi nimaal dertig uur aan Go Ahead Eagles besteden. Daarom komt de kritiek hard bij ons aan. Het publiek moet kunnen be grijpen dat het niet prettig is om in de krant(en) te lezen dat we er geen kaas van hebben gegeten of dat we ons nooit laten zien". Waarborg David Zendijk krijgt weer bijval van voor zitter De Jong, die zegt: ..Een bespreking met de spelers heeft aangetoond dat er weinig begrip is voor de bestuurlijke acti viteiten zoals: werkvoorziening, contacten met de KNVB, de Gemeente, financiële begeleidingscommissie, Stichting Betaald Votbal Deventer, de industrie en het per soneel. In de korte tijd dat wij het be stuur vormen van een voetbalbedrijf zijn we er wel achter gekomen dat je het nooit goed kunt doen..Dat is jammer, want we doen allemaal ons best om de continuïteit van het betaalde voetbal in Deventer te waarborgen. „Onlangs werd het Eagles-bestuur verwe ten dat het onmenselijk zou zijn tegen over het personeel. Deze stelling bestrijd ik ten stelligste. In elke organisatie wor den er weieens fouten gemaakt, maar we hebben in het verleden altijd de mense lijkheid voorop gesteld", zegt Go Ahead Eagles voorzitter De Jong geëmotioneerd In tijd van mailaise barst de kritiek altijd los. Het bestuur van Go Ahead Eagles to lereert de beschuldigingen in krantenpu blicaties niet langer, er zullen desnoods maatregelen worden getroffen. Daarmee is de oplossing voor verbetering van prestaties nog niet gevonden Het publiek zal daarmee geen genoegen nemen. zoals gisteravond, te zeldzaam. IJshockey, dat de 2000 toeschdu- wers van het begin tot aan het eind heeft geboeid, en, dat kan gerust gesteld worden, waarbij de uitslag voor hetzelfde geld andersom had kunnen zijn. De veine en uiteindelijk ook het iets meer professionelere inzicht heeft Tilburg tenslotte de zege bezorgd. Het heeft er in de laat ste periode bijzonder om gespan nen. HIJS was in de slotfase practisch steeds in de zone van Tilburg dat met de moed der wanhoop een voorsprong van 8-5 verdedigde. Tilburg zwichtte slechts nog eenmaal, maar heeft daarvoor tot aan de bo dem van zijn krachten moeten gaan. Mishandeling Dat HIJS Veronica daarvan niet profiteerde kwam hoofdzakelijk doordat de te duidelijke wil om te winnen het overwon vai noodzakelijke rust, zoals Tilburg die bezat. De koelbloedigheid zoals de Tsjech Petrnousek eta leerde, was op juiste momenten bij de Hagenaars zoek. Deze koelbloedigheid en een constant forechecken is uiteindelijk door slaggevend geweest. Toch heeft HIJS enorm veel kan sen gehad. Vooral Peter Darcy had beslist zijn dag niet presteerde het een enkele maal om voor een open doel te mis sen, Iets dat Bob Tunstead hem ln de beslissende laatste fase nadeed. Dat HIJS Veronica voor Tilburg niet onder hoefde te doen, be wees het in de eerste periode. Na kalm aftasten van eikaars kunnen, brandde het Tilburgs geweld na zes minuten los met als bekroning een doelpunt van Jack de Heer. Jo Simons, die be kwaam werd afgedekt en geen kans kreeg zijn gevaarlijke hes vanaf de blauwe lijn te on dernemen, worstelde zich twaalf minuten toch los en maakte er van dichtbij 0-2 Het pleit voor de mentale kracht van HIJS dat het niet een zeeg. Integendeel, dit doelpunt inspi reerde het team en toen Rob Hagendoorn nog geen minuut later de achterstand terug bracht, was Tilburg aangesla gen. Coach Hainy hield de der de lijn Bakker. Wielheesen en Schëffer in de bank speelde met zijn sterkste twee lijnen verder. Doelman Vincent van Schilt was aangeslagen binnen twee minuten had HIJS de achterstand in een sprong omgebogen: 3-2. Toen had het door moeten drukken, maar domme pech en de nu al de kop opstekende nervositeit, stond een uitbouwen van de voorsprong in de weg. Hard In de middelste periode sloeg Til burg ongenadig hard toe. Een fout van doelman Tesselaar die overigens geweldig speelde lag aan deze voor HIJS nega tieve periode ten grondslag. Jack de Heer strafte die fout af en dat gaf Tilburg weer de no dige rust. Met goed positiespel waarbij de enorme steun van Petrnousek opvallend was, drong Tilburg de Hagenaars steeds in eigen ge bied. De conditie ging in deze periode ook een woordje mee spreken, hetgeen vooral tot ui ting kwam in de gebrekkige mandekking in het aanvalsvak, een onderdeel dat Tilburg in deze periode beter beheerste. Ook het powerplay was bij de gasten beter verzorgd. HIJS kon aan de zeven keer, dat het nu meriek in de meerderheid was, geen profijt trekken. Tilburg kreeg daartoe viermaal de kans en benutte hiervan twee. De eerste maal. toen De Graauw in de tweede periode op de strafbank zat. de tweede maal in de laatste periode toen Koopmans af mocht koelen. Overigens waren dit overtredin gen die in elke wedstrijd voor kunnen komen. De strijd was door het voortreffelijke ijs, enerverend, maar en dat is de laatste jaren bij de ontmoe- Bert Schoofs had geen geluk in de open Franse kampioenschappen. Reeds in de eerste ronde trof hij Kjcll Johansson, de Europese kam pioen van weleer. Schoofs verloor kansloos. PARIJS Bert Schoofs is gistermorgen in de eerste ronde van het 22e tournooi om de internationale Franse tafeltenniskampioenschap pen, dat In Parijs wordt gehouden, uitgeschakeld. Hij verloor in drie games van de Zweed Kjell Johansson, die in 1964 en 1966 Euro pees kampoen werd. Bert Schoofs kon alleen in de tweede game redelijk verzet bieden aan de Oud-Europese kampioen, 21-9, 22-20, 21-10. In het dumesenkelspe! overleefde ook Sonja Heltzel de eerste ronde niet, zij werd in drie games verslagen door de Fran<;aise Bergerct. Hetzelfde overkwam haar in het dubbelspel met Ellen van der Helm tegen de Hongaarse combinatie Magos/Molnar. Alleen in het heren-dubbelspel veroverde de Nederlandse afvaardiging twee games. Bert van der Helm en Bert Schoofs werden met 3-2 verslagen door het sterke Hongaarse dubbel Jonyer/Gergely. De landenwedstrijden bij de internationale Franse kampioenschappen werden gewonnen door de volksrepubliek China (dames) en Zweden (heren). De gedetailleerde uitslagen zijn: Zweden—Hongarije 3-0. Bengtsson— Jonyer 13-21, 22-20, 21-12., Johansson—Gergely 21-17, 24-22.. Bengts- son/Johansson—Jonyer/Gergely 21-10, 21-16. China—Sovjet Unie 3-1, Tjang Li—Federova 19-21, 21-11, 21-16, Hoe Joe Lan—Antonian 10-21. 14-21., Tsjiang Li/Hoe Joe Lan—Federo- va/Antonian 21-12, 15-21, 21-9., Hoe Joe Lan-Fedcrova 21-14, 21-16. Kaak IJshockey iir duel niet Bulgaars team Van onze sportredactie. DEN HAAG Ter voorbereiding op de wereldkampioenschappen, die in maart worden georgani seerd, speelt hel Bulgaarse team vier wedstrijden tegen Ne derlandse clubs. De Bulgaren, die vorig jaar op de vierde plaats eindigden in de C- groep, ontmoeten morgen op Houtrust Raak IJshockey voor de eerste keer. De overige wed strijden worden gespeeld op 7 (Den Bosch), 8 (Tilburg Trap pers) en 9 december (Raak IJs hockey). Van onze zwemmedewerker. Den Haag Aan het slot van de provinciale kampioenschappen kunstzwemmen in het zwembad De Dillen in Alphen aan den Rijn kwam het jury-secretariaat tot de onaangename ontdekking dut maar liefst acht medailles op onverklaarbare wijze verdwenen waren. Als troost voor de onfor tuinlijke winnaressen volstond jury-scheidsrechter met hen een dubbele zoen te geven en te be loven dat zij alsnog de behaalde medailles zouden krijgen. De soli voor meisjes onder 10 jaar eindigde in een overwinning voor AZC met Marjan van den Broek op de eerste plaats met 44.98 punten, tweede Monimie Rijnsburger. AZC met 38.75 pnt. en derde Belinda Bos DVZ met 37.48 punten. Bij de soli on der 12 jaar kwam AZC even eens goed voor de dag met een eerste plaats voor Thea Bou- man met 63,27 punten, een twee de plaats voor Catrien Eyken met 59,18 punten, terwijl DVZ de derde plaats veroverde met Lida van Veen 56.82 punten. De soli onder 14 laar leverden voor Angelika Honsbeek van DVZ de eerste plaats op met 74,03 punt. tweede Juci Noll van AZC met 68.75 en derde Mrigitte Roos van DVZ met 54,82 punten. Bij de soli voor 14 jaar en ouder heerste het Haagse DVZ met Heima Gluvers als eerste 87,27 punten. Ellen Jansen tweede met 82.68 punten, Diana van Duyne derde met 65.57 punten en Marjolein Burgers vierde met 60.26 punt.mi Itii .1.- dm-tri-n voor 14 jaar e*i ouder glorieerde DVZ weer met een eerste en een tweede plaats. Helma Glu vers en Ellen Jansen behaalden met Ritme en Show 83.725 pun ten en Diana van Duyne en Marjolein Burgers met Rain drops 64.165 punten. De groeps nummers voor onder en boven 14-jarwerden beide door DVZ gewonnen. Hertlia BSC schuld vati zes miljoen BERLIJN Hertha BSC. de Ber- lijnse vereniging die ingrijpend betrokken was bij het Bundesll- gaschandaal, heeft een schuld van ongeveer zes miljoen mark. Die conclusie viel te trekken tij dens de jaarvergadering van de club uit de woorden van voorzit ter Heinz Warneko en penning meester Werner Felk. Toen het nieuwe bestuur de vereniging zeven maaden geleden, over nam stond er 4.134.000 mark aan rode cijfers in de boeken, Daarbij komt nog 2 000.000 mark. die de stad Berlijn heeft geleend. De laatste post zal worden gedekt door de verkoop van de eigen grond op het sportcomplex Gesundbrunnen. Weer record voor Pele FORTALEZA Pele heeft In Fortaleza (hoofdstad van de staat Ceara) zijn duizendste wedstrijd in het shirt van San tos gespeeld. Ter gelegenheid van dit unieke record vertelde Pele: „Dit record zal vermoede lijk niet door een andere Brnzl- linunse speler worden verbe terd. De transfersommen, die tegen woordig worden geboden, zijn zo astronomisch hoog. dut de meeste spiers hun uiterste best doen van club te verwisselen. Ik heb deze duizendste wedstrijd kunnen hulcn doordat ik een re gelmatig leven heb geleid, zon der alcohol, zonder .sigaretten. Ik vind voetballon zo gpweldig, dut ik met angst de steeds dich terbij komende dag tegemoet zie, waarop Ik mijn shirt voor het laatst zal aantrekken. J HOUSTON Cossius Clny gaat niet op tournee door Azië en Australië. De oud-wcreldkam- ploen boksen in het zwaarge wicht wenst geen risico te lopen in verband met het gevecht te gen de houder van de Europese titel Joe Bugner (Gb.) dat in fe bruari plaatsvindt. Clay heeft nog steeds last van een wenkbrauwblessure, die hij op liep in de partli tegen de we reldkampioen halftwaargewicht, Bob Foster. lingM. tuisen HIJS en Tilburg Ulmt of verllei. een .nektekel steeds het gevel - bijlonder soul, gisteravond tou een lis. sportte! hockeyllelhebber slch altijd HIJS vocht in de laatste periode wensen ™.r beter re,ui- BART HOOGDUIN taat. Het doelpunt van Darcy, leek het begin daarvan te wor- HIJS Veronica 638—Tilburg Trappers den. Maar, hoewel niet ogen- D.*?oin£n"3Hns strelend maar wel effectief, Til- TunS <2x> Dc CrEuw ™n Dal burg kon het einde van dit boeiend spektakel zonder kleer- n^Hnui' IpelHw,r J2,VSI' scheuren halen. VeghtL Van Tal versterkte zijn positie BAKOE Oud-wereldkampioen Mikhail Tal heeft gisteren in de twaalfde ronde van het schtuik- kampleonschap van de Sovjet-U nie, zijn positie versterkt. Tal won /elf en zijn voornaamste concurrent Vasijoekov speelde remise. De belangrijkste uitslagen van de partijen uit de twaalfde ronde zijn: T.il—Moekin 1—0. Razoc- vajev—Koeffeld I—O, Balasjov Grigorian 10, Toemakov— Lein I0. KapengoedZjidkov '4— '/is Rasjkovsky—Vasijoekov '4-4- Na twaalf ronden heeft Tal acht punlen, Vasijkoekov hcefl zeven punten met nog twee afgebro ken partijen, Toemnkov en Ba lasjov staan op zeven punten.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11