Algemene doer strafworp in laatste seconden op 10-10 BONA STARS ONGEÏNSPIREERD ALGEMENE RESERVES HELLAS VELLEN HVS Basketbal Handbal schenken deslijterl MAANDAG 4 DECEMBER 1973 L'(f Trekvogels, leek aanvankelijk weinig moeite te hebbenmet De Algemene, dat de Rotterdam mers echter in de 2e helft nage noeg „vleugellam" maakte. Eerst maakte de jonge Leidse ploeg de 51 achterstand goed (56), om vervolgens in de laatste 2 minuten 10—8 te wij zen in 10—10, waarmee de thuis club danig in zijn wiek gescho ten was.Trekvogels vloog binnen 20 minuten naar 5—1, ondanks een treffer van Wim van Vliet. En toen kwam De Algemene LEIDEN Verrassend was de zege van de Danaiden geens zins, maar de cijfers 14-4 waren echter wel opvallend hoog ten gunste van de Leidse Hoofdklas ser. In een sensationele wed strijd, waarin 'n 5-1 achterstand weggewerkt inoest worden, greep De Algemene in de laat ste seconden een punt van Trek vogels (10-10). Vicus overklaste Allen Weerbaar met subliem spel, resulterend in 16-7. Ook Pernix won, maar had toch de nodige moeite met DEVD. (15- 12). KNS deeelde met Rozenburg (8-8) en in de derby speelde Zuiderkwartier Ons Eiland in de 2e helft naar verlies. (11-7) In de 2e klasse won Fluks ook de 2e wedstrijd en wel van Merwic (6-4) Crescendo bakte er tegen Phoenix niets van en 7-1 verlies was dan ook niet vreemd. Fluks Noordwijk verloor met 7-9 van Gymnasiasten. De Danaiden maakte korte met ten met het Haagse HKV, dat opnieuw aan kracht heeft inge boet. Reeds na een half uur kon de Leidse ploeg totaal niets meer gebeuren, want toen keek HKV al tegen een nadelig ver schil van 7 punten aan (9-2). Het zonder Wim Brugman spe lende Danaïden nam in de 2e pe riode wat gas terug en dat kon tegen dit HKV, dat overigens zonder schutter Hans Oele op trad. Danaïden had er duide lijk trek in. Filemon die dit maal Gerard Bos bij zich had, was overigens in de 2e minuut iets te gulzig en verslikte zich in de strafworp. Zijn trainer corrigeerde deze fout 4 minuten later en het schuttersfeest kon een aanvang nemen. Irma de Boer, Casper van Nierop, Ge rard Nap en Erik Filemon we zen de Hagenaars in 20 minuten spel hoe zo'n festijn gevierd dient te worden (5-0). Een fout je van Nap werd vervolgens goed afgestraft, wat een ave rechtse uitwerking zou hebben. Binnen de minuut trad de Leid se aanvoerder zelfs als correc tor op en stufde met twee tref fers zijn vergissing uit. (7-1). Bos scoorde nogmaals tegen zjjn oude ploeg, waarna de ove rigens door Nieske Bergsma uitstekend in de gaten gehouden Nora Borger 8-2 op 't bord aan bracht. Na een treffer van Nap moest De Danaiden het wat de le helft betreft voor gezien hou den. (9-2). In de e periode vertoonden de Leidse scherpschutters zich niet 20 meer aan hetTront. Ge rard Nap. Gerard Bos en Erik Filemon wilden de voorsprong in de dubbele cijfers. Nico van Dorps treffer werd aarna zowel door Van Nierop als door Fele- mon beantwoord. In deze enzij- dige wedstrijd, had Mesman voor HKV het laatste woord, maar De Danaïden het hoogste. TREKVOGELS—DE ALGEMENE De kampioen van vorig seizoen, Jan Henzing (Crescendo) vangt af onder de korf knap terug. Betty Stouten (spe lend voor Gusta van Leeuwen), Ineke Thijssen, Ruud van Vliet (2x) en Aad Rusman zorgden na een ruststand van n5—3 a 3 minuten spel in het 2e half uur voor sensatie (5-6). Tot 8— 8bleef De Algemene vervolgens bij door treffers van uud van Vliet en Aad Rusman. Het nog 2 minuten te gaan leek verlies on afwendbaar, maar een zich al veilig wanend Trekvogels vloog onbegrijpelijk de verkeerde kant op. Ineke Thijssen zette 10—9neer, waarna Wim van Vliet de stalen zenuwen bezat om via een strafworp 10 secon den voor tijd een verdiend 10— 10 te laten bijschrijven. VICUS ORIENTIS—ALLEN WEERBAAR OokVicus speelde een ijzersterke wedstrijd en dat heeft Allen Weerbaar geweten. De Amster dammers werpen meestal grote barricades op, maar dit maal moest de Hoofdstedelijke forma tie zich beperken tot lijdelijk verzet. In de le zitting was dat overigens nog niet zo duidelijk. Lenie Niessing (2x), Ruud Nies- sing en Dik Onderwater brach ten het eerste verschil aan. (4 2). Jan Sjerdijn, Nandy van Helden en Wim Meyer zetten A/W vervolgens schaak. (7—3). Deze door de rust afgebroken stelling werkte Vicus in de 2e helft met enkele meesterzetteen af. Nandy van Helden (3x), Le- ni Niessing, Conne Carree, Wim Meyer (2x), Jan Sjerdijn (2x) zorgden er voor, dat Allen Weerbaar goed mat gezet werd. In deze vorm spelend maakt Vi- een goede kans binnen het heroveren, wat de voerige teams in de afdeling na de sterzege van de Leidenaars (1—7) ook wel door zullen heb ben. PERNIXDEVD p Pernis speel de een wisselvallig duel tegen DEVD, dat kansloos leek, maar vreemd genoeg toch niet wegge speeld werd. De oranje kragen speelden wel fel, maar liepen zich zelf soms voorbij. In de jacht naar meer treffers was Pernix soms te hongerig, maar bleek niet te egoistisch, want ook DEVD mocht meeproeven (1512). De sympathieke Am- stelveners, bij wie 2 man samen 11 doelpunten bij elkaar scho ten, konden het gat. wat Pernix telkens sloeg, steeds gedeeltelijk dichten. De rolverdeling bij Pernix, dat overigens vier tref fers van arbiter Muller cadeau kreeg, was als volgt: Fred Breedveld (4x). Kees de Rooy (3x), Ria van Zwieten (3x). Flip v.d. Kooy (2x), Jacob Bakker (2x) en Wil van Ek. ONS EILAND—ZUIDERKWAR TIER In een keiharde en matige derby had Zuiderkwartier de grootste moeite Ons Eiland, dat zich verrassend goed verzette, de rood broeken bij te houden. In de 2e helft was het snel met de koopman gedaan. Het niet bij ster imponerende Zuiderkwar tier besliste de slijtageslag in de 2e periode, waarin Ons Ei land conditioneel moest afha ken. Ons Eiland nam meteen al een voorsprong, die het tot aan de 2e helft kon behouden (54). Meteen na het keren zorgde Zui derkwartier er voor, dat de wat vroege Sinterklaas surprise niet uitgepakt werd (58). Ons Ei land moest de tol van de zware inspanning betalen, waardoor de winst in de zak van Zuiderkwar tier verdween. Albert de Groot (4x), Joep van Dam (3x), Hen Zierikzee (3x) en Carta de Kreek scoorden voor ZKW. Bij Ons Eiland waren Piet Beek man (2x), Nan Deegenaars (lx), Wim Nijenhuis (2x), Julia Smits en Sari den Oude de schuttei-s en «chutsters. ROZENBURG—KNS KNS kwam bij Rozenburg op een verdienstelijk 8—8 uit. Verdien stelijk. omdat de oranjehemden voortdurend een achterstand moesten wegwerken. Hen Bra- kel trok 10 recht, waarna hij ook de 2e treffer scoorde (3—2). Wim Brakel en Ton Bey, die nog een belangrijke rol zou spe len, zorgden voor 44, waarna Rozenburg opnieuw wegliep 4). Ton Bey en Hans Kluts konden dat verschil aanvanke lijk niet nivelleren (8—). In de laatste 3 minuten eigende Ton Bey zich de hoofdrol toe en dat was maar goed ook, want toen hij met 2 gave treffers 88 had neergezet, was het stuk uit. MERWIC—FLUKS Fluks speelde geen beste partij bij Merwic, dat de rood witten echter niet van winst kon afhou den. Pas in de 2e helft vergroot te Fluks enigszins de onderlinge afstand (3—5) en behield die tot het eind /4Jan Heinrichs zette 0—1 op en via 2—1 keer den Ab Niessing en nogmaals Heinrichs het getij nog voor rust (23). Na 33 kwam Fluks dankzij Frans de Haas en Ab Niessing op voordeel, dat dankzij een treffer van Jan Heinrichs tot het einde bewaard bleef (4—). CRESCENDO—PHOENIX Reeds na het eerste half uur was Crescendo geklopt en zo dacht Phoenix er kennelijk ook over, want na een ruststand van 1—7 bleef het 2e half uur doelpunt loos! Phoenix beperkte zich tot consolidatie en Crescendo moest zich beperken tot rommelig spel. Piet l'Amie zorgde voor het enige doelpunt van Crescen do, dat deze matige partij korf bal maar snel moet vergeten. Fluks Noordwijk verloor eervol van Gymnasiasten. De gasten legden na een gelijkopgaande eerste helft, die werd afgesloten met 44, vlak na de sisseling de basis voor de zege toen de Hagenaars op 4—9 kwamen. De kustbewoners kwamen echter nog aardig in de buurt (7—9). Door het uitvallen van Corrie Ruygrok was Fluks even van slag af en daarvan profiteerde de Haagse ploeg goed. Siem v.d. Haak (3x), Hans Passchier (2x) en Jan van Drongelen (2x) zorgden voor de Noordwijkse produktie. Een doorbraak van Danaïden-speler Erik Filemon LEIDEN Bona Stars heeft zijn aspiraties om in de top mee te draaien in Rotterdam in het ge heel niet kunnen waarmaken. Integendeel, geen moment stond er een ploeg in het veld, die raad wist met deze altijd lastige opponent. Toch heeft Bona Stars nog nooit zo'n prachtige kans gehad om Transol RZ in eigen huis te verslaan: de Rotterdam mers waren geen schim van de ploeg die vorige week afrekende met landskampioen Levi's. Maar omdat Transol in deze te leurstellende ontmoeting de minst slechte ploeg was, bleef de 89-79 overwinning in Rotter dam. Slechts een paar minuten hebben de talrijke Leidse supporters, die hun favorieten naar de Enk gevolgd waren, de illusie kun nen koesteren, dat de Stars het gingen maken. Snel werd een 0-4 voorsprong genomen, maar reeds in de derde minuut kwam Transol langszij, 6-6. Het was voornamelijk de lange Jan Loorbach die profiteerde van de gaten, die er in de Leidse zone verdediging vielen. Aanvallend zat het ook behoorlijk fout met Bona Stars: de afstandsschut- ters kregen geen voet aan de grond. Peter de Jong maakte de gehele wedstrijd geen enkel af standsschot en Bill Moody pro duceerde meer afzwaaiers dan treffers. Omdat ook Wayne Den ham een heilig ontzag koesterde voor de langste man van het veld, Jan Loórbach, en Wim Pe- trici meer ontregelde dan regel de, dan is het verklaarbaar dat Transol via 18-11 halverwege de eerste helft een 25-18 voor sprong genomen had. Rob Wal- laart en Har Stol brachten de nieuwe hoop in de Leidse har- ten. Enkele snelle aanvallen ont regelden de pressing van RZ en Bona Stars kwam in de 17-e minuut langszij, 32-32. Doch zo gemakelijk als de achterstand werd ingelopen, zo gemakkelijk mochten de Rotterdammers weer een 6 punten voorsprong nemen, wat resulteerde in de 40-34 ruststand. Reeds één minuut na de hervat ting liep Wayne Denham zijn vierde fout op. Bona Stars coach Kallenberg oordeelde het veiliger hem naar de kont te halen en zette Ane van Dijk te gen Loorbach in. Bona Stars bleef het initiatief houden en kwam zelfs voorbij Trunsol, 42- 43 in de 5-e minuut. Toen was het weer gedaan met de Stars: schutter Tim Shea en Hugo Harrewijn vonnisten het Leidse team, dat weinig karakter toon de. Vele malen weigerde men om in de verdediging te ussiste- ren, alleen Rudy van Wyck en Rob Wallaart vochten voor wat zij waard waren. Maar zij kon den het alleen ook niet redden. Via 61-52 was het bij het ingaan van de laatste 3 minuten al lang bekeken, 80-69. In de rommelige slotfase hielden de teams elkaar verder in evenwicht, wat de 89- 79 zege voor Transol RZ ople verde. Bona Star zal volgende week in Den Bosch tegen BBC wel uit een under vuatje moeten tappen, wil het ook daar de mist niet ingaan. Scores: Den ham 20, Petrici II. de Jong en van Wyck en Walluart K, Stol en van de Nieuwendijk 2. RZ: Har rewijn 34, Shea 25, Loorbach en Dekker 10, Welch 6, Weemhoff 4. Het jeugdteam van Bona Stars heeft in de interregionale jeugd- competitie in Amsterdam nog al teleurstellend met 74-46 van AMVJ verloren. In deze voor de jeugdige Leidenaren nogal onge lukkige wedstrijd was het hij rust nog geenszins hopeloos, 32- 22, maar veel balverlies en het lengtenadeel deed hen de das om. Topscore Tirke Karim met 10. Hans van Roeden en Peter Paulide met 9 punten. .EIDEN Weinig verrassingen voor de Leidse teams, die vrijwel alle hun goede klasseringen konden handhaven. Alleen het Stomp- wijkse HVS kon zijn ongeslagen positie niet behouden dankzij de „algemene reserves" van Hellas die 20 minuten voor tijd hun ploeg kwamen versterken. Foreholte speelde niet zo'n goede wedstrijd als vorige week tegen PSV. Het Wateringse Velo werd evenwel toch met 9—6 verslagen. Jong Ade had alleen in de eerste helft moeite met het Ripse Nio. In de tweede helft wist het nog vrij ruim te win nen: 610. Sanocei/HVL had bijzonder veel moeite met een zich knap verwerend Foreholte 2. Vooral doelvrouwe Ciska Vroonhof was in goede vorm evenals trouwens haar collega Wil Schulte. De dames van MMO wonnen royaal van Northa 2 en de MSV-dames klopte EHC 4 met 95. Bij de heren een goede overwinning van Sa- nocel/HVL op het Rotterdam Actief. Het Oegstgeestse Apollo had geen moeite met HMSH (3117) en het Noordwijkse MSV won zeer verdienstelijk van Westlandla 2 met 2620. De Northa-heren onder vonden goede tegenstand van Warmunda maar waren toch duidelijk de betere ploeg: 188. Het Hoogmadese MMO tenslotte zit duidelijk in de lift en versloeg nu Northa 3 met maar liefst 20—8. 1 een ietwat rommelige wed strijd heeft Forehojte zich goed hersteld van de twee nederla gen. In het begin ging de score gelijk op hoewel Foreholte het beste van het spel had. Velo scoorde eerst waarna Nora v. Niekerk een spetter op de lat losliet, maar even later was het gelijk door Hannie Boskamp. Precies op tijd lanceerde Leni Hoek de in het gat sprintende Anneke Broekhuizen en dat was 21. Weer kwam Velo gelijk door een afstandschot en Han nie Boskamp knalde via de paal 32 in de touwen. Vanaf de cir kel werd het weer 3—3 en toen dacht iedereen dat Foreholte zou doordrukken. Vanaf de ach terlijn schoot Annemieke de Bruin fraai in en Nora van Nie kerk rondde een break-out doel- :reffend af: 53. De Wateringse lames kwamen echter weer óp lelijke hoogte door een fraai af standschot en een bal die door le Voorhoutse defensie van 'ichting werd veranderd: 55. ,4og voor het rustsignaal liep •oreholte opnieuw twee doel punten uit door een keihard chot van Hannie Boskamp en en break-out van Annemieke fe Bruin: 75. Na rust kreeg ïelo al snel opnieuw de gele- enheid in te lopen via een trafworp maar Anuska Fontein ield met een supersnelle reac- le haar doel schoon. Het bleef en lange periode 75 door oed verdedigen van beide kan- tn en subliem keepsterswerk an Anuska Fontein. Toen Fore holte van het wat te lankmoedi ge scheidsrechtersduo een straf worp kreeg toegewezen was het wel raak. Hannie Boskamp tilde Foreholte naar 8—5. Twee mi nuten voor tijd werd het door een afstandschot 86 en in de allerlaatste minuut slaagde El- lie Hoek erin hoog opspringend de eindstand op 9—6 in het voordeel van Foreholte te bren gen. In de eerste helftwogen beide ploegen goed tegen elkaar op. Goed verdedigen van HVS en een vooral schotvaardige Connie Lelieveld brachten de ruststand met 34 in het voordeel van HVS. Zij scoorde driemaal ter wijl Trees van Santen een straf- worp wist te benutten. Na rust bracht Sjanie v. d. Bosch de voorsprong op 3—5 met een sprongschot waarna een straf worp 45 op de bordjes bracht. Weer kwam Sjanie v. d. Bosch hoog op en dat was 46. Toen echter kwam de eerste garde van Hellas uit Amsterdam terug van de wedstrijd tegen Niloc. Verschillende dames hiervan staan ais „algemene reserves" genoteerd, o.a. doelvrouwe Anke Reinders. Hellas 2, dat tot nu toe opzettelijk met slechts 2 wissels had gespeeld, werd hier mee danig versterkt. Twee break-outs en een strafworp brachten Hellas op 76 en al had Trees van Santen door een strafworp te benutten nog een puntje kunnen binnenhalen, het blijft een droevige zaak dat gro te clubs door gemarchandeer met spelers een standaardteam uit de regionale klasse kunnen houden. JONG ADE—NIO Hoewel Jong Ade de score opende kwam Nio met 3 goals verras send aan de leiding met 1—3. I Helma v. d. Geest werd voor treffelijk door de Ripse dames uitgeschakeld en het kostte Jong Ade wat moeite zich hier aan te passen. Nog voor rust kwam het echter op gelijke hoogte: 4 —4. Na rust kon Jong Ade gaan bou wen aan een regelmatige over winning. Door de vijf-één verde diging kregen de Ripse dames minder kansen en vooral Wil v d. Geest bleek een te grote hin derpaal voor Nio. Jong Ade liep uit naar 105 en won tenslotte verdiend met 10—6. Voor Jong Ade scoorde Coby v. d. Geest 3x. José de Jong, Gonny v. d. Geest en Plonie Olijerhoek 2x en Corrie Uljee lx. Voor Nio hadden Ria Weenink 3x, Sonja v. Emmerik 2x en Corrie Wee- j nink lx succes. MMO Tegen de Northa-reserves had j MMO niet de mil's.e r. oeite. Hoe- j wel bij de rust pas een 42 stand was beteikt liepen dê j Hoogmadese dames na rust makkelijk weg. De conditie van MMO stelde het in staat vele break-outs uit te voeren en als er niet zoveel schoten op paal en lat waren beland zou de overwinning beslist nog groter dan 114 zijn uitgevallen. De heren speelden ook al tegen een reserve-team van Northa. Zij hadden nog minder moeite en wonnen na een 4—10 ruststand met 8—20. De MSV-heren speelden een goede partij tegen Westlandia 2. Zij kwamen van een 6—7 achter stand terug naar 11—7 om ten slotte met een 13—10 voorsprong te gaan rusten. Ook na rust konden zij tegen de hard spelen de Westlanders hun voorsprong gestadig uitbreiden dankzij voortreffelijk keepen van Chris Haasnoot. Tenslotte finishten de Noordwijkers op 26—20 en het feit dat alle spelers wisten te scoren bewijst de kracht van MSV. De dames bleven goed in de running door een regelmati ge overwinning op EHC 4. Na een 42 ruststand zegevierden Ellie Hoek Foreholtewordt op niet zo nette wijze v i schot afgehouden. Rechts kijkt Lenie Hoek toe zij met 9—5. APOLLO Tegen het Haagse HMSH. dat zonder wissels aantrad, had Apollo een schuttersfeestje. Vooral Rob Sloos had veel suc ces met zijn sprongschoten, NORTHA Liefst 9x schoot hij raak. In hun De derby tussen de heren van scoringsdrift werd de verdedi- Northa en Warniund werd een ging van de Oegstgeestenaren echter wel eens wat verwaar loosd waardoor nog 17 treffers moesten worden geïncasseerd. Niettemin won Apollo zeer royaal met 3117. (ADVERTENTIE) zeer sportieve wedstrijd met Northa als de betere ploeg. Vooral het aanvalsspel van dc Noordwijkerhouters was sneller en hoewel Warmondse Dolf Kok betrouwbaar keepte, kon ook hij niet verhinderen dat Northa bij de rust een 94 voorsprong had. Na rust hetzelfde spelbeeld en ook exact dezelfde score: 9 4 zodat Northa zeer verdiend met 19—9 zijn kampioenskans heeft behouden. SANOCEL/HVL De rood-witte heren hebben duide lijk aangetoond, dat zij geens zins van plan zijn hun regionale klasse prijs te geven. Vooral mentaal speelden zij een zeer sterke wedstrijd tegen het Rot terdamse Actief. Een achter stand van 48 werd In de twee de helft geheel weggewerkt en zelfs omgezet in een 1512 overwinning. Hans Ladan had met een viertal strufworpen en enkele zeer goede goals een groot aandeel in de Leidse zege. De dames hadden bijzonder veel moeite met dc reserves van Foreholte. Vooral de belde doelvrouwen, Wil Schulte van Sanocel/HVI. en Ciska Vroonhof van Foreholte 2 weerden zich uitstekend. Na een 21 rust stand won Sanocel'HVL tenslotte met 43 al moet worden gezegd dut een aantal merkwaardige beslissingen van de arbiter be paald niet in het nadeel van Sa- nocel/HVL uitvielen.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 15