Eerste krassen in het ijs van „De Uithof" gegrift RDG er Hoekstra vierde bij zijn kampioenen verjaardag Maathuis greep naast winst Jaarkaart 65+ Scheveningen nam afscheid van De Bruin Ook tennistitel bij amateurs Amerikaanse aangelegenheid NOTEER BIJ DE RADIO Minitrips in eigen land 'V ZATERDAG 2 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA AMSTERDAM Jan Maat huis heeft gisteravond eni ge tijd de illusie mogen koesteren dat hij tijdens Jumping Amsterdam een internationaal progressief en regressief springcon cours zou winnen. Met Kim had hij halverwege de leiding overgenomen van wereldkampioen David Broome. De blonde ruiter uit Geesteren was met een tijd van 52,2 seconden vier seconden sneller dan de Brit. Daarbij had Maat huis, die bekend staat om zijn goede paarden, het ge luk dat de ruiter in een dergelijke alles-of-niets jacht nu eenmaal nodig heeft. De eerste die Maathuis leek te gaan verdringen was Hendrik Snoek met Shirokko. De West duitser met de Nederlandse naam finishte echter in 52,15 se conden, wat werd afgerond tot 52,2, dezelfde tijd als Maathuis. Direct hierna kon de Nederlander zijn hoop op de eerste prijs van 700 gulden laten varen. Alwin Schockemöhle toonde met Wei- Ier aan dat de wendingen net nog iets korter gedraaid konden worden en had in een prachtige, foutloze rit slechts 50,2 seconden nodig. Broer Paul probeerde het ook nog wel. maar moest in 49,3 secon den een springfout (op de vier sprong) incasseren. Elf combinaties bleven zonder fouten. Hierbij waren ook Johan Heins (achtste), Arno Neessen (negende) en nationaal kam pioen Henk Nooren (elfde). Uitslag: 1. Alwin Schockemöhle (W. Did) Maathuis (Ned.) met Kim en >ndrik Snoek (W. Did) met Shirr.k- 0 52.2. 4. David Broome (GB) nallywlllwel 0 55.6. 5. Marion met Jumping Amsterdam 0 61,8. is verschenen In dit handige naslagwerkje vindt u - naast de vaste gegevens, zo als de eeuwigdurende kalender, feestdagen, enz. - tal van bijzon derheden over het afgelopen jaar. Het boekje geeft een duidelijke registratie van de ontwikkelingen in Vietnam; de onlusten in Ier land, de afschuwelijke gebeurtenissen tijdens de Olympische Spe len; de kabinetscrisis; en van al het overige nieuws dat 1972 tot een bewogen jaar maakte. In Wie? Wat? Waar? 1973 vindt u verder o.m.: de automodellen 1973; informatie over de bestaande linkse stromingen; de grootste milieuvervuilers; wie is wie In de buiten landse politiek; de verkiezingen; en 25 jaar filmfestival in Cannes. prijs 5,25 Wie? Wat? Waar? 1973 kunt u nu bestellen door storting/overschrijving van 5,25 op giro 531000 t.n.v. Sijthoff Pers, Den Haag; met vermelding; Wie? Wat? Waar? 1973. Het boekje wordt u zonder extra kosten thuisbezorgd. LEIDSE COURANT EREDIVISIE PSV—FC Utrecht Go Ahead Eagles—NEC FC AmsterdamFeyenoord Haarlem—FC Groningen AZ '67—NAC t MW—Telstar Sparta—Ajax Excelsior—FC Twente FC Den Haag—FC Den Bosch EERSTE DIVISIE Roda JC—PEC Zwolle HeraclesDe Graafschap Fortuna Vlaardingen—Wageningen De Volewijckers—SC Cambuur SC TilburgVolendam Veendam—FC VW Heerenveen—Fortuna SC Vitesse—SVV FC DordrechtHelmond Sport HVC—Eindho.en De wedstrijden, aangeduid met een komen voor op het totoformulier. Jubilaris Cor de Bruin ontvangt Termijn van Indiening T-bilJet voor teruggaaf loon- en/of dividendbelasting over 1971 sluit op 31 december a.s. Het ministerie van Financiën vestigt er de aandacht op dat de T-biljetten ter verkrijging van teruggaaf loon- en/of dividendbelasting over 1971, vóór 1 januari a.s. dienen te zijn ingeleverd bij de Inspec teur der directe belastingen van de plaats waar belang hebbenden op 31 december 1971 woonden. Volledig verzorgd, dus lnei. reis van ieder station, logies en maalt jj de ii. Vertrek dagelijks. 2 dagen Amsterdam v.a. f 45.- Den Haag/Scheveningen v.a. f 46.-' 3 dagen Zuid-Limburg Twente Drente Montferland Bergen (N.H.) Zeeland Friesland Brabant Giethoorn v.a. f 55.- v.a. f 56.- v.a. f 59.- v.a. f 61.- v.a. f 62.- v.a. f 64.- v.a. f 71.- v.a. f 73.- v.a. f 78.- v.a. f 97.- 5 dagen Terschelling Schiermonnikoog v.a. f102.- Ameland v.a. f 105.- Alle informatie in de brochure..ToerenmetNS" op het station. voordelig uit met NS Geeft recht op onbeperkt reizen voor de helft van de enkele reis-prijs. Verkrijgbaar voor iedere 65-rer. Uw vrouw mag jonger zijn. Legitimatie en pasfoto vereist. Eén persoon f 50.- Echtpaar 175.- voordelig uit met NS £"77 (Van o SCHEVENINGEN De jubilaris zat er rustig bij achter de met veel bloemen versierde tafel in de kantine van Scheve ningen. Hij schikte zich in de rol die nu eenmaal hoort bij de huldiging van iemand die afscheid neemt. Achter het spreek gestoelte wisselden de figuren elkaar af. Maar uit de woorden van ieder bleek het grote respect dat werd gevoeld voor de man waarom alles gisteravond draaide: Cor de Bruin. Niet alleen het feit dat De Bruin niet minder 44 jaar diverse bestuursfuncties in de voetbalvereniging Scheveningen had vervuld, waarvan de laatste zestien jaar als voorzitter, maar ook vanwege zijn activiteiten in het maatschappelijk leven. Uiteraard gingen de toespraken van diverse heren vergezeld van de nodige onderscheidingen. Namens het bestuur van de KNVB, dat vertegenwoordigd was door de heren Meuleman en Burgwal, werd de heer De Bruin de zilveren bondsspeld toegekeerd, de gemeente bleef niet achter en verleende de ju bilaris de medaille voor cultuur en recreatie en afdelingsvoor zitter De Doelder overhandigde De Bruin de „Cor de Bruin- beker." met de mededeling dat de beker elke bestemming mag krijgen die goed dunkt. Nadat de officiële functionarissen hun 2egje hadden gedaan volgde een lange rij van sprekers namens de Haagse voetbal wereld die vrijwel allen hun toespraakje gepaard lieten gaan van een stoffelijk blijk van waardering. En dat heeft Cor de Bruin verdiend. (Van onze speciale correspondent) Den Haag Het verlate aanvangsuur van de première van ijshockey op het met man en macht klaargestoomde schaatscentrum „De Uithof" mocht HIJS Veronica 538 vergeven worden. Nieuwe motoren moeten indraaien. En het zal ook wel mede aan onwennigheid en de daarmee gepaard gaande zenuwachtigheid ge legen hebben dat de ploeg de eerste wedstrijd niet met winst kon afsluiten. Het Canadian For ces All Star Team een lange naam voor een selectie uit zeven Canadese teams die in Ba den-Baden (Duitsland) een onderlinge competi tie spelen zegevierde met 5-2 (1-1, 3-0, 1-1). Groot feest was er nog niet. Dat volgt op 2 januari als de buitenbaan ook gereed is (over een week of twee) en de schaatsaccommodatie derhalve compleet. Maar mr. Uithof, voorzitter van „het complex" sprak toch feeste lijke openingswoorden en roemde de bouwers die hun woord gestand hadden gedaan door de hal op 1 decem ber speelklaar af te leveren. Dat er rondom nog wel wat gedaan en verbeterd moet worden, is een kwestie van geringe tijd. Han v. d. Heijden, de voorzitter van HIJS, sprak wel komstwoorden tot het in fors aantal opgekomen publiek en Veronica-man Rob Out bracht er een diskotheekstem- ming in door op de wijze waarop hij platen aankondigt de spelers van HIJS voor te stel len. De praeses van de Nederlandse IJs hockey Bond, de heer F. Schweers, stapte met voor zichtige passen het ijs op om de face off te verrichten en „De Uithof" was in gebruik genomen. zee van licht dé eerste krassen in het ijs gegrift. De gebrilde Vantassel genoot de eer ste doelpunt te maken geen minuut later deed Henri Hunting met de gelijkmaker voor HIJS de bezitters van toe ters en bellen in actie komen. Het was geen grootse strijd en dat werd het ook niet. De Cana dese selectie zetten goalie Fi scher flink aan het werk, speel den geraffineerder en schoten ook meer en vooral zuiverder wat in de tweede periode drie treffers opleverde, zodat HIJS met 4-1 achter stond. Verschil Cy Young, de voortreffelijke goa lie van de Canadians, werd de derde periode vervangen door Jack Nantais, die bepaald niet minder was, al moest hij van weer Hunting de tweede treffer toestaan. Het verschil tussen beide ploegen kwam wat schrijnend tot uiting toen HIJS tot tweemaal toe een nu merieke meerderheid (vijf tegen drie) niet in doelpunten kon uit drukken. De Canadians scoor den nogmaals in deze sportieve strijd, hoewel zij het strafbank- je tweemaal zo veel moesten bezetten als HIJS. Een „openingskraker" was het evenwel niet geworden. Dat stelt HIJS wellicht uit tot maan dag als Tilburg Trappers in de nieuwe accommodatie op bezoek komt. HERMAN VAN BERGEM cultuur en recreatie sportredactie) DEN HAAG De Delftse studen tenroeivereniging Proteus Ere- tes heeft voor het komende sei zoen een sponsor gevonden. De vereniging zal door „Roodring" tekenmaterialen financieel en materieel worden gesteund. Proteus fretes hoopt door een ruimere mogelijkheid voor het voeren van reclame, vooruitlo pend op de uitalag van het rap port van de commissie sponsor schap van do KNRB topploegen, zoals de twee Kieft-Luttlkhui- zen, een eigen goede boot te kunnen bieden. BARCELONA Het ziet er naar uit, dat na het prof-wereldkam pioenschap, dat gewonnen werd door Arthur Ashe, een vertegen woordiger van de Verenigde Staten ook de titel bij de „onafhanke- lijken" zal opeisen. Voor de halve finales van het toernooi om de grand prix van de inter nationale tennisfederatle (ILTF) in Barcelona plaatsten zich name lijk drie Amerikanen: Stan Smith, Tom Gorman en Jim Connors. De Roemeen Ilie Nastasc is de enige niet-Amerikaan, die de laatste vier heeft bereikt van dit met 180.000 gulden gedoteerde evenement. Het viertal schakelde in Barcelona Kodes, Gimeno, Orantes en Hewitt uit. Ilie Naatase bleef ongeslagen in de A-groep. Voor 4000 toeschouwers versloeg hij de plaatselijke favoriet Orantes met 6—3, 64. Eerder had hij reeds gewonnen van Gorman en Hewitt. Gorman werd hier tweede door een zege met 64, 62 op Hewitt. In de halve finales won Nastase van Connors met 6—2, 6—3, 6—2. Hij komt in de eindstrijd uit tegen de winnaar in de andere halve finale Smith-Gorman. Jonge judoka niet door verwurjnng H o overleden KROMMENIE De dood van de 13-jarige Ron Martius is niet het directe gevolg van een judotech- nische handeling. De jonge ju doka uit Krommenie kwam be gin deze week tijdens een trai ningspartijtje tegen een even oude tegenstander om het leven, naar men aanvankelijk aannam door een verwurgingsgraep. Sectie heeft evenwel uitgewezen' dat Ron Martius bij het inzetten van de greep reeds bewusteloos moet zijn geweest als gevolg van een gesprongen ader in de hersenen. (Van onze dammedewerker) DEN HAAG In Intieme kring vierde het Residentie Dam- genootschap gisteravond de prolongatie van het Neder lands kampioenschap voor clubteams. Voorzitter Vink richtte in zijn openingswoord allereerst de aandacht op Wieger Hoekstra, oprichter en ere-voorzitter van RDG, die zijn vijfenzeventigste verjaardag bij zijn RDG wilde vieren. De spelers, die de landstitel ver- met een sponsor in zee is ge- overden, werden vervolgens in gaan. het zonnetje gezet en zij kregen Coach Ebbo de Jong had voor le- tevens te horen dat het protest van Almelo was afgewezen waardoor de Hagenaars zonder puntenverlies bleven. In clubtenue gestoken heeft het Residentie Dam Genootschap gisteravond het behalen van het landskam pioenschap gevierd. Op de receptie hadden de leden van het team, onder wie tweede van rechts wereld kampioen Ton Sijbrands, alle reden het glas te heffen. Op de voorgrond oud-voorzitter Hoekstra en hui dig voorzitter Vink (rechts). Een lange rij sprekers, onder wie de voorzitter van de Zuidhol landse Dambond, de heer Van Vloten, en de voorzitter van de Haagse Districts Damberd, de heer De Vlaming, prees de prestaties var waarbij niet werd aan het feit dat RDG de eerste damvereniging was, die zijn discipelen een waarderend woord en bedankte in het bijzonder wereldkam pioen Ton Sijbrands, die als trainer van RDG veel van zijn kennis overgebracht heeft op zijn teamgenoten. Of Ebbo de Jong, die verhuisd is naar Alk maar, het volgend seizoen we derom als coach zal optreden, moet nog worden afgewacht, de RDG-ers. Voorzitter Vink dankte in zijn voorbijgegaan slotwoord iedere spreker op zijn eigen bekende vriendelijke wij-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 9