Havo en atheneum in Alphen niet op de lange baan Hazerswoude vraagt GS: Brug a.u.b. afsluiten tijdens de spitsuren Onderzoek naar behoefte kassen Pand moet wijken voor gevaarlijk kruispunt rijn- en veenstreek Wethouder M Harmonie Hoogmade wil vaker naar buiten Wat u moet weten Nieuwkoopse raad ging akkoord Water minder hard maar de smaak gaat er op achteruit PAGINA 5 VRIJDAG 1 DECEMBER 1972 EEIDSE COURANT ALPHEN AAN DEN RIJN De stichting van een openbare HAVO en Atheneum in Alphen is niet op de lange baan gescho ven. In 1975 of misschien zelfs al in 1974 kan er in deze ge meente een openbare HAVO verschijnen, aldus wethouder M. Paats (AR) op vragen van de socialist J. H. v. d. Vlies, gesteld in de raadsvergadering van gis teravond. Het raadslid stelde de vragen naar aanleiding van het bericht van de staatssecretaris van onderwijs en wetenschap pen, dat hij heeft besloten geen gevolg te geven aan het verzoek van Alphen om opneming in het neum. De heer Van der Vlies merkte verder nog op dat het hem be vreemdt dat Waddinxveen wél een HAVO krijgt. ,,In Waddinx veen is echter geen sprake van een openbare HAVO", zo repli ceerde wethouder Paats. Het gaat daar om een zgn: samen1- werkingsschool en ,,ik heb be grepen dat staatssecretaris Schelfhout wel voor zulk een ..tertium" voelt, al is het alleen al om financiële redenen' groei van het openbaar onder wijs is volgens de heer Paats vooral in Ridderveld zeer sterk. Op het ogenblik gaat 37 pet van de lagere schoolleerlingen in deze nieuwbouwwijk van Alphen naar het openbaar onderwijs. „En van al die duizenden die nog komen, zullen er velen het openbaar onderwijs gaan bezoe ken". De heer Paats merkte nog op dat de positie va openbare MAVO enigszins lijkt te worden ondergraven, doordat er kennelijk ouders zijn die meer verwachten „geheel ten onrechte overigens" van een scholengemeenschap. In Alphen opereert namelijk al een RK scholengemeenschap (een MAVO, HAVO en in augustus van 1973 een Atheneum) voor het christelijk volksdeel is er dan nog'het Chr. Lyceum. Bij een bezoek aan de afdeling planning van het ministerie is het de wethouder gebleken, dat Alphen voor 1975 kan rekenen op een HAVO, „hoewel we er cijfermatig nog niet helemaal aan toe zijn". Veel plezier om musical van scholieren WOUBRUGGE Ouders van leerlingen van de chr. nat. school hebben gisteren tijdens een ouderavond in Het Oude Raedthuys veel plezier beleefd aan de musical „Het koffertje I van mijnheeer Van Dalen", dat werd opgevoerd door leerlingen uit de hoogste klassen. Ook burgemeester Brouwer de j Kong en inspecteur Vonhof had den alle waardering voor de prestaties van leerlingen. Er werden ook verschillende vader landse liederen uit de oude tijd gezongen, die nog goed bekend bleken bij de ouderen. Alphen De Alphenaar P. de Jong, werfbaas bij de scheepswerf De Vooruitgang is gisteren onderscheiden met de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De koninklijke onder scheiding werd gistermorgen op het directiekantoor van de werf uit gereikt door burgemeester Gallas (zie foto). De heer De Jong kreeg de onderscheiding omdat hij 40 jaar in dienst was van De Vooruit gang. HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazers woude hebben bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de aan dacht gevraagd voor de „le vensgevaarlijke situatie" (bur gemeester J. ten Heuvelhof) op het kruispunt Rijndijk - Brugge- straat - Rhynenburcherlaan. Het college heeft G.S. er schrifte lijk op gewezen dat, wanneer de Koudekerkse Brug voor het scheepvaartverkeer tijdens de spitsuren is geopend, het weg verkeer hiervan enorme hinder ondervindt. De enorme files, die dat voor het wachtende snelver keer tot gevolg heeft brengen een onveilige situatie teweeg, aldus het college in het schrij ven aan G.S. Verkeersongeval- HAZERSWOUDE G.S. van Zuid-Holland vindt het onaan vaardbaar, dat men in Hazers woude het stellen van maxi mum-oppervlakten voor kassen in het sierteeltgebied wil laten juicht. Algemene mening van het college was wel, dat men niet in beroep moet gaan tegen het besluit van G.S., die haar standpunt louter bekijkt uit het oogpunt van landschaps-bederf. len zijn hiervan zoals al her haalde malen is gebleken, het triest resultaat. De dorpsbe stuurders uit Hazerswoude heb ben het provinciale bestuur nu verzocht, om de Koudekerkse Brug tijdens de spitsuren niet te laten bedienen. In een brief aan de directie Zuid- Holland van Rijkswaterstaat is voorts verzocht, om medewer king te verlenen, om de Rhy- nenburchlaan tijdens de spits uren voor het verkeer voor ge sloten te verklaren. De ministers van Verkeer en Wa terstaat en van Justitie wordt verzocht, om zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. Daardoor kunnen ze er van overtuigd worden, dat spoe dige reconstructie van de Rijn dijk, gepaard gaande met direc te plaatsing van de verkeers lichteninstallaties bij Brugge- straat, Da Costasingel en Geme- neweg ten zeerste is geboden. B. en w. willen aan de Actie Stoplicht-commissie medewer king verlenen. Daarmee gingen b. en w. duide lijk in op de „motie" van de ge meenteraad. Winkeliers willen meer inzicht in rapport over de Alphense „city" ALPHEN Een ietwat ge prikkelde stemming ont stond gisteravond in de Alphense raad tussen wet houder J. C. Duin van de P.v.d. A. en raadslid C. J. Winninghoff (K.V.P.), toen de laatste informeer de naar de mogelijkheden van meer inzicht voor de winkeliers van Alphens „city" bij het verschijnen van het rapport van het Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbe drijf over het „evaluatie onderzoek Empeo-plan winkelcentrum-city". Zoals bekend komt er achter de v. Mandersloo- straat, de winkelstraat v. Alphen, een of andere vorm van een nieuw stadscentrum. Wethouder Duin zegde toe, dat de raad nog voldoende infor matie zal krijgen en vroeg zich af of de heer Winninghoff de vraag als raadslid stelde of als voorzitter van de middenstandsclub. Win ninghoff: „Ik begrijp de wethouder niet. De mid denstanders zijn toch ook een deel van de gemeen te". Wethouder Duin: „U hoeft niet alles via de raad te doen". Vooruitlopend op de inwer kingtreding van de Wet op de Bejaardenoorden, heeft Alphen een commis sie huisvesting bejaarden ingesteld en bovendien re gels vastgesteld bij be roepsschriften. Wat die commissie gaat doen blijkt onder meer uit de formulering van het raadsvoorstel: „Het is de houder van een bejaar denoord verboden een be jaarde in een bejaarden oord op te nemen, tenzij door een commissie van de gemeente, waar de be jaarde zijn woonplaats heeft, schriftelijk advies is uitgebracht". In de commissie hebben zitting een arts, een maatschap pelijk werkster, een ver pleegster en bestuursle den en vertegenwoordi gers van instanties die zich bezighouden met de bejaardenzorg en -huis vesting. Raadslid Winninghoff pleit te er bij de behandeling van dit voorstel voor, om de wethouder van sociale zaken, de heer Paats, tot voorzitter van de commis sie te benoemen. Me vrouw A. F. R. Hardij- zer-Neef van D'66 voelde hier niets voor, tenzij de wethouder daartoe zelf de wens te kennen geeft. De heer Paats maakte in zijn beantwoording melding van een gevoelen van en kele leden van de werk groep, die de zaak heeft voorbereid, dat het voor zitterschap van een wet houder niet op prijs wordt gesteld, uit angst dat de gemeentelijke invloed te groot zou kunnen ziin. Hierop besloot de wethou der dan ook af te zien van het voorzitterschap. Niettemin wenste de heer Winninghoff een voorstel te maken van zijn sugges tie, die daarop in stem ming werd gebracht. Het voorstel gesteund door slechts één fractiegenoot, kon geen genade vinden bij enig ander raadslid. Aan het slot van de v°-"a- dering, wederom uiterst bedaagd verlopen, deeice burgemeester mr. R. M. Callas mee, dat de raad op 15 december gelegen heid krijgt tot het uitspre ken van de algemene be schouwingen op de ge meentebegroting 1973 en dat in een overdag te houden vergadering op 21 december B. en W. op de gemaakte opmerkingen zullen ingaan. NIEUWKOOP De raad van Nieuwkoop heeft gisteravond commentaar geleverd op de aankoop van het pand Dorps straat 201 in verband met de re constructie van het gevaarlijke kruispunt aan de Hoogt. De heer E. H. van Dam verklaarde mede namens zijn fractiegeno ten blij te zijn dat de gemeente f de geboden kans om het bedoel- j de pand te kopen met beide handen heeft aangegrepen. Ook de heren Karen en Van der j Hoogenband toonden zich geluk kig met het voorstel. De heer Battjes vond het slopen van het pand niet zo zeer nodig, gezien het toekomstige eenrichtingver keer in de Dorpsstraat. De bur gemeester was het hier duide lijk niet mee eens, en het voor stel werd zonder stemming aan genomen. Achtereenvolgens gingen de vol gende punten onder de hamer door: aan de N.V. Bettenhausen wordt een terrein van 1235 m2 verkocht voor 61.750,-. Aan de gebr. van Dijk wordt een ter rein van 6254 m2 voor 116.000,- de heer Van Benten tegen afwij- verkocht. Een beroepschrift van zing van diens plan een woning te bouwen op het terrein van zijn boerderij werd ongegrond kamp, verleende de raad eervol verklaard. ontslag. Besloten werd een zand- en zout- De gemeente van Nieuwkoop gaat strooier te kopen voor 3700,- ten einde de gladheid vooral op de voetpaden te kunnen bestrij den. Aan het hoofd van de O.L. School, de heer J. G. Linne- voorlichtingsboekje spreiden over de algemene bij standswet. Het plan werd vooral door de heer Juurlink toege juicht. HOOGMADE De Harmonie van Hoogmade moet vaker en met name tijdens de zomer maanden in het openbaar op treden. Deze wens werd gister avond door de leden zelf uitge sproken tijdens de jaarvergade ring van de Harmonievereniging De Heerlijkheid Hoogmade in Huize v.d. Ploeg. Er bestaan tegen het vaker optre den in het openbaar weinig be zwaren meer nu men onlangs een groot aantal in zeer goede staat verkerende uniformen heeft kunnen aanschaffen, (jas en broek in de kleur groen). Op de vergadering was men ove rigens tevreden over de gang van zaken tijdens het afgelopen verenigingsjaar. De prestaties op concoursen waren bevredigend, het instrumentarium werd uitge breid en ook financieel gaat het de vereniging niet slecht. Er is op het ogenblik ruim 900 gul den in kas. Men vond alleen dat de vereniging te weinig leden telt om alle posten in het corps goed te bezetten. Besloten werd de contributie senioren te stellen op 1,—, voor gevorderden op 0,75 en' voor leerlingen op 0,50 per week. - BODEGRAVEN Met de najaarsmarkt 1973 zal een gezelschap van 100 man uit Oberammergau naar Bode graven komen. De komende twee maanden gaat de ge meente zich beraden over het Beierse tintje dat de markt moet krijgen. Zo wordt er op de vooravond een expositie van houtsnij werk ingericht. BODEGRAVEN De schoolartsendienst heeft per 1 januari een tweede school arts aangesteld. Het is me vrouw Bartels uit Rotter dam, die leerlingen van de scholen in Bodegraven gaat onderzoeken. De huidige schoolarts, mevrouw Kloos ter, gaat dit doen in Woer den en Driebruggen. OUD ADE In de R.K. Kerk wordt a.s. zaterdag een jon gerenmis gehouden. De mu zikale omlijsting is in han den van het Dekenale Jonge renkoor van Alkemade. Aan vang 19.00 uur. ROELOFARENDSVEEN De uitslag van de klaverjas- wedstrijd ten bate van de ei gen Veense jeugd, welke in de Alkeburcht is gehouden was als volgt: 1. Loek v. d. Meer 5360 p., Ron Huigsloot 5324 p. 3. Fr. Cola 5159; 4. Kees van Hameren 5151 p. 5. Nico van Egmond 5070 p. 6. Jan Rietbroek 5056 p. 7 Wim van Rijn 5032 p. 8. Theo Dongelmans 5019 p. 9 Jan v. d. Hoorn 4929 p. Volgende week is er weer een klaver jasavond op maandagavond. Abbenes aangesloten op aardgas ABBENES Sinds gisteren is ook Abbenes op aardgas aange sloten. Ter gelegenheid daarvan was gisteren in het dorpshuis een bijeenkomst met gemeente lijke autoriteiten, waarop men zijn tevredenheid uitte over de omschakeling. Abbenes is een van de laatste gebieden in de Haarlemmermeer die op aard gas werd aangesloten. Busdienst Woubrugge- Alphen opgeheven varen. Tegen een maximum tot I 250 vierkante m., met in bijzon- j dere gevallen een uitloop tot j 500, wordt geen bezwaar ge- maakt. De firma De Ruiter (Rosa Po- lyantha) van de Voorweg heeft hieromtrent al gereageerd bij B. en W., die op hun beurt nu een gesprek willen arrangeren hierover. VVD-er Dekker be pleitte gisteravond een onder zoek naar de behoefte aan kas sen in het gebied rond Voorweg en Rietveld, maar hij wilde er niet aan dat het Hazerswoudse sierteeltgebied een "soort West- land" wordt. Wethouder P. v.d. Werf noemde aanwezigheid van J kassen van 200 vierkante meter I nü een normale zaak, maar wenste niet in de toekomst te kijken, omdat de ontwikkeling in de boomkwekerswereld niet te overzien is. Een optimale ontplooiing moet nodig zijn. vond Dekker, die van v.d. Werf (zelf boomkweker) kreeg te ho ren dat hij wel voelt voor een i commissie van deskundigen die I de zaken nader bestudeert. Ge- sprekken met het proefstation j voor de boomkwekerij en het Landbouwschap werden door de icdea vaa dr rac.J ;s*r toege-1 ZOETERWOUDE Het In dustrieschap De Grote jpol- der ud i j k december een openbare vergadering in het gemeentehuis te Zoeterwou- de, aanvang 16 uur. TER AAR/LANGERAAR Deze week stond een artikel in de krant over de nieuwe school die gebouwd gaat wor den in Langeraar. Per abuis is een komma op de verkeer de plaats terecht gekomen. De nieuwe school gaat niet bijna 2 ton kosten maar bij na 2,5 miljoen. Het pand aan de Dorpsstraat dat moet verdwijnen in verband met de reconstructie van het kruispunt. TER AAR Autobusonderne ming Langhout heeft besloten lijn 5 op te heffen. Dit is zij overeengekomen met de rijks- hoofdinspecteur van Verkeer in Zuid-Holland. De lijn 5, die reed van Woubrugge - Alphen v.v. zal met ingang van 4 de cember zijn diensten staken. HAZERSWOUDE Nabij de wa tertoren aan de Hazerswoudse Rijndijk wordt thans een proces gevoerd, om de ontharding van het water te doen toenemen. De hardheid is van 32 naar 20 gra den teruglopend, aldus wethou der Verweij. En men gaat pro beren te komen tot een hard heidsgraad van 12—16. Prettig voor de wassende vrouw, wel licht minder prettig voor de wa ter-drankzuchtige, want de smaak schijnt er op achteruit te gaan. ceel grond, aan de verkoop waarvan de raad haar goedkeu ring gaf 35.000,-), een siertuin aan te leggen. Het ligt niet in de bedoeling dat de showtuin nabij de Oude Gemeneweg en de ambtswoning van de burge meester voor het publiek wordt opengesteld. Wél wil De Ruijter het terrein nabij genoemde ambtswoning beplanten. De heer G. J. Windhorst, voorzit ter van de Sportraad Hazers woude, werd gekozen als lid van de Sportstichting. WD-er K. Dekker nam overigens de gelegenheid te baat meer verga deringen van het algemeen be stuur van de Sportstichting te bepleiten. Hij prees overigens de vele activiteiten van het da gelijks bestuur van deze stich ting. Sint-Nicolaas in Hoogmade XjMADE Sint Nicolaas brengt dinsdag een bezoek aan de r.k. kleuter- en basisschool Ter Does. 's Morgens maakt hij te paard en vergezeld van zijn nieten een rondgang door het dorp. Om half twee komt hij bij de lagere school en om 3 uur bij de kleuterschool. De voetbalvereniging Hazerswoud se Boys is er beslist niet bij ge baat, dat de heer L. C. van Vliet bij de Kroon beroep heeft aangetekend tegen het door de raad vastgestelde bestemmings plan „Sportpark". KVP-er J. Wesseling gisteravond in de raad: „Die uitbreiding van het aantal sportvelden kan nu nog jaren uitblijven". VVD-er Dek-1 ker meende dat de Kroon-proce- dure twee jaar zal vergen. Wet- i houder P. v. d. Werf: „Ik kan l moeilijk de motieven van Van Vliet peilen, want hij krijgt geld j genoeg!" B. en W. zul'en zich; beraden, hoe dit probleem zo snel mogelijk de wereld uit is te i helpen. Intussen worden de on-1 derhandelingen voortgezet. De heer J. A. M. („Hans") de Ruijter is van plan op het per-1 IAZERSWOUDE— Volleybalvereniging De Hazelaars, op 29 februari van dit jaar officieel in Hazerswoude van start gegaan, heeft het honderdste lid verwelkomd. Twaalfjarige Antiene van Klaveren werd namens het bestuur door sportwethouder P. A. Th. v.d. Werf toegesproken en een boekenbon overhandigd, (zie foto) Antienes moeder werd in de bloemetjes gezet. Voor de leden van De Haze laars was het prettig te horen, dat de sportwethouder en het dage lijks bestuur van de Sportstichting dezer dagen op excursie zijn ge weest om te kijken naar alle mogelijke zaalaccommodaties. „Num mer één op de prioriteitenlijst staat deze zaalaccommodatie bij de Sportstichting", aldus wethouder van de Werf. Getracht wordt om eind volgend jaar in Hazerswoude-dorp te starten met de bouw van een sporthal. En zoiets klinkt bij De Hazelaars als muziek in de oren, want momenteel wordt gevolle/d in de gymnastiekzalen van Johannes Post en Michaelscholen te Hazerswoude-dorp, in Boskoop en in Alphen aan den Rijn. „Een echt thuis hebben we niet", zeg gen ze dan ook bij De Hazelaars. ZEVENHOVEN In het Dorpshuis van Zevenhoven heeft gisteravond een stampvolle zaal genoten van de zangavond van de chr. gem. zangvereniging Laus Deo. Aan het concert werd medewerking verleend door Looft den Heer uit Ter Aar, Excelsior uit de Woerdense Verlaat, Con-Amore uit Nieuwkoop en de organist H. J. Vis. Op de foto: de vier koren tijdens de uitvoering van „Geprezen zij de Heer" van Th. A. Arne.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5