Bibliotheek toch Katwijk/Z ee Veel animo voor jeugdorkest Stomp wij kse fanfare Juliana Verbetering van sportzaal Klim Op in het verschiet Lage prijs tulp voor funest handel Goedkeuring GS voor gesubsidieerde woning bouw in Voorschoten Bollen- duin- en vlietstreek Bejaarden bij Rien van Nunen Plannen maken kost Katwijk handen vol geld Leidse agenda Leidse bioscopen PAGINA 4 VRIJDAG 1 DECEMBER 1972 LEÏDSE COURANT WARMOND Een oplossing voor Wat betreft de woningbouw merk- de slechte, hobbelige vloer van de sportzaal „Klim Op" mag spoedig worden verwacht. Dit werd meegedeeld tijdens een hoorzitting van de financiële commissie over de begroting 1973, gisterenavond in War mond. Wat betreft de tarieven voor de zaalhuur zijn geen wij zigingen in het verschiet. De recreatie op het terrein Zwan- burg is nog steeds in studie. Pas over enkele maanden zal een rapport over dit belangrijke gebied verschijnen. De aanwezi gen twijfelden er aan of de ideeën die er bij de gemeente leven over Zwanburg binnen af zienbare tijd werkelijkheid kun nen worden. te het publiek op, dat deze na het afwijzen van het plan Zwanenburg nog altijd dood ligt. Volgens voorzichtige ra mingen kan pas eind 1973 be gonnen worden met de eerste aanzet. Men achtte het van be lang zo spoedig mogelijk tot sa menwerking te komen met Ma- rienhave. Hierdoor wordt de kans op betaalbare bouw aan zienlijk groter. Meegedeeld werd nog, dat het Hoogheem raadschap van Rijnland begin van het komend jaar hoogst waarschijnlijk zal starten met de aanleg van een rioolperslei ding. De tarieven van de riool belasting zullen hierop worden aangepast. BOLLENSTREEK „Het aan bieden van tulpen tegen te lage prijzen is funest voor de handel. Ik adviseer daarom om geen lijs ten met aanbiedingen aan de exporteurs voor te leggen. Ga er niet mee de markt op. Leg de lijsten een paar maanden on der uw hoofdkussen en slaap erop." Deze krasse taal kwam deze week uit de mond van de heer Roozen, voorzitter van de KVOB-afdeling centrum Bloem bollenstreek tijdens de in Lisse gehouden jaarvergadering. J)e heer Roozen wees in zijn ope ningsrede eveneens op de gun stig verlopen „november-beta- lingen"; „een verblijdend ver schijnsel" zo zei hij. Secretaris Schlaman wees nog eens op het aantal kwekers en bedrijven dat blijft afnemen. „Rentabiliteit", zo zei hij, kan alleen worden verkregen door rationalisatie. Tot afgevaardigden naar de al gemene vergadering werden be noemd de heren Van Went en Tulen. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature A. Verde- gaal voorzien door de benoe ming van F. Pijnacker uit Sas- senheim. NOORDWIJK "Hallo, jongelui". Met deze sponta ne uitroep begroette gister middag Rien van Nunen 1 et bejaardenkoor De Herfst- klanken uit Voorhout die naar het verzorgingstehuis Sole Mio in Noordwijk wa ren gekomen om voor Rien een paar liedjes te zingen. De door reuma gevelde tv-persoonlijkheid, aanhoor de, zichtbaar ontroerd, van uit zijn rolstoel het veelom vattende repertoire van de Herfstklanken. Gezongen werd onder meer Hupsa- sa-fal-de-ra en het twee stemmige "Daar was laatst een meisje loos". Aan de samenzang van de Voorhout bejaarden, kon helaas niet te horen dat ze naar deze middag hebben uitgekeken. Rien, zelf trad hij door het gehele land op voor de bjaarden, kon helaas niet het gehele repertoire afluis teren. Voortijdig ging hij weer de ziekenzaal op om van daaruit de rest aan te horen. Voordat hij dit ech ter deed werd hem namens de Voorhoutse bejaarden nog een cadeau aangebo den. Julie zijn het zonne tje in mijn leven" zei Rien met een brede glimlach. KATWIJK De gemeenteraad heeft zich gisteravond verzet te gen de hoge kosten van de structuurplannen. Terwijl al eerder voor deze plannen totaal 312.000, was betaald stelde B en W de raad gisteren voor nog eens een krediet van 196.000 te verlenen. De raad vond het nu welletjes en wilde niet langer „het melkkoe tje" van het bureau, dat het plan uitwerkt zijn. De heer Van Raalte riep zelfs uit „We gaan de boot in, waar is het einde?". Tot zijn grote ergernis moest hij vernemen dat wanneer het bedrag niet betaald werd al de vorige uitgaven voor niets zou den zijn geweest. B. en W. gaven volmondig toe, dat de kostenraming aanmerke lijk was overschreden, en dat er fouten gemaakt waren, die met dit krediet opgelost moesten worden. Wethouder Van der Plas betoogde dat structuur plannen noodzakelijk waren en toonde aan dat andere gemeen ten ook voor hoge uitgaven staan. Enige geruststelling in de raad bracht de mededeling dat het definitieve plan in februari ge reed komt. De raad voorzag echter wel weer enkele herzie ningen in het plan door de ver anderde omstandigheden. KATWIJK de winkels in Katwijk zijn tot en met maandag 4 december tot 21 uur open. Dit in verband met het St. Nicolaasfeest. LISSE In de zaal van „Rustoord" hield de Christe lijke Ouderenbond een dia middag. Ds. Verleur vertoon de dia's van de reis door Is raël, die hij met zijn vrouw maakte. LISSE In gebouw Wel kom wordt a.s. maandag een evangelisatiedienst gehouden. In de dienst zal ds. Graven deel voorgaan. LISSE In het „Poelhuys" gaat men 12 december van start met een cursus bloem schikken. De cursus duurt tien avonden en staat onder leiding van mevrouw Grim- me. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Van Rooij- en, Patrijsstraat 1 en Wasse naar, Ooievaarstraat 42. LISSE Postduiververeni- ging de „Oude Blauwband organiseert a.s. weekend een postduivententoonstelling i n gebouw Rehoboth. Raiffeiseiibank Valkenburg nam afscheid van voorzitter VALKENBURG Tijdens de al gemene vergadering van de Coöperatieve Raiffeisenbank is afscheid genomen van voorzitter Poot. Hij heeft bijna 30 jaar in het bestuur gezeten, waarvan 27 jaar als voorzitter. Zijn opvol ger is de heer De Wit. Voor een periode van drie jaar werd de heer Van der Mey als bestuurs lid herkozen. Voorts kwam op de vergadering de uitbreldings- en verbouwings plannen va de bank aan de orde. Hoewel bij de opening van het nieuwe bankgebouw de op zet te groot leek, is men nu al weer aan een uitbreiding toe. In de rondvraag had één van de leden kritiek op het feit dat de uitbreidingsplannen niet eerst in de ledenvergadering besproken waren. Scheidende voorzitter Poot merkte aan het begin van de vergade ring op dat het afgelopen boek jaar een goed jaar voor de bank is geweest. Het winstsaldo be draagt 45.574,-. De omzet is 69 miljoen. Het aantal privé-reke- ningen werd verdriedubbeld en het totaJ bedrag van verstrekte leningen was in 1972 Dierenshow in Lisse LISSE „Uitstekend van kwali teit". Zo kenschetste de keur meesters gisteren de dieren die waren ingezonden naar de show van de pluimvee- en konijnen- sportvereniging Lisse en Om streken in de Hobaho-hal. De expositie werd gisteravond ge opend door voorzitter N. Dol die later ook de prijzen uitreikte. Het fraaiste dwerghoen op de tentoonstelling is een zwarte Mi norca hen van C. van der Ploeg uit Lisse. De mooiste sierduif is van de heer Kieft uit Katwijk, die een oude doffer inzond. Een Witte Weener van de heer P. van Diest uit Lisse veroverde de eerste prijs bij de konijnen grote rassen. Bij de jeugd vie len in de prijzen Ger Jan Kaak (met een zilveren Sebright), Bianca Nederpelt (met een drie kleurige Hollandse ram) en Paula Zwaan met een cavia. In de C-klasse (na 31 april '1972 geboren) vielen J. Butter en J. Nederpelt met resp. een mid denras konijn en een dwergko nijn in de prijzen. gisteren bericht ontvangen dat Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland goedkeuring verleend hebben voor de bouw van 46 woningwetwoningen en 42 wo ningen in de premie-sector. In oktober van dit jaar ontvingen b. en w. bericht dat G.S. hun goedkeuring onthouden hadden aan de grondverkopen in Noord-Hofland. Op dat moment kwam ook de bouw van de ge subsidieerde woningen in ge vaar, waardoor o.a. de wijkraad Noord-Hofland zich ernstig ver ontrust toonde. B. en w. hebben daarna stappen ondernomen. Met goed resultaat. Wethouder H. Koetser deed deze mededeling aan het begip van de vergadering van de commis sie voor Openbare Werken. De woningwetwoningen zullen ge bouwd worden door de Woning bouwvereniging „Voorschoten", de premie-woningen door de Christelijke woningbouwvereni ging- Het voorstel om het gemeentelijk waterbedrijf uitsluitend een dis tributiebedrijf te laten worden, kreeg niet de volledige goedkeu ring van de commissie. Om mi lieuhygiënische gronden wilde o.a. drs. Mennema het water wingebied niet zo maar prijsge ven aan de vervuiling. De heer Begeer wilde wel tot opheffing van de waterwinning besluiten, indien zou blijken dat dit nood zakelijk is en tevens de waterto ren met toebehoren weggehaald zou worden. Omdat er veel on duidelijkheid bestond over de noodzaak en de mogelijkheden bij calamiteiten de Voorschoten- se waterwinning in te schake len, werd het voorstel van b. en w. terug verwezen voor verdere uitwerking en toelichting. Aktie op Sassenheimse markt voor „Kom over de Brug" SASSENHEIM Op de Sassen heimse weekmarkt is gisteren aktie gevoerd voor „Kom over de brug". Jongelui stonden er met een stand waarin artikelen werden verkocht die beschik baar waren gesteld door de plaatselijke middenstand. Ondanks het minder fraaie weer was de verkoop goed. Er bleven maar een paar artikelen over. Deze zullen worden verloot op de speciale feestavond voor de jeugd, die zaterdagavond in de Ontmoeting wordt gehouden. De opbrengst van die avond is ook bestemd voor de aktie Kom over de Brug. Een popband ver leent medewerking aan deze avond. JDAG. 1 DECEMB auna Alphen Ujnland" enburg 73: Lezing en helderziendheid, 20.00 uur. Voorschoten: Cultureel Centrum: Ope ning vogeltentoonstelling van de Vo gelvrienden 20.00 uur. ZATERDAG 2 DECEMBER Avifauna AlphonKleindlenrenshow „Rijnland" CAMERA: „Azen zijn troef. 14 jr. dag. 19.00 en 21.15 u. en do vr„ ma. en di. ook 14.30 u.kindermati nee: „De wraak van Ivanhoe", a.l.. za. en wov 14.30 u.. zo. 14.30 en 16.15 u.; nachtvoorstelling.: „In opdracl van de Marine", 18 jr. the'ek is gisteravond in de raad bijzonder gunstig ontvangen. De Vernieuwde modezaak in Lisse LISSE Mevrouw Berends, de vrouw van de burgemeester, heeft gisteren de nieuwe mode zaak van de firma Meiman aan de Heereweg in Lisse officieel geopend.pBij de opening waren vele genodigden aanwezig, on derwie voorzitter Tibboel van de middenstandsvereniging Al- verha. De nieuwe zaak van Meiman is ontworpen door architectenbu reau Paardekooper. De verbou wing heeft nog geen drie maan den geduurd. Meiman heeft in de nieuwe zaak een zeer uitge breide collecte damesmode. STOMPWIJK Het fanfarecorps Juliana, dat onder leiding staat van de heer A. Hilkhuizen, heeft naast het gewone corps, nu ook een jeugdcorps. Het jeugdcorps heeft als dirigente Elly Janson, die zelf al vier jaar in het grote orkest speelt en een veelbelo- Het voordeel van vende carrière voor de boeg heeft. Het jeugdorkest, dat uit 37 jongens en meisjes bestaat, oefent een keer in de week. Het bestaat nu vier maanden. concours, dat volgend jaar op 23 en 24 juni in de sporthal De Fluit in Leidschendam gehouden zal worden. Dit concours orga niseert het fanfarecorps Juliana in samenwerking met het Leid- schendamse corps Cecilia. jeugdorkest is, dat met betrekkelijk voudige stukken kan worden be gonnen. Vroeger moesten de ad- spiranten na een korte oefenpe riode meespelen in het hoofdor kest, wat dan vaak op een te leurstelling uitliep. Bovendien trekt een jeugdorkest eerder jongeren aan en wordt er geza menlijk enthousiast geoefend. Elly Janson, die dirigente van het jeugdorkest is 17 jaar. Zij wordt opgeleid door de heer Hilkhui zen. In het grote orkest bespeelt zij de sopraan-sax. Elly is erg aktief en volgens de dirigent kan ze een hele goeie worden. Bij de repetities wordt het jeugd- Het overkoepelende orgaan De leeftijd van de jongste fanfare leden varieert van zeven tot achttien jaar. 's Maandagsa vonds wordt er in het Dorpshuis vlijtig geoefend, om bij de eer ste uitvoering zo goed mogelijk voor de dag te komen. Deze zal in het voorjaar plaatshebben bij de viering van het honderd jarig bestaan van de R.K.- Laurentiuskerk in Stompwijk. nieuwe bibliotheek zal worden gebouwd aan de Varkevisser- straat. Aanvankelijk ontstond er wat te genstand in de raad over deze plaats aangezien het niet in het centrum van Katwijk ligt. Dit komt omdat men van plan was naast een hoofdgebouw twee fi lialen, één in Katwijk Rijn en één in de Hoornes te bouweq. Nu dit niet doorgaat vonden dë raadsleden de nieuwe biblicP theek voor het grootste gedeelte Katwijkers slecht bereikbaar. Burgemeester Vermeulen betreur de het dat er weer tegenwerpin gen waren, hetgeen aanleiding zou kunnen zijn tot uitstel. Wet houder Haasnoot verdedigde de plaats in het centrum van Kat wijk Zee. Vooral de heer Van Raalte (CCP) verzette zich hef-, tig tegen de Varkenvisserstraat als adres voor de nieuwe biblio theek en wilde een stemming over de kwestie. Hij verloor met 16 tegen 7 stemmen, zodat spoedig met de bouw van de nieuwe bibliotheek kan worden begonnen. Ere-burger van Rijnsburg overleden orkest bijgestaan door vijf le den van het grote orkest, omdat er nog niet voldoende instru menten zijn. Het jongste lid is de 7-jarige Monique van Rijn. Het meisie is zo klein, dat» zij bij het tellen van de maten met haar voet nog niet bij de vloer kan. Er wordt ook al druk geoe fend voor het Federatief Bonds- de fanfarecorpsen uit Zuid Hol land de R.K. Bond voor mu ziekgezelschappen telt slechts weinig van dergelijke jeugdor kesten. De fanfare Juliana die al jaren in de hoogste afdeling van muziekcorpsen speelt (klas se Superieur) kan een verster king van de jeugd over een aan tal jaren best gebruiken. In Het jeugdorkest van de Stompwijkse fanfare Juliana onder leiding van blijkt wel uit het feit dat de een groot aantal vaders van de le- Rijnsburg De heer T. Kralt, ere-burger van Rijnsburg is he denmorgen op 84-jarige leeftijd overleden. Teunis Kralt was een van de kop stukken in het Nederlandse bloemenwereldje. Hij was me- de-oprichter van bloemveiling Flora en bezat in het maat schappelijk leven in Rijnbrug vele functies. Voor zijn verdien sten ontving Kralt diverse ko- 1 ninklijke onderscheidingen. EUy Janson. tijdens de repetitie Ce begrafenis van het stoffelijk overschot heeft dinsdag plaats op de begraafplaats aan de Zandlaan. den van het jeugdorkest grote orkest speelt.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4