Zoeterwoudse raad betreurt sluiting van jeugdsociëteit LSB roept op tot actie Positieve instelling Zoeterwoudse raad bij algem. beschouwingen Wethouder Kret houdt vast aan auto'vrij maken van binnenstad PAK wil inzicht in bouw Merenwijk Avifaunashow: unieke gebeurtenis Deze week Le.dse bioscopen Strelende handen De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld Het rauwe leven Azen zijn troef Poppen aan een touwtje PAGINA 3 VRIJDAG 1 DECEMBER 1972 LEIDSE COURANT LEIDEN Wethouder Kret houdt zou hij gerealiseerd willen zien vast aan het auto-vrij maken dat de Breestraat voor autover- van de binnenstad. Met name zei dit tijdens het gisteravond keer zou worden afgesloten. Hij De gehouden debat over da binnen stad in het Praethuis. s echter bepaald niet het enige onderwerp van ge sprek; veel meer richtte de aandacht zich op allerlei proble men waarmee de stad Leiden te kampen heeft. Zo werd door de heer Van Rooyen, de gespreks partner van de wethouder, de verschillende functies van de stad (woon-werk-leefklimaat) aan de orde gesteld. Ook open baar vervoer, omleidingswegen, ontvolking, studentenproblemen, de stad gezien uit historisch oogpunt en de ontwikkeling ervan kwamen ter sprake. De wethou der had het er weer druk mee. Vooral ook, omdat het gehoor waaronder enkele raadsleden zich bepaald niet onbetuigd liet. ZOETERWOUDE De sluiting van de Jeugdsociëteit aan de Hoge Rijndijk welke was onder gebracht in de voormalige rec torswoning van De Goede Her der kwam gisteravond in de ge- Zij wil nu in januari starten met Algemene Muzikale vor ming en verleende vlot, en met algemene stemmen, een subsi die voor de komende twee jaar. meenteraad aan de orde. Dit De heer B. P. M. v. Leeuwen aanleiding van een schrij- i de Stichting Jeugdwerk Leiderdorp waarin een en ander werd medegedeeld. De raad be treurde de genomen maatregel werd beëdigd als nieuw raadslid als opvolger bij de Vrije Lijst van de heer Sies. In de loop van de vergadering werd hij ook ge kozen in diverse commissies. delijk zijn. De laatste me dedeling zal zonder twijfel veel vreugde brengen op de Hoge Rijndijk; donderdagmiddag om 2 uur zal wethouder A. Duin dam de eerste paal slaan voor de nieuwe kleuterscholen aan de Oranjelaan. LEIDEN De Leidse Studenten Bond roept alle Leidse studenten op om „de boycotactie tegen de 1000 gulden collegegeld voort te zetten en te versterken, en ook op ander gebied waakzaam te zijn tegen verslechtering van de onderwijssituatie. Hiervoor belegt zij een openbare vergadering op 6 december in haar gebouw Noqrdeinde 5, aanvang 20 uur. Op 14 december houdt de LSB een bijeenkomst in de Academie. De Bond heeft een open brief aan alle studerenden onmiddellijk op schrift gesteld toen de uitsla gen van de verkiezingen bekend waren. De Bond is huiverig voor een nieuwe coalitie van de vijf "rechtse partijen", waarin ook DS 70 zitting zou hebben. "Juist DS 70 was verantwoordelijk voor veel schandelijke maatregelen, zoals de duizend gulden wet. De LSB voorspelt harde actie te gaan voeren, wanneer een regering met DS 70 als partner tot stand zou komen. Overigens is de bond ook afwachtend tegenover een regering van de Progressieve Drie. Een toetsysteem of deze zich aan hun beloften zullen houden en een andere koers gaan varen, vindt de LSB de on middellijke intrekking van de collegegeldverhoging. hem de heer Van Rooyen. Uiterst links waarbij de heer L. v.d. Post Het krediet voor verbetering van zijn verwondering er sprak omdat allle steun was toegezegd bij het zoeken naar een nieuw onderkomen en meende dat ook wethouder Duindam zeker niets heeft nage laten in deze zaak. de riolering in de Zuidhof goedgekeurd. Het wachten is nu op het gereedkomen van het be stek. Gemeentewerken heeft echter nog meer dringende za ken zoals de uitbreiding van de Zonnegaarde en de plannen Westeinde 2 en 3. De raad renvoieerde het stuk Bij het voorstel tot pacht-ontbin- naar B. en W. voor nader ad vies waarbij de voorzitter toe zegde hierop spoedig terug te komen. Aan het einde van de vergadering toen de tribune de gelegenheid kreeg zijn zegje te doen, gaf de heer Valk, één van ding van de heer Zwetsloot de heer Hulsbos het college te recht. Het is moeilijk te aan vaarden omdat de financiële konsekwenties nog niet te over zien zijn en eiste dn het vervolg meer inzicht in deze. de leiders een overzicht van de Het verzoek van de werkgroep gebeurtenissen en zei, duidelijk geëmotioneerd, dat hier de be langen van 210 kinderen op het spel staan. te raad had veel waardering voor de aktiegroep aan de Hoge Rijndijk welke getuigde van doorzettingsvermogen door na het afstemmen van het subsi- die-voorstel aan de Streêkmu- ziekschool Rijnakkoord niet bij de pakken te gaan neerzitten. Vrede om subsidie voor de Kerst-inn zal volgende week in behandeling komen. De heer J. v. Diemen zag gaarne dat het college aan G.S. verzoekt om voor de Nieuweweg een maxi mum snelheid van 70 km. in t< voeren. Contact moet er komen, volgens de heer L. v.d. Post over de slechte stroomvoorzie ning in de Geerpolder waarvoor de Lichtfabrieken, verantwoor- Muzikale klucht in programma Residentie orkest LEIDEN Het Residen tie-Orkest was gister avond weer te gast bij K. en O. voor een goed be zette Stadsgehoorzaal. In overeenstemming met het succes, dat het orkest dit seizoen hier geeft met zijn smaakvol gekozen programma's, was ook nu alle reden tot juichen aanwezig, al moest dit, wat ons betreft beperkt blijven tot het deel voor de pauze. Maar wij kun nen ons voorstellen dat men zoekt naar een ge middelde om het iedereen naar de zin te maken, want dat is een uitgangs punt van K. en O. Dirigent Hubert Soudant leidde zijn orkest tot een loffelijk uitgevoerde Vi valdi. Daarna kwam het i „klapstuk" van deze avond: „II maestro di cappella" van Cimarosa, waarin solist Carlos Pel ler zijn operatalenten als zanger en als acteur kon uitleven. Hij was hier de dirigent die wat moeilijk heden heeft met zijn par tituur en met zijn orkest leden, die hij tevergeefs naar zijn hand tracht te zetten en daarbij voor, overigens heel muzikale, verrassingen kwam te staan. De wijze, waarop Carlos Peller dit zong en speelde, was onnavolg baar. En het moet gezegd worden dat ook het Resi dentie-Orkest onvermoede acteertalenten heeft. Dat deze muzikale klucht hier aan het slot een ieder van zijn stoel deed veren, liet zich begrijpen. Jammer dat het Residen tie-Orkest na de pauze zijn programma althans na Kodaly, wat al te zeer op de populaire toer zette. Het was allemaal wat la waaiig en weinig smaak vol gekozen. Niettemin toonde men zich geest driftig, hetgeen resulteer de in een herhaling van het eerste deel uit de sui te „Fancy Free" van Bernstein. B. Reijnders en Ontspanning" „Ontwikkeling wordt opgeheven LEIDEN De personeelsvereni ging van Rotogravure „Ontwik- keling en Ontspanning" is aan haar laatste eindje. Op de eer ste dag van het nieuwe jaar zal zij niet meer bestaan. Op 9 de- december wordt er officieel op- feest gehouden worden voor alle leden in de kantine „Witte Poort". Een week lager, op 16 december wordt er officieel op geheven in een bijzondere ledenvergadering in de Viking zaal van hotel-restaurant Nieuw Minerva, aanvang 15 uur. In deze vergadering zal het mate riaal van de vereniging verloot worden onder alle Leidse be jaardentehuizen. Dat materiaal bestaat uit ondermeer een bil jart, stereo, taperecorder, bin- gospel, divers glaswerk. Ontwikkeling en Ontspanning" heeft precies 42 jaar bestaan. LEIDEN De raadsleden Waal en Amptmeijer (PAK) hebben schriftelijke vragen gesteld aan B. en W. over de bouw van 2.056 woningen in de Merenwijk. In de Bouwnota 1971 werd aangegeven dat de bouw van deze woningen (voor 40 eensgezinshuizen) nog dit jaar begonnen zou worden. De raadsleden vragen een overzicht van de stand van zaken en inza ge in het dossier van de onderhandelingen over de 2.056 woningen. Voorts zouden zij graag op de hoogte gesteld worden van het tijd stip waarop de nieuwe bouwnota zal verschijnen. Inform at ie-avond over Nota Openbaar Vervoer LEIDEN Op 6 december wordt in de burgerzaal van het stad huis een informatieve vergade ring gehouden over de Nota Openbaar Vervoer. Aanvang 20.00 uur. De heer ir. E. W. Sauren, hoofd van de afdeling Verkeerszaken van de Dienst van Gemeente werken zal een toelichting ge ven op de nota, waarna de mo gelijkheid bestaat tot onderlinge discussie. Ook de colleges van B. en W. van de gemeenten Lei derdorp, Oegstgeest, Voorscho ten, Warmond en Zoeterwoude zijn bij deze bijeenkomst uitge nodigd. LEIDEN Ex-provo Roel van Duyn was gisteren in het crea tief centrum om te praten over de .kritische benadering van de maatschappij". Dat deed in het kader van een serie maatschap pij-filosofische lezing, die in de maanden november en december in het KS gehouden worden onder de naam oriëntatie". Op 14 de cember zal Herman Cohen het hebben over humanistische psy chologie". LEIDEN Met ingang van 1 juni zal de heer J.G. Ba zuin ontslag nemen als direc teur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezond heidsdienst, wegens het be reiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. LEIDEN In de Meren wijk zal langs hetValkenpad wijk zal langs het Valkenpad een kleuterschool gebouwd worden met drie werklokalen voor de Protestants-Christe lijke Schoolvereniging en de Stichting Katholiek Onder wijs. De goedkeuring hier- de raad op 11 december daarbij aansluit - verleend. De financiële consequenties en de verdere tot stand ko ming van de scholen zal la ter geregeld worden. ALPHEN Burgemeester Ten Heuvelhof van Hazerswoude, heeft gisterenavond in volle be wondering tegenover een pracht van een angora-konijn gestaan. Dit gebeurde tijdens 'een rond gang langs de ..Avifauna-show", een kleindier-tentoonstelling. De burgervader wees er in zijn openingswoord op dat deze lan delijke expositie een unieke ge beurtenis is, vooral ook omdat de Bond van Angorakwekers zijn jubileum-tentoonstelling had ingepast in deze Avifauna show. De Bond bestaat 50 jaar. De tentoonstelling zal een jaar lijks terugkerend evenement worden, want het bestuur van de organiserende Kleindier-ver- eniging heeft voor de komende jaren de zalen van Avifauna al i afgehuurd. Rechts op de foto j staat de presidente van de jubi lerende Angora-bond, mevrouw Sterk-Takes uit Monnikendam. ZOETERWOUDE Langer dan ooit tevoren, ruim 2V- uur, heeft de raad gisteravond algemene beschouwingen gehouden. Una niem was men vol lof over de gewijzigde samenstelling van de begroting die als een stuk vak werk werd gekarakteriseerd. Zowel door de P.C.C. als door de Vrije Lijst werd het onaan vaardbaar geacht dat B. en .W 10.000 uit het fonds Dorpsont wikkeling willen overhevelen naar het Cultuurfonds. Zij wen sen dit bedrag gehalveerd te zien. Geen weerstand was er voor het voorstel om de leges en reini gingsrechten te verhogen. Meer malen kwam de wens naar vo ren om de voorbereiding voor een bestemmingsplan een bete re procedure te geven. De heer C. Straver was het een doorn in het oog dat de recon structie van de Weiportseweg niet voorkomt op het investe ringsprogramma voor de ko mende jaren. Daarmede blijft ook de zo noodzakelijke verbete ring van de dienstleidingen uit. Hij had ook z'n zorgen over de toestand van de Zuidbuurtse- weg, wil een voetpad aan de westzijde en verbreding van het gedeelte tussen de Sint Jan en de Geerbrug. De heer Straver was weinig gelukkig met de houding van G.S. bij de realise ring van de Burgemeester Smeetsweg waarvan de lasten worden afgewenteld op de indu strie-vestigingen. Hij zog de hef- fingen bij nieuwbouw van .indu strie in het westen zeker als heilloos voor de Leidse regio ge zien de hoge werkeloosheidscij fers. Hij toonde zich gelukkig met het feil dat in 1973 de be slissing valt over de hewestvor- ming en zag weinig heil in een samengaan met Den Haag. LEIDEN Deze week is er slechts een prolongatie in de Leid se bioscopen. De film over de verhouding tussen een moeder en dochter. „Family Life" in STUDIO gaat zijn vijfde week in. CAMERA heeft deze week een nieuwe film „Azen zijn troef", terwijl de nachtvoorstelling een reprise is: „In op- dracht van de marine". Voor de jeugd heeft hetzelfde theater een film over de middeleeuwse held Ivanhoe: „De wraak van Ivanhoe". Erotiek en chantage is deze week te zien in LUXOR waar „Strelende handen" draalt. De liefhebbers van spannende films kunnen zowel in LIDO als in TRIANON en REX terecht. Lido vertoont een film over Romeinse helden „De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld". De ver filming van het gelijknamige boek van Alistair McLean ,,A puppet on a chain" is te zien in Trianon. Spanning in bet Wil de Westen deze week in Rex met „Het rauwe leven". De nachtvoorstelling in Rex is „Liebe unter 17", een zo langza merhand wel bekende voorlichtingsfilm. LUXOR De Engelse veteraan Don Chaffey heeft zich voor de verandering weer eens geworpen op een film vol erotiek. Be paald een koude douche na wat we van hem gewend zijn: „The man upstairs", „One million years B.C.", „The Viking Queen" en „A twist of sand". Het verhaal is nogal onbenullig. Een donkerhurige schone, Georging Ward, schijnt met gouden handjes gezegend te zijn. Als masseuse komen die haar goed van pas vooral wanneer ze er achter komt dat ze met haar handjes erotische gevoe lens kan opwekken. Wanneer ze echter eens echt verliefd wordt raakt ze in een warnet van chantage terecht. Pech voor haar, geluk voor het publiek, dat dan nog met enige spanning wordt geconfronteerd. LIDO „De terugkeer van de sterkste mannen ter wereld" is een van de vele films over het Romeinse Rijk, maar bepaald niet de beste. Hoewel de Italianen graag eens in het vechters jasje van hun voorouders schijnen te stappen, is het geheel er nogal fietsjes uit komen te zien. Dit wordt niet in de laatste plaats veroorzaakt door het nogal kinderlijke verhaal en de eindeloze dialogen die de spanning volkomen wegnemen. Het geheel werd bovendien nog fotogra fisch slechts weergegeven. REX Onvervalste ruige cowboy-spanning is er deze week In Rex met de film „Het rauwe leven". Het is een film zoals er nog maar weinig gemuakt worden: Er spreekt geen vleugje heimwee uit naar het verleden waarin cowboys voor hun zuur verdiende dagelijks brood werkelijk moesten vechten. En gevochten wordt er in „Het rauwe leven", dat vooral de veranderingen in het leven van een jongen, die als ideaal heeft cowboy te worden bezighoudt. Aanvankelijk wordt hij opgescheept met allerlei nare karweitjes, tot hij de kneepjes van het cowboy-vak leert en ook af en toe eens naur zijn re- volvertje grijpt. Dan pas wordt hij geaccepteerd in de groep CAMERA De gedachte, dat we met „Ace high" door regis seur Giuseppe Colizzl een doorgewinterde western voorge schoteld krijgen maakt al gauw plaats voor het besef dat deze Paramountproduktie op een veel hoger niveau ligt. Het thema zelf wijkt niet veel af van de overige geschiedenissen met woeste helden, rokende revolvers en gestrafte misdadi gers, maar de verwerking is origineel, humoristisch en persi flerend, met een knipoog naar „Law and order". De boeven Cat Stevens, Hutch Bessy en Cacopoulos bezitten in de ruwe bolster de blanke pit, wat een duidelijk accent krijgt door het weggeven van een geroofde buit aan allerlei mensen die het geld kunnen gebruiken. De inzet van alle spannende avonturen is 300.000 dollar, een be drag dat in El Paso bij de Mexicaanse grens door Stevens en Bessy (een boom van een kerel, maar o zo goedmoedig) in de wacht wordt gesleept. Cacopoulos lukt het, het geld „over te nemen" en tenslotte kan het drietal ernaar fluiten omdat Caco zijn laatste oortje versnoept heeft in een goktent, eigen dom van Drake, Coco's voormalige vriend en thans grootste vijand. Er gaat dan bijzonder vals gespeeld worden. Het zijn taferelen die uitmunten door spanning en vrolijkheid. F.r wordt uitstekend geacteerd in deze rolprent over dieven die dieven bestelen. Veel genoegen voor 14-jarigen en ouderen. TRIANON Het is de regisseur van ,,A puppet on a chain", Geoffrey Reeve, al even slecht vergaan als de regisseur van „The Burglars". Bij de opnamen van hun films raken beiden verstrikt in het landschap waar de film zich afspeelt. Voor „The Burglars" is het Griekenland bij ,,A puppet on a chain" ■is dit toevallig ons eigen landje. Uitvoerig krijgt de bios coopbezoeker een Amsterdam voorgeschoteld compleet met grachten, draaiorgels en damslapers. Zelfs een achtervolging per speedboot door deze zo vaak bezongen grachten blijft niet achterwege. Het draait allemaal om pen heroïnesmokkel, die wordt opgelost door een stoere man van de Amerikaanse ge heime dienst. In zijn strijd tegen de smokkel komt bij allerlei doden tegen (meestal vriendinnetjes die door de smokkelaars woiden opgeborgen aan een ketting) en een enigszins vijan delijke hoofdstedelijke politie. Stuntman Wim Wagenaar verzorgt de achtervolging door de Amsterdamse grachten, waarna de ontknoping volgt met en kele aardige vondsten. Hierdoor krijgt de film nog iets van de spanning die uit het boek van Alistair Mc Lean naar voren komt, terug.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 3