Weer ontslagen (250) bij VMF Kritiek op beleid van schoolbestuur Ere- burgers onderscheiden Eerste steen voor jeugdhuis b T bollen- en vlietstreei Architect diende hoge rekening in Café's in Warmond moeten vroeger sluiten Warmond tegen Gewest Den Haag Jubilarissen bij Oranjevereniging Noordwijk Actief bestaat 20 jaar Wat u ook moet weten - WOENSDAG 29 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT NORODWIJKERHOUT Bij het voorstel van B. en W. om aan het R.K. Kerk- en schoolbestuur in De Zilk 75.000,-- beschik- baar te stellen voor de betaling van architectenhonorarium en constructiewerkzaamheden voor de bouw van een school, waar van zoals burgemeester H. J. M. Bosma zei nog géén paal de grond was ingegaan, kon de raad de wrevel over het beleid van het schoolbestuur ternau wernood onderdrukken. Ergens was het schoolbestuur de dupe van de (ongenoemde) ar chitect, die heeft gemeend een opdracht zó tot in details uit te moeten uitwerken, dat het maximum aan honorarium kan worden verkregen. Er is bij het gemeentebestuur, dat nauwlet tend de autonomie van het bij zonder schoolbestuur in het oog houdt, alle vrees dat vroeg of laat de gemeenteraad opnieuw geconfronteerd wordt met finan- ingediende kostenbegroting er- architect opgestelde begroting is volgens de directeur van ge meentewerken in de gegeven conceptie onhaalbaar. Daarom is het schoolbestuur verzocht de ingediende kostenbegroing er- matig op haar degelijkheid te onderzoeken. De fractie van de VVD drong aan op meer overleg met het school bestuur en de fractie van D'66 vroeg zich af of het juridisch mogelijk is om geen gelden meer beschikbaar te stellen. De heer C. W. van Duin (KVP) wees er op, dat daarvan niet de architect, maar het schoolbe- Dat is voor de dorpsgemeenschap stuur de dupe zou worden. Hij bijzonder jammer en voor de Ireneschool (5 klassen) van een behoorlijke gymnastiekaccom- datie te voorzien. De gedachten i gaan uit naar een sportzaal van 22 x 42 m., waarin de school--' jeugd lichamelijke oefening kan bedrijven en 's avonds binnen-1 sporten kunnen worden bedre- Als dit niet de instemming va rijksonderwijsinspectie kan ver werven en deze inspectie heeft daarbij de nimmer te overschatten macht van de fi nanciële uitkeringen dan moet worden teruggeschakeld op een eenvoudiger uitvoering. vroeg om in ieder geval de i gediende nota's van de architect nauwkeurig op hun juistheid te onderzoeken. Het gemeentebestuur zoekt naar een oplossing om zowel de St. Victorschool (16 klassen) als de sportieve ontwikkeling niet der dan desastreus. Daarom zullen met de onderwijsinspectie de onderwijskundigebezwaren tegen een echte sporthal nog eens indringend worden doorge nomen. i Noordwijkerhouts uitbreidingsgebied .Victor" gaat gestaag door. Binnenkort komen deze WARMOND De Warmondse raad heeft gisteravond beslo ten de sluitingstijd van de horecabedrijven, uitgezon derd de dancings, te ver vroegen van 3 uur tot 1 uur. Ondanks tegenspraak van de heer Van der Zalm (bij de voorgaande verkiezingen stond hij op de bres voor de ontplooiing van het War mondse bedrijfsleven) bleef de raad van mening dat ver vroeging van het sluitingsuur de enige mogelijkheid was om de openbare orde in het weekend te handhaven. Meer succes had de heer v. d. Zalm in zijn poging de raad ervan te overtuigen dat het bomenbestand in Warmond op sommige plaatsen te wen sen over laat. Burgemeester De Vreeze zegde toe na te gaan of Warmond wellicht in zou kunnen haken op de landelijke boomplantdag. Ter sprake kwam eveneens de vloer van de sportzaal welke veel te wensen overlaat. Me degedeeld werd dat spoedig een rapport van TNO te ver wachten i3. Het herstel van de zaalvloer zou dan in de grote vakantie moeten ge schieden. Wijkzusters leggen niet meer af BOLLENSTREEK De wijkver pleegkundigen die in dienst zijn van de kruisverenigingen in het district Bollenstreek zullen over leden patiënten niet meer afleg gen. De laatste hulp aan een overleden patiënt zal voortaan worden verzorgd door de uit vaartverzorger. Bij de kruisverenigingen meent men dat dé wijkverpleegkundige zich moet richten op tal van an dere taken. Bovendien is een van de belangrijkste argumen ten voor het verlenen van de laatste zorg aan een patiënt, na melijk de gevoelsband die ont staan is door de langdurige ver zorging door de wijkverpleeg kundige komen te vervallen nu tijdens weekenddiensten veelal een andere verpleegkundige de laatste hulp verzorgt dan de eigen wijkverpleegkundige. Slotfase herstructurering (Van een onzer verslaggevers) Amsterdam Ondanks gunstige I financiële vooruitzichten zullen 1 de Vtrenigde Machine Fabrie ken (VMF) nog eens 250 men- I sen, verdeeld over de verschil lende vestigingen, moeten onts laan. De meeste ontslagen val len in Amsterdam, ongeveer 200, bij Werkspoor en Strok. DE ZILK —Zoals de zaken er nu voorstaan hebben de vele oeroude eiken en beuken langs de Zilkerduinweg weinig overlevingskans. De gemeente Noordwijkerhout heeft een bezwaarschrift van de Zuid- Hollandse Vereniging tot behoud van Natuurschoon naast zich neer gelegd en dat zegt voldoende. De vereniging zegt het te betreuren dat de bomen (sommige zijn 180 jaar oud) plaats moeten maken voor de bouw van 30 woningen. „Waarom bouwt de gemeente niet ergens anders? Er is bouwgrond genoeg in De Zilk". zo laat de vereniging in haar schrijven doorschemeren. Warmond Bij monde van de heer Heyl heeft de Warmondse raad gisteravond een onaanvaardbaar uitgesproken inzake een eventuele vorming van een groot gewest Den Haag. De Warmondse raad, die altijd een samenwerking in groter verband heeft voorgestaan, wenst dat thans tot een definitieve vorming van een gewest wordt overge gaan. In een motie aan de Gewestraad zal het Warmondse stand punt nader worden toegelicht. Bestuur wil verjongen NOORDWIJK Het ledental van de Oranjevereniging Noordwijk- Binnen is in het afgelopen jaar van 1669 tot 1721 gestegen. Dit maakte penningmeester B. de Jong bekend op de jaarvergade ring van de O.V., die gister avond onder leiding van voorzit ter dr. H. Kruyt in hotel-rest. De Beurs werd gehouden. De I heer De Jong zwaaide lof toe aan het OV-lid J. van Beclen, die zich op voortreffelijke wijze had ingezet om leden op te spo ren in de nieuwbouwwijken Boe- renburg en Beeklaan. Uit de jaarstukken van de heren Landman en De Jong bleek een goed verenigingsleven en een gezonde financiële positie. Kas- controleur W. van der Meer rapporteerde namens de com missie, dat kasboeken en be scheiden in de beste orde waren bevonden. Voorafgaande aan de bestuursver kiezing, attendeerde dr. Kruyt i op de wenselijkheid van een verjonging van het bestuur. Ook in het voorzitterschap zal bin nen afzienbare tijd een wisse ling moeten plaatsvinden. Voor- I zitter dr. H. Kruyt en tweede j voorzitter F. W. Graaf van Lim- burg Stirum zagen hun plaatsen graag door jongeren ingenomen. Beide functionarissen zullen j aanblijven tot geschikte kandi- I daten worden gevonden. Even tueel zou een benoeming tussen tijds kunnen geschieden op een buitengewone ledenvergadering. be aftredende bestuurders, de he ren J. Landman, J. Gravendaal, Jer. van der Ploeg en dr. H Kruyt werden herbenoemd. Dit Jaar gaan drie bestuurders jubi leren: de heer J. Landman maakt namelijk 35 jaur deel uit van het bestuur, terwijl de he ren dr. H. Kruyt en F. W. Graaf van Limburg Stirum een kwart eeuw bestuurslid zullen Bakkersknecht liet zich insluiten Een 17-jarige bakkersknecht uit Noordwijk blijkt zich op for se manier te hebben verrijkt ten koste van zijn baas. Het be gon met kleine gelddiefstallen en op de duur ging het van kwaad tot erger. Zaterdagavond liet hij zich Inslui ten in het woonhuis van de bak ker en toen de familie zich ter ruste had begeven, sloeg hij zijn slag. De jongeman haalde uit een geldtas ongeveer duizend gulden weg en maakte zich daarna uit de voeten. Toen de bakker na het weekeinde het geld in de tas natelde, ont dekte hij de diefstal en nam hij de recherche in de arm. Het hardnekkig ontkennende knecht je werd flink aan de tand ge voeld. en legde daarna een be kentenis af. Een gedeelte van het geld bleek hij te hebben be steed in een Lelds kledingmaga zijn en de rest vonden de re chercheurs in zijn jasje terug. De afvloeiing betekent de slotfase van het herstructueringsproces bij de VMF. Het personeelsbe stand is dit jaar reeds met 1300 man geslonken. De nieuwe ontslagen worden door VMF onvermijdelijk geacht, omdat het sociaal onverant woord en voor de mensen uit zichtloos is in een bedrijf te blijven waar geen werk voor hen is. In de tweede plaats om dat de verschillende werkmaat schappijen de kans moeten krij gen weer gezond te worden. En tenslotte omdat het onverant woord zou zijn om het herstel van de VMF en daarmee de werkgelegenheid van velen in de waagschaal te stellen. De snelle afneming van het perso neelsbestand (van 26. 00 in 1969 tot 20.000 nu) zal zich volgens de directie niet verder behoeven voort te zetten. Nieuwe expan siemogelijkheden 'in de toekomst worden niet uitgesloten. De VMF boekte de eerste 9 maan den van dit jaar een netto winst van 8,6 miljoen, tegenover 3,2 miljoen over het gehele vorige jaar. In 1969 en 1970 wrden verliezen geleden van resp. 4 en bijna 29 miljoen. Het opmerke lijk herstel is te danken aan de herstructuering van het con- LISSE In jongerensoci teit Qbus wordt zondagavon Sinterklaas gevierd. Men ka er van 8 tot 12 terecht. Er speculaas en bisschopswij en er is alle gelegenhei rijmpjes te maken voor ht naderende familiefeest. LISSE r Mevr. J. G. Bi rends-van den Ende open morgenmiddag officieel vernieuwde manufacturen winkel van Meiman. Donder dagavond kunnen belangstel lenden het bedrijf komen be zichtigen. LISSE Buurtvereniginj „Wilhelmina" houdt a.s. don derdag een kienavond bouw Salvatori. 9 LISSE In de grote hal van Hobaho wordt morgen avond een pluimvee- en nijnenshow geopend. De ten toonstelling duurt tot zondag LISSE Voor de afdeling Lisse/Hillegom van de Ned Ver. van Huisvrouwen de eenacter ,,Een dag zeg gen wat je denkt" opgevoerd ter ere van het naderende sinterklaasfeest. Na de pauze speelden de dames bingo. NOORDWIJK Voor he: derde jaar in successie wordt in de Northgo-hal Noordwijk een tafeltennistoer nooi voor schoolgaande jon gens en meisjes gehouden Jongens en meisjes vanaf acht jaar kunnen zich op 2! december a.s. aan de tennis- tafel meten als ze zich voor 6 december opgeven. NOORDWIJK In de Rank hield Jac Vink voor de In tern Ver. Philatelica ei zing over de maaier-zegels in Hongarije. Aan het slot van de avond werd medege deeld dat de vereniging dins dag 19 december een ruik- avond n Die Ossewa houdt. NOORDWIJK - Zaterdag middag tussen twee en vijf uur is er in het oude politie bureau weer de gelegenheid de daar gedeponeerde fietsen te bezichtigen. Het is de laatste kijkdag, die er dil jaar gehouden wordt. NOORDWIJKERHOUT Voor gediplomeerde EHBO- ers wordt maandagavond, 4 december, om half acht een oefenavond gehouden in de huishoudschool te Noordwij kerhout. De oefenavonden worden in het komende eei zoen geleid door de heer C. Verdiesen, kaderinstructeur. NOORDWIJKERHOUT -| „De Spartaan" organiseert a.s. zondag een St. Nicolaas loop aan de Langevelderslagl Het startschot wordt gegeveil om 12.00 uur. Inschrijfgeld voor 4 en 8 km: ƒ2,50. Aarl de finish zal St. Nicolaas zelf de herinneringsmedailles uit-l reiken. NOORDWIJK De midden standsvereniging „Noordwijk Actief" bestaat volgend jaar 20 jaar. Ter gelegenheid van dit vierde lustrum organiseert men in de Paasweek een etalagewed strijd voor de Noordwiikse bur gerij. De keuring van de etala ges heeft plaats op donderdag 19 april. „Noordwijk Actief'-rally wor meer activiteiten op haar pro gramma staan. Zo zal om streeks half maart weer een „Noordwijk Actief'-ralley wor den gehouden. terdag, 9 december Palace Hotel. Voor deze avond zijn reeds enkele bekende ar tiesten gecontracteerd en het bestuur voorspelt een „steen- goeie" avond. Tenslotte is er nog een St. Nico- laasmiddag voor de kinderen van de leden van „Noordwijk Actief". Deze bijeenkomst wordt gehouden op vrijdag. 1 december a.s. in het Vereni gingsgebouw aan de Hoofd straat. aanvang 4 uur namid dag. Kinderen tot 10 jaar met I begeleiding worden daar ver wacht. Skuytevaer krijgt toch subsidie van de provincie KATWIJK De Katwljkse water sportvereniging Skuytevaer ont vangt alsnog een subsidie van 10 mille van de provincie. Aanvankelijk wilde de provincie na een advies van de provin-1 ciale sportraad Zuid-Holland deze subsidie niet toekennen omdat de vereniging met het af timmeren enzovoorts van een nieuw clubgebouw al was be gonnen voor het indienen van de aanvraag om subsidie. Het gemeentebestuur van Katwijk protesteerde tegen de afwijzing, waarna de provincie terugkwam op haar beslissing. WOUBRUGGE De bijzon dere school houdt a.s. don derdag een ouderavond in het Oude Raedthuys. Door de leerlingen wordt de musi cal „Het koffertje van mijn heer van Dalen opgevoerd. RIJPWETERING Het be jaardencomité organiseert a.s. vrijdag weer een kaarta vond in het Dorpshuis. Aan vang 20.00 u. De opbrengst is voor de bejaardenkas. KATWIJK Burgemeester Vermeulen heeft gisteren aan het gemeen tehuis drie Katwijkers onderscheiden. Het zijn de heren Boekhoven, oud-gemeentesecretaris, Tieleman, eveneens oud-gemeentesecretaris en Meerburg, oud-reder. Zij kregen een draagspeld met het ge meentewapen ten teken dat zij de enig levende ereburgers van Kat wijk zijn. VALKENBURG Ds. Rooze heeft gisteren de eerste steen gelegd voor een nieuw gereformeerd jeugdhuis achter de kerk aan de Hoofd- f straat (zie foto). Met de bouw is een bedrag gemoeid van 185.000 t gulden. Het werk wordt uitgevoerd door de Valkenburgse aannemer G. Ooms. J. de Graaf uit bestuur Vereniging Huiseigenaren SASSENHEIM De heer J. Graaf Is ln het bestuur van de Vereniging van Huiseigenaren Sassenheim en Omstreken opge volgd door de heer Scholtens De heer De Graaf zal de werk zaamheden van secr.-penning meester Jonkmans blijvei waarnemen tot diens herstel. D heer Jonkman ligt momentee in het ziekenhuis. Zijn wer wordt nu waargenomen door dere bestuursleden dien daarb: worden geassisteerd door mei H. Oudshoorn. Deze zaken kwa men gisteravond aan de orde op de jaarvergadering in het Brui ne Paard. In het jaarverslag van de secreta ris werd er melding van ge maakt dat sommige huurders huurverhoging mag gaan beta len wanneer zij hiertoe via dt kantonrechter worden gedwon gen. Door bemiddeling van dt vereniging kon via de kanton rechter een huurschuld 1.382,12 worden geïnd, aantal leden liep terug va tot 96, en het aantal daarbijbe trokken woningen liep terug var 725 naar 669. De contributie 8 bleef ongewijzigd. De bijdra ge aan de Ned. Bond bedraagt 9 per jaar, waarvoor o.a maandblad wordt verstrekt. Het gebied Sassenheim viel niet on der de belangrijke uitbreiding van de huurliberalisatie. Ned. Bond en de vereniging „Sassenheim" trachtten al het mogelijke te doen om tot meer normale verhoudingen te komen in de verhuur van woninge in de verhuur van woningen. Behalve de huishoudelijke zaken gaf het bestuurslid J. H Raad een uitvoerige toelichting op de beleidsnota-Udink ov Volkshuisvesting. Het bestuur bestaat thans uit: J. Dijkstra. Sassenheim, voorzitter; J. H. de Raad, Noordwijk, 2e voorzitter: C. M. Jonkman, Sassenheim, secr. penningmeester; R. J- Scholtens, Lisse; Joh. Kicbert. Sassenheim; L. Mollenaar. Lis- se en K. W. v. d. Wilk, War-

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6