CSKA VESTIGT HOOP OP MISSTAP AJAX offerde Achterberg offensieve tactiek Invoering van sportpaspoort geadviseerd Dames gaan voor bij NS Hoe? KNWU vecht de diskwalifikatie nog steeds aan 2 WOENSDAG 29 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT PAGINA 17 AMSTERDAM Mano Manolov, trainer van CSKA Sofia, gen half vier op een regenachtig Schiphol was aangeko- heeft na de eerste krachtmeting met de wereldkampioens- men, vertelde hij: „Ajax heeft een geweldig team, maar ploeg behalve ontzag voor Ajax ook nog een beetje opti- zelfs het sterkste elftal verliest wel eens een wedstrijd, misme overgehouden. Nadat zijn ploeg gistermiddag te- Daarop hopen wij voor vanavond". Manolov zei verder dat hij heeft een paar kleine wijzigingen aan- oep al voor de verder liggende toe- 1 hoaft rrictovc stander zulk levendig voetbal zou kunnen spelen. Dat weten wij nu in ieder geval wel en voor deze wedstrijd zullen we gen. In Sofia hebben wij minder verwacht. Dat Kwam ook door- rust gekregen, dit weekei deed hij bijvoorbeeld niet in de competitiewedstrijd tej Pernik. Door dijbeenbiess die zijn activi wedstrijd teg heeft hij ook strijd tegen Cyprus i daarvoor vijf, in plaats van zes spelers in het Bulgaarse elftal k de verdedigers Zafirov spelers getraind in pisch Stadion. „Het is re training geworden", vertelde e trainer, die sinds de bij de club betroKken Eerst als speler, la- nameüjk de de'doelverdediger^Ook al'heeft is het beter dat ik nu i edoe. Het vergroot mijn k vandaag goed te kuni Jen. Dat is belangrijker meetrainen. Ikzelf zou 1 co* van CSKA". STEFAN BOSKOV speeld, ik rust vervai ste doelmi dus uiterai Reserves Zal de Bulgaarse legerploeg van avond dezelfde spelers in het veld brengen ais drie weken ge leden In het Vassi Levskl sta dion in Sofia? Manolov: „Ik weet het nog niet. De dertien spelers die toen uitkwamen, zijn nu ook in het gezelschap en ver der hebben wij nog vier reser ves, onder wie Michailov en Si- mov achter de hand. Het is mo gelijk dat dezelfde ploeg speelt, alle mensen zijn tenslotte volle dig fit, er is ook een kans dat ik Jan Kodes had weinig moeite met André Gimeno DEN HAAG De centrale raad voor de volksgezondheid vindt dat er voor de topsport meer uitgebreide en gerich te keuringen moeten komen. Ook voor degenen, die zon der tot de topsport te kunnen worden gerekend, maar toch hun sport intensief beoefenen, zouden volgens de raad districtssportkeuringsbureaus gevestigd moeten wor den in de drie grote steden en in elk van de provincies. ftV n een advies over medische be geleiding van de sport aan de minister van volksgezondheid en milieuhygiëne stelt de raad voor de volksgezondheid dat in prin cipe aan elke soort sportbeoefe- mers aan trimactiviteiten een volledige medische sportkeuring niet te verwezenlijken is, acht de raad het, vooral voor oude ren, raadzaam zich te verstaan met hun huisarts. ning een medische keuring De raad vindt dat er een sport- vooraf dient te gaan. Voor de paspoort ingevoerd moet recreatiesport en de wedstrijd sport is volgens de raad de De- staande sportkeuring toereikend. Zolang voor de talrijke deelne- Resultaten Hilversum ■mmswm mms wmmm mmm Zodra ze 60+ zijn hebben Ze 65+-voordeel, Neem een pasfoto en bewijs van uw leeftijd mee. Bijvoorbeeld uwpaspoort. Damesjaarkaart 60+ f50.- Driemaandskaart 60+ f20,-. Het hele jaar de halve enkele-reisprijs. Folder aan 't loket. Dames 60+. Nieuw I Voordelig uit met NS BONN Voor de Westduitse Bundesliga is de wedstrijd Ein- tracht Braunschweig—Eintracht Frankfurt gespeeld, De thuis club, die bij de rust met 1—0 voorstond, won met 2—0. Strijdplan Eddy Achterberg is dus opgeof ferd aan het strijdplan van Kohn. Een strijdplan dat nau welijks nadere toelichting be hoeft. FC Twente zal proberen de Spaanse tegenstander de stuipen op het lijf te jagen door een tomeloze lacht naar doel punten. De Enschedeërs gaan er van uit, dat zij met een voor sprong van tenmiste twee tref fers naar Las Palmas moeten kunnen reizen om een redelijke kans te hebben op het bereiken van de laatste acht, hetgeen een evenaring zou betekenen van de in het seizoen 1970/1971 gelever de prestatie. Een dergelijke marge zou inderdaad geen over bodige luxe zijn, want op de Ca- narische Eilanden kan het raar spoken, al heeft Las Palmas dit seizoen met uitzondering van de thuiswedstrijd tegen het Ita liaanse Torino (40, na een ne derlaag van 2—0 in Turijn) voor eigen publiek nog niet kunnen imponeren. Hoewel de ploeg van trainer Pierre Sinibaldi mo menteel de eerste plaats bezet in het klassement voor de spor- tiviteitsprijs in het Spaanse top voetbal, schijnt zij op eigen veld erg hard te spelen. FC Den Haag kan daarover meepraten, want dat speelde enkele jaren geleden in het kader van een in ternationaal toernooi in en te gen Las Palmas en ondervond vrije man in de rond proberen een gun- >or de tweede ontmoe- 13 december op het ei- ilke Drost drie en Istrijd tegen FC ird achtte de 27- •rd achtte de 27- Kohn: „Als het had al hebben gespeeld, ig en ik ben niet heeft om tegen :n maken." de eilandbewoners het vertrouwde omgeving Ier serieus nemen met ;n niet mag dan in uit- En eenzelfde erva- ook Pummy Berg- hij vorige week in vertelde, opgedaan tijdens het bezoek van Ander- lecht aan Las Palmas. Er Is derhalve geen enkele reden voor FC Twente om het op de tweede wedstrijd te laten aanko men, hoewel de Enschedeërs met hun mogelijkheden snel te ook daarin levensge vaarlijk zouden kunnen zijn. Het verstandigste is gewoon proberen vanavond een behoor lijke voorsprong op te bouwen. En daartoe moet FC Twente ge zien de huidige vorm in staat zijn. Las Palmas, dat gisteravond het Diekmanstadion verkende en licht trainde zal ongetwijfeld voorbereid zijn op langdurig Twentse stormlopen. En trainer Sinibaldi rekent zeker op zijn snelle spitsen Soto en Fernan dez, die de contra-attaque goed beheerden, zoals Spitz Kohn vo rige week tijdens het duel tus sen Burgos en Las Palmas voor de Spaanse competitie heeft kunnen zien. Toch zal Sinibaldi risico's trachten te mijden om dat routiniers als Tonono, Leon en Gilberto II wegens blessures niet beschikbaar zijn. Veel zal ook afhangen van de weersomstandigheden. Tien da gen geleden regende het zonder onderbreking en Las Palmas bleek zich toen allesbehalve op zijn gemak te voelen. Regent het vanavond weer, en gezien het weerbeeld van de afgelopen dagen moet daarmee rekening worden gehouden, dan zou dat niet in het nadeel van FC Twen te zijn, dat aan de in vergelij king tot het klimaat op de Cana- rische Eilanden lage tempera tuur ook beter gewend is dan de Spanjaarden. Ofschoon Las Pal- mes door Torino en Slovan Bra tislava uit te schakelen heeft bewezen echt wel iets te kun nen, is FC Twente favoriet. TON VAN DALEN 1 den waarin aantekening wordt gehouden van de keuringen die een sportbeoefenaar heeft on dergaan. Op het terrein van de medische sportbegeieiding in ruimere zin dient de overheid volgens de raad in het belang van de gezondheidstoestand van de bevolking zowel ruimtelijk als medisch-hygiënische toerei kende voorzieningen te treffen. Gemeentelijke overheden zou den één van de artsen van de GGD speciaal met sportaangele- genheden moeten beiasten. De raad vindt het gewenst dat er In Nederland een instituut voor de sportgeneeskunde komt ten be hoeve van onderwijs, research, begeleiding en voorlichting op het terrein van de sportgenees kunde. De medische afdelingen van het nationaal sportcentrum „Papendal" in Arnhem en het KNVB-sportcentrum te Zeist zouden mede kunnen fungeren ais onderzoek- en praktijkcen trum ten behoeve van zo'n insti tuut, aldus de raad. ATLETEN DREIGEN BOYCOT KANSAS CITY Verscheidene vooraanstaande Amerikaanse atleten hebben gedreigd de be langrijke wedstrijden van 1973 (nationale kampioenschappen en ontmoetingen die door de televi sie worden uitgezonden) te boy cotten, omdat zij het niet eens (AAU)6 Het zou gaan om niet Denis Follows: Jeugd weren uit stadion LONDEN Denis Follows, secre taris van de Engelse voctbal- ^ridTFjD, Is vM^mtntoj dit SPITZ KOHN plaatsen. Maar dat is de eerste jaren nog niet haalbaar. Het lijkt me daarom goed om in de tussentijd de supporters tot achttien jaar te weren van de tribunes, vooral van die vlak bij het veld. Dan zouden we hoogst waarschijnlijk voorgoed verlost zijn van de horden, die het veld oprennen als hun Iets niet be valt." Engeland schrijft men een groot gedeelte van de dalende toeschouwersaantallen toe aan de rellen in de stadions. In 1948/194'J kwamen er in totaal 41.271.424 toeschouwers tegen ig seizoen. Smith eu Kodes op winst BARCELONA Dc Ameri kaanse Wlmbledon-kam- pioen Stan Smith en de Tsjechoslowaak Jan Ko des hebben gisteravond In Barcelona hun eerste par tij gewonnen in het toer nooi om de grand prlx van de internationale lawn tennis federatie. Smith had moeite met zijn jonge landgenoot Jim Connors, die de eerste set won: 6—3. Smith won de volgende twee evenwel met 62 en 75. Jan Ko des ontdeed zich gemak kelijk van de Spanjaard Andres Gimeno 63 62. De acht spelers die zich via een lange reeks van toer nooien voor de eindronden in Barcelona hebben ge plaatst zijn verdeeld in twee groepen, die elk een halve competitie spelen. De winnaar van groep A (Ilie Nastase, Manuel Orantes, Bob Hewitt en Tom Gorman) komt uit tegen nummer twee van groep B (Stan Smith, Jan Kodes, Andres Gimeno en Jim Connors) en anders om. Het toernooi in Bar celona duurt tien dagen. Stouthamer bedankt bij vereniging Van onze sportredactie DEN HAAG De vereniging van rensportamateurs is zijn kam pioen van het seizoen 1971, de Haagse Jamie Stouthamer, kwijt! Stouthamer kwam enkele weken geleden in het nieuws toen hij tegen zijn vereniging een kort geding aanspande over het feit dat hij als kampioen niet werd uitgezonden naar de wedstrijden om het Europese kampioenschap, waarbij Nico Smit de voorkeur kreeg. Afgelopen zondag was op Duindigt de jaarlijkse algemene vergade ring van de rensport amateurs- vereniging. Op deze vergadering wilde het bestuur Stouthamer schrappen van de ledenlijst van wege het kort geding en zijn be schuldiging aan het adres van Pim Köhler. die hij vriendjes politiek had verweten. De chef van de afdeling renwezen van de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport had de vereniging ook de mededeling gegeven dat mocht Stouthamer lid blijven van de vereniging hij dc kon takten met de internationale amateurorganisatie niet meer zou onderhouden. Het bestuur vroeg de leden om tot stemmen over te gaan. Als de leden Stouthamer steunden zou het bestuur aftreden. Vóór de stemming bedankte Jamie Stout hamer zelf als lid. Jamie Stouthamer zelf: „Mijn mening over de heren Is niet veranderd. Maar dat ik moest verdwijnen stond als een paal boven water. Ik ging tenslotte uit eigen wil". Chef afdeling renwezen Köhler: „Een jongen als Stouthamer kunnen we beter kwijt zijn. We vragen ons toch al geruime tijd af, of hij wel zo'n goede amateur was. In Bel gië bracht hij paarden in de baan met profjockey's erop. Dat mag een amateur niet". Een vaststaand feit is echter wel, dat de rensport op minder pret tige wijze naar bulten komt. Het verwijt van de Chef van de afdeling renwezen over België is twee jaar geleden al gedaan. Terecht vragen velen zich af er toen niet Ingegrepen is! KEULEN - De eerste wedstrijd tussen FC. Köln en Borussia Mönchengiadbach voor de derde ronde van het toernooi om de UEFAcup, in Keulen gespeeld, Is geëindigd in een gelijk spel. Er werd niet gescoord. Ruim 12.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. AMSTERDAM Dc gediskwalifi ceerde Olympische wielrenners Aad van den Hoek, Hcnnie Kui per, Cees Priem en Fedor den Hertog, zijn voor de KNWU nog steeds winnaars van de bronzen medaille in de ploegentijdrit te München. Unievoorzitter J. P. A. van Balie In zijn toespri dlging van de bij wereldkai Olympische steeds meer van dat In het gevi renners van d< geen sprake van brulk Is geweest. Hij vindt het nog lijk dat spoi straft door fo' leider. „Ik met des te te nemen", gisteren, internationale federatie is voor gegaan bij de aanpak van het dopingprobleem. Wij zouden ook nu nog verder willen gaan dan op dit moment, maar iedere controle kost ons een bedrag tussen 800 en 1000 gulden en dat is moeilijk op te brengen". Met het viertal uit de ploegen tijdrit kregen alle medaillewin naars van München en de we reldkampioenschappen in Mar seille een herdenkingsbord aan geboden. Dat waren Hennle Kuiper als Olympisch kampioen op de weg cn uit Marseille n gangmaker (brons ama- Stam, die niet aanwezig was en Staken burg (zilver profstayers) cn de dames Mini Brinkhoff (sprint) en Keetie van Oosten-Hage (achtervolging). Fedor den Her tog kreeg bovendien eenzelfde herinnering aangeboden ais win naar van de Ronde van de Toe komst en bondscoach Joop Mid- delink kreeg het bord als erken ning voor zijn diensten die er toe hebben geleid dat de Neder landse amateurs over het afge lopen seizoen dc challenge mon dial veroverden. is verschenen In dit handige naslagwerkje vindt u - naasl de vaste gogovens, zo als de eeuwigdurende kalender, feestdagen, enz. - tal van bijzon derheden over het atgelopen jaar. Hei boekje geeft een duidelijke registratie van de ontwikkelingen in Vietnam; de onluston In Ier land; de afschuwelijke gebeurtenissen tijdens de Olympische Spe len: de kabinetscrisis; en van al het overige nieuws dat 1972 tot een bewogen jaar maakte. In Wie? Wat? Waar? 1973 vindt u vorder o m.: de automodellen 1973; Informatie over de bestaando Imksa stromingen; de grootste milieuvervuilers; wio Is wie in de buiten landse politiek; de verkiezingen; en 25 jaar filmfestival In Cannes. prijs 5,25 Wie? Wat? Waar? 1973 kunt u nu bestellen door storting/overschrijving van 5,25 op giro 531000 t.n.v. Sijtholf Pers, Den Haag; met vermelding: Wie? Wat? Waar? 1973. Het boekje wordt u zonder extra kosten thuisbezorgd. LEIDSE COURANT

Leidse Courant | 1972 | | pagina 17