"•mT .njh II p. li f |«f k 11 j f f lf fR j jjp%M 1*3 Kleine bonden nog steeds weinig stemmen in NSF m *;i J Boskoop trekt 6 miljoen uit voor riolering een aktieve jongste bediende Nieuws van de Leidse universiteit Raad wil betrouwbare ballon OOK Wat u moet weten OLGA MATRASSEN (LMF)N.V LEIDSE COURANT wÊNÊ&ÈÊSR& f Pr-. SgSpfcTfrp». A Suske en Wiske WILLEM VAN ZIJLL UTRECHT Het pleidooi van de heer A. van Doorn (rug bybond) leverde voorlopig geen resultaat op. Dertien klei nere bonden wilden een wijziging brengen in de stemmen verhouding in de Nederlandse Sport Federatie. Zij von den dat de grote broers de kleintjes te gemakkelijk kon den wegvagen als het op stemmen aankwam, omdat zij, gezien hun aantal leden, meer stemmen ter beschikking hebben. Het bestuur van de NSF had ook een nieuw „stemmenschema" ontworpen waardoor de kleintjes meer in overeenstemming met de groten zouden komen. Niettemin bleven de kleinere bonden op hun standpunt staan en er moest derhalve gestemd worden. De uitslag stond, zo dacht men, tevoren vast want de groten zouden hun potentieel in de strijd werpen en de zaak wegvagen. Het liep enigszins anders af hoewel het voorstel van de dertien bonden niet werd aangenomen: 41 voor, 57 tegen, 15 blanco. Het was evenwel slechts een voor lopig succes want op de eerst volgende ledenvergadering zal wederom gestemd moeten wor den teneinde het huishoudelijk reglement te kunnen wijzigen. Dan zal tweederde van het le dental aanwezig moeten zijn en moet driekwart meerderheid worden verworven. Het zou erin kunnen zitten dat dit niet ge beurt. Nogal zwaar De dertien kleinere bonden tilden nogal zwaar aan de stemmen- ver'nctaiing. Momenteel is het zo dat bijvoorbeeld de atletiek unie drie stemmen heeft, de kegel bond een. Derhalve, de grote Het Zoeterwoudse zaken zijn langer open ZOETERWOUDE Met ingang van vandaag t/m a.s. maandag 4 december zijn de zaken van de branches die daarvoor in aanmerking komen 's avonds tot 9 uur geopend. Een aantal van hen zal echter op zaterdag op het normale tijdstip sluiten. Een speciale verkoop-stimuleren de aktie zoals die vorig jaar werd georganiseerd blijft nu achterwege ook al omdat vorig jaar bleek dat herhaling hier van niet mogelijk zou zijn om dat deze niet geheel overeen kwam met de bepalingen van de Loterijwet. Volgend jaar hoopt men beter voor de dag te komen wat zeker het geval zal zijn wanneer de voor januari a.s. op het programma staande poging om tot een speciale win keliersvereniging te komen, suc ces zal hebben. Overigens zijn er wel enkele za ken in een feestelijke verlich ting gestoken. Het gemeentebe stuur wil hierbij niet achterblij ven want de N.H.kerk aan de Dorpsstraat is in een sfeervol floodlight geplaatst. LEIDEN Op de avond van de verkiezingen, 29 novem ber, wordt in sociëteit Miner va aan de Breestraat een open avond voor iedereen ge houden, aanvang 18 uur. Er worden televisietoestellen op gesteld en een scorebord waarop men de uitslagen kan volgen. De ministers De Koster, Stuyt, Geertsema en de kamerleden Van der Stoel, De Goede, Imkamp, Berkhouwer, Van Eisen, Por- theine en mevrouw Garde niers zullen aanwezig zijn. De NOS zal opnamen van deze avond maken. Vanaf zes uur is er gelegenheid tot eten. Van 24 november tot 15 de cember is er in het LAK- theater, Levendaal 150. een tentoonstelling van keramiek van de Leidse pottenbakker Gijb Zaalberg. bonden veelvouden van de klei nere. De heer van Doorn als woordvoerder van de dertien pleitte voor een schema waarbij de kleine bonden in totaal 162 stemmen zouden beschik ken, de grote over 69, de koe pelorganisaties over 6 en de buitengewone leden over 9. Het advies van het NSF-bestuur kwam neer op resp. de getallen 94, 82, 24 en 9. „Dit is toch reëel", betoogde dr. Wim van Zijll, de algemeen secretaris van de NSF, „want er blijkt uit dat naar meer evenwicht is ge zocht". De heer Van Doorn wil de toch stemming en verloor verlopig. het spannendste onder deel van een overigens tamme buitengewone vergadering in voorzitter jnr. mr. A. in zijn openingswoord sprak - over de zeer onoverzichtelijke situatie betreffende toto to. „Het is spijtig te moeten vaststellen dat de lottokwestie niet door dit kabinet is afge werkt en naar de toekomst verschoven. Deze zaak moet ten spoedigste voortgang vinden, omdat anders de sport in ernsti ge moeilijkheden kan worden gebracht". Men hoorde het laten aan, gisteravond in j congrescentrum te Utrecht. Geschrokken De „stem van sportend Neder land" verhief zich ook niet de verdeling van het saldo toto- gelden 1972 ter sprake kwam. De financiële commissie, ge schrokken van het grote aantal aanvragen om subsidie ten be hoeve van sportaccommodaties, stelde voor geen bedragen fonds perdu meer beschikbaar te stel len maar renteloze leningen. De vergadering vond het goed. Er wordt een bedrag van 750.000 beschikbaar gesteld. Voor het aanbrengen van scoreborden in sporthallen, op voorstel van de korfbalbond, kwam 125.000 be schikbaar mits zaalexploitanten en bonden eenzelfde bedrag fourneren. Dat zag voorzitter Feith nog niet zo en daarom kon hij op de vraag van mr. Van de Krol (zwembond) of die borden ook niet in overdekte zwembaden aangebracht zouden kunnen worden rustig antwoor den dat zulks in principe ak koord is. Er bleef nog 900.000 over, die naar het totoseizoen 1972—1973 gaan. De begroting 1973 werd zonder meer goedgekeurd. Uit de toto 1972-1973 wordt, inclusief ren teopbrengst en dergelijke 14.500.000 verwacht waarvoor beschikbaar komt o.a. 6.500.000 voor landelijke sport organisaties voor trainings- en wedstrijdwezen en 2.250.000 voor accommodaties van sport verenigingen. De contributie van de NSF bleef gehandhaafd op tien cent jr--- lijks voor bondsleden boven 18 jaar en tot bestuursleden wer den bij acclamatie gekozen drs. D. de Vries (tafeltennisbond) en mr. W. L. Renaud (tènnisbond). Het rapport dat een aantal klei nere bonden hebben opgesteld inzake het bouwen van kleine accommodaties werd ingeleverd en dr. H. Herm'ane, directeur van „Papendal" kon mededelen dat de gunning voor het zwem bad op het sportcentrum op 24 april 1973 zal geschieden en het bad in het voorjaar 1974 gereed zal zijn. Het onderwerp sponso ring en reclame werd verscho ven naar de eerstvolgende le denvergadering waar dan een uitgewerkt pre-advies ter tafel zal komen. HERMAN VAN BEKUEM Boskoop De raad besloot gis teravond 6,2 miljoen uit te trek ken voor de aanleg van een rio lering aan de oost- en west Zij de. De heer W. v. Eek (P.C.) had nog al wat bedenkingen tegen het bedrag van 6,2 miljoen omdat, zo zei hij, „in een nota van mi lieubeheer werd geschreven over 3,5 miljoen". In zijn toe lichting zei burgemeester Van Dedem dat dit bedrag sloeg op slechts een gedeeltelijke uitvoe ring van de riolering. De Boskoopse balon was weer aanleiding tot heel wat discus sies. Een voorstel om 105.000 gulden beschikbaar te stellen voor de beveiliging en verlich ting van de zwembadoverkap ping werd niet aanvaard. Het standpunt van de Boskoopse raad is dat eerst bewezen zal moeten worden dat Boskoop nu eindelijk een betrouwbare zwembadballon krijgt. Daarna wil men het voorstel eventueel opnieuw gaan bekijken. Burge- j meester Van Dedem was niet erg ingenomen met dit besluit: j „Laten we wel duidelijk stel- len", zei hij. dat de raad volle- dig verantwoordelijk is voor deze beslissing". De Parklaa.n zo werd aan het i slot van de raadsvergadering meegedeeld, krijgt zijn persgas- leiding en hoogspanningskabel. De voor dit karwei benodigde I 218.000 gulend heeft de gemeen- te kunnen lenen. WOUBRUGGE - IJsvereni ging Woubrugge houdt vrij dag haar jaarvergadering in Het Oude Raedthuys. Op de agenda staat o.a., bestuurs verkiezingen, jaarverslagen en gezelschapsspelen. Aan vang 20.00 u. HOOGMADE Harmonie vereniging „Hoogmade" houdt morgenavond haar jaarvergadering. Op de agenda staat o.a. verkiezing van twee bestuursleden, con tributieregeling en aankoop van nieuwe uniformen. Aan vang 19.45 uur. OUD-ADE In het café 't Lage Land te Oud Ade wordt vrijdag, 1 december a.s. een kruis- en klaverjasavond georganiseerd De opbrengst komt ten goede aan de hand balvereniging „Jong Ade". De wedstrijd begint om 8 uur; er zijn mooie prijzen beschikbaar. ALPHEN AAN DEN RIJN Prof. Glasbergen zal begin van het volgend jaar voor de leden van de Historische Vereniging een inleiding hou den naar aanleiding van de vondsten die op het bouwter rein van de Johannes Stich ting bij Zwammerdam zijn gedaan. De titel van de le zing is: „Terug naar Al phen". HAZERSWOUDE - Het eerste herenteam van de Ha- zerswoudse volleybalvereni ging De Hazelaars heeft de (gezelligheids-) competitie wedstrijd tegen Valeas 2 met 30 verloren. Daardoor kwam de formatie op de laatste plaats (een punt uit vijf wedstrijden) van de ranglijst terecht. De Haze laars 3, dat in dezelfde klas uitkomt, werkte zich naar de tweede plaats (zes uit vier) door TOGB 2 met 3—1 te verslaan. De Hazelaars 2 dat i een andere poule uitkomt, verloor bij Berkel '69 met 3-0. Zwarte Pietenbal KPJ Zoeterwoude ZOETERWOUDE De K.P.J. gaat vrijdagavond op een bij zondere wijze het Sint Nicolaas- feest vieren, n.I. met een Zwar te Pieten bal. Dat houdt in dat alleen maar Zwarte Pieten wor den verwacht. Dat geldt zowel voor de dames als voor de he- Hansenstraat 71-77, Postbus 16, Leiden De Sint die zelf wegens drukke werkzaamheden verhinderd is heeft wel de komst van negen Zwarte Pieten toegezegd die bij de ingang van het Don Bosco- huis zullen controleren of er geen witte pieten zullen bi- nenglippen. Het motto daarbij is: „Niet geschminkt wordt geschminkt, half geschminkt wordt bijgeschminkt". leeftijd ca. 16 jaar Mavo-opleiding gewenst. de Tombe Melse co, registeraccountants, hebben 22 kantoren in Nederland. De sfeer op onze kantoren kan als bijzonder prettig worden omschreven. Men is geen nummer in onze organisatie. De werkzaamheden zijn zo georganiseerd, dat er in kleine teams gewerkt wordt waarbinnen men een eigen verantwoordelijkheid heelt. De variatie in Ie behandelen onderwerpen, resp. te adviseren kliëntcn is groot. Onze arbeidsvoorwaarden zijn up-to-date. Vestigingen te: Amsterdam, Apeldoorn, Arnhem, Baarn, Bergen op Zoom, Dordrecht, Ede, Eindhoven, Enschede, 's-Gravenhage, Haarlem, Leeuwarden, Leiden, Middelburg, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht, Winterswijk en Zierikzee. de Tombe ervaren typiste Wij van het kantoor te Leiden zitten te springen om een ervaren typiste. Wij zoeken naar een jonge vrouw met tenminste MULO/MAVO opleiding en type-ervaring. Zij zal onder meer worden belast met het tvpen van rapporten, maar daarnaast ook enig secretariaatswerk verrichten. Het salaris ligt tussen f 600.- en f 1000.-. Daarnaast kennen wij ook een gratificatie regeling. Indien u belangstelling hebt, voor deze plezierige en interessante job op de typekamer van ons accountantskantoor, zien wij uw sollicitatie graag tegemoet. Ons adres is Zoeterwoudsesingel 50 te Leiden. Voor het maken van een afspraak of voor inlichtingen zijn wij ook telefonisch bereikbaar, en wel onder nummer (01710) 2 11 45. Melse co accountants

Leidse Courant | 1972 | | pagina 16