Danaïden klopt Wordt wiek gemakkelijk: 7-11 Bona Stars moeiteloos langs Agon HYS, N0RTHA, MM0 EN JONG ADE ONGESLAGEN Kangeroes verliest pok van Bekkerveld Microkorfbal Volleybal Zaalhandbal MAANDAG 27 NOVEMBER L4 Jeu: IDEN De eerste schermut selingen in de zaal hebben wei nig opzienbarende resultaten op geleverd, of het zou de zege van De Danaiden moeten zijn, dat tegen de verwachting in vrij ge makkelijk in Heerenveen over eind bleef tegen Wordt Kwiek. (7—11). Met dezelfde cijfers wees De Algemene in de Over gangsklasse Ons Huis vrij dui delijk terug in de 5 Meihal. Vi- had zoals verwacht de grootste moeite met BEP (7— 9). Pernix verloor van Allen Weerbaar (8—6). KNS klopte in de derby Ons Eiland royaal (13—5) en ook Fluks won ruim (10—3). Crescendo verloor van OSCR (10—7). )e Danaiden heeft de lange reis naar Friesland niet voor niets gemaakt. De blauw witten ga rd iven Wordt Kwiek geen enkele i trikans. want met de pauze be- pmidroeg het verschil al 4 punten, r Gidat tot het eind bewaard werd. ai De Leidenaars .keken niet vreemd op van de 10 achter- rifstand, die de noordelingen de mïscholieren voorzetten. Erik File- mon, die gistermiddag „gouden handen" had en meer dan de helft van de produktie voor zijn vo^rekening nam, startte de lopen- Brrfde band. (1—1). Captain Nap zorgde met 2 treffers wel voor eerste rendement van de W€scontinue doelpuntenmachine, die Filemon nog twee maal **goed geolied werd. (1—5). Bij ®2—6 werd de goed draaiende Leidse ploeg slechts geïnterrum- ,ie'peerd door de 5 minuten rust. vviOok na het omkeren bleef De Danaiden heer en meester, al nut* kreeg de Bos formatie in de D"fslotfase enig medelijden met de Friezen, die nog aardig in de deibuurt kwamen. Bij 4—10 moes ten de blauw hemden 3 punten van het voordeel inleveren, waarmee Wordt Kwiek het ver- der wel voor gezien moest hou- I den. Met 7—11 als eindcijfers twas het verschil van de eerste helft teruggebracht. De Danai den, voor wie Casper van Nie- rop (2x) Wim Brugman, Gerard Nap (2x) en Filemon (6x) scoorden, boekte daarmee be langrijke winst, want er zullen in Heerenveen voor menig ande re club ongetwijfeld nog grote problemen rijzen. De eerste winst is tevens de aankondiging, dat de race met Ons Eibernest intussen aangevangen is. Vlak na de pauze kwam Pernix even dichtbij toen Jacob Bakker en Flip v. d. Kooy 54 op het bord lieten aanbrengen. Allen Weerbaar was snel ter plekke om verder onheil te voorkomen (74). Fred Breedveld en Cees de Rooy konden in de resteren de tijd de thuisclub niet meer op andere gedachte brengen. (8-6). KNS speelde tegen Ons Eiland een effectief spelletje microkorf-. bal. Veel en vooral zuiver schie ten bleek tegen een weinig schietend Ons Eiland een reme die, welke de pijn van een tot nu toe slecht veldseizoen snel deed vergeten. Het verschil zat voornamelijk hierin, dat KNS de kansen benutte, die Ons Ei land niet eens probeerde te ge bruiken. De roodbroeken speel den teveel op de doorbraak en dat zat er tegen KNS niet in. Bij KNS speelde Hans Kluts als spelverdeler een uitstekende wedstrijd en daar kon Hen Bra- kel goed van profiteren. Via 62 halverwege won KNS verdiend met 13—5 dankzij treffers van Hen Brakel (3x3 Wim Brakel (3x). Liesbeth Volkers (3x), Mary Zirkzee, Trineke de Wit, Ton Bey (2x). De 5 Ons Eiland treffers kwamen dankzij acties van Nan Deegenaars (3x), Piet stand. Ook Fluks kan de misère van het Beekman en Sary de Os tot veld voorlopig even vergeten na de royale zege tegen Achilles, dat maar povertjes voor de dag kwam. De rood witten moeten echter wel bedenken, dat de 10—3 winst in de 2e klasse tot stand is gekomen endatiseen stand is gekomen en dat is eon regio, waarin Fluks het laatste decennium niet meer geweest is. De oudste Leidse vereniging maakte dan ook duidelijk, dat hij weer snel hogerop wil. Via 5—2 in de eerste helft werd een vooral defensief zeer zwak Achilles in de 2e helft uitgeran geerd. Een goede start van Fluks, voor wie Roel v. d. Berg (2x), Greet Heinrichs (2x), Jan Heinrichs (2x), Frans de Haas (3x) en Corry Planje de punten bij elkaar schoten. Crescendo, ook teruggekeerd na het avontuur in de eerste klasse, werd al meteen met verlies ge confronteerd. In de slotfase sloeg een beter schietend OSCR toe, nadat Crescendo in een vroeger stadium enkele keren aan een nivellatie van de ach terstand lopen te denken. Lenie Kok Jan Hensing en Loek de Jong zorgden voor 33, waarna de thuisclub op 53 beslissend toesloeg. Lenie Kok schoot van 4 meter wel 54 In, maar de 2e helft begon toch weer met 2 punte verschil. Door treffers Liesbeth en Lenie Kok bleef Crescendo de Rotterdammers tot 7—6 dicht op de hielen. Op dat moment most de Leidse ploeg afhaken. (9—6). De actie van Louis Kok kon de planen van OSCR niet meer doorkrui sen. (10—7). Rieuwbakken 2e klasser Fluks Noordwijk heeft het in dit 2e klasse milieu al langer gewende HSV danig lastig gemaakt. Lan ge tijd hebben de kustbewoners aan een gelijkspel mogen rui ken, maar daar bleef het bij, want HSV wenste het zoet der overwinning te proeven. In ruil daar oor schotelde Fluks HSV de nodige problemen voor, waarvoor de Hagenaars lange tijd de oplossing hebben ge zocht. Toen de goede combina tie om de safe Fluks defensie te forceren was gevonden, werd de zaterdagploeg uit Noordwijk be roofd van een punt. Jan Ver loop, Siem v. d. Haak, Tineke Gorboe en Hans Fasschier, zorgden voor de 44 ruststand. Na de wisseling vond alleen Hans Passchier de vijandelijke korf. (65). Door een sterker dameskwartet won TOP van Nieuwerkerk, dat in de slotfase de rekening ge presenteerd kreeg. Boj een voor microkorfbal lage score van 1 —1 werd 5 minuten gepauzeerd. Na de rust sloeg TOP bij 5—5 toe en won met 7—5. Treffers: Marjo van Egmond (2x), Anne- miek Kgnig (2x), Wilma Kuhnl Cre Hage en Hildo Krop. Jodan Boys klopte ternauwernood Fiks, dat na 10 drie maal een voorsprong nam. Toen de Goud se ploeg de 34 achterstand omboog in 54 was Fiks ge klopt. Trineke Paauw, Herma Tobé, Jack van Berkum en Fred de Cruyl scoorden voor Fks in deze verdienstelijke par tij korfbal. De Algemene kwam uitstekend uit de startblokken tegen Ons Huis. De Rotterdammers werden in de eerste helft getrakteerd op een snel gespeeld partijtje korf bal, wat De Algemene een gun stige uitgangspositie opleverde (5—3). Bij 7—4 dacht de thuis club er al te zijn, maar kwam bij 7—7 rap van die gedachte terug en deelde een forse laste Uk uit (11—7). Ruud van Vliet opende score, die Ons Huis aan vankelijk gelijk kon houden Wim van Vliet (2x) en Ruud van Vliet becijferden het klasse- verschil, dat de gasten toch nog aanvechtbaar achten (4—3). Via een strafworp van Wim van Vliet kon de Leidse ploeg aan een aanvankelijk iets mindere 2e helft begjnnen. Henny Rus man en Wim van Vliet zetten hun ploeg op 74, waarna er even geknoeid werd (7—7). Een sterk laatste kwartier brak Ons Huis op. Ineke Thijssen, Aad en Henny Rusman en Ruud van Vliet lieten de eerste winst op de Algemene rekening bijschrij ven (11—7). LEIDEN Llons en Transol/RZ hebben voor dé grote verrassing In de basketball-competitie gezorgd: de Rotterdammers versloegen thuis landskampioen Levl's-Flamingo's met 87—79 en het Zandvoort- se Lions zegevierde In Diemen over Fiat Stars met 6872. Raak/Puch kwam in Den Bosch met de hakken over de sloot voor bij EBBC: 103—106. Bona Stars had het in Amsterdam heel wat ge makkelijker tegen Racing Agon: met een ruime 58—98 zege togen de Stars huiswaarts. Aad Rusman gaat scoren voor De Algemene Vicus wist enigszins wat te wach ten zou staan ijn Purmerend en heeft het lastige karwei dan ook met de nodige moeite tot een goed einde gebracht. Het en thousiaste publiek dweepte haar favorieten dermate op, dat het Noordhollandse spel de grens van het toelaatbare wel eens overschreed. Na 2—0 hervond Vicus zich en Ruud Niessing, Jan Sjerdijn en Lenie Niessing (2x), zorgden voor de voordeli ge 24 rustscore. Na 44 ging het even gelijk op. Wim Meyer en Nandi van Helden voorkwa men, dat Bep op voordeel kwam. Lenie Niessing, die drie strafworpen benutte, zette de puntjes op de I. (6—8). Bij 7—8 kwam Vicus opnieuw in de ge varenzone, waar Ruud Niessing met zijn 2e treffer zijn ploeg doorloodste (7—9). Pernix kreeg in Amsterdam wei nig gelegenheid de vlot opgelo pen 3—0 achterstand weg te werken. De Amsterdamse ploeg bleef voortdurend op haar hoede en kwam alleen bij 54 even in moeilijkheden, welke echter snel opgelost waren (74). Een slecht schietend Pernix was al gauw op 30 achter gezet. Dat verschil bleef tot aan de rust, want Fred Breedveld en Cees de Rooy beantwoordden de vol gende hoofdstedelijke treffers. Dat Bona Stars de wedstrijd te gen Agon zou gaan winnen, stond eigenlijk bij voorbaat al vast. Een voluit draaiend, geïn spireerd Bona Stars kan de vloer uanvegen met clubs als Agon, maar dat opbrengen te gen zwakke tegenstanders is nu net niet Bona Stars' sterkste kant. Vandaar, dat Agon zo'n 25 minuten lang redelijk kon bij blijven. voordat de Stars einde lijk doordrukten en het over wicht In punten omzetten. Coach Kallenberg zorgde voor een verrassing door Aad van de Nieuwendijk en Ben van Cleef met Bill Moody, Wayne Den ham en Peter de Jong in de ba sisformatie op te nemen. Doch al brachten Aad van de Nieu wendijk met 2 breaks en Bill Moody met enkele afstandsscho ten (iets wat hij nog vele malen uiterst gemakkelijk zou herha len) Bona Stars aan de leiding, de ploeg draaide niet, Bij 1014 kwamen dan ook Wim Petrici en Rudy van Eyck de plaats van Aad van de Nieuwendijk en Ben van Cleef innemen, maar dat veranderde voorlopig niet veel. Een time out in de 12e minuut benutte coach Kallen berg om zijn verdediging (man-to-man) te wijzigen in een rone: de 6 punten voorsprong f22—28) werd uitgebouwd tot 15 bij rust: 3146. Na de hervatting bleef Bona Stars de eerste 5 minucen ongeïnspi reerd: Agon kreeg veel te veel scoringskansen, terwijl de Stars slechts individueel wat punten maakten: 42—54. Dat dit toch wel te grotig was, begrepen vooral Har Stol en Wayne Den ham. Har Stol bleef onvermoei baar jagen voorin de zone en Wayne Denham tikte elke bal weg. die richting basket dreigde te gaan. Bij vlagen werd er nu ook zonder franje driftig ge scoord, zodat Agon er niet meer aan te pas kwam. Via 4868 na 10 min. 5388 hij het ingaan van de laatste 3 minuten. Tot teleurstelling van de grote scha re Leidse supporters zat het honderdste punt er niet meer in. de Stars strandden bij 58—98. Scores: Moody 34. Den ham 16, Petrici 14, de Jong en van Eyck 10, van de Nieuwendijk 6, St 4, Wallaart en Verhiekx 2. Agon: van Daaalen 14, Plantin- pa 11, de Ronde 10, Schrtider 8, Koote 7, Bons 5, Willemse 3. De stand aan de kop is nu Levi's 12—20; Raak/Punch 12—20; Lions 12—20; Fiat Stars 12—18; Transol/RZ 12—18; Bona Stars 12-14; EBBC 12-10. ArlstonEssor 3781 (1640). De onder leiding van Wayne Denham getrainde man-to-man verdediging begint Essor steeds meer vruchten af te werpen. Tegenstander Arlston zag zo goed als geen kans, de Leidse verdediging te verrassen, zodat Essor zich volledig op de aan val kon richten. Onder leiding van de weer zuiver schietende Ad van Slingerland werd het een volkomen verdiende, grote zege. Topscorers, van Slinger land 20 en Van der Voort 13 punten. O. en O.Bona Stars 24—36 (13 18) Het damesteam van Bona Stars heeft in een zeer slechte, teleurstellende wedstrijd van het onderaanstaande O. en O. gewonnen, maar daar is alles mee gezegd. Alleen de laatste 5 min. toonden de Leidse dames iets van hun kunnen: eigenlijk had deze tegenstander opgerold moeten worden. Topscoorsters: Regien Keiss 13, Gertrud van Zon 10 en Evelien Vermeulen 8 punten. LEIDEN - Al kon Foreholte het, NORTHA vol'.eM Voor de heren van Northa was het niet zo moeilijk hun leiders positie te handhaven. EDH wist wel de score te openen maar hiermee liep Northa ge makkelijk weg naar 8—1 om tenslotte met 9—2 te gaan rus ten. Na rust kwamen de Delfte- he De thuiswedstrijd van nk" ïgeroes tegen het Neerlense ..ïgeroes tegen het Heerlense am zelfs niet één punt opgele- ;rd. Met 1-3 trokken de gasten in het langste einde en door ize nederlaag is Kangeroes volop in de gevarenzone 'land. A^di Juist uit deze wedstriïd teSen 1Ve'indet eveneens laaS geplaatste "Jekkerveld had Kangeroes ze- r Ier punten moeten halen om in^!ejfeer wat weg te kunnen lopen ieiS)e)an de degradatie plaatsen. ameTiaar vooral aanvallend lieten 20|e Kangeroesspelers zoveel ste- Adten vallen, dat Bekkerveld in >0 mie le set zonder al te veel 0/lfcoeite met 12-15 de setzege kon 0/lfcoeite !8.3)akkei irdèigero Gerdangeroes was even aangeslagen, ïgensiiaar herstelde zich daarna toed. In de 2e set werd een aanvankelijk opgelopen achter stand spoedig omgezet in een kleine voorsprong en vooral door goed verdedigen in het achterveld wisten de Leidenaars deze voorsprong tot het einde vast te houden: 15-12 voor Kan geroes. Maar in de volgende sets ging het duidelijk mis. De aanval van Kangeroes vond steeds een ge sloten blok van Bekkerveld te genover zich en toen men het ging zoeken in plaatsballen bleek Bekkerveld ook hierop een duidelijk antwoord te kun nen geven. Een moedeloos Kangeroes liet duidelijk het hoofd hangen en moest met royaal verschil (resp. 9-15 en 7-15) de 3e cn 4e set aan Bekkerveld laten, dat daarmee een kostbare en zeker verdiende 1-3 zege behaalde. De reserves van Kangeroes boden het op de tweede plaats staande The Smash kranig partij in de in Beverwijk gespeelde wed strijd. Zelfs namen Piet Pijna- ken c.s. een 1-2 voorsprong, maar nadat The Smash in de 4e set de score weer recht had ge trokken middels een ruime 15-2 setzege (overigens geven deze cijfers de krachtsverhouding niet weer), had de thuisclub in de 5e set duidelijk Vrouwe For- tuna op zijn hand. Kangeroes 2 bleef tot het einde goed tegen spel bieden maar miste juist in de eindfase het beetje geluk dat nodig is voor de zege. Al met al een goed resultaat en in elk ge val is één punt binnen. Setstan den: 15-5, 10-15, 11-15, 15-2 en 15-11. De uitwedstrijd tegen het Haagse DOS hebben de dames van Ley- thon/AC verdiend in winst we ten om te zetten. Weliswaar moesten Ali Oudshoorn c.s. twee maal tegen een achterstand op kijken, maar het uitstekende moreel van de Leython dames was hier (gezien de cijfers waarmee ze de gelijkmakende sets wonnen) wel tegen bestand. Maar niet alleen het goede mo reel was oorzaak van de winst. Ook het vertoonde spel en zeker de aanval mocht er zijn. Door deze winst is de ploeg van Ley- thon/AC weer in de lift en wel licht kan deze ploeg in het ver dere verloop van de competitie nog voor de nodige verrassingen zorgen. Setstanden: 15-12, 2-15, 15-12, 3-15 en 13-15. werken tegen de PhiUps-damcs, de rest van de teams uit het rayon Leiden deden het bijzon der goed. HVS bleef ongeslagen dank zij een 74 overwinning op Athene 2, Jong Ade, Northa en MMO bleven eveneens onge slagen. Bij de heren verloor Sanocel-HVL - een beetje ongelukkig In Rotter dam, maar Apollo, MSV en Northa behielden hun kam pioenskansen door goede over- - winningen. Apollo won met klein verschil van Quintus 2, MSV deed dat royaal tegen AHC 3 (29—9) en Northa schoot ook al uit zijn slof tegen EDH 2 (198). Ook de heren van War- munda en MMO kwamen tot winst. FOREHOLTE Al in de eerste aanval van PSV wees het streng leidende arbi tersduo van Delft-Struik naar de stip: 0—1. Zij zouden dit de ge hele wedstrijd consequent blij ven doen en ook de eerste Fore- holte-aanval werd een straf worp. De strafworp werd goed benut: 1—1. Hoewel het veldspel goed gelijk opging liep Forehol te in die eerste helft een vrij grote achterstand op door een periode van pech. Hannle Bos kamp schoot keihard tegen de paal. Annemieke de Bruin zag een bijzonder fraai doelpunt af gekeurd omdat ze net met een teen op de cirkel stond en een schot van PSV werd door de Voorhoutse defensie van rich ting veranderd. Het kostte heel wat moeite om de daardoor op gelopen achterstand van 2—6 te rug te brengen naar 57 bij de rust. Na rust had Foreholte de afstand- schutters van PSV beter onder controle door een 42 verdedi ging maar de Philips-meisjes bleken ook aan de cirkel hun mannetje te staan. Bekwaam drongen zij door de Foreholte verdediging heen waarmee zij keer op keer strafworpen for ceerden. Weer liep PSV uit tot 610 en even was er hoop toen de Von- - houtse terugkwamen tot 910. Een verdediginesfout en een cirkeldoelpunt besliste echter anders: 9—12. In de laatste mi nuut verklein Foreholte nog tot 1012 waarmee ze zeer poed partij hebben gegeven aan deze geroutineerde Philips-ploeg. Hannie Boskamp scoorde 5x. Nora v, Niekerk 2x en Anneke Broekhuizen, Lenie Hoek en Ans Bakker ieder lx. naren even opzetten toen enkele Northaspelers zich lieten intimi deren maar ver kwamen zij niet. Northa won zeer royaal met 198. De dames van Nor tha speelden nerveus tegen con current HVL en konden maar moeilijk in hun normale spel komen. De Leidse dames waren kennelijk bang voor de snelle break-outs van Northa en ble ven aanvallend ver van de Nor- tha-verdediging af. Toch waren de Noordwijkerhoutsen duidelijk sterker en passeerde de harde Leidse defensie keer op keer. Wil v.d. Drift had echter een veel betere dag dan haar colle ga Mieke Bader in het Northa- doel. Bovendien was het schot niet altijd even goed verzorgd bij Northa. Hiermee is de mati ge 96 overwinning van Northa geheel verklaard. JONG ADE Jong Ade-dames liepen snel uit naar 40 en gaven de EHC 2 niet veel kans door uitstekend verdedigen. Bij de rust had Jong Ade reeds een 82 voor sprong en het zag er naar uit dat het een monsteroverwinning zou worden. Na rust sprong Jong Ade echter nogal slordig met de kansen om en hadden bovendien weinig geluk. Toch werd nog royaal met 123 ge wonnen door een strafworp van Ida Koek en treffers vnn Helmn v.d. Geest 5. Plonie Olijerhoek 4, Anneke Olijerhoek en Trees van Zoen ieder 1. SANOCEL/HVL Het zit de Leidse heren niet be paald mee in deze competitie. Ook in Rotterdam tegen Meeu wen kwamen zij riet tot de eer ste overwinning. Door autonech moest Sanocel/HVL in de eers,n helft met 1 wisseIsoe'er ol staan en de Rotterdarnir...rs profiteerden handig gooi een 94 voorsprong te nemen. Sano cel/HVL liep in de tweede helft langzaam maar zeker in doch kwam niet verder dan 1614. MSV De Noordwijkse heren van MSV hadden geen moeite hun onge slagen leiderspositie te handha ven tegen het zwakke AHC 3. Na een royale 16—4 voorsprong halverwege liepen zij in de tweede helft uit tot 29—9. De dames hadden meer tegenstand van de MMO-reserves. Niette min behielden zij de gehele wedstrijd het beste vnn het spel en konden na een 5—2 ruststand met 7—4 de punten thuishouden. MMO De Hoogmadese dames speelden een onprettige wedstrijd in Wa teringen tegen Velo 3. Het krachtsverschil kwam echter ook in deze rommelige strijd duidelijk tot uitdrukking. De Hoogmadesen hadden bij de rust al een 4—0 voorsprong die zij In de tweede helft nog tot 8—2 wisten te vergroten. Cobia Elstgeest, Margré Elstgeest en Mieke Rijkelijkhuizen scoorden tweemaal. Corrie v.d. Meer en Cobia v.d. Salm scoorden ieder lx. De heren wisten in een spannende strijd het vierde EHC-team te verslaun. Na een ruststand van 87 haalden zij de finish op 1513. HVS De Stompwijkse dames speelden een merkwaardige wedstrijd in Den Haag tegen de reserves van Athene. In de eerste helft hadden zij het moeilijk met hun technisch betere tegenstanders. Gesteund door 2 strafworpen had Athene met 32 de leiding genomen bij de rust. Na rust liep HVS door 4 strafworpen te benutten uit tot 3—7, terwijl Athene liefst 4 strafworpen om zeep hielp. Een break-out bracht tenslotte de eindstand op 47 in het voordeel van de Stompwijksen. Sjanie v.d. Bosch 3x. Wil v. Rijn 2x en Trees van Zanten 2x, zorgden voor de Stompwijkse doelpunten. De Oegstgeestenaren ondervonden bijzonder sterke tegenstand vnn de jonge Quintus-reserves. Bij de rust hadden de Oegstgeeste naren nog een 9—6 voorsprong maar direct in de tweede helft boog Quintus de stand naar 9 10 om. Tot 7 minuten voor het einde had Apollo een 1214 ach terstand en met een laatste of fensief konden zij nog net een 1715 de punten thuishouden. Thijs de Haan had met 10 doel punten een groot aandeel in de Oegstgeestse zege. De dames kwamen echter veel aan tech nisch kunnen tekort tegen de re serves van Wings. De Hungse dames waren in alle opzichten beter en wonnen royaal met 8 —24. WARMUNDA In de Houtrusthal speelden de Warmonders een goede wed strijd tegen Flamingo's 2. Van Dijk speelde zelf niet mee en bleef aan de kant als coach. Hot liep dan ook veel beter en al is het verschil niet erg groot ge weest, Warmunda heeft steeds de leiding gehad. Dolf Kok had zijn plaats onder de lat geruild met Rinus van Buuren die het voortreffeli ik deed. Trouwens ook Dolf Kok had als speler succes met 4 doelpunten. Aad Wolvers en Frans de Jonge evenaarde hem en Ben Krlsten- se nam de dertiende treffer voor zijn rekening. Na een 8—7 ruststand won Warmunda ver diend met 13—9. Ineke Conljn wit shirt, rechts) speelt de bal af in de wedstrijd tegen Sanocel-HVL.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11