Bobbels in vloer gymnastiekzaal Rem op de groei van Bodegraven Wensenpakket Voorschoten eist méér dan een halve ton streeknieuws Verstuikte enkels het gevolg Gymles Warmondse schooljeugd hangt aan zijden draad OOK Wat u moet weten ZANDWINNINGSPROJECT VOORLOPIG VAN DE BAAN Leidse j agenda j Bouw premiekoop woningen kan nu spoedig beginnen DONDERDAG 23 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT Sinterklaas bijna onder de voet gelopen Voorscholen kreeg gistermiddag officieel bezoek van Sint Nico- laas. Ter voorkoming van onge lukken had de Spaanse prelaat voorgesteld te starten bij Alle- mansgeest, omdat vorig jaar bij aankomst per boot Sint bijna met enige honderden kinderen- inclusief de burgemeester in het water van ,,De Vliet" te recht kwamen. Aankomst van Sinterklaas bij ..Allemansgeest" werd echter door de Voorschotecise fans van deze Goedheiligman vertaald als aankomst per boot. Ontelbare kinderen met moeders en zelfs vaders verdrongen zich langs het water van ..De Vliet" bij „Allemansgeest", wie daar ook was geen Sint en geen boot. Sint werd bij de Grote Vink door zijn kapittel aangehouden en hoewel van een heilige geen antwoord te moeilijk is, zag hij toch geen kans „Allemans geest" te bereiken. Daarom kwam hij in groot gala de Hof weg oprijden, ging even het res taurant binnen en probeerde daama officieel te vertrekken. Kinderen zijn vindingrijk en als Sint geen heilig wonderdoener was geweest, dan stond hij nog plat tegen de 'muur van het res taurant. Sint kan alles en zo reed hij daarna zijn rondrit door het dorp. Vanaf vrijdag middag houdt Sint audiëntie in „Het Wapen van Voorschoten" van 4 tot 5.30 uur. Het ontwerp van architect Waarsenburg. „Te duur", zei de gemeente een paar jaar. Lissese coöp nu ook in manufacturen LISSE De Coöperatie Onderling Belang heeft gistermiddag een nieuwe afdeling manufacturen geopend in het pand hoek Ka naalstraat-Kapelstraat. Dit voormalige levensmiddelenbe- drijf is omgetoverd in een mo- dernde afdeling waar goed ge kozen kleurencombinaties voor een eigentijdse sfeer zorgen. De heer Van der Berg. voorzitter van de Coöperatie, zei tijdens de opening dat de manufacture- nafdeling de laatste jaren duide lijk in belangrijkheid heeft toe genomen. Vele belangstellenden kwamen na de officiële opening een kijkje nemen in de nieuwe zaak. LEIDSCHENDAM De drie christen-democratische partijen, KVP, AR en CHU houden maandag 27 novem ber een Foru-bijeenkomst in de aula van de christelijke school aan de Dobbelaan. Aanvang 20 uur. Staatssecretaris J. N. Schol ten, lid van de CHU en inwo ner van Leidschendam, zal een korte inleiding houden over financiën, het Tweede Kamerlid G. C. van Dam, AR, over lonen en vredespo litieke problemen en het Tweede Kamerlid J. A. Mommersteeg, KVP, over defensie, buitenlandse zaken en algemene politieke proble men. Na de pauze is er gele genheid tot discussie en het stellen van vragen. LEIDSCHENDAM Zater dagmiddag 25 november om 3 uur zal de jeugdsociëteit „Sater" aan de Koningin Julianaweg 11 een „politieke instuif" worden gehouden waarbij vrijwel alle politieke partijen van Nederland ver tegenwoordigd zullen zijn. Ook ouderen zijn hierbij van harte welkom. Nadat de af gevaardigden van de aanwe zige partijen een korte inlei ding hebben gehouden krij gen zij een plaats in de zaal, waar gelegenheid is met hen te discussiëren. OEGSTGEEST De Ned. Christen Vrouwenbond. Oegstgeest, heeft afscheid genomen van presidente mevr. J. van Tongeren. Zij gaf zes jaar leiding aan de afdeling en wordt opgevolgd door mevr. Heyboer-van der Lienden. De scheidende pre sidente kreeg als afscheids cadeau een gouden armband en een koffiezetapparaat. LEIDEN Een automobo- list uit Deurne (Belgie) is gisteravond op de slecht ver lichte Mareingel uit de bocht gevlogen. Hij ramde een boom en kwam via het talud half op een ter plaatse ge meerd vaartuigje terecht. De automobilist liep snijwonden op aan het gezicht en werd voor behandeling naar het academisch ziekenhuis ge- WARMOND Zoals de zaken er nu voorstaan hangt het gymnas tiekonderwijs voor de lagere schooljeugd van Warmond aan een zijden draad. Van de in ge bruik zijnde sportzaal namelijk bolt sedert enige maanden de vloer, waarschijnlijk door een ondeugdelijke fundering (TNO zoekt dat momenteel uit). Al di verse kinderen verstuikten hun enkels tijdens het gymonder- richt en de verwachting is, dat indien op nog meer plaatsen de zaalvloer bol gaat staan, voorlo pig gestopt zal moeten worden met de gymlessen. De inspecteur van het lager on- ALPHEN AAN DEN RIJN Op de Oudshoornseweg is gisteravond een 29-jarige Ha- zerswoudenaar vrij ernstig gewond geraakt toen hij met hoge snelheid tegen een stil staande vrachtauto botste. Met snijwanden aan de han den en inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN Een 25-jarlge Hazerswou- denaar is in Alphen aan den Rijn op heterdaad betrapt toer. hij bezig was dieselolie van een stilstaande vracht auto over te hevelen in zijn eigen auto. derwijs heeft zich reeds per soonlijk op de hoogte gesteld van de situatie en ook zijn con clusie luidt dat hoognodig inge grepen moet worden. De vraag is echter of dit inder daad ook op korte termijn zal gaan gebeuren want gemeente en aannemer zijn nu al lange tijd aan het touwtrekken over de vraag wie een eventuele nieuwe vloer moet gaan bekosti gen. Polst men het gemeente bestuur over een oplossing van de schuldvraag dan wordt wel dui delijk dat het einde voorlopig nog niet in zicht is. Enige conclusie die men uit deze gang van zaken kan trekken is dat de schooljeugd grote kans loopt de dupe te gaan worden in deze netelige zaak. Met het aan het licht komen van de ondeug delijke sportzaalvloer komt bij velen de vraag weer naar boven waarom destijds de gemeente niet besloten heeft een sportzaal neer te zetten met meer moge lijkheden. Immers in de huidige accommo datie kan maar beperkt worden gesport door de diverse War mondse verenigingen. De afde ling handbal van Warmond bij voorbeeld kan er geen officiële wedstrijden spelen vanwege de beperkte afmetingen. Bij de be sprekingen rond de bouw van een sportzaal (een sporthal was financieel niet haalbaar en bo vendien vanwege het geringe in woneraantal niet gewenst) kwa- VOORSCHOTEN Voorschoten heeft een sluitende gemeente-be groting voor het dienstjaar 1973 met een butgettaire ruimte vaft 484.000 maar een wensenpak ket dat deze ruimte verre over treft. De begroting sluit met een post voor onvoorziene uitgaven van in totaal 109.000 of 5 per inwoner, terwijl een stelpost voor kapitaal- en/of exploitatie lasten van nieuwe investeringen een bedrag van 300.000 is en voor randvoorzieningen ten be hoeve van het onderwijs een be drag is geraamd van 75.000. Deze sluitende begroting is mo gelijk geworden door de drasti sche verhogingen van de meentelijke belastingen en reclj J ten tijdens de raadsvergadering w van 29 september van dit jaar] Met deze ruimte in de begroting gaat Voorschoten toch een fijHet nancieel moeilijk jaar tegej b moet niet in het minst door dt rr terugloop van de bevolking w Was eind 1972 eer inwonertal h< begroot van 22.200, per 1 no! g< vember van dit jaar was hej d> werkelijk aantal inwonen u slechts 21.426. Naast de verduft d ning van de woningbezetting is sl deze terugloop van de bevolking. ni te wijten aan de stagnatie var fr de woninggbouw in de afgelopei d, De bobbels in de vloer van de Warmondse gymzaal zijn duidelijk zichtbaar. men drie ontwerpen op tafel. Daaronder was ook het ontwerp van de Warmondse architect Waarsenburg (zie foto). Volgens zijn planning zou de sportzaal rond de drie en halve ton gaan kosten. „Te duur" zei de ge meente. De huidige sportzaal heeft echter tegen de zeven ton gekost. Een verschil van ruim drie ton. Hoe is dat te verkla ren? Raadslid Van Moorsel, lid van de commissie welke destijds over de diverse plannen heeft gebogen: „Het plan Waar senburg voorzag slechts in een kale zaal, zonder kantine, toe stellen e.d. Als je het bedrag daarvan telt bij de drie en halve ton die het plan Waarsenburg moest kosten dan kon je onge veer op hetzelfde bedrag uit. „Bekijkt men echter het plan Waarsenburg dan blijkt dat ook op zijn ontwerp een fraaie kan tine staat aangegeven. Hieruit zou men dus de conclusie kun nen trekken dat dat de inventa ris alleen ruim drie ton moet hebben gekost, Wel erg veel. De heer Waarsenburg vraagt zich nog steeds af waarom zijn ont werp destijds aan de kant is ge schoven. Hij is niet de 'enige. Raadslid C. v.d. Zalm. „Ik weet nu nog niet hoe ze dat destijds hebben gedaan. Voor mij is dat nog steeds een vraagteken. Vermaarde redder overleden NOORDWIJK Gistermiddag vond op de algemene begraaf plaats te Noordwijk aan Zee de ter aarde bestelling plaats van wijlen de heer S. Verloop, die op 78-jarige leeftijd kwam te overlijden. Leden van de Noordwijkse Red dingsbrigade en van de Noord- Zuid-Hollandse Reddingsmaat schappij begeleidden hem naar zijn laatste rustplaats. Twee van zijn vrienden, de heer B. de Jong. voorzitter van de NRB, en de heer C. van den Berg, schipper van de „Kurt Carlsen" voerden het woord aan de groe ve. Een neef van de overledene dankte voor de ondervonden be langstelling. hulp en steun. Met de heer Verloop is een mar kante figuur uit de Noordwijkse gemeenschap heengegaan. Zijn naam is bij de Noordwijkse Reddingsbrigade een begrip. De brigade maakte een deel van zijn leven uit en Oom Slem. zoals hij werd genoemd, was een deel van de brigade. In 1921 was hij één van de acht oprichters van de NRB en sindsdien heeft het brigadewerk hem nooit meer losgelaten. Hij is betrokken geweest bij het redden van 30 schipbreukelin gen. Voor zijn verdiensten ont ving hij in de loop van de jaren diverse onderscheidingen. iVar BODEGRAVEN Er staat voor lopig een rem op de groei van Bodegraven. Dat is het gemeen tebestuur van deze plaats duide lijk geworden in besprekingen met Gedeputeerde Staten. Het zandwinningsprojekt in Bode graven-Noord bij voorbeeld gaat de eerste 8 jaar niet door. De bevolkingsgroei van Bodegraven mag de komende jaren ook niet groter zijn dan 4 procent per jaar. Het zandwinningsprojekt is jaren opgeschoven, omdat de aanleg van diverse wegen in de provin cie zeer onzeker is geworden. De gedwongen beperkte groei van Bodegraven houdt niet in dat uit breiding van het woongebied in noordelijke richting na reali sering van plan Zuid III on mogelijk is. Wel moet Bodegra ven op langer termijn rekening houden met de aanleg van een zoetwaterkanaal, aldus hebben G.S. aan het gemeentebestuur van Bodegraven van de week duidelijk gemaakt. Deze nieuwe ontwikkelingen kwa men afgelopen week in de raad WOUBRUGGE Het Leidse echt paar Van der Burg. dat sinds twee jaar in het bejaardentehuis WoudsOord in Woubrugge woont, is binnenkort 65 jaar ge trouwd. Het ondertrouwfeest is dan een paar dagen geleden uit gebreid in het bejaardentehuis gevierd. De nog gezonde bruide gom (86) heeft ruim een halve eeuw gewerkt bij ijzerhandel Van der Heyden aan de Nieuw- straat. Hij gaat er prat op dat hij in al die jaren nooit ook maar een keer heeft hoeven te ver zuimen. Zijn evenoude echtgeno te verkeert ook in blakende ge zondheid. Het echtpaar heeft 2 kinderen. 11 kleinkinderen en 10 achterkleinkinderen. in de openbaarheid na een ver woed debat tussen het raadslid Van Dam en burgemeester Cro- les. Van Dam was duidelijk ontevre den over de slepende onduide lijkheid over de toekomst van Bodegraven. Hij kwam met een initiatiefvoorstel om b. en w. uit te nodigen om half uovember aan de raad mee te delen in welk tempo zij zich voorstellen plannen te ontwikkelen en te realiseren. Burgemeester Croles werd daar zeer kwaad over. Hij wil zich niet „op termijn laten stellen". Ontwikkelen van plan nen vergt enige tijd, was zijn motief. Aanvankelijk was niet duidelijk waarom de burge meester zo boos werd. Pas la ter gaf hij de besprekingen met GS nan de openbaarheid prijs. Het bleek dat hij daarover teleurgesteld was. De raad van Bodegraven ging verder met alle voorstellen van b. en w. ak koord. DONDERDAG, 23 NOVEMBER Sterrenwacht Avondexcursie 20.00 i Rapenburg 73 Lezing over helder zlendheld. 20.00 uur. Rljnlandflat - Bijeenkomst ZATERDAG. 25 NOVEMBER Lelds Volkshuls Alternatie' kiezingen, 14.00 uur. Bezoekuren ziekenhuizen aemlsch ziekenhuis Jve op dinsdag ir; dinsdag van 13.' 10.00 uur. Voor kraamvrouwen: vi 0.00-11.30, 15,00-17.30. 18.30-20. lur. Op dinsdag Is er^de gehele dï ssenhnis: dngettflo» eerste kli I tot 12. 1.15 tot 2 en 7 tot weede en derde klas 1.15 tot ROELOFARENDSVEEN Bloemen. Anjers: Rose. Kcefer, Ye low Dusty 22-32, Rood, Lena 27-3! ALPHEN AAN DEN RIJN Provinciale Waterstaat heeft de gemeen te Alphen aan den Rijn toestemming gegeven gelijktijdig met het aanbrengen van een verkeerslichtinstallatie op het kruispunt Heren weg—Burgemeester Bruins Slotsingel een voetbrug over de sloot langs de Herenweg te maken. De geïmproviseerde ..gammele" over steek (op foto) zal dan tot het verleden behoren. De provincie heeft er echter wel de eis aan verbonden dat de voetbrug op een plaats zal moeten worden aangelegd waar het oplopen of het opfietsen van de parallelweg niet mogelijk is. 50-63, Motrea. Pre»....-. -, Ofarlm. Prominent. Belinda 41-5: Annabelle. Rubinctte. Spanis' Bouwstroom Roelofarendsveen ALKEMADE Een 'belangrijk agendapunt voor de raadsverga dering van maandag is onge twijfeld het voorstel tot verkoop van bouwterreinen voor de bouw van 49 gesubsidieerde ei- genbezitsweningen ten noorden van de Middenweg ter hoogte van het „Alkebad" te Roelofa rendsveen. Deze 49 premrekoop woningen zijn onderdeel van ee i bouwstroom. opgezet in samenwerking met de -gemeenten Boskoop. Nieuw koop, Ter Aar en Woubrugge. B. en W. achten het van belang dat de 49 bouwterreinen spoedig aan de toekomstige eigenaren worden overgedragen. Gezien de grote belangstelling voor dit project zijn B. en W. van mening, dat de verwezenlij king van dit bouwproject binnen afzienbare tijd kan geschieden. In het voorstel tot verkoop van aan de Zuidhoek gelegen gron den aan de heer P. H. I. J. var Ruiten, wonende Dijkstraat 20 te Roelofarendsveen. stellen B en W. dat door de heer Van Ruiten plannen zijn uitgewerkt om te komen tot de bouw van 0 halfvrijstaande woningen met 5 garages en 2 bungalows met garages nabij de Zuidhoek t< Roelofarendsveen. De benodigde bouwvergunningen zijn hiervoor inmiddels verleend. De te bou wen bungalows staan echter ge- deelteliijk geprojecteerd op ei gendom van de gemeente, waar voor de heer Van Ruiten ver zoekt deze grond tegen de over eengekomen prijs aan hem over te dragen. Tevens is aan het voorstel een ontwerp beslui* toegevoegd tot overname om niet van de in het plan Zuidhoek aan te leggen we gen. trottoirs, parkeerplaatsen, plantsoenen, groenstroken en beschoeiing, waarvoor adspi- rant-koper zich jegens de ge meente had verplicht deze voor z>ijn rekening te doen uitvoeren.

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4