in Tïog geen besluit Noordwijkse raad -over structuurplan Lisse voor zwaar investeringsplan Zuinigheid geboden voor Lisse Woningbouw in zorgelijke zaak Valkenburg is Bestemmingsplan Oostduinse meer in behandeling Wat u ook moet weten ,Kom over de Brug trok in Voorhout enkele tientallen 1/yGINA 5 WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT 'heeft de Noordwijkse raad git- Compromis in een volgende leravond gediscussieerd over de Interim-nota op het structuur plan zonder dat men tot een be sluit is ekomeng. Het debat spits- cunte zich toe op de vraag of en hoeverre de middengebieden mezuid en noord in de komende arjien jaar voor woningbouw in .aanmerking dienden te komen, hijna alle aanwezige raadsleden de heer Mesker was met ken- ent°nisgeving afwezig gaven hun mening en hun k 'opinies liepen uiteen van in het nengeheel niet bebouwen tot een (ve bebouwing van acht hectare in middengebied ten westen de Weteringkade en maxi- maal drie hectare in het gebied v,ten westen van de Lijnbaanweg. ',ütt was duidelijk dat één der al ternatieven uit de nota waar aan nog een alternatief G was toegevoegd op aanbeveling van commissie van openbare werken. vergadering king tot de oppervlakten van de te bebouwen gebieden, daar hem uit ervaring bekend was, dat voor het provinciaal bestuur in de eerste plaats de gegevens op de kaarten golden, hun Toen het debat een nogal emotio- het nele climax bereikte, kwam wethouder J. van Leeuwen (K.V.P.) met een compromis voorstel om de voorstanders van alternatief F, de Prot. Chr. fractie en de PvdA (bebouwing van respectievelijk 3 en 8 hecta re) en alternatief G, K.V.P. en P.P.R. (bebouwing van respec tievelijk 1 en 3 hectare in de middengebieden zuid en noord) tot elkaar te brengen. die de interim-nota had voorbe reid, een uiteenzetting hoe en waarom de commissie tot de keuze van het alternatief F was gekomen. Het compromis-voorstel van wet houder Van Leeuwen houdt in het te bebouwen gebied in de Grashoek van 12 op 15 16 hec tare te brengen en daar het eerst met de bouw te beginnen. Daarop werd de vergadering geschorst. de afwijkende opinie |jj van wethouder Jansen (V.V.D.) en diens fractiegenoot Schaats ma was neergelegd"— bij het provinciaal bestuur slechts een kans zou maken als dit met een I zo groot mogelijke meerderheid alternatief oost, Burgemeester mr. J. M. Bonnike Aan aanvaard. )aarop legde onder meer het oud- enif- statenlid De Geus (prot. chr.) Voorafgaande de nadruk en deze waarschuwde gaf prof. :- tevens tegen het verwerken van vage toezeggingen met betrek- schorste daarop de vergadering voor onderling overleg. Na de heropening deelde hij mede, dat het college een alternatief-voor stel zal ontwerpen, dat de grootst mogelijke meerderheid van de raad zou kunnen verkrij gen. Dit voorstel komt in de volgende vergadering aan de orde. de discussie in Tol, stede- bouwkundige van de gemeente en voorzitter van de werkgroep, St. Nicolaas iii Warmond WARMOND St. Nicolaas arri veert a.s zaterdag in Warmond. De sint komt per boot aan op de gemeentehaven om 13.00 uur. Daarna maakt hij een rondrit door het dorp. De route is ge meentehaven, Meerrustlaan, He renweg, Van Duivenvoorde straat, Wassenaarstraat, Swei- landstraat, Lockhorstlaan, Jan Steenlaan, Dorpsstraot, Burg. Ketelaarstraat, Warmunda- straat, Dr. Ammanstraat, Irene- straat, Beatrixlaan, Margriet- straat, Julianastraat, Herenweg. Vanaf daar gaat de sint naar het Trefpunt, waar NKV, en Jeugdraad een feest organiseren voor kinderen van de beide kleuterscholen en de le en 2e klas van het basisonderwijs. Goede deelname borst onderzoek SASSENHF.IM Voor het bevol kingsonderzoek op tuberculose, dat werd gehouden van 5 tot 13 oktober werden in totaal 6956 mensen opgeroepen. Hiervan gaven er 4057 gehoor aan de op roep, wa? een percentage bete kent van 58,3%. In vergelijking met het enderzoek van 1970 be tekent dit een percentage van 16.59 hoger. De noodzaak van dergelijke on derzoeken wordt dus meer en meer ingezien. Bij deze cijfers moet opgemerkt worden dat men beneden de 25 jaar niet werd opgeroepen. De jongeren konden echter op eigen verzoek wel gekeurd worden, waarvan dan ook circa 100 jongeren ge bruik maakten. Het Oostduinsemeer, dat spoedig het hart zal zijn van een recreatie ge bied. Agentschap L.C. NOORDWIJK Voor het opge ven van abonnementen en klachten over de bezorging van de Leidse Courant kunt u vanaf heden de heer Molenkamp. Marjoleinstreat 18 bellen onder telefoonnummer 5086. NOORDWIJKERHOUT - De ge meenteraad gaat zich dinsdag 28 november buigen over een eventueel bestemmingsplan voor de grond rond het Oosterduinse meer. Het recreatiegebied om vat reeds het vakantiedorp „Sollasi", een kampeeraccom- modatie en een motel. In de toekomst zal het Mybupark 300 vakantiebungalows omvat ten, waarvan er nu 54 gereed zijn. Bij de bungalows zijn en kele ontspannings- en koop- iruimten gepland. Bovendien is een terrein voor ongeveer 80 süa-caravans in ontwikkeling. Er wordt nog gezocht naar mo gelijkheden om het meer te ver groten. Bovendien is de aan vraag voor vergunning van het bouwen van een motel in behan deling. LEIDSCHENDAM De Leidschendamse afdeling van de LTB zal dit jaar voor het eerst de jaarlijkse Oogst- dankdag vieren in samen werking met de Hollandse Maatschappij van Landbouw. In de Petrus- en Pauluskerk aan de Sluiskant is vrijdag 24 november 's avonds om 19.15 uur een eucharistievie ring om alle gaven van het afgelopen jaar te gedenken. De verdere feestviering be gint om 20.15 uur in de zaal Hydra aan de Broekweg. waarbij het Trio Kooij uit Leidschendam mede voor de muziek en de gezelligheid zal LISSE Wegens een tekort aan hyacinthen in de bloem- bollenhandel kan de scholen- huisbroeitentoonstelling niet gehouden worden. De ten toonstelling zou gehouden worden voor scholieren van de hoogste klassen van het basisonderwijs. LISSE In Rehoboth wordt 29 november een toneelavond door de HVD georganiseerd. Medewerking verleent een toneelgroep uit Leiden. Aan vang 20.00 uur. LISSE Het grof vuil wordt a.s. woensdag opge haald in wijk 2 en de maan- dagwijk. LISSE In Salvatori wordt a.s. vrijdag een politieke in- stuifavond gehouden. Aanwe zig zijn de gemeenteraadsle den van Lisse om met ae jongelui te praten. Aanvang 20.00 uur. LISSE De collecte voor het Nationaal Jeugdfonds heeft 883,94 opgebracht. NOORDWIJK Vrijdag 24 en zaterdag 25 november wordt het-publiek in de gele genheid gesteld de op het po litiebureau gedeponeerde fietsen en bromfietsèn te be zichtigen. Daartoe kan men terecht aan het oude politie bureau tussen 14.00 en 17.00 LISSE Het investeringsplan dat Lisse voor 1973 heeft opgesteld, bouwrijpmaken plan West omvat uitgaven ten bedrage van 300.000,-; vervanging en uit- twaalf miljoen gulden. De inves- breiding sportterreinen Spekke- teringen op langere termijn be- laan 900.000,-. lopen een veelvoud van dit be- Voor 1975 staat een verbetering drag. van de Nassaustraat (flesse- De voornaamste posten, die voor hals) op de lijst voor 240.000,-; 1973 op het programma vermeld garages en werkplaatsen Open tionsweg-Achterweg 350.000.-; Voor 1976; doortrekking Nassau- straat- omleidingsweg 350.000, en aanleg westelijke omleidingsweg voor 6.000.000, Uitbreiding van de zwembad accommodatie gaat dan De Stationsweg waarvan de reconstructie f 300.000,— gaat kosten. staan zijn: reconstructie Loos- terweg-zuid 400.000,-; definitie ve aanleg verbinding Veld horststraat-Stationsweg 300.000,-; verkeerssituatie Ka- naalstraat-Hcereweg-Stations- weg 150.000,-; verkeerssituatie Bondstraat-Heereweg. inclusief j afbraak Huize Prins 300.000,-; sanering centrum (Kapelstraat) 300.000,-; voortzetting bouw- j rijpmaken Poelpolderplan i 1.700.000.-; idem noordelijk deel Poelwaaidreef 750.000,-; j idem westelijk deel 200.000,-; I sanering Stationsweg en aan- koop en afbraak oude postkan- toor 350.000,-; bouwrijpmaken plan Laan van Rijckevorsel 200.000,-- bebouwing terrein Blokhuis 1.000.000,-; sanering 1 Meer en Houtstraat 800.000,-; verbinding Heereweg-School- straat 200.000,-; restauratie Dever 67.000,-; diverse kleine investeringen 500.000,-. bare Werken 300.000,-; gym nastieklokaal Lischbloemstraat 600.000,-. 1.500.000,- kosten. Voor 1977: ten slotte is een be drag van 2.000.000,- opgeno men voor de vervanging van de St. Jozefschool en het gymnas tieklokaal. En r 1973. LISSE Het totale budget van In 1973 zullen 318 premiewoningen Lisse draait voor 1973 16y2 miljoen tegen 13>/2 miljoen in 1972. Dat is een stijging van ruim 3 miljoen of 22>/2%. In de nota van Toelichting noemen B. en W. de begrotingspositie goed, hoewel het evenals het vorig jaar moeilijk was, een slui tende begroting samen te stellen met een post Onvoorzien van een kleine twee ton. r; Kunstmarkt in in z| h')': Ambachtshuis VOORSCHOTEN Het wordt in Voorschoten inmiddels een tra ditie dat de Kunstkring Voor- i schoten rond Sinterklaas een kunstmarkt houdt in het Am- bachtshuis op de Voorstraaf. Dc eerste kunstmarkt werd in 1967 gehouden en thans gaat Voor- I schoten dan het eerste lustrum J van deze bijzondere markt vie- I Donderdagavond om half negen zal de opening gebeuren, niet door een ..snrekerd" maar door enige musici. Er nemen 28 leden deel aan deze kunstmarkt. Zij bieden o.a. schilderijen, grafiek, wandkle den. keramiek, sieraden, foto's, beeldhouwwerken en penningen. Op iedere aankoop is de 20% j subsidieregeling van het rijk van toepassing. De openingstijden zijn vrijdag 24 november van 11 tot 21 uur: za- terdag 25 november van 11 tot 21 uur en zondag 26 november van 11 tot 17 uur. De uitgaven zijn met drie miljoen gestegen. De stijging drukt op vrijwel alle hoofdstukken van de begroting. Ze kan voor een groot deel worden toegeschre ven aan de loon- en prijsstijgin gen. Daarnaast zijn ook de ka- pitaalslasten met 328.000, gestegen. De afschrijving is ge stegen met 95.000. telast met 233.000, tekenen B. en W. aan dat de fi nanciële gevolgen van de inves teringsnota voor zover het de werken betreft, die voor 1973 op het programma staa cijfers verwerkt zijn. De salarisverhogingen voor het totale ambtelijke apparaat zijn ten dele een gevolg van het feit dat Lisse de grens van 18.000 in woners heeft overschreden, waardoor een hogere salaris schaal gehanteerd moet worden. „Meer dan tot dusverre is het zaak, aldus B. en W. in hun nota dat zowel de raad als het college een doordacht en voorzichtig financieel beleid voeren. Het is meer dan ooit no dig, prioriteiten te stellen en keus te maken, niet alleen op het vlak van de investeringen ken. maar ook van de sector van de De post gewone uitgaven". Bij het sa menstellen van de begroting— '73 moesten de in 1972 reeds an- gekondigde belastingverhogingen worden opgevoerd. Tijdens de begrotingsbehande ling zal de raad over de voorge stelde belastingverhogingen moeten beslissen: zegt hij „ja", dan vloeit daardoor een bedrag van 265.000,- in de kas. ongesubsidiëerde woningwetwoningen tesa- men 452 woningen opge leverd worden. Op I september van dit jaar stonden 496 woning zoekenden ingeschreven, wat het laagste aantal was sinds 1954. Dit gunstige gegeven is het gevolg van het gereedkomen van 40 eengezinswoningen in de Poelpolder, waardoor tevens' een redelijke doorstroming ge realiseerd kon worden. Boven dien kreeg een aantal zg. „eco nomisch gebondenen" woon ruimte in hun eigen gemeente. De minister heeft 203 aanvragen om huursubsidie goedgekeurd en 103 verzoeken afgewezen. Ruim 80% van de aanvragers is woonachtig in de Poelpolder- flats. Daarbij Doordat financieringsmogelijkhe den ontbreken, ondervindt de nodige scholenbouw, voorname lijk in de Poelpolder, vertra- ging. in deze Het hoofdstuk CRM van de begro ting van Lisse onderging een stijging van bijna 26.000,- Dat is belangrijk minder dan vorig jaar. Het subsidie voor de open bare leeszaal en bibliiotheek is, conform de Rijks-subsidievoor waarden, verhoogd tot 47.800. De nieuwe bibliotheek is gepro jecteerd in het plan Blokhuis, maar de vraag is of men op de verwezenlijking kan wachten omdat de ruimte in het noodge bouw aan de Grachtweg veel te klein is. Voor recreatie en ont spanning van gehandicapten is een post van 1.800 uitgetrok- deze post van invloed. Door het gereedkomen van 160 be jaardenwoningen in 1973 zal de gemeente rekening moeten hou den met een 240.000 meer uit gaven op de post „Bijstand aan thuiswonenden van 65 jaar en ouder". Voor een peuterspeel zaal in de Poelpolder is een be drag van 10.000 geraamd. VOORHOUT Voor de actie „Kom over de brug" had het Voorhout- se comité twee prominente sprekers kunnen aantrekken in dc per soon van prof. dr. Kuljl en rector J. A. A. Schoenmakers. Dc voor zitter van het comité de heer J. van Straalen, verheelde bij zijn openings-welkomstwoord niet dat pastoor Nljman van Voorhout had gezegd: „Wanneer we niet in het parochiehuis kunnen, dan Ruan we bij ons in de kerk". Bedoeld was, een zo grote opkomst, dat de zaal te klein zou zijn. En dat viel heel erg tegen. Elke illusie hieromtrent werd getorpedeerd door de weinige belang stelling. Er waren een 40-tal aanwezigen. Toch is deze propaganda avond doorgegaan. Het eerst sprak dr. Verkuijl. Hij was blij dat het katholiek episcopaat medewerkt in het doel „Kerken helpen Kerken". De aktie „Kom over de Brug" heeft als doel: steun aan het Evangelie, gemeen- schapsbevorderingen, het bevorderen van dienstbetoon en gerechtig- ,JIheidsbevorderingen. sanering Stationsweg Rector Schoenmakers wilde de door dr. Verkuijl genoemde vier cate gorieën als het ware in één pakket samenvatten. Het werk van de kerken wordt soms zo eng gezien, volgens deze spreker. Voor 1974 staan de volgende grote posten op het investeringsplan: verbetering Achterweg 200.000.-; verbinding Stations weg-Achterweg 250.000,-; ver betering kruispunt Veldhorst- straat-Heereweg 100.000.-; bouwrijpmaken winkelcentrum f 500.000,-; idem westelijk deel 200.000, f 200.000,-; bebouwing terrein Blokhuis 600.000,-; aanleg Sta- bejaardenzorg via Sociale Zaken is sinds vorig jaar met l'/2 miljoen gestegen tot 4.185.900. De pensionsprijs van het bejaardencentrum „Berkhout", dat binnenkort in gebruik wordt genomen, is aan merkelijk hoger dan die van Huize Pius was. Daardoor zal men meer op Sociale Zaken aangewezen zijn. Ook de uit breiding van ..Rustoord" is op VALKENBURG In de Valken- burgse gemeenteraad zijn giste ren vele zorgelijke geluiden ge hoord over de mogelijkheden voor de woningbouw. Burge meester Van 't Wout kon niet anders dan een somber beeld schetsen van de mogelijkheden in 't Joght en in Boonrak. In 't Joght mag binnen een straal van 40 tot 50 meter van de nieuw aah te leggen provinciale weg niet gebouwd worden. Daardoor wordt veel op losse schroeven gezet. Ook in Boon- ruk zit het tegen, omdat het moeilijk zal worden goedkeurin gen te krijgen i.v.m. do geluids hinder. Het olan Boonrak loopt nu at zes jaar Klaagde wethou der Vis. Hij voegde er niettemin aan toe, dat op 5 december over een en ander besprekingen zullen worden gevoerd. „Laten we hopen, dat we prettig ver rast worden", aldus dc heer Vis. Dat hopen waarschijnlijk ook de woningzoekenden van Valkenburg, 50 in getal, die vol ledig afhankelijk zijn van wat de gemeente mug en kan gaan doen. Het overzicht vnn de moeilijkheden in de woning bouwsector werd gegeven bij het voorstel tot herbenoeming von de leden van de huisvestings commissie. De heer Doldersum (C) vroeg of herbenoeming ei genlijk nog wel zin had. De commissie werd desondanks herbenoemd en bestaat uit mevr. J. Hofmnn-Sollle en de heren Th. v. d. Berg, H. Imt- horn, P. van Leeuwen en W. Oosterlee. De raad besloot verder nog tot aankoop over te gaan van het pand van de heer C. de Vries aan de Lange Commandeur straat. Tegen de prijs van de grond(/ 77.30 m2) waren wel wat bezwaren, maar er werd aangevoerd, dat het om bedrijf*- grond guat, dat de heer Da Vries elders weer moet begin nen en dat het een voordeel is dat de gemeente eindelijk de handen vrij krijgt voor sane ring. Ondanks tegenstnnd vnn de heer Doldersum besloot de raad ook een serie verkeersmaatregelen in Middenjoght te bevriezen. Aanleg vnn drie parkeerhavens heeft voorlopig het nodige soe laas gebracht. Ontsluiting Sassenheims park na sloop kleuterschool SASSENHEIM - Wanneer de raad er dinsdag mee akkoord gaat, wordt de voormalige kleu terschool aan dc Kcrklnnn door de gemeente gekocht. Het taxa tiebedrag Is 30.000,-. Met de aankoop van het gebouwt je, dat voor geen enkel ander doel meer gebruikt kan worden, id dat mogelijkheid geschapeit een ontsluiting van het parH Rusthoff aan de zijde van dn Kerklaan te krijgen. In 1971 n4 men de toenmalige kleuters hui intrek in een gebouw aan d Kagerdreef. Wanneer de raa toestemming geeft, zal er o korte termijn tot afbraak va het gebouw overgegaan wordei

Leidse Courant | 1972 | | pagina 5