Zoeterwoude protesteert bij G.S. „St.-Pancratius" maakt naam waar LDWS WEER MIS FELLE AANVAL VAm KVP'ER V. D. LAAN OP PAK EN D'66 Incidentele bouw in Noord-Hofland blijft Laatste avond van cursuswandversiering Van de Haagse politierechter Hannes geeft tegen ASC gelijkspel weg streeknieuvwc Pastoor Hoogeweegen verlaat Leidschendam WOENSDAG 22 NOVEMBER 1972 LEIDSE COURANT Tegen verlaging bijdrage wegen J ZOETERWOUDE Wijziging in de aanwijzing van bepaalde we gen als secundaire, tertiaire of Herprofilering kruispunten bij „Leidsenhage" LEIDSCHENDAM Burgemees ter E. J. Kolfschoten heeft tij dens de behandeling van de be groting meegedeeld dat er een volkomen herprofilering en re constructie nodig zal zijn voor het kruispunt J. S. Bachlaan- Van Ruysdaellaan-Burgemeester Banninglaan en van de entrees en uitritten van het winkelcen trum „Leidschenhage". Ze vor men een pakket en een voorstel hierover zal binnenkort in de raad komen. De burgemeester zei dat vanaf het begin van de'bouw van het winkelcentrum met het bestuur is afgesproken dat gezamenlijk van het verkeersbureau Gou dappel en Coffong gebruik zal worden gemaakt. Congesties tij dens het spitsuur zijn natuurlijk altijd moeilijk op te lossen, al dus de heer Kolfschoten, maar het kruispunt bij de Bachlaan is duidelijk te klein geworden. Er moeten opstelstroken voor af slaand verkeer kmen. Over ver keerslichten. die de VVD-er Bergeron had gevraagd sprak de burgemeester echter )nog?) niet. quartaire wegen hebben e geleid dat de gemeente aa keringen van de provincie 1973 op circa 19.500,- minder moet rekenen. Voor de West- eindseweg, een gedeelte van de Weipoortseweg, Uiterdijk, Zuid- buurtseweg, Heerpolder en Noord Aa komt de onderhouds bijdrage geheel te vervallen. Van het doorgaande gedeelte j Schenkelweg. Nieuweweg en Weipoort tot de Lagerbprger- j brug wordt de eerste afgevoerd en de rest tertiaire weg. Voor de Dorpstraat, Dokter Bouw dijkstraat en Noordbuurtseweg, 1 die gelden als vervangende se- cundaire weg is geen wijziging aangebracht. Het gemeentebestuur heeft bij G.S. geprotesteert tegen de ver laging van de bijdrage. Volgens hem is afwenteling niet de juis te manier van bezuinigen. De totstandkoming van de tweede fase van de Burgemeester Smeetsweg baart B. en W. veel zorg mede gelet op de te ver wachten uitbreiding van het wegverkeer door de toekomstige industrievestigingen aan de Hoge Rijndijk. Volgens de thans bekende gegevens zal deze weg en de prov. weg no. 17 eerst in 1975 in uitvoering komen. Er zal alles in het werk worden gesteld om de aanleg van deze wegen op kortere termijn te realiseren. Er wordt een onderzoek inge- steld naar het aanleggen van uit-1 wijkplaatsen in de Weipoort. Het kruispunt me tde Nieuweg j wordt hierin betrokken. Een kredietvoorstel kan in 1973 tege moet worden gezien. Een opname van de generale repetitie van de toneel vereniging ,,St. Pancratius ROELOFARENDSVEEN Gelukkig kan de Veense toneelvereniging „St.- Pancratius", één van de oudste bestaande plaatselijke verenigin gen, zich de laatste ja ren weer in een toe nemende belangstelling verheugen. Waar schijnlijk is men de concurrentie van de t.v. weer enigszins te boven en wordt weer de voorkeur gegeven aan een gezellig avondje uit. Overigens verdient 't Pancratius- toneel deze belangstel ling echt wel. Het heeft een historisch geworden goede naam waar te maken. Het beschikt bovendien over een uitgebreid team van dames en heren tonelisten die sinds enkele jaren on der vakbekwame regie van Sjef Genang met kritische ogen be keken mogen worden. Een grondige instude ring en inleving van de uit te beelden figu ren zorgen voor een goede rolvastheid en vlot toneelspel. Thans staat het Pancratiusto- neel weer aan de voor avond van twee uit voeringen. Gisteravond was de generale repe titie van de op te voe ren comedie in drie bedrijven ,,Geef ze de ruimte" door Cees Lau. Een geestig gege ven met een statig he renhuis met twee huishoudster als de stijf-deftige bewoners. Dezen zijn niet eensge zind verheugd als zij geccnfronteerd worden met noodgedwongen In woning van een bo- hémien-zigeunerachtig type, een weduwnaar met drie dochters en een zoon, vrijpostige maar eerlijke rekels van kinderen, die hun ontruimde krotje nu vervangen zien door de grote ruimten van het herenhuis. Uiter aard leidt dit tot con trasten en brengt het wel enige verandering in de conservatieve sfeer welke tot nog toe huis en bewoners had beheerst. Geestige dia logen met een verras send slot, maar vooral ook de wijze waarop het Pancratiustoneel dit op de planken zet, rechtvaardigen een uitverkochte Alke burcht" op zondag 26 nov. en zondag 3 dec. a.s. Donateurs hebben gratis toegang. Kaar ten zijn ook verkrijg baar 's avonds aan de LEIDSCHENDAM Tijdens de gisteravond gehouden begro- tingsdebatten heeft KVP-fractie- leider A. M. van der Laan een, voor Leidschendamse begrippen zeer felle, aanval gelanceerd op de fracties van PAK en D'66 ten aanzien van de financiering van wensen van die fracties. De heer Van der Laan, die mede namens de prot. chr. groepering sprak, beschuldigde de fracties van „een potver teerde rij", die op geen honderduizend gulden >te becijferen is". Een bereke ning van hoeveel het wensen pakket gaat kosten wordt ach terwege gelaten, aldus de KVP- er. er worden alleen maar mo gelijkheden aangegeven om de kosten te dekken zonder con creet aan te geven welke die mogeMjheden ziin. De inkomsten die PAK en D'66 aangeven zijn gering om nieuwe taken aan te vatten. Een verde re verhoging van de belas tingen zou de heer van der Laan alleen willen aanvaarden als het over uitgaven ging die geen uitstel meer dulden. Het scherper begroten waardoor 300.000 gulden zou vrijkomen zoals PAK en D'66 wilden acht te de KVP-er onuitvoerbaar. Hét naadslid zei te willen weten of de burgers vinden dat de be lastingen boven de verhoging van ruim 266.000 gulden voor 1973 nog eens 150.000 gulden ex tra zouden moeten betalen. Hij noemde de voorstellen van de twee linkse fracties „onwaar achtig en van weinig visie getui gen". De KVP en prot. chr. groepering hebben een zestal wensen tot een totaal bedrag van 64.500 gulden, waarvoor zij voor de helft een beroep willen doen op de post onvoorzien en voor de andere helft door verhoging van leges, retributies of misschien belastingen. Bij die wensen is de aanstelling van een logopedis te, subsidie kruisverenigingen en maatschappelijk werk, aan stelling van een maatschappe lijk werkster voor Antoniushove en aansluiting Haagse Kunst stichting. Bovendien zijn er. gens de heer van der Laan.il achttal wensen „als er s meevallers komen". De heer van der Laan wees B verder op dat de toesO Fancy-fair in Zoeterwoude voor Vietnam ZOETERWOUDE In het a.s. weekeinde zullen vele aktivitei- ten plaats hebben die tot doel hebben informatie te verstrek ken over het Medisch Comité Nederland-Vietnam en dit finan cieel te steunen. Het Medisch Comité koopt van het geld dat zij ter beschikking krijgt in Ne derland, medische goederen me dicamenten, instrumenten etc. en stuur.' dit naar de gezond heidsdiensten van Noord-Viet- nam en de bvrijdingsbewegin- gen van Zuid-Vietnam, Cambod ja en Laos. Vrijdag en zaterdag staat er bij vele winkeliers een kollektebus in de zaak. Men wordt verzocht bij het boodschappen doen een kwartje hierin te gooien. Vrij dagavond is er in Babel een film over de historie van de kwestie-Vietnam en komen alle partijen die hierbij betrokken zijn aan het woord. Entree 1,50, vertoning in Babel. Gedu rende het gehele weekeinde is er eeneens in Babel een ivnfor- matiestanü. Zaterdag kan men z'n auto laten wassen voor 3,-, dit alles wordt begeleid door een informatiegroep. Zondagmiddag om 2 uur staat er een grote fancy-fair in het Cen trum a?n de Schenkelweg. Er is een comité van aanbeveling dat bestaat uit: L. B. A. J. M. Kort- mann, arts, A. M. v. d. Hoeven, J. H. v. d. Ploeg. A. C. Aerts, C. Straver. pater M. v. Eijk, ds. L. S. Schcch. van de Leidschendamse mid^^ stand ..uitermate kritiek" if" verband met de vestiging P p', het regionale winkelcenti^ De fracties maken zich grote zorgen over. Hoewelfj middenstand zelf de concuir tie met het winkelcentrum n? aanbinden moest de gemerE. volgens de KVPer, waar f. mogelijk is, de helpende h' bieden. Hij vroeg een regie Ij®®.ni tig contact tussen het gemeer bestuur en de middenstandsofT nisaties, een meer frequent Fs^' eenroepen van de cornmiP®*1 economische zaken om kefP'n te nemen van de problemen?®!" er bij de middenstand leven de weekmarkt niet te verplret sen naar de nabijheid van van bestemmingsplan Laanzicht. imaa de plannen zuid en Duivenvt|en de spoedig klaar komen zuF w de winkeliers bovendien atern meer achterland kunnen aan schikken. toe^ de waa Verhoging vanvan subsidies aan ™a verenigingen Pn Noor d wij kerh oul NOORDWIJKERHOUT - Aan'""! gemeenteraad, die 29 noveirtje bijeenkomt, wordt voorges» tev de subsidies voor muzij zang-, toneel- en jeugdverenij gen te verhogen. Dit in verb*" met de algemene kostenstijg Een algemene oriëntatie over IJ subsidieverhoging wordt voorbereid. Zeker is dat slechts geringe bedragen meti aanpassing gemoeid zijn. B. EN W. TOT BEWONERS: VOORSCHOTEN Met de bouw van de 120 eengezinswoningen, waarvan op 6 november de eerste paal de gond inging, zal opnieuw een gedeelte van het ontwerp-bestemmingsplan „Noord-Hofland" worden gerea liseerd. Het gemeentebestuur heeft enige tijd de hoop gekoes terd, aldus b. en w. in een schrijven aan de bewoners van de wijk waarin de moeilijkhe den rond het ontwerp-bestem mingsplan worden uiteengezet, dat één en ander het begin zou zijn van een snelle voltooiing van de wijk. Immers, na alle in het verleden gerezen moeilijkhe den was er in regelmatig over leg met de Provinciale autoritei ten een bestemmingsplan ont worpen, dat enerzijds de in stemming van de bewoners had, anderzijds ook stedebouwkundig en financieel verantwoord was. Inmiddels heeft tot teleurstelling van het gemeentebestuur het met betrekking tot het ontwerp plan gevoerde voor-overleg ge resulteerd in een negatieve reactie van de zijde van de Pro vinciale Planologische Commis sie, zodat op de noodzakelijke goedkeuring van het plan door Gedeputeerde Staten niet be hoeft te worden gerekend. De bezwaren, welke werden aange voerd, bestonden onder meer hieruit dat in het ontwerp-plant geen rekening gehouden was met de toekomstige halte van de Nederlandse Spoorwegen ter hoogte van „De Vink". Daar naast werd aangedrongen op overleg met de gemeente Lei den om de relaties tussen Noord-Hofland en de toekomsti ge wijk Stevenhoven in geza menlijk beraad te bestuderen en de daaruit voortvloeiende konse- kwenties alsnog in het ontwerp plan te verwerken. Met name werd gedacht aan een concentra tie van verschillende centrum voorzieningen, nabij de toekom stige halte „De Vink". Daar door zou het moelijk zijn een voorzieningenniveau te bereiken dat uitgaat boven Uat van de wijkcentra voor Noord-Hofland en Stevenhoven afzonderlijk. Deze aanwijzingen van de PPC houden in, aldus b. en w.. op nieuw overleg en studie er. het betekent dat de bouwactiviteiten in Noord-Hofland een inciden teel karakter zullen blijven hou den. Voor de 120 koopwoningen is van G.S. bericht ontvangen van geen bezwaar, een dei-gelij- ke verklaring is ook aange vraagd voor de bouw van 42 premiewoningen en 46 woning wetwoningen. Er bestaat verder geen enkele zekerheid over toe komstige bouwaktiviteiten en met name de winkels zullen voorshands nog niet gereali seerd worden. LEIDSCHENDAM Pastor Chr. Hoogewegen, die ruim een jaar wassenkatechese heeft gedaan en in de weekeinden heeft gea teerd in de St. Joseph Opifexparochie aan de Burgemeester Swe< laan gaat Leidschendam verlaten. Hij wil in overleg met dom „meer als pastor" gaan fungeren. Opvolger van pastor Hoogeweegen is pater drs. W. Thewissen, mc fortaan. Pater Thewissen is drs. in de bijbelwetenschap, heeft studeerd in Nijmegen, vele jaren gewerkt in de Landstichting daarna op enkele middelbare scholen in ons land. Hij zal zich in a.s. weekend aan de parochianen presenteren. Koudekerk Gisteren is de laatste dag geweest van de cursus wandversieringen. De cursus, die geor ganiseerd werd door de Ned. Vereniging voor Plattelandsvrouwen, duurde drie avonden. Op deze laatste avond toonden de cursisten hun wandkleden. BODEGRAVEN/DEN HAAG Een 21-jarige monteur uit Bo degraven kreeg 200 gulden boe te en twee weken gevangenis straf voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar omdat hij in een gestolen auto en on der invloed van drank een ern stige botsing had veroorzaakt. Trainingspakken voor Woubragge WOUBRUGGE - Uil handen van voorzitter L. Noordergraaf ont vingen, de spelers, trainer en grensrechter van het eerste elf tal van voetbalvereniging Wou- brugge nieuwe trainingspakken. De pakken zijn een geschenk van de beatclub van de vereniging en van de heer Van der Horst uit Rijnsaterwoude. Aanvoerder Leo Witteman dankte de gevers namens de spelers. Judoka's De Vries wonnen toernooi Leiden Afgelopen week-end wa ren waren bij Sportschool de Vries een twintig-tal Belgische judoka's te gast. Uit de gehou den wedstrijden kwamen de Lei- denaars duidelijk als winnaars tevoorschijn. Zowel bij de senioren als bij de junioren en aspiranten wonnen de Leidenaars met 3-1. De pun ten werden gescoord door Stol, van Leer. Kleyn, Den Hollan der. Mast en Stol. Onbeslist wa ren de wedstrijden van Vieh- man en van Leer. LEIDEN In de eerste klas van het zaalvoetbal vielen enkele zeer verrassende uitslagen te noteren: Rijnsburgse Boys wees het opnieuw falende LDWS ge decideerd terug, 42 en ASC kon pas in de laatste minuut ge lijk komen met Lugdunum. De Munnik versloeg LFC met 42. De wedstrijd StormvogelsB en T werd uitgesteld omdat op de een of andere manier de contri- butiegelden van Stormvogels verdwenen zijn. Een zëer sterk spelend Rijnsburg heeft LDWS de tweede neder laag in successie toegebracht. Reeds na twee minuten wisten de Boys een 10 voorsprong te nemen toen de gehele verdedi ging van LDWS bleef staan en Piet van Duivenvoorde dat han dig uitbuitte. Een goed sluitende defensie gaf de Leidenaars geen enkele kans en toen na acht mi nuten Aandewiel er 20 van maakte leek een grote overwin ning in zicht. En dat had ook gemakkelijk mogelijk geweest daar de defensie van LDWS bij zonder goed meewerkte; maar, de Rijnsburgers profiteerden hier niet van en vonden een 2— 0 ruststand vooriopig voldoende. Na rust kwam LDWS toch wat te rug en na vijf minuten was de strijd weer open toen G. de Roode doeltreffend inschoot: 3 1. Het was slechts schijn want Rijnsburg bleef verreweg de ge vaarlijkste ploeg maar had wei nig geluk met zijn schoten. In de achtste minuut was het dan toch raak: 3—1. De maker was G. Pluymgraaff die laag in schoot. Vlak daarna werd het zelfs 41 toen A. Pluymgraaff het mooiste doelpunt van de wedstrijd maakte na een prach tige combinatie met Aandewiel. De Boys, spelend als een hecht team hadden het toen wel ge zien en dat gaf Ger de Roode de kans zijn ploeg wat dichter bij te brengen. Met een hard schot liet hij (de overigens zeer goede keeper) De Mooy kans loos. Lange tijd heeft het er naar uitge zien dat Lugdunum een verras sende overwinning zou gaan be halen op ASC. Via 01 en 11 (Ellert en Holland) kwam Lug dunum vlak na rust op 1 2 door Kooien. ASC kwam weer langszij door Hins maar weer was het Lugdunum dat ees voorsprong nam. Ellert scoorde 2—3. Het „kort" spelend ASC leek verslagen maar in de laat ste seconden schoot Hannoo in De gestolen auto raakte daar totaal vernield, terwijl de. teg partij een schade opliep van I gulden. De monteur had on| veer 15 glazen pils gedronlt en was niet in het bezit t rijbewijs. NIEUWKOOP/DEN HAAG De Haagse politierechter niste twee weken gevanger straf, zes maanden intrekk rijbewijs, waarvan drie waardelijk met een proeft van 2 jaar voor een 39-jar uitvoerder uit Nieuwkoop, een al te dolle rit door woonplaats had gemaakt, werd door de politie gesig leerd toen hij slingerend o het Zuideinde reed met snelheid van 90 km. Na eer de achtervolging werd hij in Mozartlaan tot stilstaan bracht. Hij had erg diep in 1 glaasje gekeken. OEGSTGEEST/DEN HAAG Een 68-jarige grossier uit Oegt geest hoorde 300 gulden boe en voorwaardelijk vier maand intrekken van het rijbewijs gen zich uitspreken omdat hij' na een lantaarnpaal geramd 1 hebben in SassenHeim zond "T meer was doorgereden. De pd J. tie had een oliespoor van z| auto gevolgd en was er dat door achter gekomen dat hij l J dader was. MARKTEN :l nov. Bloen* I. Sim. Espert Carnaval ce. Shocking. Arthi 36. Rood. Keefer. J 2939. Le Rève Marie. 31—42. Charmd lo. Carol. Zorli er „pakken" voor dat Slingerland van LD AS gevaarlijk kan worden. (Links op de foto eigen doel en Lugdunum moest dunum 6—3, LFC 6—1. 4 A: Leiden—UVS 4—3; Dynamo— boog 3 5—1. Hanab 2—ASC 5 1 een onverdiend gelijkspel toe- Uitslagen Tweede Klas: Hanab— Zebra's 43; DSWStella 42. 8: LFC 2Oegstgeest 2. 24. staan aan een pover ASC. VWS 31, Oranje G.Regen- Res. tweede klas: Gazelle 2Res. 3B: Leiden 2-Fortuna 3, 54; Stand: Stormvogels 58. B&T5boog 37 Munnik 2 91 Katwijk 2Wer- Tegelhandel 2LFC 3 35. 8. Rijns. Boys 68, LDWS 67, Derde klas: OegstgeestSDO 6nink 2 53. ASC 4LISC 3 43. Res. 4A: SLF 2Unitas 2 45, ASC 66. De Munnik 6—5. Lug- 1, Katwijk—Fortuna 35. Res. derde klas: Swift 2—Regen- Padox 2—VWS 2 3—6. 62 -71. Baccara 67—75. Nerlne 4S 65. Strelltzla 1,90—2.05, Hyacint» 32—56, geplozen stuks Chrysanf 32—55 p.st.; Troschrysanten 1.26 2,20, idom Jaarrond 2.70—3.10. Tr» t II 2.00-4.60. C I 4.406-4 .704.08: Boerenkool 28—4 1942; Knolselderie 32—4' 1. 12 I 49. 12 II 50 125.000 kg. Wasped

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4