«3o Augustsson 'Ik kom erug bij FC Den Haag' 1 THIALF TERECHT EEN FIGURANT Hongaars voorstel tot inkrimping van programma Spelen Amateurs boksten beter dan profs, bij Huizenaar 1974 Nieuwe E8 Snelste weg tussen u en ons jlSDAG 21 NOVEMEER 1972 LElOüE COURANT PAGINA 11 a 11 Den Haag Augustsson kwam in juli naar Den Haag en het publiek herkende in hem een vedette. „Bobo" werd er dan ook luidkeels van de tribunes geroepen. Zijn driftige speltrant, zijn hebberigheid naar balbezit en niet in de laatste plaats zijn venijnig klimmend afstandschot maakte 'n grote indruk op iedereen, die de Zweed aan het werk zag. „Hij komt er eerder dan Fuglset", was dan ook de mening van de FC Den Haag leiders, die weinig aanpassingsmoeilijkheden voorzagen, om dat Augustsson zich met zijn gezin in ons land vestigde. Vier maanden later zijn de rollen omgedraaid. Bo Augustsson lijkt een vergeten voetballer en de bescheiden Noor heeft laten zien wat zijn moge lijkheden zijn. In tegenstelling tot Fuglset speelt de Zweed al weken lang geen rol van betekenis meer. Een blessure, vijf weken geleden in de wedstrijd van FC Den Haag B Ajax B opgelo pen. verhindert hem zelfs zijn ambities waar te maken. De fullprof, voor wie zich een nieuwe we reld leek te openen, zit nu met een teleurstelling. Maar Bo Augustsson (23 jaar) zit niet in de put. De gouden medaille, die zijn broer met Kerstmis meebrengt, omdat de Zweedse kampioensploeg Atvidaberg hem nog lang niet vergeten is (De club vond dat iemand die meer dan de helft van het aantal wedstrijden voor die titel heeft ge vochten zo'n onderscheiding verdient) krijgt dan ook zonder twijfel een ereplaats in zijn Haagse woning, maar hij zal er niet met heimwee naar kijken. ,,Ik weet dat ik hier ont zettend veel kan leren. En on danks die pech, waarmee ik in Den Haag begon, doe ik dat nog elke dag. Met plezier. Ik blijf dan ook nog steeds volop opti mistisch". Teleurgesteld hoop ik zeker te hebben Sommige spelers stelden zich dan defensief bekwamen. Daarvoor ook van het begin af aan zeer kreeg hij niet vaak de kans. kritisch tegen hem op. wat op Bo w>n( yoor l|jn b]essure moest hij Augustsson zeer cru afkwam. - - - BELGRADO Het Zuidslavische lid van het internationaal Olym pisch Comité, Artur Takac. heeft in een televisie-interview gepleit voor vereenvoudiging van de Olympische Spelen. Takac. technisch directeur van het IOC. wenst voorts een soepeler toelatingsregeling en een strengere controle op het gebruik van verboden stimulerende middelen. De Zuidslaviër verklaarde dat een speciale commissie, onder voorzit terschap van de Hongaarse professor Csanadi. bij het bestuur van het IOC een voorstel heeft ingediend ter inkrimping van het pro gramma van de spelen. Zo zouden sporten of onderdelen daarvan die niet in tenminste 45 landen, verdeeld over drie continenten, wor den beoefend, moeten worden geschrapt. Dit geldt voor de heren. Bij de dames zijn, deze getalscriteria gesteld op 25 en twee. Als dit voorstel ooit wordt aangenomen, zou dat bijvoorbeeld beteke nen dat het snelwandelen van het atletiekprogramma wordt afge voerd. ROTTERDAM Johan Tabben. de Westlandse amateur bokser, is een merkwaardige figuur. Hij vat het boksen louter op als een nuttige ontspanning maar heeft zo veel kwaliteit dat hij een unicum in de vaderlandse amateur wereld zou kunnen worden als hij zich met hart en ziel aan zijn sport zou geven. 1 te Voor instructeur Van Sinderen DEN HAAG Raak ijshockey heeft zich ge revancheerd voor de forse nederlagen die het afgelopen weekeinde werden geleden. Voor uiterst mager bezette tribunes van de Hokij bereikte de ploeg van Wayne Max- ner een ruime overwinning (18—5) op het Heerenveense Thialf. d ls>Dc Canadees Brown, die als een van de technisch meesi begaafde spelers te boek staat, nam ook 20 ri" drie treffers voor zijn rekening. te naam-] Pas in de laatste periode is de ontmoeting tegen de Friezen enigszins boeiend geworden. Niet door briljant spel, maar doordat Raak in de laatste twintig minuten de score behoorlijk opvijzelde. Daarmee hebben de spelers van Raak een eerder gemaakt verzuim niet herhaald. In het prille be ginstadium van Den Haags nieuwste ijshockeyfor- matie stelden de spelers zich nogal gauw tevreden met redelijke cijfers en werd vergeten de klanten binding in stand te houden door de mogelijkheden op een grotere uitslag niet te gebruiken. Dat was gisteravond niet het geval. Tot het slotsignaal van dit duel voor de Nederlandse competite, waarin Thialf een uiterst bescheiden rol speelt door in zes ontmoetingen niet eenmaal tot winst te komen, bleef de Haagse ploeg strijden voor vergroting van de score. Dat streven is met acht doelpunten be loond. In de eerste periode liep Raak moeiteloos weg van de Friezen. Maxner (tweemaal), Van der Zweep, Inglis en Short zorgden ervoor dat Thialf reeds in de beginfase van het duel weinig uitzichten meer had op de eerste overwinning. De Friese ploeg heeft voor strijd op dit niveau een ernstig gebrek aan kwaliteit, waarbij slechts Parks een uitzonde ring vormt. Vooral deze Canadees moest de initia tieven ontplooien tot tegenzetten, die echter door de niet eens groots spelende defensie van Raak, met Anton van Esch aan het hoofd, eenvoudig kon den worden ontrafeld. Slechts eenmaal slaagde Thialf erin te scoren. John de Boer was de maker* van het doelpunt. Raak behoefde gedurende de rest van de speeltijd niet eens tot het uiterste te gaan om Thialf op zeer grote achterstand te zetten. Maxner, Van Wieren, Van der Zweep, Brown en opnieuw Van Wieren zorgden voor uitbreiding van de score in de twee de periode tot 104. Het strekt Raak tot eer dat de ploeg zich daarna niet ging beperken tot conso lidering van deze voorsprong. De enige manier om publiek naar de tribunes van de aloude Hokij te 1 krijgen is service te bieden in de vorm van eer. 1 spectaculaire wedstrijd. Als die kwalitatief niet i hoog is, zoals gisteravond het geval was. is er maar een mogelijkheid: veel doelpunten. Wat dat I betreft zijn de nog geen vijfhonderd toeschouwers j ruimschoots aan hun trekken gekomen. Overigens dringt zich de vraag op of Den Haag niet wordt overvoerd met ijshockey. Zelfs nu Hijs Ver onica zich bij gebrek aan een baan nog niet in ei gen omgeving kan presenteren meldt zich slechts een handvol toeschouwers op de Hokij. Als straks ook de Uilhof bespeelbaar is zal het niet tot de uit zonderingen behoren dat er vier of vijf duels per week moeten worden afgewerkt. Dan zal de strijd om de gunst van het publiek pas in alle hevigheid losbarsten. De kwaliteit van het gebodene zal dan de doorslag geven. En wat dat betreft zal Raak zijn spel nog wel iets moeten perfectioneren. Dat is ook al tijdens het eerste onderlinge duel tussen Raak en Hijs gebleken. De doelpuntenmakers in het duel Raak—Thialf wa- Raak: Maxner 6: Van Wieren 3 Brown 3 Inglis 2; Van der Zweep 2: Mulder 1; Short 1; Thialf: Parks 2, John de Boer 1; Henk de Boer 1 Miles 1 Tussenstanden 51, 53 82. Toeschou wers 500. FRANK WERKMAN Je blessure? „Ik heb last van mijn linkerenkelband. Hoewel het genezingsproces bijna over is heb ik toch nog steeds pijn. Daardoor kan ik wel trainen en gaat het hardlopen ook nog wel maar ik kan niet spelen. En vooral dat laatste is erg moei lijk voor mij. Want dat ik nog niet meekan in het eerste elftal betekent een ernorme teleurstel ling". Teleurgesteld dus over je start bij FC Den Haag? „Het is moeilijk geweest ja. Ik had niet alleen voetbalproblemen maar er was meer dat mijn spel nadelig heeft beïnvloed. Toch doe ik er momenteel alles aan om terug te komen. En als alles loopt zoals ik denk dan hoop ik aan het einde van het seizoen mijn persoonlijke top te halen". Aan het contact met de andere spelers van FC Den Haag heeft al die tijd veel gemankeerd. Zijn concurrenten zagen hem te veel als indringer, omdat ze bang voor hun plaats ^raren. Daarom maalden ze hem fijn, toen ze in de gaten kregen, dat zijn spel een ongeoorloofde zwakte kende: zijn verdedigen de ontoereikendheid namelijk. Met die kritiek kan hij het nog wel eens zijn ook. De conclusie, die hij er voor zichzelf heeft uit getrokken. luidt: „Ik moet in een wedstrijd harder worden. En ook wanneer ik met de spelers samen ben moet ik onbevangen zijn. Me minder door invloeden van buitenaf laten leiden. En hoewel ik het moeilijk vind om daarover te oordelen dacht ik dat ik mentaal nog veel moet leren". Het contact met de spe lers kan in dat opzicht veel be tekenen. Hoe vindt hij hun hou ding? „De spelers zeggen niet veel tegen me. Toen ik in het eerste speelde, kreeg ik naar mijn gevoel niet de hulp die ik nodig had. En die heb ik toch nodig. Soms spreek ik met de spelers daar wel eens over, maar dan hou ik altijd de in- druk over dat ze mijn moeilijk- Zwiikte heden niet willen begrijpen. Niet iedereen althans". zich in hoofdzaak onderscheiden in de weinig inspirerende omge ving van het B-elftal. Daardoor verloor Bo Augustsson veel zelf vertrouwen. „Er zijn", zegt hij dan ook, „nog geen wedstrijden geweest waarvan ik zelf zeg Daar stond nou de Augustsson van Zweden. Drie vier van die ontmoetingen heb ik nu ge woon nodig". Dat deze wedstrij den naderbij komen verwacht Bo Augustsson ten stelligste. „Ik hoop als ik weer kan spelen binnen een week een heel eind te komen. Ook al omdat ik graag wil bewijzen wat ik kan. Want ondanks alles heb ik het plezier in het voetbal nog lang niet verloren. Dat is mijn moeilijkheid juist: Ik graag maar ik kan niet. Hnrry B»r«« Rotterdam, >naar een gecombineerde prof- amateuravond organiseerde, een vrijwel gave partij tegen Luc van Schaik, die compleet les kreeg. De amateurs boksten overigens toch beter dan de bei de profs, van wie Harry Bo- gaerts een deplorabele indruk rcsi achterliet en Stan v. d. Dries- sche andermaal bewees over te weinig klasse en te geringe mentaliteit voor een prof te be schikken. Johan Tabben heeft bijna alles, een zuivere stoot, hij is bewege lijk, vangt stoten meestal op dekking, maakt series, kan be schikken over schijnstoten maar bokst zo koelbloedig dat hij bij na nonchalant lijkt. Maar intus sen ziet hij elke opening, maakt er onvoorwaardelijk gebruik van en gaf met zijn kwaliteiten Van Schaik drie ronden boksles. Veel leren avond. Johan Tabben schitterde, zwaargewicht Piet Holtkamp maakte korte metten met de Duitser Hüt die in tweede ronde opgaf en v. d. Berg was veel sterker dan Keiler. HERMAN VAN BERGEM Tnbhcn (Wei Kans Trainer Teunissen heeft over Bo Augustsson wel eens gezegd: Wat heb ik aan een man, die scoort maar ook twee doelpun ten veroorzaakt. Deze uitspraak typeerde zeer duidelijk de moei lijkheid waarvoor de Zweed kwam te staan. Hij moest zich FIFA- CUP voor Dit is een ont werp voor de „FIFA-wereld- beker", ver vaardigd dooi de Italiaan Sil vio Gazzanigo. Straks bij de wereldkam pioenschappen in 1974 in West- Duitsland zal deze trofee de felbegeerde in zet zijn van alle landenploegen, die in de wereld wat betekenen. In de periode, dat Bo Augustsson gedwongen was niets te doen, heeft hij zijn zwakte wel kunnen afwegen. Hij ontpopte zich toen als een fighter. „Twee jaar geleden bij Atvida berg leek ook iedereen tegen me. Ik zat in militaire dienst, was ziek, speelde afschuwelijk slecht en moest als gevolg daar van terug naar het tweede. Dat was toen ook een hele moeilijke periode. Maar ik heb me er bo venuit weten te knokken. Ik ben er de laatste tijd van overtuigd geraakt dat het me weer gaat lukken. Een vechter ben ik nu eenmaal niet alleen op het veld". Om in zijn opzet te slagen moest hij eerst uitzoeken hoe het kwam dat zijn spel zo'n onvol- komendheid bezat. Zijn ant woord: „Vijf zes jaar geleden speelde ik uitsluitend in de spits van de aanval. Daarna ging ik geleidelijk aan naar het midden veld terug maar wel steeds met de opdracht zo aanvallend gelijk te blijven voetballen. Op de plaats ongeveer waar Harald Berg bij FC Den Haag speelt. Toen ik in het Zuiderpark kwam heb ik nooit een kans op die plek gekregen. Daarom was elke opdracht die ik kreeg voor mij totaal nieuw. Dat gaf pro blemen. Ik was bijvoorbeeld bij Atvidaberg gewend rechtshalf spelen maar bij FC Den Haag moets ik steeds op de linker flank opereren. Dat zijn dingen, die ik gewoon niet verwacht had". Heb je daar met de FC Den Haag leiders over gespro ken? „Neen". Waarom niet? Dat is normaal in het Neder-1 Een opvallend goede partij maak- Daarvan kon prof. Harry Bo- gaerts veel leren. Tegen de eveneens schamel getalenteerde Franse zwaarwelter René Cha- nez liet hij letterlijk niets zien. Eerst in de vijfde ronde van de zes toonde Bogaerts enige actie maar dat was veel te laat. Bles sures aan oog en neus toonden dat zijn dekking ook als een zeef was geweest. Een onder maatse partij, zelfs voor de der de serie. Zwaarwelter Stan v. d. Driessche deed het tegen de Fransman Marcel Giordanelle beter. Twee profs aan het begin van hun carrière, van wie Giordanella iets meerzijdiger was. V. d. Driessche varieert nimmer, stoot te weinig en heeft geen 'boksershart'. Wapperen met de handen levert geen punten op. Toch voldoende voor de jury om de Rotterdammer winnaar (e maken terwijl hij zeker niet meer dan een onbeslist verdien de. Om de beurt De vreemdste partij boksten de amateurs Wim de Haan en v. d. Elzen (Gemert). In de eerste ronde kreeg v. d. Elzen acht tellen staande rust, in de twee de ging De Haan neer op een droge, korte rechtse en aan het eind van deze ronde redde de gong de Brabander weer. Toen was het de beurt aan De Haai En hij kreeg hem. In de laatste ronde viel hij achterover, deels door een stoot die echter niet zwaar genoeg was voor een knock down. Niettemin werd aangenomen dat hij tweemaal neer was geweest en dat bete kende een zege door technisch de Brabander. Boksnederlaag van Amsterdam AMSTERDAM - De uitslagen van de maandagavond in Kras- napolsky (Amsterdam) gehou den bokswedstrijd Amsterdam —Londen zijn: Vlleggewlcht: David Smit (L) wint op punten van Leslie Martien (A); ban- tamgewicht: Jan Huppen (A) w.o.p. van Walter AngHtt (L); vedergewicht:Ton Krijgsman (A) w.o.p. van Charles Mullins (L); lichtgewicht: Michey Spen cer (L) w.o.p. van Wim Ruck (A); lichtweltcrgewlcht: Aric Huussen (A) w.o.p. vun Hutel Schuburgh (L); zwanrwcltergc- wicht: John Whitehorn (I.) w.o.p. van Kobus Schmidt (A); middengewicht: Frank Lucas (L) wint door interventie in de le ronde van Jo v. d. Broek (A); David Odwell (L) wint door interv. le ronde van Janus van Dalsen (A); hulfzwaarge- wicht: Sjoerd Tuininga (A) w.o.p. van Joe Wreden (L); zwaargewicht: Joe Griffin (L) wint door knock out in de 3e ronde van Gerrit Markus (A); Henny Thoonen (A) wint door k.o. 2e ronde van Traver James (L). Eindstand Amsterdam— Londen 1012. landse voetbal? „Misschien doe ik dut straks wel wanneer ik aan het terugkomen ben". Uit alles wat je zegt blijkt dat je een spelmaker wil zijn? „Klopt. Daarbij heb ik de drang tot sco ren. Altijd gehad trouwens. Ik geloof dat ik die rol ook eens in Nederland kan gaan vervullen, alleen zal ik dan defensief ster ker moeten gaan spelen". HANS DE BRUYN. ook de lichtwelters Gallicoli (R'dara) en Briedé (R'dam) die onlangs van de Italiaan had verloren. Twee boksers met een eindstoot in de handen. Galllco- la haalde Briedé don ook in de eerste ronde acht tellen neer maar hij ging zelf in de tweede op een rechtse counter. In dit fraaie, technisch uitstekende duel bluste het vuur in de derde ronde en werd de enige juiste uitslag gegeven: onbeslist. pjBventerdichterbH Zonder tegenliggers. Van West naar Oost. In één adem van Randstad naar Hanzestad. Nieuwe E-8, nieuwe iJsselbrug brengen Deventer onder handbereik: Het Oosten nabij. publikatie van de stichting public relations deventer

Leidse Courant | 1972 | | pagina 11