Turken van de vieren eind grote vasten KNAP OPTREDEN VAN MASKERADE Premie-huizen alleen voor Noordwijkers Alarmontvangers voor brandweer van Voorschoten ONI moest stoelen Jonge Kamerleden naar Zoeterwonde Leidse agenda Leidse bioscopen Van der Made weer snelste Theater agenda Wat u ook moet weten PANKRAS TROK ALLEEN DAMES LEIDSE COURANT PAGINA NOORDWIJK Een combinatie van Noordwijkse aannemers heeft aan het gemeentebestuur verzocht aan hen de resterende gronden in het plan Duinpark toe te wijzen teneinde daar in samenwerking met de gemeente een bouwplan te realiseren. Het gaat hierbij om in totaal ruim 9000 m2 grond, waarvan een ge deelte ligt in het Duinpark-hoog (hoek Hoogwakersboschstraat-O- ranje Nassaustraat) en de rest in Duinpark-laag. Het ontwikkelde bouwplan omvat in totaal 69 koopwoningen. Daarvan komen 11 ongesubsi dieerde huizen in het bovenge bied. In het benedengebied zul len 50 premiewoningen en 8 on gesubsidieerde woningen worden gebouwd. Van het complex pre miewoningen worden er 18 in twee lagen opgeleverd. Zi,j zijn bestemd voor kleine gezinnen en alleenstaanden. De overige zijn eengezinshuizen, in twee verschillende typen. Ten aanzien van de kleine wonin gen wordt gerekend met 'n koop prijs van ruim 55.000, terwijl de prijzen van de eengezimshui- zen variëren, al naar typen en de situering als hoekwoning of tussenwoning, van 69.475 tot 73.450. De gegadigden worden in overleg met het college van B. en W. aangewezen. Gelet op de nog kort geleden gebleken zeer gro te belangstelling onder de eigen ingezetenen voor woningen in deze prijsklassen, verwachten B. en W. dat alle premie-wonin gen aan Noordwijkers kunnen worden verkocht. Zij sitellen voor de grond aan de aannemerscombi'natie te verko- pes voor in totaal 610.300. In de commissie van openbare werken blijkt over deze zaak verschil van mening te bestaan. NIEUWKOOP Zaterdag werden gereformeerde kerk hield het vijf zangers van het eerste uur" van de christelijke gemengde zangvereniging ,,Con Amore" gehuldigd. Het gebeuren had plaats in het kader van het 50- jarig bestaan van de vereniging. De leden kregen een herden- kingsspeld en bloemen. In de jubilerende koor een uitvoering. Onder leiding van de heer J. Ro- zestraten werden o.a. ..Zingt nu de macht van Jezus' naam", ..Geprezen zij de Heer" en „Am- brosianer Lobgesang" ten gehore gebracht. Op de foto: ..De gers van het eerste uur" worden gefeliciteerd. VOORCHOTEN De vrijwillige brandweer van Voorschoten zal uitgerust worden met draadloze alarmontvangers zodat een groep van tien personen, die in Voorschoten werkzaam, maar niet altijd op dezelfde plaats be reikbaar zijn, met een derge lijke ontvanger zal zijn uitgerust. De alarmontvangers vergen een investering van 1450,- per stuk, terwijl de jaarlijkse lasten rond 250,- per stuk bedragen. B. en W. vragen de gemeente raad voor deze voorziening een bedrag van 12.000,- beschik baar te stellen. Twee alarmont vangers zijn reeds aangeschaft bij een vorig krediet. Mevrouw H. P. de Jong-Erkelens, hoofdleidster van de openbare kleuterschool ,,De Speeldoos", Ant. van Leeuwenhoekkade 37, heeft ontslag gevraagd per brief van 11 oktober van dit jaar. B. en W. stellen de raad voor het ontslag eervol te verlenen met ingang van 25 augustus van dit jaar. De afdeling II van het gemeente secretarie van Voorschoten zal gesplitst worden in een afde ling II omvattende Financiën en Belastingen en een afdeling V omvattende Onderwijs, Perso neelszaken, Culturele Zaken, Sport- en Jeugdwerk. Binnen kort zal voor de nieuwe afdeling V een afdelingschef worden aangetrokken. Afdeling V zal gehuisvest worden in het pand Leidseweg 29 en de chef in bureau). B. en W. vragen een krediet van 15.000,- om o.a. een verbinding te laten aan brengen tussen de beide pan den. Deze zaken komen aan staande vrijdag in de raad van Voorschoten aan de orde. Toe gevoegd aan de agenda is de behandeling van het prae-advies inzake de struktuurschets voor bestuurlijke indeling, verband houdende met de door Gedepu teerde Staten van Zuicf-Holland aan B. en W toegezonden nota- j gewestvorming. BOSKOOP Ruim vijfhonderd Turkse gastarbeiders, allen werkzaam in de regio, hebben zaterdag in de beurshal van Florida het einde van de grote vasten, de Ramadan, gevierd Onder auspiciën van de Stichting LISSE De gerechtvaardigde vrees dat de t.v.-uitzending „Een van de acht" zaterdag- avond de opkomst voor de toneelavond van de Lisser Toneelgroep „Ontspanning Na Inspanning" nadelig kunnen beïnvloeden, is totaal ongegrond gebleken. Er zóveel opkomst dat alle be schikbare stoelen bijgedra gen moesten worden om de vele belangstellenden een plaats te kunnen bieden. Dat bewijst wel dat ONI in Lisse een goede naam heeft en men zelfs deze avond met groot vertrouwen op een goe de toneelavond naar Reho- both is gegaan. Daarin is men niet beschaamd gewor den, want ONI heeft gran dioos spel geleverd en alle opvoeringen van vorige jaren overtroffen. De opvoering van het blijspel „Een beeld van een man" van J. Hem- mink-Kamp is in alle opzich ten een geweldig succes ge worden. Een woord van lof mag uitgesproken worden over de vormgeving van het geheel welke tot in finesses punctueel verzorgd was en zeer heeft meegewerkt om de juiste sfeer te treffen. Wanneer iemand een bijzon der woord van lof toekomt, dan is het regisseur Joop Hul. die nauwlettend heeft afgewogen aan wie hij de rollen moest toevertrouwen. Hij kent zijn spelers ten vol le, houdt rekening met hun karaktereigenschappen en weet precies wie in een be paalde rol tot de grootste prestatie in staat geacht kan worden. Hij was dan ook dik tevreden over de wijze waar op gespeeld werd. En het publiek? De hele avond door was er een spontane en hartelijke lach. Rijn en Lek waanden de Turken zich enige uren in hun eigen land, daarbij geholpen door de Turkse conferencier Gürhan Gö- zaydan, de befaamde zanger Erol Büyükburc en een heuse buikdanseres, die roze, bloot en mollig de mannenmenigte in vervoering bracht. Verder was er ook een frêle zangeres, die veel bijval oogstte met haar volksliederen en een lange serie verzoeknummers zong. Een handicap bij alles was wel, dat Florida in het geheel niet tegemoet kwam met de bedie ning. Om het hele gezelschap te bedienen was er slechts één man aanwezig, waardoor de Turkse gasten nauwelijks aan consumeren toekwamen en ge durende het optreden van de ar tiesten heen en weer moesten lopen of in de rij moesten staan. Ter opluistering van het Turkse feest was er ook het orkest El- ciler Orkestraci. dat zowel Turkse muziek als beat speelde en „Turksbeat", een aantrekke lijke mengeling van Turkse mo tieven en het ritme van de beat. ZOETERWOUDE Donderdag avond organiseert de PCC in sa menwerking met de KVP, afde ling Zoeterwoude een politiek forum in het Don Boscohuis. Hieraan zal worden medege werkt door Koos Huysen van de CHU en Wim du Chatinier van de KVP. Gezien de specialisatie van beide kamerleden, Koos Huysen is oud-jongerenvoorzitter van de CHU en heeft een nogal omstre- den plaats op de kandidatenlijst en Wim du Chatenier behartigt in zijn fractie de belangen van de werkende jongeren, dienst plichtige militairen en de sport, belooft dit 'n interessante avond te worden. Daarbij wordt dan speciaal gedacht aan de jonge kiezers die op 29 november voor het eerst naar de stembus zul len gaan. Dit politieke forum wordt ook bij zonder onder de aandacht ge- M. de Vreugd kampioen bij Luchtklievers bracht van de dames. Ook zij zullen volgende week gaan stemmen doch ontbreken zij he laas maar al te vaak op dit soort bijeenkomsten. Als voor zitter en gespreksleider op deze avond zal optreden de heer W. Beskers, voorzitter van de Pro testant Christelijke Combinatie. Aanvang 20 uur. Prof. Verkuvl naar Voorhout Voorhout Bom-alarm. Daarmee werd professor Verkuyl onlangs in Groningen geconfronteerd toen hij zou voorgaan in kerkdienst. Samen met rector Schoenmaker komt hij heden avond naar Voorhout. Nu om alarm te slaan voor de aktie Kom over de Brug, die door de gezamenlijke kerken landelijk wordt gevoerd. Er wordt vanavond achtergrond informatie gegeven over deze aktie en het doel ervan. Ook zal er ruime gelegenheid worden gegeven om vragen te stellen. Kreatlef Sen Stadhuis Commissie ABA 20.00 uur. WOENSDAG. 22 NOVEMBER Doopsgezinde Kerk Ned. Ver. v. Hulsvrouwen, koekvergulden. 20.00 SnouL-k Hurgronje Huls Lezing Psy chologie van dc mode. 20.00 uur ïepplngskerk Leiderdorp —Politiek CAMERA: „Klute"; dag. 19 en LISSE Bij de postduivenvereni ging De Luchtklievers zijn de kampioenen van het afgelopen seizoen gehuldigd. De huldiging had plaats in het gezellig ver sierde clubgebouw aan de Gas- straat. De grote winnaar was de heer M. de Vreugd die in 1972 met een totaal van 2377 punten bert Nijstadt alle duivensporters de baas bleef. Van voorzitter Jac. van Es kreeg hij de wisselbeker en 1 enkele geschenken. Verder vie- I len in de prijzen: P. Bersee, de I combinatie Van der Lans—Dui venvoorden. Cjr. de Bruin jr., J. v.d. Hulst. Hooggenoteerd in de afdelingen waren: A. v. Dienst, J. Nol, J. v. Diest, Jan Krüse, C. v. d. Poll, N I. v. d. Meer, H. 't Hart, H. v. Diest, H. Duiven- voorde en J. v. Diest. (HARDERWIJK De atleet Eg de vereniging DOS Dwingeloo heeft zaterdag voor de zesde maal in successie de cross van AVVOG Harder wijk gewonnen. Nijstadt legde er 7500 meter af in 22,59 minu ten. Hij was ruim zeven secon den sneller dan nummer twee, J. van de Wensen uit Den Haag. Bij de dames, die 2000 meter lie pen, was de overwinning voor Tilly van der Made (PAC Rot terdam). Zij deed een tijd van 8.18.2 minuten noteren. R1JPWETERING De toneel vereniging „Maskerade" heeft zaterdagavond in het Dorpshuis op zeer verdienstelijke wiize het toneelspel in drie bedrijven „Het oude ijzer", opgevoerd. Vooral veel jongeren genoten van dit door Hans Nesna ge schreven stuk. Hoewel regisseur Ben Nerk bijna de helft van het aantal repetities door ziekte heeft moeten missen heeft hij toch kans gezien een verant woorde uitvoering op de plan ken te brengen. Zoals altijd speelden de uitsteken de toneelbewerking en decors weer 'n belangrijke rol. Toneel meester Ton Oomen had zich ook deze maal weer voortreffe- LEIDENDe „kleintjes" van kinderoperettegroep Maskarette hebben zaterdagmiddag een reprise gege ven van de musical Ameleoranna en de groene paraplu". Ondanks de intocht van St. Nicolaas op dezelf de tijd was het LAK-theater bomvol. Zowel de kinderen als de volwassenen genoten van de musical die al enkele jaren geleden met succes werd opgevoerd. De regie was weer in handen van mevrouw W. J. Stam-van der Staay. De musikale begeleiding werd verzorgd door Ada van der Bent. LEIDERDORP - In Lei derdorp zullen de winkels tot 22.00 uur geopend zijn op: 29 november tot en met 2 de cember en op 4 december. WASSENAAR De on langs in Wassenaar gehou den inzameling ten bate van de Nierstichting Nederland heeft een bedrag va ƒ9.183.61 opgebracht. Dat een aanzienlijk hoger bedrag dan het vorige jaar. toen niet meer dan 3000 bijeen- geoollecteerd werd. Dit fraaie resultaat is te danken aan het enthousiasme een groter aartal collectan ten. WOUBRUGGE Om het wijkgebouw van het Grc Kruis wordt a.s. dinsdag de jaarvergadering gehouden. Op de agenda, staat de ver toning van een film over de pode-hondiinfect'e en stuursverkiezingen. lijk van zijn taak gekweten. De diverse vertolkingen van de rol len kwamen stuk voor stuk bij zonder goed over. Zonder ook maar iemand tekort te doen noemen we wel even de bijzon der grote en zware rol van de vader, zeer knap gespeeld door J. Westman. Bijzondere waarde ring gaat ook uit naar souffleu- se Gré Luiten. Zij heeft kans gezien om binnen twee dagen de rol te leren van de door ziekte verhinderde Ria Pouw v. Klink. ,Het oude ijzer" handelde over een flinke erfenis, die de vader, terwille van het geluk en de ge zelligheid in huis voor zijn vrouw en kinderen had verzwegen. Desondanks stopte hij zijn gezin af en toe toch wat toe onder het mom van een florerende handel in oud ijzer. Als- later die erfe nis toch bekend wordt, krijgt de vader natuurlijk de nodige ver wijten te horen van vrouw en kinderen en eist ieder zijn aan deel op. Dan begint de rarig heid zoals vader had voorzien. Men geeft zich over aan een losbandig leven en in de kortste tijd gaat al het geld er door heen. Tenslotte komen moeder en kinderen weer met hangende pootjes terug en ziet men in dat geld alleen ook niet gelukkig maakt. Een verdienstelijk aan- Theater I deel in deze uitvoering hadden I He'Jman! ook de souffleurs W. Wolvers en mevr. R. v.d. Poel-Kroonen- berg. De grime en het kapwerk was als vanouds in de vertrouw de handen van W. Hoppezak. Zaterdag wordt de uitvoering herhaald voor de Ripse bejaar den en invaliden. LEIDEN. SHO heeft zich in de eerste klas A van de zaterdag competitie naast Zwart Wit '26 op kop genesteld door de inhaalwedstrijd tegen Heerjans- dam met 2—1 te winnen. De stand: Zw. Wit '28 10 7 SHO 10 7 Noordwij k 10 5 Koz. Boys 10 5 Heerjansd. 10 4 's-Grav. SV 10 4 Amstelveen 10 4 Zwerver 10 2 Jodan Boys 10 3 Quick Boys 10 3 Ter Leede 10 2 Doto 10 0 Bezoekuren ziekenhuizen Sassenheim Bijzonder jammer was het gisteravond dat de toneelvereniging „Pankras", die in het KSA-gebouw met veel en thousiasme en een rolbeheersing die er zijn mocht, de klucht „De Boemelende Bedriegers" van Gerard van Dijk bracht, het haast met alleen dames- publiek moest doen. Kenne lijk waren de heren aan de beeldbuis gekluisterd om de voetbalmatch van de week mee te maken. Gelukkig was zater dagmiddag de zaal geheel ge vuld met de plaatselijke afde ling van de Katholieke Bejaar- denbond, die buitengewoon ge noten van het spel, zodat dit voor de tonelisten weer veel goed maakte. Het behoeft geen betoog dat deze sympathieke geste van „Pan kras" bijzonder op prijs werd gesteld. De hoofdrolspelers van de klucht waren Wim v.d. Ploeg als pantoffelheld, die var Ria v.d. Lans al z'n echtgenote „Xantippe" goed tegenspel kreeg. Ria deed het weer voor treffelijk. Wim Prins en Sophia de Vries hadden als huisvrien den ook hoofdroller die goed werden weergegeven. Goed spel was er eveneens van Jan Zwet- ROELO fa REN DSV sloot, met z'n dorstige keel en ,sim Rosc Gerard Nasveld als pseudo-ver-1 zekeringsagent. Kleinere rollen waren er voor Ans Vebings als buurvrouw, Cees Noordermeer i als wrekende vader en van Ma rian Breedijk en Netty Crama als moeder en dochter. De ko- mische situaties en vele verwik- J kelingen zorgden voor veel hila riteit. Het stuk door „Pankras" met overtuiging gebracht, wordt j morgenavond weer in het KSA- gebouw gebracht. In z'n ope ningswoord riep voorzitter Wim Prins dames en heren van alle leeftijden op omopengevallen i plaatsen in de vereniging te ko men opvullen. MARKTEN Dusty 23-32. SIM R>">d 29.1

Leidse Courant | 1972 | | pagina 4