Meer aandacht voor zaal sporten in Leidschendam Actie-comité in Sassenheim DYC Oegstgeest bestaat 5 jaar J. BARNHOORN IN BESTUUR OY NOORDWIJK Logopediste voor scholen Leidschendam Twijfels over recreatieschap Leidse agenda veroveraar nieuwe m Nieuwe elief politiekorps Katwijk Leidse bioscopen PAGINA 6 LEIDSE COURANT DINSDAG 14 NOVEMBER 1972 Telefoon staat bij anteïme- bedrij ven roodgloeiend LEIDEN ,.Het is een dolle boel, de telefoon staat rood gloeiend", aldus het electrotech- nische bedrijf De Vlinder in Lis- se, een van de bedrijven in de omgeving van Leiden, die wij vroegen naar de stormschade aan tv-antennes. Het Lisser bedrijf zegt nog nooit zoiets te hebben meegemaakt evenals de Noordwijkse fa. De Lange, die gisteren bijna dertig klachten over afgerukte anten nes te verwerken kreeg. Het electrotechnische bedrijf Bak ker in Roelofarendsveen kreeg ook tientallen telefoontjes. „Het begon merkwaardig pas gister avond toen de mensen gecon fronteerd werden met een slech te tv-ontvangst. De meesten hadden overdag nog niet ge merkt, dat hun antenne geha vend was. Vanmorgen zijn er nog vele klachten bijgekomen". Handen vol werk heeft ook de Leidse antenne-installateur Si- rach door de storm gekregen. ..Dat komt allemaal tussen het normale werk door", aldus de Leidse radiozaak Ligtvoet in de Kraaierstraat. Daarmee is te vens aangegeven, dat het gerui me tijd zal duren voor alle schade hersteld is. De meeste zaken, die wij naar hun ervarin gen vroegen, zeiden van mening te zijn, dat het wellicht wel en kele weken kan duren voor alle klachten in volgorde van bin nenkomst zijn afgehandeld. Holydi 20.00 Komrr gadering Industriëlen; f»n Koophandel Ledenver- ivang 14.30 uur. Vergaderingen advies- tructuurplan. d. werkgroi keer en leefbaarheid uwing; aanvang 20.00 uur. lentebuis. Leiden Raadsverga- van de mode; i NOVEMBER aanvang 20.00 uur. llorswetc 10 Adviesraadvergaderin gen. werkgroep monumenten; aan vang 20.00 uur; werkgroep wonen; aanvang 19.30 u. VRIJDAG 17 NOVEMBER Krentief Sentrum Vietnambeweging. Film „WIntersoldler"; aanvang 20.00 ZATERDAG 18 NOVEMBER Hooglandse Kerk Excursie vereni ging Oud-Lelden. Kinderfilm ..Met spo- Bezoekuren ziekenhuizen Bezoektijden Kliniek Verloskunde en Gynaecologie: voor patiënten van af deling Gynaecologieen tijgf geen bezoek. Bezoek Praematurenaf- deling (alleen voor ouders): dinsdag niet. Ma. wo.. do., en vrij. van i derde klas 1.15 t 3de klas alle dagen van 14-15 van 11.30-12 van 14-15 en van 18.45- 39.30 uur; 1ste klas: Alle dagen vanaf half twaalf. Kraamatdellng: 19.30; 2dc klas: van 11.30-12 (alleen vaders) van 15-16 en van 18.45-19.30. Kinderafdelingen Al en B4: dagelijks van 14.30-18.45 uur. kiphen Ziekenhuis Rijnoord: dagelijks (ook zondags) 1ste en 2de kins: van 10.30-11.00 uur. van 14.00-15.00 van 18.00-19.00 uur: 3de klas: van 14.00- 15.00 uur. van 18.00-19.30 uur; krnamafdeling van 11.00-15.00 uur. van 19.00-19.30 uur alléén voor echt genoten kinderafdeling „Kom over de Brug SASSENHEIM Bij de landelijke actie, waarin hulp en steun aan missie- en zendingsprojecten en ook ontwikkelingshulp in z'n al gemeenheid op het programma staat, een actie die bekend staat onder de naam „Kom over de Brug", blijft ook Sassenheim. niet achter. Er is een comité gevormd uit alle kerkelijke ge meenschappen. In het comité hebben zitting de heren Krouwel (NPB); Sietsma (Geref. kerk); Van Steyn (Pancr. parochie); Wagemakers (Herv. gem.) en mevrouw Verdegaal-Otto (En gel-parochie). Behalve deze vijf medewerkers is er een contact groep van circa 25 man, die elk voor zich de taak op zich heb ben genomen voor 10 medewer kers te zorgen, de z.g.n. huisbe zoekers. In totaal zijn er dus een paar honderd huisbezoekers nodig die circa 15 adressen in de actie-week (van 10 tot 16 de cember) thuis gaan bezoeken. Het landelijk comité in Oegst- geest (bestaande uit Rooms-Ka- tholieken en vrijwel alle protes tanten in Nederland) rekent op een bedrag van 50,- miljoen. De volgende projecten staan op het programma voor hulpverle ning a) projecten, ingediend door zending en werelddiaco- naat, b.v. steun aan een theolo gische hogeschool in Indonesië of een landbouwproject in Ma dagascar, b) projecten, inge diend van katholieke zijde, b.v. pastoraal onderzoek in Centraal Afrika of hulp aan visserscoöpe raties in Chili; c) algemene pro jecten, zoals hulp bij irrigatie, steun aan ziekenhuizen etc. Het contact-adres van het plaatse lijk actie-comité is: Hyacinthen- straat 15, telefoon 10113. Raads commissie milieuhygiëne openbaar HAZERSWOUDE Burgemees ter en wethouders van Hazers- woude zijn er voorstanders van, dat de vergaderingen van de commissie milieuhygiëne als re gel openbaar zijn. Zij laten het initiatief hiertoe overigens over aan de leden van de commissie, waarvan wethouder L. Verweij voorzitter is. Voorts hebben hier in zitting de gemeenteraadsle den K. H. Dekker, P. Oosterhoff en J. D. de Wit en de niet- raadsleden K. Dikstzaal en A. J. v. d. Poel. Gemeenteambte naar P. de Bruin fungeert als secretaris van deze commissie. WOUBRUGGE Zaterdag 18 november om 15.00 uur zal burgemeester D. Brou wer de Koning Sinterklaas verwelkomen in Woubrugge. De Sint maakt eerst een toer door de Woudwetering, daar na volgt een rondrit door het dorp onder muzikale begelei ding van het plaatselijke fan farekorps. LEIDEN/OEGSTGEEST Op 18 november is het vijf jaar gele den dat in het gemeentecentrum aan de Lijtweg te Oegstgeest een „Dienstverleningscentrum" werd opgericht. In Oegstgeest en de naaste omge ving biedt het DVC ouderen en zieken hulp en treft voorzienin gen zodat zij zolang mogelijk hun zelfstandigheid kunnen be houden. Voor het merendeel wordt dat werk verricht door vrijwilligers. Het centrum werkt samen n.et andere humanitaire en confessionele instellingen, zoals de kruisverenigingen, de R.K. Charitas, en de Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers. De leiding van het DVC is in han den van de dames Blom, Van Veen-Gageldonk en Oegema-Hol- lander. Naast een aantal ontspannings clubs in het centrum, organi seert hot centrum ook vakantie bemiddeling, maaltijdenvoorzie ning, pedicure-verzorging en geeft adviezen inzake pensioe nen. huisvesting en sociaal me dische prcblemen. Spreekuur ma t/m vr. 910 uur; pedicure: ma t/m do-morgen; sociaal-medisch adviesbureau (dr. Oostvogel) elke 2e en 4e vrijdag van de maand. i Waarom nog langer kaal blijven terwijl I **0^ geweldig goede en eerlijke oplossing Uw haarproblemen? Pelatti brengt nu heren- j toupets, die volgens een geheel nieuw principe MP» en met nieuwe materialen zijn vervaardigd. |^K Deze nieuwe toupets zijn zó natuurgetrouw zó kleurecht, dat niemand ziet. dat U 'n toupet draagt. Het enige dat opvalt is een jonger. sympathiek uiterlijk. Veroveraar of niet... laat U eens vrijblijvend en des kundig voorlichten door een Pelatti-specialist. Vraag naar model Safari van Carl Brehmer PELATTI-L.V.TONGEREN C.V. tel. 01710-25212 NOORDWIJK De heer J. Barn- hoorn is op de jaarvergadering van de Oranjevereniging Noord- wijk aan Zee gekozen in het be stuur. Hij Is de opvolger van de heer W. Beukers. De heren W. de Ruyter, J. Pauw Barnhoom en J. van Woersem werden her benoemd. Op de jaarvergadering, die in de Rank werd gehouden, werd be sloten de traditionele propagan- dafeestavond ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix te houden bp vrijdag 2 februari in het Lido-theater. Er zal een toneeluitvoering worden gegeven en daarna is er een filmvoorstelling. De Oranje-ver eniging organiseert ditmaal slechts een avond en geen twee zoals voorheen het geval was. De Koninginnefeesten zijn vastge steld op vrijdag, 27 april, zater dag, 28 april en maandag, 30 april a.s. Op vrijdagmiddag en zaterdag vinden de kinderspelen plaats en de maandag is gere serveerd voor de volksfeesten. Het programma voor deze drie daagse wordt nog nader bekend gemaakt. Het afgelopen jaar was een goed jaar voor de O.V. geweest met zeer geslaagde festiviteiten, meldde de secretaris, de heer W. Spaanderman. Uit het ver slag van penningmeester W. de Ruyter bleek, dat er ondanks de uitgebreide feestbedrijven nog een financieel overschot w<- SASSENHEIM De Alge mene Toneelvereniging „Pancras" geeft zondag 19 en dinsdag 21 november een uitvoering van de klucht „Boemelende Bedriegers". De toneelavonden worden ge geven in het KSA-gebouw en beginnen om 20.00 uur. KATWIJK Tot opvolger van Mr. J. Blanken, hoofdinspec teur-korpschef van de gemeen tepolitie te Katwijk, is benoemd de heer Friedes Jan Laméris. De heer Laméris is sinds 1 juni 1969 adjunct-directeur van de politie-opleidingsschool voor Noordoost-Nederland te Lo- chem. Zijn benoeming te Kat wijk gaat in per 1 januari 1973. Friedes Jan Laméris werd op 22 juni 1939 geboren te Amstel veen. In 1963 behaalde hij het diploma van het Rijksinstituut voor de opleiding van hogere politieambtenaren, toenmaals gevestigd te Hilversum. Met in gang van 1 augustus van dat jaar werd hij aangesteld als ad junct-inspecteur van gemeente politie te Rotterdam, waarna hij van 1 maart 1965 tot 1 juni 1969 als officier der Rijkspolitie der derde klasse toegevoegd was aan de districtscommandant der Rijkspolitie te Leiden. Nadien diende hij als adjunct-directeur van de politie-opleidingsschool te Lochem. 5.00 i ïr. dlns ders. Kinderen beneden 16 Jaar geen toegang. Innaklinlek: 3e klas 18.30-14.30 en 18- 19 uur. 2de klas 13.30-15.30 en 19-20 t WASSENAAR Ter voor bereiding van de jaarlijkse behandeling van de gemeen tebegroting houdt de fractie van de Combinatie Christelij ke Partijen (CCP) woensdag avond 15 november te 20 uur in de zaal van de gerefor meerde kerk aan de Zijllaan een contactavond voor be langstellenden. Het is de be doeling van de leden van de fractie, die avond van ge dachten te wisselen met de kiezers over plaatselijke pro blemen, welke wellicht aan de orde kunnen worden ge steld bij de openbare behan deling van de gemeentebe groting op 18 december a.s. eerste maal sinds het optreden van de Combi natie Christelijke Partijen - waarin KVP, CHU en AR sa menwerken - dat op deze wij ze naar buiten toe wordt op getreden. STOMPWIJK - LEIDSCHENDAM B. en W. zullen de raad een voorstel doen een logopediste voor de schoolgaande jeugd aan te trekken. Klesse-onderwijzers voor dit doel opleiden heeft geen zin omdat deze al druk be zet zijn met het bijhouden van onderwijskundige voorzieningen, terwijl bovendien moeilijkheden zouden ontstaan als een bekwa me leerkracht zou vertrekken. Over de behoefte aan logopedi sche hulp delen B. en W. in hun schriftelijk antwoord op de Al gemene Beschouwingen van de raad mee dat op 2000 leerlingen één logopediste gewenst wordt geacht. De schoolarts zal moe ten zeggen welke kinderen logo pedische hulp nodig hebben. Het college deelt verder mee dat bij het ziekenhuis Antoniushove geen accommodatie is voor het stationeren van een eigen am bulance-auto. In antwoord op een desbetreffende vraag zegt het college geen noodzaak te zien van een eigen ambulance dienst. e eveneens gevraagde gemeente lijke gezondheidsdienst is alleen in intergemeentelijk verband verantwoord. In een nota van het ministerie van 1966 wordt al aangedrongen op een districts gezondheidsdienst voor die ge meenten die nog geen eigen dienst hebben of niet waren aangesloten bij enige dienst. Er zou minstens een inwonertal van 100.000 nodig zijn voor een volledige strafbezetting. en W. van Leidschendam me nen dat het zaak is op korte ter mijn een definitieve uitspraak van Zoetermeer te verlangen over wel of niet samengaan op dit terrein. Deelname van een andere partner zullen B. en W. nog overwegen. SASSENHEIM Vorige week zijn de bruidsdagen ingegaan van de heer en mevr. Kniest. Ze zijn eind deze maand vijf tig jaar getrouwd. De bruid is afkomstig uit Hillegom, daar werd het huwelijk ook gesloten, maar de bruidegom is een echte Sassemer. Hij heeft in die gemeente ook al tijd gewerkt bij de gemeen te. Het gouden bruidspaar (hij is 76, zij 73) heeft 2 zoons, 5 dochters, 23 klein kinderen en 3 achterkleinkin deren. Op maandag 29 no vember wordt er in het Brui ne Paard een receptie gehou den, waarop de gehele fami lie zeker aanwezig zal zijn. Voor de receptie wordt er in de St. Pancratiuskerk een feestelijke H. Mis opgedragen. Ontploffing NOORDWIJK Gisternacht om streeks half vijf werd de familie Vogelaar aan de Egmonder- straat te Noordwijk gewekt door een daverende knal. Nagenoeg gelijktijdig sloegen de ruiten van de slaapkamer op de bo venverdieping in scherven. Toen de uiteraard hevig geschrok ken bewoners beneden kwamen bleken in de woonkamer, hal keuken op verschillende plaat sen brandjes te ontstaan. Dank zij het resoluut ingrijpen van de heer Vogelaar konden deze snel worden gedoofd. Hij liep daarbij brandletsel aan de handen op. De schade in de woning is aan zienlijk. De ontploffing is veroorzaakt door het leeglopen van een butagas- fles, welke na het verrichten van werkzaamheden in de hal was neergezet. De slang w mede de fles aan een brander was verbonden bleek te zijn los geraakt. Waarschijnlijk heeft de waakvlam van geiser en gasfor nuis daarna het gasmengsel aangestoken met het hierboven vermelde gevolg. STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM In antwoord op vragen van raads leden zegt het college van B. en W. over het sportcomplex De Fluit, dat bij de studie over noodzaak van uitbreiding van overdekte sport accommodatie rekening moet worden gehouden met een verschui ving van de veldsport naar de zaalsport. Ook moet aandacht wor den besteed aan de kleinere zaalsporten als judo, krachtsporten, ta feltennis, schermen, biljarten, denksporten en de kegelsport en de financiële consequenties daarvan. Er is overleg over een trainings veld aan de Meerlaan en over de aanleg van een verhard voetbal veld. I worden gevormd zo'n functiona ris aan te stellen, het rijk zal dan immers financieel in de personeelskosten gaan bijdra gen B. en W. betwijfelen het overigens of de jeugd- en jonge renorganisaties wel zo gepor teerd zijn voor die aanstelling. De nieuwe subsidieregeling voor jeugdwerk en -sport zal in de raadsvergadering van 18 decem ber kunnen worden behandeld. Over de kunstenaarsvereniging K'70 zeggen B. en W. dat er twee besprekingen fcijn geweest met een soortgelijke vereniging in Voorschoten en met het mi nisterie van CRM. Er wordt ge probeerd een zodanige samen werking tussen Voorschoten en Leidschendam te krijgen dat de verenigingen naast een gemeen telijk, ook een rijkssubsidie krij gen. K'70 zal echter eerst nog lid moeten worden van de Ned. Ver. voor Creativiteitsontwik- keling. Een cultuieel paspoort voor be jaarden heeft volgens B. en W. alleen maar zin als er ook faci liteiten worden verstrekt voor het openbaar vervoer. vZoab eerder meegedeeld zal uitrei king van bejaardenpaspoortetv moeten wachten op een beslis sing van het ministerie. B. en W willen op de voormalige vuilstortplaats een crossbaan voor bromfietsers aanleggen zo dra de stortplaats voldoende is ingeklonken. Over de aanleg van de baan, die door de situe ring door de Leidschendamse en de Stompijkse jeugd kan wor den gebruikt, zal niet alleen met de Motorcrossclub Leid schendam maar zeker ook met de omwonenden overleg worden gepleegd Dat er twee fracties zijn die de aanstelling van een functionaris voor het jeugdwerk willen be grijpen B. en W. maar het frap peert hen dat de fracties op geen enkele wijze op de finan ciële gevolgen wijzen. B. en W. zijn juist daarom niet van plari zo'n aanstelling in de gemeente lijke dienst te bevorderen. Als er een overkoepelende jeugd gemeenschap komt en er is op 7 december een vergadering van alle betrokkenen die daartoe en grote stap kan betekenen, zal er een mogelijkheid zijn voor de stichting die dan zal STOMPWIJK/LEIDSCHENDAM In het antwoord op de Alge mene Beschouwingen van de ge meenteraad over de begroting zeggen B en W van Leidschen dam dat het ook hen nog niet helder voor de geest staat wat de gevolgen voor het Recreatie schap zullen zijn nu de partner gemeente Voorburg in een moeilijke financiële positie is komen te verkeren. Zij hopen dat de stringente voorwaarden die voor zg. art. 12 gemeenten gelden door het bestuur van Voorburg niet zullen werden on derschat. Het college zegt verder dat vast staat dat de mogelijkheden van nieuwe voorzieningen of uitbrei ding van het bestaande dien stenpakket in de toekomst voor Voorburg aanzienlijk geringer zullen zijn dan in het verleden. Het college zegt evenmin te kunnen beoordelen of het rijk rekening zal houden bij het be palen van een aanvullende bij drage ten aanzien van voorzie ningen die reeds op gang zijn gebracht of in 'n vergevorderd stadium van voorbereiding ver keren. Er bestaan bij het colle ge „grote twijfels" over wat er gaat gebeuren als Voorburg, bij gebrek aan voldoende steun van het rijk, een financiële ver mageringskuur zal moeten on dergaan en of er dan nog wel i énige mogelijkheid voor die ge meente aan nieuwe voorzienin gen zal bestaan. Twijfels ook KOUDEKERK De Anti Revolu tionaire Partij is gisteren begon- neri met een verkiezingscampag ne in de Rijnstreek, 's Morgens werd er gestart met een toe spraak over ontwikkelingshulp in het Christelijk Lyceum van Al phen. Vervolgens maakten de ARP-leden een rondrit door Kou dekerk. waarna een bezoek werd gebracht aan bejaardencentrum ..Oud Poelgeest". Op de foto: de heer Boertien in gesprek met en. kele bewoners van het centrum. Nieuwe raad naar politie LEIDSCHENDAM - Na elke verkiezing zal de nieuwe Leidschendamse raad voor taan een werkbezoek aan de politie brengen, aldus B en W in antwoord op een ver zoek tot versteviging van het kontakt poiitie-raad van de ties. Werkwijze en outillage van de politie zullen daarbij worden bekeken en als af sluiting van de bijeenkomst zal er wat gepraat worden over de taak van de politie voor openbare orde en veilig- Verder zal de politie voortaan een jaarverslag samenstellen waaraan de raad een afzon derlijke bespreking zal wij den. B en W delen in hun antwoord verder mee dat de situatie op het kruispunt Bach- laan Burg. Banninglaan-Van Ruysdaellaan, in samenhang met andere verkeerssituaties in de omgeving van Leidsen- hage en Antoniushove, in on derzoek is. Handhaving van de parkeermeters op de Damlaan en het Damplein wordt door de winkeliersver eniging Damcentrum op prijs gesteld omdat anders teveel plaatsen door lang- parkeerders zullen worden ingenomen. Beter openbaar vervoer naar afgelegen delen van de gemeente is, vanwe ge „de kapitale bedragen" die daarmee gemoeid zijn i niet mogelijk. Misschien komt er in de toekomst een vervoerschap voor de Haag se agglomeratie, waarin de overheid en de vervoerson dernemingen samen zorg zullen dragen voor het ver voer in de regio, zeggen B en W. Schaakvereniging breidt liaar activiteiten uit LEIDERDORP De schaakver eniging Leiderdorp gaat zijn ac tiviteiten uitbreiden. Zo zal men beginnen met het organisereq van een schoolkampioenschag voor leerlingen van de vijfde en zesde klas van de basisschool^ De wedstrijden worden gehou den op zaterdagmiddag. Voor de jeugd van 13 jaar en ou der wordt een zelfstandige schaakgroep gevormd. Bij vol doende deelname zullen op dins dagavond van 19.0020.30 uur afzonderlijke wedstrijden wor den georganiseerd. G5-pIusseri en minder-validen, die er dé voorkeur aan geven thuis, in het ziekenhuis, bejaarden- of v-erzorglrgs centrum te speleni ..urren zich op geven bij het se cretariaat tel. 43241 (na 18.00 u.).

Leidse Courant | 1972 | | pagina 6